پلیس ایران: وظیفه نداریم همه تجمع کنندگان غیر قانونی را بازداشت کنیم


پلیس ایران: وظیفه نداریم همه تجمع کنندگان غیر قانونی را بازداشت کنیم

فرمانده پلیس ایران گفت که تصاویر و مشخصات "محرکان اصلی" تجمع مقابل خانه آقای کروبی به دستگاه قضایی فرستاده شده است

فرمانده پلیس ایران گفت که وظیفه پلیس بازداشت تجمع کنندگان مقابل خانه مهدی کروبی نبوده و هنوز دستوری از دستگاه قضایی برای بازداشت "تجمع کنندگان شناسایی شده"، دریافت نکرده است.

سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده پلیس ایران روز پنجشنبه ۲۵ شهریور (۱۶ سپتامبر) گفت که بسیاری از تجمع کنندگان که حدود صد نفر بوده اند، به وسیله پلیس شناسایی شده اند اما دستگیری آنها را مشروط به دستور قضایی و ارجاع پرونده آنها از سوی قوه قضاییه دانست.

به گفته آقای احمدی مقدم ، پلیس تلاش می کند از تنش و درگیری جلوگیری کند و "حتی اگر افرادی هم قانون را رعایت نکردند با هزینه کمی، موضوع را کنترل می کند."

یک روز پیش، عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران گفته بود که هنوز کسی در رابطه با تجمع و حمله به خانه آقای کروبی به دستگاه قضایی معرفی نشده است.

حدود دو هفته پیش و چند روز قبل از برگزاری مراسم روز قدس در آخرین جمعه ماه رمضان در ایران، افرادی که خود را از طرفداران آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، معرفی می کردند، برای چند روز در برابر خانه مهدی کروبی تجمع کردند و چند بار به ساختمان محل سکونت آقای کروبی حمله کردند.

فرمانده پلیس ایران از مجروح شدن یکی از محافظان آقای کروبی، که از افسران پلیس بوده است در جریان این تجمعات خبر داد و گفت: "پلیس چنین رفتارهایی را تایید نمی کند حتی اگر بعضی ها بخواهند از سر دلسوزی این کارها را انجام دهند نتایج آن نا مطلوب خواهد بود."

او با تاکید بر اینکه از این پس پلیس با چنین تجمعاتی با مدارا برخورد نخواهد کرد، در اشاره ای به رهبران مخالفان دولت گفت: "این آقایان هم باید بدانند که نباید رفتارهای تحریک آمیز داشته باشند. وقتی در آستانه روز قدس فراخوان می زنند، اعلامیه می دهند و تحریک می کنند یک عده هم سراغشان می روند."

مهدی کروبی پیش از مراسم روز قدس، در بیانیه ای اعلام کرده بود که قصد دارد در راهپیمایی روز قدس شرکت کند اما بعد اعلام شد که به علت محاصره خانه اش نتوانسته در این راهپیمایی شرکت کند.

پیش تر یکی از واحد های سپاه پاسداران که مسئولیت حفظ امنیت تهران را بر عهده دارد، در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این حمله ها، آن را به گروهی "خودسر" منسوب کرده بود.

این در حالی است که نزدیکان آقای کروبی می گویند که نهاد های امنیتی و حکومتی مانند نیروهای بسیج و سپاه، این تجمع ها را سازماندهی کرده بودند.

پیش از این سرتیپ حسین ساجدی نیا، فرمانده پلیس تهران اعلام کرده بود که "نزدیک به یکصد تن از این افراد شناسایی و به مراجع قضایی معرفی شده اند تا اقدامات لازم صورت گیرد."

