آزار جنسی گسترده کودکان توسط کشیش های کاتولیک بلژیک


آزار جنسی گسترده کودکان توسط کشیش های کاتولیک بلژیک

کلیسای کاتولیک بلژیک از اتهام سرپوش گذاشتن بر آزار جنسی کودکان توسط کشیش ها، تبرئه شده است

نتیجه گیری تحقیقات رسمی در بلژیک نشان می دهد که آزار جنسی کودکان توسط کشیش های کاتولیک به مدت ده ها سال در تقرییا تمام حوزه های اسقفی این کشور جریان داشته است.

در گزارش کمیسیونی که در این باره تحقیق کرده آمده است که در این مدت، سیزده قربانی تجاوز جنسی، خودکشی کرده اند و شش نفر دیگر دست به خودکشی زده بودند ولی نجات داده شده اند.

اعضای این کمیسیون که شهادت حدود 500 قربانی آزار جنسی را شنیده اند می گویند از شنیدن جزئیات نحوه تجاوز به قربانیان شوکه شده اند.

بسیاری از این قربانیان پسر بچه بوده اند ولی بیش از یک صد دختر نیز مورد آزار جنسی کشیش ها قرار گرفته اند.

یکی از قربانیان به کمیسیون تحقیق گفت که اولین بار در دو سالگی مورد آزار جنسی قرار گرفته بود.

شواهد به دست آمده نشان می دهد که آزار جنسی کودکان در بلژیک در دهه 1960 تا آن حد گسترش داشته که تقریبا در تمام حوزه های اسقفی و تمام مدارس شبانه روزی که کلیسای کاتولیک آن را اداره می کرد، جریان داشته است.

ولی در دهه 1980 موارد تجاوز جنسی توسط کشیش ها کاهش یافته که کم شدن تعداد کشیش ها و کاهش مداخله آنها در نظام آموزشی، می تواند از جمله دلایل آن باشد.

کلیسای کاتولیک بلژیک از این اتهام که به طور منظم بر این ماجراها سرپوش می گذاشته تبرئه شده است.

در جریان این تحقیقات چندین بار اعضای کمیسیون و شاهدان تهدید به مرگ شده بودند.

پلیس در جریان تحقیقات، به جلسه اسقف های کاتولیک بلژیک یورش برد و اسناد و کامپیوترهای آنها را توقیف کرد.

مدارک و شواهد کمیسیون تحقیق بلژیک اکنون در اختیار پلیس این کشور قرار داده شده است.

انتظار می رود کلیسای کاتولیک دوشنبه هفته آینده تصمیم خود را در باره نحوه برخورد با یافته های کمیسیون تحقیق اعلام کند.

بلژیک یکی از چندین کشوری است که با رسوایی های مربوط به آزار جنسی کودکان توسط کشیش های کاتولیک مواجه است.

khorshid 3 - انگلستان - بیرمنگهام
یکی از قربانیان به کمیسیون تحقیق گفت که اولین بار در سن دو سالگی مورد ازار جنسی قرار گرفته !!!!!!!!! این دیگه خیلی مزخرفه ما یادمون نمیاد دیشب شام چی خوردیم این بابا دو سالگیشو هم یادشه . درسته که ازار جنسی به سبب فشارهای روحی زیادی که به ادم وارد میکنه هیچگاه از یاد نمیره ولی دو سالگی دیگه خیلی اغراقه . اینم جریان همون پیاز داغشه که نویسنده بدجوری زیادش کرده .
شنبه 20 شهریور 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
اینهاچرا زن نمیگیرن .آبروی مسیحیت رابردن.
شنبه 20 شهریور 1389

