کشف کیف حاوی اسناد محرمانه در صندوق عقب رولز رویس شاه


کشف کیف حاوی اسناد محرمانه در صندوق عقب رولز رویس شاه

فارس نیوز می نویسد : مدیر مجموعه تاریخی نیاوران از کشف یک کیف حاوی اسناد محرمانه متعلق به شاه مخلوع در صندوق عقب خودروی رولز رویس وی خبر داد.

علیرضا مقیمی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره کشف کیف شاه مخلوع در صندوق عقب خودروی شخصی وی گفت: صندوق عقب خودروی "رولز رویس " شاه مخلوع که در انبار مجموعه نگهداری می‌شد پس از گذشت بیش از 30 سال از انقلاب اسلامی به تازگی باز شده است که یک کیف چرمی متعلق به محمد رضا پهلوی در آن وجود دارد.

وی درباره محتویات این کیف اظهار داشت: بخشی از اسناد اداری و اسناد متعلق به جنگ جهانی دوم در کیف موجود است. نامه‌‌ای از وزیر امور خارجه به شاه و پوشه متعلق به وزیر امور خارجه نیز بخشی از محتویات داخل کیف است.

به گفته مدیر مجموعه تاریخی نیاوران، کیف چرمی قهوه‌ای شاه مخلوع در همان سال 57 در جریان انقلاب شکوهمند ایران، در صندوق عقب خودروی رولز رویس شاه قرار گرفته شده است.

مقیمی ادامه داد: از این خودرو در دنیا تنها 2 نمونه وجود دارد.

وی درباره نحوه چگونگی کشف این کیف گفت: این کیف زمانی کشف شد که قرار شد مجموعه نیاوران به مناسبت عید فطر امسال نمایشگاهی از خودروهای دربار برپا کند. در این نمایشگاه که قرار است 4 خودرو و 8 موتور سیکلت به نمایش گذاشته شود، خودروی رولز رویس شاه مخلوع نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

مدیر مجموعه تاریخی نیاوران تأکید کرد: خودروی شاه مخلوع برای نخستین بار است که به نمایش گذاشته می‌شود و طی این سال‌ها سوئیچ این خودرو موجود نبوده است.

porharfi - هلند - آرنم
منتشرش کنید تا ما هم بخونیم ...ساعات خالی را پُر میکنه!!!
یکشنبه 14 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
دوست دارم که باور کنم, ولی حس ضد اخوندیم, میگه, نه, باور نکن, که اخوند کارش فقط جعل و دروغه !
یکشنبه 14 شهریور 1389

kamia1 - المان - کلن
دوستان دقت کنید به طرز نگارش!!! چند بار تکرار کرده,, شاه مخلوع و از شکوهمندئ انقلاب میگه!!! مثله اینکه, این سایت هم بله!!!
یکشنبه 14 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
ای اونجای ادم دروغگو. حتما شما چندتا مدرک هم پیدا کردید که نشون میده کروبی وموسوی و شاه سه تفنگدار بودند.
یکشنبه 14 شهریور 1389

kafechi - ایران - تهران
ا.جدا؟ اینا چقد چشمو دل پاکن که تا الان ندیده بودن.
یکشنبه 14 شهریور 1389

freedomforiran - انگلستان - لندن
درود به روان پادشاه عزیزم شاهنشاه آریامهر و یادشان گرامی باد. مرگ برچمهوری اسلامی و طرفدارانش . ملت ایران لیاقتشان حکومت جمهوری عرب صفت اسلامی است .
یکشنبه 14 شهریور 1389

بابا فیروز - ایران - اصفهان
در این خبر شش مرتبه از واژه شاه مخلوع استفاده شده است که این در نوع خود یک رکورد محسوب میشود : -)
یکشنبه 14 شهریور 1389

maiden666xx - انگلستان - انگلستان
مخلوع جدو ابادتونه !!!!!!!!
یکشنبه 14 شهریور 1389

sam2009 - آلمان - آمدن
پاسداران اسلام ضد بشر یا خیلی احمقند و یا خیلی مکار و شارلاتان که هردو حالت برایشان صدق میکند از این جهت احمقند که بعد از 31 سال تازه صندوق عقب ماشینی را باز میکنند و مانند پیامبر ه شان ...زیرا میخوانند با این خزعبلات بر دیگر خبرهای روز جامعه صحه بگذارند و خودشان را از این منجلاب برهانند
یکشنبه 14 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
ع.ع.ع.قلاب باشکوه..سنگسار قلاب....حجاب قلاب..اعتیاد قلاب..بریدن دست وپا قلاب... از دست دادن شرف و منیت ایرانی قلاب.....جمکران قلاب...فحشا و صیقه قلاب..دزدی قلاب...اعدام قلاب.جنگ قلاب///ال طویله ال خمینی ال اسلام ال.گوووووووووور
یکشنبه 14 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
kamia1 - المان - کلن . . جناب این سایت خبر نمینویسه فقط خبرهارو چاپ میکنه. تنها اشکالی که من از این سایت دارم سانسور ارادت واقعی من به علی چکه ای و طرفداران .. هست.
دوشنبه 15 شهریور 1389

