حسین کروبی: مهاجمان نقابدار، متهمان کلانتری فرمانیه بودند


حسین کروبی: مهاجمان نقابدار، متهمان کلانتری فرمانیه بودند

تهاجم به منزل مهدی کروبی از عصر جمعه پایان گرفته و ماموران شهرداری آثار خشونت‌ها را جمع کرده‌اند. موسوی در محکومیت این حملات پیامی منتشر کرده و آقایان خاتمی‌، صانعی و بیات نیز در تماس تلفنی از کروبی دلجویی کرده‌اند.

وب‌سایت خبری حزب اعتماد ملی گزارش می‌دهد که یاسر خمینی، نوه بنیانگزار جمهوری اسلامی به دیدار مهدی کروبی رفته و رفتارهای "غیرانسانی" مهاجمان را به‌شدت محکوم کرده‌است. مجمع روحانیون مبارز و مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم نیز حمله به منزل کروبی را نکوهش کرده‌اند. این دو تشکل روحانیان اصلاح‌طلب از مسئولان خواسته‌اند که عوامل حمله را به سرعت شناسایی و مجازات کنند.

در اطلاعیه مجمع روحانیون مبارز آمده که «عده‌ای تخریب‌گر و هتاک مجهز به ادوات و ابزاری بوده‌اند که فقط در اختیار نیروهای رسمی است.» مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم در بیانیه خود تاکید کرده که نخستین وظیفه هر حکومتی تامین امنیت برای همه مردم است. در این بیانیه آمده که «هتاکان با شعار، تخریب و ایذا، امنیت آقای کروبی، خانواده و همسایگان را از بین بردند در حالی‌که نیروهای امنیتی نظاره‌گر عمل آنان بودند.»

میرحسین موسوی نیز در محکومیت حمله به خانه مهدی کروبی پیامی در وب‌سایت "کلمه" منتشر کرد. به تاکید وی "اقدامات سازمان‌یافته اخیر که زیر نظر نیروهای انتظامی و امنیتی آغاز شد، نشان داد که دشمنی با اسراییل بهانه است و دشمن واقعی اقتدارگرایان، کروبی و سایر آزادیخواهان هستند." موسوی خطاب به اقتدارگرایان گفته که « شما نمی‌توانید با این اقدامات سیاه و نفرت برانگیز اراده معطوف به آزادی مردم را سد کنید بلکه راه نیل به آزادی را برای آزادی‌خواهان کوتاه‌تر می‌کنید.»

محمد خاتمی، آیت‌الله صانعی و آیت‌الله بیات در تماس تلفنی با مهدی کروبی از وی دلجویی کرده‌ و نسبت به حوادث جاری ابراز نگرانی کرده‌اند. حسین کروبی با اعلام این خبر به دویچه‌وله از دیدار پسر آقای هاشمی رفسنجانی، آقایان انصاری، لاری، موسوی خویینی‌ها و جمارانی از مجمع روحانیون مبارز با پدرش می‌گوید: « مهاجمان ساعت سه بعد از ظهر روز جمعه رفتند و اعلام کردند که شب دوباره برمی‌گردند. می‌گفتند می‌خواهند خانه را فتح کنند، اما وقتی غروب ماموران شهرداری برای شستن خیابان و جمع کردن شیشه‌خرده‌ها آمدند، متوجه شدیم که کارشان تمام شده است.»

حسین کروبی تاکید می‌کند که گروهی از مهاجمان افراد شناخته شده از بسیج جماران و پایگاه شهید محلاتی بوده‌اند و هویت برخی نقابداران را ماموران کلانتری فرمانیه افشا کرده‌اند: « به بچه‌های محافظ گفته بودند چند تا از این‌ها متهمان کلانتری ما بوده‌اند که خلاف اخلاقی یا پرونده دزدی دارند. نقابدارها فریاد می‌کشیدند و فحش‌های رکیک ناموسی به مادر و پدرم می‌دادند. بلافاصله پس از دشنام‌ها هم جمع می‌شدند و دعا و نماز و قرآن می‌‌خواندند. این زشت نیست که حکومت برای تحفیف در مجازات اراذل و اوباش از آنها برای حمله به خانه آقای کروبی استفاده کند؟»

حسین کروبی می‌گوید که همسایه‌ها نیز از حمله مهاجمان در امان نمانده‌اند. اتومبیل بسیاری از آنها آسیب دیده و مهاجمان شیشه‌های خانه کسانی را که از رفتار آنان فیلم می‌گرفته‌اند، خرد کرده‌اند. وی یاد‌آوری می‌کند که همسایه‌ها پس از آرام شدن اوضاع به دیدار خانواده کروبی رفته و از آنها حمایت و احوالپرسی کرده‌اند.

