تدابیر ویژه پلیس تهران در آستانه راهپیمایی روز قدس


تدابیر ویژه پلیس تهران در آستانه راهپیمایی روز قدس

مخالفان دولت ایران می گویند که حکومت نگران تکرار تجمع بزرگ معترضان در راهپیمایی روز قدس سال گذشته است

پلیس تهران روز پنجشنبه عملیات تمرینی "مهار" را در خیابان های تهران به اجرا در آورده و می گوید که برای برگزاری راهپیمایی روز قدس در این شهر آمادگی کامل دارد.

احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران، روز پنجشنبه یازدهم شهریور (دوم سپتامبر) گفت: "تمهیدات انتظامی و ترافیکی توسط پلیس های تخصصی ناجا اندیشیده شده و تلاش پلیس برگزاری هر چه باشکوه تر این مراسم مانند سال های گذشته است".

حسین ساجدی نیا، رئیس پلیس تهران نیز در گفتگو با خبرگزاری‌ها، علت حضور چشمگیر نیروهای انتظامی در خیابان های تهران را اجرای طرحی با نام "مهار" عنوان کرد و گفت که پلیس تهران هر سه ماه یکبار این تمرین ها را انجام می دهد.

آقای ساجدی‌نیا گفته است که استقرار گسترده نیروهای پلیس در نقاط پرتردد پایتخت از ساعت ۱۰ تا ۱۲ امروز (پنجشنبه ۱۱ شهریور) ادامه خواهد داشت و فردا (جمعه) نیز پلیس "مانع بروز کوچکترین مشکل" خواهد شد.

همزمان گزارش ها از کند شدن سرعت اینترنت و اختلال در سرویس ایمیل گوگل (جی میل) در ایران حکایت دارد. مخالفان دولت ایران می‌گویند که این واقعه می تواند بخشی از تدابیر حکومت برای جلوگیری از حضور احتمالی معترضان در راهپیمایی روز قدس باشد.

هواداران جنبش اعتراضی ایران، موسوم به جنبش سبز، سال گذشته توانستند به مناسبت روز قدس در بعضی خیابان های مرکزی تهران تجمع های بزرگی تشکیل دهند که بازتابی وسیع در رسانه های بین المللی یافت.

تعدادی از نیروهای موسوم به "لباس شخصی" در روزها و شب های اخیر در مقابل منزل مهدی کروبی، یکی از رهبران مخالفان دولت تجمع کرده اند و بر اساس بعضی گزارش ها، هدف آنها جلوگیری از شرکت آقای کروبی در راهپیمایی روز قدس امسال است.

آقای کروبی پیش تر گفته بود که امسال هم در این راهپیمایی شرکت خواهد کرد.

فراخوان تشکل های اصلاح طلب برای حضور در راهپیمایی روز قدس

برخی از تشکل های سیاسی و صنفی اطلاح طلب در ایران نیز با انتشار اطلاعیه های جداگانه خواستار حضور مردم در راهپیمایی روز قدس شده اند.

در همین حال، برخی از تشکل های سیاسی و صنفی اطلاح طلب در ایران نیز با انتشار اطلاعیه های جداگانه خواستار حضور مردم در راهپیمایی روز قدس شده اند.

خانه کارگر جمهوری اسلامی، امروز در اطلاعیه ای ضمن دعوت معمول برای شرکت در راهپیمایی، اظهار امیدواری کرده است که مراسم فردا فرصتی برای جمع آوری کمک به سیل زدگان پاکستان شود.

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی، از اصلی ترین تشکل های سیاسی اطلاح طلب در ایران هم دیروز (چهارشنبه دهم شهریور) در اطلاعیه ای حضور در مراسم روز قدس را همچون نمادی از "صف بندی درکنار مظلوم و در مقابل ظالم" توصیف کرده و این روز را روز "فریاد اعتراض آزادی، استقلال، عدالت و صلح علیه استبداد، وابستگی و اشغال، ستم و جنگ" نامیده است.

