اوباما برنامه آتش زدن قرآن از سوی یک کلیسای آمریکایی را محکوم کرد

 
اوباما برنامه آتش زدن قرآن از سوی یک کلیسای آمریکایی را محکوم کرد

رییس جمهور آمریکا از کشیش کلیسای انجیلى گینزویل فلوریدا خواسته است تا در تصمیم خود تجدیدنظر کند.

باراک اوباما، رییس جمهور آمریکا، در نخستین واکنش خود به برنامه یک کلیسا برای آتش زدن قرآن در روز یازدهم سپتامبر هشدار داد که این اقدام گروه القاعده را تقویت کرده و می تواند به خشونت های جدی در کشورهایی چون پاکستان و افغانستان منجر شود.

آقای اوباما در گفت و گوی اختصاصی با برنامه «صبح بخیر آمریکا» شبکه تلویزیونی ای بی سی با محکوم کردن این اقدام گفت: «این (اقدام) فرصتی طلایی برای یارگیری از سوی گروه القاعده است و می تواند به کارگیری افراد توسط آنها را افزایش دهد که خواستار عملیات انتحاری در شهرهای آمریکا و اروپایی هستند.»

رییس جمهور آمریکا از کشیش کلیسای انجیلى گینزویل فلوریدا خواسته است تا در تصمیم خود تجدیدنظر کند.

وی همچنین گفت: «این اقدام می تواند خشونت های جدی را در نقاطی چون پاکستان و افغانستان دامن بزند.»

ترى جونز، کشیش کلیساى انجیلى گینزویل فلوریدا که از آن با نام «مرکز پیوند جهانى کبوتر صلح» یاد مى‌ شود، اعلام کرده است که در نهمین سالگرد وقایع تروریستى یازده سپتامبر، به منظور یادبود قربانیان این واقعه و به منظور هشدار در مورد «تهدید‌هاى» ناشى از اسلام، از ساعت ۶ تا ۹ بعدازظهر روز یازده سپتامبر، صدها نسخه از قرآن را در محوطه این مرکز به آتش کشیده خواهد شد.

اعلام این برنامه خشم بسیارى از مسلمانان و رهبران برخى از کشورهاى اسلامى را برانگیخته است و همزمان مقام هاى دولت باراک اوباما چنین طرحى را محکوم کرده اند.

تری جونز، کشیش کلیسای انجیلی در فلوریدا طراح برنامه آتش زدن قرآن در روز یازدهم سپتامبر استواکنش های تازه جهانی

در تازه ترین واکنش های جهانی به برنامه آتش زدن قرآن، سوسیلو بامبانگ یودهویونو، رییس جمهور اندونزى، بزرگترین کشور اسلامى جهان، در نامه اى به رییس جمهور آمریکا ابراز نگرانى کرده است در صورتى که مراسم «قرآن سوزى» اجرا شود این اقدام تلاش هاى دو کشور براى ایجاد پلى بین جهان غرب و اسلام را «ناکام» خواهد گذاشت.

وى با ابراز نگرانى از این برنامه گفته است که آن مى تواند به برخورد میان مذاهب دامن بزند.

در ایران، آیت الله صافى گلپایگانى، از مراجع تقلید در قم، تصمیم این کلیساى آمریکایى را «موحش» توصیف کرده و گفته است: «به شخص پاپ و سایر روساى مسیحى هشدار مى ‌دهیم اگر چنین حادثه فجیع و غیر انسانى در آمریکا اتفاق افتد حکومت آمریکا و شخص رئیس جمهور اوباما را مسئول و مستحق محاکمه و بازخواست مى‌دانیم.»

وى از دولت آمریکا خواسته است تا «بدون فوت وقت این کشیش، دستگیر و کلیساى آن براى همیشه تعطیل گردد.»