Candy - کانادا - کانادا
khorshid 3 - انگلستان - بیرمنگهام اینکه کسی 2سالگیش یادش بیاد امکان پذیره. دختر من 5سالش و بدون اینکه ما بهش یاداوری کنیم یا عکسی ببینه یادش میاد که یکسالگیش ما ایران رفتیم. حالا شما فکر کنید که این خاطره وحشتناک ترین صحنه عمر یکنفر باشه.
شنبه 20 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
موضوع جدیدی نیست.
شنبه 20 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
از این طرف معتقدن نباید ازدواج کرد از طرفی به کودکان تجاوز میکنند,یک مشت کفتار شدن مرد خدا!!??دین مسیحیت بعد از حضرت مسیح به طور کامل منحرف شد اصلا پیرو مسیحی وجود نداره در دنیا اعتقادشون این فقط ایمان داشتن کافی مسیح به صلیب کشیده شده گناهان ما بخشیده میشه به خاطر این طرز فکر که به کودکان تجاوز میکنند
شنبه 20 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
«پولس» که باید وى را معمار مسیحیت کنونى دانست رهبرى مسیحیت را به دست گرفت. وى نخست یهودى بود و مسیحیان را آزار فراوان مى داد، اما پس از چندى مسیحى شد و توانست در میان مردم نفوذ پیدا کند) 3 (. او به عنوان رسول عیسوى در شهرها گردش مى کرد و عقیده ى مسیحیت را در ضمن دگرگون کردن آن، گسترش مى داد) چون الوهیت عیسى (علیه السلام)، فدا شدن وى در راه گناهان، و الغاى شریعت را از عقاید مشرکان اقتباس کرد و به مسیحیت افزود) 3 (. با این وصف، عیسى (علیه السلام) که پیامبر خدا بود، خدا شد ..ادامه دارد
شنبه 20 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
قسمت دوم: خدایى که آمده بود تا مصلوب شود و با مصلوب شدن خویش گناهان پیروان خود را پاک کند. از این رو، مصلوب شدن عیسى به عنوان یک مفهوم کلیدى در مسیحیت مطرح است که اگر یک مسیحى آن را انکار کند و نظر قرآن را بپذیرد که عیسى قبل از مرگ به آسمان صعود کرد، دیگر نمى تواند مسیحیت موجود را پذیرا باشد و چاره اى جز پذیرش اسلام نخواهد داشت. از سوى دیگر، حرکت عیسى که براى اصلاح عقاید باطل گسترش یافته در بین یهودیان آغاز شده بود، با انکار شریعت) 4 (که پیکره ى اصلى دین در حوزه ى عمل را تشکیل مى دهد، به انحرافى دو چندان گرفتار گردید. در فرهنگ مسیحى واجب، حرام، و حلال مفهوم خود را از دست داد و الزام به شکل خاصى از عمل در امور مختلف از میان رفت. به همین دلیل، در حالى که ما، به عنوان مثال، شاهد آیین و شرایط خاص ذبح در بین یهودیان هستیم، در مسیحیت هیچ آئینى در این جهت وجود ندارد. این مجموعه امور باعث شد، مسیحیت در گذر ایّام با مفاهیم اصلى ادیان توحیدى فاصله ى جدى بگیرد
شنبه 20 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
قسمت سوم: به طور مثال، اعتقاد مسیحیان این است که عیسى پسر خدا است و ظاهر تثلیث در انجیل این است که عیسى خود خدا مى باشد. در توجیه آن به گونه اى که هم با توحید و هم با انجیل و اعتقاد آنان سازگار باشد گفتند: خدا سه شخصیت، اما یک طبیعت دارد. پدر، پسر و روح القدس، سه شخصیت و سه اقنوم هستند. بدیهى است که این عقیده و نظایر آن قابل تصحیح و توجیه عقلى نیست) 2 (. زیرا اگر یک طبیعت سه شخصیت داشته باشد، باید پذیرفت که داراى سه فرد است که در آن طبیعت با هم اشتراک دارند. این امر از یک سو، وجود ماهیت را براى خداوند در پى دارد و از سوى دیگر، با توحید ذات او ناسازگار است .از سوى دیگر، پس از قرون وسطى و با پیدایش علوم جدید و مواجهه ى آن با تصویرى که کلیسا و انجیل به تفسیر کلیسایى از مفاهیم علمى ارایه مى داد، مسئله ى تعارض علم و دین مطرح شد، و به جهت رونق علوم جدید و شکوفایى آن، چراغ دین مسیحى به خاموشى گرایید.
شنبه 20 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
قسمت چهام:مسیحیت به فرقه هاى مختلفى تقسیم شده است و هم اکنون حدود 50 فرقه شناخته و فعال مسیحى در جهان معاصر وجود دارد. اما از این میان سه فرقه بزرگ، داراى پیروانى و معروفیت بیشترى هستند که عبارتند از: «کاتولیک، ارتدوکس و پروتستان.¤مذهب کاتولیک:پیروان کلیساى دوم هستند که تحت ریاست عالیه پاپ- واقع در واتیکان- اداره مى شود. اساس کلیساى کاتولیک «عمومیت، خدمت، الفت و اتحاد» است. کلیساى کاتولیک خود را نماینده حقیقى عیسى مسیح مى داند و به این دلیل براى خود عمومیت و اتحاد عقیده و آداب مذهبى و خدمت و ولایت و تقدس قائل است.با این حال اکثر کشیشان کاتولیک به کودکان تجاوز میکنند .پایان
شنبه 20 شهریور 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
درست مثل جونورای اسلامی که همشون توی مسجدها از دم تیغ اخوندا گذشتن و میگذرن.نمونه اش هم اینجا داریم که پر از عقده های روانی و کمبود هستن
شنبه 20 شهریور 1389

