۹۹ ضربه شلاق برای سکینه محمدی آشتیانی به خاطر عکس اشتباه


۹۹ ضربه شلاق برای سکینه محمدی آشتیانی به خاطر عکس اشتباه

در شهرهای مختلف به نفع خانم آشتیانی، تجمعاتی برگزار شده است

پسر سکینه محمدی آشتیانی، زنی که در ایران به سنگسار محکوم شده می گوید مادرش به خاطر انتشار عکسی در نشریات خارجی، و به اتهام اشاعه "فساد و بی حجابی" به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شده است.

روزنامه بریتانیایی تایمز لندن، چند روز پیش، عکس زن بدون حجابی را منتشر کرد که گفته بود متعلق به خانم آشتیانی است اما این روزنامه روز جمعه (سوم اوت) گفت که این عکس مربوط به سکینه محمدی آشتیانی نیست و از بابت این اشتباه خود، عذرخواهی کرد.

گفته شده که این عکس، تصویر یک زن ایرانی مقیم خارج است.

سجاد قادرزاده، پسر خانم آشتیانی در چند مصاحبه گفته است که مادرش به خاطر انتشار این عکس، به ۹۹ ضربه شلاق محکوم شده است. او در این مصاحبه ها گفته است که افرادی که اخیرا از زندان تبریز آزاد شده اند، این موضوع را به او اطلاع داده اند.

آقای قادرزاده گفته است مجازات جدید، بهانه ای است تا مقامات ایران، بیشتر به آزار و اذیت مادرش بپردازند.

او در نامه سرگشاده ای گفته است که مادرش از دو هفته پیش ممنوع الملاقات شده و حتی اجازه نیافته از تلفن استفاده کند.

روزنامه تایمز لندن که این عکس را روز ۲۸ اوت منتشر کرده، گفته بود که عکس بدون حجاب خانم آشتیانی را از طریق یکی از وکلای او به دست آورده است.

محمد مصطفایی، وکیل خانم آشتیانی که اخیرا از ایران خارج شده، گفته است این عکس را از طریق سجاد قادرزاده، پسر خانم آشتیانی به دست آورده، ادعایی که آقای قادرزاده آن را رد می کند.

سکینه محمدی آشتیانی پیشتر به سنگسار محکوم شده بود، اما در پی اعتراض های جهانی، دولت ایران اعلام کرد او سنگسار نخواهد شد ولی حکم اعدامش همچنان پابرجاست.

ستاد حقوق بشر قوه قضائیه ایران اوائل شهریور اعلام کرد که در مورد این پرونده "راهکارهای ویژه ای" را با هدف "اعمال دقت های مضاعف در اعمال قانون و رعایت حقوق قانونی افراد" در نظر دارد.

سکینه محمدی آشتیانی در سال ۲۰۰۶ میلادی به اتهام رابطه "نامشروع" با دو مرد پس از فوت همسرش محکوم شد، اما بعد دادگاه دیگری او را به اتهام رابطه با مرد دیگری پیش از مرگ همسرش، به "زنای محصنه" محکوم و علیه او حکم اعدام صادر کرد.

این زن ۴۳ ساله و صاحب دو فرزند، در تبریز زندانی است. او اتهام "زنای محصنه" را رد می کند.

DrPhil - دانمارک - نوبغو
بیچاره این خانم شده سوژه. تقی به توقی می خوره میان اینو یا شلاقش می زنن یا میرن اعدامش می کنن!!
یکشنبه 14 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
یعنی اینکه عکس را آقای مصطفایی در اختیار روزنامه گذاشته؟؟؟!
یکشنبه 14 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
در جایی شنیدم که خدا 99 اسم داره , حتما میخواهند به نیت خدا و با این کلک روانی به جامعه, که مثلا دادتون در نیاد, داریم انجام وظیفه میکنیم !!
یکشنبه 14 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
اگر من عکس بی حجاب دختر های رفسنجانی را چاپ کنم شما به اونا شلاغ میزنید یا فقط ادمهای بدبخت و بیچاره لیاقت تنبیه های محمدی وحشی دارن? شما شدید مسخره دنیا.
یکشنبه 14 شهریور 1389

