کشته شدن بیش از ۶۰ نفر در پی انفجار خط لوله گاز سرخس به مشهد


کشته شدن بیش از 60 نفر در پی انفجار خط لوله گاز سرخس به مشهد

جرس: در پی انفجار در خط لوله گاز سرخس به مشهد بیش از ۶۰ تن کشته شدند.

هنوز دلیل اصلی این انفجار مشخص نشده است اما برخی از رسانه‌های جمهوری اسلامی همچون ایرنا، دلیل انفجار را برخورد بیل مکانیکی با خط لوله انتقال گاز پالایشگاه هاشمی نژاد سرخس به مشهد اعلام کردند.

خبرگزاری مهر و سایت تابناک، در خبرهای اولیه خود تعداد کشته شدگان را ۲ نفر ذکر کردند و ایرنا نیز در خبرهای اولیه گزارش کرد که این حادثه تنها تعدادی مجروح داشته است.

اما پس ساعاتی از پخش خبر کشته شدگان این حادثه در شهر مشهد و عدم موفقیت مسئولین در جلوگیری از پخش خبر این انفجار، سایت ایرنا با انتشار خبری جدید تعداد کشته و زخمی شدگان را "بالغ بر ۵۰ تن" گزارش کرد. این در حالیست که یکی از منابع دانشجویی در شهر مشهد در گفتگو با دانشجونیوز اعلام کرد که بنابر گزارش مردم محلی حداقل ۶۰ تن در این حادثه جان خود را از دست دادند. محل انفجار نیز از روز گذشته به تمامی خبرنگاران و افراد بومی بسته شده است.

این انفجار در صبح روز جمعه در مسیر خط لوله گاز پالایشگاه شهید هاشمی نژاد که گاز ترکمنستان را به مشهد انتقال می دهد، به وقوع پیوسته است. محل حادثه در ۵ کیلومتری شمال شهر مزداوند سرخس و در ۹۰ کیلومتری شهر مشهد قرار دارد.

در پی این انفجار، علیرضا غریبی مدیر عامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران گفته است که دو ستاد بحران برای رسیدگی به موضوع در شرکت ملی گاز ایران و همچنین در مشهد به ریاست استاندار خراسان رضوی تشکیل شده است.

گزارش ایرنا از حادثه انفجار

ایرنا : به گزارش خبرنگار ایرنا،با وجود تایید این خبر از جانب شاهدان عینی،مسوولان از ارائه اطلاعات خودداری می کنند.
این حادثه ساعت 11 صبح جمعه براثر برخورد یک دستگاه بیل مکانیکی با خط لوله 48 اینچی که از پالایشگاه شهید هاشمی نژاد سرخس، گاز ترکمنستان را به مشهد انتقال می داد، رخ داد.
محل حادثه در 5کیلو متری شمال شهر مزداوند سرخس و در 90 کیلومتری شهر مشهد 90 کیلومتر واقع است.
انفجار به حدی بودکه بر اثر آن منطقه ای به شعاع 2 کیلو متر در آتش سوخت. در این حادثه دو دستگاه مینی بوس،دو دستگاه لودر ، یک دستگاه پیکان باری و تعدادی وسائط نقلیه دیگر، کاملا در آتش سوختند و یک دستگاه کمپرسی صدمه دید.
شاهدان گفتند درکانون انفجار 36 کارگرو مهندس مشغول کار بودند و در همان لحظه انفجارشش تا هفت کارگر دچار چنان سوختگی شدند که اجساد آنها قابل شناسایی نبود.
تعدادی حدود شش تا هفت تن دیگر هم با بالگرد به مشهد انتقال یافتند و 20 تن به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد منتقل شدند.
گفته شده است مسوول پروژه هم جزو کشته شدگان است .
شاهدان افزودندقدرت انفجار به حدی بودکه شعله های آتش در 65 کیلومتری محل وقوع حادثه در روستای گنبدلی سرخس مشاهده شد.
در همین حال به هیچ خبرنگاری برای ورود به محل وقوع حادثه اجازه داده نشده است.
مسعود حسنی رییس پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس از مصاحبه خودداری کرد و علیرضا بوستانی گلستانی فرماندار سرخس نیز فقط مرگ یک کارگر را تایید کرد.
گفته های شاهدان عینی حکایت از کشته و زخمی شدن 50 نفر دارد اما مسوولان ارائه اطلاعات بیشتر را به زمان آینده و بررسی های بیشترموکول می کنند.
در همین حال برخی منابع خبری،تعداد کشته شدگان این حادثه را دو تن و تعداد مجروحان آن را 16 تن اعلام کرده است.

