سپاه محمد رسول الله: تجمع مقابل منزل کروبى ساخته عناصر خودسر بود


سپاه محمد رسول الله: تجمع مقابل منزل کروبى ساخته عناصر خودسر بود

یکی از تجمع کنندگان در حال شعار نویسی بر ضد مهدی کروبی بر روی دیوار خانه وی.

سپاه محمد رسول الله روز یکشنبه در بیانیه اى، تجمع مقابل منزل مهدى کروبى، از سران مخالف دولت، را «محکوم» کرده و گفته است که «مسببان تجمع و تیراندازى مقابل منزل کروبى افرادى کاملا خودسر و کاملا بى ارتباط با بسیج و سپاه هستند.»

این نیروى نظامى که مسئولیت امنیت استان تهران را بر عهده دارد در بیانیه خود هر گونه دخالت نیروهاى رسمى در تجمع مقابل منزل آقاى کروبى را رد کرده و مى گوید: «حاشیه سازى برخى عناصر خودسر در تجمع مقابل منزل کروبى که منجر به تیراندازى از سمت منزل وى و زخمى شدن چند تن گردید حادثه اى ساخته و پرداخته عناصر بى تدبیر و خودسر بود.»

بر اساس گزارش منابع خبرى نزدیک به مخالفان دولت ایران، گروهى از لباس شخصى ها هفته گذشته طى پنج شب در مقابل منزل مهدى کروبى تجمع کرده و اقدام به سر دادن شعار و تیراندازى کرده و به «رعب و وحشت» ساکنان مجمتع مسکونى آقاى کروبى پرداخته اند.

این گزارش ها مى افزاید که همزمان با مراسم «روز قدس» در تهران بار دیگر عده اى به مقابل منزل آقاى کروبى رفته و علیه وى شعار سر داده اند.

در حالى که افراد نزدیک به آقاى کروبى و مجمع روحانیون مبارز تجمع کنندگان را «نیروهاى رسمى» داراى تجهیزات گاز اشک آور و سلاح گرم معرفى کرده اند، سپاه محمد رسول الله گفته است که «مسببان این حاشیه سازى افرادى خودسر و کاملا بى ارتباط با نهاد مقدس بسیج و سپاه هستند.»

این نیروى نظامى در حالى که هر گونه دخالت افراد تحت امر خود را در وقایع چند روز گذشته رد کرده است در عین حال از «بسیجیان» خواسته است «براى حفظ وحدت از هر گونه ایجاد خوراک فکرى براى نفاق داخلى و فتنه گران خوددارى کنند.»

این اطلاعیه از سوی دیگر «بهترین و برترین پاسخ» به معترضان به دولت را «محاکمه طبیعی» آنان دانسته‌است.

سپاه محمد رسول الله گفته است: «بهترین و برترین پاسخ و محاکمه فتنه گران، محاکمه طبیعى، مردمى به عناصر سبک سر فتنه مى باشد که مورد انزجار و تنفر عمومى ملت قرار گرفته اند.»

این بیانیه در حالی صادر می شود که رسانه های نزدیک به اصولگرایان از افراد تجمع کننده به عنوان «عناصر حزب اللهی و ملت شهید پرور» یاد کرده اند.

«بی‌ارتباط» دانستن حمله به منزل مهدی کروبی با نیروهای بسیج و سپاه که در بیانیه سپاه محمد رسول الله اعلام شده در حالی است که سحام‌نیوز، سایت خبری وابسته به مهدی کروبی گزارش کرده‌بود که در روز جمعه نیروهای «سپاه و بسیج» برای جلوگیری از حضور او در مراسم «روز قدس»، در برابر منزل آقای کروبی تجمع کرده‌اند.

واکنش پسر کروبی به بیانیه سپاه


در واکنش به این بیانیه، حسین کروبى، فرزند آقاى کروبى، در گفت و گو با رادیو فردا ضمن «ابراز خوشحالى» از اینکه یک نهاد رسمى پس از چند روز نسبت به حملات علیه این رهبر مخالفان واکنش نشان مى دهد گفت: «امیدواریم با این عواملى که سپاه آنها را خودسر مى نامد به شدت برخورد شود.»

وى این بخش از بیانیه سپاه مبنى بر «تیراندازى از سمت منزل آقاى کروبى و زخمى شدن چند تن» را رد کرد و گفت: «این اطلاعات سپاه کاملا غلط و اشتباه است. چون در فیلم ها مشهود است که اینها وارد خانه شدند، تیراندازى کردند. جمعیت چندین شب آنجا حاضر بودند و خانه محاصره شده بود. تیراندازى از سمت آنها شروع شد و حتى سر تیم حاج آقا که رفت با اینها مذاکره کند که تیراندازى نکنند، آن قدر کتک خورد که بیهوش شد و تا امروز در بیمارستان بود.»

