قیمت نان در ۵۹۰ خبازی گلستان ۲ برابر شد

 
قیمت نان در 590 خبازی گلستان 2 برابر شد

آفتاب: در پی افزایش 2 برابری نرخ نان در هفته جاری در گلستان و نارضایتی مردم از این وضعیت، مسئولان غله و خدمات بازرگانی گلستان اعلام کردند: نرخ نان تنها در 590 واحد خبازی استان دو برابر شده است. 

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان شامگاه چهارشنبه در نشست بررسی افزایش نرخ نان در شبکه سبز استان افزود: این تعداد خبازی تنها 29 درصد واحدهای خبازی استان را شامل می‌شود.

سید حمید رضا
” نرخ نان بربری در نانوایی‌های برخی شهرهای گلستان از جمله گرگان و گنبد، از 500 ریال به هزار ریال به‌ازای هر قرص نان افزایش یافته است. “
میرآفتاب اظهار داشت: در این تعداد واحدهای خبازی نرخ نان بربری از 500 ریال به هزار ریال در هفته اخیر افزایش یافته است.

وی تعداد کل واحدهای خبازی استان را دو هزار و 35 واحد اعلام کرد و گفت: 10 درصد این واحدها آزادپز هستند که نرخ نان در آنها از دو هزار و 300 تا 5 هزار ریال به ازای هر قرص نان است.

میرآفتاب بیان داشت: همچنین 935 واحد خبازی استان روستایی است که 46 درصد تعداد نانواییهای استان را شامل می‌شوند و نرخ نان در این واحدها از 500 ریال به‌ازای هر قرص به 750 ریال رشد یافته است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان عنوان کرد: 770 واحد خبازی شهری غیر از نانوایی‌های آزادپز وجود دارد که نرخ نان در این واحدها در گذشته نیز به‌ازای هر قرص 750 ریال بوده است و اکنون به‌ازای قرص، 250 ریال افزایش را شاهد هستیم.

وی افزود: در این واحدها همزمان با افزایش وزن چانه از 400 به 430 گرم، نرخ نان بربری از 750 ریال به هزار ریال در روزهای اخیر رسیده است.

میرآفتاب درباره نرخ گذاری نان در استان گفت: کمیته ای مربوط نسبت به نرخ گذاری نان در استان اقدام می کند که متشکل از این اداره کل، معاونت برنامه‌ریزی استان، بازرگانی، تعزیرات، شورای شهر، اتحادیه خبازان است و هرگونه تعیین و تغییر نرخ نان با کنترل این کمیته صورت می‌گیرد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان اظهار داشت: نرخ گذاری نان براساس پارامترهایی صورت می‌گیرد و هر سال با در نظر گرفتن این پارامترها، نسبت به اعلام نرخ جدید اقدام می‌شود.

وی با بیان اینکه پارامترهایی مختلفی در تعیین و افزایش نرخ نان دخیل است، عنوان کرد: هزینه‌های کارگر و تولید و قیمت آرد از جمله عوامل در تعیین قیمت نان است.

سید حمید رضا میرآفتاب خاطرنشان کرد: قرار بود نرخ نان از اواخر سال گذشته و اوایل سال جاری همزمان با سایر استان‌ها، در گلستان افزایش یابد که بنا به دلایلی این کار صورت نگرفت.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به عقب‌ماندگی این استان نسبت به سایر استان‌های همجوار، افزایش نرخ نان در روزهای
اخیر در استان اعمال شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی گلستان بیان داشت: همزمان با افزایش نرخ نان از چند روز گذشته شاهد آن هستیم که در پیشخوان‌های خبازی‌ها، نان موجود است و صف‌های نانوایی‌ها نیز کمتر شده است.

وی افزود: بدون شک این امر در افزایش کیفیت نان یز تاثیر دارد و مردم به خبازی‌هایی که نانوان با کیفیت ارائه می‌کنند، مراجعه کنند.

اکنون نرخ نان بربری در نانوایی‌های برخی شهرهای گلستان از جمله گرگان و گنبد، از 500 ریال به هزار ریال به‌ازای هر قرص نان افزایش یافته است.

