فرانسه: دفاع از سکینه آشتیانی موضوعی ملی است


فرانسه: دفاع از سکینه آشتیانی موضوعی ملی است

وزیر خارجه فرانسه سنگسار را "اوج وحشیگری" و "بازگشت به قرون وسطی" توصیف کرد

برنار کوشنر، وزیر امور خارجه فرانسه، گفته است که نجات سکینه محمدی آشتیانی یک مساله شخصی برای او و یک موضوع ملی برای فرانسه است و به این منظور اگر لازم باشد به تهران سفر خواهد کرد.

وزیر امور خارجه فرانسه این سخنان را روز دوشنبه در پاریس پس از دیدار با محمد مصطفایی، وکیل سابق خانم محمدی آشتیانی که به نروژ پناهنده شده است، بیان کرد.

برنار کوشنر تاکید کرد: "همان طور که رئیس جمهوری گفته است، فرانسه حمایت ( از سکینه محمدی آشتیانی) را تضمین می کند."

او گفت که دفاع از این زن برای وی یک مساله شخصی است و افزود: "اگر لازم باشد که به تهران بروم، به تهران خواهم رفت."

این در حالیست که خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از جاوید هوتن کیان، وکیل متهم، نوشته است، وی نگران است که مقام های قضایی ایران حکم سنگسار موکلش را پس از ماه رمضان به اجرا بگذارند.

پیش از این، واتیکان گفته بود که ممکن است از طریق کانال های دیپلماتیک از ایران بخواهد اعدام سکینه محمدی آشتیانی که محکوم به سنگسار شده است را متوقف کند.

فرناندو لومباردی، سخنگوی واتیکان روز یکشنبه طی بیانیه ای گفت کلیسای کاتولیک "این ماجرا را با دقت و تعهد دنبال می کند."

حکم سکینه آشتیانی واکنش شدیدی علیه حکومت ایران در جهان در پی داشته است

سجاد قادرزاده، پسر سکینه محمدی آشتیانی می گوید که مادرش به دلیل انتشار عکسی در نشریات خارجی، و به اتهام اشاعه "فساد و بی حجابی" به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شده است.

روزنامه بریتانیایی تایمز لندن، چند روز پیش، عکس زن بدون حجابی را منتشر کرد که گفته بود متعلق به خانم آشتیانی است، اما این روزنامه جمعه (سوم اوت) گفت که این عکس مربوط به سکینه محمدی آشتیانی نیست و از بابت این اشتباه خود، عذرخواهی کرد.

گفته شده که این عکس، تصویر یک زن ایرانی مقیم خارج است.

سجاد قادرزاده گفته بود که مادرش به خاطر انتشار این عکس، به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شده است. او در این مصاحبه ها گفته است که افرادی که اخیرا از زندان تبریز آزاد شده اند، این موضوع را به او اطلاع داده اند.

او در نامه سرگشاده ای گفته است که مادرش از دو هفته پیش ممنوع الملاقات شده و حتی اجازه نیافته از تلفن استفاده کند.

سکینه محمدی آشتیانی پیشتر به سنگسار محکوم شده بود، اما در پی اعتراض های جهانی، دولت ایران اعلام کرد او سنگسار نخواهد شد ولی حکم اعدامش همچنان پابرجاست.

ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران اوائل شهریور اعلام کرد که در مورد این پرونده "راهکارهای ویژه ای" را با هدف "اعمال دقت های مضاعف در اعمال قانون و رعایت حقوق قانونی افراد" در نظر دارد.

سکینه محمدی آشتیانی در سال ۲۰۰۶ میلادی به اتهام رابطه "نامشروع" با دو مرد پس از فوت همسرش محکوم شد، اما بعد دادگاه دیگری او را به اتهام رابطه با مرد دیگری پیش از مرگ همسرش، به "زنای محصنه" محکوم و علیه او حکم اعدام صادر کرد.

این زن ۴۳ ساله و صاحب دو فرزند، در تبریز زندانی است. او اتهام "زنای محصنه" را رد می کند.

