مصاحبه خواندنی پسر صادق محصولی: ماهانه کمتر از ۱۰ هزار تومان از پدرم پول توجیبی می گیرم


مصاحبه خواندنی پسر صادق محصولی:
ماهانه کمتر از 10 هزار تومان از پدرم پول توجیبی می گیرم

محمد مهدی محصولی ( سمت راست ) مهندس نرم افزار  و  علیرضا محصولی ( سمت چپ ) طلبه - فرزندان وزیر رفاه

خبرگزاری برنا مصاحبه ای را با فرزند صادق محصولی وزیر رفاه انجام داده است که در آن به نکات جالبی اشاره شده است.

مشروح این مصاحبه را در ادامه می خوانید:
محمد مهدی محصولی فرزند دوم و پسر بزرگ محصولی متولد سال ۱۳۶۵ در تهران است. وی مدرک لیسانس مهندسی کامپیوتر با گرایش نرم افزار را از واحد تهران شمال دریافت کرد و در حال حاضر در یک شرکت مرتبط با تحصیلاتش مشغول به کار شده. سعی کردیم سوالاتی صریح از او بپرسیم.

* کدام قسمت تهران زندگی می کنید؟

قبل از ورود به بحث یک نکته خدمتتان عرض کنم؛ علتش هم این است که اسم این سلسله مصاحبه ها را گذاشته اید باشگاه آقازادگی. آقازاده و آقازادگی یک گفتمان، یک فرهنگ و یک مدل است که به نظر من یادآور مسائل نامطلوب، ویژه بودن، تکبر، غرور و ... است.پس با این حساب اولا من آقازاده نیستم و بنده زاده هستم!ثانیا مطمئنا دست شما دوستان عزیز به آقا زاده ها نمی رسد! آقازاده ها را باید در لندن و دبی و ... پیدا کنید، البته اگر توانستید!
حالا به عنوان جواب اولین سؤال: سمت میدان ارتش نرسیده به مینی سیتی زندگی می کنیم.


* خانه شما یک مقدار بالاشهر نیست؟

منطقه تولد و زندگی مادرم است.

* الان مشغول چه کاری هستی؟

در یک شرکت کامپیوتری مشغول به کار شده ام.

* مستقل درآمد داری؟

تا الان حقوق نگرفته ام، تازه مشغول شده ام.

* چقدر از پدر پول تو جیبی می گیری؟

کمتر از ده هزار تومان در ماه، البته این مبلغی علاوه بر مخارج اصلی مثل تحصیل و لباس است. یک جورهایی طرح هدفمند سازی یارانه ها قبل از اینکه در دولت اجرا شود، در خانه ما اجرا شده. خرج های موجهی مثل خرج خانه و هزینه موبایل از این پول جداست. مثلا پول موبایل تا ۱۰ هزار تومان را می پردازند ولی اگر بیشتر شود، پرداخت نمی کنند.

* در آمد پدر از کجاست؟

پدرم از دولت هیچ پولی دریافت نمی کند و حقوقی نمی گیرد.

* پس از کجا امرار معاش می کنند؟

خدا را شکر وضعمان آنقدر بد نیست.

* یعنی درآمد جدایی از دولت دارند؟

از پس اندازی که از قبل دارد استفاده می کند. نمی دانم این را بگویم یا نه، ولی پدرم از دولت حقوق دریافت نمی کند و خواسته اند دولت صرف محرومین و نیازمندان کند. باز نمی دانم پدرم چقدر راضی باشد من این را گفتم.

* ازدواج نکردی؟

خیر

* اگر بخواهی زن بگیری راحت به او می گویی؟

نیازی نیست من بگویم خودش به اندازه کافی پیگیر است. (باخنده) این کارها را البته بیشتر مادرها انجام می دهند.

*یک سری شایعات و ضد خبر در مورد پدر شما هست. نظر شما در مورد این شایعات چیست؟

خودتان می گویید شایعه؛ شاید شما بیشتر در زمینه مالی شنیده باشید. مثلا گفته بودند پسر ایشان BMW سوار می شود. یکی از دوستان که خود فرزند مسوول است تماس گرفت و پرسید تو ماشین فلان مدل سوار می شوی؟ گفتم نه همانی است که قبلاً بود. گفت یکی الان اینجاست و می گوید؛ تنها ماشین BMW فلان مدل، پلاک شده در ایران برای تو است. از قضا چند وقت بعد فرزند همان مسئول ماشین خود را عوض کرد و مدل بالاتر خرید.

* ماشین شما چیست؟

تندر نود.

* پدرت برای تو خریده؟

بله

* خودت درخواست کردی؟

نه خودش برایم تهیه کرد. کلا اخلاق ایشان به گونه ای است که اگر احساس کند چیزی نیاز است تهیه می کند و اگر فکر کند خرج حتی هزار تومان موضوعیتی ندارد، انجام نمی دهد. چون حالت اسراف دارد.

* ماشین ایشان چیست؟

یک ماشین تویوتا مدل سال ۱۹۸۹ میلادی.

* برادرت چکار می کند؟

علیرضادرس طلبگی می خواند و به تازگی معمم شده، شاگرد آیت الله صدیقی است

* از پدر بگو؟ سابقه کاری او را می دانی؟

او در بیست و یک سالگی فرماندار ارومیه بود. بعد در ۲۲ سالگی معاون سیاسی استانداری، در ۲۳ سالگی فرمانده سپاه منطقه ۵ (استان های آذربایجان شرقی، غربی و اردبیل) و در ۲۵ سالگی فرماندهی لشکر ۶ ویژه سپاه را عهده دار شد. در ۲۹ سالگی معاون وزیر دفاع و ... و در دولت آقای احمدی نژاد مشاور رییس جمهور، وزیر کشور و وزیر رفاه شد.

* علاقه داری سابقه کاری پدر را بدانی؟ برای تو جالب است؟

بله، بیشتر دوست دارم ماجراهای اتفاق افتاده در جبهه را بدانم.

* از پدرت سوال می کنی در این مورد؟

بله خاطره زیاد تعریف می کند. گاهی اوقات تلویزیون یک برنامه ای در مورد جنگ نشان می دهد، از او می پرسیم که چطور بوده. اگر موقعیتی هم پیش بیاید خودش شروع به گفتن خاطره می کند.