مهدی کروبی در واکنش به حملات لباس شخصی‌ها و بسیجیان به منزل خود اعلام کرده که حیات دولت در ایجاد بحران است. وی در گفتگو با تلویزیون "رسا" خاطر نشان کرده که به زودی در پیامی به ملت، مسائلی را مطرح خواهد کرد.

بینوایان - ایران - تهران
حسین کروبی تو این یک ساله حسابی در دروغ پراکنی و تحریف کردن اتفاقاتی که برای پدرش میوفته حرفه ای شده. یعنی داره میزنه رو دست بی بی سی! تو این متن هم دیگه رسما داره چرند میگه در حد لالیگا! البته وقتی بابایی دروغ های بزرگی مثل تجاوز و تقلب رو مطرح کرد و حیثیت نظام رو به بازی گرفت کسی هم هیچ برخوردی با حاج آقا(به قول زنش ((:) نکرد دیگه از پسرش بیش از این انتظار نمیره.
یکشنبه 14 شهریور 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
فرمانیه کلانتری ندارد.
یکشنبه 14 شهریور 1389

alireza.iran.culture - المان - هامبورگ
ادم شجاعیه.ولی نباید بتش کرد.در خوشبینانه ترین حالت بیلانش صفر هست.ممکنه در اینده مثبت بشه.
یکشنبه 14 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
ملای با عمامه و بی عمامه هر دو یکی ست."(خائن")..اما شما چی فکر میکنید؟؟. که مرز کشی شده (درباره زدن و حمله ونا امنی ..و..و)بین ِ دو ملای با عمامه. و ملای بی عمامه !!!.."آیا رژیم یک به یک میخواد حسابشان (خرداد 88)را. نسویه کنه ؟؟یا اینکه؟؟!!......
یکشنبه 14 شهریور 1389

ali.tooti - سوئد - لوند
شاید این مقایسه درستی نباشه ولی انگار تاریخ داره یک بار دیگه تکرار میشه مصدق کاشانی اوباش و مردم بی تفاوت حکومت داره وارد فاز جدید میشه برای سرکوب مردم نباید شونه خالی کنن
یکشنبه 14 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
اخوند خوب اخوند مرده ست
یکشنبه 14 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
هی میگه میگمها. خوب بگو دیگه. البته نیا بگو امام امت از این کارها خوشش نمیومد که دروغ بزرگیهست.
یکشنبه 14 شهریور 1389

parvaz39 - آلمان - هامبورگ
من تا بحال در رابطه با نظرات کاربران این سایت در مورد یک خبر هیچ وقت نظری ندادم امّا تا به اینجا که شیش نفر از کاربران که نظر دادند و خوندم ( بخصوص نفر اوّل که اصلا حسابش جداست )، براشون واقعا متاسّفم با طرز فکری که دارند. یک مخالف این حکومت لزوما حتما نباید پادشاهی باشه، دمکرات باشه،. جمهوری خواه باشه، سکولار باشه و یا حتما با من هم نظر باشه که قبولش داشته باشم. شکست یک حرکت آزادی خواهی چطور پیش میاد؟؟؟ دیکتاتوری از کجا سر چشمه میگیره؟؟؟
یکشنبه 14 شهریور 1389

chatoli - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران. بینوای بدبخت ؛ اگه این حسین کروبی اونطور که تو میگی یکساله که اینکاره شده شماها که 30 ساله که اینکاره اید !!!
یکشنبه 14 شهریور 1389

