رونمایی از گنبد جدید حرم امام موسی‌بن جعفر(ع) - عکس


رونمایی از گنبد جدید حرم امام موسی‌بن جعفر(ع)

جام جم آنلاین: گنبد و گلدسته‌های جدید حرم امام موسی‌‌بن جعفر‌(علیهما اسلام) در شهر کاظمین عراق، طی مراسمی با حضور مقامات عراقی، تولیت حرم امامین کاظمین‌(علیهما اسلام) و مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات رونمایی و افتتاح شد.

فارس نیوز : سودابه آقاجانیان؛ مدیر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس گفت: گنبد و گلدسته‌های حرم امام موسی‌بن جعفر(ع) با همکاری مشترک تولیت حرم آن حضرت و ستاد بازسازی عتبات عالیات طلاکاری مجدد شده است.

وی ادامه داد: هم‌اکنون کار تعویض گنبد و گلدسته‌های طلاکاری شده حرم امام موسی‌بن جعفر(ع) در شهر کاظمین عراق به اتمام رسیده و بعدازظهر روز سه شنبه 23 شهریور با حضور مقامات عراقی، تولیت حرم امامین کاظمین‌(ع) و مسئولین ستاد بازسازی عتبات عالیات رونمایی و افتتاح خواهد شد.

آقاجانیان در خصوص مشخصات گنبد و گلدسته‌های حرم امام موسی‌بن جعفر(ع) خاطرنشان کرد: گنبد حرم امام موسی‌بن جعفر (ع) به مساحت 335 مترمربع شامل 10 هزار و 261 خشت طلا و 3 گلدسته است که در مجموع یک هزار و 416 خشت طلا در بازسازی و تعویض آن به کار رفته و مدت یک سال و نیم صرف انجام این پروژه شده است.

همزمان با پایان یافتن مراحل طلاکاری دو گنبد حرم امامین شریفین (ع) امام جواد و امام موسی کاظم در شهر کاظمین، گنبد و گلدسته‌های جدید این حرم امروز سه‌شنبه 23 شهریورماه رونمایی شدند.

مهر نیوز : به گزارش مهر به نقل از العالم، در مراسم رونمایی از گنبد و گلدسته‌های جدید مرقد امامین شریفین (ع) بسیاری از شخصیتهای سیاسی و دینی از جمله رهبران سایر ادیان نیز حضور داشتند.
 
جاسم حسین عضو دفتر روابط عمومی تولیت آستان امامین شریفین (ع) در این رابطه گفت: رونمایی از گنبد جدید امامین شریفین اقدامی فرح‌بخش برای همه مؤمنان و مسلمانان جهان است زیرا این بارگاه مطهر یکی از حرمهای مقدس امت اسلامی است.

طلاکاری و تغییر گنبد امامین شریفین بیش از شش هزار ساعت کار برده است. از 220 سال پیش تاکنون این نخستین باری است که گنبد امامین جوادین طلاکاری می شود.

حرم امامین شرفین آرامگاه امام موسی کاظم (ع) و امام محمد تقی جواد الائمه (ع) حاوی دو گنبد همسان است که از داخل با زینت های اسلامی و آیات قرآنی تذهیب شده و از خارج با 9 هزار آجر از طلای خالص طلاکاری شده است. اطراف دو گنبد نیز چهار گلدسته قرار دارند که آنها نیز تا 35 متر بالاتر از سقف حرم ارتفاع دارند و با طلای ناب روکش داده شده‌اند.

دور دو گنبد همچنین چهار مناره کوچک چهار و نیم متری قرار گرفته است.

معاون فرهنگی و امور بین‌الملل ستاد بازسازی عتبات عالیات مدت زمان بازسازی این گنبد را 15 ماه اعلام کرد و گفت: هزینه اجرای این پروژه حدود 5 میلیارد تومان برآورد شده است.

ashke_siah - ایران - تهران
باز برید خر از قبرس وارد کنید!حی اینجا که پره تازه باید صادر کنید.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

زنده باد آزادی - ایران - ایران
من موندم این اماما کاری بغیر از بچه درست کردن نداشتن پس شب کی نماز شب میخوندن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

saman-uae - امارات - دبی
یکی به من بگه کجای دین اسلام گفته شده برای قبر بزرگان این همه زرق و برق به خرج بدین ( 10 هزار و 261 خشت طلا و 3 گلدسته است که در مجموع یک هزار و 416 خشت طلا ) اسلام منحرف همین است که می بینیم. با این کارها چه چیزی را می خواهند ثابت کنند؟ آیا جاهای بهتری برای استفاده از این همه پول نبود؟
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
سابقا بتها گلی بودند, امروز طلایی!!! هموطنم برق ندارد لابد برق این طلایی گنبد, جبران کمبود خواهد کرد!! عراق به این عظمت با گرانبهاترین اثار, فقط بت پرست نمی طلبد, نه نمی طلبد به عزت افریدگار این پرهیزگار نمی طلبد!!* وا غربتا .. مضاع ٌهاجرت مُدُنی عنّی و ما أبحَرَت منها شراعاتی* وای ازغربت.. گم شده ای هستم که شهرهایم ازمن کوچ کرده اند در حالی که بادبانهایم هنوز از ساحلش به دریا نرفته اند* نفیتُ أستوطنَ الأغرابُ فی بلدی و دمّروا کلّ أشیائی الحبیباتی* تبعید شدم و بیگانگان در سرزمین من ساکن شده اند و تمام چیزهای دوست داشتنی ام را ویران کردند* خانتکِ عیناکِ فی زیفٍ و فی کذبٍ أم غرّکِ البهرجُ الخدّاع مولاتی ؟* . چشمانت با تقلب و دروغ به تو خیانت کرده اندیا آنکه تو را بانوی من ، آن دروغگوی حیله گر فریفت ؟.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
* فراشهٌ جئتُ ألقی کحلَ أجنحتی لدیکِ فأحترقت ظلماً جناحاتی* پروانه ای بودم که میخواستم بالهایم را در دستانت بگذارم که به ستم بالهایم آتش گرفتند* أصیحُ و السیفُ مزروعٌ بخاصرتی و الغدرُ حطّمَ أمالی العریضاتی* فریاد می زنم در حالی شمشیر در پهلویم کاشته شده است و نیرنگ آرزوهای گسترده ام را از بین برده است* و أنت أیضاً ألا تبّت یداکِ إذا أثرت قتلیَّ و أستعذبتِ أناتی* و تو هم دستت بریده باد اگر کشتنم را ترجیح بدهی \\\" حلال بدانی\\\" و از اندوه و ناراحتی ام لذت ببری* مَن لی بحذفِ اسمکِ الشفاف مِن لُغتی إذاً ستمسی بلا لیلی (العراق)حکایاتی* برمن منت بگذار با خذف اسم شفافت از زبان من تا قصه های من بدون لیلی صبح را به شب برسانند.* .
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
حوصله اعتراض ندارم, بقیه لطف کنند و .........
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
برادران القاعده. خواهشا دیگر این گنبدها را منفجر نکنید چون پول ساختش را از جیب ما ملت بیچاره ایران در می آورند.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو
این اماکن مقدسه هم متنند حرم امام رضا در مشهد و در راستای تحریکات برای ایجاد در گیری و بلوای مذهبی, توسط نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران با کارگذاشتن دینامیت در جداره های دیوار آن منفجر شده بود. نگهبانان این مکان گزارش کرده بودند که در شب حادثه صدای مته ها برای ایجاد سوراخ از آنجا بگوش میرسید. حال همین رژیم حرام زاده اماکنی را که خودش و بدست خودش تخریب کرده, با دجّالگری و با پول مردم اقدام به ساخت آن میکند تا برای خودش تبلیغات مثبت بکند. الحق که فریبکاری شیطانی آخوند ها حدّ و اندازم ندارد.!
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

bavar88 - هلند - امستردام
السلام علیک یا امامین شریفین(ع)....نامحرمان نگاه نکنند جز به قصد توبه و انابه.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
خاک پاک مزار کورش -پاسارگاد- ساده و بی الایش همچون تفکرش چون نیازی به زرق و برق ندارد که لاشخورهای اسلامی با ساختن سد سیوند در صدر تخریب تدریجی ان هستند!! و در اینجا برای پوشاندن جنایات تازیان صرف هزینه های بیهوده برای ساختن یک کاخ مجلل بجای گوری ساده/ تا ابله در ایران و جهان است ملایان در نمی مانند// مگر مهاتما گاندی مادر ترزا البرت شوایتزر مقبره ی با شکوهی دارند که در قلب میلیونها نفر زنده اند??این امام و دیگر امامان جز کشتار چه کردند که معبود میلیونها ایرانی خرد باخته هستند جز اینکه ممر درامدیست برای این کشورها که از بلاهت تعدادی سودهای میلیاردی می برند!!!!
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

ali_vienna - اتریش - وین
اگر این اسمش بت پرستی نیست پس چیه؟
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
والا بخدا ین کارها لازم نیست خدا هم راضی نیست، این همه پول وطلا را خرج نیازمندان بکنید ، خرج بیمارانی که بخاطر نداشتن پول و تهیدستی امکان دوا و درمان را ندارند و اجبارا باید بمیرند بکنید، اگر کسی واقعا برای رضای خدا این کارها را میکند ، که خداوند می خواهد بجاش به بندگان نیازمندش کمک شود، این همه گنبد طلا ساختن چه سودی دارد مگر نمیگوئید اسلام مخالف تجملات و حیف و میل کردن است ، پس این کار چه معنی دارد .ولی ظاهرا این دسته از آدمها با اینکارها دارند بخدا باج میدهند که بهشت رابرای خودشان بخرند ، به همین خیال باشید.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
پول مالیات و نفتی که متعلق به مردم ایران هست برای تزیین قبر چند استخوان ناشناس که معلوم نیست به کدام مادر مرده ای تعلق داشته خرج می شود. ساخت و ساز حرم برای تحمیق توده های بیسواد و عامی مردم و تولید بیماران اسکیزوفرنی و جهالت و رذالت.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

oghab - فنلاند - هلسینکه
این مقدار طلا را اگر خرج فقیران وبی وضاعاتها می شد .هم خدا راضی بود وهم بنده خدا.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
مَردُم همگی صاحب خانه .کار.سرمایه کافی.امنییت.و..و..شدند!! خُب اکنون. نوبت حضرت است!!!...
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
چه فایده از پول نفت ایران و سرمایه ملت این همه خرج به گفته خودشان( گنبد حرم امام موسی‌بن جعفر (ع) به مساحت 335 مترمربع شامل 10 هزار و 261 خشت طلا و 3 گلدسته است که در مجموع یک هزار و 416 خشت طلا در بازسازی و تعویض آن به کار رفته و مدت یک سال و نیم صرف انجام این پروژه شده است.)همین عربهای سوسمار خور بی فرهنگ وقت زیارت چند نفر ازافراد خودشان انتحاری میکنند و بدرک واصل میشن,,,,,,,بدبختهای مرده پرست لااقل آینده و مغز بچه هاتون را خراب نکنید
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

a_bamdad - ایران - تهران
..خودش و گنبدش و قنبل گنبدش
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

kili_patilaki - قطر - دوحه
خیلی زیباست.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

arya47 - ایران - کرمان
چند کیلو طلا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟واقعا که این امامان خیلی پولدارند آخه نمیشه بجای طلا کاری گنبد و بارگاه و مناره و ....به فکر کودکان گرسنه بود.شاید بر عکس باید از شکم کودکان گرسنه زد و قبور امامان را طلا کاری کرد!!!!!!!!!!!
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

طراوت - ایرن - تهران
کاش مقبره تموم اماما ایران بود...کاش کعبه هم ایران بود
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

munich - آلمان - مونیخ
جالب بود.ممنون از مسولین سایت برای گذاشتن چنین مطلب خوب و ارزنده ای.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
میدونین این حاج آقا چند تا بچه داشته؟ 34 تا پسر و 28 تا دختر!! خوب حداقل 5 تا هم زن دائمی و ده دوازده تا نوکر و کنیز داشته(پیامبر و امامان همشون برده دار بودن)!! ابن آقا که همش در حال رتق و فتق کردن امورات کارخونه جوجه کشیش بوده پس کی وقت کرده امامت کنه؟ این بابا اگر به جای ادعای امامت یه کتاب آموزش روابط زناشویی مینوشت اون کتاب تا حالا صدها میلیون دلار فروخته بود!! همش میگن امامان وضع مالیشون خراب بوده و بنده خدا ها همش نون و نمک میخوردن و از فرط گرسنگی سنگ بر شکم خود میبستند.یکی نیست بپرسه آخه دروغ گویان بی شرم خرج روزانه این خانواده 80 نفره چقدر میشده؟
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
رونمایی از ولخرجیهای خاعنه ای و مموتی و بیست و پنج میلیون دلار به حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه، به رهبری رجب طیب اردوغان،پرداخت می کندو به نقل از منابع دیپلماتیک غربی در ترکیه نوشت که آقای آبدوغ خیار در مورد پرداخت کمک قابل توجه دولت ایران به صندوق انتخاباتی حزب با مموت میمونی نژاد، رئیس جمهوری تحمیلی ایران، مذاکراتی صورت داد.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
oghab - فنلاند - هلسینکه. [این مقدار طلا را اگر خرج فقیران وبی وضاعاتها* می شد ]میشه بگید بی وضاعا تها یعنی چه و از کدوم فرهنگ نامه کشفش کردی سخن ور !!!؟؟؟. مزدور عنتری نژاد پول اینا را همه اربابان چلاغ و بیچاره ات از جیب مردم ایران داده اند. با این سواد و کامنت گذاشتنت همه رو مستفیض میکنی این عنتری نژاد چند تا مثل تو دوروبرشن که به انگلیس میگه جزیره کوچکی در غرب افریقا
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
چه کارخانه خر سازی بزرگی درست کردند پول مردم بیچاره ایران
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا اره به خدا باید دست به دامن بمبگذارها بشیم که به اقتصاد ما رحم کنند
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

odin - بلژیک - انتورپن
کاش فیلم قبر حسن عسگری رو هم نشون میدادین که وقتی زدن منفجرش کردن، همین دار و دسته «زوار» چطوری این طلاها رو غارت میکردن. سی ان ان عکسها و فیلمش رو همون روز نشون میداد.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

برگشته - بحرین - محرق
به کوری چشم حسودان , بدخواهان, وهابیها و دین ستیزها . السلام علیک یا مولای یا موسی ابن جعفر الکاظم و السلام علیک یا سیدی یا محمد الجواد و رحمه الله و برکاته.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
اسلام علیک یا موسی‌بن جعفر(ع)اسلام علیک, یا امامین شریفین (ع). به کوری چشم وهابیون و هرکس که نمی تواند ببیند. در 2جا ملائکه به انسانها می خندند:1-جایی که یک شخص میخواد اسمی جاویدان بعد از مرگش داشته باشد و قبر او زیارتگاه مردم باشد ولی خداوند نمیخواهد و نمیشود!?2-کسی که حاکمان و یک سری مردم میخواهند. خوارش کنند ولی خداوند نمیخواهد ونمیگذارد طوری میشود که بعد از هزار سال وتا روز قیامت محل قبر ان شخص زیارتگاه میلیونها انسان خواهد بود و خداوند چنان مهری بر دل پیروانشان میاندازد حتی اگر کشته هم بشوند. باز هم به زیارت این بزرگان میروند چون مرگ را پایان زندگی نمیدانند.وخداوند به خاطر این بزرگان بارها حاجت بندگانش را داده.کسی که خداوند به او عظمت دهد برای او کافیست.کجای دنیا کدام مذهب چنین پیشوایانی دارد.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
اینا عربن برای حسین و مرتضی و تقی اگر خودشونم بکشن هیچی نمیگم اما ما ایرانیها چرا !؟؟ آخه طلب ما به حسین تشنه لب و کاظم و جعفر چنده.؟؟تو همین شهر هزاران کودک تشنه و گرسنه است. خدا پرستی و اعتقادات بجای خودش ،خرافات و نادانی هم بجای خودش. 1400 سال پیش یزد که فامیل حسین بوده او رو میکشه ما ایرانیها چرا باید هر سال یک ماه خودمونو عذاب بدیم.از محمد که مهم تر نبوده.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

Ghooloo - ایران - آبادان
یک مشت مرده پرست .. آماده شده حالا تشریف ببرید هی بزنید تو سر خودتون موفق باشید.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
خوب حالا معلوم شد چرا ایران در یک سال گذشته یک تن طلا وارد کرده!! خون ملت ماست! این بیت هم از اهنگ بوی گندم داریوش: شهر من شهر دعا همه گنبداش طلا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

برگشته - بحرین - محرق
با عشق شیعیان جهان پول جمع کردند تا دوباره این مرقد مطر بازسازی بشه و این ارزشش را داره . در انجا نمای محبت به خاندان مطهر هست و تجلیگاه هنر و معماری اسلامی دستشان درد نکنه.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
ContractorQatar - قطر - دوحه :چرا دروغ میگی !!در کشور خودمان 40 سال پیش هر خانواده ای حداقل 10 تا فرزند داشت.دوما:اگر یک خانواده ای نتونه فرزندش درست تربیت کنه یکی هم براش زیاده ولی کسی که اولادش خوب تربیت کنه که به درد جامعه بخوره 20تا هم کم.امام موسی کاظم(ع)18 تاپسر داشت 19 تا دختر.تو همه چیز در سکس میبینی چون یک استکان, یه پارچ اب جا نمیگیره اگه برزی اب سر ریز میشه,از بیانت از طرز فکرت مشخص مغزت اندازه فندق...!!??
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
ContractorQatar - قطر - دوحه :در ضمن کی میگه وضع مالی پیشوایان شیعه بد بوده!?اتفاقا خیلی هم ثروت داشتند ولی ثروتشان را خرج مستمندان میکردند,چرا خودشان همچون فقرا غذا میخوردند!?یک روز شخصی‌ ثروتمند نزد امام صادق میرود به ایشان میگوید من تمام ثروتم را بخشیدم در راه خدا و اینک با زن و فرزندم زندگی‌ خیلی‌ سطح پاینی داریم ،امام خیلی‌ ناراحت شدند فرمودند نباید این کارو میکردی شما باید رفاه خانواده را فراهم کنی‌ آن شخص گفت چرا خودتان اینطور زندگی‌ می‌کنید با اینکه ثروت زیادی دارید امام فرمودند من باید این طور زندگی‌ کنم چون رهبر یک جامعه باید درد فقرا و بیچارگان را بداند در ضمن اسلام با ثروت زیاد مشکلی‌ ندارد اسلام میگوید ثروتت را از راه حرام جم نکن،.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

ukguy4u - بریتانیا - لندن
اصل حماقت در قرن 21 !!! ملت ایران دارن از گرسنگی میمیرن پولش میدن طلا برای گنبد که چی بشه؟ مرگ بر طرفداران جمهوری اسلامی
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

Negah* - آلمان - فرانکفورت
گزارش صندوق بین‌المللی پول: 40 درصد مردم ایران زیرخط فقر.. یکی از عوامل اصلی تن‌فروشی، جنایت، اعتیاد و بسیاری دیگر از آسیب‌های اجتماعی، فقر است.جمهوری اسلامی آمار دقیقی در مورد کمیت آن دسته از افراد جامعه که در زیر خط فقر زندگی می‌کنند و قادر به تامین نیازهای اولیه خود نیستند، ارائه نمى کند که دستش باز باشد براى اینگونه ولخرجى ومرده پرستى ها..و ابعاد فاجعه‌بار فقر و نداری مردم را پنهان مى کند. چرا که با انگشت نهادن بر روی گسترش فقر در میان توده‌های مردم، با بیان رسمی و دقیق میزان خط فقر، آنان باید عملکرد نظام خود را زیر سئوال ببرند و دست کم آنکه شمه‌ای از عملکرد خرابکارانه و ضد انسانی خود و نظام حاکم را در پیشگاه مردم برملا سازند. این، البته به سود رژیمی که شارلاتانیسم و دروغ، از ملزومات ادامه حیات آن است، نیست.واینچنین است بجاى رسیدگى به مردم فقیر خودش میلیونها دلار خرج بارگاه وطاق وگنبد براى اعراب میکند ننگ ونفرین بر رژیمى که حال وروز زندگان مظلوم ودر بند خود را فراموش کرده ومرده پرستى را رواج میدهد..
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

xosrov - انگلیس - منچستر
حیف حتی اهن پاره. انشا الله این را هم با بمب بفرستند هوا.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

شمبلیله - انگلیس - لندن
طلایه واقعییییییییییییییییییییییییییی نههههههههههههههههههه دیوانها این همه پول خرج کردن کبوترها روش .... . زززززززرررررررششششششککککککک
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

