آیت الله مکارم شیرازی: دختر به اذن پدر برای ازدواج نیاز ندارد اگر...

 
آیت الله مکارم شیرازی: دختر به اذن پدر برای ازدواج نیاز ندارد اگر...

باشگاه خبرنگاران -  آیت الله مکارم شیرازی،  در ادامۀ درس تفسیر روزانۀ قرآن کریم، در حرم مطهر حضرت فاطمۀ معصومه (س)، اظهار داشت: مراجعه به طالع بین، رمال و دعا نویس برای حل مشکلات و گرفتاری، راه درستی نیست؛ این افراد به دنبال سرکیسه کردن مردم هستند. به جای رو آوردن به خرافات، به ادعیۀ کتب معتبر مراجعه کنیم.

وی با اشاره به شرط اذن پدر برای ازدواج دختر باکره، اظهار داشت: اگر دختر، خواستگاری مناسب داشته باشد و از نظر شرعی و عرفی، کفو (هم طراز) یکدیگر باشند و بزرگان فامیل هم موافق ازدواج باشند، اما پدر و مادر به دلایل غیر منطقی راضی به ازدواج نباشند، شرط اذن پدر ساقط می شود.

این مرجع تقلید با اشاره به آیاتی از قرآن و شرح حال اصحاب القریه، اظهار داشت: حضرت عیسی (ع) دو نفر از حواریون را برای اصلاح مردم انطاکیه راهی این شهر کرد. علاوه بر فرستادگان حضرت مسیح، یکی از ایمان آورندگان به خداوند هم که شجاعت و توانمندی قابل ملاحظه ای داشت به یاری نمایندگان مسیح شتافت.

وی ادامه داد: این فرد شجاع با دلایل منطقی و استدلال های محکم به دفاع از رسولان حضرت عیسی (ع) و تبلیغ آیین یکتا پرستی پرداخت و عده ای را هم هدایت کرد.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: عده ای از بت پرستان انطاکیه که منافع خویش را در خطر می دیدند، به مقابله با این فرد با ایمان پرداختند و پس از تهدید، او را سنگسار کردند.

این مفسر قرآن با اشاره به این که این مرد خدا پرست پس از سنگسار، مردم گمراه را نفرین نکرد، ادامه داد: در جنگ اُحد وقتی که حضرت محمد (ص) از ناحیۀ دندان و صورت زخمی شد، به جای نفرین، از خدا خواست که گمراهان را هدایت کند؛ این راه و مرام اولیای خداوند است.

وی با اشاره به ادامۀ داستان اصحاب القریه عنوان کرد: زمانی که خبر زندانی شدن حواریون، به گوش حضرت مسیح (ع) رسید، ایشان، شمعون، رئیس حواریون را مأمور نجات آن ها کرد. شمعون با زیرکی و صبر از نزدیکان فرمانروای انطاکیه شد و توانست دوستانش را از زندان بیرون آورد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: حواریون حضرت عیسی (ع) به اذن خداوند با شفا دادن نابینای مادر زاد و زنده کردن مردۀ هفت روزه، باعث ایمان آوردن فرمانروای انطاکیه و گروه زیادی از مردم این شهر شدند.
آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: گروهی از بت پرستان لجوج و متعصب که منافعشان در خطر بود از ایمان آوردن، سر باز زدند و به واسطۀ گناهان و ایجاد فساد، به عذاب صیحۀ آسمانی دچار شدند و به سزای عملشان رسیدند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حدیثی از حضرت امام صادق (ع) که فرمودند "خدایا اگر از من راضی هستی این رضایت را بیش‌تر کن و اگر از من راضی نشدی، همین ساعت از من راضی شو" گفت: احتمال زیاد امشب، شب آخر ماه مبارک رمضان باشد. نکند این ماه ضیافت الله بگذرد و در پروندۀ ما گناهی وجود داشته باشد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: خودمان را با پاکی از گناه، آمادۀ وداع با این ماه پر خیر و برکت کنیم و از خدا بخواهیم که این ماه مبارک، آخرین رمضان زندگی ما نباشد و تا سال آینده زنده باشیم؛ ان شاء الله.
bluestar - ایران - تهران
. آیت الله مکارم شیرازی افزود: عده ای از بت پرستان انطاکیه که منافع خویش را در خطر می دیدند، به مقابله با این فرد با ایمان پرداختند و پس از تهدید، او را سنگسار کردند. //// سنگسار همیشه مجازاتی بوده که کفار برای مومنان اجرا میکردند. در قرآن در 4 آیه به این موضوع اشاره شده.
جمعه 19 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
مرتیکه احمق تو اول برو این چهره خبیست را گل بمال که انگار زنبور لانه بسته وبعدش ابروهایت هم تاتو بکن به جای این چرندیات لعنت بر اون کسی که تخم تو را کاشته این پدرسوخته ها تنها فکر و ذکر و خوابشان شده بحث سکس و حجاب و صیغه و لباس چسپ و مانتو نازک و کوتاه این ..مهدی معلوم نیست .. کدوم ترافیکی گیر کرده که زودتر بیا این دیوانه ها را با خودش میبرد
جمعه 19 شهریور 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
این حرامزاده کی میمیره کلاغ هم اینقدر عمر نمی کنه.
جمعه 19 شهریور 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
من نمیدانم با روند پیدایش روز افزون (دکتر سروش ها ) چه این ملاها خواهند کرد که این چنین حرف مفت میزنند!!؟دوست گرامی بلوستار،من و شما در واقع از چه میترسم که این چنین به رهنمون های دیگران خودمان را محتاج میکنیم!!؟ دیدی این کشیش ملنگ را که میخاست روز قرآن سوزی را بدعت بیاورد!؟ دیدی چه سبیلی داشت!؟ حقا که راست گفتی: که این مردک کشیش سیبیلو کپی مسیحی بن لادن ریشوی مسلمان میباشد!دوست من این کشیش هم برای خود مکارم شیرازی میباشد!! آقا ما هیچ احتیاجی به منجی و منبر و دستک نداریم و خودت هم این را خوب میدانی. راستی هنوز نویگشن ماژلان خودت رو داری!؟ ببین پشتش نوشته: made by makaarm shirazi !؟ ؛ )
جمعه 19 شهریور 1389