mehrabooon - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران میشه لطفا شما .. بشی.قاب بندی انتخابات رو بقال بیسواد سر کوچه انتری نژاد هم فهمید حالا تو ساندیس خوره منگول نفهمیدی پسر کروبی چیکار کنه ...کی دروغ میگه شیخ شجاع یا اون رهبر و رئیس جمهور خل وچلت.واقعا که دلم برای ایران میسوزه که کسانی مثل خودت .. دارن گند میکشند.هدف شماها به گند کشیدن ایرانه والسلام.امیدوارم به زودی ریشه تون رو بکنیم.صبر کن و ببین ادم فروش...
یکشنبه 14 شهریور 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
بینوایان - ایران - تهران ... .. لباس شخصی عقده ای جنبش سبز و دست کم گرفتی مفت خور از حقوق ایادی خون اشامت چند کیلویی!!! شکم گنده !!! مدل ماشینت چیه!!! خونه ات کجاست!! سفرهای خارجه!!! حساب بانکی!!! همه چی o"kay کم وکسری که نداری?????? ....;; ضمنا قابل توجه شکم سیرهای کامنت های بالا اون 7,6نفر اول مهم این نیست کی داره حق این جون هارو از این مردم فریبها میگیره مگه باید قیافشو بپسندید ملا و غیره ملا نداره که, اصل اینه اینا جلوی اون دولت مریض و خوناشام دارن مقاو مت میکنند ما هم همین الان تاج سلطنتو بجای عمامه رو سر کروبی نذاشتیم .اینها قیامهای اولیه برای ازادی وطنمونه....
یکشنبه 14 شهریور 1389

maryam-germany-71 - المان - برلین
بینوا بیا این 50 یورو بگیر برو واسه خودت یک کارتن ساندیس بخر و انقدر بخور تا چشمت سیر بشه, جان مادرت خودتو با این اراجیفت انقدر ضایع نکن!
یکشنبه 14 شهریور 1389

Azadikhah - هلند - تکسل
ننگ به دولت ارذل و اوباش جمهوری نااسلامی ایران و طرفدارانش
یکشنبه 14 شهریور 1389

zamanphp - ایران - اصفهان
بینوایان - ایران - تهران : میشه ساندیست رو بخوری و خفه خون بگیری؟
یکشنبه 14 شهریور 1389

bavaffa - اذربیجان - باکو
فرمانیه با پول کی رفتی از دهات لورستان تا کوهای فرمانیه خاتمی درنیاوران موسوی اقدسیه و کاشانک پس حمایت از مردم اینجوریه.. خلایق هر چه لایق ایرونی حقشه .....
یکشنبه 14 شهریور 1389

kafechi - ایران - تهران
حقشه..هرچی باشه اخونده
یکشنبه 14 شهریور 1389

OzveMardom - فرانسه - پاریس
parvaz39 - آلمان - هامبورگ اگر دقت کرده باشید چند کامنت اول هر تاپیک سریعا توسط موافقان دولت نوشته میشه که اصولا کامنتهایی بی ربط هم هستند گویی که وظیفه دارند بدون خواندن تاپیک اولین نظر ها رو بدهند که همگان اونها رو ببینند. و جالب اینجاست که این افراد بعدا به نقد هایی که بهشان میشود اصولا پاسخی نمیدهند. وظیفه دارند فقط جو را شلوغ کنند و بروند
یکشنبه 14 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
parvaz39 - آلمان - هامبورگ . ما این اشتباه رو 30 سال پیش کردیم دیگه یادگرفتیم. یادمه اون موقع هم میگفتن حالا شاه بره نفر بعدی اگر خوب نبود میزنیم در ..ش میندازیمش بیرون. یادم میاد که مامانم با یکی از خواهرهاش بحث میکرد و بهش گفت: این اخوندها اگر بیان سر کار دیگه حتی خدا هم نمیتونه از سلطنت بندازتشون.تنها راه چاره ایران ضعیف کردن سمبل اسلام شیعه که همین اخونها هستند. اگر کروبی واقعا برای ازادی ایران میجنگه پس باید عقیدهای سکولاری هم قبول کنه و دور امام امت بچه ازارش رو خط بکشه. با اینکه اینو میگم بازهم حرفهای قبلم را تکرار میکنم. وقتی این اخوندها با هم دعوا میکنن براشون سوت بزنید.
یکشنبه 14 شهریور 1389

