صندوق صدقات دیجیتالی در ایران رونمایی شد


صندوق صدقات دیجیتالی در ایران رونمایی شد

مدیر عامل یک بانک نزدیک به سپاه از رونمایی صندوق صدقات دیجیتالی خبر داده و گفته که قرار است تمام صندوق صدقات در ایران دیجیتالى شود. درآمد سالانه صندوق صدقات هم اکنون ۱۳۰ میلیارد تومان است.

مسئولان کمیته امداد امام خمینی و بانک انصار روز سه شنبه از رونمایی ۲۰۰ صندوق صدقات دیجیتالی و دیجیتالی شدن تدریجی تمامی صندوق‌های صدقات خبر دادند.

خبرگزاری‌ مهر گزارش داده است، صندوق‌های دیجیتالی که به گفته مدیر عامل بانک انصار تهیه هرکدام‌ از آن‌ها حدود ۴۰۰ هزار تومان هزینه داشته است، در حال حاضر در شعب بانک انصار نصب شده‌اند.

آیت ابراهیمی گفته که قرار است این صندوق ها به تدریج در معابر عمومی نیز نصب شوند تا از این پس متقاضیان بتوانند صدقات مالی خود را از طریق کارت‌ اعتباری به حساب کمیته امداد امام خمینی واریز کنند.

وی در جمع خبرنگاران اعلام کرد: حداقل میزان هر بار پرداخت صدقه ۵۰ تومان است و نحوه پرداخت بدین صورت است که با نزدیک شدن کارت الکترونیکی به صندوق و بدون نیاز به تماس فیزیکی، پس از تأیید کاربر، مبلغ ۵۰ تومان به عنوان صدقه از اعتبار کارت فرد کاسته و بلافاصله به حساب کمیته امداد در بانک انصار واریز می‌شود.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر تنها دارندگان کارت الکترونیکی انصار امکان استفاده از این صندوق‌ها را دارند، افزود که به زودی کارت‌های اعتباری به نام «احسان و انفاق» نیز در شعب بانک انصار ارائه ‌خواهند شد که مردم می‌توانند با خرید و شارژ آن‌ها با حداقل دو هزار تومان و تا سقف پنج هزار تومان، به صورت دیجیتالی صدقات خود را پرداخت کنند.

خبرگزاری مهر در گزارش خود گفته است: در حال حاضر حدود ۸.۵ میلیون صندوق صدقات در سراسر کشور وجود دارد که قرار است به تدریج تمام آن‌‌ها دیجیتالی شوند.

این گزارش حاکی است که سالانه ۱۳۰ میلیارد تومان کمک نقدی از صندوق‌های صدقات کشور جمع‌آوری می‌شود و آن چنان که کمیته امداد امام خمینی می گوید در اختیار نزدیک به پنج میلیون نفر افراد تحت پوشش قرار می گیرد.

خبرگزاری فارس نیز خرداد‌ماه سال جاری به نقل از سعید ستاری، معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی گزارش داده بود که «ماهانه ۱۱ میلیارد تومان صدقه در کشور جمع‌آوری می‌شود که دو میلیارد تومان از این صدقات از سوی مردم تهران پرداخت می‌شود و این در حالی است که صدقات جمع شده از طریق صندوق‌ها، ۲۵ تا ۳۰ درصد از کل در‌آمدهای کمیته امداد امام خمینی را در بر می‌گیرد».

کمیته امداد که در اسفندماه سال ۱۳۵۷ به فرمان آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی تأسیس شد، تحت نظارت مستقیم رهبر جمهوری اسلامی قرار دارد و مسئولیت اداره امور آن بر عهده یک شورای مرکزی است.

این کمیته علاوه بر ایران در کشورهای دیگری نظیر لبنان، سوریه، جمهوری آذربایجان، تاجیکستان، افغانستان، عراق و کومور فعالیت دارد و بر اساس گزارش آماری سالانه کمیته امداد، تعداد مددجویان خارج از کشور کمیته در سال ۸۷ در حدود ۱۴۰ هزار نفر بوده است. 

bahram-freedom - ایران - تهران
خیلی عالیه, سیستم اداریمون کاغذ بازیه و سیستم گداییمون دیجیتالی.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