Fadaye iran - هلند - ارنهم
این سایت هم که نمیدونم چی بگم با این خبر دادنتون .شاه مخلوع.انقلاب شکوهمند. واقعا که خیلی .. جا داره که سقط شدن جنتی حرامزاده را به مسولین این سایت تسلیت گفته و خدا بهتون صبر بده. چون اون هم از انقلابیون انقلاب با شکوهتون بود...
دوشنبه 15 شهریور 1389

Danilprimmer - بریتانیا - لندن
در این شکی نیست که این سایت هم اره اگه نبود حداقل تمام الفبای فارسی رو اینجا میزاشت که هر کسی هر چیزی که دوست داره بنویسه تازه اونهم باید ببیند که به نفعشون درج کنند یا نه؟
دوشنبه 15 شهریور 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
روان شاه فقید ایران شاد و یادش گرامی باد. قابل توجه دوستان عزیز و کاربران محترم سایت, امثال من شاه اللهی نیستیم. همانطور که به جنبش آزادیخواهی مردمی سبز ایمان دارم به خدمات و میهن پرستی شاه فقید نیز باور دارم . لازم به یادآوری است که معایب و کاستی های عملکرد شاه فقید رو نفی نمی کنم چون آدمی جایزالخطاست و خوب مطلق نیست. خدمات بسیار ارزنده او به کشور رو می ستایم. او را نماینده خدا بر روی زمین نمیدانم و عکس او رو در ماه نمی بینم . تفاوت من با کسانی که به شاه فقید فحاشی می کنند در این است.آنها متاسفانه همه چیز رو سیاه و سفید میدونند. همه ما خواهان آزادی و برابری هستیم امید ما برگزای رفراندوم و شرکت در انتخابات آزاد و تحقق اراده ملی و آبادی و سربلندی ایران است. بیاد داشته باشیم در راه تحقق آزادی و گذار دموکراسی احترام متقابل به معنی احترام به اصول اولیه دموکراسی و حقوق شهروندی ست یعنی حق انتخاب است. شاد و سربلند باشید.
دوشنبه 15 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
شاه که مرده مخلوع اون زمان بود که زنده بود الان دیگه مرده گور به گور هم شده
دوشنبه 15 شهریور 1389

Pezhman - اتریش - وین
رژیم وجه قانونی خودش را ازدست داده. در نقطه ای است. که حاکمان بیگانه قبل از سرنگونی وتارومال شدنشان توسط ایرانیان, قرارداشتند.چوپان دروغ گویی که این بارمقدسات رابه شوخی گرفته.شاه اگر اهل توصندوق ماشین گذاشتن بود.تاج وجواهرات را میگذاشت.اعتماد واعتباری به دین و مذهب اسلام خصوصا"ازنوع رافضی آن نیست.حالا چه سناریوی خنده داری درسر کوچکشان میپرورانند فقط حضرت ابلیس میداند و بس.
دوشنبه 15 شهریور 1389

Elaheh_Asheri - بریتانیای کبیر - منچستر
یعنی تو سی سال هیچکس این ماشین رو نگشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟. اونجای آدم دروغگو، همون اول انقلاب تا تو سوراخ اگزوز ماشین ها رو هم دنبال پول و جواهر میگشتند، چطور یک کیف گنده پر از سند رو ندیدند؟؟. خدا میدونه چی از توش میخوان درآرن و به خورد ملت بدن.
دوشنبه 15 شهریور 1389

louisette - فرانسه - مارسی
چرا اینقدر تالیف دروغ؟مردم آگاه تر از این هستند که به این اراجیف توجه کنند.
دوشنبه 15 شهریور 1389

siamaktg - ایران - تهران
شاه درسته که مخلوع شد و خلع از حکومت با کم عقلی خیلی از گذشتگان ما ... ولی منحوص نشد و نبود در طول تاریخ حتی در دوران انقلاب
دوشنبه 15 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
منظورشان ان غلاب شکوفه مند است دیگه..، که مرد م از دیدن رژیم آخوندی همگی شکوفه بالا آوردند... هر چی خاک شاه است ده برابرش بخورد تو سر خامنه ای و انتری نژاد تیر خلاص زن.
دوشنبه 15 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
روح شاهنشاه شاد کور شود هر ان کس که نتوان دید
دوشنبه 15 شهریور 1389