در بخشی از اطلاعیه این سازمان با اشاره به تاریخ ۶۰ ساله مناقشات میان فلسطین و اسرائیل آمده است: "در طول شصت سال گذشته کم نبوده و نیستند دولت هایی که در سرزمین خود آزادی ملت‌های خویش را در زندان کرده و با تداوم حاکمیت استبدادی و سرکوبگر، به واقع ملت و کشور خویش را در اشغال گرفته اند."

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی در اطلاعیه خود با اشاره به تحولات سیاسی یکسال اخیر در ایران نوشته است: "دولتی که خود منتخب ملت خویش نباشد و با اتکا به زور و زندان و شکنجه و کاربرد نیروهای امنیتی، نظامی و پلیسی و با اتخاذ سیاست ارعاب و وحشت افکنی به سلطه بر مردم خود ادامه دهد... چگونه می تواند مدافع و حامی فلسطین یا هر ملت تحت ستم، استبداد و سرکوب دیگری باشد؟"

'پرهیز از شعارهای تفرقه برانگیز'

گروه های مخالف دولت ایران خواستار آن شده اند که راهپیمایان از سر دادن شعارهایی که "تفرقه برانگیز" خوانده شده است، پرهیز کنند

همزمان با دعوت تشکل های مختلف برای حضور در راهپیمایی روز قدس، گروه های مخالف دولت ایران خواستار آن شده اند که راهپیمایان از سر دادن شعارهایی که "تفرقه برانگیز" خوانده شده است، پرهیز کنند.

سخنان چند روز اخیر محمد خاتمی، رئیس جمهور سابق ایران، میرحسین موسوی و مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت، به همراه اظهارات اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، همگی حاوی بخش‌هایی است که در آن ضمن انتقاد از سیاست های خارجی دولت و نحوه مواجهه آن با اعتراضات داخلی، از شرکت کنندگان در راهپیمایی روز قدس خواسته شده که از شعارهایی نظیر آنچه سال گذشته در تصاویر مربوط به حضور معترضان شنیده شد، پرهیز کنند.

در اطلاعیه سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی نیز سردادن چنین شعارهایی به "دوقطبی های تصنعی و کاذب در جنبش سبز" تشبیه شده است و آمده است: "اینگونه دوقطبی‌ سازی‌ها در عمل هزینه‌هایی ناموجه بر ملت ایران و برای نیل به آرمان های بزرگ و تاریخی خود تحمیل کرده و آنها را از مسیر سازنده و درست خویش منحرف می کند."

راهپیمایی روز قدس در ایران در سه دهه اخیر هر سال در آخرین جمعه ماه رمضان و پس از مراسم نماز جمعه برگزار شده است.

این راهپیمایی اکثر این سال ها با سازمان دهی دولتی همراه بود، اما در تجمع های سال گذشته شعارهایی نظیر "نه غزه، نه لبنان، حانم فدای ایران" توسط گروهی از مخالفان دولت سر داده شد.

khosh bavar - ایران - کرمان
نه غزه نه رادان ...... جانم فدای ایران
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
هنوز که خبری نشده ..ترسیدید و در خیابانها ردیف شدید ..آنروز هایی که. خبر ها ! با همراهی و یکدست شدنها شود ..هرگز فرصت ِاین به خــــط شدنها. را نخواهید داشت. پس . حالا در آرامشی که از جانب مَردُم ِ بیدفاع بر قرار. است هـــی جــولان ِ به خــط شدن را . بدهید..!
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

zagros_finland - فنلاند - هلسینکی
مستندی از عربستان صعودی تهیه شده در دهه ۷۰ میلادی. مردمی که هنوز در چادر‌هایشان زندگی‌ میکنند مارمولک میخورند و میفروشند ملک عبدالله همراه هیئت خارجی با دست غذا می خورد ........... . ما اگر دنباله رو این قوم نادان باشیم به کجا خواهیم رسید !!!!!!!!!!. https://www.youtube.com/watch?v=cfOQWy_0a04feature=player_embedded
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

