ایران به روایت عدد و رقم در تابستان سال ۸۹

 
ایران به روایت عدد و رقم در تابستان سال 89

اعداد و ارقام بعضی اوقات حامل واقعیاتی هستند که به تنهایی شگفتی می‌آفرینند. رادیوفردا نگاهی به ارقام و اعدادی دارد که این هفته در ایران بر سر زبان‌ها بوده‌اند: بدهی ۱۴۰ هزار میلیارد تومانی دولت،بازخرید شدن ۱۲۰ هزار معلم و اشتباه ۵۷ هزار میلیارد تومان دولت در محاسبات.

از بدهی ۱۴۰ هزار میلیارد تومانی دولت تا بیکاری ۷۵۰ هزار کشاورز - 12 شهریور

۷۵۰ هزار کشاورز در پنج سال گذشته بیکار شده‌اند. سایت آفتاب می نویسد: آخرین گزارش‌ها و آمارهای مرکز آمار نشان می دهد قفل شدن منابع بانکی به روی کشاورزان، افزایش نیافتن خرید تضمینی محصولات کشاورزی متناسب با افزایش نرخ تورم؛ خرید ارزان تولیدات کشاورزی چون برنج و گندم و سایر محصولات از کشاورزان به دلایل واهی؛ واردات بی‌رویه و افسار‌گسیخته محصولات کشاورزی به خصوص میوه؛ برنج و شکر و سایر عوامل از جمله مکانیزاسیون مزارع باعث گریز کشاورزان از کشت‌وکار و کاهش ۷۳۰ هزار نفری اشتغال طی ۵ سال اخیر شده است.

۱۴۰ هزار میلیارد تومان مبلغ بدهی دولت محمود احمدی نژاد است. روزنامه مردمسالاری تیتر نخست شنبه ۶ شهریور ماه خود را به « بدهی ۱۴۰ هزار میلیارد تومانی دولت » اختصاص داده است.

این روزنامه نزدیک به دو ماه پیش میزان بدهکاری دولت احمدی نژاد را ۱۲۷ هزار میلیارد تومان اعلام کرده بود اما نوشته که به دنبال تکذیب چنین بدهکاری از سوی «پایگاه اطلاع رسانی دولت»، بررسی آمارهای مستند بانک مرکزی و طلبکاران دولت نشان می دهد «دولت بسیار بیشتر از ۱۲۷ میلیارد دلار بدهی داخلی و خارجی دارد که هنوز پرداخت نکرده است.»

۱۹۵ هزار نفر در ایران زندانی هستند. رییس سازمان زندان ها در مرداد ماه سال جاری با اعلام این که شمار زندانیان کشور از ۱۶۳ هزار نفر به ۱۹۵ هزار نفر افزایش یافته، هشدار داد «در صورتی که این روند ادامه یابد، به یک فاجعه جدی انسانی منجر می شود.»

بنابر اعلام سازمان زندان ها، درحالی که «نرخ متوسط زندانی در دنیا ۱۳۲ زندانی به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است » هم اکنون « در ایران ۳۴۸ به ازای هر ۱۰۰ هزار زندانی وجود دارد.»

۱۲۰ هزار معلم در ماه های اخیر در ایران بازخرید شده اند. روزنامه آرمان از تجمع اعتراض آمیز شماری از معلمان به نمایندگی از ۱۲۰ هزار معلم بازخرید شده هفتم شهریور ماه در مقابل مجلس شورای اسلامی خبر داده است.

به نوشته این روزنامه تعدادی از معلمان چند استان کشور از جمله استان های سمنان، گیلان و آذربایجان شرقی به نمایندگی از حدود ۱۲۰ هزار معلم بازخرید شده در سراسر کشور، هفته پیش در مقابل ساختمان مجلس تجمع کرده و ضمن اعتراض به وزارت آموزش و پرورش، خواهان کمک مجلس به معلمان شده اند.

۵۷ هزار میلیارد تومان مبلغی بوده که دولت در محاسبات خود اشتباه کرده است. دو روزنامه دنیای اقتصاد و جهان صنعت گزارش هایی درباره «اشتباه ۵۷ هزار میلیارد تومانی» دولت در محاسبه توان ارائه تسهیلات بانکی منتشر کرده و گزارش داده اند که این اشتباه دولت، بانک های ایران را با بحران رو به رو کرده است.