بابک - ایران - سبزوار
از چهره اش خباثت می باره.
جمعه 19 شهریور 1389

Plato_2010 - استرالیا - ملبورن
احمق مغز فندقی تو صورت کریهش یک من ارزن بریزی پایین نمیاد.سیرتش هم مثل صورتش منفوره.خاک بر سرا تو دنیایی که کشورهای پیشرفته دارن تو ماه زمین خرید و فروش میکنند این نادونافقط به فکر شکم و زیر شکمن.
جمعه 19 شهریور 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
bluestar1 /سنگسار (همیشه) مجازاتی بوده که کفار (برای )مومنان اجرا میکردند!! پس با این حساب الان تمام کسانی که سنگسار میشوند مؤمن هستند و کفار آنانی هستند که سنگسار میکنند !!!؟ اگر این را میگویی میفهمم. ولی اگر منظورت دوست عزیز دوباره هفت و چهار بازی است و تقصیر جهان مسلمین را گردن کفار بیاندازی بنده بلیت میگیرم و با اولین پرواز برمیگردم شهرمان : )این آقای مکارم شیرازی چه چیز شیرین بیانی دارد که محو و مجذوب ایشان شده اید!!؟ دختر اگر این چنین و آنچنان ...و یا اینکه در عهد عتیق مسیحی این را کرد و صادق ان را گفت!! وما هر چه مفاهیم تقدیم شده را در ماهی تابه عقلمان میپزیم هیچ چیزی به درد بخوری لای دندان دلمان نمیرود!! آقا یعنی حنا بندان دختران و پسران بر کف پا و کپل شان تنها درد این مملکت آخوند و مذهب زده هستش!؟بله دوست من، به خاطر اموات همه ما ، کفار هم سنگسار کردند و توحش ،و امروز مسلمانان هم وحشیگری میکنند، از سنگسار و تجاوز بگیر تا خل و چل ریختن روی سرشون تو عاشورا و حضور هوی متالیست های شیعه تو کنسرت قمه زنی روز عاشورا!!.
جمعه 19 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
اذن ! خاک بر ان سرت با ان حرف زدن عربیت !
جمعه 19 شهریور 1389

arya47 - ایران - کرمان
مراجعه به طالع بین، رمال و دعا نویس برای حل مشکلات و گرفتاری، راه درستی نیست؛ این افراد به دنبال سرکیسه کردن مردم هستند. به جای رو آوردن به خرافات، به ادعیۀ کتب معتبر مراجعه کنیم..... یعنی برای حل مشکلات به آخوند مراجعه کنیم و از آنها رهنمود بگیریم
جمعه 19 شهریور 1389