*در میان خاطراتی که تعریف می شود مطمئناً دیدگاه های خود را هم مطرح می کند. فکر نمی کنی دیدگاه او با شما فرق دارد؟ چقدر افکار پدر را شبیه خودت می دانی؟

بالاخره در یک خانواده پدر و مادر اعتقادات و علایق فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کل خانواده را تحت تاثیر قرار می دهند. شباهت هایی وجود دارد. در خانواده ما عقاید خیلی نزدیک است که مهمترین آن ها اعتقاد و التزام کامل به ولایت فقیه است .

*شما شبیه پدر شدی، خیلی از آقازاده ها هستند شبیه پدر خود نشده اند؟ در واقع راه او را نرفته اند.

انشاالله که شبیه پدرم شده باشم.

*چطور است که تو با اختلاف سنی ۲۷ ساله با پدر فکر می کنی شبیه او شده ای؟

جو تربیتی داخل خانه اینطور بود. زمان بچگی خیلی پدر را نمی دیدم، از همان زمان به دنیا آمدنم در کنارم نبود، فکر می کنم در عملیات کرکوک حضور داشتند. در عمق ۳۰۰ کیلومتری عراق. بعد آمد تهران و خبر دار شد بچه دار شده. خواهر بزرگ ترم هم در زمانی که بابا در عملیات فتح المبین حضور داشت و زخمی هم شده بود به دنیا آمد، یا مثلا مادرم می گوید به اقتضای شرایط یک مدت در کرمانشاه زندگی می کردند.

* احساس می کنی مادر و خانواده ات خیلی سختی کشیده اند در زمان جنگ؟

مادرم را مطمئن هستم سختی کشیده است. فرزندان شاید کوچک بودند و کمتر حس می کردند، ولی سختی زیاد بوده به هرحال.

* از این لحاظ احساس نمی کنی فرق داری با کسانی که پدرشان جبهه نرفته و یا حداقل اگر مسئول بوده در عمق ۳۰۰ کیلومتری عراق نجنگیده اند؟

اگر ما تکلیف گرا باشیم، هر وظیفه ای را انجام می دهیم. زمانی تکلیف است بروی در عمق ۳۰۰ کیومتری عراق، زمانی هم تکلیف است بروی و کار اداری کنی. کلا یک چنین دیدی در خانواده ما وجود دارد. مادرم براساس همین وظیفه سختی ها را تحمل کرد. در بحث ورود به دولت نیز این نوع دید تکلیف گرائی وجود داشت .

* بیشتر منظورم این بود؛ محمد مهدی محصولی حق خاصی برای خودش قائل نیست؟ به خاطر سختی ها و نبودن های پدر.

فکر می کنم اگر کسی بخواهد حق قائل شود، آن کسی است که خودش رفته جبهه. وقتی بابا چنین حقی برای خودش متصور نیست من چرا کاسه داغ تر از آش شوم. اینهایی که رفته اند جبهه احساس تکلیف کرده اند، بعد هم داعیه ای نداشتند که من جبهه رفته ام و چیز دیگر. خیلی ها هستند هنوز که هنوز است نمی گویند در عملیات ها چه کارهای بزرگی کرده اند.

* حرف من بیشتر افرادی هستند که به خاطر سابقه خود و فرزندانشان طلب کار هستند؟

بالاخره خود خانواده این را انتخاب کرده است

* فرزند که کوچک بوده و قدرت انتخاب نداشته برایش تصمیم گرفته بودند؟

خوب او هم جزو همان خانواده است. اگر اعتقادات اعضای خانواده با یکدیگر سنخیت کامل داشته باشد این مسائل پیش نمی آید. طرف وقتی به خاطر خدا پا به میدان می گذارد با او معامله کرده. من هم از این تقدیر خوشحالم.

*فرهنگ طلب کار بودن از انقلاب از کجا آمده؟ اصلاً قبول داری چنین فرهنگی وجود دارد؟

وجود آن را در بعضی ها قبول دارم. این به مرور زمان شکل گرفته. در سال هایی که بهتر است بگویم آقازاده ها به صورت قارچی رشد کردند.

* کدام سالها؟

سالهای بعد از اتمام جنگ. دورانی که افراد فکر کردند، اگر برای انقلاب مسئولیتی پذیرفته اند، الان صاحب حق شده اند و خانواده یا فرزندان آنها مقدم بر دیگران هستند. یا بعضی احساس می کردند چون این افراد در زمان جنگ و بعد از آن زحمت کشیده اند حقشان این است که چیزی برای خود بردارند. با برخی از افراد در دانشگاه بحث می کنیم و شاید اصل نظام را هم قبول نداشته باشند، ولی می گویند؛ فلانی این مقدار زحمت کشیده، حق اوست بخورد. اگر فرد می خواست بهره مالی ببرد، باید می رفت برای خود کار می کرد. به بعضی می گوئی چرا فلان آقا در زمان تصدی پست اینقدر فساد مالی داشت؟ می گویند حق اش بوده و برداشته. یعنی این برای بعضی ها فرهنگ شده و یک روزه جا نیفتاده. از بالا شروع می شود و در پست های پایین تر تسری پیدا می کند. خیلی از مشکلات در بی تقوایی افراد است. یک موقع فرد می داند دارد خطا می کند. این می شود بی تقوا بودن. بالاخره ذهنیت منفی به دلیل برخی ماجراها ایجاد شده. افرادی این سواستفاده ها را مرسوم کردند و حق خود می دانستند که بعد از دوران مسئولیت هم این امتیاز را داشته باشند، این می شود همان ویژه خواری.

*یک مقدار در مورد پدر بحث کنیم. وضع مالی پدر شما چگونه است؟

اینطور که می گویند نیست. الحمدلله زندگی خوبی داریم ولی این رقم های اعلامی درست نیست. گاهی می گویند ۱۶ میلیارد تومان، یک دفعه دیگر می گویند ۱۲۳ میلیارد دلار! خودشان نمی دانند دقیقاً چه می گویند. فکر می کنم در جریان باشید، در زمان کاندیدا شدن پدرم برای وزارت نفت در دولت نهم، می گفتند محصولی در بالای خانه اش دیش ماهواره است و فلان طور زندگی می کند و ... یکی از آقایان نماینده این را مطرح کرد. از قضا آقازاده این فرد، هم دانشگاهی من بود. با او صحبت کردم که چطور پدر شما این موضوعات خلاف واقع را مطرح می کند؟ گفت؛ پدرم یک سری اسناد و مدارک دارد. در خواست کردم این مدارک را در اختیار من قرار بدهد، او هم قبول کرد. یکی دو بار پیگیری کردم، یک بار گفت مسافرت است یک بار گفت سرش شلوغه و به هر حال با یک بهانه ای سرباز زد.

