پسر سکینه محمدی آشتیانی از اعدام ساختگی مادرش خبر داد


پسر سکینه محمدی آشتیانی از اعدام ساختگی مادرش خبر داد

سکینه محمدی آشتیانی

پسر سکینه محمدی آشتیانی، زن محکوم به اعدام در ایران، سه شنبه در گفت و گو با روزنامه بریتانیایی گاردین از تدارک مراسم اعدام ساختگی برای مادرش توسط مأموران زندان خبر داد.

سجاد قادری، پسر ۲۲ ساله خانم محمدی آشتیانی به گاردین گفت که مأموران زندان روز شنبه به خانم آشتیانی خبر دادند که بامداد یکشنبه به پای چوبه دار خواهد رفت و به همین جهت خانم آشتیانی وصیت نامه خود را تهیه کرده و در ساعات اولیه روز یکشنبه از هم‌بندانش خداحافظی کرده بود.

تدارک دیدن اعدام ساختگی چند روز پس از زمانی انجام شد که مقامات زندان از دیدار خانم محمدی آشتیانی با فرزندانش ممانعت به عمل آوردند. سجاد می‌گوید مأموران زندان به آن‌ها گفته بودند که مادرشان مایل به دیدار آن‌ها نیست و این در‌حالی است که پس از آن خانم محمدی آشتیانی نیز اعلام کرد که به او گفته شده بود که کسی به دیدارش نیامده است.

سجاد که پس از این اعدام ساختگی با مادرش تماس تلفنی داشته است، اعلام کرد که از صدای مادرش بر می‌آمد که تحت فشار روانی است.

او می‌گوید: «آن‌ها (مقامات مسئول) از اعتراض‌های بین‌المللی در مورد پرونده مادرم خشمگین هستند و برای همین از او انتقام می‌گیرند».

با این‌حال سجاد می‌گوید که کمپین‌های بین‌المللی برای آزادی مادرش تنها دلیلی است که وی تا کنون اعدام نشده است و می‌افزاید: «از همه در سراسر جهان خواهش می‌کنم که به حمایت خود از مادرم ادامه دهند. این تنها راهی است که ممکن است بتواند موجب بخشوده شدن مجازات اعدام او شود».

سجاد  همچنین در گفت و گو با رادیو فردا گفته است که روز سه شنبه به دفتر قوه قضائیه تبریز مراجعه کرده است و به او گفته‌اند که پرونده قتل پدرش مفقود شده است و تنها پرونده سنگسار در دسترس است.


وی علاوه بر این از هجوم مأموران لباس شخصی به منزل جاوید کیان، یکی از وکلای خانم محمدی آشتیانی در هفته گذشته خبر داد و گفت که مأموران برخی از مدارک از جمله کامپیوتر و مدرک برائت خانم سکینه محمدی آشتیانی از قتل همسرش را مصادره کردند. سجاد می‌گوید که نسخه دیگری از این پرونده وجود ندارد.

سجاد می‌افزاید که خانواده خانم آشتیانی در تلاش هستند تا پرونده مفقود را پیدا کنند و تأکید می‌کند که در غیر این صورت امکان دارد «جمهوری اسلامی» پرونده را «دستکاری» کرده و حکم اعدام و سنگسار خانم محمدی را دوباره تأیید و اجراء بکند.

او در این مورد می‌گوید: «آن‌ها در مورد اتهاماتی که به مادرم وارد می‌کنند، دروغ می‌گویند. او از اتهام قتل پدرم تبرئه شده بود اما اکنون مقامات علیه مادرم پرونده سازی می کنند».

سجاد در همین مورد  به گاردین گفته است: «آن مدارک، مدارک و شواهد غیرعادی نبودند. آن‌ها فقط مدارک رسمی در مورد حکم مادرم بودند. آن‌ها می‌خواهند تمام مدارک را نابود کنند زیرا می‌دانند که در آن مدارک دارای تضاد و موارد اختلافی زیادی هستند».

وی از جمله این تضاد‌ها به عدم ذکر نام طرف مقابل خانم آشتیانی در اتهام زنایی که به او وارد شده است، اشاره می‌کند.

سکینه محمدى آشتیانى، که از سال ۱۳۸۴ در زندان به سر می‌برد متهم به زنای محصنه است؛ وی پیش از این برای این اتهام ۹۹ ضربه شلاق خورده بود اما بار دیگر با باز شدن پرونده قتل همسرش، پرونده دیگرش دوباره به جریان افتاد و درحالی که پیشتر متحمل مجازات شده بود، این بار به سنگسار به اتهام زنا و اعدام با دار به اتهام قتل همسرش محکوم شد.