حخا - استرالیا - سیدنی
السلام علیک یا امامین شریفین(ع)....نامحرمان نگاه نکنند جز به قصد توبه و انابه.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
طراوت - توی قبر پرست مرده پرست کاسه و کوزه ات رو ببند برو کنار قبر امامانت در کربلا زندگی کن ایران موندی چکار؟ تا ایران را گورستان نکنید دست بردار نیستید! مرده پرستهای خرافاتی و بیسواد لیاقتتان همان بمبهای کربلاست، ای کجاست این القاعده این گنبد را دود هوا کند!
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

sam2009 - آلمان - آمدن
پول نفت مردم ایران است که برای مرمت سازی قبر ..استفاده شده است درحالی در کشور ایران هزاران کارتن خواب در سرما و گرما و برف وباران در زیر پلها شب را بروز میکنند و تعداد معتادین به مواد مخدر از مرز یک چهارم گذشته و تقریبا یک سوم جمعیت ایران در بر میگیرد
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

farhad352 - ایران - تهران
خر بودن و بیشرفی مشتی دزد رجاله وطن فروش ، به عنوان رهبران مملکت همین میشه! آدمهای تهی مغزی که زنده ها را میکشند و به فکر مرده ها افتاده اند آن هم مردگانی که در کشور متجاوز عراق و عرب های تازی قرار دارند.در وطن ما انسانهای گرسنه و بیکار و محتاج که از فرط فقر و تهیدستی که به کار های کاذب و ویرانگر روی آورده اند و نتیجه این سرقت های بی حساب،ه اعتیاد و فحشا و.. است که دل هر ایرانی غیرتمند را جریحه دار میسازد.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
نفرین و ننگ بر این حکومت و مزدوران و نوچه های اسلامی که به به و چه چهشان بلندشده است! پول از دهان مردم ایران گرفتند و خرج این ساختمان مزخرف نمودند، درحالیکه گوشت در ایران کیلویی بیست هزار تومان!! پول برق ماهی سد تا دویست هزار تومان! مردم متوسط شهری نیز به ندارها پیوسته و ماهی یکبار رنگ گوشت خواهند دید. کمبود مدرسه، آموزشگاه،خانه، ترافیک افتضاح شهری، کارخانه های ورشکسته، همه مشکلات کم بود این قارچ را کم داشتیم که ده هزار خشت طلا هزینه کردند. مردم آهشان از گرانی درآمد چون یارانه ها را قطع کردند تا پولش را صرف یک مشت تروریست شیعه کنند. خاک بر سرتان، همین مردم عراق که در کمبود امکانات و بی برقی بسر میبرند گنبد طلا میخواهند چکار؟!! خوب است که همین اعراب هم شما را نمیخواهند، ان از فلستین و لبنان و سوریه که نشستند پای گفتگو با اسراییل و از اکنون میگویند مرگ بر ایران! پاچه خواری و زبونی تان در دنیا زبانزد همگان شده است!
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
رگشته - بحرین - محرق....شیعیان جهان پول جمع کردند؟!!!! شیعیان جهان که تو یکیش باشی آیا یک دینار از جیبت دادی؟! دروغگویی هم اندازه دارد، شیعیان جهان یا بعبارتی گدایان جهان اگر عرضه داشتند گلیم خودشان را از گل بیرون میکشیدند فعلا که کاسه گدایی همه شان به سوی ایران دراز است. این پول از جیب مردم ایران و از دارای های دولت ایران خرج شده و روزی خواهد رسید که تا دلار آخر از گلوی اینها بیرون کشیده شود. امثال تو باید هم در بحرین بنشینند و هورا بکشند، پول مفت خوردن که هنر ندارد.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
دوستان محبین اهل بیت. مگه نمی فرمایید ایشان اهل زهد بودند ایا زهدشان این اسراف را بر می تابد? خود حضراتشان که حصیری رو هم کافی می دونستند! این از این واما کسانی که فکر می کنند این پولها از جیب هموطنشان تامین شده نه خیر برادر. عراق فعلا مستعمره ی جمهوری اسلامیست. خیالتان راحت باشد که چند برابر این هنگفت, به جیب جنابان مسئول سرازیر شده انهم از نفت وطنم که صرف تروریست پروری می شه. نمیگم تو این غائله فقط یک همسایه مقصره. از وهابی هم جز مصیبت ندیدیم. ولی مطمئن باشید سران مملکتتان همیشه از اب گل الود ماهی گرفتن رو استاد بوده اند!Nader Jahanbani - کانادا - تورنتو *کاملا موافقم
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
omid norway - نروژ - اسلو // اولا توهین نکنید لطفا!! والا جواب بنده بسیار دندان شکن خواهد بود! منطقی باشید!! چند سال پیش سازمانی مذهبی در ایران تقویمی چاپ کرد که در صفحه اولش مقدمه ای بود که به نام امامان و تعداد فرزندانشان اشاره میکرد.غیر از آقا مهدی کمترین تعداد فرزند متعلق به امام چهارم بود با 24 پسر و 19 دختر. مابقی, رکوردهایی جاودانه داشتند و عددی هم که در بالا ذکر کردم کاملا درسته و مدال برنز رو نصیب ایشون میکنه طلا و نقره متعلق به دو امام همام دیگه است.دوما من هم میدونم که اونا ثروتمند بودن چون غیر از میراث پدری, خلیفه وقت هم به اونا به عنوان اولاد پیامبر از بیت المال حق السهم میداد.تو گفتی اونا ثروتمند بودن خوب بخش مربوط به ارث از کجا اومده بود؟جدشون علی که از پدر فقیرش چیزی به ارث نبرده بود پس این مال و اوال رو از کجا آورده بود که برای بازماندگان به ارث گذاشت؟ غیر از چاپیدن و غارت اموال و داراییهای ما ایرانیان نگون بخت؟ یعنی طرف با پول و ثروت و ناموس ما بخت برگشتگان مشغول تولید مثل و تجارت بود و حالا هم ما باید براش دولا راست بشیم و درود بفرستیم؟
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

h.k - دانمارک - اودا
انها روحشان هم خبر نداشته که پس ازمرگ قبرشان به این شکل درمی اید.این خودتان هستید.که نذر میکردید. ایا کسی که خودش یا خانواده اش پولی تاحالا نداده.اعلامکند.الکی دیگران رامحکوم نکنید.مثل این دخترکروات یه هو روشنفکرشدید.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

mojmaj - ایرا - تهران
برگشته - بحرین - محرق:. آخه بخت برگشته ، یه کم چشمای کورتو باز کن ببین اینا دارن با ما چه می‌کنن.این پولا باید صرف چیز‌های مهمتر بشه. یک بار برای کاری رفته بودم جنوب شهر، یه نفر اومد قصابی و من خیلی‌ اتفاقی‌ دیدمش،یه ۵۰۰ تومنی در آورد و گفت به اندازه ۵۰۰ تومن گوشت بده.خیلی‌ سخته دیدن این چیزا برام،مخصوصاً وقتی‌ میبینم که این بی‌ پدرها دارن با پول مردم چه بریزو بپاش‌هایی‌ میکنند. به امید نابودی جهل و نادانی. تهران ایران .
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

zamanphp - ایران - اصفهان
اسلام دروغی به این میگن، و گرنه کدوم امامی راضی میشد که برای مقبرش این همه هزینه کنند. خدائیش اون ذوب شدگان ولایت جواب بدن : آیا امامان از خرج این همه هزینه راضی و خشنود هستند؟
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
برگشته - بحرین کدام طرف برگشتی حتما به طرف جد وحشیت تازیان متجاوز به نوامیس ملت ایران برو خجالت بکش دستمال بدست عقب افتاده و معلول ذهنی
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
السلام علیک یا موسی‌بن جعفر(ع) , من به تو توهین نمیکنم چون نمیدانم الان کی راست میگه کی دروغ? همه چیز قاطی پاتی شده مسیحی میگه اسلام بده اسلامی میگه مسیحی نجسه همه افتادن به جون همدیگه . شیعه میگه سنی بده سنی میگه شیعه بده ? یه سری میگن بودا بهترینه یه سری میگن بی دینی بهترینه !!!! فقط اینو قاطعانه میگم الهی هر چی نیروی مثبت و معجزه است بیاد و نسل خامنه ای و عواملش و مجاهدین خلق رجوی نحس را از زمین بکنه و یه عقل درست و حسابی هم به این زیتون بهبهان نادان بده.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
اسنادی که از کاوشهای باستان شناسی و تاریخی بدست آمده خلاف عقاید مسلمانان را ثابت می کنند : نه تنها عهد عتیق بلکه قرآن و داستانهای آنها با واقعیتهای باستانی و اسناد مطابقت ندارند و تنها محصول تخیل بشر آن عصر می باشد. داستان موسی و قوم بنی اسرائیل : بر اساس عهد عتیق یا قران گفته شده موسی هم عصر رامسس دوم و مرنپتاه پسر رامسس دوم بوده. با توجه به آزمایشات انجام شده بر اجساد مومیایی این دو فرعون : رامسس دوم به دلیل پیری و فرتوت بودن درحدود سن 90 سالگی از دنیا رفته و مرنپتاه نیز به دلیل پیری و شکستگی استخوان ران و بیماریهای مربوط به دندان فوت شده. هیچ یک از این دو فرعون مصر به خاطر خفگی در اب آنطور که قرآن و عهد عتیق اشاره کرده نمردند. از طرفی در عصر رامسس دوم و مرنپتاه قومی به اسم بنی اسراییل در مصر زندگی نمی کرد! البته این مساله برای انسانهایی که پایبند ایدئولوژیهای مذهبی نیستند کاملا واضح و روشن است و نیازی به اسناد باستان شناسی نیست. داستان قرآن و محمد و امامان شیعه و باور داشتن به آنها داستان تجارت و بهره کشی از بی خردان است.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
ContractorQatar - قطر - دوحه. می بینی درد اینهاست!! و نوچه های ملا در بالا ببین به چه تب و تابی افتادند و چگونه با کامنتهای تهوع اور مشغول ماست مالی این مظاهر ننگ و نفرت هستند???30 سال گذشته گذشت امروز را دریاب و این هواداران مافنگی و خرد باخته که فقر را می بینند کارتون خواب زمستانی را می بینند انوقت طلا کاری گور کسانی که گور ایرانی را کندند.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

baas - هلند - روتردام
مرگ بر اسلام .
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
یک زمانی شاه اسماعیل و یا شاه عباس ازروی اقتدار این کاررو می کردندچون یک حکومت با یک ایدئولوژی جدید(تشیع)بوجود اورده بودند قابل توجیه بود.. امادر موقعیت کنونی با این فقر تل انبار درایران وحتی عراق غیرقابل توجیه است من فکر کنم خود امامان بزرگوار هم راضی نباشند که این همه فقیر ومستضعف درشهرک صدر وحتی منطقه کاظمیه باشند ولی گنبدشان از طلا باشد .
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
حخا - استرالیا - سیدنی . شما چطور محرم شدی!? سریع پسرخاله میشین!?
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
عجیب است در این کشور های از پس و پیش مسلمان جدیدا فقط از ۲ چیز رو نمایی میکنند ! یکی : موشک و دومی : گنبد !!! آقا میشه یکی توضیح بده که این ۲ قلم چه صیغه ای به هم خوندن که سخت مسلمون ها بهش افتخار میکنند !!!؟ یکی موشک (کرار) با سه تا تشدید و دومی گنبد امامی در به در با ۵ تا تجدید !!! راستی تا یادم نرفته بگم که هنوز مصادره طلای گنبد منفجر شده اون حسن عسگری به وسیله همین امت گوسفند رو یادم هست !! وقتی که گنبدش سوراخ و منفجر شد موش های آسمان ولایتش ریختند و هست و نیستش رو بردند ....هههههه حالا یعنی مردم عراق فقط گنبدشون مونده که درست بشه !!!!؟ اگر دیسکو جاش میزدند بیشتر به درد مردم عراق میخورد تا این استادیوم احضار روح !
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

PARSIZABAN - ایران - شیراز
منو یاد اون خری میندازه که پالونش طلایی بود.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

(_JuSt MujiZ_) - پاکستان - لاهور
ماشاءالله ........!!!
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
omid norway - نروژ - اسلو / مرد حسابی این چرندا چیه میگی ؟ کجا پولدار بودند یه مشت عرب پا پتی ؟ چرا ایشان که پولدار بودند نرفتند عربستان زندگی کنند ؟ که مردم هم از شرشان راحت بشن , البته اگر پولی هم داشتند از غارت مردم ایران بود , کدام از این غربتیها کار کردنند و از زور بازو و عرق ریختن پولدار شدند , همش با گدایی و خمس و ذکات بچه هاشونو بزرگ کردنند , خجالت بکش با خوردن یه ساندیس و پول مالیات این مردم داری با بی غی .. ی زندگی میکنی , هرچی از دهنت در می یات میگی ؟
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

ali203 - ایران - بوشهر
اگر یه ...عمومی تو بوشهر ما میساختند تا مسافرای نوروزی راحت تر بودن خیلی بهتر بود //تازی دوستان هم خیار بخورن تا رگ گردنشون متورم نشه
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

Hoja Verde - ایران - تهران
خاک تو سر آشغالتان کنند رافضیان بت پرست که از پول مردم گرسنه ی ایران بت طلایی آن هم در سرزمین بیگانه می سازید. خود امامان بیکار جز بچه درست کردن و جماع کار دیگری به ذهنشان نمی رسید. در انتها داشتن حماقت شک دارم . omid norway - نروژ - اسلو. خیلی محمل می باقی.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
ContractorQatar - قطر - دوحه. بنا شد شما به جای دروغ و درم و خیالبافی به ترجمه آثاری که در تصرف شماست رو بیاوری. چرا دروغ میگوئید امام موسی کاظم دو سوم عمرش را در زندانهای خلفای ستمگر عباسی گذراند خلفایی از جنس خلفای سی و یکساله اخیر در ایران. غیر از آن امام جواد بسیار جوان از دنیا رفتند حدود بیست و چند ساله و جوانترین امام هستند. بنظرم خوابنما میشوید و صبح که بیدار شده برای خود داستان میبافید.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
huria - دانمارک - کپنهاگ. خانم محترم اگر هموطنان شما آب و برق ندارند به مردم ایران چه ربطی دارد. اگر در زمان صدام مردم کشور شما ساکت بودند و مقابله با ظلم صدام نمیکردند به مردم ایران چه ربطی دارد اگر در کشور شما به خاندان پیامبر ستم شد و به خاطر خیانت مردم کوفه امام حسین و لشکریانش کشته شدند و یا اگر مردم کوفه پشت به امام علی کردند و در آنجا به شهادت رسید اما امام موسی کاظم در زندانهای بغداد مسکن داشت چه ربطی به مردم ایران دارد. شما لطفا هوارتان را بر سر مردم خود بکشید و اینهمه مظلوم نمایی نکنید و ملت خود را فنا شده ندانید. کدام ملتی مانند ایرانیان بهای به این سنگینی و طولانی به خاطر آزادی و اعتقاد خود داده اند. در غریب نوازی هم که سر آمد همه هستند. امام غریب شیعه در ایران هزاران بار بهتر از وطن خود مورد توجه و محبت قرار گرفته و میگیرد. مگر این پولها از جیب ملت شما خرج میشود. این برنامه ها که میلیونها زوار و رونق توریستی آنها ر از ایران راهی عراق جنگ زده ویران قحطی زده کرد. ....
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

amir-amir - کانادا - تورنتو
این همه پول و انرژى را مى باید صرف توسعه کشاورزى مى کردند که علاوه بر تولید شغل مردم از فراورده هاى آن استفاده کنند تظاهر به دیندارى و عمارت سازى با طلا و جواهرات نمى تواند کارگشاى مردم باشد
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
huria - دانمارک - کپنهاگ.....کم لطفی نکنید برای ظلمی که مردم شما بر سر هم دادند ضجه بزنید و شعر بسرائید. اگر طلاهای ایران در آنجا گنبد این دو بزرگوار را جلا بخشیده که منفعتش در جیب ملت شما میرود. یک عده دردمند داغ دار را هم در آنجا جمع میکند. حالا مگر وضعیت مذهب و دین از قدیم تا حال در کشور شما بسیار آبرومند و متعالی بوده که حال دم از بت پرستی می زنید. اگر هواری باید بکشد و اعتراضی ما ایرانیان باید داشته باشیم که اینگونه مال و سرمایه ای که باید خرج مردم ایران شود صرف رونق دیگر کشورها میشود. یا خرج تروریستها و یا خرج این زرق و برقها......
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
....نمی دانم دیگر دست ما ملت چقدر بی نمک است که سرمایه مان را دزدان داخلی و خارجی به یغما میبرند تازه امثال شما ها فغانتان هم به آسمان میرود. کدام کشور تا کنون کمترین خدمت یا خرجی برای مردم کشور ما و یا کشور ما کرده اند علاوه بر اینکه همواره از قبل آنها خورده یا به جیب زده و چاپیده اند. این از خدا بی خبران دزد داخلی که اسم هر چه انسان را به لجن کشیده اند و مردم دیگر کشور ها با دولتهایشان که بی انصافی را به حد کمال رسانده اند. وای بر ما ملت مظلوم و ستم کش. خداوند خود حق ما را از همه بگیرد که اینقدر همه خون به دل ما کرده اند.
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

babre mazand - هلند - امستردام
ببخشید من یه سوال دارم . موسی بن جعفر کیه یعنی امام رضا که میگنه یعنی؟
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

baran shomal - نروژ - اسلو
عجب گداخونه گران قیمتی و عجب شیادخونه با برکتی
جمعه 26 شهریور 1389

Pezhman - اتریش - وین
ایران قبله من است. این مخارج را میتوانستیم از طلب وغرامت جنگیمان کم کنیم !!!. نه آنکه به دشمنانمان دستخوش وانعام هم بدهیم .نباید آبادان و خرمشهر ویران وعراق زیباتر وصنعت توریستش قویتر و برای ما ابوعطابخواند.ضمنا", محمدگفت:گورش رانپرستند. وآنرا شرک وگناه میدانست.ولی شیعه کاری به محمد ندارد.علی از همه حتی,ازخدا بالاتر است.بیدارشوید تعصب راه به جایی نمیبرد.غیرت ومردانگی داشته باشیداین جور کارها بت پرستی است.ونابودی شهرهایمان.ای جوانان عجم جان منو جان شما.ایران قبله مااست .
جمعه 26 شهریور 1389

shirmardan - ایران - تهران
این همه پول خرج کردن اما عوضش یه عمر با همین گنبد تجارت می‌کنن و منبع در آمد می‌شه واسشونloool
جمعه 26 شهریور 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
huria - دانمارک - کپنهاگ . دوست عزیز کامنتهای شما درباره عراق غم انگیز هست ...واقعا ناراحتی شما قابل درک هست .. عراق با آنهمه سابقه تمدن از حکومت بابل گرفته تا چندین قرن حکومت خلفای عباسی که بغداد را تبدیل به یک شهر افسانه ای کرده بودند با داستانهای هزار و یک شب!!!...ولی باید به آینده امیدوار بود زمان بیداری ملتهای ایران و عراق و کشورهای دیگر منطقه فرا رسیده هست نسل جدید نسل بیدار هست و بزودی با حکومتهای آزاد و مردمی باز هم شکوه و عظمت به این سرزمینها باز خواهد گشت....
جمعه 26 شهریور 1389

dokhtare koorosh - امارات - دوبی
omid norway - نروژ - اسلو این امارو از کجا اوردی تو؟40 سال پیش همه 10 تا بچه داشتن؟!لابد خونواده تو اینطوری بودن.بعدم اگه هر کی وضع مالیش خوب بود باید پشت سر هم بچه بیاره یعنی بچه فقط غذا و لباس میخواد چه طرز فکری داری مثل رییس جمهور محبوبت میمونه.تو هر وقت کامنت میذاری من از ایرانی بودنم شرمنده میشم یه حرف درست حسابی نمیزنی
جمعه 26 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
iranazadiran - ایران - تهران // 1 - چرا هذیون میگی؟ برو توی همون بخش خبری واست چند تاشون رو گذاشتم. توی بخش های دیگه هم گذاشتم برو پیدا کن بخون.حتما باید بیارم در خونه ات که راضی بشی؟ 2- توی زندان بود؟ پس این همه بچه رو چه جوری درست کرده بود؟ یعنی اگه اون 60 تا بچه داشته من خواب نما شدم دیوانه؟ امام ها پول دار نبودن؟ مگه تو خودت رو با افتخار یک شیعه نمیدونی؟خوب علامه مجلسی و علامه حلی دو ستون فقه شیعه در مذهب تشیع هستن.مجلسی کتابی داره با نام حلیه المتقین که صد در صد مطئنم توی خونه تون هست!
جمعه 26 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
از صدقه سر دولت نادان ایران هزینه های ساخت و نگهداری اماکن مذهبی عراق و حتی کل هزینه های جاری آب و برق و جمع آوری زباله و . شهرهای مذهبی عراق از جیب ملت بدبخت ایران هزینه میشود. اگر پول نفت ایران نبود عراقیها از گرسنگی همدیگر را میخوردند.
جمعه 26 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
iranazadiran - ایران - تهران // 1 - چرا هذیون میگی؟ برو توی همون بخش خبری واست چند تاشون رو گذاشتم. توی بخش های دیگه هم گذاشتم برو پیدا کن بخون.حتما باید بیارم در خونه ات که راضی بشی؟ 2- توی زندان بود؟ پس این همه بچه رو چه جوری درست کرده بود؟ یعنی اگه اون 60 تا بچه داشته من خواب نما شدم دیوانه؟ امام ها پول دار نبودن؟ مگه تو خودت رو با افتخار یک شیعه نمیدونی؟خوب علامه مجلسی و علامه حلی دو ستون فقه شیعه در مذهب تشیع هستن.مجلسی کتابی داره با نام حلیه المتقین که صد در صد مطئنم توی خونه تون هست!
جمعه 26 شهریور 1389

esfahan_20 - ایران - اصفهان
برگشته - بحرین - محرق. همشون گاو بدنیا .. و خر از دنیا .....پاینده باد ایران بدون دین ...
جمعه 26 شهریور 1389

