نخستین سفر رسمی یک پاپ به بریتانیا پس از چهار قرن

 
نخستین سفر رسمی یک پاپ به بریتانیا پس از چهار قرن

سفر پاپ نخستین دیدار بلندپایه ترین رهبر کاتولیک های جهان از بریتانیا از زمان جدایی کلیسای انگلستان از کلیسای کاتولیک رم در سال ۱۵۳۴ میلادی یعنی چهار قرن پیش است.

پاپ بندیکت شانزدهم، رهبر کاتولیک‌های جهان که روز پنج‌شنبه سفر چهار روزه خود به بریتانیا را آغاز کرد، اعلام کرد که واتیکان در مواجهه با آن دسته از کشیش‌های کاتولیک که اقدام به تجاوز و آزار جنسی افراد کرده‌اند، قاطعانه و سریع عمل نکرده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها، پاپ بندیکت شانزدهم، روز پنجشنبه، با ملکه الیزابت به عنوان  رئیس کلیسای انگلستان در اقامتگاه سلطنتی وی در ادینبورگ، پایتخت اسکاتلند دیدار کرد.

سفر پاپ نخستین دیدار رسمی رهبر کاتولیک های جهان از بریتانیا از زمان جدایی کلیسای انگلستان از کلیسای کاتولیک رم در سال ۱۵۳۴ میلادی یعنی چهار قرن پیش است.

پاپ بندیکت شانزدهم در پاسخ به سوالات خبرنگاران همراهش در مورد مسئله بحث برانگیز «تجاوز و آزار جنسی» صورت گرفته از سوی برخی از کشیشان کلیسای کاتولیک که در سال‌های اخیر در رسانه‌ها مطرح شد، گفت که کلیسای کاتولیک در این مورد قاطعانه و سریع عمل نکرده است.

وی افزود: در حال حاضر کمک به قربانیان این جریانات در اولویت ر قرار دارد و این در حالی است که طی سال‌های گذشته مقام های ارشد کلیسای کاتولیک پاسخ روشنی در این مورد نداده بودند.

این اظهارات در حالی بیان شده است که در ماه‌های اخیر، فهرستی از ۴۷۵ نفر از قربانیان جنسی کلیسای کاتولیک در بلژیک از سوی محققان منتشر شده است و به همین دلیل پاپ بندیکت شانزدهم مورد انتقادات بسیاری واقع شده است.

علاوه بر این انتقادها، برخی از بریتانیایی ها نیز که به قوانین کلیسای کاتولیک از جمله، ضرورت مجرد بودن مقامات کلیسا و همچنین تندروی‌های پاپ بندیکت شانزدهم در مخالفت با مواردی نظیر همجنس‌گرایی و سقط جنین انتقاد می‌کنند، تصمیم دارند که در اعتراض به این قوانین، در زمان حضور پاپ در بریتانیا،  در شهرهای مختلف این کشور  تظاهراتی برپا کنند.

پیش از این سفر، کاردینال والتر کسپر، مشاور پاپ با تشبیه سفر پاپ به شهر چند فرهنگی لندن به «سفر به کشوری جهان سومی»، اعتراضاتی را در بریتانیا برانگیخت.

به گزارش خبرگزاری‌ها، انتظار می رود در جریان سخنرانی روز پنج‌شنبه پاپ بندیکت شانزدهم در گلاسگوی اسکاتلند، حدود ۶۵ هزار نفر حضور داشته باشند. این در حالی است که در زمان سفر  مذهبی ژان پل دوم در سال ۱۹۸۲ به بریتانیا و سخنرانی وی در گلاسگو، حدود ۲۵۰ هزار نفر گرد هم آمده بودند.
khorshid 3 - انگلستان - بیرمنگهام
امروز یه نامه برام رسید که میگفت قراره یکشنبه نوزده سپتامبر پاپ بیاد بیرمنگهام مراسمشون هم توی پارک cofton park است از همه دعوت کردن برن برای ویزیت حتی نقشه محل هم فرستادند .انگار خیلی براشون مهمه .ولی به دوستان بیرمنگهامی توصیه میکنم دوروبر پاپ افتابی نشن اینروزا وضعشون خیلی خرابه به بهونه اعتراف یهو دیدی کار از کار گذشت .
جمعه 26 شهریور 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
میره یه آماری از پسر بچه های زیر سن انگلیسی بگیره که مشتاق و عاشق فراگیری دروس کلیسای کاتولیک هستند !!!.
جمعه 26 شهریور 1389

siamaktg - ایران - تهران
حتما اومده یادبود سکس الیزابت دختر هانری هشتم رو با پاپ اون موقع گرامی بداره!!!!!
جمعه 26 شهریور 1389

z.e.molla - ایران - ایران
اخه خیلی هم جای تعجبه چون انگلیس مهد و کارخانه ی ملاهای اسلامی و صدور انها به کشورهای عقب افتاده فکری و اعتقادیست .
جمعه 26 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
پـــاپ ها .از سفر به هلنــد خاطره خوشی ندارند !! اینطرفها آفتابی نمیشن!!
جمعه 26 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.