داستان کوروش کبیر به روایت محمود احمدی نژاد

 
داستان کوروش کبیر به روایت محمود احمدی نژاد

محمود احمدی نژاد در یک گفت و گوی تلویزیونی را سیمای جمهوری اسلامی ایران ، به تشریح نظرات خود درباره کوروش پرداخت و با اشاره به نمایش منشور حقوق بشر کورش در ایران گفت: باید دید داستان این منشور چیست.

رییس جمهور ادامه داد: دو هزار و چند صد سال قبل در عراق حکومت دیکتاتوری حاکم بود که پا و سر مردم را قطع می‌کرد و چشم در می‌آورد.

وی افزود: در آن زمان عده‌ای از مردم پیرو دین حضرت موسی (ع) بودند که تنها گروه موحد در این منطقه محسوب می‌شدند، اما آنها اقلیت و در اسارت حکومت دیکتاتوری بودند.

آقای احمدی‌نژاد با بیان تاریخچه‌ای از چگونگی به حکومت رسیدن کورش گفت: او حکومتی نسبتا مردمی بر پا کرد؛ و مردم بابل آن زمان از وی تقاضای کمک کردند.

رییس جمهور اضافه کرد: کورش حرکت و بابل را فتح می‌کند و مردم را از دست حکومتی جبار نجات می‌دهد.

وی تصریح کرد: در این رفتن و نجات دادن، خون از دماغ کسی نمی‌آید، بلکه با کار فرهنگی مردم به استقبال او آمدند و حکومت جبار ساقط شد.

آقای احمدی‌نژاد با اشاره به بخش‌هایی از منشور کورش همچون احترام به ملت‌ها، تحمیل نکردن سلطنت خود بر دیگر ملت‌ها از طریق جنگ، جلوگیری از ظلم، مجازات ظالم، منع بیگاری، آزاد بودن همه ابناء بشر، حق انتخاب محل سکونت برای مردم، حق انتخاب در اشتغال و منع برده‌داری گفت: تخصصی در این باره ندارم که بگویم کورش ذوالقرنین یا پیامبر بوده، اما مشخص است که او آدم خوبی بود.

رییس جمهور ادامه داد: تجلیل از کورش ملی‌گرایی نیست. او یک شخصیت برجسته است که البته افتخار می‌کنیم او هم ایرانی بود.

وی در ادامه تصریح کرد: این اظهارات تایید نظام شاهنشاهی هم نیست، قاجار و پهلوی آبروی همه ایران را بردند؛ معنایش این هم نیست که در حکومت کورش خلاف و جرم نبوده است.

آقای احمدی‌نژاد افزود: مثل جمهوری اسلامی که حکومتی عادل است و می‌خواهد معنویت را پیاده کند، ولی غفلت هم گاهی دیده می‌شود.

رییس جمهور با مقایسه‌ای میان عصر حاضر و دوران کورش گفت: کورش هنگام حرکت به عراق امروزی که تحت حاکمیت ظالمی قرار داشت، بدون خونریزی و تخریب مزارع ، مردم را نجات داد.

وی افزود: او در آن زمان فرمان لغو برده‌داری و اجازه خداپرستی را می‌دهد، اما شاهدیم که در دهه اول هزاره سوم میلادی که سازمان ملل آن را دهه صلح اعلام کرده است، حکومتی به نام آمریکا و دستیارش انگلیس می‌گویند حاکمی جبار در عراق است که باید مردم را از دست او نجات داد.

آقای احمدی‌نژاد در ادامه تصریح کرد: آنها با شعار آزاد کردن مردم به افغانستان و عراق حمله کردند، اما می‌بینید که وضع چگونه است.

رییس جمهور گفت: امروز در دنیا تقریبا همه عقلا و سیاستمداران به این نتیجه رسیده‌اند که دو قدرت و مدیریت در جهان است که یکی آمریکا و دیگری ایران است.

