شکست تیم بسکتبال ایران مقابل آمریکا

 
شکست تیم بسکتبال ایران مقابل آمریکا

در رقابتهای قهرمانی بسکتبال جهان در استانیول، تیم آمریکا در ادامه پیروزیهایش در یک بازی تماشایی تیم ایران را ۸۸ بر ۵۱ شکست داد.

آمریکایی ها با تیمی کاملا تازه در این تابستان با چهارمین پیروزی پیاپی پیشتاز گروه ب شدند و ایران سومین شکست  را پذیرا شد. ایران فقط یک پیروزی در کارنامه این مسابقات دارد.

یک لحظه برتری ایران

با پرتاب سه امتیازی مهدی کامرانی، کاپیتان و بازیکن گارد، تیم ایران برای یک لحظه پنج بر سه از آمریکا پیش افتاد، اما تیم آمریکا به مربیگری مایک کرزییفسکی با پرتاب کوین دورانت از روی قوس، پس از شش دقیقه و ۴۲ ثانیه به خوبی پیش افتاد.

بازیکنان ایران تحت تاثیر قرار گرفتند و در پایان کوارتر نخست در حالی ۱۹ بر ۱۳ عقب ماندند که کامرانی با شش امتیاز پرثمرترین بازیکن زمین بود.

ایرانیان؛ خوشحال و مطمئن

گرچه آمریکایی ها در نیمه نخست ۴۲ بر ۲۸ برتر بودند و دورانت ۱۲ امتیاز و دریک رز ۱۱ امتیاز کسب کردند، بازیکنان ایران خوشحال و مطمئن به نظر می امدند. این موضوع بیشتر به این دلیل بود که ستاره جوان و پرامید تیم ایران، ارسلان کاظمی، در پایان نیمه نه امتیاز کسب کرده و پرثمرترین بازیکن تیم ایران بود.

کاظمی که برای تیم بسکتبال کالج رایس اولز در هوستون بازی می کند این مسابقه را با ۱۴ امتیاز به پایان رساند و با گریزهای بی هراسش به سوی سبد حلقه آمریکا، همه را شگفت زده کرد. او همچنین با یک پرتاب سه امتیازی در بازی با آمریکا در یاری رساندن به یارانش کار را کامل کرد.

آمریکاییها وقتی بازی ادامه یافت از تعقیب با برتری گریختند و در اواسط کوارتر سوم به برتری ۵۲ بر ۳۲ رسیدند. اما ایران در میدان مبارزه، تیمی نشان نداد که پا پس بکشد. دست کم آنان پرفروغ تراز سه بازی پیشین خود در قهرمانی جهان به نظر می رسیدند.

حامد حدادی، بازیکن سانتر هفت و دو اینچی ایران با ۱۹ امتیاز پرثمر ترین بازیکن مسابقه ایران – آمریکا بود. 

مسابقه دو تیم ایران و آمریکا با روحیه ای با ارزش و بزرگ به انجام رسید. کوین لاو با ۱۳ امتیاز پرثمرترین بازیکن تیم آمریکا بود.

کوین دورانت – بازیکن معروف بسکتبال ام بی ای آمریکا پیش از این بازی به پایگاه خبری فیبا گفته بود:«با وجود تنشهای سیاسی بین دو کشور ایران و آمریکا، ما به سوی بازیکنان ایرانی دست دوستی دراز می کنیم. ما نمی توانیم موقعیت سیاسی را کنترل کنیم. به زمین می رویم که فقط بازی کنیم.»

واسلین ماتیچ، سرمربی صرب تیم ملی ایران هم گفته بود:« ورزش ورزش است و سیاست سیاست. این دو را با هم قاطی نکنید.»

ارسلان کاظمی، پدیده تیم ملی ایران هم گفت:« مساله سیاسی با آمریکا مساله ای دولتی است و ربطی به مردم دو کشور و این بازی ندارد.»

مایک کرزیزیفسکی، سرمربی تیم ملی بسکتبال در مورد این مسابقه گفت:« این یک رویداد ورزشی است. ما برای ایران احترام قائلیم. در واقع من در دهه ۷۰ میلادی هم در بازیهای نیروهای مسلح با ایرانیان بازی کرده ام. من احساس خاصی نسبت به این کشور دارم. آنان «اسپورتمن» هستند و ما هم همینطور. ما بازی بزرگی خواهیم داشت.»

rezanl - هلند - امستردام
من بازی رو دیدم اونا پرتاب 3 امتیاریشون همه گل میشد ولی ما نه تنها 3 امتیازی نداشتیم بلکه حتی هنگام خطاها از 2 پرتاب یکیشو به زور تو سبد میکردیم. البته میدونم امریکا مرکز بسکتباله ولی بچه های ما میتونستند بهتر نتیجه بگیرند چون صدای تشویق ایرانی ها صالون رو گرفته بود.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
خواست خدا بود, هیچ مسئله ای نیست !
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

ostajloo sadeghi - ایران - تهران
بسیار بجا است که یادی از آیدین نیکخواه بهرامی بازیکن سابق تیم ملی شود .یادش گرامی باد. آیدین نیکخواه بهرامی بازیکن سابق تیم ملی که برای دیدار با خانواده‌اش به همرار نامزد و یکی از بستگانش به شمال ایران سفر کرده بود در مسیر تهران-شمال در یک حادثه رانندگی، خودروی شخصی وی با برخورد به گارد ریل جاده از مسیر منحرف شد که در این سانحه ملی پوش بسکتبال ایران به همراه نامزدش در گذشت و فرد دیگر حاضر در خودرو تنها دچار مصدومیت شده و به بیمارستان انتقال داده شد. یادش گرامی باد.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
اگر مموت هاله در تیم ایران بازی میکرد حتما بازی را ایران میبرد.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

senator7 - آلمان - برلین
ایران را البته نمیشه با آمریکا مقایسه کرد در هیچ زمینه ولی با ترکیه مقایسه کنید، کشوری فقیر که متکی به توریسم و دلالی با ایرانه در اکثر رشته های ورزشی از ایران سرتر شده و اقتصادش هم همینطور این نشون میده حکومت سکولار چقدر برای مردم منفعت داره.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

montaghed - آلمان - کلن
امام زمان حواسش جای دیگه پرت بود وگرنه یه یا علی میگفت ابولفضل هم نه نمیگفت؛ علی مدد میرسوند افی پرت میکرد مهدی هم فوت میکرد توپ بره تو بسکت خلاصه اینکه ائمه محترم تیمو همراهی نکردن نتیجش شد این
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

alibabatabrizi - ایران - تبریز
montaghed - آلمان - کلن تو نمی خواد ائمه را مسخره کنی بالا خره روز قیامتی هم که تو بهش بوزخند روشنفکرانه میزنی میاد وچوب همین مسخره کردن هاتو بد جوری میخوری
جمعه 12 شهریور 1389

danial nabi - سوئد - استکهلم
ورزش امریکا مدیون سیاهپوستان افریقاست وگرنه سفیدپوستان امریکا عددی نیستند. بوکس فوتبال دومیدانی زیمناستیک و......حتی در جنگها.
جمعه 12 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.