به گزارش روزنامه دنیای اقتصاد، محمد‌رضا خباز، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی روز دوشنبه با تاکید بر اینکه «اشتباه محاسباتی در خصوص میزان توان پرداخت تسهیلات اعطایی از سوی بانک‌ها طی چند سال گذشته، موجب کاهش توان اعتباری سیستم بانکی شده»، گفته است: «در شرایطی که ظرفیت سیستم بانکی برای پرداخت تسهیلات ، ۲۳ هزار میلیارد تومان بود، مسئولان دولتی میزان پرداخت تسهیلات را ۷۰ الی ۸۰ هزار میلیارد تومان برآورد کردند.»

۲۰درصد جرائم در ماه رمضان کاهش یافته است. اسماعیل احمدی مقدم فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به طور طبیعی میزان جرایم در ماه رمضان کاهش می یابد امسال نیز بین ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش جرایم داشته ایم.

از ۳۰۰ مرگ قلبی در روز تا مهاجرت ۱۰۰۰ کارمند - 4 شهریور

اعداد و ارقام بعضی اوقات حامل واقعیاتی هستند که به تنهایی شگفتی می‌آفرینند. رادیوفردا نگاهی به ارقام و اعدادی دارد که این هفته در ایران بر سر زبان‌ها بوده‌اند مانند: ۳۰۰ مرگ قلبی روزانه در ایران ، مهاجرت هزار کارمند از تهران و تغییر  ۲۰ رییس دانشگاه در سه ماه.

به گزارش خبرگزاری مهر، وزیر بهداشت از مرگ روزانه بیش از ۳۰۰ نفر در کشور بر اثر بیماری های قلبی و عروقی خبر داد و گفت: تحرک و انجام فعالیتهای ورزشی در کنار تغذیه سالم، حرف اول را در پیشگیری از بیماریهای قلبی و عروقی می زند.

۲۱ هزار تومان قیمت یک کیلو گوشت گوسفند در سال  ۸۹. به گزارش رسانه های داخل کشور، مروری بر قیمت اقلام پروتئینی در سال های اخیر نشان می دهد که قیمت گوشت گوسفندی که در سال ۸۷ به ۹ هزار تومان در هر کیلوگرم رسیده بود، در سال ۸۸ تا ۱۳ هزار تومان هم افزایش یافت، اما متاسفانه نبود برنامه ریزی از سوی دستگاه های ذیربط، قیمت را تا ۲۱ هزار تومان در سال ۸۹ نیز افزایش داد؛ هر چند واردات گوشت تا حدودی روند افزایشی قیمت ها را متوقف کرد.

۲۰ رییس دانشگاه در سه ماه تغییر کرده اند. به گزارش سایت های خبری از جمله خبر آنلاین، موضوع تغییرات گسترده روسای دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور در سه ماه اخیر را مورد توجه قرار داده و نوشته است: «اخبار می گوید طبق اعلام رسمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سه ماه گذشته روسای ۱۷ دانشگاه و سه پژوهشگاه مطرح کشور تغییر کرده اند. با این حال برخی صاحب نظران پیش بینی می کنند روند تغییرات در بیش از ۵۰ درصد مراکز آکادمیک (علمی) کشور ادامه یابد.»

۳ میلیون نفر هم پشت نوبت برای پوشش در کمیته امداد و بهزیستی قرار دارند. به نوشته روزنامه دنیای اقتصاد، به گفته مقامات دولتی ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار با در آمدهای بسیار پایین در مناطق محروم کشور شناسایی شده اند. محمدرضا فرزین ، معاون امور اقتصادی وزارت اقتصاد و دارایی در این مورد گفته است: مردم نگران نباشند، قطعا جبران‌ها در حدی خواهد بود که بعد از صرفه‌جویی مردم رفاه آن ها افزایش می‌یابد.

۱۰۰۰ کارمند از تهران مهاجرت کردند. روزنامه مردمسالاری با تاکید براینکه «فقط ۱۰۰۰ نفر مهاجرت کردند» نوشته
مهلت یک ماهه خروج ۴۰ درصد کارمندان دستگاه های اجرایی از تهران درحالی به اتمام رسید که آخرین آمارها حاکی از ثبت نام ۷ هزار کارمند و خروج هزار نفر در پایان این ضرب الاجل است ، آماری که به نظر می رسد با پیش بینی ۲۰۰ هزار نفری دولت فاصله معناداری دارد.»

