انفجار تریلر هُوو درهمدان به علت نقص فنی ترمز ؛۶کشته و۱۰مجروح برجای گذاشت

انفجار تریلر هُوو درهمدان به علت نقص فنی ترمز ؛
6کشته و10مجروح برجای گذاشت

این بار تصادف تریلر «هُوو» در میدان رسالت همدان که با انفجار و تخریب واحدهای مسکونی و تجاری همراه بود 6 کشته و حدود 10 مجروح برجای گذاشت، موضوعی که داد پلیس را هم در آورد و رییس پلیس ترافیک شهری راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به این که علت این حادثه نقص فنی سیستم ترمز بوده است از دادستان کل کشور به عنوان مدعی‌العموم خواست برای حفظ جان مردم وارد صحنه‌ شود و با شرکت واردکننده «هُوو» برخورد کند تا سریال حادثه‌آفرینی «هُوو»ها به طور کامل پایان یابد!

به گزارش خبرنگار «حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سرهنگ محسن مهرایی، رییس پلیس ترافیک شهری راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با اشاره به این که علت حادثه انفجار تریلر «هُوو» در همدان نقص فنی سیستم ترمز بوده است از دادستان کل کشور به عنوان مدعی‌العموم خواست برای حفظ جان مردم وارد صحنه‌ شود و با شرکت واردکننده «هُوو» برخورد کند تا سریال حادثه‌آفرینی «هُوو»ها به طور کامل پایان یابد.

وی با بیان اینکه بر اساس اعلام مسوولان راهنمایی و رانندگی استان همدان در ساعت 13:30 روز یکشنبه یک دستگاه تریلر «هُوو» به شماره 21 ن 987 ایران 18، حادثه‌ای را در شهر همدان ایجاد کرد، ‌اظهار کرد: ‌این تریلر که حامل سنگ معدنی بوده از مسیر جاده فرعی فقیره به سمت شهر همدان در حال تردد بوده که در سراشیبی بلوار امیرکبیر به علت نقص فنی سیستم ترمز، راننده آن قادر به کنترل وسیله نقلیه نشده است.

وی افزود: این تریلر ابتدا با یک دستگاه پراید برخورد کرده و متعاقبا با یک تیر چراغ برق و علمک گاز برخورد کرده که این برخورد سبب انفجار تریلر می‌شود.

مهرایی با بیان اینکه همزمان با انفجار تریلر «هُوو»، یک خودرو سواری با یک دستگاه اتوبوس شهری از ناحیه پهلو برخورد می‌کند، گفت: این تریلر نهایتا با عبور از بخشی از میدان به داخل یک کافی‌نت که در قسمت بالایی این مغازه یک باب منزل مسکونی قرار داشت، برخورد می‌کند که بر اثر این حادثه ساختمان مسکونی به کلی تخریب می‌شود و در اثر آتش‌سوزی اتوبوس و تریلر به طور کامل در آتش سوختند.

رییس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا با بیان اینکه راننده «هُوو» قبل از برخورد با اتوبوس خود را از داخل ماشین به بیرون پرتاب می‌کند، افزود:‌ در حال حاضر این راننده در بیمارستانی در شهر همدان تحت عمل جراحی قرار دارد.

مهرایی با بیان اینکه راننده اتوبوس شرکت واحد به شدت مجروح شده است، گفت: راننده پراید و سه تن از عابران در این حادثه کشته شده‌اند و هشت تن که شامل دو عابر و چهار تن از کاربران کافی‌نت در صحنه حادثه مجروح شده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه طبق اعلام قبلی پلیس راهنمایی و رانندگی، تردد کلیه تریلرهای «هُوو» تا سوم مهر ماه در اغلب محورهای کشور ممنوع است، گفت:‌ در توافقی که پلیس راهنمایی و رانندگی با شرکت وارد کننده تریلر «هُوو» داشت مقرر شد که این شرکت در فراخوانی این تریلرها را از ناحیه سیستم ترمز مورد آزمایش قرار دهند و ضمن برطرف کردن نقایص سیستم ترمز «هُوو»، گزارش این آزمایشات و چک لیست‌های گزارش را هر 15 روز یکبار به پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کنند که با وجود این توافق هنوز هیچ‌گونه گزارشی از کارخانه وارد کننده این تریلر دریافت نشده است.

