پلیس تهران: ۱۰۰ نفر از تجمع‌کنندگان مقابل منزل کروبى شناسایى شده‌اند

 
پلیس تهران: ۱۰۰ نفر از تجمع‌کنندگان مقابل منزل کروبى شناسایى شده‌اند

فرمانده نیروى انتظامى تهران بزرگ مى‌گوید که نزدیک به ۱۰۰ نفر از تجمع‌کنندگان مقابل منزل مهدى کروبى، از رهبران مخالفان دولت در ایران، شناسایى شده اند و همزمان گزارش حاکی از افزایش محدودیت های امنیتی پیرامون میر حسین موسوی است.

حسین ساجدى‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگاران در تهران گفته است که موضوع این تجمع در حال بررسى دقیق است و افزوده است که هنوز هیچ کدام از این افراد دستگیر نشده‌اند.

وى اظهار داشت: «مقرر شد پلیس و بقیه دستگاه‌هاى مربوط در دستگیرى آنها اقدام کنند و هم اکنون منتظر دستور مراجع قضایى هستند».

در شب‌هاى موسوم به «قدر» در ماه رمضان، گروهى از مخالفان مهدى کروبى با تجمع مقابل واحد مسکونى وى اقدام به نوشتن شعارهایى بر ضد او کرده و علیه وی شعار دادند.

حسین کروبى، فرزند این رهبر مخالفان در گفت‌وگو با رادیو فردا گفته بود که «مهاجمان با تیراندازى به سوى خانه، در ورودى به مجتمع را به آتش کشیده و به دنبال هجوم به داخل خانه بودند که با مقاومت محافظان روبه‌رو شدند.»

گزارش‌ها حاکى است که همزمان با مراسم «روز قدس» در تهران بار دیگر عده‌اى مقابل منزل آقاى کروبى رفته و علیه وى شعار سر داده و مانع از حضور او در این مراسم شدند.

حملات مهاجمان به منزل مهدى کروبى واکنش‌هاى گسترده‌اى در میان مخالفان برانگیخت و مجمع روحانیون مبارز و برخى از شخصیت‌هاى اصلاح‌طلب «نیروهاى رسمى» داراى تجهیزات گاز اشک‌آور و سلاح گرم را عامل این حملات معرفى کردند.

ولى سپاه محمد رسول‌الله که مسئولیت امنیت تهران را بر عهده دارد در بیانیه‌اى هر گونه وابستگى این افراد به نیروهاى سپاه و بسیج را رد کرده و از آنها با عنوان «عناصر خودسر» نام برد.

برخى از سایت‌هاى خبرى نیز از ارتباط نزدیک مهاجمان با دولت محمود احمدى‌نژاد خبر داده بودند ولى حسین ساجدى‌نیا، فرمانده نیروى انتظامى تهران بزرگ، روز دوشنبه گفته که «این موضوع را نه تأیید مى‌کنم و نه تکذیب و موضوع این تجمع در دست بررسى است».

پیشتر برخى از رسانه‌هاى نزدیک به اصولگرایان از جمله روزنامه کیهان، تجمع‌کنندگان مقابل منزل مهدى کروبى را «عناصر حزب‌اللهى و ملت شهیدپرور» معرفى کرده بودند.

مهدى کروبى که از یکسال پیش و به دنبال معرفى محمود احمدى‌نژاد به عنوان رئیس‌جمهور ایران، دولت وى را به رسمیت نشناخته و آن را ناشى از «تقلب» مى‌داند، هدف انتقادهاى شدید هواداران دولت و آیت‌الله خامنه‌اى، رهبر جمهورى اسلامى، قرار داشته و بارها مورد حملات فیزیکى لباس‌شخصى‌ها قرار گرفته است.

سایت‌ها و افراد نزدیک به دولت از وى، میرحسین موسوى و محمد خاتمى به عنوان «سران فتنه» نام مى‌برند و خواهان محاکمه آنها هستند.

فرمانده نیروى انتظامى تهران بزرگ در گفت‌وگوى خود با خبرنگاران بار دیگر از این عنوان استفاده کرده و گفته است که «سران فتنه امسال هم اقداماتى داشتند که مأموران پلیس خوشبختانه تا کنون بر آن فارغ آمده‌اند».

وى در زمینه این «اقدامات» جزئیاتى ارائه نکرده است.

