گوشت قرمز و پنیر مقدار مشابهی کلسترول دارند

 
گوشت قرمز و پنیر مقدار مشابهی کلسترول دارند

اغلب مردم هنگامی که مصرف گوشت قرمز را کاهش می‌دهند به مصرف بیشتر پنیر رو می‌آورند. در حالی که پنیرها نیز از شیر کامل یا خامه تهیه می‌شوند و اغلب پنیرها در حالی که به لحاظ کلسیم غنی هستند ولی چربی اشباع‌شده بالایی نیز دارند و کلسترول آنها نیز بالاست. گوشت قرمز، ماکیان و بیشتر پنیرها تقریباً مقدار مشابهی کلسترول دارند.

سلامت نیوز: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: گوشت قرمز، ماکیان و بیشتر پنیرها مقدار کلسترول مشابهی دارند.

مرتضی صفوی در گفت‌وگو با  فارس، افزود: شیر تأمین کننده بسیاری از مواد مغذی اساسی در بدن است که می‌تواند به صورت کم چرب و پرچرب مصرف می‌شود . شیرهای با چربی بیشتر از چربی اشباع شده و کلسترول بالاتری برخوردار هستند که کالری بیشتری نیز دارند.

وی گفت: به طور کلی باید سعی کرد به جای شیر کامل از شیر بدون چربی استفاده کرد اگر این تغییر به تدریج صورت گیرد بهتر است و به این ترتیب میزان مصرف چربی اشباع، کلسترول و کالری کاهش پیدا می‌کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اغلب مردم هنگامی که مصرف گوشت قرمز را کاهش می‌دهند به مصرف بیشتر پنیر رو می‌آورند. در حالی که پنیرها نیز از شیر کامل یا خامه تهیه می‌شوند و اغلب پنیرها در حالی که به لحاظ کلسیم غنی هستند ولی چربی اشباع‌شده بالایی نیز دارند و کلسترول آنها نیز بالاست. گوشت قرمز، ماکیان و بیشتر پنیرها تقریباً مقدار مشابهی کلسترول دارند.

صفوی اضافه کرد: ولی پنیرها اغلب از لحاظ چربی اشباع غنی‌ترند. پنیر منبع مناسبی مثل گوشت برای تأمین برخی ویتامین‌ها و املاح معدنی خصوصا آهن نیست.

وی گفت: پنیرهایی که از شیرهای کم چرب تهیه شده‌اند معمولاً نسبت به پنیرهای طبیعی و ساخته شده از شیر کامل از چربی اشباع شده و کلسترول کمتری برخوردار است.

صفوی گفت: پنیر باید با چربی پایین و مصنوعی به جای نوع طبیعی و سخت آن استفاده شود و بیشترین پنیر، پنیری است که دارای 7 تا20 گرم چربی در 100 گرم داشته باشد.

وی افزود: شیرهای با چربی بالاتر از چربی اشباع شده و کلسترول بالاتری برخوردار هستند در نتیجه کالری بیشتری دارند و شیر کم چرب از چربی، کلسترول و کالری کمتری برخوردار است.

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
عجب گوشت قرمزی چه رنگی و چقدر چرخ کردش خوشگله !!!
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

zoroye iran - اتریش - وین
خفه کردن بیش از حد و کم تحرکی و خوردن غذای چرب ضرر داره حالا هی مقاله بزارید کشتید ما رو
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان: فریب این " رنگ " تازه را نخور ! به 2 دلیل : در غذای حیوانات " مس " قاطی میکنند که گوشت حالت قرمزی بیشتری داشته باشه و اگر بسته بندی شده هستند, به ان اکسیژن میزنند که باز بطور مصنوعی " انگار " گوشت تازه و نو هست که از کشتارگاه امده !! علم اقتصاد + کلک رشتی = کاسبی بزرگ !
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
پنیر اگه با گردو خورده بشه خوبه کلسترول رو هم میزون میکنه. پنیر دوست دارم. گوسفندی محلی لیقوان تبریز پنیر خامه فقط از اونایی که طعم گچ میده و یا اینکه . مزه پنیر نمیده خوشم نمیاد. وای پنیر محلی مطمئن با نون سنگگ کنجدی داغ برشته که کناره هاش نرم و خوش خوره با گوجه و خیار خرد کرده و یا با گردو . عالیه . دلم میخواد .
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
khosh bavar - ایران - کرمان بازم مثل همیشه به شما میگم افرین.خوشم میاد در هر زمینه ای اطلاعات خوبی داری ..منم کامنت شما رو تایید میکنم .مرسی
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