رییس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا از دادستان کل کشور درخواست کرد که به عنوان مدعی‌العموم و برای حفظ جان مردم وارد صحنه‌ شود تا این سریال حادثه‌آفرینی تریلر «هُوو» به طور کامل پایان یابد.

مهرایی با بیان اینکه تمامی خودروهای «هُوو» از ناحیه ترمز دچار نقص فنی هستند، به ایسنا گفت: اغلب آنان حتی از تاریخ ساخت آنان (پنج ساله) منقضی شده‌اند و باید دادستان کل کشور وارد صحنه شود تا تصادفات کاهش یابد.

به گفته مهرایی با توجه به عدم پایبندی شرکت وارد کننده به تعهدات خود، پلیس راهنمایی و رانندگی سهم شرکت وارد کننده این تریلر در تصادفات را حتما به مرجع قضایی منعکس خواهد کرد.

رییس پلیس ترافیک شهری راهور ناجا تصریح کرد که پلیس کنترل‌های لازم برای عدم تردد تریلر هُوو را در جاده‌های کشور انجام داده بود.

مدیرکل بحران استان همدان خبرداد:

مرگ 6 تن و افزایش شمار مصدومان به 10نفر

به گزارش ایسنا، طالبی، مدیرکل بحران استان همدان درباره این حادثه اظهار کرد: تصادف یک دستگاه تریلر «هُوو» در میدان رسالت همدان، اظهار کرد: تاکنون این حادثه 6 تن کشته و 10 مجروح در پی داشته است.

رییس سازمان آتش‌نشانی همدان:

سه تن از زیرآوار زنده بیرون کشیده شدند

عسگری، رییس سازمان آتش‌نشانی همدان درباره جزییات حادثه انفجار تریلر «هُوو» در همدان به ایسنا گفت: ‌گزارش وقوع این تصادف در ساعت 13:20 امروز (یکشنبه) در میدان رسالت همدان به سازمان آتش‌نشانی گزارش شد و آتش‌نشانان 7ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

وی ادامه داد: این تریلر با سرعت زیاد در حال تردد در شهر بوده که کنترل خود را از دست داده و با برخورد با یک دستگاه اتوبوس مسافربری، تاکسی و پراید و پس از آن وارد یک ساختمان مسکونی و تجاری شد و بر اثر برخورد تریلر هُوو با خودرو پراید باک خودرو سواری منفجر شده البته علمک گاز هم نزدیک به این حادثه بوده اما وقوع انفجار ربطی به علمک گاز نداشته و پس از وقوع این انفجار اتوبوس و تریلر دچار آتش‌سوزی شدند که با حضور آتش‌نشانان در محل موردنظر این آتش‌سوزی حدود 13:45 به صورت کامل مهار شد.

وی با اعلام بیرون کشیدن سه تن از زیرآوار و انتقال آنها به بیمارستان گفت: تا اطمینان کامل از این که کسی در زیر آوار نیست، عملیات آواربرداری ادامه خواهد یافت.

مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان:

6 تن در این حادثه بر اثر سوختگی کشته شدند

همچنین اکبر قیاسی، مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان نیز درباره قربانیان این تصادف اظهار کرد: در حادثه ظهر امروز همدان شش تن بر اثر سوختگی کشته شدند و تعدادی از مصدومان این حادثه نیز سرپایی درمان و مرخص شدند.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر همدان:

در پی وقوع حادثه یک ساختمان مسکونی و 3 باب مغازه فرو ریخت

حسین اشرفی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر همدان هم در این خصوص به ایسنا گفت: برخورد یک دستگاه تریلر «هُوو» حامل سنگ با اتوبوس مسافربری درونشهری و 2 خودرو سواری حداقل 6 کشته برجای گذاشت.