۷ هزار هیئت علمی استخدام می شوند. در حالی که طی چند هفته اخیر اخبار گسترده ای از برکناری روسای دانشگاه های دولتی و نیز اخراج یا بازنشستگی اجباری ده ها تن از استادان دانشگاه در روزنامه های ایران انتشار یافته، روزنامه کیهان از «استخدام  ۷ هزار هیئت علمی» جدید خبر داده است.

به نوشته این روزنامه وزیر علوم ، تحقیقات و فن آوری با اعلام اینکه با دستور محمود احمدی نژاد ۷ هزار عضو هیئت علمی دانشگاه ها طی سه سال آینده استخدام خواهند شد، گفته «باید در دانشگاه ها انسان هایی مبتنی بر تعاریف اسلامی و بر مبنای عقل و وحی ساخت، و در همین راستا به اساتیدی نیاز داریم که شرایط خاصی داشته باشند.»

از دو هزار شبکه ماهواره‌ای تا ۲۳ هزار پرستار منتظر کار - 22 مرداد

۲۰ بیمارستان دولتی در شهر تهران فاقد سیستم تصفیه‌فاضلاب هستند. رئیس اداره محیط زیست شهر تهران، در شهر تهران ۲۰ بیمارستان فاقد سیستم تصفیه فاضلاب هستند، گفت: ۱۵ بیمارستان دولتی و ۵ بیمارستان خصوصی و خیریه در تهران وجود دارد که متأسفانه از نظر سیستم تصفیه‌خانه فاضلاب دچار مشکل هستند.

۲۳ هزار پرستار بر خلاف وعده دولت استخدام نشدند. به گزارش جام جم رئیس سازمان پرستارى کشور روز دوشنبه ضمن اعلام «عملى نشدن وعده دولت براى استخدام ۲۳ هزار پرستار» گفت که «با کارشکنى معاونت نظارت راهبردى ریاست جمهورى» وعده محمود احمدى نژاد در روز پرستار مبنى بر استخدام ۲۳ هزار پرستار و اجراى قانون کاهش ساعت کارى عملى نشده است.

روزنامه جام جم گزارش داده که با اعمال سیاست بومى‌گزینى از سوى دولت در تمام کشور «فقط ۱۱ دانشگاه به دانشجویان خوابگاه مى‌دهند.» در گزارش روزنامه جام جم تأکید شده که از میان ۱۱۹ دانشگاهى که عباراتى را به عنوان شرایط خود در زمینه اعطاى امکانات اعلام کرده بودند ۷۱ دانشگاه به طور قطعى اعلام کرده‌اند که تعهدى براى اسکان دانشجویان ندارند، و از این تعداد ۳۷ مرکز آموزشى شرایط متعددى را براى اعطاى خوابگاه اعلام کرده بودند و تنها ۱۱ دانشگاه و مرکز آموزشى اعلام کرده اند که خوابگاه داشته و شرایط اسکان را براى افراد غیر بومى دارند.

۷۳ درصد فروش بنزین ترکیه به ایران در ماه ژوئیه، ماه گذشته میلادی، کاهش یافته است. اطلاعات آماری «انجمن صادرکنندگان استانبول» که روز سه‌شنبه منتشر شد نشان می‌دهد فروش بنزین ترکیه به ایران از حدود ۹۴ میلیون دلار در ماه ژوئن به کمی بیش از ۲۵ میلیون دلار در ماه ژوئیه رسیده‌ است.

۲ هزار شبکه ماهواره‌ای در کمین خانواده‌های ایرانی، تیتر سایت خبرگزاری مهر است. تصاویر دو هزار شبکه از تعداد ۱۷ هزار و ۶۶۶ شبکه ماهواره‌ای با وضوح بالا در ایران دریافت می‌شود. جامعه‌شناسان معتقدند گردانندگان این شبکه‌ها با تولید برنامه‌هایی که در تضاد کامل با ارزش‌های ایرانی ـ اسلامی است به دنبال تبلیغ سبک زندگی غربی هستند.

۱۹ استان کشور طرح «آموزش قرآن در خانه» را به اجرا می‌گذاردند. خبرگزاری مهر: مدیر عامل بنیاد فرهنگی قرآن در خانه کشور، از توسعه فعالیت‌های مکاتبه‌ای و آموزش غیرحضوری قرآن در خانه در ۱۹ استان کشور خبر داد.