وی افزود: مدیریت آمریکایی تجربه شد. سوال دارند که مدیریت ایرانی چگونه است و اگر بخواهد در دنیا مناسبات را تنظیم کند، چگونه تنظیم خواهد کرد؟

آقای احمدی‌نژاد نوع حکمرانی کورش را نمونه‌ای از مدیریت ایرانی بر جهان خواند و افزود: این نوع حکومت متعلق به 2000 سال پیش و قبل از اسلام است.

رییس جمهور ادامه داد: پس از اسلام و آشنایی ملت ایران با قرآن، پیامبر (ص)، امیرالمومنین (ع) و اهل بیت (ع) این نوع مدیریت بسیار بهتر شده است.

babak.khormdin - ایران - مشهد
بابا تو دیگه کی هستی .یک ادم روانی روانی روانی .تو بجای ریاست جمهوری باید بری چوپان گله شی نه وای به حال گوسفندهای که تو چوپونشون بشی احمق جان تو در مقامی نیستی که بخوای در مورد کورش صحبت کنی.دلم برا خودمون میسوزه که مقام اول کشورمون ایران یک ادم روانی احمق اشغال باشه
شنبه 27 شهریور 1389

a_bamdad - ایران - تهران
مموت جان مادرت خفه
شنبه 27 شهریور 1389

afsaneh2010 - فرانسه - نیس
باز بهش دارو نرسید پرت و پلا گفت.
شنبه 27 شهریور 1389

VEZVEZNAZI - ایران - تهران
رییس جمهور ادامه داد: پس از اسلام و آشنایی ملت ایران با قرآن، پیامبر (ص)، امیرالمومنین (ع) و اهل بیت (ع) این نوع مدیریت بسیار بهتر شده است اعدام تجاوز برده داری دروغ ترور بی حرمتی به حقوق زنان همه اینها پس از اسلام فاشیست در بین ملتهای منطقه خاورمیانه و.....به نقطه اوجش رسید
شنبه 27 شهریور 1389

svenskpojke - سوئد - یمتلند
من شک دارم احمدی نژاد مدرسه رفته باشسد
شنبه 27 شهریور 1389

vered - هلند - امستردام
تاریخی جدید?//???
شنبه 27 شهریور 1389

sibsin - ایران زمین - کرج
“گرداب تحول همه را غرق نموده * شمشیر عدالت هدف خلق نموده”!!!!
شنبه 27 شهریور 1389

انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ
فقط 2 تا قدرت در دنیا داریم آمریکا و ایران که البته آمریکا خیلی ضعیف شده, پس نتیجه میگیریم که ایران قدرت اول دنیاست و مموتی و علی شیره ای هم قدرتمند ترین افراد دنیا هستند, فقط من موندم که این جانور زشت این همه رو را از کجا میاره که اینقدر چرت و پرت تحویل مردم میده و ککش هم نمیگزه, آدم سرطان دماغ بگیره ولی گیر جانور ابلهی مثل این مرتیکه نیفته.
شنبه 27 شهریور 1389

AFGPersian - سوئد - مالمو
اقای احمدی نژاد ملت و کشور ایران رو بساز، جهان پیشکشت
شنبه 27 شهریور 1389

ghom.666 - ایران - قم
خفه بابا با این دین مزخرفت.
شنبه 27 شهریور 1389

borzoopersia - انگلستان - بیرمنگهام
شما آبروی ایران را بردید نه محمدرضا شاه. یکی از این درازگوش بپرسد در تمام مدت حکومت پهلوی چندنفر اعدام شدند؟ شما اسلامی ها که در دهه 60 آبروی انسانیت را بردید و روی هیتلر را سفید کردید. هیتلر خونخوار آلمانی ها را نمیکشت. شما که اول از ایرانی ها شروع کردید و هنوز هم دارید فرزندان ایران را به خاک و خون میکشید چون شما دشمنان ایران و فرهنگ ایرانی هستید شما ماموریت دارید ایران را ویران کنید. حالا هم که دیگه گندش دراومده دست به دامن کوروش بزرگ شدید. ننگتان باد ننگ.
شنبه 27 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
بیا دانشگاه هاروارد میخواهد دکترای خریت بهت بدهد در ضمن هوا داره خنک میشه ان کت الن دولنی را از نفتالین بیرون بیار خیلی خوش تیپ میشی
شنبه 27 شهریور 1389