* واقعیت در این موضوع چیست؟ یک سری شنیده ها وجود دارد که پدرت سهام نفتی دارد، یا یک شرکت وابسته به وزارت نفت.

پدر من نه سهام نفتی دارد و نه شرکت وابسته به وزارت نفت.

* این سرمایه ای که پدر با آن امرار معاش می کند از کجا آمده؟

سال ۷۰ ایشان از سپاه بیرون آمد (مثل برخی هم نبود که در زمان مسئولیت کار آزاد نیز کرده باشد) و وارد بخش خصوصی شد. به تدریج پیشرفت کرد. اینطور نبود یک روزه پولدار شوند. البته پدربزرگم هم در بخش خصوصی کار می کند و پدرم از نوجوانی در کنار ایشان تجربه بخش خصوصی را کسب کرده است.

* دقیقا کاری که انجام می دادند چه بوده؟

کارهای مختلفی بوده. شرکت مشاوره و صنعتی داشت و کار ساخت و بازسازی خانه های قدیمی را انجام می داد. اینطور نیست همیشه رو به جلو حرکت کرده باشند. یادم می آید یکبار چند دستگاه ماشین خرید بود، به صورت پیش فروش که زمان فروختن آنها ضرر داد. اگر رابطه و زد و بندی در کارهای او بود مثل مردم عادی ماشین پیش فروشی خریدن و ضرر دادن معنی نداشت. توان اقتصادی قوی داشت و هر چه سرمایه بود نیز در کار می گذاشت. اینطور نیست مدت زیادی باشد خانه ای برای خودمان داشته باشیم. ما سالها مستاجر بودیم. پدر می توانست خانه ای بگیرد ولی با همان پول کار می کرد. اینکه می گویند سرمایه ما از کجا آمده همین است. بالاخره آدم باید به خود سختی بدهد تا یک سودی حاصل شود و پیشرفت کند.

مثلا گاهی می گویند در فلان مناقصه به نفع ایشان زد و بند شده و یا وام های کلان دریافت کرده اند. حتی در مناظره انجام شده بین کروبی و آقای احمدی نژاد این موضوع مطرح شد که آقای احمدی نژاد گفت اگر یک ریال آقای محصولی وام گرفته بود، تمام اموال او برای آقای کروبی و تیمش، با همین تعبیر. ما می دانستیم پدرم در طول عمرش یک ریال وام نگرفته. چه برسد به اینکه معوقه شده باشد.

*چه حسی به تو دست داد وقتی گفتند که آقای احمدی نژاد دستور داده ۴۰ میلیارد وام بدهند به آقای محصولی؟

قابل پیش بینی بود که این حرف را بزنند، به واسطه کارنامه ای که داشتند. از قبل آمادگی بود که چنین ادعایی مطرح شود، به خاطر اینکه دفعه اولشان نبود. مدرک آوردن مهم بود که نتوانستند. من همین جا بگویم زمان انتخابات مخالفت هایی با یک سری از آقایان در حیطه آقا زاده هایشان شده بود، فریاد آنها بلند شد که دارید شخصیت های نظام را زیر سوال می برید و خیلی از سیاسیون هم فریاد دفاع از آنها را سردادند. ولی در همان مناظره ها وقتی نسبت به پدرم که این همه سابقه خدمت به انقلاب را داشته تهمت و افترا زده شد، یک نفر از همین سیاسیون برای جلوگیری از مظلومیت وی اعتراضی نکرد. این هم نوعی زیاده طلبی و حق اضافی برای بعضی ها قایل شدن است. می خواهم این نکته را متذکر شوم که انقلاب یک ستون دارد و آن ولایت فقیه است. بقیه افراد هر قدر بزرگ باشند نخ های این خیمه اند. مشکل اصلی اینجاست که برخی افراد خود را ستون خیمه فرض کرده ا ند.

* چه کسانی؟

برخی از آقایان

* کدام یک از آقایان؟

همان آقایانی که فتنه های سال ۸۸ را مدیریت می کردند. وقتی همچین طرز تفکری پیدا شود و در خانواده ای آقا اینگونه فکر کند، دیگرتکلیف آقازاده مشخص است. فرض کن شما فکر کنی چیزی حق توست، طبیعی است برای تصاحب آن تلاش می کنی.

* همیشه این روحیه از مسوول به فرزند او منتقل می شود؟

بی تاثیر نیست نگاه ها و دیدگاه های آن آقا. به هر حال بر روی فرزند تاثیر دارد. مادر و پدر الگوی خانواده اند. اگر مسوول، آن روحیه را داشته باشد از کودکی پیش فرض فرزند او همین می شود، ولی این هم نیست که مسوولی رعایت کرده باشد و فرزند او نیز رعایت کند، چون به هر حال شیطان وسوسه می کند. عوامل بیرونی مثل جامعه و دوستان نیز بی تاثیر نیست.

* اگر از پدر یک میلیون بخواهی به تو می دهد؟

حتما می پرسد برای چه کاری می خواهی.

* مثلا با دوستان می خواهم بروم مسافرت.

من مسافرت یک میلیونی نمی روم.(باخنده) البته مکه رفتم که آن موقع ۵۰۰ هزار تومان هزینه داشت.

* منظورم این بود که هر وقت درخواست پول کنی به شما می دهند؟

درخانه ما اینطور نیست که هر وقت پول بخواهیم به ما بدهند. مثلاً خود من می نویسم این مقدار خرج خانه کردم و این مقدار
” درخانه ما اینطور نیست که هر وقت پول بخواهیم به ما بدهند. مثلاً خود من می نویسم این مقدار خرج خانه کردم و این مقدار خرج موضوع دیگر. اگر موجه باشد به من پرداخت می کنند، اگر موجه نباشد حتی هزار تومان پرداخت نمی کنند. “خرج موضوع دیگر. اگر موجه باشد به من پرداخت می کنند، اگر موجه نباشد حتی هزار تومان پرداخت نمی کنند.


* به نظر خودت خرج تو با یک آدم عادی برابر است؟

این ها گفتن ندارد، من حداکثر سالی یک یا دو بار لباس می خرم. یعنی خرج خاصی نمی شود. در مورد خورد و خوراک، همیشه حساب خود را دارم. کلا زیاد اهل جوانی کردن نیستم.