behnam2009 - انگلستان - لندن
تکذیب شد.
یکشنبه 14 شهریور 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
اخی بیچاره.... اینم از حمایت خارجی !!! 100ضربه هم بهش اضافه کردند مثل اینکه خیلی بدشانسه .طفلی پسرش هم از پدر و مادر خیر ندید. باید مصطفوی تا اخرش میموند. حالا مصطفوی با زن وبچه اش تو دیسکواند و بیچاره سکینه...., اینم طرفداری از سکینه, حالا راضی شدید .
یکشنبه 14 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
کثافتهای اسلامی چه از جان این زن بینوا می خواهید .
یکشنبه 14 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
khosh bavar - ایران - کرمان . . خدا خیلی بیشتر از 99 اسم داره. لعنت کنه این سانسور وگرنه همش رو برات مینوشتم.
دوشنبه 15 شهریور 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس ..شهرت کذایی رو میخوان..مردای نامرد کشته ومرده شهرتند حتی از نوع کذایی
دوشنبه 15 شهریور 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
باید99پاره سنگ بهش میزدن تاببینیم این مدافعان باصطلاح حقوق بشرچه غلطی میکنن.حامیان خائنین و زنان هرزه .
دوشنبه 15 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
والله من سر در نمیارم این بدبخت بعد از فوت شوهرش دیگه متاهل حساب نمیشه که زنای محسنه به زنی میگن که وقتی شوهر داره با مرد دیگه ای باشه
دوشنبه 15 شهریور 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
ایکاش بجای اینهمه خبرازاین زن خیابونی یکبارهم خبروتصاویرراهپیمایی روزقدس رانمایش میدادیدتا اونهایی که روشون زیاده از رو برن.
دوشنبه 15 شهریور 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
زن بیچاره شده گوشت دم توپ, چقدر اذیتش کردن این مدت, خدا می دونه اون تو چه بلاهائی سرش می ارن, ولی عین سگ از اعدامش می ترسن وگرنه تا حالا صد بار کشته بودنش
دوشنبه 15 شهریور 1389

afsaneh555 - ایران - تهران
porharfi-هلند- نه بابا گفتن که تکذیب شده! بیچاره این زنه حالا هر کی از هر جا حرفی میزنه این تاوان میده من کاری به گناهکاریش ندارم
دوشنبه 15 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
والا عکسهای بدون حجاب که خوبه. ،عکسهای فراتر از بیحجاب از خجسته خانم داریم ،اجازه است آنها را در اختیار روزنامه قرار بدیم ،بشرطی که بجاش هم خجسته و هم اعظم جون هر کدام ۱۹۸ ضربه شلاق نوشجان کنند.
دوشنبه 15 شهریور 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
زیتون بهبهان ایران تهران . بسیجی ساندیس خور روزی میرسه که همه شما ها و اربابان جناینکارتان رو به سرزمین اصلیتون دشت حجاز پرت کنیم امیدوارم اونجا هم این اعراب تازی یه بلای سرتون بیارن که این قد از اسلام و جمهوری فاشیستی اسلامیتون دفاع نکنید. آن روز هم نزدیک است. به فکر سوراخ موش باش
دوشنبه 15 شهریور 1389

