نسرین ستوده بازداشت شده است


نسرین ستوده بازداشت شده است

نسرین ستوده

مقامات قضایی به وکیل نسرین ستوده گفته‌اند که وی تا اطلاع ثانوی بازداشت خواهد بود. نسیم غنوی امکان ملاقات با بازپرس پرونده را نیافته و در حال پیگیری قرار موکل خود است. خانم ستوده در پی احضاریه کتبی به اوین رفته بود.

وکیل نسرین ستوده پس از مراجعه به دادسرای امنیت در صبح یکشنبه ۱۴ شهریور، خبر بازداشت خانم ستوده را دریافت کرده است. به نسیم غنوی اجازه دیدار با بازپرس را نداده‌اند و گفته‌اند که هرگاه لازم باشد، خود با وی تماس خواهند گرفت.

نسیم غنوی، روز شنبه نیز امکان حضور در جلسه بازپرسی از نسرین ستوده را نیافته است. مقامات قضایی پس از پذیرش و ثبت وکالتنامه ارائه شده، از وی خواسته‌اند که آنجا را ترک کند.

نسیم غنوی به دویچه وله می‌گوید: «قانونا پس از احضار متهم و تفهیم اتهام به او باید قرار صادر کنند. این قرار می‌تواند کفالت یا وثیقه یا بازداشت باشد. در حال حاضر به نظر می‌رسد که قاضی تشخیص قرار بازداشت را داده است. البته این را با اطمینان نمی‌توانم بگویم، زیرا خبر بازداشت را تلفنی به ما گفته‌اند و رسمی نیست.»

خانم غنوی می‌گوید که بازپرس پرونده در مراجعه مجدد به دادسرا حاضر به دیدار و صحبت با وی نشده است: «به ماموران گفتند بگویید خانم ستوده بازداشت است و با وکیل‌شان کاری نداریم. هر زمان لازم بود به ایشان اطلاع می‌دهیم.»

به گفته‌ی نسیم غنوی، خانم ستوده سه نفر دیگر را برای وکالت خود انتخاب کرده که اسامی آنها پس از امضای وکالتنامه اعلام خواهد شد.

نسرین ستوده وکیل مدافع بسیاری از زندانیان سیاسی از جمله عیسی سحرخیز و محمد صدیق کبودوند است. وی وکالت شیرین عبادی و چندین پرونده حقوق بشری دیگر را نیز بر عهده دارد. ماموران امنیتی روز شنبه گذشته (۶ شهریور) با مراجعه به محل کار و سکونت نسرین ستوده، پرونده‌ها و اموال شخصی او را ضبط کرده و از وی خواسته بودند خود را ظرف یک هفته به دادسرای اوین معرفی کند.

نسرین ستوده از فعالان "کمپین یک میلیون امضا" و برنده جایزه حقوق بشر "سازمان حقوق بشر بین‌الملل" در سال ۲۰۰۸ است. مقامات قضایی وی را متهم به تبانی علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام کرده‌اند.

YAVARAM - ایران - تهران
سلام عضو جدیدم
دوشنبه 15 شهریور 1389

aghle kol - ایران - تهران
خانم شما حقوق دان نیستی که اگر بودی مثل روز روشن میفهمیدی که در ایران اصلا قانون وجود ندارد که تو به آن استناد میکنی. من نمی دانم شما حقوق دانان با فانوس در کوچه های تاریک و بن بست جمهوری ظلم و ظلمت و ظلمات دنبال چه می گردید.
دوشنبه 15 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
کتابی که من الان دارم میخونم بیشترت در مورد چندسال اخر سلطنت شاه هست. مثل ایتنکه تاریخ داره تکرار میشه. وقتی این اخبارهارو میخونم یادم به اتفاقاتی که در اخر دوران شاه افتاده بود میافته. مثل اینکه این دیکتاتورها ازعاقبت یکدیگر هم درس نمیگیرن.
دوشنبه 15 شهریور 1389

babre mazand - هلند - امستردام
YAVARAM - ایران - تهران . سلام . خوش امدی
دوشنبه 15 شهریور 1389

YAVARAM - ایران - تهران
من خیلی وقته نظر دوستان رو می خونم ولی ترجیح دادم تا الان عضو نشم امیدوارم با پسر شجاع و dkdk-اسلیس و omidnorway دعوام نشه فقط. babremazand مرسی از معرفتت
دوشنبه 15 شهریور 1389

immortal1977 - هلند - امرسفورت
YAVARAM - ایران - تهران . خوش اومدی عزیز .اسم چه ابگوشتایی هم اوردی ;) کسی اینا رو اینجا اصلا قابل نمیدونه که دعوا هم باهاشون کنه اینارو باید سربسرشون بزاری و بشینی به بال بال زدنشون نگاه کنی و بخندی.از اونجایی که این شاسکولا با یه پخ در میرن و اثری از اثارشونن نمیمونه و ما هم زنگ تفریح و سرگرمیمون رو از دست میدیم ,بهمین دلیل خواهشمندم که دعواشون نکنی که همگی از نبود نخودیهای عقب مونده اینجا کسل و پژمرده میشیم .خوش و موفق باشی و امیدوارم حضور مداومی داشته باشی :)
دوشنبه 15 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.