* یعنی پسر محصولی در ماه حدود پنجاه هزار تومان هم خرج نمی کند؟

بله. خرج هایی که بعضا برای منزل می کنم را اگر حساب کنید شاید مقداری بالاتر شود، ولی پول توجیبی برای خرید گوشت و مرغ نیست، برای قبض موبایل و تنقلات و اینطور چیزهاست. اگر این خرج های خودم را حساب کنی، پنجاه هزار تومان هم نمی شود.

* بالاخره پدر شما دستش باز است چرا در مسائل مالی این‌گونه با شما برخورد می کند؟

همان هدفمند کردن است که گفتم(باخنده)

* چرا این کار را انجام می دهند، از روی حساب‌گری است یا یک هدفی دنبال می کنند؟

مطلبی نوشته بودند در این مورد که محمد مهدی محصولی از پسر علی مطهری پنجاه هزار تومان قرض کرده است. من پیش خودم گفتم تا به حال خرج پنجاه هزار تومانی نداشتم. چون ما با یکدیگر هم مدرسه ای بودیم مبلغ پنج هزار تومان برای کاری از او قرض کرده بودم، خودش به پدرش گفته بود و پدرش هم در مجلس آن را گفته بود که: پسر محصولی از پسر من قرض می گرفت و وقتی پسر من از او می پرسید که مگر بابایت پول ندارد که به تو بدهد، او جواب داده بود که پول دارد. ولی می گوید شما باید در سطح عموم مردم زندگی کنید تا بتوانید درک درستی از زندگی عامه مردم داشته باشید. البته در خبرها این مبلغ را کرده بودند پنجاه هزار تومان. من در دوران راهنمایی دویست تومان پول تو جیبی می گرفتم، منظورم دو هزار ریال است، اندازه پول تاکسی. تا وقتی لازم نباشد، نباید خرج کرد. شاید آدم بخواهد خیلی خرج ها بکند. مثلا یک نفر بیست میلیون پول دارد. خودش را می کشد تا ماشین سی میلیونی بخرد. این مقدار حب دنیا درست است؟ به فرموده معصوم: «حب الدنیا راس کل خطیئه» فرد خود را به آب و آتش بزند برای مال و ثروت. امام (ره) فرمود وابستگی به مال است که مهم است نه داشتن آن. در اسلام به خانه و مرکب خوب توصیه شده است. ولی طرف نباید حب دنیا پیدا کند. باید ثروت در اختیار او باشد نه او در اختیار ثروت. شاید وابستگی یک طلبه به تسبیحش از وابستگی یک تاجر به ثروتش بیشتر باشد، در این صورت وابستگی آن طلبه مذموم است ولی ثروتمندی آن تاجر نه.


* سرمایه پدرتان در زندگی‌تان تأثیر دارد؟

نمی شود که تأثیر نداشته باشد، در حد نیاز استفاده می شود. این‌طور نیست روی زیلو بخوابیم. یک حد متعارف، نه از این طرف بوم افتاده ایم و نه از آن طرف بوم. در زمینه مالی، سیاسی و هر موضوع دیگر باید این‌طور بود.

*منظورت این است که باید شأن خود را تشخیص دهد؟

شأن خود را تشخیص دهد و علاوه بر آن موقعیت را هم تشخیص دهد. باید موقعیت را ببینند. چون برخی چیزها براساس اخلاقیات است. در مدرسه ای که ما می رفتیم ساعت مچی ممنوع بود، چون می گفتند شاید کسی قدرت خرید نداشته باشد و باعث حسرت شود. آن موقع ساعت بود الان ماشین و خانه و لباس و ... است.

* حس شما نسبت به بچه پولدارها چیست؟

من خودم خوشم نمی آید که کسی به صورت صرف از سرمایه پدر استفاده کند و خودش بدون هیچ زحمتی به خواسته هایش برسد.


* پولدار شدن اشکالی دارد؟

پولدار شدن به تنهایی نه.

* پولدار شدن با قناعت تناقض دارد؟

نه، لزوما تناقص ندارد. می شود فرد ثروتمند باشد و قناعت داشته باشد و شاید این امتحان پولدار بودن و قناعت کردن سخت تر باشد. یکی از پدرم پرسید چه‌قدر پول داری؟ گفت بپرس چه‌طور در آوردی؟ چه‌طور خرج کرده ای؟ روز قیامت نشنیده ام بگویند چرا پول درآوردی، می پرسند چه‌طور
” ۹ سال پیش ،خواهرم یک جهیزیه متوسط داشت و مهریه ایشان یک دور ترجمه تفسیر المیزان بود. کلا دید خانواده نسبت به مسائل مالی اینگونه بود. در ضمن ما از اول وضع مالی قابل توجهی نداشتیم. “در آوردی و چه‌‎طور خرج کردی ؟ این مهم‌تر از مبلغ است. ممکن است فرد پنجاه هزار تومان درآمد داشته باشد و برود با آن پول ناچیز کار حرام انجام دهد و یک موقعی هم طرف خیلی بیشتر از این ها دارد، ولی طوری خرج می کند که خدا راضی باشد. فکر می کنم کیفیت پول و سرمایه مهم‌تر از کمیت باشد.

* از کجا لباس می خری و با چه مارکی؟

والله لباس هایی که ما می خریم همه از شهرستان تهیه می شود. چون ارزان فروشی وجود دارد و جنس های خوب و متعادلی دارد، قیمت های فضایی هم ندارد. گاهی اوقات هم اقوام سوغاتی لباس می آورند.

* پدر چطور؟

ما این رسم را از پدر به ارث برده ایم.

* جهیزیه خواهر شما در چه سطحی بوده؟

۹ سال پیش، یک جهیزیه متوسط بود و مهریه ایشان یک دور ترجمه تفسیر المیزان بود. کلا دید خانواده نسبت به مسائل مالی این‌گونه بود. در ضمن ما از اول، وضع مالی قابل توجهی نداشتیم.

* تعریف خودت را از رفاه‌زدگی بگو.

حد و مرز قائل نشدن برای رفاه. یعنی شما هر چقدر در می آوری، سعی داشته باشی بیشترش کنی. برای خرج کردن این نسبی است. مثلا یک شخصی که پانصد هزار تومان حقوق دارد، ولی می خواهد خود را از یک طبقه بالاتر نشان دهد. رفاه‌زدگی یعنی هم و غم انسان این باشد که غرق در تجمل باشد.

* در دانشگاه می دانند تو فرزند محصولی وزیر رفاه هستی؟

بله، می دانند.

* حد رفاه برای یک جوان از لحاظ داشتن و مسکن چیست؟

این برای هر کسی متفاوت است، باید در حد عرف باشد. همین که طرف مدل زندگی کردنش اینطور نباشد تا انگشت‌نما باشد.

