حمایت دوباره آیت‌الله خامنه‌ای از دولت احمدی‌نژاد در دیدار با خبرگان


حمایت دوباره آیت‌الله خامنه‌ای از دولت احمدی‌نژاد در دیدار با خبرگان

آیت‌الله علی خامنه‌ای روز پنج‌شنبه در دیدار با اعضای مجلس خبرگان در پایان نشست دو روزه این مجلس بار دیگر با حمایت کامل از دولت محمود احمدی‌نژاد «فتنه سال ۸۸»، به گفته خود، را کار «اقلیتی معدود» و نمونه ایستادگی مردم «بر ارزش‌های اسلام و انقلاب» دانست.

آقای خامنه‌ای با تأکیدی دوباره بر این که «دست دشمنان» در اعتراضات مردم در سال گذشته «کاملا آشکار» بود گفت که «جبهه استکبار» همواره تلاش کرده است «معارضان داخلی» را فعال نگه دارد.

رهبر جمهوری اسلامی که در سال‌های ریاست جمهوری آقای احمدی‌نژاد و به‌ویژه در سال گذشته همزمان با انتخابات همواره بدون توجه به انتقادات بی‌شمار از شیوه مدیریت رئیس جمهور کنونی ایران از او حمایت کرده در سخنان خود اعلام کرد که «امروز کشور صحنه کار، تلاش و سازندگی است» و «کارهای مهم» و «بسیار ارزشمند» در کشور انجام گرفته است.

گفته‌های آیت‌الله خامنه‌ای در حالی است که در هیچ زمانی در پنج سال گذشته میزان انتقادات از دولت و مدیریت محمود احمدی‌نژاد به این اندازه نبوده و کار آن قدر بالا گرفته است که حتی جناح اصول‌گرایان در جمهوری اسلامی آقای احمدی‌نژاد را به «موازی‌کاری»، «قانون‌شکنی» و «بی‌توجهی به مصوبات لازم‌الاجرای مجلس» متهم می‌کنند.

اما انتقادات کنونی در داخل ایران به دولت دهم منحصر نیست و نوک پیکان آنها به‌ویژه در یک سال و اندی گذشته متوجه خود رهبر جمهوری اسلامی نیز شده است:‌ از شعارهای معترضان به نتیجه انتخابات در سال گذشته تا انتقاد عده‌ای از آیات عظام و علما از جمله آیت‌الله علی‌محمد دستغیب.

این مرجع تقلید شیرازی که بارها از سرکوب خشونت‌آمیز معترضان به نتایج انتخابات در ایران انتقاد کرده در آستانه برگزاری نشست مجلس خبرگان با انتشار
نامه‌ای خطاب به اعضای این مجلس، از آنها خواست تا به جای پرداختن به مباحث انحرافی و حاشیه‌ای، به خواست اصلی ملت توجه کنند و نسبت به تخلف از اجرای قانون اساسی تذکر دهند.

هر چند بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی مجلس خبرگان رهبری وظیفه انتخاب رهبر و نظارت بر عملکرد وی را بر عهده دارد، این مجلس که ریاست آن را در حال حاضر آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی برعهده دارد، هیچ‌گاه از اختیارات قانونی خود برای نظارت بر عملکرد آیت‌الله خامنه‌ای استفاده نکرده است.

این بار نیز مجلس خبرگان همچون همیشه در پایان نشست دوره‌ای خود بی آن که هیچ سخنی از انتقادات موجود در کشور به میان آورد آیت‌الله خامنه‌ای را «تنها» شخص صاحب صلاحیت برای مقام رهبری در ایران دانست.

در مقابل علی خامنه‌ای در سخنان خود با اعضای خبرگان همچنین با خطاب کردن خود به عنوان «رهبری نظام» عملکرد خود را با روح‌الله خمینی،‌ بنیان‌گذار جمهوری اسلامی، مقایسه کرده و گفت که او هم همواره از مسئولان زمان خود دفاع می‌کرده است.

آقای خامنه‌ای تأکید کرد: «در ۲۰ سال گذشته هم رهبری نظام بر اساس سیره امام خمینی از دولت‌ها حمایت کرده و باز هم دفاع خواهد کرد.»

این در حالی است که در هشت سال ریاست جمهوری محمد خاتمی در ایران، با وجود فشارها بر او و اتفاقات فراوان، کمتر پیش آمد که رهبر جمهوری اسلامی برای رئیس جمهور وقت از در حمایت درآید و حمایت‌های بی‌دریغ او عمدتاً تنها منحصر به محمود احمدی‌نژاد بوده است.

به عقیده رهبر جمهوری اسلامی، مردم ایران در انتخابات سال گذشته «به شعارها و برنامه‌هایی رأی دادند که رنگ و بوی اسلامی و عدالت اجتماعی و ضدتجمل‌گرایی داشت».