شمبلیله - انگلیس - لندن
فقط ایران ایران از همه چیز بهتره ...
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

black chador - امریکا - ولدن
خوب زور بزنید و هی بگید مردم فلستین. الان در واشینگتن همین فلسطینیها باکمک هلری اخوند کش دارن با اسرائیلی ها نقشه نابودی سلطنت دیکتاتوری علی چکه ای را میکشند.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

sabzrokh - هند - دهلی
هم غزه هم لبنان هر دو فدای ایران
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
اسم این روز "روز ایران"است.جنایتهای رژیم اسلامی روی همه را سفید کرده.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
روز قدس و عید بز از ایام الله است!! منتخبی از پیام میرزا در عملیات سغری!! شادباشید.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
به تهران زنگ زدم ...خط بسیار خراب و پارازیییییییتی یه...شاید خط دیگری پارازیت نداشته باشه ..؟! میخواهید امتحانش کنید؟؟!! . (" از این بخوونم ببینم کی از ایران کامنت میذاره؟؟!") ..اون از تلفنشان با. پارازیت ..تا چه با اینترنت کرده اند؟؟! تــــــــــرســــــو های مـــلا!!!...
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

black chador - امریکا - ولدن
. دولت مصر روز پنجشنبه اعلام کرد در اعتراض به اظهارات منوچهر متکی، وزیر امور خارجه ایران، درباره از سرگیری مذاکرات مستقیم صلح فلسطینی ها و اسرائیل ، سفر وی به قاهره را به تعویق انداخته است.وزارت امور خارجه مصر گفته است رئیس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره به این وزارتخانه احضار شده تا درباره انتقاد منوچهر متکی از مشارکت برخی از سران کشورهای عرب در از سرگیری گفت وگو های مستقیم فلسطینی ها و اسرائیل توضیح دهد. منوچهر متکی درباره مذاکرات صلح اسرائیل و فلسطینی ها گفته است: «برخی از سران سازشکار فلسطین که این روزها به دستور آمریکا در حال ساختن میز مذاکرات با سران رژیم صهیونیستی هستند، بدانند که خائن به ملت فلسطین میباشند و مذاکراتشان میخی بر تابوت سازش است و آنها سازشکاری در صحنه فلسطین را تشییع جنازه خواهند کرد.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

vezveznazi - ایران - تهران
رژیم اشغالگر اسهالی از سایه خودش هم می ترسد.نه غزه نه لبنان جانم فدای ایران
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
ای گور بابای غزه و حزب الله لبنان که 31 سال صدای عر عر تان برای قدس بلند است از خمینی حمار تا حماران امروز/ می خواهید ایران..ال ایران شود کور خوانده اید چه امثال من باشند چه نباشند.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
مثل سگ ترسیدن حرام زاده ها
جمعه 12 شهریور 1389

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
ما نفهمیدیم شعارهای تفرقه انگیز کودوما هستن . مرگ بر روسیه یا مرگ بر خامنه ای یا اینکه نه غزه نه لبنان ....
جمعه 12 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
این رژیم با همه عربده کشیهای مستانه از حضور مردم توی خیابونها بینهایت میترسه. ترس هم برادر مرگه. به امید نابودی هر چه زودتر رژیم جهل و جنایت ولی وقیح. پاینده ایران
جمعه 12 شهریور 1389

HADIRM - ایران - خوزستان
گپی با مدیران سایت . برای ما که محرز بود نوع تفکر شما و انتخاب پیامهایی که برای شما ارسال میشود و پیامهایی که در معرض دید خوانندگان گذاشته میشود و اینکه اصولا پیامی دراین سایت گذاشته میشود که اولا مخالف دولت ایران بوده دوما موافق دید گاه سکولاریسم باشد و کلا میانه خوبی با مذهب نداشته باشد . سوم اینکه هیچ گونه اهانتی به دول غربی و مخصوصا رژیم جعلی اسرائیل نداشته و از سیاستهای انها هم در پیامهایش حمایت کند خلاصه اینکه همه جوره حامی تفکرات کاملا غربی و نظرات مالکین سایت باشد . البته به خاطر خالی نبودن عریضه یکی دوتا پیام مخالف هم گذاشته میشود آنهم زمانی خاص که نتواند ذهن دیگر خوانندگان را از اهداف اصلی سایت دور کند .در کل این ترفند فقط برای انحراف و دلخوشی چند تا خود فریب خورده کار ساز است.
یکشنبه 14 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.