adsi - چین - شانگهای
اینا همش شده بازی سیاسی.وکیل بی شرف این خانم برای اینکه بتونه پناهندگی بگیره از ایران فرار کرده و یه مصاحبه کرده و گفته که چون من نمیتونستم از این خانم دفاع کنم جانم در خطره و از این حرفا تا بتونه پناهندگی بگیره تازه نمیدونسته اینهمه داستان طول تفصیر پیدا میکنه از طرفی هم آخه این خانم هم خیانت کرده و رابطه نامشروع داشته هم تو قتل همسرش شریک بوده آخه بیچاره مرده گناهش چی بوده که اینطوری کشته بشه بگو آخه زنیکه تو که میخواستی رابطه نامشروع داشته باشی خب طلاقتو میگرفتی میرفتی هر غلطی که میخواستی میکردی با هر کی که دوست داشتی رابطه کثیفتو ادامه میدادی چرا دیگه شوهر بیچارتو کشتی . دوستان بفرمایند چرا کسی به این فکر نمیکنه یه نفر بیگناه به خاطر هوا هوس یه زن به خطا کشته شده خب مجازاتش باید مرگ باشه حالا یه عده میان هی شروع به دفاع از حقوق بشر میکنن نمیدونم حواسشون به اون شوهره نیست که اون هم بشر بوده ؟
دوشنبه 15 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - .فرانسه - پاریس
adsi - چین - شانگهای . . بی سواد و رژیمی اسلامی جرم این زن ثابت نشده و یک بازی سیاسی است بلای 133 هزار نفر که فقط در سوئد امضا جمع کردند برای ازادی این زن وسط سر تو و رژیم لاشخورت
دوشنبه 15 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
zagros_finland - فنلاند - هلسینکی . افرین-----------------poriyaye_vali - قطر - دوحه -دقیقا.
دوشنبه 15 شهریور 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
زیتون بهبهان - ایران - بهبهان:جمعیت میلیونی!!? رو همه دیدن!چیزی که زیاد دارین رو هست!این دولت تقلبی و طرفدارانش هیچ ابرو و حیثیتی ندارند.
دوشنبه 15 شهریور 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
adsi - چین - شانگهای .... عزیزم بیخود خودتو عذاب نده اگه در لینکهای سکینه و مصطفوی رو برگردی نگاه کنی درکامنتهای منهم همین حرفهای تو رو زدم ولی همه بهم فحش میدند ولی مگر قانون جنگل است هرکس هرادمی را کشت بخشیده شود. بخشش یک قاتل ترویج و پرورش وعادی نشان دادن جرم درجامعه است ? فکر نمیکنم خانم سکینه اشتیانی از موقعیت تحصیلی و شغلی و علمی برخوددار باشد که دولت او را علم و مطرح کرده بلکه به یقین این خانم یک زن خانه دار کم سواد بوده که درک عدم سازش با همسرش انقدر پایین و مبتدی بوده که بجای اینکه دنبال یک راه حل عقلانی مثل طلاق یا . باشد , بفکر هوس و در نهایت حرارت این عشق گذرا اقدام به اولیه قتل یعنی قرص خواب و سیم برق و غیره کرده . ایا در ایران همه زنها با همسران خود سازگاری ندارند, پس باید شوهرشان را بکشند و خیانت کنند???ضمنا من سنگسار یا اعدام را رد میکنم .اما او بخاطر خیانت و همکاری در قتل باید مجازات شود . شوهرش هم مثل من و شما انسان بود و حق حیات داشت. حالا شما بشکل قانونی و عادلانه مجازاتش را تعیین کنید در غیر اینصورت چه پاسخی برای خون شوهر بیگاهنش دارید??
دوشنبه 15 شهریور 1389

zilan.zarza - ترکیه - استانبول
.. بهبهان ایران بهبهان چرا وقتی همه ازت متنفرن اینقد زر میزنی ساندیس خور?حتما نظرایی که اینجا میدی رو اسکن میکنی و میبری که باهاش بهت ساندیس بدن?بترس از روز ازادی
دوشنبه 15 شهریور 1389

TOROBCHE - استرالیا - سیدنی
زیتون جان اینجوری قضاوت نکن یه موقع سره ...ت میاد . اون موقع به جای خیابونی یه چیزه دیگه بهتون میبندن.
دوشنبه 15 شهریور 1389

adsi - چین - شانگهای
ARTEMIS-SW - .فرانسه - پاریس اولا که .. تویی دوما اینکه اگه یه عده بیان امضا بدن که مثلا هیتلر ادم خوبی بوده به نظر و مغز فندقی تو با این امضاها هیتلر ادم خوبی میشه ؟؟!! مگه به امضا جم کردنه مگه بار اوله که به زن خیانت میکنه ؟؟؟ من که نمیگم سنگسار بشه اما ایا هرزنی به شوهرش خیانت کرد و بعد از خیانت شوهرشو کشت باید بخشیده بشه ؟؟ همنطوری واسه یه خیانتکار نمیخواد غیرتی بشی تا منظور کسی رو هم نفهمیدی بیخودی . همه منظور من مرگ ناجوانمردانه شوهر این زن خیانتکاره.
دوشنبه 15 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
زیتون بهبهان - ایران - بهبهان . . میخواستم عکسهای راههپیمایی روز قدس رو ببیننیم ولی علی چکه ای و طرفدارن بیمخش اینترنت را پارازیت دادن و خبرنگارهای واقعی را یا زندان کردند یا فراری دادند.
دوشنبه 15 شهریور 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
ARTEMIS-SW - .فرانسه - پاریس ... اقای مصطفوی که وکیل سکینه بود هیچ وقت انکار نکرد که سکینه خیانت نکرده و شریک قتل نبوده اقای مصطفوی این جرمهای سکینه را ثابت شده و قبول داشت تلاش و مخالفت او فقط بر نوع مجازات سکینه بود که کشته شود نه با اعدام و سنگسار .بنابراین لطفا شما که نمی دانید در کار مصطفوی دخالت نکنید لطفا!!!!
دوشنبه 15 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
زیتون بهبهان-ایران-بهبهان آخه به تو چه؟!!! با اعدام این زن سهمیه ساندیس بیشتری بهت میدن؟!!!
دوشنبه 15 شهریور 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
zilan.zarza--ترکیه/من ازتنفرشمالذت میبرم.من لذت میبرم ازاینکه ازعقده حقارت ودرماندگی فراری شده ایدوبه کامنتهای باحالتان میخندم.هاهاهاهاها
دوشنبه 15 شهریور 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
zilan.zarzaترکیه/من میدونم که ازمطالب من عصبانی میشیدوبدوبیراه میگید ولی من ازعصبانیت شمالذت میبرم.چاره ای نیست مجبوریدتحملم کنید.
دوشنبه 15 شهریور 1389