روز یکشنبه، ناصر سراج، معاون امنیتی و سیاسی دادستان کل کشور، از گشوده شدن پرونده‌ای برای «رسیدگی به جرائم سران فتنه» در دادسرای تهران خبر داد.

با این حال این مقام قضایی تصریح کرد که «در مورد اعلام جرم علیه سران فتنه و اطلاع‌رسانی در مورد دستگیرشدگان و متهمان صرفاً دادستانی تهران می‌تواند اطلاع‌‌رسانی کند».

افزایش محدودیت های امنیتی پیرامون موسوی

همزمان با این تحولات، وب سایت «کلمه» که اخبار مربوط به میر حسین موسوی، دیگر رهبر مخالفان دولت را منعکس می‌کند از «تشدید محدودیت‌های امنیتی» پیرامون وی خبر داده است.

کلمه با اعلام اینکه این محدودیت‌ها همزمان با حمله به منزل مهدی کروبی و مراجع شدت یافته است، گزارش داده است: «حدود چند هفته است مأموران امنیتی دولت محمود احمدی‌نژاد از حضور مردم و شخصیت‌ها در دفتر میر حسین موسوی جلوگیری می‌کنند و مراجعین را بازداشت و پس از ساعت‌ها بازجویی رها می‌کنند و یا آنها را به بازداشتگاه برده و تعهد کتبی برای عدم مراجعه مجدد می‌گیرند».

سایت میر حسین موسوی در این زمینه به بازداشت «حبیب صادقی از هنرمندان متعهد کشور» و محمدرضا خاتمی، برادر رئیس‌جمهور سابق ایران، اشاره کرده است.

پیشتر سایت نوروز، وابسته به جبهه مشارکت ایران اسلامی، خبر داده بود که محمدرضا خاتمی برای تبریک عید فطر به دفتر میرحسین موسوی رفته بود ولی از سوی مأموران بازداشت و پس از چند ساعت آزاد شد.

وب سایت «کلمه» گفته است که فشارها از مدت‌ها پیش وجود داشته است ولی «برای قرار نگرفتن در سناریوی منافقین حاکم بر دولت که قصدشان منحرف کردن اذهان مردم از آشفتگی های اداره کشور و ارتزاق از فضای بحرانی و امنیتی بود از رسانه‌ای کردن این اتفاقات خودداری شد».

این سایت خبری افزوده است: محدودیت‌های جدید امنیتی موجب «کند شدن حرکت جنبش برای بازگشت به آرمان‌های مردم نخواهد بود» و خبر داده که «هفته‌های آینده آبستن بسیاری از اتفاقات خواهد بود».

«فشارها نتیجه معکوس دارد»

در همین حال، مهدی کروبی در گفت‌وگویی با تلویزیون «العربیه» که بخش‌هایی از آن از سوی سایت «سحام نیوز» منتشر شده، گفته است که «از سخت بودن شرایط انتخابات آگاه بود اما نه او نه میرحسین موسوی و حتی محسن رضایی پیش‌بینی نمی‌کردند چنین فضایی حاکم شود».

وی اظهار عقیده کرده است که فشارهای به وجود آمده از سوی حاکمیت و نهادهای امنیتی بر معترضان، نتیجه معکوس دارد.

آقای کروبی افزوده است: «روزها و ماه‌های اول فشار آوردند. می‌خواستند اعتراض‌ها خاتمه پیدا کند اما خاتمه نیافت چون انبوه توده‌های جمعیت پشت اعتراض‌ها بودند. این مسئله خاص مردم بود. آنها خیال می‌کردند با یک فشار تمام می‌شود. بنابراین اگر فشار کمتر شده از باب این است که دیدند نتیجه ندارد».

haghighatgo - آلمان - برلین
در همین حال، مهدی کروبی در گفت‌وگویی با تلویزیون «العربیه» که بخش‌هایی از آن از سوی سایت «سحام نیوز» منتشر شده، گفته است که «از سخت بودن شرایط انتخابات آگاه بود اما نه او نه میرحسین موسوی و حتی محسن رضایی پیش‌بینی نمی‌کردند چنین فضایی حاکم شود». جناب کهروبی چی رو پیش بینی نمی کردید که چنین فضائی حاکم شود...حال شما خوب است؟ حس بویائی شما و بینائی شما باید بر اثر کهولت و پیری قدری ضعیف شده باشد و همش از دست نرفته است ..پدرجان در این فضائی که ازش صحبت می کنید این فضای اسلام حقیقی است و بوی اسهال دین تازیان دارد و جائی هم نجاست و اسهال باشد میلیون ها نجاست خوران داخل یکدیگر میلولند و به همدیگر نیش می زنند..!! جون ما شما نمیدونستی که سبزی فروش تازی زاده میدان مولوی تهرون که مجلس نشین شده ..دیگه نمیره دنبال شغل سابقش !! .
دوشنبه 22 شهریور 1389