شکلات - ایران - تهران
با هم بیاین دعا کنیم ، خدامونو صدا کنیم ، شفا بده مریضو، خط بزنه ستیزو، رو هیچ دیوار و بومی ، نخونه جغد شومی ، دعا کنیم رها شن، اونا که توی بندن، از بس نباشه نااهل، زندونها رو ببندن
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

seda-iran - برزیل - ریودوژانیرو
تو فعلا برو کولی ها فرانسه رو که اخراج کردی درست کن. این زن بدبخت از انجا لطمه دید که وکیلش از ایران رفت و موضوع رو بین المللی کرد و جموری اسهالی جو گیر شد
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
ما که دیگه با سکینه هوسران و وکیلش رابین هود قلابی هیچ کاری نداریم , خدا کنه سکینه ازاد بشه و بره برزیل و هر روز با مردهای برزیلی LOVE بترکونه و عروس خوش اندام برزیلی قسمتش بشه . اقای رابین هودم که خیالش با اقامت راحت شد و در اینده به سکینه کارت دعوت میفرسته تا از برزیل بیاد اروپا و می نشینند تخمه افتابگردون ایرانی می شکنند و بیاد این روزا که دنیارو سر کار گذاشتندگل میگن و گل می شنوفند. سکینه و مصطفایی مال شما, ما نخواستیم . حالا هر چی دلتون میخواد به جوون هم بیفتید . بیچاره شوهرشم که ...... ولش کن قرار شد حرف نزنم بهای خونشو بسپر به اوناییکه اینجا قضاوت میکنند و کامنت میذارن !!!! خدا اخر و عاقبت همه مونو بخیر کنه . همگی چه مخالف !? چه موافق !? موفق و سربلند باشید .
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
عجب ماجرایی شده.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
افرین, ولی یک نگاهی هم به اعمالت بنداز که با کولیهای اروپایی چه برخورد انسانی دارید! کوشنر, میخوام دردت بیارم : سنگسار قهقرایی سکینه = اخراج کولی اروپایی ! با این اعمالتون خیانت به شعار انقلابی رنسانس, برادری و برابری , کردید !!
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

seven11 - مجارستان - بوداپست
این اروپاییها از هر وسیله ای جهت تبلیغ و خودنمایی استفاده میکنند! و چهره انسان دوست و مهربان خودشان را که دل گرگ و کرکس را آب میکنه به دنیا نشان میدهند!! البته از اون طرف هم هرچی قاتل و تروریست به خاطر معاملات تجاری آزاد میکنند.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

bavaffa - اذربیجان - باکو
در اکثر کشورهای اسلامی سنگسار رواج دارد وهمچنین در اسرایئل حالا اگر دل شما به زنان ایران میسوزد باید باقاطعیت بگم 90 در صد زنان ایرانی با رای خانواده سوهر دادن و همینو دلیل میکند و به شوهرشان خیانت میکند جوابش مشخص این اقا زندان بان منه خانوادم منو توی این زندان کردن حالا بهتر دست از سر این خانوم بردارن و به اون 90 درصد که همشون در ارزوی خارج هستند جابدند پناهندگی و غیره نه اینکه پشت پرده خبر دیگری باشه.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

angelx - انگلیس - انگلیس لندن
خاک تو سرتون که تو دنیا ابرو برا ایرانی‌ نذاشتین. وحشی‌های اثر حجری..
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

فاتح - ایران - تهران
لابد باید به این زن که دارای ارتباط نامشروع با مردی دیگر بوده و با همکاری وی شوهرش را به طرز فجیعی کشته است جایزه داد !
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
دفاع از شاپور بختیار چطور؟ زیاد بشما ربطی نداشت نه؟ای نان به نرخ روز خورهای حرامی!
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

s4yes4r - انگلستان - لیدز
ای بابا بیا ببین همین الان چه زنا ها که تو ایران نمی‌شه. چه اعدامها که تو خفا انجام نمی‌شه چه خود فروشیها . که نمی‌شه و هیچ کس هم ککش نمیگزه. من نمی‌دونم حالا این داستان این زن و این آبرو ریزی جهانی‌ چیه که . این همه ادامه دا ر شده و دنیا داره هوار می‌کنه دلم به حال اونأی میسوزه که نه وکیل دارن نه کسی‌ که واسش غصه بخور چه برسه به جنجال جهانی‌ لیدز .
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
bavaffa - اذربیجان - باکو . "در اسرائیل" سنگار کردند? کی? شماها از دروغ گفتن خسته نمیشید?
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

چین چیلا - ایران - تهران
کاربر گرامی

بدلیل ارسال پیامهای متعدد حاوی کلمات رکیک , ناشایست به دیگر کاربران و استفاده از نامهای کاربری متعدد دسترسی شما به بخش نظرات مسدود شد.

