ژاپن تحریم های تازه ای بر ایران اعمال کرد


ژاپن تحریم های تازه ای بر ایران اعمال کرد

سخنگوی دولت ژاپن ماه گذشته از تصمیم به وضع تحریمهای یکجانبه علیه ایران خبر داده بود

ژاپن تحریم های تازه ای را در ارتباط با برنامه اتمی ایران، بر این کشور اعمال کرده است.

تدابیر تازه که از درخواست های قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل فراتر می رود، شامل محدودیت های مالی مانند منع مبادلات با بعضی از بانک های مشخص ایرانی و همچنین توقف سرمایه گذاری در بخش انرژی است.

ژاپن اوایل اوت تحریم های سازمان ملل - قطعنامه 1929 - علیه ایران را به اجرا گذاشت، اما مقام های آمریکایی توکیو را ترغیب کرده بودند در پیروی از اتحادیه اروپا تدابیر سخت تری بر ایران اعمال کند.

به گزارش خبرگزاری رویترز ایران هم اکنون پس از عربستان سعودی، امارات متحده عربی و قطر، چهارمین تامین کننده نفت خام ژاپن است.

این کشور در سال گذشته روزانه حدود 421 هزار بشکه نفت از ایران وارد کرد.

شورای امنیت سازمان ملل در ماه ژوئن (خرداد ماه) برای فشار بر ایران برای توقف غنی سازی اورانیوم و همکاری گسترده و شفاف با آژانس بین المللی انرژی اتمی، قطعنامه ای شامل تحریم های اقتصادی و مالی جدیدی را علیه ایران تصویب کرد.

این مجازات ها عمدتا متوجه افراد و نهادهایی است که به باور اعضای شورای امنیت با برنامه های اتمی ایران ارتباط دارند.

اجرای این قطعنامه برای تمامی کشورهای عضو سازمان ملل متحد الزامی است.

در پی صدور این قطعنامه، شماری از کشورهای غربی، از جمله ایالات متحده، کانادا، استرالیا و اعضای اتحادیه اروپا، تنبیه های اقتصادی و مالی جداگانه ای را علیه جمهوری اسلامی به اجرا گذاشته اند.

مقامات آمریکایی خواستار آن بوده اند که طرف های اصلی تجاری ایران، به خصوص چین، روسیه، ژاپن، کره جنوبی و امارات عربی متحده، نه تنها به دقت به قطعنامه های شورای امنیت راجع به تحریم جمهوری اسلامی عمل کنند، بلکه امکان برقراری محدودیت های اضافی بر این مصوبه را نیز در نظر بگیرند.

svenskpojke - سوئد - یمتلند
عراق و فلسطین و سوریه هم قرار است تحریم کنند البته لبنان هم ترکیه . زیمباوه و ان اسمهای ناشناخته هم بعدا تحریم میکنند
جمعه 12 شهریور 1389

haghighatgo - آلمان - برالین
بلاخره ژاپن هم که گفت بله ...ما هم دستورهای لازمه را از لانه های جهودها در اروپا و امریکا برایمان آمد وباید ایران راتحریم کنیم !! ژاپن کشوریکه که اصلا انسان های کشورهای جهان دوم وسوم را بعنوان آدم نمیشناخته و نمیشناسد و با تمام اراذل های دست نشنانده و حکومت رانان آدم کش و دیکتاتور جهان به خاطر پول معاملات تجاری دارد چطور شد که حکومت جنون ران اسلامی ایران را تحریم کرد !! قابل توجه است که تنها در کشور آرژانتین بیش از 3میلیون ژاپنی برای چپاول معادن آن کشور درآنجا بسر میبرند !!!. چی شد جهودها بهت گفتن تحریم کن و یا دلت به حال مردم ایران سوخت و یا عرب ها که دلشون برای نفت و جنگ و تصرف ایران لگ زده؟؟
جمعه 12 شهریور 1389

t.g.tehran - ایران - تهران
ژاپن که از غبل ایران از گدا گشنه گی در اومد در حال حاضر هم اصلا وضع اقتصادی شون خوب نیست این رو همه دوستان تو ژاپن مدونند خوب پس خیلی راحت میشه دید که لاشخور ها همه دارن جمع میشن یعنی بوی پول به مشا مشون رسیده
جمعه 12 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
اینجا ما میگیم کسی که افتاده را لقد نزن ولی در مورد علی چکه ای و تقلبی نژاد خواهش میکنیم همتون با دوپاتون بهشون لقد بزنید تا جون از .. در بره.
جمعه 12 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
ولی وقیح از امشب یک مثقال بیشتر تریاک میکشه تا شاید رفع افسردگی بشه. مرگ بر ولی وقیح و مزدوران جنایتکارش
جمعه 12 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
مرز ایران و پاکستان در خطر هست. خطر از طرف سیل زدهگان منطقه بلوچستان هست که امکان داره بخاطر نجات بطرف ایان مسافرت کنند. دولت ایران از این قضیه به وحشت افتاده.
جمعه 12 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور تحمیلی و تقلبی و کودتاچی رژیم ملایان. در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه تهران خطاب به سران برخی از کشورهای عربی و اسلامی گفت که «شما حق ندارید در مورد سرنوشت ملت فلسطین که سرنوشت اسلام و ملت‌های منطقه و به تعبیری سرنوشت همه بشریت است با دشمنان گفت‌وگو کنید»....بله آمریکا و اروپاو اسراییل این همه شاخ و شونه کشیدن فقط شامل شما میشود پس دیگه بس کنید اگرنمیترسید و مصلحت اندیشی نیست مثل انسانی باشهامت و راستگو کار این ملاها را یکسره کنید چون آینده ای خوب و آسایشی راحت در پیش ندارید .
جمعه 12 شهریور 1389

mashkok - ایران - ایران
ژاپن پاچه خار امریکا ست دم بچهائ ایرانی گرم که پدرژاپنودراوردند
جمعه 12 شهریور 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
surena1611 - آلمان - اشتوتگارت ...مطنئن باش مال مردم خورها وادمکش ها اگه مخدر ترین مخدر های دنیا رو هم استفاده کنند لحظه ای ارام وقرار نخواهند داشت
جمعه 12 شهریور 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
من از ظهر تا حالا مرتب اخبار را چک می کنم اما ظاهرا هیچ خبری از حضور صدای مخالفان در راهپیمایی روز قدس نیست. طبیعی هم هست نباشد چون الان یک سال و نیم از آن انتخابات کذایی می گذرد و نمی توان توقع داشت که مردم تا روز آخر ریاست جمهوری احمدی نژاد همچنان گرم باشند. خبر تعلیق مرتضوی هم خشم عمومی را خیلی کمتر کرده است. البته اگر حماقت دیگری مانند تقلب سال گذشته از رژیم سر بزند مسلما مردم دوباره با خیابان ها خواهند آمد و یکپارچه تر خواهند ایستاد اما به نظر من تا قبل از آن تاریخ فراخوان شرکت در راهپیمایی دادن، آن هم در روزهای مسخره ای مثل روز قدس و بیست و دوبهمن، و عدم استقبال از این فراخوان ها فقط موجب دلسردی می شود
جمعه 12 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.