۶ برابر هزینه واگذاری و بهره‌برداری از لینک‌های E1 به دلیل تغییر تعرفه دسترسی به این خطوط افزایش یافته است. دبیر انجمن شرکت‌های اینترنتی گفت شرکت‌های اینترنتی (ISP) از طریق خطوط E1 که از مخابرات دریافت می‌کنند اینترنت را با سرعت ۵۶ کیلوبیت بر ثانیه به کاربران ارائه می‌کنند اضافه کرد: از هر خط E1 حدود ۳۰ کاربر به صورت همزمان می‌توانند به شبکه اینترنت وصل شوند.

۹۱ درصد کاربران به ویژه در مناطق محروم از اینترنت دایل آپ استفاده می‌کنند.

از کاهش سه دهم درصدی تورم تا هدیه یک میلیونی - 14 مرداد

۷ سال دیگر اولین انسان ایرانی به فضا فرستاده می شود. محمود احمدی نژاد در شبکه تلویزیون استانی همدان گفت برنامه سازمان فضایی ایران در مورد اعزام فضانورد به فضا ، برای سال ۱۴۰۳ تنظیم شده بود اما دولت تصمیم گرفته ایران ۷ سال زودتر از این تاریخ انسان به فضا بفرستد.

۲۶۷ هزار نفر در ۱۴ سال اخیر در پی تصادف رانندگی در ایران کشته شده اند. در گزارش «پژوهشکده حمل و نقل» اعلام شده که «برآورد هزینه‌های تصادفات جاده‌‌ای ایران» این آمار را نشان می دهد و از این بابت تنها در سال ۸۶ خسارتی بالغ بر ۱۸ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان معادل ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار به کشور وارد شده است.

۰.۳ درصد کاهش نرخ تورم در کشور است. محمود بهمنی، رئیس بانک مرکزی گفت:‌در پایان ماه گذشته (تیر) تورم ۹.۴ به ۹.۱ درصد رسید و امیدواریم که در ماه‌های آینده تا ۰.۲ درصد دیگر کاهش پیدا کند.

۲۵۰ هزار میلیارد تومان حجم نقدینگی در گردش در ایران است. روزنامه جهان صنعت نوشت کارنامه مدیریت رئیس بانک مرکزی نشان می‌دهد از شهریورماه ۸۶ تا تیرماه ۸۹ حجم نقدینگی از۱۶۴ هزار میلیارد تومان به۲۵۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.

۲۱ استان با افزایش نرخ بیکاری روبرو بوده اند. روزنامه‌های جمهوری اسلامی، دنیای اقتصاد و تهران امروز گزارش بانک مرکزی و مرکز آمار ایران درباره افزایش نرخ بیکاری در ۲۱ استان کشور طی سال ۸۸ را مورد توجه قرار داده‌اند.

براساس این گزارش‌ها، استان‌های همدان و قزوین بیشترین افزایش نرخ بیکاری و خراسان شمالی پایین‌ترین نرخ بیکاری را در این مدت تجربه کرده‌اند.

۱میلیون تومان، مبلغی است که قرار است به نوزادان متولد سال ۱۳۸۹ به بعد، متقارن با روز نیمه شعبان اهدا شود. احمد توکلی نماینده مجلس شورای اسلامی، تصمیم دولت برای اعطای این پول برای نوزادان را یک «تصمیم اشتباه» خوانده که هزینه یک هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی بر کشور تحمیل می‌کند.

۴۰ درصد کاربران ADSL تهرانی هستند. به نوشته خبرگزاری مهر طبق آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی تا پایان تیر ماه بیش از یک میلیون و ۱۰ هزار و ۶۴۷ پورت اینترنت پرسرعت توسط شرکتهای بخش خصوصی دارای پروانه خدمات انتقال داده‌ها در کل کشور نصب شده که حدود ۴۰ درصد کاربران این خطوط ساکن استان تهران هستند.

خداحافظی «۸۰۰ هزار نفری» با تهران - 5 مرداد

۴۰ درصد پست‌ها و کارکنان دستگاه های اجرایی باید تا پایان مرداد ماه به خارج از تهران منتقل شوند.