hamidTANTAN - اتریش - وین
حخا - استرالیا - سیدنی این مذهب شما برای یک وجب پائین تنه از عقب و جلو ساخته و پرداخته شده. انگار که پیش از ظهور اسلام نه کسی تولید مثل میکرد و نه به مستراح میرفت, خدا اخرین فرستاده خود را مامور اصلاح این امور کرده.اصلا ببینم اقا یا خانم حخا:این دین اسلام برای ما چه اورده است؟ معجون دل به هم زنی از ارا و عقاید متضادی که از مذاهب و ادیان و خرافات پیشین, هول هولکی و هضم نکرده استراق و بی تناسب بهم در امیخته شده است, دشمن ذوقیات حقیقی آدمی. و احکام آن مخالف با هر گونه ترقی و تعالی اقوام ملل است. و به ضرب ششمشیر به مردم زورچپان کرده اند. یعنی شمشیر بران و کا سه گدائی است, یا خراج و جزیه به بیت المال مسلمین بپردازید یا سرتان را میبریم هر چه پول و جواهر داشتیم چاپیدند. اثار هنری ما را از میان بردند و هنوز هم دست بردار نیستند, هر جا رفتند همین کار را کردند. سرتاسر ممالکی را هم که فتح کردند, مردمش را به خاک سیاه نشاندند.
جمعه 26 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
iranazadiran - ایران - تهران // ادامه // بخش "آداب باغبانی" نوشته: روزی محمد بن حفص, علی را دید که میگذشت پرسید به کجا؟ علی گفت 1000 نحله خرما(جوانه های نخل) دارم, میبرم تا در زمینم به فلان و بهمان روش بکارم!! اونایی که نخلستان رو از نزدیک دیدن میدونن که فاصله بین هر دو نخل باید دست کم 5 متر باشه.حالا با سواد ریاضیت حساب کن که برای 1000 نخل چند هکتار زمین لازمه؟با توجه به اینکه در قدیم روش های تبدیل بیابان به زمین کشاورزی و نیز سیستم های زه کشی آبیاری برای رساندن آب به نقاط دوردست وجود نداشته و همه زمینهای کشاورزی میباید چسبیده به شهر و نزدیک به منابع آبی میبودن پس تعداد زمینها بسیار محدود و قیمتشان بسیار بالا بود! حسابش کن تا بفهمی حاج علی آقاتون چه مایه داری بوده؟در بخش"آداب غذا خوردن" صدها توصیه از امامان برای چگونگی مصرف انواع محصولات پروتئینی(کبوتر, گوسفند, آهو, شتر, مرغ, بلدرچین و ..)به همراه توصیه های پزشکی مربوطه(که چگونه و چقدر بخورید تا آسیب نرساند)خواهى دید.یعنی حضرات به قدری از این محصولات به طور روزانه مصرف میکردن که هر کدام تبدیل به یک کارشناس امور تغذیه شده بودن.
جمعه 26 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
iranazadiran - ایران - تهران دوست عزیز از این جانب که دوست عزیزمان huria - دانمارک - کپنهاگ می گن عراق مستعمره ایران شده با واقعیت سیاسی موجود منطقه تطابق داره چون همونطور که می دونید ولایت وقیح درحال ایجاد هلال شیعی هستند به این دلیل روز به روز دخالتهای جمهوری اسلامی از بحرین گرفته تا لبنان اشکار می شه به خصوص سپاه قدس که دراین زمینه فعاله...کیه که ندونه درحال حاضر عراق بین ایران(مجلس اعلی,حزب الدعوه,حزب فضیله)وعربستان وسوریه(القاعده,حزب اسلامی,العراقیه)تقسیم شده ودموگرافی مذهی وجمعیتی عراق نیز این تقسیم بندی را تشدید نموده است از یک طرف ایران به بازسازی عتبات عالیات می پردازد از طرف دیگر عربستان نیز درفلوجه ودیگر شهرهای سنی نشین صدتا صدتا مسجدوهابی می سازد.
جمعه 26 شهریور 1389

oghab - فنلاند - فنلاند
zagrosبی وضاعت از وضع گرفته شده یعنی خرابی وضع .تواول بگو کار سفید یعنی چی مگه تو کار زردم کردی.بخدا قسم که تو پارس نیستی معلوم نیست مال کدوم .....تپه ای
--------------
----------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر محل زندگی خود را بنویسید.
با تشکر
جمعه 26 شهریور 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس من نمیدانم کجا مدرک پرفسور بودنت را گرفتی?چقدر احمقانه است که تو حقیر خودت را الامه دهر میدانی.تو انقدر کوته فکر و تنگ نظر و نادانیکه خداوند مهربان را که در جسم حقیرانه ات روح دمید و تو را همچون کودکان دیگر مانند فرشته ها پاک و بی الایش افرید را کتمان میکنی.خداوندیکه بتو عزت و شرف بخشید و تو با بی ایمانیت به خداوند این عزت و شرف را با بی عزتی و رذالت تعویض کردی و افریدگار خود را منکر شدی و اینهمه زیبائیهای افرینش و برکات مختلف که خداوند به بندگانش ارزانی کرده را ناسپاسی کردی.هر انسانی راحت میفهمه که تو چقدر ذلیل و حقیری که خداوند پاکیها را منکر میشوی.در اخر ...با خدا باش و پادشاهی کن..بی خدا باش و هر چه خواهی کن.ضمنا خدا ساندیس به بندش نمیده.پس لطفا چرت ننویس.
جمعه 26 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
iranazadiran - ایران - تهران دوست من اگر قصد ابراز معلومات واظهار فضل ندارید که بی شک همینطور هم هست لطف کنید منسجم تر و مشخص تر صحبت بفرمایید تا سر و ته حرفتان مشخص شود منو ببخشید متوجه نشدم شما با یزیدی یا با امام حسینContractorQatar - قطر - دوحه عزیز کاملن واضح حرف میزنه نه شاهییه نه دینی شما چطور?
جمعه 26 شهریور 1389

ekman - ‫ایران - ‫ایران
‫حالا که قبرها و گنبد های ای امامان شیک شده و زرق وبرقی ،فقط یک چیز کم دارند و آنهم قبر امام غریب است در مشهد که ایرانیان مهمان نواز با انتقال کل قبر امام هشتم به مکه و یا مدینه ایشان را از غربت نجات دهند ،ضمنأ جد بزرگوار ایشان (حضرت محمد)هم خوشحال میشوند.ما دوست نداریم کسی در کشورمان احساس بیگانه بودن بکند،با وسائل مدرن امروزی قبر را از بن و ریشه بدر آورده و با کشتی به زادگاهشان دیپورت میکنیم،اما پول ها و مستغلاتش در ایران میماند،انشاءالله در بعد از برانداختن آخوندها.
جمعه 26 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
از بخش "آداب غذا خوردن" در حلیه المتقین : روزی علی در مسجد مدینه نشسته و نان و گوشت میخورد که عقبه بن نافع وارد شد.علی گفت بنشین و بخور.عقبه گفت مرا زیان میرساند علی گفت بیا تا تو را خوردنى بیاموزم که در آن زیان نباشد! از بخش "مشورت" در حلیه المتقین: علی فرموده اگر مردی روزی درباره امری با زن خود مشورت کند فرشتگان آنقدر او را لعنت کنند تا آن روز به پایان رسد. از بخش "مشورت" در حلیه المتقین: پیامبر پیش از هر جنگ با زنان خود مشورت مینمودند و سپس در هنگام جنگ هرچه زنان گفته بودند بر عکس آن عمل مینمودند! از بخش "مشورت" در حلیه المتقین: پیامبر فرموده بخشی از جهنمیان مردانی هستند که مشاورانشان زنان باشند.
جمعه 26 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
dkdk - دانمارک - اسلیس . به تو چه مربوط که من اعتقاد به خدا دارم یا نه??انهم خدائی که هم برده دار است هم قاتل هم طرفدار پدوفیلیا هم چون شاه مستبدی تعظیم و تکریم می خواهد دین تو جز ویرانی و جنایت رلی در زندگی بشر و ایرانی نداشته ///...ارزانی خودت...///زیبائیهای طبیعت 5 میلیارد سال وجود داشته بی انکه انسانی وجود داشته باشد در ضمن بشر چه گلی بر سر طبیعت زده که افتخار داشته باشد. اگر در خرابشده ای که هستی مسجد هست برو نمازت را بخان وارد معقولات نشو.
جمعه 26 شهریور 1389

arya47 - ایران - کرمان
دوستداران امامان جواب بدید اگر گنبد و گلدستهای حضرات طلاکاری نباشه مشکلی پیش میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ طلا کاری گنبد و... مهمتره یا سیر کردن شکم کودکان فقیر،یا توسعه اقتصادی کشور.میدونید با این پول میشد چند تا کارخانه ساخت یا چند تا هتل یا ...
جمعه 26 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
*پسر شجاع* - ایران - تهران* . متشکرم دوست خوبم از بابت همدردی و دعای خیر. پیروز و شاد باشید عزیز.*m.mohajer - المان - ماینز * از شما هم بسیار ممنونم دوست گرامی که در بیان حقیقت کوشا هستید موفق باشید دوست محترم. دوستانی که منو خوب میشناسند میدونند که من ایران رو کشور دومم میدونم و هیچ خصومتی با ملت ستمکشش ندارم. از اینرو خوشحالم که هنوز کسا نی هستند که حق نگاری رو از غرض ورزی تشخیص بدن. باز هم ممنون خوبان من و پاینده باشید شما و کشور عزیزتان.
جمعه 26 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
*iranazadiran - ایران - تهران *سلام. اول اینکه من شما و شدت عربستیزیتان را می شناسم و گرنه نوشتن یک شعر زیبا اینهمه خردی اعصاب نمی طلبید جناب!!!! مصیبت عراق به ملت ایران ربطی نداره درست, ولی نادانی محضه اگه ادعا کنیم دست حکومت ستمگرتان به خون هموطنم الوده نیست! در ضمن عراق اونقدر نفت داره که ملتش بتونند در رفاه مطلق زندگی کنند اگه جنایتکاران شرق و غرب امان بدن, و محتاج کمک هیچ ملتی نیست! امیدوارم بار دیگه بعد از خوندن اشعاری زیبا, زیباتر برخورد کنید. شاد و منطقی باشید*bluestar - ایران - تهران*هر وقت یاد گرفتی دروغ نگی جوابتو میدم. اتفاقا هر چه بدبختی می کشیم از دخالت نحس همپالگیهایت هست. جناب کذب الدوله!! عظمت عراق با بی منطقی تو و امثالت حاشا که ذره ای کم بشه! کشوری که سومین نفت خیز جهانه فقط بخشیده اگه کم و کاستی هست به خاطر منفعت طلبی حکومت ما و شماست که گویا مثل شما با بی عدالتی انس گرفتند! خدا ملت عراق و ایران رو از شر ددمنشان یاوه گو حفظ کنه.
جمعه 26 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
i.am.the.world - لوکزامبورگ - اش، صفحه قبلی بسته شد و من اینجا پاسخ شما را می نویسم. شما می گویید : «حال انکه هیچ تغییر بنیادین و اساسی قبل از تغییر نگاه و ذهن ما انسانها ممکن نیست. این حرف و تئوری نیست,» دوست محترم خود شما در جایی دیگر نوشتید : «نگاه انسانها در تله conditionnement» خوب دوست عزیز conditionnement چیست؟ مگر نه اینکه همان چیزی ست که بنده به آن اشاره کردم و از آن به وضعیت انسانی نام بردم. نگاه انسانها وابسته به وضعیت آنهاست و تغییر نگاه و ذهن به تنهایی و با حذف عناصر وضعیت انسانی امکان پذیر نیست. ذهنی که ارتباطی با دنیای خارج و وضعیت انسانی خود نداشته باشد و با تغییرات مشروط به وضعیت خود قطع رابطه کرده باشد و فقط در خودش خم و تاب بخورد از اوتیسم و اسکیزوفرنی رنج می برد.
جمعه 26 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
*iranazadiran - ایران - تهران *گرامی مساله ای رو یادم رفت عنوان کنم. اول اینکه ملت عراق هیچوقت در برابر ظلم صدام ساکت ننشستند اگه شما یک کهریزگ دارید ما شمار زیادتری داشتیم. فکر می کنم مقابر دسته جمعی گواه بزرگی بر این مدعا باشه. و اما در مورد ائمه. عرض شو د که در تمام حیاتشان, ایران جزو قلمرو حکومتهای بنی امیه و بنی عباس بودند.یعنی اگر هم برخورد نیکی به امام هشتم شده که واقعا من نمیدانم این را از کجا میدانید!! در زمان خلافت مامون بوده و ربطی به مرد م مشهد انزمان ندارد!!!بعد هم مگر توبیخ جناب منتظری از جانب حکومت تقصیر هموطنانتان است که عدم برخورد نیک با ائمه از جانب حکومت وقت, ناشی از کوتاهی اجدادم باشد?!! در مورد مهمان نوازی هم که شهرت حاتم طایی بحثی نمی طلبد. ضمن اینکه مهماننوازی برخی از ایرانیان را انکار نمی کنم. موفق باشید
جمعه 26 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
2ـ نگاه خیلی از مردم ایران بعد از انقلاب تغییر کرد چون وضعیت انسانی آنها تغییر کرد. این دو به هم وابسته هستند اما نمی شود به صورت قطعی و مسلم بگویید اول باید از نگاه خود شروع کنیم و آنرا تغییر بدهیم. بدون در نظر گرفتن وضعیت انسانی افراد و عناصر سازنده دنیای اطراف آنها حتی اگر تغییر در نگاه هم انجام بشود نمی توان گفت که نگاه از هر نوع باوری تصفیه شده و نتیجه دلخواه شما را گرفته. اصلا شما نگفتید منظورتان از باور و تحول چیست؟ تحول به چه سمتی؟ چرا شما فکر می کنید که تحول مورد نظر شما باید الزاما تحول مورد نظر آقای ایکس باشد؟ شما می گویید که با زیر سوال بردن باورها و دیدن خطرات آنها آگاهی و هوش وجود دارد. یعنی هوش و آگاهی در دیدن باورمند وجود ندارد و عمل نمی کند؟ شما می نویسید فکر را در ارتباطات اجتماعی دخالت نمی دهید. پس همین سخنانی که با من رد و بدل کردید بدون دخالت فکر گفته شده؟
جمعه 26 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
dokhtare koorosh - امارات - دوبی .اتفاقا من هم تعجب میکنم تو دردبی چکار میکنی??!! ..!????تو دم از ایرانی بودن میزنی,ولی بگو در دبی چکار میکنی!!?امیدوارم منظورم فهمیده باشی.هههههههههه.
جمعه 26 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
Darvish101 - انگلیس - لندن :واسه من زوزه نکش جوجه,پاپتی خانوادت که به تو ادب یاد نداده,تو فکر میکنی ....که محتویات معدت داری خالی میکنی!?? در ضمن ساندیس خور هم همه ...
جمعه 26 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
ContractorQatar - قطر - دوحه :واسه من زوزه نکش,تو اگه میفهمیدی به عقاید اکثر مردم ایران توهین نمیکردی دوما:تو که انقدر از عرب ها بدت میاد در قطر چکارمیکنی!!??نکنه کار گری ساختمانهای در حال ساختشون کنترات برداشتی!!?شاید هم تو گرمای اونجا زیادی ازتو بیگاری کشیدند خیلی شاکی شدی??این جا رو با خونتون اشتباه گرفتی که محتویات معدت داری خالی میکنی!?? تو چه حقی داری که فکر میکنی هر چی بخوای میتونی بگی!!???اول حرف دهنت مزه مزه کن بعد به زبون بیار
جمعه 26 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
RTEMIS-SWپیر - فرانسه - پاریس:پیر زن افلیج تو فکر میکنی شدی یوز باش رضا پهلوی !!??یا فکر میکنی سایت شخصیت!??کلانتر شدی تو این سایت پیرزن !??تو مغزت فسیل شده امروز فرداست که بمیری. خودت نخود هر اشی نکن !??کاسه لیسی اربابت بکن واز اون تعریف کن همین!!??.
جمعه 26 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
dokhtare koorosh - امارات - دوبی:تو در دبی چکار میکنی!??تو که اینقدر از عربها بدت میاد!??نکنه افتادی به پاشون بهت اقامت بدن!??شاید هم هزارتا دلیل دیگه داره !??بگو بذار من هم بدونم برام جالبه!!??حرف با عمل باید یکی باشه,ولی تو زبانت یه چیز میگه عمل ت یه چیز دیگه , ولی دوست دارم بگی اگه راست میگی!!!??
جمعه 26 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
3- شما می گویید که هیچگاه نه جهت داده اید و نه شعار! پس دوست عزیز این توصیه ها و تئوریها از شخص دیگری صادر شده ؟ بفرمایید این هم توصیه ها و تئوریهای شما : « با فراغت خاطر به دنیا نگاه کنید و ببینید...واقعیتهای تاریخی راه به هیچ هیچستانی نخواهد برد... ازادی راه و جاده ندارد.. ازادی تاریخ, تئوری و فلسفه نمیشناسد.. سرتان را بلند کنید و به سادگی نگاه کنید...تند و نامنصف قلم میزنید و با تامل میانه ندارید, بنده تاکیدم بر این است که باورهایمان را به سئوال بگیریم و خطر انها را در جدایی,ترس و انشقاق ببینیم» شما مخاطب خودتان را چه فرض می کنید؟این فرمولهای به قول خود شما نیم بند! و توصیه های پدر سالارانه بدون دخالت فکر در روابط اجتماعی تان انجام شده؟ آزادی راه نمی شناسد؟ این فرمولها و تئوریهای اثبات نشده شما مگر باور و اعتقاد نیست؟ اگر آزادی راه و تاریخ و فلسفه نمی شناسد زحمت بکشید آنرا ثابت کنید تا دیگران هم استفاده کنند و همانطور که خودتان گفتید اشتباهات گذشته را تکرار کنند، چون تکرار نکردن اشتباهات گذشته یک جمله قشنگ از من است اما تکرار کردن اشتباهات یک فکت است که شما طرح آنرا دادید.
جمعه 26 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
4ـ تئوریهای آزادی تان را ثابت کنید تا همه ببیینندکه شما از هر نوع باوری مبرا هستید! دوست محترم خواهش می کنم این ایده ها و فرمولهایتان را با کس دیگری به جز من در میان بگذارید و چاشنی توصیه های پدر سالارانه رو برای دوستان نزدیکتان نگه دارید و به قول خودتان یا فیلسوف معروف یونان چراغ راه خودتان باشید! ببخشید که این جمله خیلی برای من آشنا بود و نمی دانستم که شما مطالعه فلسفه هم دارید. البته آزادی از نظر شما نه تاریخ و نه فلسفه می شناسد! سپاس
جمعه 26 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
dkdk - دانمارک - اسلیس --نوشتی--// خدا باش و پادشاهی کن..بی خدا باش و هر چه خواهی کن.///. نه خدایت را نمی خواهم چون ریختن خون کفار و زجر انان و قطع دست و پا در مرام من جنایت کثیف است.. این خدا ارزانی خودت.
جمعه 26 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
Darvish101 - انگلیس - لندن :چرندتو داری میگی !?به تو چرا فشار میاد!!?تو اگه میفهمیدی به اعتقادات اکثر ایرانیان توهین نمیکردی!?حرف زدنت با این اسم دهن پرکنتDarvish جور در نمیاد!??تو اصلا مال این حرفها نیستی!!??. ...! از نظر تو هر کسی مسلمان مامور رژیم ,واقعا تو برو تست ای کیو بده,
جمعه 26 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
omid norway - نروژ - اسلو// موریانه جمکران, دندونات پوسیده که صدای شغال رو دوبله میکنی؟ اولش خواستی با موش مردگی و ننه من غریبم بازى, صفات انسان دوستی و دستگیری از فقرا و ساده زیستی رو به امامانت بچسبونی(در حالیکه خودشون هم هرگز همچین ادعایی نداشتن) غافل از اینکه یک انسان برده دار هرگز نمیتونه به فکر شکم گرسنه و دست خالی و بی سرپناهی انسان هاى مستمند باشه. بعدش دیدی که نه! مثل اینکه سمبه خیلی پر زوره!! بنابراین ناچار به بهره گیری از اخلاق ناب محمدی و سیره پیامبر و امامانت یعنی فحش و ناسزا و تهمت شدی!! من هم میخواستم تو رو به همینجا برسونمت تا فضای سایت از عطر اخلاق اسلامیت معطر و به القابی که در واقع شایسته پیامبر و امامانته مزین بشه!!
جمعه 26 شهریور 1389

dokhtare koorosh - امارات - دوبی
omid norway - نروژ - اسلو هر کاری دلم بخواد میکنم به تو مربوط نیست هر کاری کنم ادم فروش نیستم بدبخت به خاطر 2 تا کیک و ساندیس داری خودتو میکشی کاش لااقل گرونتر حساب میکردی دلم نمیسوخت اگه شما گشنه ها و پابرهنه ها نبودین مزدوری نبود که وضع ما این باشه هر چی هست از فقره.فقر مادی و فرهنگی که هر دوتاشم شماها دارین
جمعه 26 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
ContractorQatar - قطر - دوحه.ای کاش خانواده شما قبل از اینکه به زبان باستانی شما اهمیت میدانند کمی آداب نزاکت و ادب را به شما آموزش میدادند. چه بسا با اطلاعاتی که دارید و اسم ایرانی را یدک میکشید بی ادبی شما را به اسم ایرانیان بگذارند. مگر ارث پدرتان را طلب دارید که اینگونه برخورد می کنید. واقعا که خجالت آور است و اوج بی فرهنگی و بی تمدنی. اولا من حلیه المتقین و این کتابهای مورد علاقه شما ها را جایی تنها یک بار دیدم و نگاهی سطحی به آن انداخته و گذر کردم تازه به شما ربطی ندارد من چه می خوانم و چه نمی خوانم یا چه دارم و چه ندارم چه خاله زنک بازی ها...
جمعه 26 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
ContractorQatar - ..... غیر از آن پس گمان می کنید که اسم علی بیخود در تارک آسمان انسانهای والا و بالاتر از همه ی آنها قرار میگیرد. اگر می خواست مانند شما فقط مدعی باشد که دیگر علی نبود و تک. خوشبختانه غیر از این هم انتظاری نمی رفت که اعراب هم مانند شما فکر کنند چون علی مانند اعراب نبود. نیاز بحث کردن در این مورد نمی بینم فقط اگر تنها توانستید در اوج مکنت و توانایی و یا دسترسی به بیت المال و مقام تنها یک هفته مانند علی زندگی کنید نان و نمک خوراکتان باشد جامه زبر لباستان نور شمع بیت المال را برای کار شخصی خود خاموش کنید و دست برادر علیل خود را بعد از سه بار تقاضای زیاده طلبی بخاطر قرابت با برادر داغ کنید. سه روز کل خانواده افطار خود را به فقیر بدهند طرف یک روز روزه میگیرد آخور را با خور می خورد. و یا حتی در نماز به فقیر انگشترش را می بخشد و شبانه برای بینوایان ناشناس آذوقه میبرد. شما را نرسد در این موارد بحث کنید. زبانی را آموخته اید و کتابی گرانبها در دسترس دارید ترجمه تان را بکنید و مترجم باشید نه مفسر.
جمعه 26 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
arashbehdin - امریکا - اتلانتا، دوست عزیز از پیغامی که در صفحه قبلی گذاشتید بسیار سپاسگزارم. بنده در محدوده اطلاعات و دانشی که کسب کرده ام مطالبی خواهم نوشت. از همراهی دوستان فرهیخته این سایت خوشحال می شوم و امیدوارم مطالب بیشتری از شما دوستان ببینم. در هر حال اینجا ما با هم تبادل نظر و گفتگو می کنیم و دیدگاههایمان را یا به اشتراک می گذاریم یا نقد می کنیم. مایلم اینجا مطلب دیگری را با شما دوستان در میان بگذارم و آن هم تابوهای فرهنگ اسلامیست.
جمعه 26 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
سوال من خطاب به مسلمانان خجالتی و اسلام زده های متعصب این سایت هست. آیا شما می دانید که در تمام این امامزاده ها و قبور امامان استخوانهای چه کسی دفن شده؟ ایا به چشم خود دیده اید؟ امروز علم بشری به اندازه ای پیشرفت کرده که می توان با آزمایشهای ژنتیکی و تستهای آدن بر روی بقایای اجساد ، سن مرده، زمان مرگ، علت مرگ و رابطه خویشاوندی و حتی مشخصه های قومی را تشخیص داد. همانطور که آزمایشات آدن مشخص کرد که پدر و مادر توتانخامون فرعون مصر خواهر و برادر بودند. خوب چرا همین آزمایشات را بر روی بقایای قبور امامان شیعه و قبور موجود در مدینه انجام ندهند ؟ با این تستها مشخص می شود که امامان شیعه و سایر خلفا و غیره وجود خارجی داشته اند یا خیر و این قبور واقعا متعلق به چه کسانیست و آیا این اجساد متعلق به 14 و 13 قرن پیش است یا خیر؟ آیا رابطه خویشاوندی بین این بقایا هست یا خیر؟
جمعه 26 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
چرا در اسلام این همه تابو بر روی قبر سازی وجود دارد؟ اگر فردا آزمایشات نشان دهد که همه اینها دروغ بوده و فقط کلاهبرداری و شیادیست شما مسلمانان با اعتقادات اسلامیتان چه خواهید کرد؟ چرا شما یک درصد هم احتمال نمی دهید که همه این حرم سازیها فقط برای تجارت و کاسبیست؟ چرا با این همه پیشرفتهای علمی امروز دنبال دانستن واقعیت این امامزاده ها نیستید؟ چرا دوست ندارید بدانید چه کسی در قبر این امامزاده ها جا گرفته؟ چرا شما حاضرید هر داستانی را بپذیرید در حالیکه تستهای آدن به راحتی به همه این سوالات پاسخ می دهد؟
جمعه 26 شهریور 1389