همچنین آصف على زردارى، رییس جمهور پاکستان، با «تقبیح» برنامه «آتش زدن قرآن» در فلوریدا آمریکا گفته است که چنین اقدامى ممکن است عواطف مسلمانان را در سراسر جهان جریحه دار سازد.

هند نیز که پس از اندونزى و پاکستان بیشترین جمعیت مسلمانان را در خود جاى داده است از مقام هاى آمریکایى خواسته تا در این زمینه «اقدام اساسى» صورت دهند و همزمان رسانه هاى این کشور را از چاپ تصاویر مربوط به این واقعه بر حذر داشته است.

از سوى دیگر در فرانسه، که داراى بزرگترین جامعه مسلمانان در اتحادیه اروپا است، امام مسجد بزرگ پاریس از مسلمانان خواسته است تا از هر گونه اقدام تحریک آمیز خوددارى کرده و نگرانى هاى خود را به صورت مسالمت آمیز بیان کنند.

همچنین، کورت وسترگارد، کاریکاتوریست دانمارکى که در سال ۲۰۰۶ خشم مسلمانان را براى کشیدن طرح هایى از محمد، پیامبر اسلام، برانگیخته بود به رسانه هاى آلمانى گفته است که کاریکاتورهاى وى «تحریک آمیز بود که باعث واکنش، روشنگرى و آگاهى شده است ولى چنین اقدامى (آتش زدن قرآن) در این دایره قرار نمى گیرد.»

دولت کانادا نیز برنامه آتش زدن قرآن را موجب «شعله ور کردن عدم تساهل» دانسته و گفته است آن مى تواند به خشونت علیه سربازان کانادایى مستقر در افغانستان دامن بزند.

انیف عمان، وزیر امور خارجه مالزى از برنامه کشیش کلیساى انجیلى گینزویل فلوریدا به عنوان اقدامى «شنیع» یاد کرده که به گفته آن، حمله به مسلمانان محسوب مى شود. وى از باراک اوباما خواسته است تا مانع چنین اقدامى شود.

پیشتر نیز واتیکان انجام چنین برنامه اى را نکوهش کرده بود.

در ایالات متحده آمریکا، هم مقام هاى سیاسى شامل هیلارى کلینتون، وزیر امور خارجه و هم فرماندهان نظامى از جمله ژنرال دیوید پترائوس، فرمانده نیروهاى نظامى آمریکا و ناتو در افغانستان، چنین برنامه اى را محکوم کرده اند. آمریکا نگران است که این اقدام موقعیت سربازان آمریکایى را در افغانستان به خطر اندازد.

با این حال، مقام هاى واشنگتن گفته اند که آنها نمى توانند کار چندانى در زمینه توقف این برنامه انجام دهند و قانون اساسى آمریکا، حقوق آزادى بیان را تضمین کرده است.

کشیش کلیساى پروتستان انجیلى واقع در گینزویل فلوریدا پیش از این نیز کتابى با نام «اسلام از آن اهریمن است» منتشر کرده است.

به رغم محکومیت جهانى تصمیم این کشیش براى آتش زدن قرآن در روز یازدهم سپتامبر، وى اعلام کرده است که طرح وى همچنان پابرجاست.

در روز یازدهم سپتامبر سال ۲۰۰۱ که امسال نهمین سال بزرگداشت آن بزگزار مى شود برج هاى دو قلو نیویورک مورد حمله هواپیماهاى مسافربرى ربوده شده قرار گرفت که در جریان آن بیش از سه هزار نفر کشته شدند.