* در اتاق خود چه چیزهایی داری؟

چیز های عادی. کتاب خانه، تخت، میز، کامپیوتر.

* اتاق شما چند متر است؟
یک چیزی حدود ۱۵ متر. چون رشته تحصیلی ام کامپیوتر است، کامپیوتر از اول ورود به دانشگاه لازم است، به همین دلیل تهیه شد. تا قبل از آن کامپیوتر شخصی نداشتم. وقتی پدر احساس کرد نیاز است، تهیه کرد. به نظرم غلط است اگر پدر و مادر به تمام خواسته های فرزند جواب مثبت دهند.

* در کتاب‌خانه خود چند کتاب از شهید مطهری و دکتر شریعتی داری؟

چون در منزل کتاب خانه ای هست که جامع است و در آن مجموعه آثار شهید مطهری و علامه طباطبایی و ... موجود است، لزومی ندارد که همه کتاب ها را در کتابخانه شخصی‌ام داشته باشم. به طور مثال برای مطالعه کتاب چهل حدیث امام خمینی، آن را به کتابخانه ام منتقل کرده ام. علاوه بر آن با وجود نرم افزارهای حاوی کتب مختلف، ضرورتی برای نگهداری کتب به صورت فیزیکی وجود ندارد.

* وجه تشابه خودت با پدرت؟

یک مطلبی که می گویند شباهت ظاهری است. نمی دانم دیگر، شاید چیزی بگویم که در پدر باشد و در من نباشد و یا بالعکس. فکر می کنم التزام به ولایت فقیه بارزترین شباهت من به پدر باشد. در واقع فصل الخطاب دانستن سخنان رهبری.

* داماد شما از چه طبقه ای است و کجا زندکی می کند؟

داماد ما یک طلبه ساده و از طبقه متوسط جامعه هستند و ساکن خیابان دولت.

*دامادتان آقازاده است؟

نه. البته آن زمان که با خانواده ما وصلت کردند، پدر من هم مسوول نبود.

* ساعت کار پدر چند تا چند است؟

کم و زیاد می شود. گاهی از ۷ صبح تا ۱۱ شب. یادم است در زمان تصدی پست وزارت کشور حدود یک ماه خانه نیامد و ما از خانه برایش غذا می فرستادیم، چون معده پدرم ناراحت بود و فقط غذای خانه می خورد.

* پدر اهل مطرح کردن مسایل کار درخانه هست؟

بله، در حد معمول آن چیزی که در رسانه ها مطرح می شود.

* مسافرت خارج از کشور رفته ای؟ اروپا؟

مکه مشرف شده ام و یک بار هم کربلا. نه بابا کدام مسافرت اروپا. (باخنده)

* تفریح‌ات چیست؟

مطالعه و ورزش. گاهی هم خود را با رایانه سرگرم می کنم.

* حرف آخر؟

انشاالله همه در مسیری گام برداریم که مورد رضایت امام زمان (عج) است. هرکسی در دلش این نیت را داشته باشد، توسط ایشان یاری می شود.

shirmardan - ایران - تهران
شک نکنین که اینها دو وعده به زور غذا میخورن آن هم نون و پنیر و بدون گوجه ....آخی بمیرم. l0o0o0ol
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

بابک خرم دین - آلمان - هامبورگ
عجب پدر جنابعالی درعمق ۳۰۰ کیومتری عراق بوده حتما میرفته به صدام حسین گزارش میداده . آخه دزد زاده کی و کجا ما در خاک عراق بودیم؟ برو از بابات بپرس عراق سیصد کیلومتر وارد خاک ما شد نه برعکس ،
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
تو که راست می گی!!!
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

nikroo - یونان - اتن
. این منظورش هفتگی ده هزار پوند انگلیس بوده شایدم اشتباه چاپ شده. پول حرووم دلها را سیاه میکند جوون و پیر نداره. اماعجیب تو توهم هستند. رو که نیست شرم بر نامردان
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

hezar - ایران - تهران
پس بچه هاش حرومزادن: "فکر می کنم در عملیات کرکوک حضور داشتند. در عمق ۳۰۰ کیلومتری عراق. بعد آمد تهران و خبر دار شد بچه دار شده".
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

ستاره مشرقی - ایران - ایلام
بابا ای ول بچه ....ولی 100% مطمئن هستم حسرت همه چیو به دل داره و داره بلوف میزنه مرده واسه جوانی کردن البته این قانون بیشتر دیکتاتوریه تا قانون یارانه ای ..
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
بعد از انتخاب محمود احمدی نژاد بعنوان رئیس گمهور در 5 سال پیش،دروغ به یکی از مقدس ترین ویژگی اخلاقی حکومت گران تبدیل شده.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

yasmiin78 - ایران - تهران
از قیافش حرومزادگی میریزه جونور
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

$persian$ - ایران - تهران
چقدر شر و ور گفته این بچه حروم خور پدر قاتل کسیم حوصله کرد بخونه؟
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

kili_patilaki - قطر - دوحه
میگم یه پولی رو هم بذاریم برای این خانواده ی زبان بسته بفرستیم.ثواب داره!!!
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

axlll - امریکا - سانتا مونیکا
وای وای نازییییی 50 هزار تومان . اسم منم عبداللاه استت.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

omidefarda - استرالیا - ملبورن
"زمان بچگی خیلی پدر را نمی دیدم، از همان زمان به دنیا آمدنم در کنارم نبود، فکر می کنم در عملیات کرکوک حضور داشتند. در عمق ۳۰۰ کیلومتری عراق. بعد آمد تهران و خبر دار شد بچه دار شده. خواهر بزرگ ترم هم در زمانی که بابا در عملیات فتح المبین حضور داشت و زخمی هم شده بود به دنیا آمد"!!! این جمله اش خیلی جالب بید!!!! معلوم نیست چرا حاج خانم وقتی محصولی تشریف نداشتند, زود حامله میشده!!! اگه جای خبرنگاره بودم ازش میپرسیدم, ایا تابحال ازمایش DNA داده ای که ببینی بابای واقعیت کیه!!!? هههههه مرتیکه کودتاچی حرام لقمه.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

monamour - فرانسه - مارسی
حرومی از قیافه هاشون میباره. نه جون من ماهی ۲ هزار تومان مگر آوازی دروغ گو، دودوزه باز ها ، بیشرف ها.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

green cyrus - ایران - تهران
اخه حروم زاده این اراجیف چیه می گی تو روح اون بابات و عظما ...
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