برگشته - بحرین - محرق
zartusht67 - المان - فرانکفورت . تو یعنى الآن خیلى پیشرفته و کامل العقل هستى که هرچى لایق خودت هست به دیگران نسبت میدى . عجیبه اسم خودت گذاشتى زرتشت اما با این ادبت ننگى بر زرتشت بیش نیستى.
جمعه 26 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
iranazadiran - ایران - تهران ، شما خودتان هم آنجا بودید و دیدید که علی این کارها را می کرد؟ .
جمعه 26 شهریور 1389

jamshidabd - امارات - دبی
اسلام انسان را به بایین ترین درجه از حقارت میرساند
جمعه 26 شهریور 1389

pouriya - ایران - رودسر
طراوت - ایرن - تهران . پیشنهاد میکنم حالا که این آرزوی فرومایه شما عملی نیست, شما خودتان به دیار تازیها کوچ نمائید.
جمعه 26 شهریور 1389

dkdk - دانمارک - اسلیس
. ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس . . جالبه تو پرفسور کتاب ندیده هنوز نمیدانی که بیخدایان در دل هیچکس جائی ندارد.فردی که به خالق خود که هزاران نعمت بتو داده منکر میشوی و بیحرمتی میکنی مطمئنا برای خانواده ات هم بی ارزشی.اکثر کاربران به هویت پوشالی و تهی از صداقت و پاکی پی برده اند.بهتره این کامنت را بخوانی omid norway - نروژ - اسلو .
جمعه 26 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
huria - دانمارک - کپنهاگ. خانم محترم من نه عرب ستیزم نه با هیچ قوم و قبیله ای سرجنگ دارم . غیر از آن شما را عرب نمی دانم. اگر کودک شما زبانی غیر از زبان مادرش بیاموزد و زبان مادریش را فراموش کند تا هزار سال دیگر هم به خاطر زبانش ریشه اش دانمارکی نیست این را متوجه میشوید یا خیر.من تنها با ناحق سر ستیز دارم زیر هر نامی عرب شیعه سنی ایرای غربی و هر چه. کلام ناحقتان باعث شد زیبایی شعرتان را نبینم و بی اعتنا بگذرم غیر از آن قضاوت در مورد زیبا بودن یا نبودن آن را به عهده خوانند بگذارید نه خودتان این سهم من است شما زشت است تبلیغ کنید. مثال شما در مورد مبارزه مردم عراق بر علیه صدام مانند کشتار یهودیان به دست هیتلر است. هیتلر بیمار بود وگرنه یهودیان مبارز نبودند. حال صدام بیمار و روانی بود و دلخواه میکشت.....
جمعه 26 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
huria - .....بیش از صد سال است که مردم مبارز ما برای دمکراسی که از ابتدا متعلق به خودشان بود و ابتکار عمل آن را در دست داشتند می جنگیدند بعد شما کشتار صدام را با این مبارزان شجاع مقایسه می کنید. همواره اگر افغانستان به بدبختی میرسد تبعاتش دامن ملت ما را میگیرد. اگر صدام عراقیها را می راند ایران در زمان شاه فقید عراقیان رانده شده را پناه و ماوا میدهد اگر با کشورمان وارد جنگ مخرب هشت ساله میشود باز ملت ایران عراقیهای پناهنده را بدون اینکه فرزندان این آب و خاک را به خاک و خون کشیدند در کشور خود می پذیرد. مگر این گنبدها کم برای کشور شما شکوه میاورد و به عنوان یک بنای خاص و ماندنی چشمها را خیره میکند و سیل توریست را روانه میکند بعد شما مرثیه سرایی می کنید. این ما هستیم که باید مرثیه سرایی که هیچ خاک را بر سر خود بریزیم که خود را اینچنین خاک بر سر کردیم.
جمعه 26 شهریور 1389

saman-uae - امارات - دبی
omid norway - نروژ - اسلو ** به تو چه که مردم توی یه کشور دیگه چکار میکنند؟ میتونی این سوال رو از خودت بپرسی نه از کس دیگه. هر ملتی که نژاد خودش رو برتر از دیگران بدونه محکوم به انزوا هست . حالا هی بشین بگو ایرانی فلانه و عرب بهمانه - بجای این کارها یه کم چشمت رو باز کن و واقعیتهای موجود رو ببین.
جمعه 26 شهریور 1389

pouriya - ایران - رودسر
معاون فرهنگی و امور بین‌الملل ستاد بازسازی عتبات عالیات مدت زمان بازسازی این گنبد را 15 ماه اعلام کرد و گفت: هزینه اجرای این پروژه حدود 5 میلیارد تومان برآورد شده است.... اونجای آدم دروغگو.....
جمعه 26 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
omid norway - نروژ - اسلو / به گفته شما ( محتویات معدت داری خالی میکنی!?? ) البته ! مگه ارزش تو هم بیشتر از اینه ؟ شما گفتی( پاپتی خانوادت که به تو ادب یاد نداده ) خانواده تو ، بهت ادب یاد دادن ، گفتن به خانواده دیگرون توهین کن ؟ نکته سوم ، من گفتم ( یه مشت عرب پاپتی ) بهت بر خورد ؟ پس تو عربی ؟ ایرانی نیستی ؟ معلومه سیدی ؟ ....نمیشناسی ؟ اونوخت شما گفتی من جوجه هستم ! البته جوجه خروس . پس تو جوجه مرغی ؟ اینکه خیلی بده ؟ ....؟ اخ جون ! ولی من توبه کردم ؟ که دگر می نخورم در همه عمر ؟ به جزء از امشبو فرداشبو شبهای دگر ؟
جمعه 26 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - .فرانسه - پاریس
omid norway - نروژ - اسلو . افلیج خودتی موجود ... ای مرگ بر ... که گرد مرگ به جهان پاشیده خجالت بکش سفارتی دلال محبت ملا و پادوی خامنه ای- چون سوختی ناسزا بگو خنگ خدا به کوری چشم تو نه پیر هستم نه زشت. و شوهری خوش تیپ که یک مویش می ارزد به 1000 تا مثل تو /در ضمن اگر پیر هم بودم فرایند طبیعی زیستن است انچه غیر طبیعی و غیر انسانیست قوانین دینت است خنگ
جمعه 26 شهریور 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
برگشته -بحرین اینقدر سلام و صلوات بفرست عربزاده پاچه خوار تا جونت در بیاد
جمعه 26 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
omid norway - نروژ - اسلو / اما اعتقاد ؟ اعتقادی که از روی نادانی باشه اعتقاد نیست و من حق دارم به اعتقاد هر کسی که نادانه اهمیت ندم و اونو راهنمائی کنم ! البته هیچ بی احترامی هم نمیکنم مثل شما نیستم که به خانواده طرف مقابل فوش و ناسزا بدم ! و راه پیغمبرم رو در پیش بگیرم ! چون ناسزا تو خون عربه ! مثال اعتقاد! چاه چمکران ! یه عده میرن چلوکباب میندازن تو چاه در قرن بیستودوم ؟ پس من هم به اشتباه اونا احترام بذارم ؟ شما اسم اینو میذارید اعتقاد ؟ ایا هرچی مسلمونا توهین به اعتقادات مردم بکنن هیچ اشکالی نداره اما تا یکی میخواد یه چیزی در مورد اسلام بگه زودی میگید به اعتقادات مردم توهین نکنید ! و در اخر هرکس جای مهر رو پییشونیشه و از اسلام دفاع میکنه و با رژیمه ایرانی نیست ! ( پدر بزرگ من 80 سالشه و یک روزم نشدکه نمازشو نخونه اما هرگز ما جای مهر ، رو پیشونیش ندیدیم ) نمیشه شما ایرانی باشی و بیش از حد سنگ اسلامو به سینه بزنی ؟
جمعه 26 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
dokhtare koorosh - امارات - دوبی .می‌خواستم همین بگی‌،تو هرکاری دلت می‌خواد بکن به کسی‌ ربطی‌ نداره ،به تو هم اعتقادات دیگران ربطی‌ نداره تو که اسم کورش با خودت یدک میکشی زمانی‌ که کورش بابل فتح کرد به عقاید همه مردم احترام گذاشت آنها را مجبور به داشتن اعتقادات خاصی‌ نکرد،و به آنها توهین نکرد.دوما:،چرا فکر میکنی‌ هرکس مسلمان مزدور رژیم!؟؟هروقت یاد گرفتی همه چیز باهم قاطی‌ نکنی‌ و به عقاید دیگران احترام بذاری آنموقع حرف بزن،درست که این آخوندها گند زدند به ایران ،ولی‌ اینو بدون باعث این همه بدبختی‌ها اون شاه خائن که مردم از چاه درامدند افتادند تو چاله،همین پادشاهان خائن خاک پاک ایران بخشیدند،بحرین،قفقاز،آذربایجان،افغانستان،سمرقند،بخارا،بخاطر چند روز پادشاهی،.سوما:.این حرم که درست میکنند مطمئن باش بیشتر پولش مردم سطح پایین جامعه کمک کردند مردم که دولتها نمیتونند با زور ببرند زیارت،آدم پولدار که پولش اینطور جاها خرج نمی‌کنه عشق حالشو‌‌ می‌کنه مطلب آخر اگر میخوای مذهبی‌ رو نقد کنی‌ اول اعتقاد خودتو بگو بعد بشین نقد کن آن هم محترمانه ادب داشته باش همین.
جمعه 26 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
mashady - انگلیس - منچستر. دوست خوب من حسینی صد درصدم و همیشه با یزیدیان مشکل داشته و خواهم داشت. شاهی هم هستم چون خدماتش را هیچگاه فراموش نمی کنم و دلسوزی اش برای ایران و ایرانی را. نه اینکه سلطنت طلب و این حرفها باشم. کاندید ارزشمندی داریم قلبا به او احترام می گذارم و دلم میخواهد خداوند به او توفیق دهد تا برای آبادانی ایران . او را برگزیند. حوصله گروه و دسته بازی هم ندارم. کجای حرفهای من اظهار فضل داشت خودم که نفهمیدم لطفا شما تو ضیح دهید. من اگر یک عراقی بودم از چنین اقبالی که به کشورم روی کرده شاد بودم و خداوند را شاکر و اما چون ایرانی هستم و عرق ملی دارم روا ندارم که مردم کشورمان در مضیقه باشند و این کرگدنها اینگونه سر خود سرمایه مردم را هر گونه که می خواهند خرج کنند. مردم کشورمان اختیار سرمایه و آزادی و مایملک خود را داشته باشند خواستند به جای طلا برای کسانی که برایشان مقدسند و ارزش بالایی قائلند برلیان کار کنند. هیچ زواری برای دیدن گنبد و ضریح به اماکن مقدس نمیرود که چشمش را برق طلا بگیرد.
جمعه 26 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
Dionysos - فرانسه - پارسی:تو مگه خاله زنکی یا فکرمیکنی کی‌ هستی‌ که داری خودتو در آن سطح میبینی‌ که فکر میکنی‌ به مردم باید بگی‌ کی‌ رو بپرستند یا نپرستند یا چه‌کسی را دوست داشته باشند یا نداشته باشند،تو خودتو درست کن !!عقاید مردم به تو چه ربطی‌ داره دخالت میکنی‌!!،تو که به خداوند اعتقاد نداری بیجا میکنی‌ که با مذهب مردم کارداری مذهب یه چیز خصوصی به تو چه ربطی‌ داره که داری دخالت میکنی‌؟؟؟یا فکر میکنی‌ نون مردم داری میدی خجالت هم خوب چیزیه!؟؟کی میخوای بفهمی که نباید در امور خصوصی مردم دخالت کرد.فکر میکنی‌ خیلی‌ حالیت!!؟؟حتما در امور خانوادتون یک دیکتاتور به تمام معنا هستی‌ به همه هم امرو نهی میکنی‌!!؟؟برو خودتو جلوی آینه ببین!!!؟؟؟.
جمعه 26 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Dionysos - فرانسه - پارسی. اینجا که میرسد نیاز به خود شخص است تا باشد و ببیند که کی چکار کرد اما اگر شیخ قلی فلان و بهمان را گفت و کتاب کرد شما به آن استدلال می کنید. تمام تاریخ در مورد رفتار شیر مردان علی پر است از حرف و حدیث و افتخار. چرا نگفتند پیامبر انبان آذوقه بدوش میکشید. اما گفته اند ایشان با دشمن و کسانی که مورد آزارشان قرار می داده اند به حسن خلق و رفتار با گذشت معروف بوده اند. چرا نگفته اند امام صادق پدر یتیمان بوده اند و یاور و مددکار بیوه زنان اما اسم علی که میاید با یتیم نوازیش . و رسیدگی به بینوایان یا بیوه های بی سرپرست مترادف است. ...
جمعه 26 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
.....در قرآن اشاره . به کسانی که در راه خدا انفاق میکنند اشاره مستقیم به امام علیست و بخشیدن انگشتری به فقیر. و یا در مورد بخشیدن غذای خود و خانواده در حال روزه و در سه روز متوالی اشاره شده. اینها نمونه های خرد و پیش پا افتاده از شخصیت اسوه شجاعت و تقوی و بزرگواریست. و مسائل ظاهری و پیش پا افتاده در حد درک خلق وگرنه شخصیت واقعی و اصلی امام علی قابل درک برای انسانهای والا نیست چه رسد به کسانیکه از معنویت بویی نبرده و هیگونه اعتقاد و باوری ندارند. قدر زر زرگر شناسد قدر گوهر گوهری.
جمعه 26 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس بانوی گرامی ومحترم درصفحات قبل بحثی راجع به مولوی پیش امد اما صفحه بسته شد و فرصتی برای جواب نماند...شما باتوجه به اعتقاد تناسخ مولوی(ان گونه که من متوجه شدم ) منکر اسلام اوشدید...باید اضافه کنم اعتقاد به تناسخ یاجسم هورقلیائی از اعتقادات فلاسفه وبعضی از عرفا است که به طور نمونه می توان از شیخ احمد احسایی موسس شیخیه(ریشه بابیت) مولوی,ملاصدراو...نام برد واین دلیل به نامسلمانی انان نیست....
جمعه 26 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
ContractorQatar - قطر - دوحه :نگفتی روزی چقدر دستمزد کارگر ی تو میگیری از همین اعراب شیخ نشین قطر، دوم:تو فکر میکنی‌ کی‌ هستی‌ که خودتو در امور شخصی‌ مردم دخالت میدی کی‌ میخی‌ اینو بفهمی که مذهب یک امر شخصی‌ به تو چه ربطی‌ داره اعتقاد کی‌ چیه!؟؟تو که اینهمه ادعا داری عقاید خودتو هم بگو بذار بدانند اعتقاد خودتو مثل آدمهای بوقلمون صفت مخفی‌ نکن که هرلحظه یک رنگ میشند،همین حالا باید کاسه لیسی شیخ‌های اعراب بکنی‌ تا بذارند اونجا بمونی ،دست از این خاله زنک بازی‌ها بردار خودتو نخود هر اشی نکن مذهب یه امر شخصی‌ نه به تو نه به من نه به هیچ کس ربطی‌ نداره،بفهم, همین. آن کس که نداند که نداند تا ابد در جهل بماند
جمعه 26 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
iranazadiran - ایران - تهران// تعصب بیجا چشم دلت رو کور و چشمه معرفت و انصافت رو خشک کرده.تو نمیتونی شیعه باشی و حلیه المتقین مونس و همدمت نباشه زیرا علامه مجلسی شیعه گری رو احیا کرد و مذهب تشیع نوین رو بنیاد گذاشت و در حوزه های علمیه و درس و بحث ملاها و مراجع تقلید و علمای شیعه یک اسطوره است و کتابش حجته.این تعاریفی که تو از علی ارائه دادی فقط در محضر پدربزرگ ها(بخاطر سنتی بودن) و رسانه هاى ملاها(بخاطر منافعشون) و مساجد(بخاطر گرم کردن محفل) و عوام الناس (بخاطر خرافاتی بودن) شنیده میشه والا واقعیت شخصیت علی و امامان رو باید در حلیه المتقین و بحار الانوار و منهاج الکرامه(علامه حلی) یافت.این کتاب آخر در نزد علمای شیعه با قرآن برابری میکنه(اگه شک داری برو سوال کن).
جمعه 26 شهریور 1389