آمریکا گروه تروریستى القاعده را مسئول این حملات معرفى کرده است.
dannni - سوئد - استکهلم
قیافه اشو عین کفتار کثیف خیس میمونه نمیدونم هرکه میخواهد شهرت پیدا کنه شرو به توهین به اعتقادات مردم میزاره بهتره سیبلاشو اتش بزنه تا نتونه راه بره کثافت میمون
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
این چه کشوری که ریس جمهور و فرمانده ارتش دارند به یه کشیش احمق التماس میکنند که اینکارو نکن!!؟؟اگه زیر سر خودشون نبود اینطور فیلم بازی نمی‌کردند.اگه مریض نبا شند مسلمانها را تحریک نمیکنند،جالب اینجاست چند روز بعد که زدن کشیش کشتن آن وقت هزارتا صاحب پیدا می‌کنه!!??این پست فطرتها چون میدونند مسلمانها به حضرت مسیح احترام میزارند و هیچوقت توهین به پیامبرن نمیکنند از این اعتقاد مسلمانها سؤ استفاده میکنند و به پیامبر اسلام توهین میکنند و قرآن آتش میزنند در صورتی‌ که تمام اعتقاد ‌شان شرک و مسیح خدا میدونند.
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

AFGPersian - سوئد - مالمو
باراک اوباما از کشور خودش میترسه . ما از هتک حرمت به قرآن می ترسیم. کشیش از قربانیان ترور 11 سپتامبر میخواد حمایت کنه ولی چه حمایت عجیبی . خدا رحم کنه که القاعده به نام اسلام آمریکا رو و افغانستان رو نابود نکنه
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
غلط میکند این کشیش از طالبان بدتر اینکار را بکند او تنها ریگی به کفش دارد برای اینگونه انسان نماها مردم مهم نیستند تنها باور خود و رنگ و جنس افکارشان مهم است. اگر مردم یک گروه به اسم مسلمان و دیگری مسیحی به جان هم بیفتند برای این انسان نما ذره ای ارزش ندارد او می خواهد به هدف خود برسد. همانگونه که برای طالبان و القاعده و حکومت ایران نه جان مردم مهم است و نه سنگ خدا را به سینه میزنند آنها هم تنها می خواهند به اهداف و باورهای خود برسند. این مردک صلاحیت معلم اعتقاد و دین بودن را ندارد چون کار او صد درصد شیطانی و فتنه انگیز است.....
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
....اگر حتی می خواستی این غلط را بکنی بدون داد و قال همان پنجاه تا روانی تر از خود را پیدا میکردی و از صبح تا شب برای خودتان میسوزاندید نه اینکه با اینکار بخواهی آتش فتنه را بلند کنی. قرآن سالهاست که در حال سوختن است و این کار جدیدی نیست پس درد تو و هدف تو چیز دیگری ست که به دنبال آنی. و به این طریق می خواهی مردم کشور خودت را هم بر علیه اوباما بشورانی چرا که او مسلمان زاده است. و از این را آتو گرفته و سوء استفاده کند. مگر جرج بوش که یک مسیحی معتقد و صرف بود هرساله در کاخ سفید مداسم افطاری بر گذار نمیکرد مگر مهمان خصوصی ملک عبدالله نشد مگر با مسلمانها مشکلی داشت چه شده حالا این کشیش روانی مغرض بعد از نه سال و وقوع این حادثه در ابتدای دولت بوش خواب بود و اکنون به یادش آمده خر خودش است و تمام اطرافیان مسخ شده اش. مسلمانهای از جنس طالبان و حکومت ایران و دیگر افراطیون خرافی با شما مسیحیان مسخ شده منفور جامعه خودتان سر و ته یک کرباسید و به هم باج می دهید و هیچ تفاوتی با هم ندارید.
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
واکنش صافی آب از همه خنده دار تر است، او از رییس جمهور امریکا میخواهد کشیش را تنها بدلیل سخن گفتن از کاری دستگیر و زندانی کرده و کلیسا را ببندد! این موجود عتیقه پیش از تاریخی دیوانه همه را مانند ارباب نیمه دیوانه خود انگاشته و اندیشیده که سیستم حکومت داری کشورهای دنیا مانند ج.ا بر زور و دیکتاتوری استوار است! این نفهمها هنوز در قرون وسطی بسر میبرند! بعلاوه اینقدر این موجود نادان است که نمیداند کلیسای پروتستان از واتیکان جداست و پاپ سرپرستی بر این کلیسا ندارد!
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
دقیقا" این مرتیکه نمونه تعصبی های دو اتیشی که توی اسلام هم خروار خروار ریختو پاشه حالا این از نوع مسیحیشه . ولی اینا رو انگار از یک چوب تراشیدن چه مسلمون چه مسیحی .. بیسواد , بیکلاس , بیجنبه ! فقط و فقط واسه یک کار خوبن " لای یوار " ولی اون دیوار اونوقت دیگه به درد نمیخوره .  
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

