دانشمندان: رقص خوب احتمالا نشانه سلامتی مرد است


دانشمندان: رقص خوب احتمالا نشانه سلامتی مرد است

دانشمندان برای مطالعه ارزیابی زنان از رقص مردان، رقص گروهی از مردان را با کامپیوتر به صورت انیمیشن در آورده و به زنان نشان دادند.

پژوهشگران می گویند آن دسته از حرکات رقص را که باعث جذابیت مردان نزد زنان می شوند، برای نخستین بار مورد مطالعه ای جامع قرار داده اند.

به گفته این محققان که نتیجه پژوهششان در نشریه بریتانیایی (Biology Letters) منتشر شده، حرکاتی که به رقص خوب نسبت داده می شود می تواند نشانه سلامتی و قوه باروری فعال باشد.

به گفته دکتر نیک نیو، روانشناس تکاملی در دانشگاه نورتامبریا در بریتانیا و یکی از نویسندگان این مقاله "وقتی که مردم به کلوب رقص می روند بطور شهودی رقص خوب و بد را می توانند از هم تمیز دهند."

دکتر نیو می افزاید: "کاری که ما برای نخستین بار انجام دادیم تحلیلی بیومتریک از کیفیتهایی است که به رقص خوب نسبت داده می شود تا بتوانیم حرکات خاصی را که توجه مردم به آن معطوف می شود بطور دقیق مشخص کنیم و بعد رابطه این حرکات را با ارزیابی زنان از رقص مردان بسنجیم."

دکتر نیو از تعدادی مرد جوان که هیچیک رقصنده حرفه ای نبودند، دعوت کرد که در مقابل ۱۲ دوربین فیلمبرداری با ضرب ساده یک تبل برقصند.

حرکات فیلمبرداری شده هر مرد بعدا توسط کامپیوتر به صورت انیمیشن درآمده و زنان پس از تماشای این انیمیشن به رقص هر مرد نمره ای بین یک تا ۷ دادند. نتایج این آزمایش باعث شگفتی و تعجب محققان شد.

دکتر نیو گفت: " ما فکر می کردیم که حرکات دست و پای رقصندگان اهمیت زیادی داشته باشد. اما در واقع چنین نبود."

او افزود: " ما متوجه شدیم که زنان بیشتر به تنه فرد نگاه می کنند، یعنی به بالا تنه، گردن و سر. نه فقط سرعت حرکات بلکه تنوع آنها هم اهمیت داشت. یعنی پیچ و تاب، خم شدن و همینطور حرکت و جنبش سر."
بدترین نمره به حرکات تکراری و ناگهانی داده شد.

هدف دکتر نیو این بود که مشخص کند که آیا حرکات رقص مردان در کلوب های شبانه که توجه زنان را جلب می کند شباهتی به حرکات حیوانات نر در حیات وحش دارد یا نه. در مورد حیوانات، حرکات آنها بیانگر اطلاعاتی در مورد سلامتی، سن، قوه باروری و وضعیت هورمون آنهاست."

دکتر نیو می گوید: "مردم به کلوب های شبانه می روند تا خودنمایی کنند و توجه جنس مقابل را جلب کنند. بنابر این من فکر می کنم که این راهی طبیعی برای انجام این کار است."

او می افزاید: "درحیوانات ، جنس نر برای انجام این حرکات باید از سلامت جسمانی برخوردار باشد. ما فکر می کنیم که در میان انسانها نیز همین مسئله صادق است. یعنی مردانی که این حرکات را انجام می دهند، جوان و سالم هستند."

دکتر نیو از خون تمام داوطلبان مرد نمونه برداری کرد. نتایج اولیه بدست آمده از آزمایشهای بیوشیمی حاکی بود که رقصندگان بهتر، از سلامت بهتری هم برخوردار بودند.

khosh bavar - ایران - کرمان
من که سعی میکنم مثل قدیمها برقصم, که فعلا کمتر میرقصم که روحی ام بهتر میشه, و تازه گیها هم با mp4 که بهش لقب baby دادم, حالا هر کجا شد, از اتوبوس گرفته تا خرید لوازم خونه, باید خودمو relax کنم که کمکی برای روحیم هست, منتها یک بدی که داره, گوش درد گرفتم از شنیدن صدای بلند موزیک Akon و Taio Cruz که مقصر هستند که گوش درد دارم با ان اهنگهای بسیار وحشتناک نازشان ! رقص شخص بنده, بد هم نیست باعث " لبخند " زدن کیجاها میشم, که ایا مسخره ام میکنند و یا چراغ میزنند. امان از دست دخترها, نمیدانم چرا خدا اینها را " اختراع " کرده, که خودش یک بحث سیاسی دیگری داره !
جمعه 19 شهریور 1389

laeik - ایران - تهران
ولی خردادیان درست برعکس این فرضیه رو ثابت کرد !!.
جمعه 19 شهریور 1389

pariha - کویت - کویت
khosh bavar - ایران - دوست گرامی همیشه شاد باشی - دیدی حدسم درست بود همون گوشه وکنار هستی - باهات موافقم امان از دست بعضی انسانها که یک رگ راست تو وجودشون نیست چرا؟ یعنی برمی گرده به مخترعشون؟؟؟؟؟؟؟
جمعه 19 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
khosh bavar-هم میهن گرامی میشه بگی که کرمانیها به"کیجا" چی میگن؟!. تا امروز خوراک ِ گیلکی و کیجا..و.("*نکنه آموزگار ِ زبانهای محلی هستی؟؟!*"). اگه آره؟؟خوش بحالت ...آفرین بتو...!.
جمعه 19 شهریور 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
آخرین باری که من چند وقت پیش رقصیدم ۳ ساعت بود !! کلی خوب بود و خوش گذشت !من همیشه چند تا تی شرت و پیرهن تو ماشینم میذارم و وقتی که عراق میکنم میرم زود زود عوض میکنم و برمیگردم ؛ ) البته رکورد من تو رقص ۵ ساعت هستش !!! یعنی با یکی از همین هایی که khosh baavr میگه کل یه شب رو رقصیدیم....و بعدش هم من رو به خونوادش معرفی کرد ؛ ) مادرش خیلی مادرم رو دوست داره (البته بنده مترجم مجانی هستم )هر چند که زبون همدیگه رو نمیفهمند: )...اره رقص نه اینکه فقط نشونه سلامت هستش بلکه مثل همون (بله برون )خودمون هستش که مردم رو با هم مهربون و آشنا میکنه!البته خیلی از ما مردای ایرانی اگه هم بخواهیم برقصیم همیشه سند ازدواج خودمون رو تو جیبمون میزاریم و میایم وسط : )عجب دنیا ی یه طرفه ای شده .
جمعه 19 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
من که نرقصیده خانمهای زیبا میمیرن برام لوووووول
شنبه 20 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
mashady - انگلیس - منچستر. احتمالا برا اخلاق خوب و فرهنگ بالاتونه که بدون رقص هم قبولتون دارن.
شنبه 20 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.