amoo uk - انگلستان - لیدز
اسلام علیک یا هارون الرشید خداوندبابت لطفی که به اسلام نمودی مورده رحمت قرار دهد ای مولای من
جمعه 26 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
جوجه ؟ جوجه ؟ البته من جوجه هستم ! اما جوجه خروس , تو هم جوجه مرغی ؟... ! اما من توبه کردم ! توبه کردم که دگر می نخورم در همه عمر , به جزء از امشبو فرداشبو شبهای دگر ! اما تو گفتی که ( پاپتی خانوادت که به تو ادب یاد نداده ) اتفاقآ خونواده من به من یاد دادند که به خونواده کسی توهین نکنم ! و بهم گفتند هرکس به خانواده کسی توهین کنه پاپتیه ! پاپتی ! و بازم تو گفتی ( تو فکر میکنی ....که محتویات معدت داری خالی میکنی!?? ) البته ! البته که محتوای معدمو دارم خالی میکنم ! مگه لیاقت ت .و بیشتر از اینه ؟ اما ساندیس ! خونواده من پول میدن ساندیس میخرن , مجانی هم از دست کسی نمیگیرن , اما تو چطور ؟ که تا شعار ندی و از اسلام دفاع نکنی از ساندیس خبری نیست ؟ و منتظر ساندیس مجانی هستی ؟ تازه یه دونه میندازن جلوت ؟ ببینم قبل از ساندیس مجانی چی میخوردی ؟ نکنه خدای نکرده .. . ؟
جمعه 26 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
omid norway - نروژ - اسلو / اگه من چرند میگم پس چرا تو صورتتو میکنی دستتو محکم رو میز میکوبی ؟ مواظب باش النگوهات نشکنه ! وامافشار ! معلومه کی بهش فشار اومده که هی میری فکر میکنی تا یه چیزی یادت بیاد , بیای جواب منو بدی ؟ ؟ من عصبانی شدم ، چون چرند میگی , و به عنوان یک ایرانی , نه بازار گرمی برای عربها میکنم نه گریه و زاری ! تو عربی حق داری گریه وزاری و دفاع از عربها کنی چون بی سوادی ؟ هم عقلی هم فکری ! و اما از پیغمبرات ! چطور خدای محمد از هیچ چیز اطلاع نداشته و بیش از 100 اشتباه به عرض محمد رسونده ! من ادم دروغگو و عرب رو سرورخودم نمیدونم ؟ اصلآ هیچ کسی رو بالاتر خودم نمیبینم ؟ من ایرانیم ، اول پدرمو ایران دوم اگر قرار باشه کسی رو بپرستم فردوسی , حافظ , سعدی , خیام و .. میپرستم ؟
جمعه 26 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
m.mohajer - المان - ماینز.دوست گرامی درست است که حکومت جبار قبلی عراق و حکومت جیره خور فعلیش هر یک به نوعی دستشان به سوی ایران دراز شد. صدام لعنتی که طمع خاک ایران را کرد و این حکومتیان نالایق فعلی عراق هم که جیره خوران خوب آخوند و حکومت مافیائیشان هستند. اما قبول ندارم که مستعمره ایران شده است. با این تفاصیل حتما سوریه و ترکیه هم مستعمره ایرانند. خیر آخوند و حکومت مافیایی خامنه ای بیمار چاکر بیگانگان است و سرمایه مردم را به پای انها میریزد تا بلکه بتواند باج داده و حکومت خود را محکم کند. این از خدا بیخبران اگر از سیره و روش امامان باخبر بودند که اینقدر حق کشی و گناه نمی کردند و بی وجدانی.
جمعه 26 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
iranazadiran - ایران - تهران// تعصب بیجا چشم دلت رو کور و چشمه معرفت و انصافت رو خشک کرده.تو نمیتونی شیعه باشی و حلیه المتقین مونس و همدمت نباشه زیرا علامه مجلسی شیعه گری رو احیا کرد و مذهب تشیع نوین رو بنیاد گذاشت و در حوزه های علمیه و درس و بحث ملاها و مراجع تقلید و علمای شیعه یک اسطوره است و کتابش حجته.این تعاریفی که تو از علی ارائه دادی فقط در محضر پدربزرگ ها(بخاطر سنتی بودن) و رسانه هاى ملاها(بخاطر منافعشون) و مساجد(بخاطر گرم کردن محفل) و عوام الناس (بخاطر خرافاتی بودن) شنیده میشه والا واقعیت شخصیت علی و امامان رو باید در حلیه المتقین و بحار الانوار و منهاج الکرامه(علامه حلی) یافت.این کتاب آخر در نزد علمای شیعه با قرآن برابری میکنه(اگه شک داری برو سوال کن).
جمعه 26 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
iranazadiran - ایران - تهران// ادامه // مجلسی در مورد علامه حلی(در قرن هفتم هجری میزیسته) میگه:{در قرن هفتم شیعه چون گوهری بود که در قعر دریاها غنوده بود و کسی را از آن خبر نبود تا علامه بزرگوار (حلی) آن را یافت و بیرون آورد و صیقل و تراش داد و چون نگینی بی بدیل بر رکاب انگشتری اسلام بنشاند چنانکه تشعشع درخشش آن چشم عالم را خیره کرد}.حالا توی جوجه شیعه بیسواد و کتاب نخونده, با تعلیماتی که پدر و مادرت به شکل سنتی و خرافی یادت دادن میخوای بزنی روی دست امثال حلی و مجلسی(که شیعه بودن امروز تو و امثال تو به دلیل وجود آنهاست) و از علی تعریف یک سوپر فرشته ارائه بدی که اگر بنیانگذاران و تئوری نویسان شیعه(یعنی همین دو نفر) این چرندیات رو بشنون 16 تا شاخه گل اقاقیا روی سرشون سبز میشه!!
جمعه 26 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
برگشته - بحرین - محرف ببینم تو تاکسی برگشتی اخر تازی خول تو اگر بیل زنی باغ خودت را بیل بزن طرفدار همان دین تازی و وحشیت بمان که ان دینت سر تا پایش توهین و بی ادبی به انسانیت است برو دیگر وقت ندارم نفر بعدی
جمعه 26 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
omid norway - نروژ - اسلو // بالاخره بعد از کلی دری وری بافى, یه حرف حساب زدی:{مذهب یه چیز خصوصی و نباید در امور خصوصی مردم دخالت کرد}.من هم معتقدم که مقوله دین و اعتقادات مذهبی امرى کاملا خصوصى و مقوله ای در حوزه دلبستگی های شخصی است. اما مشکل اینجاست که در امروز ایران به برکت پیاده سازی اصل امر به معروف و نهی از منکر, امور خصوصی شماها(اسلام و احکام اسلامى) در حال دخالت در امور عمومی ما میباشد. متقابلا ما هم در حال مقابله با این آفت خانمانسوز هستیم.
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
....تا دلت بسوزه علی سوپر من هست و خواهد بود و به آشنایی با او افتخار میکنم و شادم که الگویم جوانمردی از تبار کاملان است نه ناقصان کج فهم. به هیچ فضولی منجمله شما مدعی العموم هم مربوط نیست. بروید کمی نزاکت بیاموزید. که ادب مرد به ز دولت اوست. البته کاش دولتی هم داشتی وگرنه سیصد بار قیمت کتاب را عنوان نمیکردی. انگار خدای ناکرده برای قیمتش جان دادی بنابراین معلومه چقدر بی دولتی. نگران چشم دل من هم نباش از چشم عقاب تیزتره برو یه فکری به حال خودت بکن و جوش خودتو بردار. چون ادب متوجه نمیشی مثل خودت باهات حرف زدم. امشب تو خواب ناخوناتو نجوی یا تا صبح دندون قروچه نری فردا هم روز خداست میتونی باز یاوه بسرایی.
شنبه 27 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
omid norway - نروژ - اسلو / اون کامنتی که با جوجه شروعش کردم برای تو نوشتم .
شنبه 27 شهریور 1389

dokhtare koorosh - امارات - دوبی
omid norway - نروژ - اسلو همین مونده تو ادب یاد من بدی.چطور تو به هر کی دلت میخواد توهین میکنی (مثل همین الان که به محمدرضا شاه توهین کردی)ولی کسی نباید به اجداد عرب تو توهین کنه جواب های هویه.دست از این کامنتای تهوع اورت بردار وگرنه بیشتر توهین میشنوی خوبه همه این همه کنفتت میکنن و فحشت میدن باز از رو نمیری مثل این که ساندیسا پوست ادمو کلفت میکنه
شنبه 27 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
Darvish101 - انگلیس - لندن.اولا من بچه خوزستانم آیاخوزستان جز ایران نیست یا ایرانی‌ نیست،ترک،لر،کرد،بلوچ،شاید تو فارسی و فکر میکنی‌ ایرانی‌‌ها فارسها هستند،چرا تو اینقدر نژاد پرستی‌!؟؟که مثل صهینیستها فکر میکنی‌ فقط شماها انسانید،اگه خوزستان،آذربایجان،کردستان،بلوچستان ،سیستان،جنوب ایران از ایران بگیری دیگه نامی‌ از ایران نمیمونه می‌شه تهران، اصفهان، شیراز.شاید تو به این ۳تا شهر میگی‌ ایران!!؟؟تو اول به من بگو این شهرهای که من نام بردم آیا اینها ایرانی‌ هستند یا نیستند!!؟؟نفت و گاز تون هم که مدیون خوزستان هستید حالا این تهران شما چی‌ داره که فکر میکنی‌ بهتز از خوزستان.ادامه دارد
شنبه 27 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
Darvish101 - انگلیس - لندن قسمت دوم: من مسلمان هستم شیعه هم هستم تو چطور به خودت جرات میدی به اعتقادات دیگران توهین کنی‌،آیا در مرام شما توهین کردن هنر،!?همانطور که تو دوست نداری به اعضای خانوادت کسی‌ توهین کنه،کسی‌ هم دوست نداره به باورها ش توهین بشه ،حالا آن باور درست یا غلط،اصلا می‌خواد بت بپرست به تو چه پس اگه بری هندوستان باید بگی‌ همشون گردن بزنند چون مجسم بودا رو میپرستند،اصلا مگه تو خدا هستی‌،خجالت هم خوب چیزیه تو چه دینی داری چرا مثل آدمهای بوقلمون صفت جرات نمیکنی‌ بگی‌ به چی اعتقاد داری یا نداری ،اگه هم میخوای‌ نقد کنی‌ مذهبی‌ رو, اول باورهای خودتو بگو بعد بشین نقد کن ولی‌ نه توهین،یادت باشه جواب های هوی!!??
شنبه 27 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
m.mohajer - المان - ماینز . دوست عزیز من چند بار گفتم با هیچ دینی مشکل ندارم چون نه مسئله ی ایران است نه جهان امروز چون دندان زهری ان ادیان کشیده شده و نمی توانند کشتار براه اندازند ولی از اسلام متنفرم چون شهامت داشته ام و با چشم باز انرا خوانده ام و می دانم چه هست . من فکر می کنم شاید شما با نیکی ذاتی خود اسلامی در ذهن پرورانده اید که با حقیقت منطبق نیست مثل تلطیفی که در صوفیگری بهائیت و و انجام شده ولی ایا حقیقت است????از نظر من نه/پیروز باشید
شنبه 27 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
ContractorQatar - قطر - دوحه دوست عزیز چرا فرافکنی کرده ومطلق صحبت می کنید.. مجلسی از علمای اخباری به حساب می یاد این دسته از افراد بحث عقل را درحدیث تعطیل می دونن و فقط بر احادیث منقول از امام تکیه می کنن درحالیکه بر اهل فنش پوشیده نیست که خیلی از احادیث (حسن )نیست وناصحیح است به این دلیل بی ارزشی این کتاب اخلاقی (حلیه المتقین) اثبات شده است, مجلسی تنها هنرش جمع اوری کتب درحال انقراض شیعه بود و بس. کتاب منهاج الکرامه هم در اثبات امامت است که خیلی دیگه بزرگتر از حلی چه سنی وچه شیعه دراین زمینه کتاب نوشتند...تمام این بت سازی ها وجنبه متافیزیکی به ائمه دادن از زمان صفویه اغاز شده وجالب اینجاست که این ضریح های طلایی از این زمان نصب شده اند وجالبتر اینکه این عالمان بت ساز یا جبل عاملی بودند یا بحرینی...
شنبه 27 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
iranazadiran - ایران - تهران دوست نازنین منظورم از مستعمره ایران بر اساس دموگرافی عراق یعنی وسط وجنوب که شیعه هستند می باشد وگر نه استانهای سنی عراق که دشمن خونی ایران هستند البته فکرکنم لفظ مستعمره دوستمان حوریا را با واژه تحت نفوذ عوض کنم بهتر باشه...سوریه وترکیه چون اکثریت سنی دارند قطعا تحت نفوذ ایران نیستند امادر بحرین وعراق وضعیت متفاوت است...
شنبه 27 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
omid norway - نروژ - اسلو//خوب اگه تو از من سوال میکنی که روزی چقدر دستمزد کارگری میگیرم (واقعا که اخلاقت زیر صفره!!) من هم از تو سوال میکنم که بابت گارسنی و برف روبى و پیتزا رسونی, روزانه چقدر بهت میدن؟ من که همواره یزدان پاک را سپاس گفته ام که نه تنها مرا از مال دنیا بی نیاز کرده بل عزت و سربلندیم نیز بخشیده که در حد توانم در سرفرازی دیگر بنده هایش نیز بکوشم تا در گذران دشوارى هاى زمانه عرق شرمندگی بر جبین و احساس خستگی در ساقهایشن ننشیند و نیز بسیار شرمسارم که بخاطر وجود بی اخلاق ها و بی منطق هایی چون تو مجبورم پای مسائل مادی رو وسط بکشم. زرتشت میفرماید:جسم گناهکار(دزد, مردم آزار, کم کار و ...) با اظهار توبه و ندامت و انجام اعمال صالح پاک و منزه خواهد شد اما در مورد روح گناهکار(بد اندیش, بدخواه, دروغگو, حسود, تهمت زن و ....) باید ابتدا جسمش را با برشنوم (مایع اى که در طی مراحلی بسیار دشوار و وقت گیر توسط موبدان تهیه میشود و جهت تطهیر گجستگان به کار میرود) پاک کرد و سپس از یزدان جدگی نیک(نیک بخت)برای او طلب آمرزش و آرامش روح کرد. و گمانم بر آن است که تو را نیز به برشنوم بباید شستن.
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
ContractorQatar - قطر - دوحه. امشب فقط یه خورده دیگه برات وقت میذارم چون میخوام بخوابم و حوصله خوندن چرت و پرتهات رو ندارم. کافر همه را به کیش خود پندارد. اشتباه نکن همه مانند تو دستشان را نگرفته اند و تا تا نی نی شان کنند و این کلاس اون کلاس بگذارند تا یک سری محفوضات بیاموزد و آنها را طوطی وار بلغور کند. کسی برای من تصمیم نگرفته و نخواهد توانست تصمیم بگیرد و خط دهد. انتخاب خط ادامه دهنده خط تنها خودم هستم و بس. چه میشه کرد بعضی ها از کودکی بزرگ میشوند و خود را میشناسند بعضی ها مانند شما باید تا آخر عمر دستشان را بگیرند. علامه مجلسی و حلیه المتقینشو و غیره همه برن به قبر . اون مطالعات را به امثال شما سپردم. حیف وقت گرانبهایم نیست که صرف خواندن و یا بلغور کردن یک مشت مغز آخوند فسیل شده شود. من علی و دیگران را با کتابهای مورد علاقه شماها نشناختم. ....
شنبه 27 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
huria - دانمارک - کپنهاگ - من این کامنت رو برای هموطنانم گذاشتم یعنی ایرانیها نه یک عرب عراقی. پس کسی وجودت رو حساب نکرد که بخوای جواب بدی یا ندی . .....
شنبه 27 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
iranazadiran - ایران - تهران // درسته بهتره بری بخوابی!! چون این درد را درمان نبود.
شنبه 27 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
iranazadiran - ایران - تهران *باز هم که حق رو ناحق کردی برادر! شما واقعا با بی انصافی قضاوت می کنی! من نوعی, بیست نفر از اعضای خانواده ام رو در شکنجه گاههای اون ملعون فقط برای مقایسه شدن با یهود از دست ندادم. شما خبر از شجاعت برومندان وطنم نداری, اگه داشتی این برداشت نااگاهانه و دور از انصاف رونمی نمودی. امثال شما فقط از عراق, مراقد, رو می شناسند. و همه ی مخالفت شما با من به خاطر عدم رضایتم از اسراف بیهوده انهم در وطنم بود. پس لطفا بی جهت خشم بیدلیل خودتون رو بر دلاوران میهن خالی نکنید! ما هم زمانی به ایران امدیم که نیازمند نبودیم بلکه احساس همنوعدوستی این مهم رو ایجاب می کرد. کاری که با وجود بی انصافی فاحش در نوشته تان, کاملا برام قابل فهمه که از درکش عاجز باشید!!! دیگه با شما بحث نمی کنم چون حرفهاتون پر از کینه هست نه دلیل موجه! bluestar - ایران - تهران * . فعلا که وجودت برای هموطنت هم بی مقداره چه برسه به من خانم جان! پیشنهاد می کنم که فعالیتهای خاله زنکیتون رو از سطح بین المللی به همون اشپزخونه کاهش بدید:)))))))
شنبه 27 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
m.mohajer - المان - ماینز *کاملا درست می فرمایید. "تحت نفوذ" مناسبتره. متشکرم نازنین. پیروز باشید .
شنبه 27 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
ContractorQatar - قطر - دوحه، ممنون از اینکه در مورد خصوصی بودن دین و مذهب جواب بجایی به این امیدی دادید. اگر اینها مذهب و دین را خصوصی می دانستند در پاسخ به هر سوالی از قرآن و علی ایه و حدیث ردیف نمی کردند و هر جایی از کره زمین تبلیغ اسلام راه نمی انداختند. شاد باشید
شنبه 27 شهریور 1389

i.am.the.world - لوکزامبورگ - اش
Dionysos دوست محترم, همانگونه که عرض کردم, چیز زیادی برای گفتن نمیماند. شما در خرابه های باستانی به معلوم رسیده اید و از پژواک صدایتان لذت میبرید. حال انکه بنده کاملا جاهل و نادانم. هیچ معلومی در چنته ندارم و با انچه که هست زندگی میکنم و بر ان نظر دارم. مسائلی که از انها سخن راندیم واضح و ملموس بود. شما بدون ورود به ان مبرهنات با تکنیکی باستانی, در خرابه های یونان بدنبال ریشه و منشا ان جمله میگردید, که به احتمال زیاد, با داستانی دیگر از "دیوژانس" اشتباه گرفته اید. و اصلا اهیت این کشف در چیست? اهمیت کشف اینکه امید میتواند نروژی بنویسد یا نه در چیست?! نمیدانم, شما متخصص هستید و لابد به این نتیجه گیریهای فراباستانی در راهروی ازادی احتیاج داریم! سخنان که در میان ما رفت, شفاف, و ساده بود. انسانهای جدی, کلمات جدی و مستقیم را میشناسند و انرا در عمق وجود انسانی خویش حس میکنند. خواه از زبان یک باستانشناس باشد, خواه از زبانیک کبریت فروش. سلامت و شادی برایتان ارزو دارم. جانتان ارام و خوش باد.
شنبه 27 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
iranazadiran - ایران - تهران، این شما هستید که دل به کتابهای شیخ قلی و فلی بسته اید و از آنها برای من حدیث می آورید! سوال من را پاسخ ندادید؟ بدون استناد به داستانهای علمای شیعه و اسلام از کجا مطمئنید که این امامان وجود خارجی داشته اند؟ چند تا قبر در ایران و عراق دلیل صحت وجود اینها نیست؟ خودتان فکر کنید و به من جواب بدهید. آزمایشهای علمی ژنتیک و آداِن و سایر تستها داستان شیخ قلی که شما به آن استناد میکنید نیستند . این تستها ثابت می کنند که استخوانها متعلق به یک خانواده است یا خیر. برای شما داستانهای گفته شده در مورد علی مهمتر از واقعیات علمی امروز است؟ فقط با استدلال و فکر خودتان جواب بدهید.
شنبه 27 شهریور 1389

i.am.the.world - لوکزامبورگ - اش
huria دوست مهوش و نازنین من باز با پارسی نویسی و مهرورزی اش به ایران در جمع ماست. قدمش مبارک باشد. بانوی عزیز; جانی پر از انصاف, دوستی و شفقت برایت ارزو دارم. شور و شوقت افروخته باد.
شنبه 27 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
omid norway - نروژ - اسلو ، اگه مذهب یک امر شخصیه پس چرا تو همیشه در اینجا که یک سایت عمومیه از قرآن و امامان و پیامبران ایه و حدیث ردیف می کنی؟ خوب وقتی تو و هم کیشات به سایرین احترام نمی گذارید باید هم منتظر عکس العملهای دیگران باشید. این سایت جایی برای تبادل نظر و گفتگوست نه تبلیغ دین اسلام! سوال من واضح بود ربطی هم به مفهوم خدا نداشت. با چند تا قبر که نمی شه ثابت کرد امامان وجود داشتند! چظوریه که شما مسلمانان به هر چیز نادیدنی اعتقاد دارید ولی اگه کسی به شما مطمئن ترین آزمایشها رو نشون بده و بگه امامی در حرم ایکس نخوابیده باورتون نمی شه؟ چرا واقعا؟ چرا شما از داستانهای باور نکردنی خوشتون می یاد؟ اگه قرآن کتاب خدا بود که داستان موسی را اشتباه روایت نمی کرد؟ این چه خدایی ست که دو بار همون داستان موسی را در دو کتاب اشتباه روایت کرده؟! خونسردیتو حفظ کن و جواب بده.
شنبه 27 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
مشکل این است که علمای شیعه و به طور کلی دنیای اسلام از اینکه آزمایشی بر روی استخوانها صورت بگیرد وحشت دارند چون اگر آزمایشات خلاف تاریخ اسلام رو ثابت کنند که همینطور هم خواهد بود خط بطلانی بر اسلام کشیده می شود و این برای تجارت و قدرت ملاها و مفتیها و تحمیق عوام برای زیارت خطرناکه! چند سال قبل از انقلاب نامبارک اسلامی دو باستان شناس زن آلمانی که در مشهد به تحقیق و کاوش مشغول بودند توسط چند تن از مسلمانان متعصب کشته شدند و این دو بخت برگشته را به در حرم میخکوب کرده بودند. برای فرو نشاندن افراطی گری مسلمانان ارتش مجبور به دخالت شده بود. احتمال می دهند که کشفیات آنها وجود امام هشتم شیعیان را زیر سوال برده بود یا باطل کرده اما کسانی که آنها را به قتل رساندند به بهانه اینکه وجود آنها باعث زلزله در خراسان شده جنایت را رقم زدند. این است اسلام ناب محمدی و این اسلام زده ها که از دانستن واقعیت گریزانند و برای سر پوش گذاشتن به واقعیتها حاضر به انجام هر جنایتی هستند.
شنبه 27 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - . فرانسه - پاریس
iranazadiran - ایران - تهران . من واقعا امثال شما و تفکرتان را درک نمی کنم از سوئی ایران ایران !!از سوی دیگر عاشق دشمنان ایران که اجداد ایرانی را کشتند زنان و دخترانشان را به بازارهای برده فروشی برده و فروختند شما ایرانی هستید یا تازی????مگر ایران قهرمانانی چون....سورنا...اریو برزن..بابک خرمدین. و.و .. ندارد که یک قاتل عرب انهم از کشور دیگری معبود شماست ??????و دفاع از همین دین و ملایانش عامل براندازی حکومت شاه فقید بود که شما خود را طرفدار او محسوب می کنید
شنبه 27 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
قطعه ی ادبی که در پست اول و دومم اوردم از شعر معروف من و لیلا هست. که اهنگساز معروف عراقی الساهر برای اجرای ان جایزه ی ششمین اثر موسیقی و ادبی در جهان رو به عنوان موثرترین شعر و ترانه در سال 2006 کسب کرد. به همین دلیل عرض کردم زیباست. .
شنبه 27 شهریور 1389