dara20 - ایران - تهران
بر پدر پدر سگ دروگویتان لعنت باد. اون پدر پفیور دزد و غارتگرت که شب و روز در حال زد و بند و دزدی از اموال ملی است و شما توله سگهای پس انداخته وی اینچنین ادعای شرافتمندی و تقدس دارید چنان وانمودمیکنید که گوئی فرشتگان نجابت و پاکی هستید. توله مزدورهای انگل مفتخور و بی خاصیت کثافت شماها رو باید توی چرخ گوشت صنعتی اسیاب کنند.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

nefrat az akhond - امارات - دبی
راست میگه.باباش اصلا از دولت پول نمیگیره.انقدر دزدی کردند که دیگه احتیاج به پول دولت ندارند.مردک اخوندزاده فکر کری همه مثل خودتون خر هستند.ده هزار تومان پولی که تو فقط روزانه باهاش ساندیس میخری .چند تاشو خودت میخوری باقیشو میدی ساندیس خورای اطرافت.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

monamour - فرانسه - مارسی
حرومی از قیافه هاشون میباره. نه جون من ماهی ۲ هزار تومان مگر آوازی دروغ گو، دودوزه باز ها ، بیشرف ها.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

intaraf.ontaraf - ایتالیا - رم
جالب بود می خوام کمک ماهیانه بدم بهش. بسوزه پدر پس انداز چندین ساله دارن این خوانواده میخورند.منظور از پسن انداز همون بیت المال
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

SHAREEF - ایران - تهران
صادق محصولی سید است و عکس فرزندش در حالیکه با عمامه سفید منتشر شده نشان میدهد که این عکس جعلی است و به تبع آن مصاحبه خبر گزاری برنا که در ید سالوسی چون بذرپاش می باشد جعلی است و در حد وجهه سازی برای وزیر رانت خوار دولت احمدی نزاد است. چقدر بذرپاش و ایادی اش می توانند احمق باشند این حماقت اشاره به حدیث امام سجاد (ع) دارد که فرمود: الحمدلله الذی جعل اعدائنا من الحمقا. شکر خداوندی را که دشمنان ما را از احمقها قرار داد.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
چه قیافه حرومزاده ای داره یه چیزی تو مایه های رضا پهلوی
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
تظاهر ،ریا، دروغگویی، دزدی،بی شرمی،دغلبازی،و.................. از صفات حرومزاده های این حکومت اشغالی است. مرده شور قیافه نحست رو ببره.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

arya47 - ایران - کرمان
دوستان به این خانواده فقیر و بدبخت در حد وسعتان کمک کنید اجرتان با صادق
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

arya47 - ایران - کرمان
دوستان به این خانواده فقیر و بدبخت در حد وسعتان کمک کنید اجرتان با صادق
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانوفر
حرفمفت زدن را به ارث برده پفیوز
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

ali203 - ایران - بوشهر
اخی تفلکی .//هر کی دروغ بگه یه عالمه بابا داره تازه مامانش هم تنهایی سوریه ومکه رفقته خصوصا دهه 60 به مکه مکرمه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
بر پدر ادم دروغگو لعنت پدرت یک دزد کثیف مثل بقیه سران حکومت اسهالی است یاد رفسنجانی دزد افتادم در مصاحبه گفته بود از قبل از انقلاب فقیر تر شدم ولی وقتی دستش رو شد گفت پول ها برای دفاع از انقلاب در بانک های خارج گذاشتم ولی ازادی نزدیک است هر جا بروید هم خودتان و هم پولهایتان را بر میگردانیم به ایران و باید برای جنایات ضد بشری که انجام دادید محاکمه شوید
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

heramas - هند - حیدرآباد
چقدر هم حق به جانب حرف می زنه . اینا آخه احتاجی ندارند پول خرج کنند و راست میگه ماهی پنجاه هزار تومن بسشه . چون همه چیز برای اینا رایگان تموم میشه . تمام مملکت ارث باباشونه  . آخی چقدر مادره سختی کشیده همش در حال زاییدن بوده . حروم زاده. همتون دستمال ولایت وقیحید
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

hassan5 - ایران - تهران
این بچه در شارلاتانی دست پدر را از پشت بسته.اینها خانوادگی حرامزاه و دروغ هستند.پسر کو ندارد نشان از پدر تو بیگانه خوانش مخوانش پسر
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

پسر ایرونى - آلمان - ولفسبورگ
از دوستان عزیز iranianuk خواهشمندم یک شماره حساب بین المللى رو جهت کمک به این درماندگان باز کنند. واقعا این همه تدین، تقوا، صفا، فروتنى حیف است که به خاطر یک دست لباس، چشم به راه سوغات اقوام از شهرستان باشد.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

seven11 - مجارستان - بوداپست
یک پاسدار دیگری هم بود همین سرنوشت را داشت نمیدانم خود آقای محصولی بود یا یکی از همکارانش، میگفت وقتی به جبهه رفتم شوق دیدار کربلا آنقدر در من زیاد بود که پنج سال آنجا ماندم وقتی برگشتم منزل دیدم چهار فرزند دارم از خانم پرسیدم که اینها که هستند؟ گفت وقتی تو رفتی ما یک فرزند یک ساله داشتیم، گفتم خب آن سه تای دیگر چه؟ گفت آن دومی را هم یک ماهه حامله بودم از تو، گفتم آن دو تای دیگر چه؟ گفت سومی را هم خواب نما شدم از تو! گفتم آن یکی دیگر چه؟ گفت چهارمی هم داره نون و ماستش رو میخوره به تو کاری نداره!
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

sibsin - ایران زمین - کرج
آخی نازی باباش تا احساس میکنه اینا یه چیزی می خوان براشون می خره بابای منم احساس میکنه ها ولی حیف که پول نداره بخره از صدقه سریه باباهای امثال شما ها
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

odin - بلژیک - انتورپن
اقایون و خانومها لطفآ بیاید یه شماره حساب برای کمک به این دو ولدچموش راستگو!!! باز کنیم! اخه ادم دلش میسوزه واسه این ننه مرده ها. الهی که بیپدر زیر گل کاهو چالت کنن، بیپدر مادرها مال ملت رو میخورن و مصاحبه میکنن و بریش مردم میخندن. تو دوران انتخابات اقا بابا جانشون یک ماه منزل نرفت چون داشتن اطاقهای مخصوص تغییر اراء را درست میکردن. گرم به گرم وزن بدن کثیف و پر از شپش شماها از نان حرام و دزدی پرورش پیدا کرده. پدرش در جبهه!؟بله پدر بیپدر شما فقط زمانی به جبهه رفته که سوله های غنیمتها را که سپاه بین سرلشکرها حراج کرد خریدن. امثال بنده که دو سال و نیم در ارتفاعات سنگ معدن مشرف به شهر پنجوین عراق بودم معنی جبهه را میدونم نه بیپدرهایی مثل پدر بیپدر شما.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