۸۰۰ هزار نفر از کارمندان دولت و خانواده های شان، تا پایان این ماه، باید با تهران وداع کنند. به نوشته تهران امروز که با احتساب «بیش از ۵۰۰ هزار کارمند دولت در تهران و متوسط سرانه خانوار در ایران که ۴ نفر است به صورت تقریبی ۸۰۰ هزار نفر تهران را ترک می کنند.»


۵۰ تا ۷۰ درصد اجاره ها در شهرهای دیگر به دنبال تصمیم دولت به خروج ۴۰ درصدی کارمندان از پایتخت افزایش یافته است.روزنامه جهان صنعت نوشت این روزها در شهرهای مورد نظر برای انتقال ادارات دولتی پدید آمده و منابع محلی خبر افزایش ۵۰ تا ۷۰ درصدی قیمت اجاره املاک در شهرهای شیراز و اصفهان را مخابره کردند.»

۱.۵ درصد از کارمندان از این طرح دولت استقبال کرد ه اند. مصطفی کواکبیان، نماینده سمنان، نیز با انتشار یادداشتی در روزنامه جهان صنعت تعیین ضرب الاجل دولت برای خرج اجباری کارمندان از تهران را ناشی از ناکامی طرح دولت برای خروج تشویقی کارمندان ارزیابی کرده و نوشته است: «پس از تبلیغات سه ماهه فقط ۱۵ هزار نفر ثبت‌ نام کرده ‌اند.

۱۶۳ شرکت و دستگاه دولتی مجبور به ترک پایتخت شدند.

۱۱۰۰ کارمند سازمان میراث فرهنگی قرار است «به اجبار» از تهران به شهرستان‌هایی چون شیراز و اصفهان
منتقل شوند.

۱۰ سال دوری از تهران، مدت زمانی است که افراد منتقل شده شامل کارمندان شاغل و بازنشستگان، حق اجازه بازگشت به تهران را نخواهند داشت.» این خبر را عبدالعلی تاجی، معاون حقوقی معاونت توسعه مدیریت و سرمایه‌ انسانی ریاست جمهوری اعلام کرد.

از سه هزار مبلغ زن تا صد هزار فیلمساز - 31 تیر ماه

۴۷۰ سایت دولتی ایران در آمریکا و کانادا میزبانی می شوند. علی اصغر انصاری، معاون شرکت فناوری اطلاعات ایران، در گفت وگو با مهر با بیان این که هم اکنون میزبانی بیش از ۲۶۰ سایت دولتی ایرانی در آمریکا و میزبانی بیش از ۲۱۰ سایت دولتی ایرانی در کشور کانادا انجام می شود، از مهلت ۲ ماهه برای انتقال میزبانی این سایت ها به داخل کشور خبر داد.

۳۰۰۰ مبلغ زن حوزه های علمیه  راهی مدارس دخترانه تهران می شوند.  معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهر تهران از اعزام مبلغان زن حوزه علمیه به سه هزار مدرسه دخترانه شهر تهران در سال تحصیلی جدید خبر داد.

محمد بنیادی افزود: طی جلسه ای که دفتر همکاریهای حوزه و آموزش و پرورش شهر تهران با نماینده حوزه های علمیه خواهران استان تهران داشت مقرر شد که حوزه مبلغانی را برای سه هزار مدرسه دخترانه شهر تهران اعزام کند.

۲.۵ برابر شدن قیمت برق، خبری بود که این هفته  مجید نامجو، وزیر نیرو، اعلام کرد.  وی افزود: «هم‌اکنون قیمت برق خانگی ۱۶ تومان در هر کیلووات ساعت محاسبه می‌شود که براساس آنچه وزارت نیرو به کارگروه تحول اقتصادی پیشنهاد کرده قرار است قیمت برق افزایش بیش از ۲.۵ برابری داشته و از ۱۶ تومان به ۴۳ تومان برسد.»

۷۴ ضربه شلاق، حبس از ۱۰ روز تا دو ماه و یا پرداخت جریمه نقدی از ۵ تا ۵۰ هزار تومان، مجازات و جریمه ای است که به گفته دادستان کل کشور، «در انتظار بدحجابان» است.

۵ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان بدهکاری دولت به «پیمانکاران صنعت برق » است.

به نوشته روزنامه های داخل ایران، «بعد از اینکه سندیکای صنعت برق نامه‌ای سرگشاده به رییس دولت فرستاد و از افزایش حجم مطالبات فعالان این صنعت به پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان گلایه کرد، وزیر نیرو نیز شخصا نامه‌ای به معاون اول محمود احمدی نژاد نوشته و در آن نامه خواستار وصول بخشی از مطالبات پیمانکاران صنعت برق شده است.