پرونده این مادر ۴۳ ساله اعتراض‌های جهانی را به همراه داشت. کشورهایی نظیر
آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان به این حکم اعتراض کردند و کشور برزیل نیز اعلام کرد که خانم محمدی آشتیانی را به پناهندگی خواهد پذیرفت که این پیشنهاد توسط جمهوری اسلامی رد شد.

همچنین انتشار این خبر همچنین کمپین‌های اعتراضی متفاوتی را در نقاط مختلف جهان بر علیه حکم سنگسار به دنبال داشت.

همچنین سازمان‌های حقوق بشری و شخصیت‌های مختلف جهانی نیز در نامه‌ها و بیانیه‌های متفاوتی خواستار آزادی خانم محمدی آشتیانی شدند.

در همین راستا، کارلا برونی، همسر نخست وزیر فرانسه نیز در نامه‌ای خواستار توقف حکم سنگسار خانم محمدی آشتیانی شد که این نامه با
واکنش تند روزنامه کیهان مواجه شد و این روزنامه در مطلبی تحت عنوان «فواحش هم وارد داد و قال حقوق بشر شدند»، خانم برونی را «فاسد الاخلاق» خواند و «مستحق مرگ» دانست که فرانسه نیز در پاسخ این توهین را «غیر قابل قبول» خواند.

در حال حاضر حکم سنگسار خانم محمدی آشتیانی
به طور موقت متوقف شده است، اما حکم اعدام او توسط دار همچنان قابل اجرا است.
siamaktg - ایران - تهران
والا چی بگم؟؟؟. سنگسار بخشی از اسلامه .. کسانی که سال 57 ریختن تو خیابونا پاسخگو باشن!
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

TEHRANBOY - کانادا - ادمونتون
امیدوارم تمامی گروگانهای ایرانی که توسط این خون اشامان به عناوین مختلف به بند کشیده شده اند زودتر ازاد شوند.
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
همه خشم ذوب شدگان اسلام را میشود در کامنتها هم دید....زنده باد همت و غیرت انسانهایی که برای این نظام قرون وسطایی و همفکرانشان ابرو نگذاشتند.
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
آدم یواش یواش به این شک و گمان میرسه که: این مسئولان دادگاه و پرونده. یه انتظارهایی !! داشتند که انجام نشده!.. و این زن تا به اینجا کارش کشیده. وگرنه اینکه ..یه کشور و تنها یه زن ِ زنــــــا کـــار!!!....
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

sir.amir - انگلستان - منچستر
ایمسلمانها کلاه تان را بالا تر بگذارید هی بگید اسلام هی دفاع کنید ابروی این بچه ها را چه جور بردن ننگتان باد شرمتان با این دین وحشی تازی دورود بر زرتشت
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

آریوبرزن - ایران - ذاکرات
sir.amir - انگلستان - منچستر. دورود بر شما
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

ali baranpooryan - برزیل - سانتوز
سنگسار جزئی ز اسلام نیست .جزئی ازادیان است .ولی فرمان خدا نیست .تارخ قرون سطا را بخوانید . و یا داستان داوود پیامبر یهود را . برزیل سانتوز
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
این حکومت را بی شک جانیان روانی لطمه خورده اداره می کنند که سادیسم داشته و از آزار انسانها در هر شرایطی لذت برده و اشباع میشوند.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

aghle kol - ایران - تهران
پسر نگران نباش. دیگر این اوباشان و اراذلان نمی توانند کاری کنند چون تا بحال چندین دلیل واهی اورده اند و دنیا میداند که این اتهام ها واهیست. و اگر این کار را بکند چنان مسائل بغرنجی برایشان پیش خواهد امد و چنان تاوانی پس خواهند داد که یک اعدام مساوی با نابودیشان خواهد شد.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

gladiator_1373 - هلند - امستردام
sir.amir انگلستان-منچستر اگر شما پیرو دین دیگری هستید این دلیل نمیشود که به ایین دیگری توهین کنید و گرنه شما هم با امثال خامنه ای و .. فرقی نمیکنید.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
عجب دولت مردای نامردیند...پاک ابروی یه خانواده رو در همه دنیا بردند...اینا چنگیز خان مغول وهیتلر رو روسفید کردند
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
مرگ بر شما دینتان که با هزار دروغ و حیله بعد از چند سال شکنجه و شلاق این زن بینوا هنوز دست بردار نیستید....ایا می دانید انتظار مرگ و اعدام چه جهنمی است مرگ بر کسی که بدون دانستن حقیقت خواهان مرگ این زن است امیدوارم روزی تک تک کسانیکه با بی شرمی خواهان مرگ این زن هستند خودشان و خانواده ی شان همین لحظات را تجربه کنند.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