khorshid 3 - انگلستان - بیرمنگهام
black chador -امریکا-ولدن ای گفتی گل گفتی دست رو دلم گذاشتی که بدجوری کبابه .کاش مدیر سایت یه روزی رو اعلام میکرد کاربرای سایت ازادانه ارادتشونو به علی یه دست و طرفداراش اعلام میکردند (بدون سانسور) چه محشری میشد یه حالی هم به برادرای ساندیسی میدادیم.
دوشنبه 15 شهریور 1389

javaad - ایران - تهران
خر خودتی. یا داری دروغ میگی، که در این صورت به دلیل اینکه ملت رو خر فرض کردی خودت خری. یا داری راست می گی که بازم خری. چون تازه بعد از سی سال فهمیدی که تو صندوق عقب یه کیف حاوی اسناد وجود داره. در هر صورت، خر خودتی
دوشنبه 15 شهریور 1389

iranian_x - ایران - وطنم
سلام.دوستان ، در ماهیت انگلیسی انقلاب به اصطلاح اسلامی شک نکنید.حرکتی که در سال 1357 در ایران رخ داد ، انقلاب نبود.انگلیس که در ماجرای ملی شدن صنعت نفت و پس از آن در 28 مرداد 1332 ایران را بکلی از دست داده بود ، با حذف امریکائیها در ایران توسط روح الله مصطفوی در سال 1357،حضور خود را در ایران به فرم جدیدی تثبیت کرد.دلیلش هم عملکرد انگلیس در رابطه با ج.ا در سی و یک سال اخیر است.سناریو ی پیدا شدن کیف چرمی هم مزخرف است.خودتان میدانید در جریان انقلاب تا فیها خالدون کاخها را گشتند و بردند و خوردند.باورکردنی نیست.شما این را پیوند بزنید به خزعبلاتی که احمقی نژاد میگوید که میخواهد غرامت ضررهای وارد بر ایران را در جنگ جهانی دوم از کشورهای مورد نظرش بگیرد.این اسنادیکه از آن روز گم بود و حالا پیدا شده کمک احمقی نژاد و دوستانش است.این هم سناریویی است که توسط انگلیسها نوشته شده و اجرایش با مسئولین ج.ا است و میخواهند مدتی سر مردم بدبخت و فلک زده ایران را گرم کند.مردم ایران هر چه میکشند از احساسات کور و مبهم است.
دوشنبه 15 شهریور 1389

ananas 3 - فنلاند - واسا
sam 2009 چرتو پرت نگو درست صحبت کن
دوشنبه 15 شهریور 1389

بچه شمرون - هلند - روتردام
یعنی این بی ناموسا اینقدر چشم و دل سیرن که تا حالا صندق این ماشین رو باز نکردن اخوند گدا گشنه به پردهای کاخ سعداباد هم رحم نکرد بعد از اون رویزرویس گذشتن, ای لعنت بر هرکی که ضد شاهنشاه اریامهر بود و هست . زنده باد ایران و ایرانی و خاندان پهلوی که به کوری چشم ساندیسخوارا کلی فدائی واقعی داره نه شعاری
دوشنبه 15 شهریور 1389

Danilprimmer - بریتانیا - لندن
روحش شاد .حداقل تا وقتی که بود همه ی دنیا احترام ما رو داشتند و أزاد بودیم که هر جا که میخواستیم بریم .امروزه passport إیرانی به درد لأی جرز هم نمیخوره چون که این Dubai های عوضی که إیرانی ها ابادش کردند هم با ما إیرانی ها تو فرودگاه بد رفتاری میکنند اما نمیدونید وقتی که passport انگلیسی رو میبنند جلوت چه دمی تکان میدهند .
دوشنبه 15 شهریور 1389

freedomforiran - انگلستان - لندن
در دیده ما شاه بود سایه یزدان . تاکور شود دیده بیگانه پرستان
دوشنبه 15 شهریور 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
روحش شاد.
دوشنبه 15 شهریور 1389

hamsar - سوئد - مالمو
جاوید شاه فقط جاوید شاه فقط
دوشنبه 15 شهریور 1389

zilan.zarza - ترکیه - استانبول
iranian_x - ایران - وطنم با شما کاملا موافقم.نظرتون کامل بود دیگه لزومی به نوشتن ندیدم.
دوشنبه 15 شهریور 1389