pariha - کویت - کویت
khosh bavar - ایران - کرمان دوست گرامی مطمن هستی کرمان زندگی میکنی یک گوشه کنار هایی از کشورهای اروپایی نیستی بعید میدونم ایران باشی.
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
pariha - کویت - کویت: پرییها خانم, من اگه ادرسم دقیقم را اشکار کنم, دیگه جرات نمیکنم بیام بیرون, چون دخترخانمهای زیبا و مهربان, مزاحم زندگیم میشند ! ولی چطور به این فکر افتادی ?!
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

Shaah - آمریکا - لس آنجلس
khosh bavar - کرمان. دوست عزیز، با اینکه با فکر شما درباره مارکتینگ و بهبود ارایه محصولات خوراکی موافقم، باید بگم حرفتان به سه دلیل نمیتونه درست باشه. بعنوان فارغ التحصیل شیمی-علوم غذایی عرض‌کنم مس Trace elementدر جیرهٔ غذاست و نمی‌تونه از ۲ میلیگرم روزانه فراتربره. افزودن مقدار بیشتر که اینطوررنگ جذابی بده ممنوعه حداقل درآمریکا. ترکیبهای مس +۱ زردو +۲ سبز آبی‌ جلوه میکنه. البته متابولیسم و بافت میتونه تغییر رنگ بده. بعضی‌ حشرات ترکیبهای مس بجای آهن دارندکه در نتیجه خونشان حاوی hemocyaninبه جای هموگلوبین میشه که آبیه. سلاخی به شیوهٔ غیر ذبح شرعی که مسلمانان و یهودیان بدان افتخار میکنند دلیل قرمزتر بودن گوشت نسبت به گوشت ایرانه. نکته جالب توجه اینه که فرمودید به گوشت بسته‌بندی شده اکسیژن میزنند که دود از سرم پرانید! میدونید دلیل اینکه مواد خوراکی رو بسته بندی میکنندچیه؟ جلوگیری از واکنش با این عنصر حیاتی برای تنفس ما! در صنعت از نیتروژن برای هواگیری و پکجینگ استفاده میشود. لطفا در نوشتار خود دقت فرمائید و اطلاعات درست و بجا به دوستانی بدهیدکه اینطور مجذوب شما میشوند. سپاس!
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
Shaah - آمریکا - لس آنجلس : مرسی دوست عزیز, که شما بخودتون زحمت دادید, و از دیدگاه علم شیمی خودتون گفتید. دوست گرامی, علم بقدری سریع پیشرفت میکنه, که این علم امروزی برای فردا قدیمیه و از طرفی از usa گفتید, که در ان کشور زندگی میکنید که " تکنیک " دیگری در علم و صنعت تغذیه استفاده میکنند که در کشوها دیگر قدغن هست بعنوان مثال, گوشتهایی که در بازار usa هست که در اروپا نیست و اجازه فروش انرا هم ندادند که از طریق ژنتیکی و یا گوشتهای کلونی, ساخته میشوند. و از طرفی در یکی از کشورهای اروپایی به تازه گی از این علم و صنعت گوشتی که از " اکسیژن " استفاده میکردند از طریق قانون جدید ممنوع کردند, و این افشاگری از طرف foodwatch بود. و در مورد مس, در جایی خوندم که این قرمری گوشت بخاطر مخلوط کردن مس به مقدار کم در غذای گاوها. من بسیار خوشحال خواهم شد که افرادی مثل شما در web site داشته باشیم که باعث بالارفتن سطح سایت خواهد شد. پس مرسی از توجه و راهنمایتان و تا بعد
جمعه 19 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.