تهاجم لباس‌ شخصی‌ها به زهرا رهنورد


تهاجم لباس‌ شخصی‌ها به زهرا رهنورد

زهرا رهنورد، از مخالفان دولت کنونی ایران مورد حمله نیروهای موسوم به لباس شخصی قرار گرفت. این افراد رهنورد را در خیابان مورد بازخواست قرار دادند.

به گزارش تارنمای کلمه، این تهاجم به هنگام غروب، در نزدیکی منزل مسکونی زهرا رهنورد و در یکی از کوچه‌های فرعی خیابان پاستور تهران رخ داد. سایت کلمه، زمان این حمله را «چند روز پیش» ذکر کرده است.

به نوشته این تارنما حمله‌کنندگان، زهرا رهنورد را در حلقه محاصره خود گرفته و او را مورد بازخواست قرار دادند.

به گفته شاهدان عینی مهاجمان از رهنورد در مورد فعالیت‌های وی در زمان انقلاب، «دین داشتن» او و این که همکاران‌اش در آن دوران چه کسانی بوده‌اند؛ پرسیده‌اند.

بر اساس این گزارش زهرا رهنورد به این «بازجویی خیابانی» پاسخی نداده و تنها گفته است: «اگر آزادی‌خواهی، دفاع از حقوق مردم و دفاع از حقوق زن جرم است، من مجرم هستم. شما می‌توانید هر جرم دیگری را هم که دولت می‌پسندد به آن اضافه کنید.»

رهنورد افزوده است: «من به بازجویی خیابانی جواب نمی‌دهم. اگر واقعا علاقمند به شنیدن پاسخ‌های من هستید، به جای بازجویی در خیابان، یک روز به دفترم بیایید و لااقل من را در دفترم بازجویی کنید و نه در خیابان.»

هویت این افراد و این‌که از سوی چه نهاد و ارگان حکومتی‌ به چنین اقدامی دست زده‌اند، نامشخص است.

زهرا رهنورد، استاد دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران و همسر میرحسین موسوی، از رهبران مخالفان دولت کنونی ایران است که در عرصه حقوق زنان نیز فعالیت می‌کند. وی در یک سال گذشته نیز چند بار مورد تهاجم نیروهای طرفدار دولت قرار گرفته است.

سال گذشته یک بار در روز دانشجو مهاجمان به صورت وی گاز فلفل پاشیدند و بار دیگر چند زن لباس‌ شخصی در محوطه دانشکده هنرهای زیبا قصد حمله به وی را داشتند.

در سالروز انقلاب ایران نیز در حالی که زهرا رهنورد عازم شرکت در راهپیمایی ۲۲ بهمن بود نیروهای لباس‌ شخصی با باتوم و مشت به وی حمله کردند و او را مجروح ساختند.

حملات نیروهای طرفدار دولت به مخالفان در طول یک سال گذشته همواره تکرار شده است و تا کنون هیچ پیگرد قضایی در این باره صورت نگرفته است.

دوشنبه گذشته نیز بیش از ۵۰ نفر از نیروهای لباس‌شخصی به منزل مهدی کروبی، یکی دیگر از رهبران مخالف دولت ایران، حمله کردند.

این حملات در حالی صورت می‌گیرد که آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران چندی پیش در دیدار با مسئولان حکومتی گفته بود: «سیاست نظام جذب حداکثری و دفع حداقلی است.»

mashady - انگلیس - منچستر
سگ زرد برادر شغاله تا وقتی که اون لچک به سرشه مستحق کتک خوردنه
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

senator7 - آلمان - برلین
به شما قول میدهم ده سال دیگه که نوبت بخور بخور یک عده دیگر شد همین امت همیشه در گریه جلو زن احمدی نژاد رو میگیرند و باهاش همینکار را میکنند.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
البته اینها جایشان را عوض میکنند و بهر حال به خدمت هم میرسند. چند صباحی این به ان حمله میکند و چند صباحی دیگر ان به این. جریانات سیاسی و قدرت طلبی هزاران سال است که بر همین روال بوده و هست. نه؟ شادباشید.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

vezveznazi - ایران - تهران
سگ زرد برادر شغال ست.باور به ولایت وقیح به هر شکلی خیانت به ملت ایران است
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
مـــــــــلا ها دستور بدهید که: زنان کشف ِ حجــــــــــاب بکنند !..تا "گاز ِ فلفل. که می پاشند ! حجاب مانع ِ نتیجۀ آن نشود!!!!.....
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

amir-amir - کانادا - تورنتو
بهتر است عنوان مطلب را بنویسیم حمله اراذل و اوباش جمهورى اسلامى به زهرا رهنورد
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

