چه مسائلی را نباید به همسرتان بگویید؟!

 
چه مسائلی را نباید به همسرتان بگویید؟!

بعضی از خانمها یا آقایان عادت دارند تمام اتفاقاتی را که در طول روز برای شان اتفاق افتاده است را برای همسر حود تعریف کنند . با این وجود گاهی اوقات صحبت کردن بسیار خظرناک است و توصیه نمیشود که مدام صحبت نکنید ، سکوت در بسیاری از موارد بهتر از صحبت کردن می باشد.

آیا میدانید برای اینکه روابط زناشویی تان تداوم بیشتری داشته باشد، همه چیز را نباید به همسر خود بگویید! آیا میدانید چه صحبتهایی را باید به همسر خود بگویید و چه سخنانی را باید مطرح نسازید؟

اولین گام در روابط زناشویی نحوه ی صحبت کردن است ، طرز صحیح صحبت کردن با همسرتان تاثیر بسزایی را در روابظ شما میگذارد البته لازم به ذکر است نه هر صحبتی .

بعضی از خانمها یا آقایان عادت دارند تمام اتفاقاتی را که در طول روز برای شان اتفاق افتاده است را برای همسر حود تعریف کنند . با این وجود گاهی اوقات صحبت کردن بسیار خظرناک است و توصیه نمیشود که مدام صحبت نکنید ، سکوت در بسیاری از موارد بهتر از صحبت کردن میباشد.

در این مقاله توصیه و پیش نهادهایی را برای شما ارائه خواهیم کرد:

از دیدگاه روان شناسان انسانها از این منظر به چند دسته تقسیم میشوند

1- افرادی که همه مطالب زندگی خود چه در حال ، چه در گذشته را برای همسران خود بازگو میکنند به بلوغ فکری نرسیده اند ، ذهنشان مانند دوران نوجوانی شان عمل میکند که عادت داشتند همه چیز را برای خانواده خود تعریف کنند .

2- افرادی که در تعاریف خود ، صحبتهای شان اغراق میکنند و حتی گاهی وقتها به دروغ نیز متوسل میشوند ، افرادی هستند که اعتماد به نفس کمی به خود دارند ، با این کار قصد دارند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند . امروزه پیوند بین زوجهای با ازدواجهایی که در سابق صورت میگرفت کاملا متفاوت میباشد . در زمان امروز اکثر زوجین هر دو با هم به کار بیرون از خانه اشتغال دارند ، زمان کمی را برای صحبت کردن با یکدیگر دارند ، هنگامی که فرصتی برای صحبت کردن پیش میآید در اغلب موارد راجع به کار بیرون از خانه ی خانم یا آقا میگذرد ، به ندرت پیش میآید که زوجین در مورد رابطهی خودشان ، زندگی دو نفره ای یا چهار نفرهاشان به صحبت بنشینند .

حال به توضیح این موضوع میپردازیم که چرا نباید تمام صحبتهای خود را به همسرتان بازگو کنید ؟ این سوال چندین پاسخ دارد:

1- از دیدگاه بعضی از روانشناسان افرادی که گذشته تلخ و سخت داشته اند باید توجه کنند که ، هنگامی تجربه های تلخ گذشته باید چراغ راه آینده باشد و بس. سعی کنید با گذشته های تلخ تان خداحافظی کنید و با عنوان کردن تجربه ها ذهن همسر تان را مغشوش نکنید . توجه کنید که شما دیگر در دوران مجردی به سر نمیبرید ، شما تشکیل خانواده داده اید و از همان روز اول که وارد زندگی زناشویی میشوید باید سعی کنید همهی گذشته ی خود را فراموش کنید ، و الان زمان آن است که زندگی دو نفره ی که در آینده خواهید داشت فکر کنید ، صحبتهایتان نیز باید حول زندگی مشترکتان باشد نه گذشته تلختان .

2- اگر از اشتباهات گذشته عبرت گرفته اید و تحول خاصی در رفتارتان ایجاد کرده اید لزومی به بازگو کردن اشتباهات گذشته تان نیست چون ممکن است بر دیدگاه طرف مقابل به شما اثر منفی بگذارد و یا برخی قابلیت های فعلی تان نادیده گرفته شود. مگر در مواردی که بازگو کردن تجربه شما میتواند مانع تکرار اشتباه برای طرف مقابلتان شود.

3- صحبتهایی را از گذشته ، حال برای همسرتان بازگو و تعریف کنید اما سعی کنید وارد جزییات نشوید ، مسائل را برای او کاملا باز نکنید و نشکافید .


حال چه صحبتهایی را نباید مطرح کرد:

1- اسرار تان را به همسرتان نگویید .منظور از اسرار چیست ؟

مشکلاتی که در دوران قبل از ازدواج برایتان بوجود آمده و بازگو کردن آن تنها باعث مشغول کردن ذهن همسرتان میشود. نا گفته نماند که مسائلی است که گفتن آنها به همسرتان ضروری است مثلا تجربه نامزدی ناموفقی اگر در گذشته داشته اید به همسر تان بگویید اما آیا واقعا لازم است همسرتان از جزئیات آن مطلع باشد؟ مشکلاتی که با پدرو مادر، خواهر یا برادر تان داشته اید و عنوان کردن آنها به دیدگاه همسرتان نسبت به خانواده تان خدشه وارد میکند ، کمبودهایی که در زندگی با آنها مواجه بوده اید ، رنجها و مشقتهایی را که متحمل شده اید ، و مسائلی مانند این موضوعات بهتر است بازگو نکنید.