مهرداد2538 - ایران - تهران
این ادا و اطوارها یعنی چی که همیشه موقع عکس انداختن درمیاره؟ یک انگشتش را برده بالا یک دستش را هم سفت گذاشته روی شکمش! می ترسه ممشو لولو ببره؟!
شنبه 27 شهریور 1389

saeed1 - کانادا - تورونتو
انقلاب دوم - آلمان - هامبورگ . از نظر پتانسیل درست میگه. چون ایران در بیشترین مدت از تاریخ تمدن بشری بزرگترین امپراطوری بوده است و هنوز هم برای قدرت گیری ان دیر نشده است. منتها....
شنبه 27 شهریور 1389

استبداد - ایران - ماهشهر
میدونید تفاوت مدیریت احمدی نژاد با کورش در چیه؟. >>> باستان شناسان تو اثار باستانی دوره کورش هیچ اثری از زنبیل و خورجین پیدا نکردند. ولی تو دوره جدید 120 زنبیل از کشورهای مختلف که برای یادگیری مدیریت احمدی نژاد صف کشده بودند، کشف شد. ایــن است مدیریت امام زمانی!!!.
شنبه 27 شهریور 1389

کلاغ سیاه - ایران - تهران
جناب کوروش احمدی نژاد رئیس جمهور تمام کشور های اسلامی با این نظریه اش یک بار دیگر ثابت کرد که بع____له .از ریاضیاتت چی دیدیم که حالا درس تاریخ رو شروع کردی . بابا جون بابات ول کن .
شنبه 27 شهریور 1389

assyria_power - امریکا - مدستو
بابا کورش به کمک یهودیها رفت احمق جان و با امپراتوری اشور جنگید.گوساله هم رو برعکس گفتی.
شنبه 27 شهریور 1389

ali r - ایران - تهران
وای خدایا واقعا گند زدی با افریدن این موجود عجیب و غریب
شنبه 27 شهریور 1389

benjamin86 - انگلیس - اکسفورد
بابا یکی نی جلو اینو بگیره ؟ این که ر.. به تاریخ
شنبه 27 شهریور 1389

artosh - ایران - تهران
اسلامیون عزیز شما رو به خدا بگید دوران درخشان حکومت اسلامی کی بوده؟! مردک میگه مردم ایران بعد از ظهور اسلام حکومتی بهتر از حکومت کوروش کبیر را دیدند...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شنبه 27 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
مرتیکه رجز خوان دو هزار و چند صد سال قبل در عراق حکومت دیکتاتوری حاکم بود که پا و سر مردم را قطع می‌کرد و چشم در می‌آورد.میشه لطف کنید بگید الان شماها با مردم ایران چکارهایی نمی کنید. من میدانم فقط شکمه شان را سیر نمیکنید تا همیشه گرسنه چشم بد ست شما کافتها باشند چون این سیاست وقیح آخوندی که اگر ملت گرسنه بمانند بدنبال لقمه نان هستند ولی اگر سیر باشند دنبال سیاست میروند ننگباد هر کس و هر رژیمی که ملت کشورش را از حق و حقوق خودش محروم میکند حتئ اگر دوران پیامبران و امامان چنین ظلمی کرده باشند,,,,,,آزاد و سرافراز باد ملت باغیرت ایران دور از وطنفروشان .
شنبه 27 شهریور 1389

ranginkaman1 - نروژ - اسلو
تا آنجا که ما می دانیم اسلام به زور و از طریق جنگ با ایرانیان وارد ایران شد. حکومتهای پس از آن هم حکومتهای ایرانی نبودند و مردم هنوز دارند با دنباله هاش می جنگند : هر چند که خون از دماغها و گوشها شون جار ی است.....ولی این پایان تاریخ نیست !
یکشنبه 28 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.