rezanl - هلند - امستردام
کلیساست یا مهدکودک ?
شنبه 20 شهریور 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
khorshid 3 - انگلستان - بیرمنگهام. دوست عزیز اگر یادت نمیاد دیشب شام چی خورده ای قطعا یادت هم نمیاد که هفته پیش پیش ...بوده ای!! البته قصدم فقط شوخی بود.
شنبه 20 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
مسئله این است که وقتی این عمل حیوانی به وسیله ی کشیشهای کاتولیک زن ندیده انجام می شود مجازات و رسوا می شوند ولی!!!در دین ننگین تو این جنایت تجاوز به کودکان 9 ساله قانونی است!!! با تو هستم رژیمی جاسوسomid norway - نروژ - اسلو .
شنبه 20 شهریور 1389

Hasselt - بلژیک - هاسلت
اره اینجا قزوینه اروپا هست
شنبه 20 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
RTEMIS-SW پیر - فرانسه - پاریس :باز قرصهات نخوردی افلیج.. ههههههه.
یکشنبه 21 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
RTEMIS-SW پیر- فرانسه - پاریس: پیر زن افلیج قرصات بذار تو یخچال فاسد نشه,هههههه به کوری چشم تو و امسال تو اکثر مردم ایران مسلمان هستند,تو داری با توهمات اون شاه خائن زندگی میکنی,کاسه لیس خانواده پهلوی ,حالاخوب تو در طول زندگیت کاره ای نبودی همینطوری به سایه ات میگی دنبالم نیا بو میدی??هههههه
یکشنبه 21 شهریور 1389