این اظهار عقیده آیت‌الله خامنه‌ای در حالی است که اعلام نام محمود احمدی‌نژاد به عنوان برنده انتخابات سال گذشته در ایران به چنان اعتراضات و ناآرامی‌هایی در سطح کشور دامن زد که به گفته بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی در طول سی و یک سال تاریخ جمهوری اسلامی بی‌سابقه بوده، اعتراضاتی که پس از اندک زمانی تیغ تیزشان بی‌توجه به آقای احمدی‌نژاد متوجه خود رهبر حکومت شد.

h.k - دانمارک - اودا
جمهوری اسلامی دقیقان کپی حکومت اسلامی معاویه ابن ابوسفیان درزمان خودش است.واز ترفندهای که برای جانشینی یزیداستفاده میکرد.معاویه زمان ماهم استفاده میکنه برای جانشینئ مجتبی.ومهره ای سوخته تراز احمدی ..نژاد نبود.که پس از استفاده دورانداخته شود.ونتواند در برابر اوشاخ شود.اما غافل ازاینکه مردم اینزمان با زمان معاویه فرق میکنند.
جمعه 26 شهریور 1389

farhad352 - ایران - تهران
ننگ ما ننگ ما رهبر الدنگ ما
جمعه 26 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
از خنده ریسه رفتنم با دیدن ِ عکس ِ "کوسه" نذاشت که گزارش را بخونم..!
جمعه 26 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
از این ملای دیکتاتور روباه صفت غیر از این انتظاری نمیره..!!
جمعه 26 شهریور 1389

siamaktg - ایران - تهران
حناق رو درست نوشتم؟؟؟. میمیری علی گدا .. همش که شاه نمیمونی .. نکن!!!. یه روزی میرسه که میبرنت تو خونه خرابه ها بهت رحم نمیکنن .. همینایی که الان انداختی تو کهریزک به مردم تجاوز کنند
جمعه 26 شهریور 1389

monamour - فرانسه - مارسی
عوضی
جمعه 26 شهریور 1389

goli jon - اسپانیا - بارسلونا
وای وای خدا اینرو میبینم احساس تهوع بهم دست میده ولی‌ ولی‌ کامنتهای داستانرا که می‌خونم واقعا حل می‌کنم و میخواندام و ممنونم از همه دوستان سایت که این عکسهارا میذارن تا دمی هم با خوندن کامنتهای دوستان شاد شویم بش که به زودی این شادی هممون در ایران و در کنار دیگر هموطن هامون باشه پس به امید اون روز.
جمعه 26 شهریور 1389

زنده باد آزادی - ایران -
آقا چقدر شل کن سفت کن در میاری یه با پاچه میگیره یه بار میبوسه .فکر کنم از این تریاکه تورو خدا یه چیزه درست حسابی بهش بدید
جمعه 26 شهریور 1389

قاضی القضات - ایران - تهران
مردیکه کاملا کودن شده
جمعه 26 شهریور 1389

ali r - ایران - تهران
چه مرتب نشستن یکی قد کوتاه یکی قد بلند اول یه مشکی بعد سه تا سفید اخرش هم یک مشکی گندتون بزنه که خوب گند زدین به مملکت
جمعه 26 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
اینو نگه چی بگه حالا که پاشون مثل حمار بد تو گل مونده مجبورن به هم نون قرض بدن اما خر خودشونن و بس.
جمعه 26 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
h.k - دانمارک - اودا . باز داستانهای احمقانه ی ابو سفیان و کور و کچلهای دیگر برای تطهیر این دین خون و جهل. انگاری که در جهان تاریخ و افراد دیگری نبوده و در هر موضوعی کد اوردن از جنایتکاران تازی اقا به ایرانی چه مربوط در 1400 سال پیش در ان خرابشده عربستان چه اتفاقی افتاده...بس کنید چرندیات ملائی در سایت را..!!!پاریس
جمعه 26 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
این کثافتهای اسلامی چرا توی عکسها همیشه مثل ننه مردها ژست میگیرن.کوسه از همش جالبتر داره فکر میکنه که چه غلطی کردم این علیچکه ای را باتقلب رهبر کردم. چی فکر میکردم چی شد.
شنبه 27 شهریور 1389

evergreen - گرین لند - گرین لند
ما تو کار مجلس خفتگان سر در نیووردیم میشینن یه نفر رو انتخاب می کنن بعد از همون که انتخاب کردن می ترسن.
شنبه 27 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
قییافه های کریح ونحس رو نگاه کنید, نگبت ازشون میباره .
شنبه 27 شهریور 1389

h.k - دنمارک - اودا
artimis سوئد,,چیزی که عینان شبیه اینها باشه پپدانکردم.درحقیقت ازاسلافشان پیروی میکنند.ونظرمن اینه.بزرگترین خسارت که به ایران زده شده ازحمله اسکندرمقدونی ....الا اخر.حتی حکومتهائ نالایق داخلئ,,بعضی,,به اندازه جمهوری اسلامئ نبوده درطول تاریخ مگر حمله اعراب.
شنبه 27 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
h.k - دنمارک - اودا . بله بدترین حادثه و جنگی که از دوران باستان تا کنون اتفاق افتاده همین حمله اعراب وحشی و قاتل بوده که بتدریج مثل جذام هر چیز مثبتی را در خود حل کرده و در 2 مرحله انجام شد 1400 سال پیش و 31 سال قبل.
شنبه 27 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.