وی افزود: راننده یک دستگاه تریلر «هُوو» حدود ساعت 13:30 روز یکشنبه در میدان رسالت همدان، کنترل وسیله نقلیه خود را از دست داده و با برخورد با اتوبوس مسافربری درونشهری فاقد مسافر و پس از آن یک دستگاه تاکسی و پراید و انفجار لوله گاز موجب آتش‌سوزی شد که در پی آن یک ساختمان مسکونی و 3 باب مغازه فرو ریخت.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر همدان هم تایید کرد که تا کنون در این حادثه 6 تن جان خود را از دست دادند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان:

ورود «هُوو» به شهر ممنوع بوده است

نقص فنی «هٌوو» نیاز به رسیدگی دارد

به گزارش ایسنا، علی‌اکبر فامیلی کریمی، معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان نیز دررابطه با حادثه‌آفرینی تریلر«هوو» به ایسنا گفت: ورود غیرمجاز تریلر «هُوو» به محدوده شهر و مواجه شدن با نقص فنی علت حادثه امروز در میدان رسالت است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار همدان اظهارکرد:‌ حرف و حدیث‌هایی که درباره تریلر «هُوو» وجود دارد نشان دهنده واقعیت‌هایی درباره نقص فنی این تریلر است که نیاز به رسیدگی دارد.

فامیلی کریمی، طراحی میدان و نوع رانندگی در همدان را از موارد حاشیه‌ای بروز چنین حوادثی خواند.

وی حضور نیروهای امدادی در این حادثه را خوب ارزیابی کرد و گفت: در صحنه این تصادف با وضعیت مبهمی مواجه بودیم و نمی‌توانستیم از برخی ماشین‌آلات استفاده کنیم لذا امدادرسانی طول کشید.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی خبرداد:

ممنوعیت تردد «هُوو»ها در برخی محورهای کشور تا مهرماه

سردار اسکندر مومنی، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی به ایسنا گفت: با توجه به تعدد وقوع حوادث رانندگی به دلیل نقص فنی در سیستم‌ ترمز و مهار تریلرهای «هُوو» و کشته و مجروح شدن تعدادی از هموطنان خصوصا در محورهای برونشهری و پیش‌بینی افزایش بار ترافیکی در تعطیلات پایانی تابستان و در راستای پیشگیری از وقوع تصادفات ناگوار و اختلال در عبور و مرور تردد تریلرهای «هُوو» تا پایان روز شنبه سوم مهرماه سال جاری در تعدادی از محورهای کشور ممنوع شده است.

وی افزود: بر این اساس طی مدت یاد شده تردد تریلرهای «هُوو» در محورهای بندرعباس ـ سیرجان، رشت ـ قزوین، فیروزکوه، تهران ـ قم، خرم آباد ـ اندیمشک، اصفهان ـ تهران و چمن بید ـ جنگل گلستان ممنوع خواهد بود.

وی به ایسنا گفت: از سوی دیگر تردد انواع تریلر از جمله تریلر «هُوو» در محورهای «هراز» و «کرج ـ چالوس» نیز کماکان ممنوع است.