odin - بلژیک - انتورپن
adsi - چین - شانگهای -shirzan48 - بلژیک - بروکسل -خیلی ادم باید باشرف باشه که در مورد کسیکه اصلآ نمیدونه گناهی مرتکب شده یا نه حکم قتل و اعدام صادر کنه!درسته؟ شما اسم اون کسانی رو که این زن بدبخت به زنا با اونها متهم شده رو تاحالا شنیدی اعلام کنن؟لطفآ برای ما هم بنویس تا بفهمیم چون رژیم که اعلام نکرده. بعد ببینم تو 57 کشور حتا اسلامی هم در کدومشون یک نفر بعد از اینکه حکم گرفت، مجازات شد، و بعد از چند سال دوباره بازداشتش میکنن و میگن نه این باید دوباره دادگاهی و اعدام بشه؟ تو کجای دنیا یک رژیمی مردم خودش رو گروگان برای معامله با اروپا و امریکا میکنه؟ بعد دوتا مزدور هم میان از هر کثافتکاری ای که همچین رژیمی میکنه دفاع میکنن؟ یه نمونه بما نشون بده بگیم رژیم اسلامی پستترین رژیم نیست
دوشنبه 15 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
shirzan48 - بلژیک - بروکسل. adsi - چین - شانگهای .... سلام، چقدر شما شبیه هم هستید .
دوشنبه 15 شهریور 1389

hovakhshatare - ایران - تهران
adsi - شماها چرا فقط موقعی که یه زن خیانت می‌کنه غیرتتون جوش میاد؟! چرا 99 درصد مردهای ایرانی به زنهاشون خیانت میکنن کسی نمیاد بگه اعدامشون کنید؟! حالا اصلا اعدام خیلی کار قشنگیه به نظر شما؟ اعدام یعنی قتل دولتی. یعنی قتل با مجوز. اگه قرار باشه هر کسی که به همسرش خیانت میکنه رو اعدام کنند 20 درصد از زنهای ایرانی و 99 درصد از مردهای ایرانی باید اعدام بشن! اگر هم به این که این خانم شوهرش رو کشته اشاره می‌کنید اولا که توی این رژیم هیچ خبری صحتش قابل تایید نیست، ثانیا این همه زن توی کشور به دست شوهرانشون یا حتی برادر یا پدرشون به قتل می‌رسن. توی همین کردستان یا لرستان خودمون اگه یه دختر زن پسرعموی خودش نشه یا با کسی که پدرش دستور داده ازدواج نکنه خانواده‌ی خودش سرش رو می‌برن، اون موقع شما کجایی که بیای بگی اینا باید اعدام بشن؟! درسته که شما مسلمونی و تو اسلام هم زن آدم محسوب نمیشه اما یه کم هم سعی کنید علاوه بر مسلمون بودن انسان هم باشید
دوشنبه 15 شهریور 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
زیتون بهبهان - ایران - بهبهان ..... اندکی صبر سحر نزدیک است . نفرین برتو و رهبر ادمکش و جلادت . نوبت تو هم میرسه مفت خور ...
دوشنبه 15 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
زیتون بهبهان - ایران - بهبهان. حق با تو است ،چاره ای نیست باید تحملت کرد،همانطور که آدم در ... یک چیزائی را مجبور است تحمل کند.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.