wildpiony - هند - بمبیی
huria - دانمارک - کپنهاگ کی به تو اجازه داده واسه ما تایین کنی کجا کامنت بذاریم؟ والا که به خدا شما دامن درازا خیلی روو دارید. دهن منو باز نکن.. خانم جاسوس
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
ContractorQatar - قطر - دوحه. میبینید علی بودن و علی شدن چه سخته. تا دیدید دولت داشتن و یا نداشتن شما زیر سوال میرود بلافاصله در صدد دفاع و توجیه خود دلیل و مدرک ارائه می دهید اما می دانید که ناشناسی که به تاریکی شب میکشد برقع پوش میکشد شام یتیمان عرب را بر دوش کسی جز علی نبود و زمانی یتیمان و دیگران این را فهمیده ند که او در بستر مرگ افتاده بود و سه شب غذایشان نرسیده بود. علی شدن سخت است باور کنید. و یا اینکه نگاهی به این مردک شیره ای منفور بیاندازید که آن مترسک را علم کرده تا به او امام خامنه ای خطاب کند و مدح او کند تا شاید نزد خودی از خواریش کمی کم شود و نزد غیر خودی دوباره به اعتبار غیر واقع و غیر مشروع خود برسد. ....
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
......او نگران وضعیتی نیست که بر سر ایران آورده او نگران معیشت مردم نیست او نگران کشته ها و محبوسین و شکنجه شدگان نیست او نگران گرانی و ورشکسته شدن کامل اقتصاد ایران نیست او نگران از دست رفتن فرهنگ و تمدن ایران نیست او تنها از دو چیز نگران است اول از دست دادن اعتبار ساختگیش که باعث شدتافسردگیش شده و دیگر نگران چند یابو علفی که به عنوان طرفدار جیب مردم ایران نه خود او در تروریستهای لبنان هستند و به این خاطر او را مدح و ستایش می کنند او نه نگران مردم فلسطین است و نه به خاطر آنها افسار چهار خانه میاندازد او تنها به خود و موقعیت و افزودن قدرت خود و بیت خبیثش می اندیشد و بس. ....
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
.... حال این رفتار را مقایسه می کنیم با رفتار امام علی ، بزرگی و یگانه ای در نوع بشر که این خبیث خود را جای او می نشاند. او در اوج قدرت شجاعت دانایی توانایی و برگزیدی رسمی از سوی پیامبر خانه نشین میشود و در عین حال عقل کل همه شان و گره گشای هر چیز چرا که او دریای علم و دانایی و تقوا و در همین حال نسبت به مقام و موقعیت از دست رفته اش اینگونه می گوید که مقام و قدرت در نزدش از آب بینی شتر بی ارزش تر است. چه بدانید چه ندانید چه بخواهید چه نخواهید یقین داشته باشید که علی بودن و علی شدن سخت است.
شنبه 27 شهریور 1389

huria - دانمارک - کپنهاگ
.am.the.world - لوکزامبورگ - اش* زیباترین درودها تقدیم به دوست نازنین و خوش نگارم. اونقدر شیوا می نویسی گرامیم که رساترین تعبیرها هم در پاسختون شرم از ناتوانی دارند. همیشه ارادتمند بوده و هستم و کامنتهای گرانبها و شیرینتون رو با ولع میخونم. بازهم سپاس به خاطر لطف و معرفت بی کرانتون خوب من. شاد و پیروز باشید.
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
m.mohajer - المان - ماینز. دوست گرامی عراق و دولت نامردان همیشگی آن عاشق جیب و امکانات ایران هستند که این دولت نامردان ما مانند ریگ در آنجا خرج می کنند. این خلفای اموی و عباسی ایران هم که به یقین می دانند در آینده کشور ایران جایگاه و پایگاهی ندارند برای خود در عراق پایگاه درست می کنند. چه اشکال دارد یک عمر ایرانیان از عراقیان رانده شده از ظلم و جور حکومت صدام را پذیرا بودند و مانند هم وطن خود با آنها رفتار کردند حال عراقیها جبران کرده و پذیرای مابقی عمر این روسیاهان ایرانی شوند که جایی در بین مردم ایران ندارند. از جیب مردم ایران هم به اندازه کافی به اقتصاد عراق هزینه کرده اند.
شنبه 27 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
i.am.the.world - لوکزامبورگ - اش، به گفته خودتان چون معلوماتی در چنته ندارید فقط شما قادرید با آنچه هست زندگی کنید؟ یعنی من و کسی که تخصصی در احوال گذشته کسب کرده با هر آنچه که هست زندگی نمی کنیم؟ دوست عزیز این از بالا نگاه کردن و خود بزرگ بینی شماست که من را ناراحت می کند. شما به خلاف چیزی که ادعا می کنید با تئوریها و توصیه هایی که می کنید ثابت می کنید که خودتان باورمندید و خودتان از پژواک صدایتان لذت می برید! اینکه من دانسته هایم را بادیگران شریک بشوم چرا اینقدر ناراحتتان می کند؟ مشکل شما با شخص بنده است یا تحصیلات آکادمیک من یا دانسته های من؟ اصلا فرض کنیم هیچکس به گفته های بنده اهمیتی ندهد، چه فرقی به حال شما می کند؟ اگر نظری راجع به مقاله ها ندارید که بنویسید دستکم توصیه هایتان را حذف کنید. در صفحه قبلی شما از راه نرسیده شروع به درس اخلاق دادن کردید و از کلماتی مثل آخور استفاده کردید. باور کنید تا الان خیلی صبر و حوصله به خرج دادم و گرنه اگر همین فرمولها و نظراتتان را با یکی از اساتید اینجا در میان گذاشته بودید در سلامت شما تردید می کرد.
شنبه 27 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
2ـ من بچه نیستم و قدرت تشخیص دارم، فرق بین انسانهای جدی و غیر جدی را می شناسم. شاید خیلی خوشبخت تر و آزاد تر از شما زندگی می کنم، چرا فکر می کنید که بنده باید با شما هم عقیده باشم و هر چیزی را که شما می گویید تایید بکنم ؟ مگر من چنین چیزی در مورد خودم از شما خواستم؟ تنها خواهش من از شما این است که از من و دیگران نپرسید چرا دانسته هایمان را با دیگران شریک می شویم و توصیه نکنید. منظورتان دیوژن هست؟ اگر شما هنوز متوجه نشدید چرا از امید خواستم نروژی بنویسد و چرا جمله فیلسوف یونانی برای من آشنا بود احتمالا بعدا هم متوجه نخواهید شد. نمی دانم برای پرسش و پاسخ با دیگران باید از شما اجازه بگیرم؟ اینکه من یا شما همدیگر رو محترمانه دوست خطاب کنیم ایا به ما اجازه دخالت در روابط و مهار کردن یکدیگر را می دهد؟ شاد باشید
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Dionysos - ......و در رفتار مادرم که سرشار از رفتار دور از خاله زنک بازی و کینه و بدخواهی حتی نسبت به بدخواهان ما بود نظر کرده و عدالت و محبت را می آموختم. آنها هم از بزرگانشان آموخته بودند و این روند ادامه داشته. حال اگر شما تبعیت از اینگونه رفتار را دون شان ایرانی می دانید من نمی دانم و افتخار می کنم که ایرانیان قبل از حضور و وجود افرادی چون امام علی به سخاوت شهامت عدالت ورزی و یکتا پرستی مشغول بودند و ثروت بر ثروتشان افزوده شد.
شنبه 27 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
Dionysos - دوست گرامی درست میگویی اگر این آزمایشها انجام شوند همه پایه های دروغین این مذهب فرو میریزند. من که شک دارم مرده ای در این قبرها بوده باشد. همه اینها دکان درآمد های میلیونی برای سران مذهبی و سیاسی است. همین ج.ا. با ساختن این گنبد برای خود منبع درآمدی ساخته است. شوربختانه مردم ساده لوح و نادان چنان فریب دروغهای ملاهای مذهبی را خورده اند که امیدی به نجاتشان نیست. حتی اگر برخی نیز گاهی به درستی این داستانها شک کنند بازهم خودفریبی نمیگذارد از تارهایی که به دور خود تنیده اند بیرون بیایند. دلیل مخالفتها و بحثهای بیهوده برخی کاربران اینجا با شما نیز همین است.
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
huria - دانمارک - کپنهاگ. خانم محترم علیک سلام. (در بالا جواب سلامتان را فراموش کردم بدهم باز حمل بر بی انصافی نکنید) نوشته اید باز حق و ناحق کردم. نه محترم این گفتن حق کامل مطلب است که شما را وادار کرده اینگونه قضاوت کنید. عادت به حق و ناحق کردن و بی انصافی ندارم در حقیقت بلد نیستم و جنسش را نمی شناسم. مردم کشور شما اگر برومند بودند فریب صدام ملعون را نمی خوردند و به جان مردم کشور ما نمی افتادند که بعد این ویرانی صدها برابر به خودشان باز گردد. درست است که بسیاری مخالفت کرده و جانشان را در این راه توسط صدام روانی از دست دادند اما همینها قبل از آن برای صدام کار میکردند. شما موضوع را نمی گیرید و من نه وقت سر و کله زدن در این مورد را با شما دارم و نه حوصله آن را حالا شما هر برداشتی که می خواهید بکنید و آن را به حساب کینه بگذارید. کینه برای من نفرت انگزترین کلمه ایست و اگر کینه ای داشته باشم از خود کینه است و خاصیت زشتش.....
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
huria -.....اگر منظورتان به من است که از عراق مراقد را شناخته ام خاطر جمعی بدهم که من از عراق هیچ را نمی شناسم چون به آن کاری ندارم. نه به مراقدش و نه به چیزهای دیگرش. مهر امام علی که مورد دشمنی اکثر عراقیان است و در همانجا به شهادت رسید را در قلبم دارم و در اعمال تلاش بر اقتدا به او و در مورد امام حسین هم که باز در کربلا شهید شد تلاشم بر حسینی رفتار کردن است نه یزیدی بودن مرقد همه شان زیبن بخش کشور شما و خرجی که از جیب هموطنانم برای آنها شده گوارای وجود عراقیها. بلاخره بهتر از خرج کردن برای تروریستهاست و منفجر کردن. از قبل این مراقد هم مردم کشور شما به نوایی میرسند و هم مردم عامی کشور من از زیارت تنها مراقد غرق شعف میشوند. اگر این مردم عامی امام دوست بودند و سیره آنها را دوست داشتند که با چنین جلادان بی خدایی کنار نمی آمدند و بی تفاوتی پیشه نمی کردند. جواب دادن یا ندادن شما باعث سر پوش گذاشتن بر حقیقت نمیشود.......
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
huria -.....من حقیقت را گفتم همانگونه که تا کیش از کشمش میشود شما زبان آموزی پارسی تان را به رخمان میکشید و خود را با عرب خواندنتان جدا از ما می کنید من هم تنها به این نکته اشاره کردم که شما عرب نیستید بلکه زبانتان عربی شده این را لطفا درک کنید هیچ خصومت شخصی غیر شخصی در بین نیست. اینقدر صنم داریم که یاسمن گم است خیلی خودتان را جدی گرفته اید ببخشید شما ؟
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
ARTEMIS-SW - . فرانسه - پاریس. تعجبی نیست که شما مرا درک نکنید. هر زمان دنیایتان به اندازه محدوده دنیای من شد حتما مقداری درک می کنید. تا قبل از آن بحث کردن با شما را بیفایده می بینم.
شنبه 27 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Dionysos - فرانسه - پارسی. بحثتون رو کاملا غیر اصولی و غیر منطقی می بینم. یاد نمی دهم تا به حال اسم کتاب خاصی را آورده باشم که از آن حدیثی نقل کرده ام. به قرآن یا نهج البلاغه استناد کرده ام که هر دو منشاء پاکی و راستی دارند اما به کتب دیگر خیر. گفتم آنهم با زبان فارسی که کسی برای من چیزی را تعریف نکرده است. چون اصولا در خانواده پای منبری ها بزرگ نشده ام. در جمع صحبت والدینم دینی مذهبی نبود. من زمانی که میدیدم پدرم با علم به اینکه می تواند دزدی کند اما حساب یک دهشاهی را نمی گذارد به نا حق وارد مالش شود عملا می آموختم که راه درست این است هر چند که برای تمام عمر بخاطر انصاف و صداقت له شوی....
شنبه 27 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
m.mohajer - المان - ماینز//دوست گرامی! مذهب تسنن به دلیل دارا بودن اکثریت بدون دغدغه و مشکل از گذرگاه تاریخ عبور کرده اما مذهب تشیع حوادث و مصائب بسیاری دیده تا بدینجا رسیده و بارها در معرض نابودى و فراموشى قرار گرفته که در این بین مردانی انگشت شمار یافت شدند که تشیع با تکیه بر آنان توانست از گردباد حوادث جان خویش برهاند. علمای شیعه به صورت مطلق معتقدند که خیمه تشیع با تکیه بر پنج ستون تا به امروز استوار مانده است: 1 - محمد بن نعمان معروف به شیخ مفید(نویسنده کتاب الحج الى زیارة المشاهد) 2 - ابو جعفر نصیرالدین طوسی معروف به محقق(نویسنده کتاب بینهایت مهم تجربد العقاید که جهان بینی شیعه را به موازات جهان بینی اسلام بنا نهاد و اصول فقه کلام شیعه را تعریف کرد) که استاد علامه حلی بود و ما او را به نام خواجه نصیرالدین طوسی میشناسیم.
شنبه 27 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
m.mohajer - المان - ماینز// ادامه // 3 - امام محمد غزالی(که مردی هرزه گو و معروفیتش به فتاوی بیمار گونه اش بود) 4 - جمال الدین ابو منصور الحسن ابن مطهر حلی معروف به علامه حلی(نویسنده کتاب منهاج الاستقامه فی الاثبات الامامه معروف به منهاج الکرامه) 5 - محمد باقر مجلسی معروف به علامه مجلسی(نویسنده کتاب بحارالانوار و حلیه المتقین). اینکه میگید:{بزرگتر از حلی دراین زمینه کتاب نوشتند} این بزرگتر از حلی چه کسانی هستند؟ نام ببرید!! البته بنده تصور میکنم شما اونقدر مطلع باشید که بدانید اشخاصی همانند ملاصدرا و میرداماد و شیخ بهائی فیلسوفان اسلامی بودند با گرایش فکری به تشیع نه تئوری نویس و مفسر و دانندگان فقه کلام نظیر پنج تنی که در بالا ذکر شد.
شنبه 27 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
m.mohajer - المان - ماینز//دوست گرامی! مذهب تسنن به دلیل دارا بودن اکثریت بدون دغدغه و مشکل از گذرگاه تاریخ عبور کرده اما مذهب تشیع حوادث و مصائب بسیاری دیده تا بدینجا رسیده و بارها در معرض نابودى و فراموشى قرار گرفته که در این بین مردانی انگشت شمار یافت شدند که تشیع با تکیه بر آنان توانست از گردباد حوادث جان خویش برهاند. علمای شیعه به صورت مطلق معتقدند که خیمه تشیع با تکیه بر پنج ستون تا به امروز استوار مانده است: 1 - محمد بن نعمان معروف به شیخ مفید(نویسنده کتاب الحج الى زیارة المشاهد) 2 - ابو جعفر نصیرالدین طوسی معروف به محقق(نویسنده کتاب بینهایت مهم تجربد العقاید که جهان بینی شیعه را به موازات جهان بینی اسلام بنا نهاد و اصول فقه کلام شیعه را تعریف کرد) که استاد علامه حلی بود و ما او را به نام خواجه نصیرالدین طوسی میشناسیم.
شنبه 27 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
m.mohajer - المان - ماینز//دوست گرامی! مذهب تسنن به دلیل دارا بودن اکثریت بدون دغدغه و مشکل از گذرگاه تاریخ عبور کرده اما مذهب تشیع حوادث و مصائب بسیاری دیده تا بدینجا رسیده و بارها در معرض نابودى و فراموشى قرار گرفته که در این بین مردانی انگشت شمار یافت شدند که تشیع با تکیه بر آنان توانست از گردباد حوادث جان خویش برهاند. علمای شیعه به صورت مطلق معتقدند که خیمه تشیع با تکیه بر پنج ستون تا به امروز استوار مانده است: 1 - محمد بن نعمان معروف به شیخ مفید(نویسنده کتاب الحج الى زیارة المشاهد) 2 - ابو جعفر نصیرالدین طوسی معروف به محقق(نویسنده کتاب بینهایت مهم تجربد العقاید که جهان بینی شیعه را به موازات جهان بینی اسلام بنا نهاد و اصول فقه کلام شیعه را تعریف کرد) که استاد علامه حلی بود و ما او را به نام خواجه نصیرالدین طوسی میشناسیم.
شنبه 27 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
iranazadiran - ایران - تهران، این جواب سوال من نبود. من از شما خواستم بدون استناد به هیچ کتابی بفرمایید چطور از وجود امام علی اطمینان حاصل کرده اید؟ مگر با او زندگی کردید یا با هم شام و ناهار خوردید که از سخاوت او حرف می زنید؟ نهج البلاغه سخنان علی نیست. بعضی از سخنان نهج البلاغه از انجیل کپی شده. قرآن هم که کپی عهد عتیق است. خودتان استدلال کنید! مگر قبر و حرم وجود امامها را ثابت می کند؟
شنبه 27 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
Dionysos - فرانسه - پارسی دوست عزیز حرف زدن بدون سند سهل وراحته فقط اگر راست می گید اثبات کنید که بعضی از سخنان نهج البلاغه از انجیل کپی شده من نیز با شما وارد بحث علمی(اگر واقعا دنبال ان هستی) می شم اگر صادق هستیدمدارک رارو کنید حتی اگر به فرانسه باشه من نیز بعد از 11 سال درس دانشگاه خوندن به عنوان محقق از شما استفاده وافر خواهم برد.
شنبه 27 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
arashbehdin - امریکا - اتلانتا، همینطور که گفتید بسیار بعید به نظر می رسد در این قبرها چیزی باشد. اگر هم باشد و مورد آزمایش قرار بگیرد که بازهم بعید است تاریخ اسلام و شیعه را تایید نخواهد کرد. این داستانها حد اقل سه قرن بعد از فوت پیامبر خیالی اسلام نوشته شده یعنی زمانی که خلفا به خاورمیانه مسلط بوده اند و برای تثبیت قدرت و فرو نشاندن شورشها دست به مقبره سازی و نگارش تاریخ زندگی محمد زدند. قدرت سیاسی و مالی در دست آنها بوده و قورباغه را هم می توانستند به جای قناری رنگ کنند و به خورد عوام بدهند. این قبرها غالبا خارج از شهرها ساخته می شد تا عوام در صحت آن تردید نکنند. خوب امروز کاسبی خوبی برای ملاها و حکومت اسلامیست. شاد باشید
شنبه 27 شهریور 1389

i.am.the.world - لوکزامبورگ - اش
Dionysos جان, شما بنده را به گود کشیدید. نه? مگر مرتب از دانسته ها و علوم اکادمیکتان نمی نوشتید, و مگر بنده چیزی عرض کرده بودم?! ناراحتی از تقسیم دانسته هایتان با دیگران?! خود بزرگ بینی?! انهم از کسی که مرتبا بر جهالت و نادانی اش اذعان دارد?!! حالتان خوب است استاد?! بنده هم عقیدگی را خطرناک میدانم و حتی قبلا از عدم مغایرت در میان ما با خوشحالی استقبال کرده ام. شما هم خوب بخاطر دارید اما انصاف ندارید و هوچیگری میکنید. مگر نه? شلوغ کرده اید, فقط شلوغ کرده اید. از راهنمایی فاظلانه شما سپاسگذارم: بعععله, دیوژن!! عجب درایتی! تاریخی و وسیع! شما به توصیه های اساتید نیازدارید و با سند و مدرک حمام بخار میگیرید. بنده استاد و شاگرد خودم هستم و برای هیچکسی در عمرم دست نزده ام. تکرار میکنم: تاریخ علم خلسگی و چرت زدن است. هزارسال حقیقت تاریخی ما را به احمدی نژاد رسانده است. اینهمه به حاشیه و قاب عکس ور نروید. مطلب اظهرمن الشمس است.
شنبه 27 شهریور 1389