iranjp - ژاپن - توکیو
به امید پیروزی و سر بلندی ایران و ایرانی .
دوشنبه 22 شهریور 1389

h.k - دانمارک - اودا
افرین بر شیخ شجاع وموسوی وطنخواه بااراده اهنین.من ابتدا شک داشتم.ولی اینان ودیگر همفکرانشان ,,ایت....صانعی دستغیب,,زنجانی ,,,,,,واقعان در درستی,وشجاعتشان شکی نیست.واینک مردم فهیم,ومیهن پرست هستند.که یاری کنند. افسوس میخورم.کاش انجا بودم .درانزمان که اطلاع رسانی ,کامپیوتر,تلو.....ایرانیان خارج ازکشور تازه شروع میشد.ومردم هم مثل حالا ازهمدیگر حمایت نمیکردند.تازه جاسوسی هم میکردند.اما حالاواقعان درک,وشعورشان خیلی بالا رفته.به امید ازادی,وطن پایکوبان دستافشان ...
دوشنبه 22 شهریور 1389

aghle kol - ایران - تهران
بچه بودیم گربه امد تو خانه مان و دنبالش کردیم ولی چون کف خانه سرامیک تمام صیقل بود گربه میدوید ولی روی سرامیک ها در حال بکسباد بود.این رژیم هم شده داستان همان گربه ای که مثل سگ ترسیده و روی سرامیک کف سالن به شدت در حال در جا دویدن و بکسباد کردن است و چنگ و دندان نشان می دهد و خرناسه های شدید می کشد و دور خودش می چرخد. و حالا کتک خوردنش تازه دارد شروع میشود. تازه اول خفت و خواریشان است. یک تکه نان میخورند و هزار خفت.حال و روزشان شده حال و روز سگ. خاک بر سرشان با این زندگی خفت بارشان که مشتی مفت خور عربده کش بسیجی باید برایشان امنیت جور کند.
دوشنبه 22 شهریور 1389

bavar88 - هلند - امستردام
اول از همه باید این دو ابله را بگیرند که این همه وقت و هزینه های کشور را صرف حس قدرت طلبی خودشون کرده اند. پاشون لبه گوره باز دنبال قدرت هستند.
دوشنبه 22 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
حالا ببینیم چندتای اینها کرد و چندتاشون مال گروه سبز هستند. البته اینو بعد از دستگیری و چند روز بازجویی ازشون بصورت کتبی اعتراف خواهند کرد.
دوشنبه 22 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
خب که چی؟!!! همه میدونند که این افراد وابسته به حکومت هستند و نیازی به شناسایی نداره. شاید هم میخوان صد نفر رو اعدام کنند و این هم بهانه خوبی برای متهم کردن و اعترافهای زوری باشه. .. خودتونید و جد و آبادتون
دوشنبه 22 شهریور 1389

خرمگس سبز - ایران - تبریز
bavar88-هلند-آمستردام ---- درست مثل ولی نعمت هایتان مردم را هالو فرض کرده اید. اینها پاشون لب گوره یا امثال جنتی و احمد خاتمی و مصباح که قدرتو با جهار دست و پا چسبیدن و ولش نمی کنن ؟
دوشنبه 22 شهریور 1389

$persian$ - ایران - تهران
bavar88 - هلند - امستردام . هزینه ای که صرف جلوگیری از رفتن کشور به سمت دموکراسی میشه و هزینه ای که صرف یه مشت عرب میشه شما دارید ایران رو تاراج می کنید زبونم دارید؟
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
حالا این شناسائی شده ها قراره مجازات بشن یا پاداش بگیرن ?  
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
که چی فکر میکنید میتوانید مردم را فریب دهید همتون اشغال هستید کروبی تو اگر واقها رگ لری داری شرف داشته باش ان لباس کثیفت را در بیار مثل ادم نرمال زندگی شرافتمندانه را شروع کن چون من رگ لری دارم معمولا لرها همیشه وطن پرست و شجاع هستن تو به لر نمیخوری
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.