برخی از اسامی کاربری مسدود شده

رقیه سادات
هالی
نانا
چین چیلا
fall
rotana80
parsa2537
farizare
khodayar
aliii
amal
behrouz11
mahmood20052005
----------
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
فاتح - ایران - تهران-نه بایدساندیس داد..
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
bavaffa - اذربیجان - باکو-این اراجیف بالامنبری روبذاردرکوزه خجالت بکش ..خودت فهمیدی چی بلغورکردی ?
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
ایرانی نباید به امید کوشنر و یا دیگران بنشیند.. به زن در ایران به اتهام ِ عکس ِ. بی حجاب تهمت زده میشود ..!بنابراین با بازیگر سینمایت چه برخوردی داری؟؟!. وقتیکه در خارج ِ از کشور عکس میگیرد...؟؟!. پـــس.بر علیه حکومت ِ اسلامی بر پا خیز..!!*. برای ِ آزادی بپا خیز..!!*. زن ِ ایرانی تا بیش از این خوار نَشُدی ! برای آزادی یت بر پا خیز..!!*. نابود باد حکومت اسلامی(با و بدون ِ عمامه)..!!*
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
بزن زنگو درد و بلات بخور تو سر این خامنه ایی بی شرف.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

bavaffa - اذربیجان - باکو
Black Chador - امریکا - ولدن . یه ذره واقع بین باش سنگسار مال یهود محمد هم داره در ضمن اونا میکند اب از اب تکون نمیخوره اینا نکرده دنیا تکون میخوره به نظر من ریشه هر دینی بوداره چون از یهوده در ضمن اطلاعاتتو بالا ببر بعد نظر بده. تحقیق کن اگر زن یهودی به شوهرش خیانت کنه چه میکنش.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام
shirzan 48 بلژیک بروکسل تو کلاه خودتو سفت نگهدار love نترکونی حقیر عضو جدیدم سلام دوستان
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
shirzan48 - بلژیک - بروکسل-واقعا توبوییی ازانسانیت بردی???نذاردهنم روبازکنم فاطی ...توبشین فیلم پورنوی ایلاره خودتون روتماشاکن شایدیکروزهم.....اره کاملا مشخص هست هوسبازکیه هاهااااااااا.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
شکلات حالت چطوره امیدوارم خوب و تندرست باشی
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
فرستادن خمینی هم موضوع ملی بود بی شرف ها تمام این بدبختی ها از دست شماهاست که کنفرانس گئودالوپ برای ماها درست کردید و باجتان هم با فروش میلیاردی محصولاتتان گرفتید هنوز هم در حال خالی کردن جیب مردم ایران هستید
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
shirzan48 بلژیک - بروکسل معلومه بسیار زشت چهره هستی مثل فاطی کماندوها کسی نگاهت نمیکنه عقده ای شدی ولی شرکتهای همسر یابی دربلژیک هست عکس و مدارکت را بفرست شاید یک بخت برگشته بدبخت خر شد و بله را گفت تو هم از تنهایی در میای دیگر پاچه این و ان را نمیگیری
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
tirzan4- تیرزن، گویند کافر همه را به کیش خود پندارد. ننه قمرهای اسلامی قمی باید هم این حرفها را درباره زنان دیگر بسازند.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
سنگسار یک حکم ضد بشری و بربری است. سنگسار باید از ایران رخت بربندد، این حکم قرون وسطائی جایی در ایران ندارد. بنظر من فرانسه به حق دارد دفاع می کند برای من تعجب برانگیز است که هنوزم آدمهای داریم که از سنگسار زنان دفاع می کنند، !! واقعا متاسفم برای این ادمها که چقد بی رحم و وحشتناک فکر میکنند. ضمنا اخراج کولی ها از فرانسه با مسله سنگسار دو مسئله جدا هستند این کولیها که به اکثر کشورهای اتحادیه اروپا از جمله فرانسه ،ایتالیا، هلندوسوئد و ....... اومدن دست به دزدی و جیب بری و گدائی زده و به صورت باند های مافیایی اداره میشوند و کلا برای این کشورها معظل شده اند.هرچند چند روز پیش هم در پاریس تظا هراتی از طرف مردم فرانسه در حمایت از این گروه که به روما معروفند،برپاشد. دوستان به یاد داشته باشید حقوق بشر در ایران باید با تلاش ما ایرانی ها انجام پذیرد . حکم سنگسار واقعا یک حکم قرون وسطائی و عصر بربریت است. ما باید در برچیدن ان همگی تلاش کنیم.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
shirzan48 - بلژیک - بروکسل . رقیه قمی خجالت بکش زن ستیز اسلامی منفور bavaffa -. جوک سال را گفتی ای کیو/ در اسرائیل اعدام وجود ندارد چه رسد سنگسار!!!!. فاتح - ایران - تهران . ..قاتل نوشتم جرم این زن ثابت نشده باز زر زر کن.. تو به قاتل بودن رهبر دینت بپرداز تو را چه به اظهار نظر. می بینید لمپنها اسلامیون بی سواد و ابجی زینب ها روز بروز در این سایت بیشتر می شوند اینهمه سایت رژیمی و اسلامی هست خبر مرگتان بروید انجا قاتلان اسلام
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
bavaffa - اذربیجان - باکو . . در دین اولی که یهودی هست که بعد مسیح ازش کاپی کرد و بعد محمد از مسیح کاپی کرد سنگسار بود. ولی برعکس مسلمونها که روز بروز وحشتر میشن یهودی ها و مسیحی ها خیلی از عملیات وحشیگری دینشون رو برداشتن تا دینشون رو انسانی تر کنند. تو مدرک بده که در اسرائیل زنی را سنگسار کردند.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
kharabati انگلیس بیرمئگام - انکلیس - بیرمنگام-درودخوش اومدی دوست عزیز..
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
چین چیلا - ایران - تهران-رقییییییییی ........ضایع..*مرسی مدیریت سایت*
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
zartusht67 - المان - فرانکفورت -well done xدوست من---چه ترشی بادمجونی شده این شوت زن..
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
چین چیلا یا همان رقیه سادات هم به درک واصل شد سپاس بیکران از مسئولان سایت که دل در گرو ایران دارند و این اراذل اوباش راافشا می کنند.شیر زن مواظب باش.
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس . . دوست عزیز هی به این بسیجی های تازی صفت نگو از این سایت برید. بعد ما از احمقی کی بخندیم.
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس . . دوست عزیز هی به این بسیجی های تازی صفت نگو از این سایت برید. بعد ما از احمقی کی بخندیم.
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