نظرها - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران---- واقعا بینوای بینوایی ! تو باید ماموریت مزدوری خودت را انجام دهی. به تو نمیاد از این حرفها بزنی! تا کی می خواهی مزدوری با اجر و مواجب یا بی اجر و مواجب کنی؟ برو خودت رو نجات بده!!
یکشنبه 14 شهریور 1389

angelina20 - ایران - تهران
سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا تو توی اندونزی هستی میگی نداره کلانتری توی فرمانیه اونوقت ما که تهرونیم نمیدنیم . چه پرو. داره خوبشم داره اگه میخوای بیا تهرون نشونت بدم
یکشنبه 14 شهریور 1389

استبداد دینی - ایران - ماهشهر
بینوایان- ایران - تهران/ و دیگر پاچه خواران. حیثیت نظام؟؟؟!!! نظام خیلی وقته که حیثیتش بر باد رفته. نظامی که کارش تجاوزه حیثیت داره؟ کروبی و پسرش دروغ پراکنی میکنند یا نظام ، صدا و سیما و حسین طائب؟ حسین طائب که ترانه موسوی تقلبی را آورد تو تلویزون و به جای اصلی جا زد، دروغ پراکنی میکنه یا کروبی؟ . نظام جرات برخورد مسقیم با کروبی و موسوی را ندارد نه اینکه برخورد نکرد. به این خاطر یه مشت اراذل را استخدام کرده تا غیر مسقیم نیت پلید خود را عملی کند
یکشنبه 14 شهریور 1389

ali.tooti - سوئد - لوند
Black Chador - امریکا - ولدن اشتباهی رو که شما کردین ما تکرار نمیکنیم جنبش سبز ایران را برای تمام ایرانیان میخواهد با هر اندیشه وتفکر
یکشنبه 14 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
parvaz39-آلمان-هامبورگ:هم میهن گرامی: از منه ضد مـــلا"(با و بی عمامه). که ایراد میگیری!! آیا رهبر ِ دلسوزت تا به امروز از شما ورسانه ها خواسته. که بیایید تا بعنوان ِ یه رهبر مسئول از زمان ِ نخست وزیری ام با شما. روراست باشم؟؟!هم میهن خوب چه تفییری می بینی که موسوی دوباره. زیر ِ عبا "! خدمتگذار شما باشد چه تــــآجی بر سر ِ ایرانی میتواند بزند؟؟. (برای گذاشتن تـــاج ِ مورد نظر باید عمامه "! را هم حفظ و حراست کند!!. پـــس از 30 سال .فکر میکنی که عمامه موافق باشه که"(یه مثال ِ ساده). یه دانشجو و یا یه وکیل آزادانــــــــه بکارش بپردازد؟؟این ارمغان را "حسین. زمان "!میتونه به ایرانی .با آن گذشته اش تقدیم کند؟؟!!
یکشنبه 14 شهریور 1389

OzveMardom - فرانسه - پاریس
porharfi - هلند - آرنم . https://news.gooya.com/politics/archives/2010/09/110130.php. این تحلیل رو بخونید (به سایت هم پیشنهاد میکنم این تحلیل رو تاپیک کنند). طبق این تحلیل زیبا شخصیتهای موثری چون موسوی و کروبی به زودی باید یکی از کرسیهای مردم یا حکومت را برای خود انتخاب کنند. (یا ملا باید باشند یا ضد اون). همچنین باید مشخص کنند مفهوم آزادی چیست که هی از آن دم میزنند? آزادی برای گروه خود و خودیهای خودشان و اصلاح طلبان یا آزادی برای مردم?
دوشنبه 15 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
OzveMardom-فرانسه -پاریس:parvaz39-آلمان-هامبورگ:هم میهنان گرامی:. با موسوی و کروبی و اامثال آنان و ملاها ....ایران و ایرانی همچنان پَسروی. خواهد داشت....رنگ ِ آزادی را هرگز ایرانی نخواهد دید ..!! شما که در . خارج از ایران .خوب میتوانید این پَسروی ها را ببینید...( هم میهنان گرامی. سیاستمداران کشور های پیشرفته برای " بر کـــــرسی نشستن دروغها. میگویند .! وای به این آقایان ملای با عمامه و بی عمامه که دستشان رو شده. است ...!!)اسلام را خصوصی نگهش دارید و نه عمومی = حکومت اسلامی!
دوشنبه 15 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.