حسین کروبی افزود: «مگر محافظین آقاى کروبى مریض بودند که شلیک کنند. آنها تیراندازى کردند و جاى گلوله هاى آنها بر در و دیوار وجود دارد.»


وی اظهار داشت: «بعد از پنج، شش روز که روزنامه کیهان مدعی شده بود آقای کروبی و پسرش چند نفری را جمع کردند جلوی ساختمان و خودشان به طور ساختگی تجمع درست کردند و بعضی از سایت‌های منتسب به دولت نوشتند که تجمع‌کنندگان امت حزب‌الله بودند و بعد از آن مدعی شدند که همسایه‌ها بودند که به اعتراض به آقای کروبی جمع شده‌بودند، همین که سپاه پاسداران اطلاعیه داده و یک نهاد رسمی این قضیه را محکوم کرده جای خوشحالی دارد.»

حسین کروبی در این مصاحبه از این‌که «افراد خودسر» بتوانند دست به چنین اقداماتی بزنند ابراز تعجب کرد.

وی گفت: «مامورین انتظامی همیشه بودند حتی شب جمعه و صبح جمعه بودند و کار آنها این بود که سر کوچه را از سمت شرق و غرب ببندند تا مردم عادی نتوانند بیایند و این‌ها هر کار می‌خواستند انجام بدهند،‌ نیروی خودسر چطور می‌تواند این کار را بکند که نیروی انتظامی جرئت نداشته باشد به آن‌ها حرفی بزند.»

حملات به منزل مهدى کروبى در روزهاى گذشته با واکنش گسترده اصلاح طلبان روبرو شده است و محمد خاتمى، رییس جمهور سابق ایران، گفته است که «عدم برخورد جدى با چنین پدیده ‌اى باعث جرى‌ تر شدن قانون شکنان و هیاهوگران شده است. این رفتارها بیش از هر چیز باعث وهن نظام و لطمه دیدن انقلاب است.»

مجمع روحانیون مبارز، مهمترین تشکل روحانى اصلاح طلب، نیز در بیانیه اى با محکوم کردن این اقدام خواستار رسیدگى هرچه سریعتر مراجع قانونى نسبت به این حادثه شدند.

به دنبال بروز این حوادث، میرحسین موسوى و زهرا رهنورد نیز با حضور در منزل آقاى کروبى از وى دلجویى کردند.
mohsen_raja - ایران - تهران
خیلی جالبه، یکی از وظایفی که به سپاه محمد رسول الله محول شده، تامین امنیت تهرانه! الان باید نیروی انتظامی که اون هم یکی از وظایش تامین امنیت شهروندانه یه اطلاعیه منشر کنه و اونها هم این اقدام رو محکوم کنند! من می‌گم اصلا بهترین کار اینه که از این به بعد نیروی انتظامی توی همون کلانتری شکایات رو بررسی کنند، هر کسی رو محق دونستند، یه بیانیه به نفع او و بر ضد مجرم صادر کنند! مجرمین رو هم واگذار کنند به خدا یا امام زمان، امام زمان هر وقت اومد داد مظلومان رو از ظالمین می‌گیره!
یکشنبه 14 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
یک سوال از سپاه محمد بیسوادی دارم:------------------------- اگر این"عناصر خودسر" برن در خونه علی چکه ای شما میتونید انها را شناسایی و دستگیر کنید? خوب حالا فکر کنید خونه کروبی خونه علی چکه ای هست. در ضمن شما که اینقدر به قدرت حفاضتی خود میبالید که حتی اجازه راهپیمایی ساده راکه قانونی هست نمیدید چطور اجازه میدید یک مشت اشغال .. نشسته اینطور قدرت شما را مسخره دنیا کنند. به نظر من برای حفظ ابروی خود برید یه چندتایی اشخاص سبز رو به جرم حمله به خانه کروبی دستگیر و اعدام ویا زندان کنید. اگر بلد نیستید از علی چکه ای و رفسنجانی بپرسید تا براتون قضیه سینما رکس ابادان را تشریح کنند.
یکشنبه 14 شهریور 1389