کاسیت - ایران - خرم اباد
بله بله کم کم دارن جلد2 قرآن هم میزنن ایرانیین دیگه صاحب اولیل هر کاری اولین تمدن،شعر،سفال ،اولین آدم،اولین آریایای،از مشاهیر بزرگ یا پدرشون ایرانی بوده یا مادرشون از جمله.بروس لی،انیشتن،آقای اوباما مدرکش هم دارجور میشه تمام تیم ملی المان.کارکنان ناسا کشف برق، اب،آتش، کره ماه،و................................................
جمعه 19 شهریور 1389

zahra50 - دانمارک - کپنهاگ
یعنی هنوز هستند کسانی که به تفسیر کتب مذهبی برای زندگی روزمره مراجعه میکنند ؟یعنی هیچ چیز تو این دنیا از هزار و پانصد سال پیش تغییر نکرده که ما باید به قوانینی که برای اعراب عصر جهالت وضع شد تن بدهیم ؟
جمعه 19 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
نگران نباش ! مــــــــــــلا های پُر رو * .! *عــــــــــــــزراییل را از رو بُردیـید!!. رمضانهای زیادی هستید تا آن سرزمین پــــــــــــاک .را به ویرانی و نابودی. بکشید!!..*نـــــــــــابـــــــــــود باد! حکومت ِ مُـــــــــــلایی در سرزمین پاک ..!. *"برای آزادی بپا خیزید..!!"*
جمعه 19 شهریور 1389

Negah* - المان - فرانکفورت
حالم بهم خورد از دیدن قیافه زشت وکریه این عقب مونده ذهنی... حرفهاشم مثل قیافش مزخرفه....
جمعه 19 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
شما چرا نمیفهمید این ملا چی میگه? این طرف داره برای دین مسیحی تبلیغ میکنه. از دانایی و شجاعت و مردم دوستی مسیح میگه و بعد از التاس وگریه کردن محمد سر یک زخم کوچک صورت و دندون درد.
جمعه 19 شهریور 1389

AFGPersian - سوئد - مالمو
لا اله الا الله با این کامنتاتون . از خودتون حیا کنید جز بد و بیراه به این و اون کار دیگه ای بلد نیستید . چه دکتر چه مهندس چه شیخ چه رییس جمهور چه یه آدم عادی به همه شون بی احترامی کردین
جمعه 19 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
ببندین در طویله را تا این حیوانات بیرون نیایند
جمعه 19 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
AFGPersian - سوئد - مالمو,,,تو چه میگی مفنگ تو چرا.. میسوزه یا اینکه تو هم دلت تنگ شده برای چند نوعی از این چرندیای آبدار دیگه از این پارازیتها نندازی قلا فش کن و در کنار persian دیگه afg حک نکن و با ملیت دیگران پز نده .
شنبه 20 شهریور 1389

faryad_111 - استرالیا - ادلید
خانه به دوش - سوئد - استکهلم,اینجوری به کسی توهین نکن, بده,زشته,
شنبه 20 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
خدایا چرا اینها اینقدر بدبخت و خنگند. آخه دختر با تمام فامیلش قرار بذاره و رضایتشونو بگیره اما پدرش رو بیخیال بشه. همه کارشون توش ایجاد نفاق و دشمنیه. وقتی به باباش مربوط نمیشه دیگه فامیلش چکاره اند. چند وقت دیگه هم فتوی میده اگه خدا رو نپرستین و به جاش خامنه ای باشه اشکال نداره با قرآن که اینکار رو کردن فقط خدا مونده که اینا براش حکم کنند.
شنبه 20 شهریور 1389

rastad - ایران - تهران
خفه شو کثافت شکر فروش . من خودم میدونم که داری میلیار میلیارد شکر میفروشی . آشغال حروم لقمه کثافت . بخدا قسم میدونم به پیر و به پیغمبر میدونم . چون از دفتر خودش توسط یکی از بستگانش داره 100 تن 100 تن شکر میفروشه . ( AFGPersian - سوئد - مالمو ) تو هم بس کن بابا . گندشو درآوردین . اینا یه مشت اراجیف گو هستن همشون کثافتن
شنبه 20 شهریور 1389

bluestar - ایران - تهران
massoudoslo - نروژ - اسلو آقا مسعود شلوغش نکن. من نگفتم مجذوب شدم. فقط از تکه ای از حرف او استفاده کردم تا منظور خود را بیان کنم. ((به سخن گوش کن. به گوینده توجه نکن)). من حرف حساب رو از شیطان هم میپذیرم . شما چطور؟
دوشنبه 22 شهریور 1389

- ایران - تهران
مگه شما هم به درده رژیم دچار شدین که پیام منو نمایش نمیدین؟!خیره سرمون اومیدیم اینجا از آزادی بیان استفاده کنیم!!!
---------------------
کاربر گرامی
لطفا نام کاربری خود را تغییر دهید.
با تشکر
سه‌شنبه 23 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.