ماهی سیاه کوچولو - ایران - تهران
مثل سگ توله ها شبیهه هم هستن و بد ذاتی از چهره شون میباره.خوب تو سفره حروم بابای قاتلشون بزرگ شدن
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
حــــــــــداکثر یکبار در سال لباس میخره!! و یا اقوام برایشان سوغاتی میبرند!!. دزدان و خیانتکاران به ایران و ایرانی ...! آخه دروغگو کدوم استان و شهر و. روستای ایران است که انسان با یه نوع پوشاک بتواند....4 فصـــل....را. بگذراند...!! همۀ گفتگو سراسر دروغ است و بــــس...!"احمق خودتانید..!. نابود باد حکومت مـــلایی..!!
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

قیصرمنم - ایران - اصفهان
خفه شو بابا حال داری...
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

novid - بلژیک - آنتورپن
1//کرکوک اولین عملیات پارتیزانی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در عمق 150 کیلومتری خاک عراق که در تاریخ 20/7/1365 انجام گرفت و در آن، پالایشگاه نفت کرکوک منهدم شد/www.hawzah.net. 2//بالاخره در یک خانواده پدر و مادر اعتقادات و علایق فرهنگی، سیاسی و اجتماعی کل خانواده را تحت تاثیر قرار می دهند. شباهت هایی وجود دارد. در خانواده ما عقاید خیلی نزدیک است که مهمترین آن ها اعتقاد و التزام کامل به ولایت فقیه است . 3// نتیجه گیری:اغراق و بزرگ نمای. پس در خوشبینانه‌ترین تصور آقای احمدی نژاد نصف رای آورده با توجه به سایت رسمی‌ دولت و فرمایشات فرزند وزیر کشور(وزیر کودتا)
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

novid - بلژیک - آنتورپن
پرونده‌ای در مورد قرداد انتقال نفت به نخجوان که توسط محصولی انجام شده‌است در کمیسون اصل نود مجلس هفتم مطرح شد. فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب درباره این قرارداد گفته‌است که محصولی تنها کسی است که خارج از وزارت نفت، امتیاز سوآپ نفت کسب کرده‌است.[۱۵]همچنین محصولی در زمانی که مسئول خرید اراضی متعلق به بنیاد شهید برای سپاه پاسداران بوده‌است با شکایت بنیاد شهید در این معامله مواجهه شد که در نهایت پرونده مختومه و محصولی تبرئه شد.[۱۶]
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

novid - بلژیک - آنتورپن
او از دوستان قدیم احمدی نژاد است محصولی رئیس ستاد انتخاباتی محمود احمدی نژاد در نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بوده‌است.روح الله حسینیان از حامیان محصولی در مجلس هشتم شورای اسلامی در پاسخ به سوال مبنی بر احتمال استفاده از پول محصولی به نفع تبلیغات انتخاباتی احمدی نژاد گفت: «اصولگرایان باید یک نفر پولدار داشته باشند تا از آنها حمایت کند تا بتوانند رای بیاورند.»
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

novid - بلژیک - آنتورپن
در هنگام جلسه رأی اعتماد به محصولی برای تصدی پست وزارت نفت در مجلس هفتم ایران، برخی نمایندگان مجلس با طرح موضوع ثروت محصولی با انتصاب او به این پست مخالفت کردند به طوری که در نهایت خود او مجبور به انصراف شد. یک سایت خبری مدعی شد که محصولی ثروت خود را حدود ۱۶۰ میلیارد تومان اعلام کرده‌است که آن را پس از رها کردن سپاه پاسداران، طی ده سال ساخت و ساز مسکن به دست آورده‌است.[۶] اما محصولی این رقم را تکذیب کرده‌است.[۷] همچنین در سال ۱۳۸۴ علی عسگری نماینده وقت مشهد در مجلس هفتم با طرح پرونده ۵/۶ میلیون دلاری وی در خصوص نفت تاجیکستان اعلام کرد که این موضوع در کمیسیون اصل ۹۰ در حال پیگیری است.[۸]محصولی اعلام کرده که در ۴۴ مزایده شرکت کرده و تنها در سه مزایده برنده شده‌است و درآمدهای او حاصل آن مزایده‌ها می‌باشد
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

novid - بلژیک - آنتورپن
قدرت الله علیخانی نماینده قزوین در مجلس هفتم شورای اسلامی ایران در باره محصولی گفته‌است: محصولی باید پاسخ دهد که منزل گران قیمت، درآمد میلیاردی، برج‌های میرداماد و زمین‌های بزرگ منطقه حسنی کیا را چگونه به دست آورده‌است.[۱۰] امیرحسین قاضی زاده هاشمی، نماینده مشهد در گفت وگو با فارس گفته‌است: سرمایه وی از راه مشروع کسب شده که بخشی از آن را با کمک تعدادی از بچه‌های جنگ صرف راه اندازی موسسه خیریه‌ای به منظور سرپرستی از ۴۰ خانواده بی سرپرست و ۴۰۰ کودک یتیم کرده‌است.[۱۱][۱۲]برخی منابع ثروت محصولی را حدود ۲۰۰ میلیون دلار تخمین زده اند
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

novid - بلژیک - آنتورپن
در سال ۱۳۶۱ در زمانی که محصولی به فرماندهی سپاه استان‌های آذربایجان غربی و شرقی و اردبیل منصوب شد، به علت آنکه علی باکری از بنیانگذاران سازمان مجاهدین خلق بوده و در دوران محمد رضا پهلوی اعدام شده‌است، به مخالفت با برادران باکری (حمید و مهدی باکری) پرداخت.[۱۷] فاطمه امیرانی همسر حمید باکری درباره محصولی گفته‌است: عملکرد خودخواهانه و غیرقابل قبول صادق محصولی در دوران فرمانداری‌اش در ارومیه سبب شد مهدی باکری همراه برادرش حمید، از ارومیه فرار کنند.[۱۸] همچنین تعدادی از فرماندهان لشکر عاشورا در جنگ ایران و عراق محصولی را متهم به تضعیف نیروهای نظامی این لشگر از جمله قطع ارسال نان و خودرو برای تضعیف وجهه مهدی باکری در زمان جنگ، می‌کنند
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

