تیم بسکتبال ایران از صعود بازماند


تیم بسکتبال ایران از صعود بازماند

تیم ایران برای اولین بار به این مسابقات جهانی راه پیدا کرده بود

تیم بسکتبال ایران در آخرین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی بسکتبال جهان مقابل اسلوونی ۶۵-۶۰ شکست خورد و از صعود به مرحله بعد مسابقات بازماند.

تیم ایران در این مسابقه دوبار اختلافی زیاد با حریف را جبران کرد اما در نهایت نتوانست حریف بلند قامت خود را شکست دهد.

ایران که از چهار مسابقه اول خود تنها موفق به کسب یک پیروزی (مقابل تونس شده بود) برای صعود به مرحله بعد به شکست دادن اسلوونی نیاز داشت، در حالیکه اسلوونی یک شب قبل بر خلاف انتظار کارشناسان برزیل راشکست داده بود و با تنها یک شکست مقابل آمریکا بخت اول کسب مقام دوم گروه ب را داشت.

در این مسابقه گوران دراگیچ، گارد راس تیم اسلوونی که در تیم فینیکس سانز در لیگ آن بی ای بازی می‌کند با ۱۸ امتیاز و شش ریباند بهترین بازیکن میدان بود و در تیم ایران بار دیگر حامد حدادی و ارسلان کاظمی از جمله با کسب تقریباً نیمی از امتیازها عمده بار تیم ایران را به دوش کشیدند.

شروع ضعیف، قدرت نمایی دیرهنگام

تیم ایران در بیش از دو دقیقه و نیم ابتدای بازی و در شرایطی که اسلوونی هفت امتیاز پیاپی کسب کرد، قادر به کسب امتیاز نبود و در ادامه علاوه بر پرتاب های ناموفق، مهدی کامرانی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی هر کدام دو بار توپ را لو دادند تا در انتهای این کوارتر نتیجه ۱۹-۶ رقم بخورد.

اما در کوارتر چهارم با به ثمرنرسیدن پرتاب های اسلوونی و افزایش فشار دفاعی ایران شرایط بازی به اندازه‌ای تغییر کرد که کمتر از چهار دقیقه به پایان نیمه اول دو تیم ۲۳-۲۳ مساوی شدند، اما کسب پنج امتیاز پیاپی از گوران دراگیچ که کارشناسان چشم انداز خوبی در لیگ آن بی ای برای او تصور می کنند، دو تیم را با نتیجه ۲۸-۲۳ به سود اسلوونی به رختکن فرستاد.

اسلوونی تا پایان کوارتر سوم مجدداً موفق شد اختلاف را به ۱۸ امتیاز افزایش دهد(۵۲-۳۴) و تا دقایقی پس از آغاز کوارتر چهارم نیز این اختلاف را حفظ کند (۵۷-۳۹ در هفت دقیقه و ۴۹ ثانیه مانده به پایان بازی).

ایران که چیزی برای از دست دادن نداشت با آسودگی بیشتر حمله می‌کرد و در طی مدت باقیمانده کسب ۱۴ امتیاز از سوی ارسالن کاظمی و سعید داور پناه و در نهایت یک پرتاب سه امتیازی از سوی جواد داوری در آخرین ثانیه بازی اختلاف را کم کرد.

تیم ایران در ریباند قوی‌تر از تیم اسلوونی بود (۳۶ در برابر ۳۳) و حامد حدادی با ۱۵ امتیاز، ۷ ریباند و ۲ بلاک شات، و ارسلان کاظمی با ۱۳ امتیاز، ۱۴ ریباند و ۳ توپ ربایی بهترین بازیکنان ایران بودند.

تیم ایران در این مسابقه ۱۸ بار توپ لو داد که میانگین توپ‌های لو داده توسط این تیم در یک مسابقه را به بیش از ۱۸ مورد رساند و ایران را از ضعیف ترین تیم های مسابقات در کنترل توپ معرفی کرد.

با این حال حامد حدادی با میانگین ۲۰ امتیاز، ۸.۶ ریباند و ۲.۶ بلاک شات در هر مسابقه خود را به عنوان یکی از بهترین بازیکنان جهان معرفی کرد و ارسلان کاظمی که برای اولین بار به عنوان عضو تیم ملی بزرگسالان ایران به میدان می‌رفت با ۲.۸ توپ ربایی در هر بازی نظر رسانه‌ها را به عنوان یکی از بهترین مدافعان جهان جلب کرد.

این بازیکن که در دانشگاه رایس به تحصیل و فعالیت ورزشی مشغول است به طور متوسط در هر بازی ۱۲ امتیاز و۷.۴ ریباند نیز کسب کرد.

poriyaye_vali - قطر - دوحه
مگه قرار بود باز نمونه..نتایج از قبل قابل پیش بینی بود...
جمعه 12 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
در رژیم ولی وقیح چیزی بنام صعود معنی نداره. فقط سقوط و سقوط و .. به امید سقوط رژیم ولی وقیح و صعود ملت ایران. پاینده ایران
جمعه 12 شهریور 1389

sibsin - ایران زمین - کرج
من بازی با آمریکاشونو دیدم ، جدا ضعیف بودن البته به جز حدادی بقیه با جون و دل بازی می کردن ولی معلوم بود بازی تدارکاتی مناسبی ندارن خیلی کند بودن
شنبه 13 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.