موسوى: احتمال حرکت هاى غیر مترقبه مردم بیشتر شده است

 
موسوى: احتمال حرکت هاى غیر مترقبه مردم بیشتر شده است

نخست وزیر سابق ایران گفته است که «ریزش مدام مشروعیت و نارضایتى هاى در حال انباشت وضعیت ویژه اى را در کشور ایجاد کرده است.»

میرحسین موسوى که سایت هاى نزدیک به مخالفان از افزایش محدودیت هاى امنیتى پیرامون وى در هفته هاى اخیر خبر داده اند، در گفت وگویی گفته است:«نظام جمهورى اسلامى در بسیارى از سطوح به سمت ماکیاولیسم چرخیده و در این موارد هدف هر نوع وسیله اى را توجیه مى کند.»

آقاى موسوى که از رهبران مخالفان در ایران است، در گفت و گو با وب سایت «کلمه» تشدید محدودیت هاى امنیتى علیه خود را تایید کرده و آن را ناشى از «خوف نیروهاى امنیتى از حرکت هاى خیابانى مردم» دانسته است.

نخست وزیر سابق ایران گفته است که «ریزش مدام مشروعیت و نارضایتى هاى در حال انباشت، وضعیت ویژه اى را در کشور ایجاد کرده است.»

به گفته وى، «اگر سال گذشته شعار «راى من کجاست» توانست میلیون ها شهروند مسالمت جو را در روزهاى ۲۵، ۲۸ و ۳۰ خرداد دور هم جمع کند، اکنون با سیاست هاى سرکوب یک سال گذشته و اوضاع معیشتى مردم و فشارهاى بین المللى ناشى از ماجراجویى ها، احتمال حرکت هاى غیر مترقبه بیشتر شده است.»

سایت هاى نزدیک به مخالفان از محدودیت هاى تازه در دیدارها و ملاقات میر حسین موسوى با هواداران خود خبر داده و سایت کلمه در این زمینه به بازداشت موقت دو چهره فرهنگى و سیاسى در جریان مراجعه به دفتر آقاى موسوى اشاره کرده است.

حبیب صادقى و محمدرضا خاتمى دو چهره اى هستند که به گزارش این سایت، پس از بازجویى و چند ساعت بازداشت سرانجام آزاد شده اند.

«کلمه» با اعلام اینکه این محدودیت ها همزمان با حمله به منزل مهدى کروبى و مراجع شدت یافته است، گزارش داده است: «حدود چند هفته است که ماموران امنیتى دولت محمود احمدى نژاد از حضور مردم و شخصیت ها در دفتر میر حسین موسوى جلوگیرى مى کنند و مراجعین را بازداشت و پس از ساعت ها بازجویى رها مى کنند و یا آنها را به بازداشتگاه برده و تعهد کتبى براى جلوگیری از مراجعه مجدد مى گیرند.»

آقاى موسوى در واکنش به این اقدامات گفته است: «بنده و برادر کروبى و دیگران، همراهان کوچکى با مردم هستیم. آنها جا دارد از خشم روزافزون مردم بترسند و نه از ما.»

وى ریشه بحران در ایران را «استبداد و توجه نکردن به حق مردم براى حاکمیت بر سرنوشت خودشان» دانسته و گفته است: «نظام در بسیارى از سطوح به سمت ماکیاولیسم چرخیده و در این موارد هدف هر نوع وسیله اى را توجیه مى کند. در چنین وضعیتى کرامت انسان ها و حقوق آنها مى تواند نادیده گرفته شود و حفظ موقعیت و مکانت سیاسى حتى با آدم کشى مجاز شمرده شود.»

نخست وزیر سابق ایران که از سوى هواداران دولت به عنوان یکى از «سران فتنه» معرفى مى شود دولت محمود احمدى نژاد را به «مهندسى ویرانگر توامان دانشگاه و حوزه» متهم کرده است که به گفته وى، «از آن سو وزیرش دانشگاه حرف نشنو را تهدید به یکسان سازى با خاک مى کند و از این سو منازل و شخصیت مراجع ضد ستم و منتقد مورد حمله فیزیکى و تبلیغاتى قرار مى گیرد.»

در هفته هاى اخیر همزمان با حمله افراد لباس شخصى به مسجد قبا در شیراز که متعلق به آیت الله دستغیب، نماینده مجلس خبرگان و از هواداران مخالفان دولت، است گروهى دیگر در تهران به مدت پنج شب در مقابل منزل مهدى کروبى تجمع و علیه وى شعار سر دادند.

