واتیکان قضیه سکینه آشتیانی را با دقت و تعهد دنبال می کند


واتیکان قضیه سکینه آشتیانی را با دقت و تعهد دنبال می کند

حکم سکینه آشتیانی واکنش منفی شدیدی علیه حکومت ایران در جهان به راه انداخته است

واتیکان می گوید ممکن است از طریق کانالهای دیپلماتیک از ایران بخواهد اعدام سکینه محمدی آشتیانی که محکوم به سنگسار شده است را متوقف کند.

فرناندو لومباردی سخنگوی واتیکان طی بیانیه ای گفته است کلیسای کاتولیک "این ماجرا را با دقت و تعهد دنبال می کند."

بیانیه واتیکان بدنبال مصاحبه پسر خانم آشتیانی با یک خبرگزاری ایتالیایی و درخواست کمک برای مادرش صادر می شود.

سکینه محمدی آشتیانی به جرم "زنای محصنه" به سنگسار محکوم شده است، اما در پی اعتراض های جهانی، دولت ایران اعلام کرد وی سنگسار نخواهد شد ولی حکم اعدامش همچنان پابرجاست.

در بیانیه واتیکان آمده است: "موضع کلیسا در قبال مجازات اعدام بر همگان روشن است و بخصوص سنگسار شکل بسیار خشنی از اعدام است."

آقای لومباردی گفت واتیکان ممکن است از کانالهای دیپلماتیک کوشش کند جان خانم آشتیانی را نجات دهد.

اما او به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته است تاکنون هیچ درخواست رسمی در این باره صادر نشده است.

سجاد قادرزاده پسر سکینه آشتیانی در مصاحبه با خبرگزاری ایتالیایی آندکرونوس از پاپ بندیکت و دولت ایتالیا خواست به مادرش کمک کنند.

ایتالیا روابط اقتصادی خوبی با ایران دارد.

فرانکو فراتینی وزیر خارجه ایتالیا از حکومت ایران خواست از خود "ترحم" نشان دهد و خانم آشتیانی را اعدام نکند.

روزنامه بریتانیایی تایمز لندن، چند روز پیش، عکس زن بدون حجابی را منتشر کرد که گفته بود متعلق به خانم آشتیانی است اما این روزنامه روز جمعه (سوم اوت) گفت که این عکس مربوط به سکینه محمدی آشتیانی نیست و از بابت این اشتباه خود، عذرخواهی کرد.

گفته شده که این عکس، تصویر یک زن ایرانی مقیم خارج است.

سجاد قادرزاده، پسر خانم آشتیانی در چند مصاحبه گفته است که مادرش به خاطر انتشار این عکس، به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شده است. او در این مصاحبه ها گفته است که افرادی که اخیرا از زندان تبریز آزاد شده اند، این موضوع را به او اطلاع داده اند.

روزنامه تایمز لندن که این عکس را روز ۲۸ اوت منتشر کرده، گفته بود که عکس بدون حجاب خانم آشتیانی را از طریق یکی از وکلای او به دست آورده است.

سکینه محمدی آشتیانی در سال ۲۰۰۶ میلادی به اتهام رابطه "نامشروع" با دو مرد پس از فوت همسرش محکوم شد، اما بعد دادگاه دیگری او را به اتهام رابطه با مرد دیگری پیش از مرگ همسرش، به "زنای محصنه" محکوم و علیه او حکم اعدام صادر کرد.

این زن ۴۳ ساله و صاحب دو فرزند، در تبریز زندانی است. او اتهام "زنای محصنه" را رد می کند.

khosh bavar - ایران - کرمان
واتیکان : افرین, که مراقب اخوند هستی و به یک زن " بیگناه " کمک میکنی . ولی فراموش نکن که زنان بیگناه متدین و مذهبی مخصوصا افریقایی منتظر " اجازه " شما برای استفاده کردن از کاندوم هستند !
دوشنبه 15 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
مرگ بر ج..اسلامی و ننگ و نفرت بر طرفداران خمینی هر اشغالی که باشد
دوشنبه 15 شهریور 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
واتیکان راست میگه, چرا در المان از خون اون زن مسلمان بدبخت مصری (مروا ال شربینی) که باردار بود و بی گناه که زن و بجه اش را در شکمش در دادگاه با حضور قاضی ومردم با چاقو کشت دفاع نکرد. اگر جرم جرم است جرم سکینه که از شربینی بیشتره که!! واتیکان راست میگه,چرا یکبار اسم ندارو نیاورد که خونش در راه ازادی میهنش ریخته شد!!! چون جرم سکینه به روش زندگی خارجیها نزدیک است باید مجازات نشود ( یعنی اگر شوهر داری برو با یکی دیگه دوست شو و بخواب) .
دوشنبه 15 شهریور 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
هردم از این باغ بری میرسد تازه تر از تازه تری میرسد.حامیان سکینه عبارتند ازفراریان.دربدران....وحالاکشیشهای متجاوز به کودکان.
دوشنبه 15 شهریور 1389

بابا فیروز - ایران - اصفهان
ما خیلی از این بدترش رو هم دیدیم و هم داریم هزاران حکم از این بدتر برا اشخاص بی گناه در سراسر جهان صادر میشه هیچ اتفاقی هم نمی افته آب هم از آب تکون نمیخوره چرا این یکی فقط شاخ شده ؟؟؟؟؟؟ سیاست عجب کثیفه
دوشنبه 15 شهریور 1389

massoudoslo - نروژ - اسلو
زیتون بهبهان / دوست مجهول آلاینده و علق الافکارخودم ، آسیاب به نوبت است ؛ ) نوبت شما که رسید و دربدر و آواره شدید یه یادی از ما هم بکنید و در ان وقت هوشیار باشد که زیاد سیگار نکشید که سبیلتان زرد شود و اگر هم شد حتما سبیلتان را بتراشد!البته دنیا به روی مدیران لایق که بتوانند دنیا رو اداره کنند(مثل جناب عالی) همیشه باز است.قربان جدت بشی امروزه اگه سوپ باقالی شما را گیج و ولنگار میکند لطف کنید پشت کامپوتر اهدایی خودت اگر مینشینی پنجره اتاق را باز بگذار تا کمی هوای تازه به مغزت بخوره .تا عمو بندیک رو دست کم نگیری ( با نفوذ ترین رهبر مذهبی ایران سکولار فردا).
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
shirzan48 - بلژیک - بروکسل . رقیه قمی ضد زن و بیسواد قتل مروه یک حادثه از سوی یک المانی روسی الاصل بود که جوابش را هم گرفت مسئله ی سکینه یک اتهام و جرم حکومتی است گورت را گم کن اسلامی لمپن.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.