خوراک لوبیا درمانی موثر برای دستگاه قلبی عروقی


خوراک لوبیا درمانی موثر برای دستگاه قلبی عروقی

لوبیا به علت فعل و انفعالاتی که به صورت تخمیر در روده انجام می شود مقدار زیادی عوامل کنترل کننده سرطان تولید می شود. همچنین مصرف آن میزان فشار خون را به میزیان 5 تا 6 درصد کاهش می دهد.

سلامت نیوز: لوبیا مانند گیاهان هم خانواده خود وسیله درمانی موثری برای دستگاه قلبی عروقی است زیرا زمانی که لوبیای خشک پس از پخته شدن خورده می شود تمام قسمت های آن جذب بدن نمی‌شود و قسمت جذب نشده در داخل روده بزرگ باقی می ماند.

دکتر مجید محسنی، متخصص تغذیه در گفت و گو با ایسنا گفت: باکتری های درون روده به همراه این مواد جذب نشده لوبیا مقداری مواد شیمیایی مخصوص تولید می کند که جذب بدن شده و باعث کاهش کلسترول خون از نوع LDL می شود، به همین دلیل لوبیا برای قلب مفید است.

وی تصریح کرد: به علت فعل و انفعالاتی که به صورت تخمیر در روده انجام می شود مقدار زیادی عوامل کنترل کننده سرطان تولید می شود. همچنین مصرف آن میزان فشار خون را به میزیان 5 تا 6 درصد کاهش می دهد.

ekman - ‫ایران - شیراز
یادش به خیر هر زمانیکه قصد سینما رفتن داشتیم باتفاق بقیه یاران اول یک پیاله لوبیا و ساندویجی را تو رگ میزدیم سپس با خریدن آجیل متناسب جیبمان وارد سینما که بلیطش را هم قبلأ خریده بودیم میشدیم.
دوشنبه 22 شهریور 1389

خوش خیـــــال - امارات - ابوظبى
آیــا کـسـى مصـرع دوم ایـن شـعـرو میـدونــه ؟؟؟ . . لــو بـیـــا فــــردا زود بـیــــا !!!!
دوشنبه 22 شهریور 1389

گلپری جون - بلژیک - آنتورپن
آره ! ممکنه خوب باشه اما به شرطی که توش موش نباشه !!!!!!. یادتونه یه خبر بود که تو کنسرو لوبیا موش پیدا کرده بودن؟؟؟؟
دوشنبه 22 شهریور 1389

mehrdad_35 - سوئد - مالمو
من با خوردن لوبیا مشکی ندارم ولی با بعدش مشکل دارم .
دوشنبه 22 شهریور 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
خوش خیـــــال - امارات - ابوظبى .. اره عزیز من میدونم ...کیمیا تو کی میای? !!!
دوشنبه 22 شهریور 1389

ice_boy - سوئد - گوتنبرگ
mehrdad_35 - سوئد - مالمو( lr hur) دوست عزیز (=:
دوشنبه 22 شهریور 1389

mehdi74 - ایران - مشهد
یک روش هم برای کم کردن بادهای حاصل از خوردن لوبیا ارائه می کردید بد نبود
دوشنبه 22 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانوفر
خوش خیـــــال - امارات - ابوظبى.من میدونم فیتیله فردا تعطیله
دوشنبه 22 شهریور 1389

dannni - سوئد - استکهلم
وعده ی لباس گرم. پادشاهی در یک شب سرد زمستان از قصر خارج شد. هنگام بازگشت سرباز پیری را دید که با لباسی اندک در سرما نگهبانی می داد. از او پرسید : آیا سردت نیست؟. نگهبان پیر گفت : چرا ای پادشاه اما لباس گرم ندارم و مجبورم تحمل کنم. پادشاه گفت : من الان داخل قصر می روم و می گویم یکی از لباس های گرم مرا را برایت بیاورند. نگهبان ذوق زده شد و از پادشاه تشکر کرد. اما پادشاه به محض ورود به داخل قصر وعده اش را فراموش کرد.صبح روز بعد جسد سرمازده ی پیرمرد را در حوالی قصر پیدا کردند، در حالی که در کنارش با خطی ناخوانا نوشته بود :. ای پادشاه من هر شب با همین لباس کم سرما را تحمل می کردم اما وعده ی لباس گرم تو مرا از پای درآورد.
دوشنبه 22 شهریور 1389

dannni - سوئد - استکهلم
روزی یک مرد ثروتمند پسر بچه ی کوچکش را به یک ده برد که به او نشان دهد مردمی که در آن جا زندگی می کنند چقدر فقیر هستند. آن دو یک شبانه روز در خانه ی محقر یک روستایی مهمان بودند. در راه بازگشت و در پایان سفر مر از پسرشپرسید: نظرت در مورد مسافرتمان چه بود؟ پسر پاسخ داد : عالی بود پدر. پدر پرسید : آیا به زندگی آن ها توجه کردی؟ پسر پاسخ داد : بله پدر. و پدر پرسید: چه چیزی از این سفر یاد گرفتی؟ پسر کمی اندیشید و بعد به آرامی گفت : فهمیدم که ما در خانه یک سگ داریم و آن ها چهار تا. ما در حیاطمان یک فواره داریم و آ نها رودخانه ای که نهایت ندارد . ما در حیاط مان فانوس های تزیینی داریم و آن ها ستارگان را دارند . حیاط ما به دیوار هایش محدود می شود اما باغ آن ها بی انتهاست . با شنیدن حرف های پسر زبان مرد بند آمده بود. پسر بچه اضافه کرد: متشکرم پدر. تو به من نشاندادی که ما چقدر فقیر هستیم
دوشنبه 22 شهریور 1389

seven11 - مجارستان - بوداپست
آدم بادکنک بخوره بهتر از اینه که لوبیا بخوره.
دوشنبه 22 شهریور 1389

man-irani - هلند - دن هلدر
من با خوردنش مشکلی ندارم ولی اطرافیانم بعدش مشکل پیدا میکنند
دوشنبه 22 شهریور 1389

free human - آلمان - فرانکفورت
این جوری که معلومه اثرات تحریم اقتصادی می‌خواد خیلی‌ خفن بشه که فقط لوبیا میخوان بخرد مردم بدن.دانشگاه آکسفورد به این محکمی درباره تحقیقات صحبت نمی‌کنه که نمیدونم سلامت نیوز یا دکتر مجید محسنی صحبت می‌کنن.
دوشنبه 22 شهریور 1389

Esfahan Nesfe Jahan - آلمان - برلین
mehrdad_35 - سوئد - مالمو ...mehdi74 - ایران - مشهد ...man-irani - هلند - دن هلدر .. دوستان عزیز بعد از خوردن غذاهائی که در روده و معده نفخ ایجاد می کند هیچ چیز بهتر از خوردن یک چای نعنا معجزه نمی کنه میتونید با نبات هم بنوشید . گوارای وجودتون.dannni - سوئد - استکهلم ....مرسی مرسی!!!!!!!!
دوشنبه 22 شهریور 1389

man_iraniam - هندوستان - میسور
dannni - سوئد - استکهلم............دمت گرم اولی خیلی باحالتر بود
دوشنبه 22 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.