khorshid 3 - انگلستان - بیرمنگهام
فراز_نروژ باحال بود مرسی ولی هفته پیشی دردش هنوز مونده اونو یادمه فکر کنم کشیشه عرب بود ولی هفته های پیشو یادم نمیاد . ولی شماها که حافظتون خوبه پیشنهاد میکنم پیش کشیش نرید .اگه خواستی اعتراف کنی برو پیش رضا مارمولک.شاد باشید.
یکشنبه 21 شهریور 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
omid norway - نروژ - اسلو . اخوندک مزدور مسلمون دوزاری که زنده مردتم دوزار بیشتر ارزش نداره یه چند وقتیه نذاشتمت کنج دیوار قدر عافیت رو فراموش کردی نزار باز اذیتت کنم که من ید طولانی در اذیت کردن شما هله هوله های مسلمون دارم .قبلا هم بهت گفته بودم اینجا خودش یه نمونه کوچیک از جامعه ایرانیه اگه وجودشو داری همینجا یک نظرخواهی بزار نه فقط قارقار کنی و مثل شاسکولا بخندی ;) هر چی عقب مونده و شهوتی و بدبخت و جهان سومی هستش مسلمون هستش نه انسان! حتی شناسنامه من با .. مسلمون سیاه شده ولی من همین دیروزکتاب شعر محمد .. رو سوزوندم.سراخر اشعاری از خیام در پست بعدی مینویسم که بجرات میشه گفت که شناخته شده ترین فرد ایرانی در جهان است::
یکشنبه 21 شهریور 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
قرآن که مهین کلام خوانند آن را / گه گاه نه بر دوام خوانند آن را بر گرد پیاله آیتی هست مقیم / کاندر همه جا مدام خوانند آن را *** گویند کسان بهشت با حور خوش است / من می‌گویم که آب انگور خوش است این نقد بگیر و دست از آن نسیه بدار / کاواز دهل شنیدن از دور خوش است *** گویند مرا که دوزخی باشد مست / قولی‌است خلاف دل در آن نتوان بست گر عاشق و میخواره به‌دوزخ باشند / فردا بینی بهشت همچون کف دست *** می خوردن و شاد بودن آیین من است / فارغ بودن ز کفر و دین دین من است گفتم به عروس دهر کابین تو چیست / گفتا دل خرم تو کابین من است
یکشنبه 21 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
لازمه که حقیقتی را براتون بنویسم که : اولین سالِ تحصیلی پس از برگشت ِ. خمینی از کره ماه"..آموزگار ِ یکی ازدبستانهای تهران(شمال) به شاگردان ِ7. ساله اش میگه .."*شما همه لــــواط.!کارید!.یکی از این بچه ها (شهرام). وقتی به خونه میرسه(توسط دوستی) وارد شده .نشده .میپرسه ..مامان. لواط یعنی چی؟؟! (بچه ها از آموزگار بلافاصله پرسیده بودند و پاسخ او..". بروید از پدر ومادرتان بپرسید!!)مامان ِ شهرام میگفت:وقتی وارد دفتر ِ مدیر. شدم(برای اعتراض!) همه پدر و مادران ِ بچه ها پیش از من آنجا بودند...!!. *نتیجه!!...فقط از مسیحییت ایراد و اشکال نگیریم..!*این جنایت!عمیقتر از. این چیزهاست...متاسفانه!!..
یکشنبه 21 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
از اخوندها یاد گرفتند
یکشنبه 21 شهریور 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
immortal1977 - هلند - امرسفورت// دوست گرامی نفرمایید! نفرمایید که اینها زنده و مرده‌شون یک قیمته! ارزش مرده اینها به مراتب بیشتر از زنده‌شونه! اینها دشمنان انسانیت، عدالت، ازادی، برابری و ..هستند، این اراذل عاشقان حماقت و منادیان سفاهت هستند. اینها قاتلان عشق، شادی و همه خوبیها هستند.هر یک نفر از اینها که نباشه، صدها انسان حق حیات پیدا می‌کنند!
یکشنبه 21 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
immortal1977 - هلند - امرسفورت, تو کجات mortal اها از اون لحاظ فهمیدم ,در ضمن فکر کردی با دسته کور ها طرفی یک مشت چرندیات از قول خیام نوشتی شرم بر تو,از قول حافظ,فردوسی,سعدی,مولوی,وحشی بافقی هم مینوشتی,ولی من برات مینویسم
یکشنبه 21 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
immortal1977 - هلند - امرسفورت ,اتفاقا دیشب خواب تو رو میدیدم!!? ......!!?? ادرس بده بیام خوابم ....ههههههههههه
یکشنبه 21 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
immortal1977 - هلند - امرسفورت : اشعار فردوسی در باره پیامبر اسلام:. علی بود جفت بتول /که او را به خوبی ستاید رسول %که من شهر علمم علیم در ست /درست این سخن قول پیغمبرست گواهی دهم کاین سخنها ز اوست ¤تو گویی دو گوشم پرآواز اوست /علی را چنین گفت و دیگر همین. کزیشان قوی شد به هر گونه دین ¤نبی آفتاب و صحابان چو ماه /به هم بستهٔ یکدگر راست راه ¤منم بندهٔ اهل بیت نبی /ستایندهٔ خاک و پای وصی. حکیم این جهان را چو دریا نهاد /برانگیخته موج ازو تندبادچو هفتاد کشتی برو ساخته /همه بادبانها برافراخته ¤یکی پهن کشتی بسان عروس بیاراسته همچو چشم خروس ¤محمد بدو اندرون با علی /همان اهل بیت نبی و ولی. خردمند کز دور دریا بدید/کرانه نه پیدا و بن ناپدید ¤بدانست کو موج خواهد زدن /
دوشنبه 22 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
immortal1977 - هلند - امرسفورت : اشعار فردوسی در باره پیامبر اسلام:. کس از غرق بیرون نخواهد شدن ¤به دل گفت اگر با نبی و وصی. شوم غرقه دارم دو یار وفی ¤همانا که باشد مرا دستگیر. خداوند تاج و لوا و سریر /خداوند جوی می و انگبین. همان چشمهٔ شیر و ماء معین /اگر چشم داری به دیگر سرای ¤به نزد نبی و علی گیر جای /گرت زین بد آید گناه منست /چنین است و این دین و راه منست ¤برین زادم و هم برین بگذرم /چنان دان که خاک پی حیدرم .
دوشنبه 22 شهریور 1389

