انتقاد شدید تشکیلات خودگردان فلسطینی از سخنان احمدی‌نژاد


انتقاد شدید تشکیلات خودگردان فلسطینی از سخنان احمدی‌نژاد

انتقادهای رئیس جمهور ایران از مذاکرات صلح، با انتقاد تشکیلات خودگردان فلسطینی مواجه شده است

تشکیلات خودگردان فلسطینی از سخنان محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران در باره روند صلح خاورمیانه به شدت انتقاد کرده و گفته است "فردی که نماینده مردم ایران نیست، نمی تواند در باره فلسطین و رئیس جمهور آن سخن بگوید."

نبیل ابو ردینه، سخنگوی محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی در بیانیه ای که وفا، خبرگزاری رسمی فلسطینی آن را منتشر کرده، به اظهارات رئیس جمهور ایران در نماز جمعه روز قدس در تهران پاسخ داده است.

آقای احمدی نژاد که سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه روز قدس (۱۳ شهریور، سوم سپتامبر) بود، با انتقاد شدید از مذاکرات صلح خاورمیانه که در واشنگتن آمریکا با حضور رهبران فلسطینی، اسرائیل، مصر و اردن برگزار شد، گفته بود که سرنوشت فلسطینیان از طریق مقاومت مردم این سرزمین تعیین می شود، نه در واشنگتن، پاریس و لندن.

رئیس جمهور ایران در سخنان خود همچنین این سئوال را مطرح کرد که "نماینده ملت فلسطینی چه کسی است؟ او که صحبت می کند، از کجا این نمایندگی را به دست آورده؟ چه کسی حق دارد قطعه ای از سرزمین فلسطین را به دشمنان بفروشد؟"

ایران با روند صلح خاورمیانه مخالف است و این مخالفت همواره از زبان مقام های بلندپایه این کشور از جمله آیت الله خامنه ای، رهبر ایران شنیده شده است.

تشکیلات خودگردان فلسطینی در پاسخ به رئیس جمهور ایران گفته است "فردی که نماینده مردم ایران نیست و در انتخابات تقلب کرده و مردم ایران را سرکوب می کند و قدرت را دزدیده، نمی تواند در باره فلسطین و رئیس جمهور فلسطین سخن بگوید."

در این بیانیه آمده است که ابو مازن (محمود عباس)، رهبری فلسطینی و سازمان آزادیبخش فلسطین، تنها نماینده قانونی مردم فلسطین هستند که می دانند چگونه از حقوق خود دفاع کنند و به دیگران اجازه نمی دهند که مشروعیت ساف را که توسط ابو مازن هدایت می شود، تهدید کرده و یا مورد سئوال قرار دهند.

تشکیلات خودگردان فلسطینی، تا کنون چند بار از آنچه مداخلات ایران در امور فلسطینیان خوانده، انتقاد کرده است.

محمود عباس، رئیس این تشکیلات که رئیس جنبش فتح هم به شمار می رود در چندین نوبت این انتقادها را به طور علنی بیان کرده است.

ایران با گروه فلسطینی حماس که رقیب جنبش فتح به شمار می رود، روابط نزدیکی دارد و از آن حمایت می کند.

ایران تا کنون با هر تحولی که به شناسایی اسرائیل از سوی اعراب منجر شود، مخالف کرده است.

ایران در سال ۱۹۹۱ با کنفرانس صلح مادرید که سوریه، هم پیمان ایران نیز در آن حضور داشت، مخالفت کرد و پس از آن نیز با پیمان صلح اسلو که بین اسحاق رابین، نخست وزیر وقت اسرائیل و یاسر عرفات، رهبر فقید سازمان آزادیبخش فلسطین به امضا رسید، مخالفت کرد.

alireza.iran.culture - المان - هامبورگ
بازم محمودددددددد.خبر سازترین انسان بخاطر نادانیها و حماقتهاش.تو اگه دهدار هم میشدی کل ده رو دوروزه به هم میریختی. بیمغز نادان عقده ای..........
یکشنبه 14 شهریور 1389

mohammad_d_m_t - پرشیا - ساری
به تو هیچ ربطی نداره . ما خودمون بلدیم چجوری درستش کنیم . تو نمی خواد دخالت کنی عرب سوسمار نشان ابله
یکشنبه 14 شهریور 1389

vezveznazi - ایران - تهران
چی شد ا.ن فلسطینی ها هم قهوایت کردن
یکشنبه 14 شهریور 1389