یقنلی قلی میرزا - ایران - تهران
مشدی جان این زن میلیون میلیون از تو شجاعتره . تو یا من اکه باتوم رو از یه فرسخی ببینیم از ترس میفتیم من سبز نیستم اما برای ایشون احترام قایلم باین خاطر که شیر زنه
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
mashady - انگلیس - منچستر . تو هم یه بی ش...ی هستی مثل همین رژیم ولی با یه مارک دیگه
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

mardin delfani - انگلیس - برادفورد
نهایت خفت و خواری و بی آبرویی یک رژیم منفور یعنی این کارها رو انجام دادن.-.اینها هم دست کمی از جنجویدهای تروریست سودان که به زنان بدبخت تجاوز میکنند ندارند.کو انسانیت؟کو مردانگی؟گویا این روزها مردانگی هم یک افسانه خیالی تو شاهنامه شده
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
dbsh3000 - سوئد - یوتبوری مگه مریضی ......بی شخصیت
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
ARTEMIS_SW-فرانسه-پاریس:زیبا نام ِآرتیمیس.این فایل را برای یادداشتی بر. کامنتت درباره "فرهاد"انتخاب کردم چون فکر کردم تازه تر و از فایلهای مورد ِ توجه. ات باید باشه..."من مُنکِر ِ ترقی ِ انسان نیستم و نه تنها در مورد تغییر پذیری ِ. "فرهاد نازنین"هم شک و ایرادی نداشتم و ندارم.او و همه آزادند که..... و اما منظور من "اوج ِصــــــــــــــــــدا" بود و نه شاهکارش(من همه ترانه هاشو. عاشقانه دوست دارم .با تمام اینکه ترانه سرا ها هنوز برای دیگران میسرایند. اما اجــــــــــرا و بیان ِ فرهاد؟؟!! برای من والاترست)سهم ِ ترانه سرا و آهنگساز. و مهـــم .هوشیاری ِ آواز خوان برای اجرا وبیان .که همان .هنر ِ آوازخوانست..!. درباره"محمــــــــــــــــــــــد " هم من بر فرهاد ایرادی در کامنتم نداشتم!. منظورم اوج ِ صـــــــــــــــدایش است ..." که جانشین نخواهد داشت!!.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

black chador - امریکا - ولدن
mashady - انگلیس - منچستر . . نباید از اینها از این ببعد ایراد بگیریم. هر وقت دیدی دارنبا هم دعوا میکنن براشون سوت و دست بزن. یادت نره که دشمن دشمن من دوست فعلی من هست.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - .فرانسه - پاریس
senator7 - آلمان - برلین . بله چون ملت اسلام زده و هویت ایرانی را به فرهنگ تازیان فروخته همین خواهد شد
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

capochin0o - امارت - شارجه
بهش تجاوز هم کزدن؟
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

HADIRM - ایران - خوزستان
با این حرفها چرت وپرت نه خودشو می تونید بزرگ کنید و نه شوهر شو و نه بقیه مهره های سوخته جنبش متعفن سبز لجنی . اگه بجاش از پفک و ماکارونی تبلیغ میکردید لا اقل بهره های بیشتری می بردید.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
porharfi - هلند - آرنم . سپاس از مهر شما بله فرهاد جاودانه باقی خواهد ماند اهنگ کودکانه ی او نمی دانم چرا همیشه اشکی بر چشمانم جاری می سازد فقدان مادرم و مام وطن. پیروز باشید.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

zari goli - ایران - کرمانشاه
با این کاراشون آدمو یاد شعبون استخوونی میندازن! مملکت گل و بلبل ما که همش گل و بلبل نمیشه، باید یه شعبون بی مخم باشه این وسط بعضی ها حالشو ببرن دیگه!
جمعه 12 شهریور 1389

ashozartusht - آلمان - برلین
mashady - انگلیس - منچستر ... کاملا با هات موافقم
جمعه 12 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.