حکم قصاص راننده تریلی تأیید شد


حکم قصاص راننده تریلی تأیید شد

حکم قصاص راننده تریلی که به عمد راکب موتورسیکلتی را زیر گرفته و او را کشته بود، در دیوان عالی کشور تأیید شد.

صبح 5 مهر، 88، از طریق مرکز فوریت‌های پلیس خبر تصادف منجر به فوت یک موتورسوار به مأموران کلانتری 153 چیتگر مخابره شد.

مأموران با حضور در محل حادثه متوجه شدند مرد جوانی به نام حمیدرضا که راکب یک موتور بوده است بر اثر تصادف با یک تریلی فوت کرده است. اظهارات شاهدان تصادف مبنی بر اینکه راننده تریلی و راکب موتور قبل از تصادف با هم درگیر شدند، مأموران را به سمت احتمال قتل راکب موتورسوار سوق داد.

راننده تریلی دستگیر و مدعی شد که ناخواسته با راکب موتور سوار تصادف کرده و او را کشته است. قرار مجرمیت راننده تریلی به اتهام قتل عمد، در دادسرای جنایی تهران صادر و پرونده وی برای رسیدگی به دادگاه کیفری استان تهران ارجاع شد.

جلسه رسیدگی به این پرونده در تاریخ 12 اردیبهشت امسال، در شعبه 71 دادگاه کیفری استان تهران و به ریاست قاضی نورالله عزیزمحمدی برگزار شد.

سیدرضایی، نماینده دادستان با بیان اینکه طبق مدارک موجود در پرونده مانند شکایت اولیای‌دم، گزارش مرجع انتظامی، نظریه پزشکی قانونی، اعترافات متهم و اظهارات شاهدان حادثه، ‌بزه انتسابی به متهم محرز است، مجازات متهم را خواستار شد. در ادامه جلسه، اولیای‌دم نیز در جایگاه قرار گرفتند و با اعلام شکایت مجدد از متهم ‌خواسته خود را قصاص متهم عنوان کردند.

کوروش، (متهم به قتل) در جایگاه قرار گرفت و با بیان اینکه اتهام قتل عمد را قبول ندارد، گفت: پشت چراغ قرمز ایستاده بودم که مقتول تلاش کرد از فاصله بسیار کم بین ماشین و جدول کنار خیابان عبور کند. با فحاشی از من خواست که تریلی را کنار بکشم. پیاده شدم و با او درگیر شدم که توسط خودروهای عبوری درگیری ما به پایان رسید.

چراغ سبز شد و زمانی که خواستم از تقاطع عبور کنم، مقتول مقابل من قرار گرفت و اجازه حرکت نداد و یک لحظه در نقطه کور ماشین قرار گرفت. با نگاه‌های متعجب مردم و فریادهای (قاتل، قاتل) مرد روزنامه‌فروش به کنار ماشین نگاه کردم و متوجه شدم که موتورسوار را زیر گرفتم و خودرو را متوقف کردم. اصلاً متوجه برخورد موتور با تریلی نشدم.

بعد از اظهارات متهم، قاضی عزیزمحمدی ختم جلسه را اعلام و بعد از مشورت با مستشاران دادگاه، حکم به قصاص راننده تریلی داد.

با اعتراض وکیل مدافع متهم، پرونده برای رسیدگی به شعبه 11 دیوان عالی کشور ارجاع داده شد که قضات این شعبه نیز در نهایت حکم دادگاه بدوی مبنی بر قصاص متهم را تأیید کردند.

zartusht67 - المان - فرانکفورت
خوب با وجود همچین رژیم کثیفی که مردم را زیر فشار طاقت فرسا گذاشته اعصاب برای مردم بیچاره نمانده و هر روز شاهد این گونه ناهنجاری ها هستیم
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
به نظر من مقصر اصلی راننده موتور سیکلت بوده و راننده تریلی کاملا بی گناه سزوار و مستحقق قصاص نیست.مقتول میخواست با دم شیر بازی نکند ولی خدا کنه اینطوری باشه (سر بی گناه پای دار میرود؛اما بالای دار نمی رود......امیدوارم هر چه زودتر بی گناهیش(کوروش)ثابت شود و مجازات نشود.در اخر یک کلام ختم کلام من که اصلا راضی نیستم قصاصش کنن دیگه خود دانید.
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

AFGPersian - سوئد - مالمو
هی ربطش بدید به دولت
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

Ezhaq - ایران - تهران
درباره ماجرا نمی شه نظر داد ، ولی با اعدام مخالفم.
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

OzveMardom - فرانسه - پاریس
عادلانه نیست. راست میگه ماشینهای بزرگ تا چند متری جلوی چرخ جلویشان کور کور است. موتورسوار احمق رفته بوده جلوی چرخ. اون راننده هم که عصبانی ازتقاضای نابجای موتور سواره و دعوای صورت گرفته.
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

kian ahvaz - ایران - اهواز
موتور سوار خر راننده کامیون از او خرتر پلیس راهنمایی از هردو خرتر...................
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

kaveh7 - المان - فرانکفورت
ممکنه راست بگه ، چون من تریلی روندم ، اون گوشها و جلو کامیون حتئ ماشین هم دیده نمیشه، تا حدود ۲ متری.
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

siavash siavash - بلژیک - انتورپ
این موتور سوارا خیلی بد میرونن و در اکثر موارد مقصرن. تازه بندالتم میشن.
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
چندی پیش هم گفتم نمیدونم واسه چی اصلا دادگاه تشکیل میدن این وحشیهای بی منطق. حکم رو که از روی باد شکم صادر میکنن. در این محاکمه شاهدان گفتن "با موتور سوار قبل از تصادف درگیر شده" ولی کسی نگفته تصادف عمدی به نظر اومده ویا همچون چیزی. راننده هم اعتراف به درگیری قبل از تصادف کرده ولی احتمالا" ریشش رو با تیغ تراشیده بوده, و یا موهاش بلند بوده یا چیزی تو این زمینه ها که موجب عدم سیمپاتی شده و اقا محارب با راکب شناخته شده و قصاص. ضمنا" تیتر بالا رو میبینید نصفش عربیه کم کم کسانی که عربی بلد نباشن کلاهشون پس معرکه اس. پیروز باشین.
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

hovakhshatare - ایران - تهران
حالا هی خودمون رو باد کنیم که مردمان بافرهنگ و باشعوری هستیم و فرهنگ 2500 ساله داریم! تا کی خودمونو گول بزنیم؟ ما فرهنگ نداریم. اون که از موتورسواره که اولا می‌خواسته از بین تریلی و جدول لایی بکشه که بتونه از چراغ رد بشه، اگه قصد رد شدن از چراغ رو نداشت دلیلی نداشت تا بخواهد از مسیری به اون تنگی رد بشه، بعد هم که دیده رد نمیشه شروع کرده به راننده تریلی فحش دادن. راننده تریلی هم که از اون بدتر اومده پایین و دعوا راه انداخته. بعد هم که دوباره موتورسواره لات بازی درآورده و خواسته حال راننده رو بگیره اون هم که دیگه زده به سیم آخر و یارو کشته. حالا هی بگید ایرانیها بافرهنگن!
جمعه 19 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.