کاهش بوی سیر با نوشیدن یک لیوان شیر


کاهش بوی سیر با نوشیدن یک لیوان شیر

فواید بهداشتی و درمانی سیر سالهاست که توسط دانشمندان توصیه شده است اما بوی بد موجب شده است که بسیاری از مردم از گنجاندن سیر در رژیم غذایی روزانه خود صرف نظر کنند.

پژوهشگران می گویند که بوی نامطبوع سیر می تواند با نوشیدن یک لیوان شیر از بین برود.

پژوهش‌های جدید نشان می‌دهد که نوشیدن شیر می‌تواند از ترکیبات سولفور موجود در سیر که عامل طعم و رایحه آن می‌شود، به میزان قابل توجهی بکاهد.

نتایج این پژوهش که در مجله فود ساینس منتشر شده بیانگر آن است که چربی و آب موجود در شیر می‌تواند به خنثی سازی بوی سیر کمک کند.

پژوهشگران می‌گویند که بهترین نتیجه هنگامی حاصل می شود که شما جرعه ای از شیر را همزمان با بلعیدن سیر بنوشید.

ترکیب سیر و شیر در دهان و پیش از بلعیدن کامل می تواند بهترین کارآیی را در کاهش بوی نامطبوع سیر داشته باشد.

چنانچه نگرانی از بابت افزایش چربی ندارید، اثربخشی نوشیدن شیر پرچرب هم در مقایسه با شیرهای کم چرب یا آب آشامیدنی، بیشتر گزارش شده است.

فواید بهداشتی و درمانی سیر سالهاست که توسط دانشمندان توصیه شده است اما بوی بد ناشی از آن که از طریق دهان و ترشح عرق بدن قابل استشمام است موجب آن شده است که بسیاری از مردم از گنجاندن سیر در رژیم غذایی روزانه خود صرف نظر کنند.

شریل بارینگر و آرارات هانسنوگرام، پژوهشگران دانشگاه اوهایو آمریکا که این پژوهش را انجام داده‌اند، معتقدند که برای خنثی کردن رایحه ناخوشایند سیر، علاوه بر شیر، نوشیدن آب، و خوردن غذاهای چربی دار، قارچ و سبزیجات معطر می تواند موثر واقع شود اما ترکیبی از آب و چربی (نظیر آنچه در شیر موجود است) می تواند نتیجه بهتری داشته باشد.

مصرف روزانه سیر به ویژه در مناطق مجاور دریا و سرزمین‌هایی که با رطوبت بالا مواجهند، توسط پزشکان و به منظور پیشگیری از بیماریهای مفاصل مانند روماتیسم، توصیه می شود.

سیر دارای ترکیبی به نام آلیل متیل سولفید (AMS) است که معده انسان به راحتی قادر به گوارش آن نیست و بوی بد ناشی از خوردن سیر نیز به این ماده نسبت داده می شود.

Darvish101 - انگلیس - لندن
بادرود , فکرش کنید مثلآ دارید قلیه ماهی با سیر و شیر میخورید !
یکشنبه 21 شهریور 1389

pariha - کویت - کویت
Darvish101 - انگلیس - لندن اخه حیف نیست بعد از قلیه ماهی ادم شیر بخوره اصلا فکرش حال آدم رو بد میکنه اونهم قلیه جنوبیهای خودمون
یکشنبه 21 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
جالب..اما بازم فکر نکنم با یک لیوان شیر از بین بره..من شنیدم چای پررنگ و جعفری خیلی موثر در کاهش بوی سیر
چهار‌شنبه 24 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
جالب..اما بازم فکر نکنم با یک لیوان شیر از بین بره..من شنیدم چای پررنگ و جعفری خیلی موثر در کاهش بوی سیر
چهار‌شنبه 24 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.