i.am.the.world - لوکزامبورگ - اش
2) خوشبختی حضرتعالی مستدام و بلند باد. من نمیدانم اصلا خوشبخت هستم یا خیر, اما مسلمن به محض پرسیدن این سئوال از خودم, جواب دهنده به دوگانگی دچار میشود و این سئوال جواب ندارد. در مورد کارشناسان و متخصصین شاید استثنا وجود داشته باشد. نه? انها همه چیز میدانند! انها متوجه هستند! متوجه هستید که?!! شاد و منصف باشید. هرچند خوشبختی انصاف نمی اورد. جانتان خوش. با ارادت .
شنبه 27 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
omid norway - نروژ - اسلو / بازم چرنگ نوشتی , اصلآ اون قسمت اول کامنتت خودتم فهمیدی چی نوشتی ؟ با این نوشتنت ! حوصله ادمو سر میبری ! همون بهتر که بشینی قران بلغور کنی ! وخودتو تکون تکون بدی ! فکر کردی خیلی حالیته ؟ جوجه مرغ ؟ اینم اخرین باره که جوابتو میدم ؟ دیگه ام خودتو خسته نکن ، بروجک ؟ چون نه میخونم نه جوابت میدم ؟ چون تو ارزش جواب دادنم نداری بروجک ؟ ادامه ...
شنبه 27 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
omid norway - نروژ - اسلو / قسمت دوم کامنتت هم ، اقای اعتقاد ! جوابتو دادم یه چیزو 2 بار به ادم نمیگن ؟ اگر ادمباشی ؟ اما خجالت ! خجالت اگه کش داشت که تو مینداختی گردنت ؟ ...! منو یاد بسیجیها انداختی ؟ شایدم تو یکی از اونا باشی ؟ بازم بگو چرا ؟ چون تمام بسیجیها ریش دارن ، پیرهنشونم میندازن رو شلوارشون ! مثل یتیم غورهها ! دروغ میگم ؟ ؟ اما دین ! دین من بخودم ربط داره ؟ که چی میپرستم ! چی نمیپرستم ! مثل شما نیستم که کپسول اسلام با یه چیز دیگه قورت داده باشم ! ! من اون چیزی که به واقعیت شبه باشه قبول میکنم اما کسی رو ، ن م ی پ رس ت م ؟ حجی شد ؟ بروجلو بذا باد بیاد ؟ فکر میکنی رفتی پای منبر نشستی همه چی میدونی !
شنبه 27 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
ContractorQatar - قطر - دوحه دوست محترم شما دارید از اثار وهابیها استفاده می کنید حاشا وکلا...1.شیخ مفید کتابی به نام ( الحج الى زیارة المشاهد)ندارد اولین شخص کذابی که از چنین کتاب وهمی نامبرده ابن تیمیه (پدروهابیت کلاسیک)میباشد2.ابی حامد محمد بن محمد الغزالی الشافعی که سنی ومدرس نظامیه بغداد( تسنن)بوده است3.خواجه نصیرالدین طوسی نویسنده کتاب تجریدالاعتقاد یا تجریدالکلام است نویسنده در این کتاب، میان فلسفه مشایی و کلام شیعی، تلفیقی به وجود آورده که سبب نزدیکی هر چه بیشتر فلسفه و کلام در میان متفکران شیعه شده است درثانی امام باقر وصادق واضع جهان بینی شیعه می باشندونهایت اینکه ماچیزی به عنوان فقه کلام نداریم وهردو کاملا ازهم متمایزند بزرگتر از علامه حلی می توان از هشام بن حکم شاگرد امام صادق نام برد(لطفا بیشتر تحقیق کنید)
شنبه 27 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
m.mohajer - المان - ماینز، من هیچ علاقه ای به گفتگو با شما ندارم. بنده با شما قبلا بحثی داشتم که متاسفانه سرانجامی نداشت و چند بار به من توهین کردید. انجیل به فارسی هم هست بخوانید و پیدایشان کنید. شما یک مسلمان متعصب هستید و گرنه به من نمی گفتید صادق هستم یا خیر! اگر شک دارید و فکر می کنید دیگران صادق نیستند زحمت گفتگو را به خودتان ندهید! حالا شما که صادق هستید و محقق هم هستید چطوری ثابت میکنید نهج البلاغه واقعا سخنان علی ست؟ اول ثابت کنید علی هست بعد ثابت کنید چطوری کتاب نوشته!
شنبه 27 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
i.am.the.world - لوکزامبورگ - اش، خوش بحالتان که بدون سند و مدرک حمام بخار می گیرید و شاگرد و استاد خودتان هستید و با همه شاگردان و استادان فرق می کنید. شما تنها کسی هستید که چرت نمی زنید اما تاریخ بلدید! دنیای عزیز این گناه نابخشودنی رفتن به دانشگاه را بر من ببخشید و بر من خرده نگیرید. من هیچ گاه کرسی استادی شما را غصب نخواهم کرد. خوش بحالتان که متخصص علم چرت زدن و دست زدن نیستید اما همیشه در چنته تان خاطرات تاریخی انبار کرده اید و از مجهول به معلوم رسیدید و آزادی را بی باور و بی جاده شناختید. شما یک استثنا هستید. بعععله دیوژن شما هستید! عجب چراغی! شما هم شاد و منصف باشید. سپاس
یکشنبه 28 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
huria - دانمارک - کپنهاگ - به تو ربطی نداره ایرانیها چه رابطه ای با هم دارند. اگر پول نفت ایرانی نبود که دولت نادان ایران به هموطنانت بذل و بخشش کنه الان عراقیها..... باید تو خود عراق برای سربازان آمریکایی و زائران ایرانی تن فروشی میکردند تا از گرسنگی نمیرند.
یکشنبه 28 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
Dionysos - فرانسه - پارسی دوست عزیز من هم کم از شما توهین نشنیدم...همانطور که مسیح بوده علی هم بوده همانطور که فردوسی بوده و.. خو دت بالا خودت رو رد کردی دوست عزیز چون گفتی قران کپی عهد عتیقه یعنی عهد عتیق وموسی را قبول کردی در حالیکه در کامنت قبلی انها رو ردکردی...نهج البلاغه نوشته علی نیست جمع اوری شریف رضی از علمای قرن چهارم هجری است, بعد اینکه شما به چالش می طلبید با برهان بگوئیدانگه بخواهید نقد شوید...
یکشنبه 28 شهریور 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
huria - دانمارک - کپنهاگ-به به دوباره اینجا سروکله ات پیداشده هواروافتابی دیدی اومدی یکم عربی برقصی ?دلت که نمیخواددهنم روبازکنم وجریان ....روبگم هانن?
یکشنبه 28 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسکو - تو رو خدا جریان رو بگوووووو. دارم از کنجکاوی تبخال میزنم. من میمیرم برای جریاااااااااااااااااااااااااااااااااان. به خصوص جریانهای ....( تو دانشگاه هم بیشتر از درس سیالات خوشم میومد. چون خیلی توش جریان داشت).
یکشنبه 28 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
m.mohajer - المان - ماینز // 1 - ابن تیمیه (شیخ الاسلام) در سال 728 ه.ق فوت کرده پس چطور میتونسته پدر وهابیتى باشه که یک طرز تفکر معاصر با قدمت حداکثر 150 ساله است؟گرچه بنده فکر میکنم دلخوری شما از او به دلیل نوشتن کتاب منهاج السنه است که باعث بی اعتباری منهاج الکرامه شد و وهابی ها نیز از این کتاب براى کوبیدن شیعیان بهره میبرند. 2 -کتاب الحج الى زیارة المشاهد متعلق به شیخ مفید است ولی توسط خواجه نصیرالدین طوسی نامگذاری شده است(این مطلب محل شک نیست)
یکشنبه 28 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
m.mohajer - المان - ماینز // ادامه // 3 - بنده هم میدانم که غزالی سنی بوده!! ولی از آنجایی که بیش از آنکه یک فقیه باشد یک متفکر اسلامى بود و على رخم مخالفت شدید با باطنیه و اسماعیلیه, به هنگام تدریس در نظامیه بغداد و نظامیه نیشابور هرگز به طلاب خود اجازه مجادله کلامی و بحث در مورد اشکال ابتدایی مذهب تشیع یعنى معتزله و زیدیه نداد و در کتاب احیاء علوم الدین خود کتب کلینی و شیخ صدوق را تکفیر نکرد(دقیقا در زمانی که تشیع نو پا به چنین حمایت و مدارایی نیاز داشت زیرا بعد از فوت ثقه الاسلام کلینى در ابتداى قرن پنجم تا میدان دارى خواجه نصیر در ابتداى قرن هفتم, تشیع به مدت 200 سال بی پدر بود)که این مسئله شاید به دلیل نفوذ آل بویه در خلافت عباسیان بوده ولى به هر حال او در نزد شیعیان دارای عزت و احترام بسیار است.
یکشنبه 28 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
m.mohajer - المان - ماینز // ادامه // 4 - بهتر بود به جای هشام بن حکم که مردی کم سواد و مضحکه دست سنى ها بوده و خواجه نصیر در کتاب التهذیب و استبصار در مورد او گفته:" این مرد آبروی ما را نزد شافعی ببرد" به ابی مخنف لوط بن یحیی, هشام بن محمد, ابوالقاسم موسی, کراجکى و یا شیخ مفید اشاره میکردید. 5 - اگر شما با استناد به کتابهای "البطاقه" و "الجفر" و "الهفت" و "کلام در نجوم" میخواهید نتیجه بگیرید که جعفر بن محمد بن علی همان امامی است که فقه امامیه و معارف حقیقی و عقاید یقینی را منتشر ساخته, در اشتباهید زیرا این کتب به دروغ به او نسبت داده شده البته او انسان فاضلى بوده ولى هرگز دارای نوآوری نبوده و فقه امامیه منسجم و قابل تکیه و پالایش شده اى ارائه نداده بلکه این هنر خواجه نصیر بوده در کتب "تجرید العقاید(تجریدالاعتقاد)" و "التهذیب و استبصار" 6 - بنده تصور نمیکردم که در چنین بحثی حتما باید آن " و " را هم ذکر کنم!! بسیار خوب بفرمایید: "فقه و کلام".
یکشنبه 28 شهریور 1389

pandora - آلمان - ان ار و
katrina - اسکاتلند - گلاسکو . عزیزدلم اینقدر خودت رو درگیر بحث با افراد معلوم الحال نکن.اون ماجرای قدیمی و البته جالب! رو هم بذار همچنان مسکوت بمونه.حساسیت به خرج نده نازنین.واسه این حرفها یکم بیخیال باش و انرژیت رو صرف اون مسائل مهم کن که خودت میدونی
یکشنبه 28 شهریور 1389

wildpiony - هند - بمبیی
pandora - آلمان - ان ار و بابا تحویل بگیر مارووووووو! نکنه قهری؟ bluestar - ایران - تهران میخوای من بگم؟ این بیچاره اومد اینجا میخواست واسه یه بنده خدایی حبیبی نورالعین بخونه نتونست دستش رو شد...هه هه
یکشنبه 28 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
m.mohajer - المان - ماینز، مگر شما مسلمان نیستید؟ پس بنده الله بودن توهین نیست صفت مسلمانهاست. از کی ذکر نام چند کتاب به معنای باور داشتن مفاهیم آن کتاب هست؟ کتابهای قرآن و عهد عتیق و جدید وجود هیچ پیامبری را ثابت نمی کند! مطالعه این کتابها و استناد بدان هم دلیل بر باور داشتن آنها و پیامبران نیست. متوجه شدید چرا مایل نیستم با شما گفتگو کنم؟ چون شما از چشم و بینی لاله گوش رو نتیجه می گیرید! فردوسی شاعر بود کتاب او در عصر خودش نوشته شده. خودتان می فرمایید در قرن چهارم هجری نهج البلاغه نوشته شده خوب پس خود علی این کتاب را ننوشته و چهار قرن بعد کتابی به او منسوب شده که بعضی از سخنانش از انجیل کپی شده! قرآن هم حداقل سی سال بعد از مرگ پیامبر نوشته شده و برخی از داستانها از عهد عتیق کپی شده. اینها دلیل نمی شود که بنده موسی و عیسی و محمد را مثل شما چشم بسته قبول دارم!
یکشنبه 28 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
2ـ شما مثل همیشه قضیه را عکس متوجه شدید : کسی که ادعای وجود چیزی را دارد باید آنرا اثبات کند، این شمایید که باید ثابت کنید چگونه فهمیدید محمد و علی قرآن و نهج البلاغه را تحویل دادند! اصلا وجود داشتند که تحویل بدهند! عجب زمانه ای شده شما به این مهملات باور دارید از ما می خواهید این مهملات را برای شما ثابت کنیم! عجب محقق باحالی هستید! در ضمن آخرین دفعه دیدم که نوشته بودید بنده دیونیزوس یک خائن است چون اسم دیونیزوس را انتخاب کرده و چون دیونیزوس یونانیست و یونانیها با ایرانیها دشمنند! مرجبا به این همه دانش علمی و استدلالات اسلامی تان! مرحبا! اگر خیانت به این است پس شما و مسلمانان ایرانی که استخوانهای تازیان و دشمنان سرزمین پارس را از صبح تا شب لیس می زنید و به الله عرب کرنش می کنید چه نام دارید؟ آقا جان بروید زیارتتان را بکنید والسلام
یکشنبه 28 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Dionysos - فرانسه - پارسی. سوالی برایم پیش آمده قبل از جوابگویی به استنطاق شما. متاسفانه مادر بحث هم که وارد میشویم عشق استنطاق کردن داریم و محکوم کردن نه شکافتن و روشن کردن موضوع بگذریم. آیا در فرانسه شهری به اسم پارسی وجود دارد چون شما جای شهر این کلمه را نوشته اید ما بندر مارسی را می دانیم لطفا توضیح دهید که به اطلاعاتمان اضافه و از اشتباه در آئیم. غیر از آن نکته دیگری که در بحث شما بسیار زننده است دادن این القاب زشت و دور از شان کسیست که با تحقیق و کتاب و به حساب خود دانایی سر و کار دارد مگر کاربر محترمی چون m.mohajer - المان - ماینز، به شما صفت حیوان داد که به او صفت لیسیدن استخوان را می دهید اگر بیگانه پرست شما را خطاب کرده آنهم به خاطر الگوی نام خود از بیگانه به ایشان همین اندازه نسبت دهید متاسفانه ادب و نزاکت اهل مطالعه که این باشد ما چه انتظاری از احمدی نژاد و ساندیس خوران داریم که از طبقه عام و بی فرهنگ جامعه هستند. ....
یکشنبه 28 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
Dionysos - فرانسه - پارسی ....جواب شما را . برای روشن شدنتان می دهم ضمنا دیگر برای اعتقاد کسی تا به شما کاری ندارد و آزاری نمی رساند استنطاق نکنید هر زمان قاضی شدید و محکوم و مجرم مقابل خود دیدید با رعایت قانون موجه عرف و مدنیت جامعه حق استنطاق دارید روش بحث کردن را بیاموزید برایتان مفید است. شما انتظار دارید در این محیط محدود نسبت به مسائلی بحث شود که روزها ماهها و یا سالها موضوع و تبادل نظر می طلبد غیر از آن شخصیت وجودی و تجارب شخصی هر کس در مورد مواردی که تنها به عقل و قوه ی ادراک ظاهری ما بسنده نمی کند. به نظر من این بحث بحث ناقصی میشود که یک طرف از قاضی راضی باز میگردد. هر زمان شرایط بحث به گونه اصولی مهیا شد آن زمان حرفهای بسیاری برای رد و بدل کردن خواهیم داشت . ....
یکشنبه 28 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
....مثالی میاورم تا حساسیت موضوع دستگیرتان شود. یکی از وابستگان نزدیک گرایشات کمونیستی داشت و جز فعالین این حزب بود اما به این خاطر که توانسته بود تمام کتب و اسناد مربوط به فعالیتهایش را در زمین حیاط خانه اش چال کند از افتادن به حبس توسط این رژیم عقب افتاده آخوندی مرتجع نجات یافت. حداقل هر دو هفته یکبار به دلایل دوستی و روابط خانوادگی صمیمی ما با هم نشستی داشتیم. گاهی که شبها در منزل ما می خوابیدند نشست و گفتگو ما تا صبح می انجامید. ...
یکشنبه 28 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
....دیگران هم در بحثها اکثرا حضور داشتند اما تا ته آن دوام نیاورده و به خاطر شروع روز بعد با انرژی کافی سر کار می خوابیدند اما ایشان چون جوینده بود و نه تنها منتقد تا صبح بحث را میکشاند و بنده هم که شوق ایشان را می دیدم مضایقه نکرده از خواب خود زده و ادامه میدادم البته روز در سر کار اذیت میشدیم اما تقریبا در زندگی شخصی خود هر یک به این وضع به گونه ای عادت داشتیم چون تنها برای این موارد شب زنده داری نداشتیم محافل دوستانه سالم بسیار ما را تا صبح بیدار نگاه می داشت و یا در شبهای تابستان رفتن به ییلاقات اطراف و تا صبح در آنجا ها سر کردن حداقل چهار شب در هفته. بهر حال روند بحث با ایشان حدود ده سال به طول انجامید. روش بحث کردن ما با هم به اینگونه بود که هیچ یک سعی در القای نظر خود نداشته و برداشتها و پاسخ های خود را برای هم بازگو می کردیم .....
یکشنبه 28 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
....در این بحثها خنده و شوخی بود جدال به شکل صدای بلند بود ساکت ماندن عصبانی شدن قانع شدن قانع کردن همه بود اما همه چیز با اتمام بحث تمام بود و دوباره در سری بعد بدون هیچ ییش داوری ادامه بحث که تقریبا همواره از سوی طرف مقابلم بود صورت میگرفت و ما وقت و انرژی خود را بهوده سر جریانات بیهوده و یا غرض ورزی و یا اثبات خود هدر نمی دادیم چون تشنه دانستن و دریافت حقیقت بودیم . هر دو احاطه و درک نسبتا بالایی از مطالب مورد بحثمان داشتیم و اینگونه نبود که تنها از یک بعد به قضیه نگاه کنیم. هم ایشان به مسائل مذهبی اشراف و مطالعات خوبی داشت و هم بنده پیرامون مسائل کمونیستها و دیدگاههایشان . اما هر یک گرایش خود را داشتیم در آن زمان بنده نه معانی قرآن را به طور کامل خوانده بودم و نه نهج البلاغه را تمام و کمال مطالعه کرده بودم. ( اگر باور کنید بدانید که هنوز من نهج البلاغه را کامل نخوانده ام و به چشم یک کتاب قابل مطالعه به آن نگاه نکرده ام و یکی از دلایل اعتقاد من به حضرت علی همین است که به این موضوع اشاره خواهم کرد )...
یکشنبه 28 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
....پس از دهسال برای ایشان مواردی پیش آمد که خودش شروع کرد به دریافت مسائلی که قبلا هیچگونه تجربه ای در مورد آنها نداشت و برایش عجیب بود اما کاملا قابل درک. نمی خواهم وارد جزئیات موضوع شوم اما حال و هوای او چنان تغییر کرده بود و در اوج ریاضتی که برایش شروع شده بود و چب و راست سر میرسید خوش بود که همه متوجه بودند. ماجرای حیرت انگیز و بسیار شنیدنی دارد اما متاسفانه فضا و وقت و موقعیت ما در اینجا ایجاب میکند به منظورم از طرح این موضوع اشاره کنم نه خود موضوع. بله اسباب و علتی باید باشد تا شما به جواب حقیقت برسید دیر آمده اید و زود هم می خواهید به جواب رسیده و با چها جمله و ارائه سند و مدرک راضی شوید خیر این مطلب اینگونه راهی نمی طلبد این مطلب خاصیت خود و راه خود را می طلبد. اگر شما توانستید با ماشینتان روی آب هم راننگی کنید با اینگونه بحث کردن و محدودیتهایی که ذکر کردم به نتیجه مطلوب خواهید رسید به موضوع نهج البلاغه اشاره می کنم....
یکشنبه 28 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
.. و اما حکایت بنده با نهج البلاغه و یا قرآن. امکان ندارد تا خود به دریافتی از نهج البلاغه نرسیده ام دنبال آن موضوع باشم و یا بخواهد ملکه ذهن بنده شود. نهج البلاغه که به زعم شما مال حضرت علی نیست به زعم بنده حرف تمام انسانهاست و اوج حکمت آنها که خداوند هدیه خودش بر انسان قرار داد است. با این تفاوت فاحش که صاحب جملات قصار نهج البلاغه خود عملا به تمام آنها رسید اما ما در توان هود و اراده خود نمی بینیم که حداقل به بخشی از آن نه صفحه ای و نه جمله ای از آن برسیم. اما این پتانسیل را داریم که همه چیز را نفی کرده چون خودمان به درک آن نرسیده ایم. من زمانی نهج البلاغه را کاملا مطالعه می کنم که بتوانم به همه آن عمل کنم تا قبل از آن از این گوش میشنوم و از آن گوش بدر می کنم و یا مغز خود را انباشته از محفوضات می کنم که اگر نخواهم استفاده کنم تنها بار مسئولیتی و سنگینی آن بر دوشم خواهد افتاد....
یکشنبه 28 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
...زمانی من نسبت به نهج البلاغه یقین حاصل می کنم که قبل از خواندن موضوع آن خود به درک آن عملا با مجاهده نفس و تلاش رسیده باشم و هیچ دویی در خود نوعی خویش و انسان کاملی به نام علی نبینم و بدانم که سرچشمه یکی بوده و بر همه ما نعمت عطا شده اگر بخواهیم به دنبال آن نعمت باشیم. من به اسم شخص کار ندارم به رسم و رفتارش کار دارم اگر سید رضی و سید مرتضی در جمع آوری نهج البلاغه خدمت کرده اند آنها هم چنان درکی داشته اند که قدر این گوهر را بدانند. چرا نهج الفصاحه حضرت رسول اندازه نهج البلاغه حضرت علی عمیق و مطرح نیست. مهم نیست اسم آن فرد علی بوده یا سید رضی خود نوشته و به نام علی تمام کرده مهم مطالب آن است و فراز و بلندای آن که انسانی به چنین درکی از معرفت رسیده است. اما با شواهدی که تاریخ سنی و شیعه و ملی و بین المللی از شخصیت امام علی میدهد . گوینده نهج البلاغه کسی نمی تواند باشد جز امیر عرب یا امیر المومنین شیر خدا.
یکشنبه 28 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
Darvish101 - انگلیس - لندن.خوب هم فهمیدی چی گفتم!! دوباره میگم دیگران هم بخوانند .آیاخوزستان جز ایران نیست یا ایرانی‌ نیست،ترک،لر،کرد،بلوچ،شاید تو فارسی و فکر میکنی‌ ایرانی‌‌ها فارسها هستند،چرا تو اینقدر نژاد پرستی‌!؟؟که مثل صهینیستها فکر میکنی‌ فقط شماها انسانید،اگه خوزستان،آذربایجان،کردستان،بلوچستان ،سیستان،جنوب ایران از ایران بگیری دیگه نامی‌ از ایران نمیمونه می‌شه تهران، اصفهان، شیراز.شاید تو به این ۳تا شهر میگی‌ ایران!!؟؟تو اول به من بگو این شهرهای که من نام بردم آیا اینها ایرانی‌ هستند یا نیستند!!؟؟نفت و گاز تون هم که مدیون خوزستان هستید حالا این تهران شما چی‌ داره که فکر میکنی‌ بهتز از خوزستان,
یکشنبه 28 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
بزرگترین دشمنان ایران و ایرانزمین در همه تاریخ یک: اعراب، دو: ترکان بوده اند. بیشترین تازشها و کشتارهای ایرانیان از سوی این دو قوم انجام شده است. در تاریخ معاصر نیز اعراب هنوز با ایرانیان دشمنی کرده و به ایران تاخته اند، مانند صدام حسین نفرین شده. البته بسیاری از مردم عادی کشورهای عربی اندکی با دنیای مدرن همگام شده و نیاز به همزیستی صلح آمیز با دیگر اقوام را یاد گرفته اند، ولی اندیشه های اسلامی و بدوی عربی هنوز در میان سردمداران فاسد عرب و گروههای تروریست وجود دارد.
یکشنبه 28 شهریور 1389