شکلات - ایران - تهران
zartusht67 - المان - فرانکفورت دوست و هموطن خوبم ، سلام . ممنونم که حالمو پرسیدی . خوبم و زندگی م مثل یه آب روان در جریانه ، گاهی وقتها برگی از درختی می افته و گاهی وقتها گل میشه و گاهی با وزش باد موج دار و پرتلاطم و بیشتر وقتها هم آروم و بی صدا در گذره . خدا رو شکر میکنم که جریان داره . امیدوارم که تو هم خوب و شاد باشی . هم تو و هم همه انسانهای خوب / به امید دیدار در سرزمین آرزوها ، ایران .
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
چرا فحش میدید منکه گفتم سکینه و مصطفایی مال شما !!!! من دیگه نظر نمیدم شما ماشااله انژری زیاد دارید , من کم اوردم ......ازسکینه و مصطفایی یه مجسمه درست کنید . سکینه که از نظر شما معصومه و پاکدامان و بیگناهه و .. و از مصطفایی چون شجاع بود . بازم میگم سکینه و مصطفایی و همگی چه مخالف !? چه موافق !? سلامت و سربلند باشید .
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
رقیه سادات , هالی , نانا, مردم از خنده داداشمون چه ترفندهائی به کار می بره از دکتر یاد گرفتی IQ ? تویی که حتی جرات نداری اسمتو اینجا راست بگی دم از اسلام و مسلمونی می زنی و خودتو واسه حکومت جر میدی? ای سرباز امام زمان? حقا که نمونه بارز مسلمونی به سبک جمهوری اسلامی هستید تو و امثال تو.ساندیس خور حقیر.
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
katrina - اسکاتلند - گلاسکو بیچاره تنهایی زیاد عقده اش را زیاد کرده تندرست باشی عزیزم به امید ازادی
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

hamid-fars - ایران - فارس
دولت فراسه تا زانو توی منجلاب نابسامانی اقتصادی و اعتصاب گیر کرده و اون بلاها را داره سر یک مشت مردم فقیر اواره (کولی ها ) میاره بعد به دنبال اعاده حیثیت و دفاع از متهمان سایر ممالک دیگره . شما اگه بیل زنی برو باغ خودتو بیل بزن
چهار‌شنبه 17 شهریور 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
کشوری با داشتن رئیس جمهور و همسر معلوم الحال وشهروندانی همچون ARTEMIS SW بایدهم این موضوع براشون ملی باشه.خوش بحال فرانسویها
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
چین چیلا - ایران - تهران حقت بود که ضایع بشی
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
hamid-fars - ایران - فارس. حالا به فرانسه بند کردید??به تو چه مربوط مسائل سیاسی فرانسه صلاح مملکت خویش خسروان دانند// چون از این زن بینوا دفاع کرد اخ شد ولی در////ع...قلاب شما که خمینی بی پدر مادر را به نوفل لوشاتو برد و او را در جهان لانسه کرد خوب بود!!
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
چین چیلا - ایران - تهران ادم تو شلنگ اب شنا کنه بهتر از اینه که اینطوری کنف بشه..
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

hamid-fars - ایران - فارس
فرانسه - پاریس artemis.sw به مسئله خوبی اشاره کردی مطمئنن مسائل داخلی هر کشوری مربوط به خودشه منجمله ایران . پس باید این احترام متقابل یک جانبه نباشه.
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.