همچنین قیمت هر قرص نان لواش از 350 ریال به 400 ریال افزایش یافت و وزن چانه هر قرص نان بربری نیز از 400 گرم به 430 گرم افزایش یافت و وزن چانه هر قرص نان لواش نیز همان 210 گرم باقیمانده است.

علاوه بر آن، قیمت آرد تحویلی به واحدهای نانوایی از هر کیلوگرم 75 ریال، به هرکیلوگرم 450 ریال افزایش یافته است.

افزای نرخ نان از اوایل هفته جاری در مناطق مختلف گلستان موجب نارضایتی اهالی منطقه شده است.
sepher - استرالیا - سیدنی
نانوایی منظورتون هست1? من عربیم زیاد خوب نیست!.
شنبه 27 شهریور 1389

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
این تازه اول کاره.... یاد داستان اون شهری افتادم که حاکمش حوصله اش سر رفته بود از یکنواختی و دستور داد بمردم سخت بگیرند ولی موفق نمیشد و مردم سربزیر بودند و مطیع امر حاکم تا جایی که مشاورش پیشنهاد داد در جلوی دروازه شهر با کسانی که وارد و خارج میشوند عمل.. انجام بدهند تا مردم صدایشان دربیاید.. چند روز بعد مشاور آمد و گفت مردم صدایشان درآمده و خواهان این هستند که تعداد سربازان را بیشتر کنیم که بتوانند زودتر به کارشان برسند!!!!!!!!! یه چنین داستانی در مورد مردم ایران فعلا تا حدودی صادقه .. امیدوارم مردم بیدار بشند روزهای سخت تری در انتظارشون هست
شنبه 27 شهریور 1389

kili_patilaki - قطر - دوحه
تبریک به ملت ایران و رهبر عالی قدر انقلاب حضرت امام آیت الله خیار"علیه السلام" و ریاست جمهوری محترم احمدی دجاج! ارواحنا فداه!!!!
شنبه 27 شهریور 1389

مهرداد2538 - ایران - تهران
زین پس بجای کلمهء غریب و نا آشنای "خبازی", بفرمایید "نانوایی".
شنبه 27 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
مموتی گفت که تحریمها اثری نداره!!!
شنبه 27 شهریور 1389

vezveznazi - ایران - تهران
مملکت علی جکه ایی و ا.ن و امام ته چاهی همینه دیگه.تف به روحت خمینی هندی زاده
شنبه 27 شهریور 1389

AFGPersian - سوئد - مالمو
اینقد ریال و تمان قاطی شده که من وقتی تعداد نانوایی ها رو میخوندم یه صفرشو ور میداشتم و میفهمیدم که نه این یکی قیمت نیست تعداد نونواییه lol
شنبه 27 شهریور 1389

sibsin - ایران زمین - کرج
ازین پس گوش ها کر، چشم ها کور * مبارک باد این جمهوری زور
شنبه 27 شهریور 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
-Lakidenلوکزامبورگ-لوکزامبورگ دوست عزیز دقیقا الان همین داستان تو کشور خودمونه اون حاکم هم ولایت علیل با بازیگری جناب احمقی نژاد. شاد باشید.
شنبه 27 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
از ماست که بر ماست
شنبه 27 شهریور 1389

sobhanjan - امارات - ابوظبی
همینطورخوب داره پیش میره گ .... داره تمام یقه مقام عظمی وقاحت را میگیره خیــــــــــــــــلی خوبه من دوست دارم اندکی صبر سحر نزدیک است
شنبه 27 شهریور 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
این از پخمه بودن ما ایرانیهاست وقتی میبینیم که این افت الله فجیح اسهالی و دولت استفراقیش نان را از حلقوم ملت میکشند بیرون وتو دهن کثیف این حماس وحزب الله وحتی به حزب اسلامی اردوان در ترکیه میریزد پس چرا ملت اعتراض نمیکنند.همه چیز را از ملت گرفتن اگر نان را هم بگیرند وملت این رژیم رابا چنگو دندان سرنگون نکنند من دیگر خودم را ایرانی نمیدانم
شنبه 27 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.