۶۰ امام جمعه به گفته حجت الاسلام رضا تقوی، رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، در شهرهای مختلف کشور طی سه ماهه تابستان تغییر کرده اند.

به نوشته روزنامه ابتکار، رضا تقوی همچنین درباره دلایل غیبت یک ساله اکبر هاشمی رفسنجانی در نماز جمعه تهران گفته است: «در فضای بعد از انتخابات عد‌ه ‌ای می‌خواستند از نماز جمعه ‌ایشان سوء استفاده کنند.»

۲ میلیارد دلار پول مترو موجب رویارویی دولت و مجلس شده است. به نوشته روزنامه جهان صنعت، «یک روز بعد از ابلاغ قانون برداشت دو میلیارد دلار از حساب ذخیره ارزى جهت توسعه مترو تهران که توسط رییس مجلس صورت گرفت، معاون پارلمانى رییس ‌دولت اعلام کرد که دولت این قانون را اجرایى نمى‌داند و در شرایط فعلى توان اجراى آن را ندارد.»

 ۱۰۰ هزار فیلمساز و ۴۰۰ کارگردان در ایران وجود دارد. جواد شمقدری، معاون سینمایی و سمعی و بصری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پس از ارائه این ارقام افزود: « ایران در تولید فیلم مقام سیزدهم دنیا را دارد.»

khosh bavar - ایران - کرمان
140.000.000.000.000 تومان قرض دولت = 108.000.000.000 میلیارد $ (1300toman = یک دلار ), یعنی با توجه به جمعیت 70 میلیونی ایران, هر ایرانی از گهواره گرفته تا هموطن 100 ساله معادل 2000.000 تومان بدهکاره !.
شنبه 13 شهریور 1389

svenskpojke - سوئد - یمتلند
صد و چهل میلیارد دلار بدهکاری دولت و پنجاه و هفت میلیارد دلار اشتباه محاسباتی. فقط برای ساختن هایتی مثل روز اول چهارده میلیارد دلار لازم است
شنبه 13 شهریور 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
حالا شما این امار رو دادید ولی فکراینو کردید که حضرات نمیدونن امار چیه...تفکر اینا دماره نه امار..دمار(ویرانی)
شنبه 13 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
مبلغ زن چیه?
شنبه 13 شهریور 1389

goftare_nik - استرالیا - سیدنی
فقط می تونم بگم شوکه شدم.
شنبه 13 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
اگه طرح عفاف اجرا بشه همه این بدهکاری ها هم درست میشه!!! مقام عظمای وقاحت سقط کنه اگه دروغ گفته باشم.
شنبه 13 شهریور 1389

faramarz65 - ایران - تهران
ما الان زنده ایم یا مرده ؟؟؟؟؟؟؟؟
شنبه 13 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
۲.۵ برابر شدن قیمت برق، . اینهم بیلاخ علی چکه ای به امام امت بچه ازار شما که گفته بود برق و اب باید مجانی باشه.
شنبه 13 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانوفر
تف تو روح خمینی فقط هین را میتوانم بگم
شنبه 13 شهریور 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
ای ضد انقلابهای سایت. ای گمراهان. ای فریب خوردگان بیگانگان. این رو بهش میگن پیش زمینه مدیریت جهانی. حالا هی بیایید فحش بدید به عزیزان خدمتگذار حکومت. واقعا این آمارها آفرین داره نه فحش. خداییش کدوم کشور این چنین اعداد و ارقام درشتی داره؟ حالا حالاها باید بدوند تا به پای ما برسن. ظرف سی سال ایران تبدیل به یه ابرقدرت شده.
یکشنبه 14 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
این ارقام و اعداد رو ول کنید اینا همه مربوط به ایران و ایرانیه. بچسبید به ک..... لبنان و فلسطین و کوفت و زهرمار , اجنبیهای عرب واجب تر از ملت مظلوم ایرانن . یه جورایی اینا باید به همه ثابت کنن از کدوم تخم و ترکه هستن نه?
یکشنبه 14 شهریور 1389

salad shirazi - امارات - دبی
ایشالا با ظهور اقا همه چی درست میشه..طاقت بیارین لطفا..
یکشنبه 14 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.