novid - بلژیک - آنتورپن
در ۲۸ آبان ۱۳۸۷ جلسه رأی اعتماد به محصولی برای تصدی پست وزارت کشور برگزار شد. اودر نهایت به عنوان وزیر کشور انتخاب شد. درست یکسال بعد در ۲۵ آبان ۱۳۸۸ به عنوان وزیر رفاه و تامین اجنماعی از مجلس رای اعتماد گرفت.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

novid - بلژیک - آنتورپن
در پایان رآی گیری برای رأی اعتماد شمار رأی دهندگان برای محصولی یک بار ۲۷۳ و بار دیگر ۲۷۵ نفر اعلام شد. محصولی نیم درصد بیش از نصف آراء را به دست آورد.[۲۰]برخی از نمایندگان مجلس معتقد بودند وزیر نصف به علاوه یک رای باید بیاورد و خواستار ابطال وزارت او شدند ولی علی لاریجانی رئیس وقت مجلس این موضوع را رد کرد لاریجانی همچنین اعلام کرد خود آراء را شمرده و صحت آن را تائید کرد.[۲۱]محصولی ضعیف ترین رأی اعتماد برای وزارت کشور درتاریخ جمهوری اسلامی ایران را به دست آورد.[۲۲]محمدرضا باهنر نائب رئیس وقت مجلس هشتم درباره آرای محصولی گفت: این رای، رای ضعیفی است و به نصف نمایندگان حاضر در جلسه بسیار نزدیک است[۲۳].
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

sara_shiraz_iran - ایران - شیراز
الان ما باید عرعر کنیم؟. دروغ میگن از راست بهتر
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
mashady- انگلیس - منچستر حرام زاده ان کسانی هستن که این کلمه را به رضا پهلوی نسبت میدهند امثال توده ای وکمونیست و مجاهد و حزب الهی
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

Punisher - ایران - شیراز
اونجای آدم درودغگوووووووووووووووو
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

araz_tabriz - ایران - تبریز
این جریان ده هزارتومان دو حالت دارد :. 1- یا دروغ میگویی . 2- یا پدر بی عرضه ایی داری
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

goli jon - اسپانیا - بارسلونا
الهی مادرشون بمیره ماها که قابلی‌ نیستیم خوب بابا این بی‌چاره خونشون بلوار ارتش سوهانک اون بالاست تقریبا ۱۰۰۰۰متری می‌شه از باباعی که نمیدونه بنده خدا کی‌ هست به ارث برده و همه این صحبت‌ها هم در مورد اون باباش گفت نه صادق محصولی خوب بچه راست میگه و در ضمن بابای خودش که سید نبوده عمامه عوض بشه درسته؟اینم برا شریف از تهران گفتم که اطلاعاتش زیاد بشه.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

زنده باد آزادی - ایران - ایران
خاک بر سر تو وپدرت و7 نسل از از خودتون
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

artosh - ایران - تهران
دلمان سوخت.. مردک خجالت نمیکشه این همه دروغ میگه..
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

abtin174 - ایران - تهران
میرود
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

peiman3 - سوئد - همین ورا
کلا ..خوری میکرد
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

korea - کره جنوبی - سئول
تو که راست میگی ..نه ادم دروغگو.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

amir-e - ایران - تهران
دروغ میگن مثل . حیوونن کثافتها همشون مثل هم هستند.
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

DrPhil - دانمارک - نوبغو
همین بابای اینه که تهرانو آلوده کرده!! دیگه کی تو این دوره زمونه از تویوتای مدل 89 استفاده می کنه!! لابد موتورش هم عوض نکرده و با هر تک گازی که میده یه ملیون نفرو مسموم می کنه. بابا دروغ هم می خوای بگی یه جوری بگو کسی رو مسموم نکنه!!
چهار‌شنبه 24 شهریور 1389

irooni2008 - ایران - انزلی
حرامزاده ها دروغ واسشون مثل آب خوردن شده.امیدوارم پولهای دزدی حاج صادق برای خرج دوا درمانش کم باشد...
چهار‌شنبه 24 شهریور 1389

xman2 - ونزوئلا - کاراکاس
محصولی سابقه شرکت تو هیچ عملیاتی رو نداشته , حالا برا بروبچه هاش کدوم خاطره رو تعریف کرده الله و اعلم . دیگه تا دوکوهه رفتن که نشد خط مقدم !!!
چهار‌شنبه 24 شهریور 1389

ukguy4u - بریتانیا - لندن
مصاحبه با توله مار !
چهار‌شنبه 24 شهریور 1389

masoodsi - ایران - تهران
همانا شک نکن که پدر بی شرفت دزد است و وقتی که معاون استانداری اردبیل بود دزدی کلان نمود که آقای استاندار آن وقت پرونده اش را پاره کرد واو هم شریک دزدی هایش محسوب می شود وباید روز جزا پاسخ دهد وتو وامثال تو برای گول زدن مردم این اراجیف را می بافید.نادان! مردم باید قسم حضرت عباس را باور کنند یا دم خروس را؟
چهار‌شنبه 24 شهریور 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
کدومش پسر اون یکیه هر دوش یکسن دیده میشن! عجب!
چهار‌شنبه 24 شهریور 1389

ciooc20 - ایران - تهران
اینم ازون حرفهاست خر خودتی .
پنج‌شنبه 25 شهریور 1389

bozorg - ایران - رامسر
ردیف 8 لیست 66 نفره ـ صادق محصولی: 14 میلیون یورو در امارات متحده عربی، 24 میلیون دلار در ترکیه، 3 میلیون یورو درمالزی. https://www.kayhanpublishing.uk.com/Pages/archive/weekly/1291/CNN_1291.htm. ودارائی ایشان در ایران را هم600 میلیارد گفته اند که بر اساس افشاگری کرباسچی شهردار اسبق تهران از طریق سواپ مواد سوختنی بدست امده است . همچنانکه در 21 سالگی فرماندار شدن خودش شاهکاری است دارائی پدر را از فرزند انهم کوچکترین انها پرسیدن هم شاهکاری دیگر است که فقط از مخبر ایرانی ظهور میکند ایکاش یکی میتوانست صحت وسقم ارقام بالا را از خودشان بپرسد که باروشن شدن حقیقت ابهامی مهم از چهره کابینه رئیس جمهور پاک شود
جمعه 26 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.