nefrat az akhond - امارات - دبی
مردم عزیزی که در ایران زندگی میکنید خواهشمندم کمک های خودتونو شخصا به نیازمندها و بدون واسطه برسانید.این صندوقها فقط پولش میرسه به غزه.تا حسن نصرا.. بخوره شکم گنده کنه و هر وقت اخوندهای کثیف خواستند از لبنان وحشی غزه ای وارد ایران کنند که با مشت و لگد به جان جوان های ازاده خواه ایرانی بیفتند.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
آخوند اگر ولی فقیه هم شود باز هم گدا صفت است.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
{با نزدیک شدن کارت الکترونیکی به صندوق و بدون نیاز به تماس فیزیکی، پس از تأیید کاربر، مبلغ ۵۰ تومان به عنوان صدقه از اعتبار کارت فرد کاسته و بلافاصله به حساب کمیته امداد در بانک انصار واریز می‌شود.} . حواستون باشه که صندوق ها هم دیجیتالین و هم لیزری کوتاه برد و هیچ تاییدی هم وجود نداره یعنی اگر کارت اعتباری در جیبتان قرار دارد به هیچ عنوان از ده متری صندوق ها هم رد نشوید که ویژگی لیزری نهادینه شده در صندوق ها کارت اعتباری تان را هدف قرار خواهد داد!!
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

parang - سوید - سوندسوال
هاهاها, اگه یه افتابه دیجیتالی هم اختراع میشد با یه هشدار دهنده ورودی توالت با پای چپ, دیگه همه چی تمومیم D:D:D:
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانوفر
حالا خدا چطوری دیجیتالی حال میده.اصلا حالیش میشه این بابت چی وصول شده.من که این راخارج از شوخی کلاشی میدونم پول دادن در راه دین و مذهب اهیچ چیزی جز کلاه برداری نیست وکسی که این راانجام میدهد راحت بگم باید یه سری به خودش بزند.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
صـــــــــدقـــه یعنی چـــــــــی؟؟!!...*یعنی گـــــــدایی؟؟!*
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
وسیله کار سید علی گدا هم بلاخره مدرن شد، چشمت روشن ننه مجتبی ، پول جراحی در آوردن پی و چربی شکم صاحب مرده ات جور جور شد. اگرم باز هوس یک نوه انگلیسی کردید ،خجالت نکشید صدقه های مردم که است.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

sara_irani - انگلستان - لندن
گدا اهنی دیجیتالی میشود
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
از ابتدا باب گدایی را باز کردند و هر طور که میشد از گرده مردم می دزدیدند. این حکومت گدازاده ننگین حتی اینقدر سخامت نداشت که از حق مردم اندکی را نصیب خود کند. اما چشمش به یک گوشواره یا پول قلک خانواده ای سطح پایین هم بود و با در رودربایستی گذاشتن و قصه های سوزناک سرهم کردن مردم را به ایثار تشویق و خود به احتکار مشغول شدند. ننگ بر شما گدازادگان حریص طمعکار. ( منظورم از گدا بودن اشاره به فقر صفات نیکو و سرمایه انسانی در این بخیلان است وگرنه کارگری که شب را به اتفاق خانواده سر گرسنه بر بالین میگذارد علو طبعش سرمایه ایست که اگر خامنه ای شیره ای هجده میلیارد از مال مردم را به تصرف خود بلکه چندین برابر در میاورد خاک پای آن کارگر هم نخواهد شد)
جمعه 26 شهریور 1389

iraneslam89 - هلند -
قبل از هر چیز میرگ بر منافقین؟. آیا شما به هر نحوی یا با مسئولین مشکل داشتیدویا چیزتون گویی بوده که از ایران فرار کرده و این همه در گوشه و خیابانها در کشورهای مختلف بر علیه ایران بد و بیرا می نویسید و تظاهرات بی معنی به خاطر سیر کردن شکم لجنتان دست به وطن فروشی داده اید خجالت نمی کشید آخر تا کی شما خودتان بهتر از هر کس و ناکسی می دانید که حرفتان خریدار ندارد و نداشته و نخواهد داشت پس تا کی و یک مشت مسئولان کثیفتان پولی را به شما داده و یک مشت استخوان در جلویتان ریخته و از صبخ تا شب و شب تا صبح واق واق می کنید و خیلی جالبه دو تیره شده منافق و سلطنگ طلبها که هر دو از هم بیزار و ایران از هر دو بیزارتر هستندبرید خجالت بکشید
جمعه 26 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
صندوق گدایی برای دزدان کمیته امداد امام وبیت رهبری شون -- صندوق گدایی برای دزدان کمیته امداد امام وبیت رهبری شون بعدشم جیب نصرا..وتروریستهای فلسطین گداگشنه های افریقاو خرج عتبات و عالیات کاضمین نجف کربلا قم دمشق سوریه بیت النامقدس آخرشم عیاشیهای خودشان
جمعه 26 شهریور 1389

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
iraneslam89 - هلند - . اولا بیشعور برو اول ای دیتو عوض کن که عغده خارج اومدن داره دیونت میکنه بعد برو پابوس علی گدا پاچشو لیس بزن. البته بصورت دیجیتالی. مطمئن باش که مرگ شما نزدیک است.
جمعه 26 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
مدیریت جهانی به این میگن دیگه!!! اینجوری تحریمها رو دور میزنن!!! اونهم از نوع دیجیتالی. نبود باد حکومت فاسد و جنایتکار ولی وقیح و آثار مخربش
شنبه 27 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.