khosh-kheyal - ایران - شیراز
بالاخره نمردم وفهمیدم که وظیفه پلیس ایران چی هستش. پس شما وظیفه دارید که فقط جوانان مردم را دستگیر, زندانی وشکنجه کنید. ای تف به گور هر چی ادم بد ذات مثل احمدی مقدم. والا اگه اینم گندش اینجوری در نمی امد کاریشون نداشتند.
جمعه 26 شهریور 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
همشون ..یعنی دو طرف نامرد.بیشرف.حیله گر.دزد و مردم فریبند.اگر در این 30 سال کسی اینها را نفهمیده و انها را نشناخته باشد مطمئنا نادانیست که تا اخر عمرش حماقت همراه وی خواهد ماند.30 سال ظلم و ستم شکنجه و اعدام و ناگهان یک شبه درست بعد از اعلان نتایج انتخابات دلسوز افشاگر مردم نواز و درستکار هیچ ابله و نادانی فریب نمیخورد بجز خودفریبان.سگ زرد احمدی نژاد برادر شغال کروبی میباشد.ننگتان باد.امیدوارم هر فردی در هر پست و مقامی و با هر لباسی به ایران و ملتش ظلم میکند خدا نابودش کند.امین.
جمعه 26 شهریور 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس من نمیدانم کجا مدرک پرفسور بودنت را گرفتی?چقدر احمقانه است که تو حقیر خودت را الامه دهر میدانی.تو انقدر کوته فکر و تنگ نظر و نادانیکه خداوند مهربان را که در جسم حقیرانه ات روح دمید و تو را همچون کودکان دیگر مانند فرشته ها پاک و بی الایش افرید را کتمان میکنی.خداوندیکه بتو عزت و شرف بخشید و تو با بی ایمانیت به خداوند این عزت و شرف را با بی عزتی و رذالت تعویض کردی و افریدگار خود را منکر شدی و اینهمه زیبائیهای افرینش و برکات مختلف که خداوند به بندگانش ارزانی کرده را ناسپاسی کردی.هر انسانی راحت میفهمه که تو چقدر ذلیل و حقیری که خداوند پاکیها را منکر میشوی.در اخر ...با خدا باش و پادشاهی کن..بی خدا باش و هر چه خواهی کن.ضمنا خدا ساندیس به بندش نمیده.پس لطفا چرت ننویس.
جمعه 26 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
بله کاملا طبیعی و منطقیه صحبتای جناب سرلشکر, ایشون برای اجتماعات غیر قانونی و خودسرانه اصلا وظیفه و تکلیفی ندارن چون ملت ازادن دیگه مملکت اسلامی و دمکراسی? پلیس وظیفه اش فقط مبارزه با اجتماعات قانونیه. مثل نمازجماعت و یا مجالس روضه خونی, البته فقط در صورتی که مجوز قانونی داشته باشن. به همین دلیل پلیس ایران اشتباها اجتماع کننده های جلو منزل کروبی را شناسایی کرده و عکسهایشان رو به دستگاه قضایی فرستاده, ولی اقای جعفری دولت ابادی دادستان تهران جهت حفظ ابروی پلیس ایران گفته در رابطه با اجتماع و حمله به خانه کروبی کسی به دستگاه قضایی معرفی نشده. اقای سرلشکر چایدین شما.  
جمعه 26 شهریور 1389

Pezhman - اتریش - وین
غارنشینان فکری ترسشان از مردن خدایشان است.
جمعه 26 شهریور 1389

kishmish sabz - آمریکا - لس آنجلس
دیک دیک- دانمارک- اسلیس «چقدر احمقانه است که تو حقیر خودت را الامه دهر میدانی........» مردم از خنده (-:. خودت «الامه دهر» شدی کافیه، بقیّه شاید دلشون خواست «عّلامهء دهر» بشن ! از بقیّه ایراد نگیر باشه؟.
جمعه 26 شهریور 1389

OzveMardom - فرانسه - پاریس
ملت رو گرفتید لت و پار کردید وظیفتون بود دیگه!! حکم قضایی هم داشتید!!
جمعه 26 شهریور 1389

dara20 - ایران - تهران
حرامزاده بی ناموس شماها فقط وظیفه دارید مردم بیگناه را به اسارت ببرید و پس از تجاوز جنسی و شکنجه فراوان فرد را به قتل برسانید. مرتیکه بی شرف ولد زنا تو مزدور دون مرتبه ای هستی که مانند سگ برای ارباب چلاقت دم تکان میدهی و واق واق میکنی. مردم تو را مانند تیمسار نصیری رئیس اسبق ساواک وارونه دارت خواهند زد.
جمعه 26 شهریور 1389

Afshin London - انگلستان - لندن
منظورش اینه که پلیس جمهوری اسهالی با لات و پوتایی که مسلح هستند و چوب و چماق و نارنجک و کوکتل مولوتوف دارند برخورد نمیکنه ولی وای به حال کسانی که بیدفاع و صلح طلب باشند و بدنبال رای دزدیده شده شونند، پلیس دمارشونو در میاره ده تا پلیس میریزن رو سر یک نفر با باتون و مشت و لگد، با ماشین زیرشون میگیرند از روی پل پرتشون میکنن پایین.. ولی نیروهای "خودسر" که برای رضای خدا آدم میکشن آزادند که هر کاری دلشون خواست بکنند
جمعه 26 شهریور 1389

pejmanfrance - فرانسه - پاریس
اگر این تجمع کنندگان در خونه جنتی یا یه آخوند وابسته به خودتون جمع شده بودند انوقت می دیدیم چطور با باتوم برقی و گاز اشک آور و زیر کردن مردم با ماشین جمعشون می کردی جناب رییس نیروی انتظامی . واقعا که .....
شنبه 27 شهریور 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
kishmish sabz - آمریکا - لس آنجلس . از کامنتت معلومه چقدر با شعوری.البته از تو که نامت به حقیری و کوچکی خودت است توقع بیشتر نمیشه ازت داشت کشمیش.
شنبه 27 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.