DARYA_R - انگلستان - لیورپول
من هم به نوبه خودم این اقدام وحشیانه رو محکوم میکنم . احترام به عقاید انسانها اولین شرط انسانیت است . پس به باورهای هم احترام بگذاریم .
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

PARSIZABAN - ایران - شیراز
اخ جون .من با این کشیش موافقم.دستش درد نکنه.
جمعه 19 شهریور 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
DARYA_R - انگلستان - لیورپول ....احترام به عقاید انسانها اولین شرط انسانیت است...دمت گرم دریا
جمعه 19 شهریور 1389

sara_shiraz_iran - ایران - شیراز
مشکل کل دنیا همینه. احترام نذاشتن به عقاید بقیه
جمعه 19 شهریور 1389

bg_m - بلغارستان - صوفیا
اینها هم خودشونو گیر آوردن اگه بخواهند که یارو این کارو نکنه چون برای سیاست یا مملکتشون خطر واقعی تهدید درست میکنه همچین سر یارو رو زیر آب کنند که جیکش هم در نیاد این رو که بارها کردن مگه این ابله از جان اف کندی بزرگتره امدن نشون بدن که تو ملکشون آزادی است که نیست
جمعه 19 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
omid norway - نروژ - اسلو . تو معلومه هیچوقت پاتو از کشورهای دیکتاتوری بیرون نگذاشتی چون در کشورهای ازاد و دمکراتیک رئیس جمهور نمیتونه بر علیه قانون اساسی به یک نفر بگه چکار کن و یا نکن.
جمعه 19 شهریور 1389

بابک - ایران - سبزوار
ایا تا حالا یک مسلمان پیدا شده که یک جلد کتاب حتی بودایی را اتش بزنه فکر کم این کشیش طرز فکر القاعده را داره البته القاعده هم این کار را نکرد
جمعه 19 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
Black Chador - امریکا - ولدن:زمانی که فرد داره امنیت کشور تهدید میکنه فرق میکنه,این کشیش احمق باعث میشه مسلمانهای افراطی در خود امریکا موجب مشکلات و خطراتی بشوند و با گروههای تروریستی همکاری کنند و به امریکایها در هر جای دنیا حمله کنند
جمعه 19 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
omid norway - نروژ - اسلو . بعضی وقتها داشتن ازادی برای کسانی مثل این پست تر! خطرناک هست. روز اول من در کامنتم نوشتم که ایکاش من برای دوساعت میشدم دیکتاتور امریکا واین قضیه رو با یکی دوتا گلوله تو سر این اشغال تموم میکردم. شاید حتی اوباما هم همین فکرو کرده ولی فقط ارزو هست. کشور ازاد یعنی همین. اگر امروز ازادی ای پست تر! رو بگیرن فردا ممکنه از ازادی من بزنن.
جمعه 19 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
Black Chador - امریکا - ولدن .با این حساب حرف شما منطقی یه
جمعه 19 شهریور 1389

titi555 - سوئد - استکهلم
امیدوارم کشته بشه تا درس عبرتی برائ امسال کثیفی مثل خودش باشه تا دیگه جرات نکنن به قران توهین کنن.
جمعه 19 شهریور 1389

victorsiamak - بلژیک - بروکسل
poriyaye_vali - قطر - دوحه یه کلمه از مادر عروس
دوشنبه 22 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.