kame_tanha - انگلستان - بیرمنگهام
عجب تو دهنی...ای وووووول.......ولی این حرومزاده ها حیا که ندارن...
یکشنبه 14 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
این احمقینژاد, نخود هر اش را همه میشناسند, پس خیلی کوتاه میرم سر لپ مطلب: دمکراتی: رای اکثریت بر اقلیت ! پس چرا در دهه 1990 در الجزایر حزب تندرو با اکثریت رای مردم انتخاب شده بود, از طرف usa و اروپا با پشتیبانی نیروهای " اقلیتی " باعث قتل و عام این حکومت برگزیده مردم شدند که جان هزاران مردم ( با سر بریدن ) گرفته شد ? چرا حزب تندرو منتخب حماس که با اکثریت مردم برگزیده شد, فراریش دادند ? و از طرفی, هر کشوری که کشور دیگر را حمایت مادی میکنه , بخاطر حفظ منافعه خودش هم هست و سخنگو مفتخور فلسطینی اجازه نداره که مثل گدا علی دستش دراز کنه و پول به جیب بزنه و بعد به ایران بگه : برو , بهت احتیاج ندارم !!??
یکشنبه 14 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
مارمولکهای ایران با سوسمارهای حماس روابط تنگاتنگ داشته و مثل کودکی که نیاز به پول توجیبی دارد میلیارد میلیارد به ان بیشرفها کمک می کنند باور کنید تمام عملیات حماس بر ضد اسرائیل که منجر به پاسخ اسرائیل و کشته شدن افراد عادی فلسطینی می شود از سوی ملایان لاشخور ایران رهبری می شود چون اگر صلحی بشود ملا به چه حربه ای سر خل و چلهای اسلامی را شیره بمالد??!!
یکشنبه 14 شهریور 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
دکتر برو دکتر
یکشنبه 14 شهریور 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
آفرین. خوب زده تو پوز این فضولها. آخه به شما چه کی می خواد چکار کنه. بیچاره ها خودشون میخوان صلح کنن ، اینا شدن کاسه داغتر از آش. چون اگه صلح بشه منافع این تروریستهای کثیف که کشورمون رو اشغال کردن به خطر میافته.
یکشنبه 14 شهریور 1389

svenskpojke - سوئد - یمتلند
هم غزه هم لبنان
یکشنبه 14 شهریور 1389

a_bamdad - ایران - تهران
خوردی مموتی؟از رو که نمیری بچه پررو.روزی سه بارم تو کوچه ترتیبت رو بدن باز از رو نمیری
یکشنبه 14 شهریور 1389

experthoney - بحرین - منامه
خر به الاغ میگه تو گاوی
یکشنبه 14 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
عجب میکروبهایی هستن اینا , واقعا رو میخواد ها, که اینجوری به زور قیم ملت و دولت یه کشور که حتی همسایه کشور خودی هم نیست بخوان بشن. دیگه چه جوری بگن , بابا بیخیال ما بشین ما خودمون میخوایم مملکتمون رو درست و یا خراب کنیم. وقتی میدونن این رژیم ملت خودش رو سر کار گذاشته و مثل انتخابات رو تحمیل کرده پر واضح است که نمیخواد در سیاست اونا دخالت کنه. ولی بچه پر رو را هر چه هم کتک بخوره بلند میشه و فحش خاهر مادر میده. میمون وحشی و سیدعلی اورانگوتان حد و مرز سرشون نمیشه, نمیشناسن اصلا.
یکشنبه 14 شهریور 1389

kiyanoosh - مالزی - صباح
به جان خودم اگر تا چندوقت دیگه ترور نشد تف بندازید تو صورتم....
یکشنبه 14 شهریور 1389

HADIRM - ایران - خوزستان
وقتی توی دنیای غرب رژیم جعلی اسرائیل را به رسمیت می شناسند باید محمود عباس و تشکیلات خودگردان و دست نشانده اورا قبول کنند با چنین سیاستی انان هیچ وقت روی ارامش را نخواهند دید. متجاوزین دیر یا زود محکوم به شکستند
یکشنبه 14 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
از کی تا حالا فلسطینیها اجازه دارند تا برای سرنوشت خودشون تصمیم بگیرند؟!!! مثل اینکه مردم دنیا و مخصوصا فلسطینی ها هنوز مدیریت جهانی مموتی رو جدی نگرفته اند!!! اگه همینطوری پیش بره باید چند تا کهریزک هم برای فلسطینیها ساخت تا دیگه دخالتی در سرنوشت خودشون نکنن!!!
یکشنبه 14 شهریور 1389

shabe sepid - مالزی - کوالالامپور
حرف حساب جواب نداره.
یکشنبه 14 شهریور 1389

dada2 - المان - دورتموند
یکی باید به این ریئس جمهور بی یال و کوپال منفور تقلبی که در المان تمام روزنامه ها دیوانه لقب بهش دادن بگه تو و اون رهبر افلاجت تمام ارض ایران را به دشمنان دیرین ایران فروختید.تو و اربابت علی یدست دریای خزر را که قاجارها با تمام بدبختیشون به روسها نفروختن دو دستی تقدیم اونها کردین.بدبخت صدام حسین هم مثل شماها تا کمر رفته بود در ماهتهت روسها عاقبتش را دیدید.شرم کنید رها کنید این مملکت را بدبخت یهودی زاده.
یکشنبه 14 شهریور 1389