1k adame sadegh - کانادا - تورنتو
این تجاوزگران کشیش ببینید مثل اخوندها چه قدرتی دارند بوسیله پاپها در واتیکان و قدرت سیاسی که در کشورهای غربی دارند توانستند نزدیک به نیم قرن این جنایاتشان را در پشت درهای بسته نگه دارند.اگر به مصاحبه وکیل این افرادی که به انها تجاوز شده گوش دهید میفهمید که نزدیک به10 تا 15 سال هست که این وکیلها میخواستند این پروندهها را به تحقیق و بازرسی بفرستند ولی به خاطر قدرت سیاسی که واتیکان داشته ودارد در پشت پرده به این وکیلها جواب سر بالا میدادند برای تمام این مدت و حتی بعضی از این پروندهها به 20 الا 25 سال پیش برمیگردد که خانواده این افراد به پلیس منطقه خود شکایت برده اند وحتی پلیس هم جواب رد داده. ودقیقا همان مسائل را داریم در ایران می بینیم. در همین کانادا چه بلاهائی سر بچه های این سرخپوستها نیاوردند. ادیان همه حقند ولی به عمل که میرسند اعمالی انجام میدهند که حتی بی دینها هم انجام نمیدهند.
دوشنبه 22 شهریور 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
omid norway - نروژ - اسلو . ادرس بدم بیای بخوابی!? ;) بیخیال من دوران اخوندک گزی رو گذروندم پسر جان.فعلا دارم سربسر ثمره ..میزارم و حالشو میبرم ولی شنیدم که نروژ .. زیاد داره و فکر کنم که اونجا مدل .......خیلی دردسرش از مدل شرقی کمتره ;) این فردوسی همون حکیم ابوالقاسم فردوسی هستش که گفته:ز شیر شتر خوردن و سوسمار. عرب را به جایی رسیده ست کار. که تخت عجم را کنند آرزو. تفو بر تو ای چرخ گردون تفو!. چو بخت عرب بر عجم چیره گشت همه روز ایرانیان تیره گشت. جهان را دگرگونه شد رسم و راه تو گویی نتابد دگر مهر و ماه. ز می نشءه و نغمه از چنگ رفت ز گل عطر و معنی ز فرهنگ رفت. ادب خوار گشت و هنر شد وبال به بستند اندیشه را پر و بال. جهان پر شد از خوی اهریمنی زبان مهر ورزیده و دل دشمنی....خیلی بده که بازم مثل همیشه ضایع میکنمت نه? ;)
دوشنبه 22 شهریور 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
mohsen_raja - ایران - تهران . دوست عزیز بهشون حال دادم وگرنه جایی گفتم که اینها رو همشونو بفروشی 100 گرم کود گیاهی هم بهت نمیدن.ولی واقعا ارزش 1000 تا مسلمون اندازه یک انسان هم نیست!
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

+1
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.