وب سایت کلمه گفته است: محدودیت هاى جدید امنیتى موجب «کند شدن حرکت جنبش براى بازگشت به آرمان هاى مردم نخواهد بود» و خبر داده که «هفته هاى آینده آبستن بسیارى از اتفاقات خواهد بود.»
bajgiran - ایران - مشهد
ماه همیشه پشت ابر نمی مونه و حقایق برای مردم در آینده نه چندان دور مشخی میشه درود بر موسوی
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

ali203 - ایران - بوشهر
اقای موسوی ما این لکه ننگ را که بنیان گذار ان تازیان بوده از دامن این خاک اهورایی برای همیشه پاک میکنیم //ننگ بر تازی پرستان
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

bavaffa - اذربیجان - باکو
لطفا دفعه بعد بنویسید نخست وزیر خمینی اینهم نخست وزیر بود هویدا هم نخست وزیر سابق بود .
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
درود بر موسوی و کروبی نماینده { نه رهبر} اکثریت مردم ایران..پیروزی نزدیک هست..
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

hassan5 - ایران - تهران
انقلاب دوباره بدترین حالت تغیر رژیم در ایران است شاید بافقانستان دیگری تبدیل شویم.وظیفه روشنفکران سیاسی است که راهی جهت رفرم پیدا کنند
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

sara_shiraz_iran - ایران - شیراز
همه ی ایرانیا به موسوی و کروبی با صرف نظر از هر سابقه یا گذشته ای که داشتن بخاطر استارت زدن جنبش سبز مدیونند.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

iranesabz - هلند - امستردام
درود بر موسوی و کروبی.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

kamranat - آمریکا - سن فرنسیسکو
با وفا :)))))))) ایول کلی از دستت خندیدم. واقعا که به سطح فکر شما شاهیا فقط باید خندید، نه یه روز نه دو روز، تا آخر عمر با این حرفاتون برای آدم سوژه خوانده میزارین :))) ایول
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
ما که سوختیم لااقل تو ازاد زندگی کن هموطن!!!  
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

اتیلا - ژاپن - توکیو
. sara_shiraz_iran - ایران - شیراز :هموطن خوبم !من و خیلی از ما با شما موافقیم واقعاً اگر ایشان و اقای کروبی اعتراض نکرده بودند حالا حالاها هیچ حرکتی را شاهد نمیشدیم !! پیروز باشید .
چهار‌شنبه 24 شهریور 1389

نظرها - ایران - تهران
آقای hassan5 ایران- تهران-درست است. 1- انقلاب به مفهوم ایجاد تغییر از طریق خشونت با مخالفین، ساده لوح ترین روش برخورد با دیکتاتورهاست. همانطور که بی تفاوتی نسبت به دیکتاتوری تایید دیکتاتوری است. بنابراین افراط و تفریط راه حل نیست. جالب است که این دو روش مشی کسانی است که راحت طلب هستند و می خواهند یک چیز گرانبها (آزادی) را بدون صرف انرژی و زحمت کافی بدست آورند. در چنین جوامعی که اکثریت فرهیختگان آن در زمره این دو گروه باشند دیکتاتوری رشد می کند بطوریکه فقط راه حل مقابله به مثل (روش دوم) باقی می ماند. جالب اینکه این دو روش معمولا لازم و ملزوم یکدیگرند. یعنی نوعا افراد بی تفاوت نسبت به چیزی (روش اول)، وقتی متوجه اشتباه خود می شوند متوسل به خشونت (روش دوم) برای جبران آن می شوند.
چهار‌شنبه 24 شهریور 1389

نظرها - ایران - تهران
آقای hassan5 ایران- تهران-درست است. دنباله 2-در کشورهایی هم که انقلاب (از نوع خشونت نسبت به طرفداران حکومت قبلی) می شود، به نوعی یک حرکت عکس العملی است نسبت به گذشته بی تفاوت خود یا نسلهای قبلی است. این یعنی به نوعی انتقام از خود گرفته و جبران آن (به اصطلاح شهید دادن). پس روش درست نه افراط است و نه تفریط، بلکه اتخاذ روش بسیار سخت و البته پایدارتر بین این دو (راه تعادل). طبیعتا این روش سوم بدون پرداخت هزینه هم نیست هرچند هزینه آن بسیار کمتر، قابل تحمل و صبورانه است. پند قدیمی: رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود. رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود.
چهار‌شنبه 24 شهریور 1389

hassan5 - ایران - تهران
نظرها-ایران-تهران موافقم که رهرو اهسته و پیوسته رود.در صورت امکان با تفکر و حداقل هزینه.قبول کنیم که با این حاکمان راه خیلی سختتری نسبت به 57 در پیش داریم
چهار‌شنبه 24 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
بادرود / دوستان توروخدا گول این بی شخصیتهارو نخورید .
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.