irani8088 - ایران - تهران
خدایا خودت به داد ملت ایران برس یا مردم رو تو جنگ می کشن یا تو تظاهرات یا اعدام یا انفجار مردم عادی هم در جاده بالاخره تو این مملکت همه باید بمیرن خدایا خودت فرزندان ما را نجات بده همین روز عید فطر یک خانواده 5 نفری همشون تو جاده مشهد کشته شدن و سوختن کسی آخ هم نگفت چون برای مسئولین ما مردن ایرانیها خیلی عادیه اینا که عراقی و فلسطینی و افغانی و پاکستانی نیسن که بخوان براشون سرو صدا کنن اینا ایرانین و باید همشون به بدترین نحو زندگی کنن و بمیرن
دوشنبه 22 شهریور 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
چه کسی صاحب و یا صاحبان شرکت وارد کننده این کامیون های معیوب است؟ خانواده ولایت فقیه و احمدی نژاد !!. این سه حالت دارد . 1- کامیون های ساخت چین که تا حدود زیادی از کامیون های ساخت ژاپن و اروپای غربی در ساخت آن کپی شده است ولی بدلیل تولید کردن ارزان قیمت که باید درب بازارهای صادرات کامیون های اروپائی به کشورهای جهان سوم را تخته کند و ببندد در ساختمان سیستم ترمز هم ارزان کاری شده است . حالت دوم : وقتی که در میزان حمل بار کامیون هم دروغ گفته شده است و راننده ایرانی هم طبق معمول باید کامیون را 1.5 تا 2برابر بیشتر بار بزند که بیشتر پول بگیرد و پای سربی اش را روی پدال گاز بگذارد که سواری ها را از ترس وحشت تریلی وحشی شده وادار بفرار کند روزی هم به خودش و ده ها بی گناه را راهی قبر خواهد کرد !!. حالت سوم: هر نه نه ..قنبری و بی سروپائی که چندتا پیچ شل و سفت گردن بلد شده و چندتا خال جوش راهم یاد بزنه یه مکانیکی باز کرده و با دستکاریهای خرابکارانه جان مردم را به خطر می اندازد...!
دوشنبه 22 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
اخر هر کسی در هر کشوری جای خودش ننشیند و یک مشت بی سواد بشن همه کاره بدبختی و فلاکت از همه طرف میبارد
دوشنبه 22 شهریور 1389

seven11 - مجارستان - بوداپست
قابل توجه اینکه تریلی هوو ساخت چینه و هواپیماهای توپولف ساخت روسیه این همه مرگ و میر مردم فقط به خاطر این است که حکومت ایران دست نشانده روسیه و چین است.
دوشنبه 22 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
مملکت بی صاحب و بی نظم و قانون همینه دیگه. ولی یکی رو میخوادخلاف عرب حرف بزنه, کارش تمومه.  
دوشنبه 22 شهریور 1389

AFGPersian - سوئد - مالمو
بیچاره اونایی که حتی تو خونه یه خودشون نتوستن زندگی کنن
دوشنبه 22 شهریور 1389

experthoney - بحرین - منامه
ساخت کجاست، کسی میدونه؟
دوشنبه 22 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
خودشون مرسدس بنز آخرین سیستم سوار میشن و برای ملت کامیونهای آشغال چینی وارد میکنند!!!! گور پدر کشورهای غربی و خمینی که این رژیم رو درست کردند.
دوشنبه 22 شهریور 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
میگن هوو تا سقف 25 تن میتونه بار رو حمل کنه اما ملت شهید پرور ما 40 تا 45 تن بارش میکنند اخرش هم اینجوری میشه
دوشنبه 22 شهریور 1389

arash803 - سوئد - کارلسکرونا
یک مقام پلیس راه ایران می گوید که در حوادث جاده ای تعطیلات سه روزه عید فطر ۱۳۹ نفر کشته و بیش از ۱۶۰۰ نفر مجروح شده اند. .....مدیریت جهان ?یک مقام پلیس راه ایران می گوید که در حوادث جاده ای تعطیلات سه روزه عید فطر ۱۳۹ نفر کشته و بیش از ۱۶۰۰ نفر مجروح شده اند. مرتیکه بئ شرف میگه مدیریت جهان .....
دوشنبه 22 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
اول از هر چیزی باید تحقیق کرد که وارد کننده این وسیله ترور کیه? اگر وارد کننده جزو تار عنکبوتی اخودها هست معلوم میشه مقصر راننده هست که به احتمال قوی یادش رفته بگه الله اکبر و صلوات بفرسته.
دوشنبه 22 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
experthoney بحرین -منامه دوست عزیز ساخت چین است و بدنه ان را با تف بهم چسبانده اند ارابه مرگ
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.