siavash1 - انگلیس - لندن
شماها که اسلام رو با احکام اخوندا یکی میدونید, خیلی عذر میخوام ول معطلید. شما منتقدان یه ایه از قران بیارید که حرف از سنگسار زده. لازم نیست که برای دوری از دین به دنبال بهانه باشید. راه های دیگه ای هم هست. راست میگن که گربه دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده!!
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

senator7 - آلمان - برلین
خیلی عجیبه در اسلام حکم زانی و زانیه صد ضربه شلاقه ( سوره نور آیه 2 ) اینها را چرا اعدام میکنند؟ و از آن بدتر چرا سنگسار میکنند؟ این دیگه چه جور اسلام من درآوردی است که اینها دارند؟
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
ظاهرا اتهام این زن بخت برگشته فقط قتل و زنا نیست ، بلکه خود رژیم با این زن مشکل شخصی داره و از شکنجه این زن و خانواده اش داره لذت میبره. آنهائی که اینجا کامنت میگذارند و از این مجازات وحشیانه قرون وسطی دفاع میکنند و اگر کسی بر خلاف آنها از این زن دفاع کرد او را هم هرزه و همکار این زن لقب میدهند، میخواهم ازتان بپرسم اگر شما جای پسر این زن و مادرتان جای این زن بود ،و رژیم اینطور با آبروی شما بازی میکرد،آیا هنوز هم خواستار اجرای وحشیانه حکم اسلامی سنسگسار بودید؟؟؟ نگید که سنگسار در همه ادیان است ،چون فعلا فقط این مسلمانها هستند که دارند این مجازات وحشیانه را اجرا میکنند.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
دوستان اگر خود را ایرانی می دانید و از نسل تازیان قاتل نیستید به ارازل و اوباش رژیم و اسلام اجازه ی نشو و نما در سایت را ندهید که در حالیکه از سفره ی جنسی خدایشان//4 زن عقدی و بی نهایت صیغه// بهره می برند چون روح مردسالاری اسلامی در وجودشان است با بی شرمی بر حکم سنگسار و اعدام این زن بینوا صحه می گذارند بیادتان هست که دلارا دارابی که ثابت شده بود چپ دست و قاتل راست دست بوده را سرانجام اعدام کردند????به دین بربریت یک نه محکم بگوئید.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس-درودبرشمابانوی ایران زمین xxx
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
katrina - اسکاتلند - گلاسکو . درود من نیز بر تو گرامیم.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

siavash1 - انگلیس - لندن
وقت کردین یه شیشه پپسی کولا هم برای خودتون باز کنید!
جمعه 12 شهریور 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
siavash1 - انگلیس - لندن-بازمیکنیم مشکلی هست ???به توربطی داره ?
جمعه 12 شهریور 1389

haghighatgo - آلمان - برلین
عو...عو..و .واق. واق اسلامی .نشانه ترس از نوع اسلامی ..خارجی ها ببینید که چقدر ولایت فلج شده جنون اسلامی کشورما قویه. ماشالله به این قدرت ..زن ها رو گیر آورده و سنگ باران می کنه .یالله خارجی اگر مردیت بیاجلو به همتون زنهاتون سنگ میزنه وگاز میگیره ...حالا می خواست که این زن بدبخت سنگباران کنه که فهمید ای بابا اون فقط یه زن و اون حتی چیز کشوئی رو هم نداره...دیگر می خواد حالا دارش بزنه..و میگه که دیگر این جون تو بمیری از اون جون تو بمیری ها نیست ... صدام حسین داشت اون زمان داشت ترتیب ولایت فقیه شده مون رو میداد که امریکا بدادش رسید ...حالا ولایت فلج فقیه شده اسلامی به خارجی ها میگه یا لوازم یدکی توپلف و یا ایربوس را میدید وگرنه یه ایرونی رو و یا یه دشمن خونیم رو دار میزنم !!
جمعه 12 شهریور 1389

siavash1 - انگلیس - لندن
katrina - اسکاتلند - گلاسکو. ربط که نداره فقط خواستم یه گلویی تازه کنید!! بده??
شنبه 13 شهریور 1389

katrina - اسکاتلند - گلاسکو
siavash1 - انگلیس - لندن-بدکه نیست ولی coca cola روترجیح میدم!
شنبه 13 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.