2- اگر زمانی به همسرتان ، رفتارهایی که انجام میداده شک کردید و در وفاداریش نسبت به خودتان مردد بودید

هرگز این موضوع را مطرح نسازید ، زیرا ممکن است شما به اشتباه چنین فکری را داشته بودید در این صورت احساس وفاداری که بین شما و شوهرتان وجود داشته است در همان زمان از بین می رود.

DrPhil - دانمارک - نوبغو
در ابتدای این مقاله نوشته شده که ''بعضی از همسران عادت دارند که صحبت های روزمره ی خود را برای همسر خویش نقل کنند که ما در اینجا می گوییم چه صحبت هایی را نباید نقل کنند.'' بعد در ادامه میگه ''نباید از اشتباهات و تجربیات گذشته برای همسر خود حرف زد''.فکر می کنم ابتدای مقاله و تیتر مقاله غلط برانداز باشه و در ثانی مطالبی رو عنوان کرده که همه مطلع هستند. نکته ی سوم اینکه نوشته کسایی که همه چیز رو برای همسراشون تعریف می کنند به بلوغ فکری نرسیدند که فکر می کنم واقعا توهین بزرگی باشه. به نظر من شخصی که همسرش رو اینقدر دوست داره که براش همه چیز رو تعریف می کنه , مطمئنا حواسش اینقدر هست که همسرش رو با گذشته ی تاریک اذیت نکنه.در ثانی صحبت کردن باعث نزدیکتر شدن و ایجاد تفاهم و درک متقابل بیشتری می شه. نکته ی چهارم اینکه اون کسی که این مقاله رو نوشته سوادش به اندازه ی همون نوجوانی است که تو مقاله ازش نام برده.
شنبه 13 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
گفته شده که : اولین. بزرگترین دروغی که مرد به زنش در اغاز ِزندگی میگه:. ..." عزیزم من بتو هرگز دروغ نمیگم".....!!!!!
شنبه 13 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
خیلی جالب بود.اما حیف که متاسفانه خیلی ها این اشتباهات را دارند و با بازگو کردن مسائل گذشته باعث ایجاد سوتفاهم میشوند وخیلی از این سو تفاهم ها حتی منجر به از هم پاشیدن زندگی ها میشود.چه خوب است که بیشتر در مورد این گونه مسائل روانشناسی خانوادگی اطلاع رسانی شود.با تشکر از این وب سایت بسیار مفید.
یکشنبه 14 شهریور 1389

naghme 77 - سوئد - گوتنبرگ
خیلی جالب بود
یکشنبه 14 شهریور 1389

nikiniki12 - المان - ماینز
باجمله اخر2مخالفم!!ماینز
یکشنبه 14 شهریور 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
دست اندرکاران محترم سایت: ته مقاله هایتان یک علامت بگزارید تا اشتباهی پس از چند ماه دوباره چاپ نکنید. ضمنا خودتان حواستان باشد که همه چیز را به همسرتان نگویید ما که دور از جان شما کله مان به برج میلاد نخورده که! برجه ماشالا شق و رق سرجاشه!!
یکشنبه 14 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
این موضوع احتیاج به تدبیر و تجربه فهم و شعور دارد. چه بسا بعضی نگفتنی ها باعث اختلاف و عدم اعتماد بین طرفین شود و بعضی نگفتنیها بعد از گفته شدن باعث سردی و جدایی. اصلی ترین هدف از گفتن ها و نگفتن ها باید در جهت نزدیکی اعتماد و محبت بیشتر باشد نه لاپوشانی و جیمز باند بازی یا زیر آبی رفتن. درک اخلاق و شناخت زوجین از هم بسیار مهم است. برای مثال اگر سر و یا زیر گلوی گربه نوازش شود گربه بسیار لذت برده و از انرژی مثبتش . صاحبش هم لذت میبرد ( تا جاییکه جدیدا متوجه شده اند هنگامی که گربه خود را به پای صاحبش می مالد و خود را لوس میکند. صاحبش از او انرژی مثبت دریافت می کند ) اما اگر همان عمل نوازش روی دم گربه صورت گیرد او حالت دفاعی به خود گرفته و حتی عصبانی شده و سعی میکند خود را دور کند و دنبال کار خود برود. هدف در هر صورت نوازش و محبت بوده اما عکس العمل گربه بنا به حساسیتهایش متفاوت. برای انسانها هم همینگونه است. حتی در نیتهای خیر و از سر محبت.
یکشنبه 14 شهریور 1389

diyaco_1358 - کردستان - مصیف
مورد اخری رو باهاش موافقم . ولی توضیح نداده که اگه همسر هر روز و هر شب و هر ساعت و دم به دم نسبت به وفاداری شوهرش شک کنه چه اتفاقی میوفته و شوهر چی کار باید بکنه
یکشنبه 14 شهریور 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
porharfi - هلند - آرنم . . جرات داری دروغ نگو!! :-).
دوشنبه 15 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.