تیم ملی کشتی فرنگی ایران هشتم جهان شد


تیم ملی کشتی فرنگی ایران هشتم جهان شد

تیم کشتی فرنگی ایران برای اولین بار در مسابقات قهرمانی جهان به دو مدال طلا رسیده است

ایران پنجشنبه شب در پایان رقابت های کشتی فرنگی جهان در حالی به مقام هشتمی رسید که سال گذشته توانسته نایب قهرمان جهان شود.

در پایان روسیه میزبان قهرمان شد و تیم های ترکیه و آذربایجان روی سکوهای دومی و سومی رفتند.

کسب ۲۲ امتیاز ایران و مقام هشتمی با ۲ مدال طلای حمید سوریان در ۵۵ و امیر علی‌اکبری در ۹۶ کیلوگرم و رتبه نهمی امید نوروزی در وزن ۶۰ کیلوگرم بدست آمد.

سال گذشته فرنگی ایران با یک طلا و ۳ برنز به مقام دوم رسیده بود.

در این بازی ها طالب نعمت‌پور با قرعه کشتی گیر اسرائیلی روبه‌رو شد که روی تشک نیامد و امتیاز این وزن را از دست داد.

تیم کشتی فرنگی ایران برای اولین بار بود که در مسابقات قهرمانی جهان به دو مدال طلا رسید.

رده‌بندی تیمی:
۱- روسیه ۴۶ امتیاز ، ۲- ترکیه ۳۲ امتیاز ، ۳- آذربایجان ۲۶ امتیاز ، ۴- ارمنستان ۲۶ امتیاز ، ۵- کوبا ۲۴ امتیاز ، ۶- بلغارستان ۲۴ امتیاز ، ۷- قزاقستان ۲۴ امتیاز ، ۸ - ایران ۲۲ امتیاز ، ۹ - کره جنوبی ۲۰ امتیاز ، ۱۰- ژاپن ۱۵ امتیاز.

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
سامان طهماسبی دارنده دو مدال برنز قهرمانی جهان، در مسابقات جهانی ۲۰۱۰ مسکو روی تشک خواهد رفت، اما با لباس (دوبنده)‌ تیم ملی کشتی فرنگی جمهوری آذربایجان!. اهل سنندج است و کرد زبان. او اولین نفری است که در وزن ۸۴ کیلوگرم موفق به کسب مدال جهانی برای کشتی فرنگی ایران شد. برنز جهانی گوانگ ژو و برنز جهانی باکو در دو سال پیاپی رقم خورد. طهماسبی برنده مدال طلای آسیا در سال ۲۰۰۷ است. در تمام این سال ها هر بار از مسابقات مختلف بر می گشت، مثل سایر مدال آوران در برنامه های تلویزیونی صداوسیما حاضر می شد و هر بار فقط یک درخواست داشت: من بیکارم، برای گذران زندگی ام نیاز به شغل دارم!. و مدتی قبل در رقابت های قهرمانی کشور جمهوری آذربایجان شرکت کرد و به قهرمانی رسید. اما پس از بازگشت به ایران و بازتاب گسترده این خبر، ضمن تکذیب تغییر تابعیت، به خبرگزاری ایسنا گفت: «به عنوان یک قهرمان ملی خواسته زیادی ندارم. تنها از رئیس‌جمهور و مسئولین می‌خواهم یک شغلی برایم فراهم کنند و مشکل مسکنم را حل کنند. درخواست من معقولانه است و می‌خواهم باز هم برای ایران افتخارآفرین شوم.».
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
2) //حالا که تغییر تابعیت طهماسبی علنی شده است، مشخص می شود که مسئولین دولت با درخواست او موافقت نکرده اند. مگر این که تا فردا و قبل از آغاز مسابقات، به هر طریق ممکن رضایت او را برای انصراف از حضور در مسابقات جلب کنند.(به نقل از رادیو فردا). . وقتی اینچنین به قهرمانان امکانات دهیم تا چند سال دیگر در کشتی هم به رتبه های آخر میرسیم چرا که امکانات ما فقط برای برادران فلسطینی و لبنانی است نه ایرانی ها !!!!!
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
ار سامان " در آذربایجان چه خبر؟؟
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
تنها سامان طهماسبی نیست که به عضویت تیم ملی اذربایجان در امده...علی تبریزی قهرمان پرورش اندام ایرانی هم چندین ساله که به عضویت تیم قطر در امده وخدا تومن هم پول میگیره...اگه ایران مونده بود باید میرفت مثه اون وزنه بردار معروف اصفهانی دنبال کار تعویض روغن
جمعه 19 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.