i.am.the.world - لوکزامبورگ - اش
برای Dionysos گرانقدر ارزوی سلامت و بهروزی دارم. حق با شماست. بنده سالهای بلندی را از عمرم در لابلاهای کتب تاریخی گذراندم تا به جواب بسیاری از چراها برسم. خیلی دیر فهمیدم که ان جوابها ما را به جایی نمیبرد و "انچه که هست" را عوض نمیکند. شما وقتی یک سیلی به فرزندتان میزنید, توضیح دادن و توجیه کردن ان سیلی, خراشی را که در روان فرزندتان بوجود اورده اید پاک نمیکند. فهمیدن تمامیت انچه که هست; یعنی دگرگونی. ایده الها هزاران سال است که ما را به بیراهه برده اند. دو هزار سال است که با ایده الی چون "عدم خشونت" به خیابانها میرویم و سخنرانی میکنیم, در صورتی که فکت این است: ما خشن هستیم و خشونت مرتبا در زندگی انسانها افزوده میشود. ایستادن با این فکت و درک همه جانبه ان, یعنی رهایی ازان. اما حرکت به سمت ایده الی چون non-violence هزاران سال است ما را همانگونه نگاه داشته است. رهایی از هر چیزی فقط با شناختن عمیق ان چیز میسر میشود. و برای چنین شناختی باید با ان معظل ایستاد و انرا از نزدیک معاینه کرد.
یکشنبه 28 شهریور 1389

i.am.the.world - لوکزامبورگ - اش
2) نمونه بارز ناکارامد بودن ایده الها, مذاهب و ایدئولوژیها هستند که هزاران سال است فقط و فقط ضمیر بشریت را سنگینر و نگاهش را کندتر کرده اند. ایستادن کامل با "انچه که هست" و نه فرار به سمت "انچه که باید باشد" یعنی رهایی. یعنی دراختیار داشتن همه انرژی برای تحول, خواه روانی , خواه اجتماعی. تنها در گریز از فکتها و حرکت به سمت ایده الهاست که انرژی ما تقسیم و متلاشی شده و بالطبع به بیراه میافتیم. به همه دوستان با ارادت و احترام تعظیم میکنم. جانتان خوش.
یکشنبه 28 شهریور 1389

pandora - آلمان - ان ار و
wildpiony - هند - بمبیی . نه بابا این حرفها کدومه.ملکه ابیها جاش توی تاپیک های فوتبالی حسابی خالیه
یکشنبه 28 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
با پوزش از مدیر محترم سایت و کلیه دست اند کاران که برای مطالب خود شماره گذاری نکرده و شما را به زحمت اضافه انداختم. ممنون از همیاریها و توانمندی های همه شما عزیزان. موفق و سر بلند باشید.
یکشنبه 28 شهریور 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
wildpiony - هند - بمبیی-واای خوشگلم مردم ازخنده خیلی بامزه گفتی اره خلاصه میخواست ادای هیفا خواننده عرب رودربیاره ولی هه هه زرشککbluestar - ایران - تهران-امیدوارم تاحدودی گرفته باشی خیلی هیجان داره داستانش..pandora - آلمان - ان ار و-اره عزیزم کاملاموافقم بهتره فکرم زومتمرکزمسائل مهمترکنم مرسی عزیزم ازاینکه به فکرمن هستی x
یکشنبه 28 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
ContractorQatar - قطر - دوحه 1.لفظ کلاسیک را اصلاح می کنم اما از لحاظ فکری پیرو ابن تیمیه هستند2.کتابهای فراوانی در رد منهاج السنه نوشته شده واین کتاب بی اعتبارتر از ان است که بخواهد ذکر شود3.کتاب الحج الى زیارة المشاهدازمفید نیست وهیچ کتاب رجالی ان رادر اثاروی ننوشته وی ازقرن 4 است خواجه نصیرقرن7 چگونه وبه چه حقی کتاب نام گذاری می کند3.هشام بن حکم به صورت متواتر مدح شده به خصوص شیخ مفیددرکتاب مزار وی را مدح کرده4.کتاب التهذیب و استبصارازخواجه نصیر(قرن 7)نیست بلکه از شیخ طوسی(قرن 4)است5.بحث ما جهان بینی شیعه بود که توسط محمد بن علی تبیین گردیده نه کتاب در ثانی احادیث فقهی امامیه درکتب اربعه شیعه از کلینی وطوسی وصدوق تبیین گردیده ودربین همه طوسی نواوریهایی داشته واین طوسی غیر از خواجه نصیر است6.شما خودت غزالی را جز علمای شیعه اوردی به کامنتت نگاهی بینداز...
یکشنبه 28 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
iranazadiran - ایران - تهران دوست اندیشمند...درحال حاضر دشمن درجه اول شیعه وهابیها می باشند زمین و زمان رابه هم می بافند تااصول شیعه رازیرسوال ببرنداما متعصبترین انها نهج البلاغه مولا علی را زیر سوال نبرده وحتی علمای بزرگ سنی مثل ابن ابی الحدید وشیخ محمد عبده برروی ان شرح نوشته اند...انسان متوهم حرفش مثل لانه عنکبوته این اقای Dion که هنوز نمی دونه نهج البلاغه از کیست یعنی به موضوع اشراف نداره چطور می تونه حرف از سند بزنه....می اد مسلمات بیش از1میلیارد انسان رو زیر سوال می بره --حالا اگر یهودیها را اضافه کنین که عدد بیشتر می شه--خودش زیر سوال می بره بی مدرک اونوقت از ما مدرک می خواد...همش می گه اگر اگر دربحث علمی اگر جایی نداره چون طرف هم می گه اگر توی این قبرها ادم بود چی?به طور مثال قبر حیقوق نبی که از پیامبران بنی اسرائیل است ودر تویسرکان است درسال1372 به دلیل بازسازی ریزش کرد وجنازه وی سالم نمودار شد یا جنازه عبدالله پدرپیامبرکه درمکه نمودار شدبه دلیل ساخت بزرگراه وخود وهابیها منکر اون نشدند یا قبر حر یا...
یکشنبه 28 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
iranazadiran - ایران - تهران، بله شهری به اسم پارسی Persan در فرانسه هست. لیسیدن استخوانها فقط خاص حیوانات است؟ لیسیدن استخوانها در زبان فرانسه به معنای بلعیدن کامل چیزیست! ایران آزاد جان بلعیدن کامل چیزی می دانید یعنی چه؟ یعنی اینکه این داستانهای مورخان اسلام را چشم بسته بلعیدن! کاری که شما می کنید، راستش را بخواهید شخصیت علی به این حرفهایی که می زنید نمی خورد. فرض کنیم علی وجود داشته که شما هنوز ثابت نکردید چطوری! فرض کنیم که بوده، اصلا بجز شمشیر کشی و همخوابگی با برده های زن و سر بریدن وقت هم اضافه می آورده حرفهای انجیلی بزند؟! دوست عزیز من از این داستانهای عشقی طرفداران فرقه علی زیاد شنیدم. همان که گفتم اول ثابت کنید این علی بوده بعد ثابت کنید آدمکش نبوده! قسمت دوم خیلی مشکل تره! روز خوش
یکشنبه 28 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
m.mohajer - المان - ماینز، مثل اینکه هذیان گویی جنابعالی پایان ندارد! من گفتم نمی دانم نهج البلاغه را که نوشته؟! خوب حالا واضح می نویسم بفهمی : نهج البلاغه را علی ننوشته، شارلاتانی نوشته تا عوام ساده لوح رو تحمیق بکنه! حالا خوب جا افتاد؟ اینکه یک میلیارد آدم به این چرندیات باور داشته باشند دلیل نمی شه که درست باشه! مگه تو با چشمای خودت جنازه پدر محمد رو دیدی؟ حتما رو شکمش مهر پدر محمد رو زده بودند؟! تحقیقاتت همین بود؟ مرحبا ادامه بدی آخوند خوبی می شی!
یکشنبه 28 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
روزی جنازه خری رو می بردند دفن کنند یکی پرسید این جنازه کدوم خریه که اینجا دفنش می کنید؟ بهش گفتند خر شیخ تازی، چند ماه بعد از همان محل می گذشت دید یک امامزاده روی قبر خره گذاشتند و چند نفر به سر و کله خودشون می زنند پرسید چرا؟ گفتند این نواده امامه که از زندان مامون به اینجا رسید و فوت کرد! اسلام زده ها دلتان را به این هذیانها خوش کنید، شما رو چه به علم و دانش!
یکشنبه 28 شهریور 1389

Dionysos - فرانسه - پارسی
i.am.the.world - لوکزامبورگ - اش، من فکر می کنم اگر شما تاریخ را نخوانده بودید الان باید مثل هالوهای مذهبی قرن بیست و یکم از اعجاز و شفا سخن می گفتید. پس اگر توانستید خودتان را از باورهای مذهبی و ایدئولوژیها نجات بدهید به لطف دانشی بود که از تاریخ بدستتان رسیده. البته همیشه نتیجه تحولهای درونی آنطور که ما می خواهیم نمی شود. اما به طور کلی کسی که تاریخ را بدون تعصب بخواند افق دیدش وسیعتر از کسی ست که هیچ نخوانده. برای همین است که اغلب بیسوادان تاریخ بشری مذهبیها هستند! شما اگر با الفبای تاریخ آشنا نبودید الان در لوگزامبورگ نبودید. نظرات قبلی شما در مورد تاریخ و اساتید تاریخ بسیار کم لطفی ست. تحصیلات من یا دیگران نباید دست آویزی برای حمله به اساتید و علومی باشد که دست آوردهای زیادی به بشر ارائه کرده اند. شاد باشید .
یکشنبه 28 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
m.mohajer - اگر میلیونها انسان به چیزی باور داشته باشند دلیل بر درستی آن نیست بویژه اگر این انسانها بیسواد و نادان باشند، مانند همین مسلمانها. مردم سده های پیشین نیز همه باور داشتند زمین هموار و راست است نه کروی، این دلیلی بر درستی این فرضیه بود؟!! کلیسا نیز خرافات زیادی را تبلیغ میکرد، که البته این باور و نیز بسیاری از باورهای خرافی سده های بعدی نادرستیشان ثابت شد. اعراب مسلمان مانند شما آنقدر دارای تعصب هستید که دینتان یکی از عقب مانده ترین باورهای دنیا و مردمتان دارای خرافی ترین و عقب مانده ترین فرهنگهای دنیا هستند. شوربختانه ایرانیان بسیاری بدنبال این خرافه های عربی و مرده پرستی براه افتاده و بدبخت شده اند. این خانم Dionys سخنهای درستی میگوید که برای مردم متعصب و خشک مغز پذیرفتنی نیست. انتقاد از باور به معنی توهین نیست و بنا بر قانون ازادی بیان میتوان همه گونه باوری را نقد کرد. اینجا کشور عربی نیست که باور اسلامی یک اصل نقد ناپذیر باشد و دیگر اینکه هیچ کس در غرب برای این یک بیلیون و اندی انسان عقب مانده و بدوی تره هم خرد نمیکند.
یکشنبه 28 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
iranazadiran - هم میهن گرامی شما آزادید هر باوری داشته باشید ولی دیگران هم ازادند هر باوری میخواهند داشته باشند. این یکی از نکات مثبت دموکراسی غربی است که ازادی بیان پایه بنیادین حقوق انسانی است. باید پذیرفت مسلمانها بویژه رهبران دینی شان بسیار ضعیف رفتار نموده و هیچ تلاشی برای اصلاح و مدرن سازی و دگراندیشی در دین انجام نداده اند. بهمین روی دین اسلام یک دین خشن و عقب مانده شناخته شده است. چه بخواهید باور کنید یا نه نفرت و ترس غربیها از این دین روزبروز بیشتر میشود و ایشان نیز حق دارند. شما در نیای امروز نمیتوانید با تکیه برخرافات و دروغ پیش بروید زیرا دانشمندان و پژوهشگران و باستان شناسان کاوشهای زیادی انجام داده و بسیاری از نوشته های تاریخی را زیر پرسش برده اند. بعنوان نمونه بسیاری از پیامبران اسراییلی وجود نداشته اند. حتی برخی تاریخدانان در وجود عیسی مسیح شک دارند. به صرف چند کتاب و داستان کهن که معلوم نیست نویسنده شان کیست نمیتوان چیزی را باور کرد.
یکشنبه 28 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
پیروان دین اسلام هیچ انتقادی بر این دین را برنمیتابند. بسیاری از دستورهای دینی شان از روی سنت یهود سه هزار سال پیش کپیه شده است، مانند سنگسار، در حالیکه یهودیان این رسم را اجرا نمیکنند. مذهب شیعه بوِیژه پر است از خرافات و حدیث های دروغین، چرا چهارتا ملا دور هم نمینشیند و این خرافات دروغ را بدور نمیریزند؟ چرا این دین اصلاح نمیشود و هر خزعبلاتی را که ملاهای دروغگو و کم عقل به این دین افزوده اند باید به تمام و کمال در سده بیست و یکم انجام شوند؟! مگر مسیحیان و یهودیان دینشان را اصلاح نکردند؟ این قانون مسخره چشم در برابر چشم و ندان در برابر دندان و مجازاتهای عهد عتیق دیگر که از سنگ نبشته های حمورابی است، چرا باید هنوز اجرا شود؟!!! تا زمانی که مسلمانان در خرافات و نادانی و بیسوادی و خشک مغزی بسر میبرند وضع همین خواهد بود و دنیای مدرن آرام نخواهد نشست و با این باور قرون وسطایی مبارزه خواهد کرد. توجه کنید به مسلمان ستیزی روزافزون در غرب.
یکشنبه 28 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
m.mohajer - المان - ماینز // شما سلسله مراتب در ایجاد کتب مذهبی را با کتب غیر مذهبی اشتباه گرفته اید.کتب غیر مذهبی بر سه نوع تالیف و گرداوری و تحقیق هستند که در هر سه حالت کتاب به نام نویسنده خواهد شد اما کتب مذهبی بر انواع تالیف و گرداوری و تفسیر و تذکیر و تشریح و تحقیق هستند که تنها در حالات تالیف و تفسیر و تشریح و تحقیق کتاب به نام نویسنده خواهد شد.1 - تاکنون کتابى داراى ارزش فقهى در رد منهاج السنه نوشته نشده. ابتدا این کتاب را بخوانید بعد قضاوت کنید که تعصب راه به جایی نخواهد برد 2 - کتاب الحج الى زیارة المشاهد حاوى احادیثی از پیامبر و اهل بیت او درباره فضائل زیارت اضرحه و قبور است. این کتاب در واقع پاسخ های کتبی بود که شیخ مفید در پای اوراق استفسارات طلاب حضوری و غیر حضوری خود مینوشت و 28 عدد از آنها را نیز در پاسخ به شیخ طوسی نوشته.این پاسخ ها بعدا توسط نصیر طوسی گرداوری و نامگذاری و جزو تالیفات شیخ مفید شمرده شد.
دوشنبه 29 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
m.mohajer - المان - ماینز //ادامه //3 - شیخ طوسى کتابى با نام "التهذیب و استبصار" ندارد بلکه دو کتاب به نامهای" استبصار" و "تهذیب الحکام " دارد.کتاب "التهذیب و استبصار" را نصیر طوسى به عنوان شرح تکمیلى بر دو کتاب فوق نوشته بنابراین برخى این کتاب را در زمره مولفات او میشمارند و برخى نیز در زمره جزوات درس و بحث مینامندش.4 - محمد بن علی نه به فقهش بل به تحقیقش در علوم عقلی مشهور است که البته نقش پشت پرده شخصی دانشمند با نام "زهری" را در آن نمیتوان انکار کرد.
دوشنبه 29 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
m.mohajer - المان - ماینز //ادامه // 5 - شیعه تا پیش از قرن هفتم تنها به یک گروه سیاسی اطلاق میشد نه یک نحله مذهبی. ایده ایجاد مذهب تشیع توسط جعفر بن محمد بنا گذاشته شد و توسط کلینی, رئیس المحدثین(صدوق), مفید و طوسی پی گیری شد اما از آنجایی همه آنها فقیهانی معتقد به اصل توالى(علم و فقه و عصمت) در امامان بودند و شناخت و تسلطی به منطق و فلسفه و کلام نداشتند و هرگز نتوانستند فقه مذهب تشیع را تئوریزه کرده و درک و جهان بینى و ایده عملی و قابل تکیه مناسبى از آن به دست بدهند. اما خواجه نصیر که فیلسوف، متکلم، فقیه، دانشمند، ریاضیدان, منجم و مهندس ممتاز 300 سال قبل و بعد از خود بود سکان این کشتی طوفان زده را در دست گرفت و با خلط منطق و فلسفه در فقه تشیع آرزوى علماى پیشین محقق کرد و تشیع را به عنوان یک مذهب معرفی کرد.شیخ الاسلام در مورد او گفته: {آن مردک فریبکار رافضی بزرگترین آفتى است که بر پیکر اسلام فرود آمده.گرچه پندار او باطل است ولی از چنان کلام شیوا و با نفوذی برخوردار است که هر شونده ای را مسحور میکند و بودن 5 تن همانند او برای نابودی اسلام کفایت میکند}.
دوشنبه 29 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
m.mohajer - المان - ماینز//ادامه// اما شیخ الاسلام نمیدانست که وجود تنها یک خواجه نصیر نیز برای شکستن کمر اسلام کفایت میکند.او مسلم هم نبود چه رسد شیعه!! او با ایجاد مذهب تشیع و کمک به مغولان جهت سرنگونى خلافت عباسیان و تکیه بر شعر(/بشکست عمر پشت هژبران عجم را / بر باد فنا داد رگ و ریشه جم را / این دشمنی از غصب خلافت ز علی نیست / با آل عمر کینه قدیم است عجم را/) انتقام نیاکان خود را از اعراب مسلمان و اسلام گرفت 6- ارتباط ماهوی بین جملات کامنتم توسط شما نادیده گرفته شد.ابتدا گفتم: {مردانی انگشت شمار یافت شدند که تشیع با تکیه بر آنان ...ز} که غزالی یکی از آنان بود که با شیعیان بسیار مدارا کرد و همو بود که با وجود نافذ بودن فتاویش و فشار خلیفه و دیگر علمای سنی حاضر نشد فتوا به مهدورالدم بودن شیعیان بدهد و وقتى این فشارها زیاد شد به نظامیه نیشابور باز گشت.سپس گفتم:{علمای شیعه معتقدند که خیمه تشیع با تکیه بر . 3 - امام محمد غزالی ...}
دوشنبه 29 شهریور 1389

i.am.the.world - لوکزامبورگ - اش
Dionysos, عزیز, معجزات تاریخی قرائت میفرمائید. شما کمی زیاد فکر میکنید. برای دیدن پوچی و بیهودگی مذاهب و ایدئولوژیها هیچ کتاب و تاریخی لازم نیست. دقت و جدیت در نگاه و مشاهده کافیست. متاسفانه این جدیت و دقت در اکثر ما انسانها وجود ندارد. تقلید و پیروی ساده تر و تضمینی تر است, چرا که سنتی است و مغز در سنت و تکرار ان احساس امنیت میکند. شما برای درک و اگاهی از گرسنگیتان, به تاریخدانی احتیاج ندارید. بهمین سادگی و با همین ضرورت, برای درک زندگی و پوچی پیروی, از هر چیز یا هرکس, به هیچ کتابی نیاز ندارید. دوستان متخصص بنده, همواره معتقدند که مطلب یا موضوع مورد تخصصشان, عامل نجات و رهایی بخش است! دوست گرامی: باور کنید که بنده بر فراز بالهای تاریخ به لوکزامبورگ نیامده ام. نقد باورها هیچ سرانجامی ندارد, چرا که نقد کننده مشروط است و با نوعی خاص از نگاه ارزیابی میکند. نیاز ذهن به باور و به سئوال گرفتن این نیاز است که شاید ما را در گستره ایی دیگر قرار دهد. جانتان همواره خوش باد.
دوشنبه 29 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
wildpiony - هند - بمبیی - مگه خوندن حبیبی یا نورالعین چه اشکالی داره؟؟؟.
دوشنبه 29 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
katrina - اسکاتلند - گلاسکو - من تو این موارد باید همه جزئیات رو مو به مو بدونم تا یه چیزایی دستگیرم بشه.
دوشنبه 29 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
m.mohajer - المان - ماینز// منظورت از وهابی کیه؟ منم؟ من فکر میکردم تو آدم منطقی اى هستى میشه باهات دو کلمه حرف حساب زد!! مگه شیعه اصولی غیر از احادیث جعلی و بدعت های عجیب و غریب نظیر عزادری, صیغه, توکل, توسل, شرک و کفر هم داشته که من (وهابی!!) بخوام اون رو زیر سوال ببرم و دشمن درجه اول شیعه باشم؟چطور به این سادگی تهمت میزنی؟(یکبار گفتی وهابیت که اون رو به حساب جریان بحث گذاشتم. اما دوباره در جواب به این iranazadiran با کنایه صحبت از وهابیون میکنی!) آیا در طی تبادل نظر اهانتی بهت شد؟ آیا همواره احترام و کرامتت رو حفظ نکردم؟ از کجا میدونی که من وهابیم؟ اگه من وهابیم خوب تو هم رافضی هستی!! شاید برخی از اعضای این سایت بخاطر عدم مطالعه در تاریخ فقه شیعه نتونن جوابت رو به نیکی بدن اما من یقه تو و اون شیخ مفید حروم لقمه رو میگیرم و سرتون رو به دیوار میکوبم!! آقاى رهرو اون ثقه الاسلام ناموس فروش!! کدوم وهابیت؟؟ من که سالهاست جنازه متعفن اسلام و شیعه و وهابی و سنی رو با اسید سولفوریک غلیظ شسته ام و به فاضلاب جهل و خرافه و بربریت ریخته ام!!
دوشنبه 29 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.