hovakhshatare - ایران - تهران
کاسه داغ‌تر از آش! بابا این فلسطینی‌ها واسه ایران تره هم خرد نمی‌کنن اونوقت این ابله‌ها سی ساله که سنگ فلسطین رو به سینه می‌زنن. بابا به ما چه مربوطه که این عربهای نفهم سرزمینشون رو فروختند و حالا می‌خوان پسش بگیرن؟ چطور اون موقع که زمین‌هاشونو چند برابر قیمت می‌فروختند اسرائیل بد نیود؟ پول رو گرفتن عشق و حالشونو کردن حالا که پوله تموم شده میخوان به زور زیمن‌هاشونو پس بگیرن.
یکشنبه 14 شهریور 1389

rezanl - هلند - امستردام
جواب نبیل ابو ردینه تو دهنی خوبی به جمهوری اسلامیه
یکشنبه 14 شهریور 1389

ben 15 munich - المان - مونیخ
اخه راسته میگن بتو چه .تو از این غلطها چی!!مگر کسی از تو نظر خواهی کرده. یا اینکه فلسطینی هستی بگور باباشون به ما چه مربوط .
یکشنبه 14 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
در همه دنیا چهره این متقلبین شناخته شده حتی در فلسطین که از ابتدا سنگ حمایت از مردم و سرزمین آنجا را به سینه زدند بعد در ایران هنوز ساندیس خوران البته به خاطر موقعیت خود طرفدار این حکومت فریبکار متقلب جنایتکار هستند و به مردم کشور خود خیانت می کنند.
یکشنبه 14 شهریور 1389

masihy - بلژیک - بروکسل
از این که گفتند نماینده مردم نیست خیلی حال کردم دمشون گرم
یکشنبه 14 شهریور 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
"فردی که نماینده مردم ایران نیست، نمی تواند در باره فلسطین و رئیس جمهور آن سخن بگوید."کاش اروپایی ها و امریکایی هم اینقدر شجاعت داشتن. این فرد نماینده مردم ایران نیست و نظریاتش فقط نظر شخصی خودش است.
یکشنبه 14 شهریور 1389

mehrabooon - ایران - تهران
رنگ موسوی و کروبی و مردم ازادیخواه سبزه.رنگ ا.ن به قول vezveznazi - ایران - تهران قهوای.اتفاقا به ا.ن با اون کاپشنش رنگ قهوای میاد.یه ایول هم به فلستینیها..
یکشنبه 14 شهریور 1389

داش بهروز - ایران - ایران
محمود حرف زدن بلد نیستی . حرف نزدن هم بلد نیستی ؟. خف بابا آبرومون رفت
یکشنبه 14 شهریور 1389

assyria_power - امریکا - مدستو
هم غزه هم لبنان ..... به هیکلتان.
یکشنبه 14 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
افرین به مردم فلسطین که از ساندیس خورهایعلی چکه ای باهوشتر هستند.
یکشنبه 14 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
svenskpojke - سوئد - یمتلند. هر دو فدای ایران.
یکشنبه 14 شهریور 1389

alibidin - سوئد - کارلسکرونا
انتری نزاد باز هم ...ابروی ایرانو برد. .
یکشنبه 14 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
دوستان معنی نام کاربری این جدید و جاسوس ملایان.svenskpojke می شود پسر سوئدی!!!!!!این خل و چل رژیمی بی هویت خودش را با این طرز فکر عصر حجری اسلامی و رژیمی سوئدی می داند ببینید چه مزدورانی با بی شرمی بین ایرانیان جا خوش کرده اند!!!!!
دوشنبه 15 شهریور 1389

م ر - ایران - تهران
من از بیگانگان هرگز ننالم / که بامن هرکه کرد آن آشنا کرد . واقعا دیگه اینها چطور میتونند سرشون را بالا بگیرند و به زور و اجبار خودشون را سینه چاک فلسطینی ها بکنند . اینها فکر میکنند تمام ملت ها بی شعور هستند و صلاحیت حفظ و نگهداری از مملکت خودشان را هم ندارند اگر چند تا دیگه اینجوری پیدا بشن برخورد کنند با نخودهای هر آشی دیگه یک ذره ملت ایران هم آسایش پیدا میکنند . بخدا الان تو همه ترور و کشتار و انفجار در عراق سر منشاش دخالت بی جا ایران است . واقعا حرمت و ارزش ایران توسط این مرد از بین رفته تاجایی که برادران فلسطینی که اینها از هفته ها قبل خودشون را به آب و آتیش میزدند که در راهپیمایی شرکت کنید اینطور جواب دندان شکن بدهند و بحق هم گفتن تا اینها ادب شوند در مورد دیگران تصمیم نگیرند .
دوشنبه 15 شهریور 1389

tiger.man - بریطانیا - گیلفورد
اخه وجدانا به کدوم ساز بعضی از دوستانی که اینجا هستند باید رقصید، از این نظام حمایت شود توهین میکنند، انتقاد شود باز توهین میکنند. واقعا خنده داره
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

hassan5 - ایران - تهران
جانا سخن از زبان ما میگوئی..یارو را توی ده راه نمیدادند سراغ منزل کدخدا را میگرفت.
سه‌شنبه 16 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.