hhaammiidd - ایران - تهران
دوستان چرا زود قاطی می کنین؟ این سایت نقل قول کرده ؛ نقل قول از مقیمی مدیر مجموعه نیاوران ؛ نقل قول را که نمیشه کاریش کرد. به نظر ای ول داره که عینا اخبار رو در اختیار ما قرار میده نه مثل خبرگزاری های دیگه که یه من آب توشه
دوشنبه 15 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
سگ و اشغالهای طویله ی اسبهای شاه فقید به شما اراذل اوباشی که ملای قاتل را به جان ایران انداختید می ارزد باز شعارهای تهوع اور را ادامه دهید مرگ بر....ع..قلاب خل و چلها.
دوشنبه 15 شهریور 1389

rezanl - هلند - امستردام
mia1 - المان - کلن . دوست عزیز مگه شما سایت فارس نیوز رو نمیشناسی? ای بابا
دوشنبه 15 شهریور 1389

ali bidin - ایران - ساری
sam 2009 دمت گرم باحال گفتی.
دوشنبه 15 شهریور 1389

freevahid - ایران - تهران
کاش توش مینوشت 30سال بعدما خندان و شما گریان.نوش جونتون
دوشنبه 15 شهریور 1389

hassan5 - ایران - تهران
شاه مدارکش را گذاشته بود پشت ماشینش و رفت اداره وقتی که برگشت انقلاب شده بود . وپاسداران شریف هم بماشین دست نزدند چون مال مردم بود.
دوشنبه 15 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
Danilprimmer - بریتانیا - لندن . . یکسال پیش مجبور شدم برم اون خرابه که اسمش دوبی هست. در فرودگاه موقعی که پاسپورت امریکایی رو نشون دادم یکی از مردهای لباس پوش پاسپورتم رو گرفت و پرسید کدام هتل میرید? پاسپورتم رو از دستش گرفتم و گفتم هیچ هتلی نمیرم وراهم گرفتم و رفتم. من شنیده بودم که اینها از امریکایها حساب میبرن و میخواستم عکس عملش رو ببینم چیه که هیچی نبود. اگر این کارو با ماموران انگلیس میکردم وعکس عمل شدیدی نشون میدادند.
دوشنبه 15 شهریور 1389

Behtaab - ایران - ایران
مخلوع آخوندای کثافتن
دوشنبه 15 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
حتما مثل اسناد تقلبی سفارت آمریکا توی تهران نه؟!!! که چند سالی از توش اسناد جدید در میومد!!! این کیف هم حتما حاوی اسنادی جدید بر علیه مخالفان ولی وقیح و استکبار جهانیه،نه؟!!!
دوشنبه 15 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانوفر
freedomforiran - انگلستان - لندن کاملا با شما موافقم
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
چگونه قدر این شاه وطن دوست عاشق ایران و ایرانی را نداستیم و برایش مو را از ماست کشیدیم خدا از سر تقصیرات ما ملت قدر نشناس پر توقع بگذرد. همین است دیگر همواره با هر افراطی تفرطی ست. آن چنان برای او حساب و کتاب و چرتکه چه خودمان می انداختیم و چه دنیا منجمله امریکا که مثل آدم حسابی ها نقض حقوق بشر در ایران را به خاطر یک عده سیاسیون که خودشان توجیه نبودند ( اگر کارشان درست بود و عرضه داشتند ما را از چاله به چاه فاضلاب نمی انداختند ) زیر سوال میبرد . اما بعد انگار بر سر این مردم و مدافعین خارجی منفعت طلب خاک مرده پاشیدند همه دستهایشان را بر هم زده تکاندند و با راحتی سر جای خود آرام گرفتند. کسانی هم که آرام نگرفتند امثال مجاهدین دنبال حق و حقوق خود بودند و سنگ حق از دست رفته شان را بر سینه میزدند و یا کسانی که هیچ دخل و تصرفی در این ماجرای اسفناک نداشتند تنها می خواستند انسانی و آزاد زندگی کنند.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

2014600570 - ایران - تهران
متاسفانه این ها مارو از خر هم خرتر فرض کردن.اصلا نیازی به فرض کردن هم ندارن.میخوان چندتا سند جعل کنن و برنامه ای که خدا ازش عالمه رو سرمون بیارن.دیگه مهم هم نیست که ما باور میکنیم یا نه.به امید آزادی ایران عزیز و برگشت ولیعهد.دوستان آریامهری من یادمون نره که شاهنشاه فقیددر وصیت نامه اش خطاب به ما ولیعهد جوانش را به ما سپرد.این بود آخرین اراده ی شاه محبوب
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
لااقل شاه ایرانی بود . تخم و ترکه بدوهای سوسمار نشان که نبود .حالا وجود داشته باشین قضاوت کنین. نمیخواد اینجا درج کنین , شاید اونوقت صادق بمونید نسبت به وجدان خودتون, اگه دارین.
پنج‌شنبه 18 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.