seven11 - مجارستان - بوداپست
حالا حسابش را بکنید چنین سهل انگاریهایی در تأسیسات اتمی رخ بده چه فاجعه انسانی پیش میآد که دهها سال اثرش باقی میمونه.
شنبه 20 شهریور 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
نه بابا دکتر گفته می خواد ادم بفرسته فضا اونم برعکس جاذبه زمین !!
شنبه 20 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
کار خود رژیم
شنبه 20 شهریور 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
هردم از این باغ بری میرسد...متاسفم
شنبه 20 شهریور 1389

ContractorQatar - قطر - دوحه
"هنوز دلیل اصلی این انفجار مشخص نشده است" اتفاقا خیلی خوب هم مشخص شده. دلیلش از یک طرف چشم چرونی, حیض بودن و آماده به خدمت بودن مردان سرخس و از طرف دیگه بدحجابی, بدن نمایی و در خدمت بودن زنان مشهدی بوده. اون بیل مکانیکی هم که در این عملیات استشهادى به شهادت رسیده اسمش {مهدى دیزل 43 } بوده که یکی از اعضاى تیم مکانیزه پروژه چاه کنی جمکران با نام {یه جهان یه عالمه چاه} به شمار میرفته و الان هم توى حجره بهشتیش داره با حورى و پرى تیک و پیک میزنه.
شنبه 20 شهریور 1389

sankari - فنلاند - تامپره
6 شش نفر نه 60 نفر اینهم متن گزارشش که درسایتهای خبریاچاپ شده.در انفجار لوله گاز در مشهد شش تن کشته شدند. گزارش های خبری از ایران حاکی است شمال کشته شدگان انفجار لوله گاز در شمال شرقی کشور به ۶ تن افزایش یافته است. خبرگزاری ایسنا روز شنبه گزارش داد ۲۰ نفر دیگر نیز مجروح شده اند. انفجار روز جمعه در مشهد و پس از آن روی داد که مته حفاری یک کارگر به اشتباه به لوله ای که گاز را از پالایشگاهی در سرخس حمل می کند، برخورد کرد.
شنبه 20 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
31 سال اب خوش از گلوی مردم ایران پایین نرفت بر پدر تمام کسانی که با این رژیم جنایت کار همکاری میکنند لعنت
شنبه 20 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
بیچاره کارگرهایی که با این مهندیسین بیسواد جمهوری اسلامی کار میکنن. ایینها فکر میکنن چون طرف یک مدرک کاغذی داره که مهر اخوند صاحب دانشگاه رو داره مهندس هستند.
شنبه 20 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
یک اتفاق مثبت در این رژیم جهل و جنون اسلامی نیست اعتیاد فحشا اعدام شلاق سنگسار از بین رفتن مراتع جنگلها شلاق از بین رفتن شرف ایرانی از دست دادن قسمت بزرگی از دریای مازندران در عوض ساختن اپارتمانهای فوق مدرن برای کور و کچلهای رژیم و مفتخورهای ثروتمند بی رگ. مرگ بر شما و شورش ننگین 57
شنبه 20 شهریور 1389

surena1611 - المان - اشتوتگارت
بالاخره مموتی مدیریت جهانی رو شروع کرد. ولی حالا چرا از مشهد نمیدونم.
شنبه 20 شهریور 1389

siamaktg - ایران - تهران
مرگ بر دیکتاتور ... شما که گفتید ایرنا گفته بالغ بر 50 تن مجروحن اما ایرنا گفته:. ... علیرضا بوستانی گلستانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اطلاع رسانی در خصوص این حادثه از سوی مسوولان شرکت گاز پس از بررسی های لازم صورت می گیرد. وی افزود: این حادثه بر اثر برخورد بیل مکانیکی با خط لوله انتقال گاز پالایشگاه هاشمی نژاد سرخس به مشهد رخ داد که موجب آتش سوزی شد. حادثه آنش سوزی در خط لوله 48 اینچی در 5 کیلیومتری شمال شهر مزدواند سرخس و 90 کیلومتری شهر مشهد رخ داد. مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران روز گذشته اعلام کرد: 16 مجروح این حادثه به بیمارستان امام رضا (ع) مشهد انتقال یافتند که 6نفر آنها به صورت سرپایی درمان و 10 نفر بستری شدند. ... لطفا بی خود شایعه نسازید
شنبه 20 شهریور 1389

Iran.dokht - ایران - تهران
اول ایمنی بعد کار، اصلی که در ایران همیشه نادیده گرفته میشه اینم نتیجش
یکشنبه 21 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانوفر
مدیریت جهانی حق مسلم انتری نژاده
یکشنبه 21 شهریور 1389

nikbakht_s58 - ایران - تهران
مراسم پر فیض دعای کمیل، جهت مهار آتش این لوله گاز الساعه در محل انفجار منعقد می باشد.. راستی نخاله های سایت چرا این جور مواقع تشریف نحسشون نیست ببینیم چه افاضاتی در دفاع از دولت اینترنشنالشون در میکنن؟؟
دوشنبه 22 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.