ساعت 12 - ایران - تهران
تیری زهرآگین دیگری از روزنامه جام جم: در روزنامه جام جم مورخه یکشنبه 14 شهریور1389 در مقاله ای در پائین صفحه 11(راوی خرد گرایی ...) نویسنده محمد زکریای رازی( متولدشهر ری)را عرب معرفی کرده است، این خودفروختگی به اعراب چه معنائی دارد؟؟؟مسئولین محترم ایرانیان یو کی در صورت امکان لطفاً در این مورد مقاله ای بنویسید.
یکشنبه 14 شهریور 1389

togyan - انگلیس - لندن
چرا این عناصر خود سر یکبار به خونه یزدی و یا جنتی و نقدی و.. حمله نمیکنند. خر رهبرتونه, الاغ هم محمودتون, گاو هم شما سادندیس خور های حرومزاده.
یکشنبه 14 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
togyan - انگلیس - لندن . . من بارها از همه دوستان خواهش کردم که از مقایصه علی چکه ای و تقلبی نژاد وبقیه این اشغالهای اسلامی با حیوانات محترم خودداری کنند. حالا بمن گوش ندیند تا این انجمن حمایت حیوانات بخاطر صدمهروحی زدن به خر و الاغ وگاو شما را سو کنه.
دوشنبه 15 شهریور 1389

م ر - ایران - تهران
بنظر من کلا اگه بخواهیم واقعیت را بگوئیم این است که ارتش بی نهایت بی نهایت بی غیرت شده اصلا قابل قیاس با ارتش سابق نیست بخاطر اینکه لقمه هایی که اون زمان میخوردند حلالتر از لقمه های حالا بود واقعا بسی جای تاسف است که اگر مردمی که اجازه یک راهپیمایی عادی را از وزارت کشور میخواهند بلافاصله امنیت شهروندی را عنوان میکنند چطور یک مشت ارازل و اوباش براحتی و با کمال امنیت در کنار انیروی انتظامی جمهوری اسلامی که حافظ جان و مال مردم هستند بقول خودشان اینقدر گستاخانه این رفتارهای زشت را میکنند و کسی هم جلودارشان نیست .متاسفم از اینکه دینمان را براحتی و در معرض حراج گذارده اند . خیلی پستی میخواهد . از علی آموز اخلاص ادب !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ای آقایی که در جهل و گمراهی خود را علی وار تصور میکنی ؟؟
دوشنبه 15 شهریور 1389

perspolisi - استرالیا - سیدنی
این یابو رو از پشت هم که نگاه میکنی‌، معلومه که ساندیس رو زده وو توپ اومده خرابکاری. حتا قیافهٔ پشمکیه چرکش رو هم نبینی میفهمی که یه بسیجیه ذوب شده در بیت علی‌ سگ دسته.
دوشنبه 15 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
خامنه ای رهبر بسیار گنده مسلمانان دنیا ، ماشآلله چقدر عناصر خودسر دارد.
دوشنبه 15 شهریور 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
سپاه محمد رسول الله خر خودتی
دوشنبه 15 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
سپاه تازیان وحشی متجاوز به نوامیس مردم ایران ان سپاهیان با شرف همگی در جبهه ها کشته شدند البته الان در ان دنیا متوجه اشتباه بزرگشان شدند
دوشنبه 15 شهریور 1389

ekman - ‫ایران - شیراز
‫همانطور که با استفاده از دوربین های مدار بسته که در میدان ها و تقاطع خیبانها نصب کرده اید و به اینوسیله با گرفتن عکس از مردم معترض، و مطابقت عکس ها با عکس های کارت های به اصطلاح ملی(امنیتی) کمتر از ۲۴ساعت نام و محل سکونت افراد را پیدا کرده و مهمانی تشکیل میدهید.اگر این افراد واقعأ خود سر و یا آلت دست سران معترض به انتخاباتند(که نیستند،دیوار حاشا برای حیوانات رسوائی مثل شما و اربابتان خامنه ای بلند است)،چرا چهار پنج روز متوالی که این انگل های شبیه به خامنه ای در اطراف خانه کروبی اجتماع کرده بودند،نیروهای انتظامی خفقان گرفته بودند و مانند مرغی که کورچ کرده روی تخم خود تمرگیده بودند..
دوشنبه 15 شهریور 1389

shnasahand - الاهلی - دوبی
خاک بر سر نیروی افتضاحی وچهارپا که عرضه مقابله با نیروهای خودسر رو ندارن ببخشید پس برای چی تامین امنیت رو به عهده گرفتین ایا انداختن همه کارهای ارازل واوباش بی سروپاوبی اصل ونسب به اصطلاح ارزشی ودر واقع مزدوران مچتبی وبیت به گردن عناصر خود سر بی لیاقتی والودگی دستان ناپاک واغشته به خون شما را پاک وشما را مبرا میگرداند
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.