کویت: ۶۰ میلیون قرص مخصوص خریدیم تا اگر نیروگاه بوشهر نشت کند ، بخوریم!


کویت: 60 میلیون قرص مخصوص خریدیم
تا اگر نیروگاه بوشهر نشت کند ، بخوریم!

عصر ایران : کویت اعلام کرد اقدامات لازم را برای رویارویی با نشت احتمالی رادیواکتیوی از نیروگاه اتمی بوشهر انجام داده است.

به گزارش
عصر ایران به نقل از روزنامه الاتحاد چاپ ابوظبی، "سمیر العصفور " معاون امور خدمات در وزارت بهداشت کویت با اشاره به اینکه نیروگاه بوشهر حدود 250 تا 300 کیلومتر از کویت فاصله دارد گفت: این وزارتخانه آماده است تا با هر فاجعه نشت احتمالی رادیواکتیوی از نیروگاه اتمی بوشهر مقابله کند.

العصفور ادامه داد: انبارهای استراتژیک به میزان لازم برای درمان افراد در برابر تشعشعات هسته ای ایجاد شده اند. هم اکنون در بیمارستان های کویت ، 60 میلیون عدد قرص یود در بسته های قرص پتاسیم 65 میلی گرم برای همه سنین به جز کودکان زیر سه سال وجود دارد.

این مقام وزارت بهداشت کویت اضافه کرد: در راستای مقابله با نشت احتمالی رادیواکتیوی در نیروگاه بوشهر، 150 هزار بطری از داروی ید به صورت مایع وجود دارد تا مردم در وضعیت اضطراری از آن مصرف کنند. این مقدار برای شهروندان کویتی و اتباع بیگانه مقیم این کشور کفایت می کند.

وی توضیح داد: وزارت بهداشت کویت طرح همه جانبه ای را برای مقابله با خطرات احتمالی ناشی از حوادث نشت رادیو اکتیوی در کویت یا از تاسیسات هسته ای ایران یا از دیگر تاسیسات هسته ای، تهیه و تنظیم کرده است . همچنین اداره پیشگیری از نشت اشعه و کمیته پیشگیری از نشت اشعه در وزارت بهداشت کویت با هماهنگی وزارت کشور چند طرح برای حالت فوق العاده حوادث نشت هسته ای تهیه و تنظیم کرده اند.

العصفور افزود: شبکه ای برای رصد اشعه ها شامل 15 ایستگاه ثابت در مناطق مختلف کشور کویت و دو ایستگاه متحرک، راه اندازی شده اند که هم اکنون وضعیت کویت در زمینه اشعه، عادی است.
پیش از این جمعی از نمایندگان کویتی نیز از مقامات اجرایی این کشور خواسته بودند تا اقداماتی را در برابر آسیب های احتمالی از نیروگاه اتمی بوشهر در کویت در پیش بگیرند.

از میان کشورهای منطقه ، کویت ،بیشترین جنجال را درباره نیروگاه بوشهر به راه انداخته است ؛ این در حالی است که نیروگاه اتمی بوشهر ، بر اساس استانداردهای فنی و ایمنی آژانس بین المللی انرژی اتمی راه اندازی شده و اصولاً بدون دارا بودن این استانداردها ، آژانس بین المللی انرژِی اتمی به آن اجازه آغاز فعالیت نمی داد.

khosh bavar - ایران - کرمان
" ترس " یک واژه ای که " همه " از ان نان میخورنند ! ترس از ترور, ترس از انفولانزای خوکی, ترس از جنون گاو, ترس از جنگ ایران/usa , ترس از جهنم, ترس از .............
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

hassan5 - ایران - تهران
60 میلیون قرص لابد باید سالانه هم تعویض و بروز شود.حالا اگر استفاده شد که شد اگر نشدجیب کارخانه دارو سازی که پر میشود..
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
هرچند با سیاستهای ج.ا موافق نبوده و باور دارم زیرساختهای صنعتی اقتصادی بسیاری باید بجای آن انجام میگرفت، ولی نمیتوان از این نکته گذشت که دولتهای عربی بویژه دور خلیج فارس، استاد شلوغکاری و هوچی گری بوده،و رفتارشان از حسادت و عقده سرچشمه میگیرد. اینها از هول حلیم به دیگ افتاده و چندین مناقصه ساخت نیروگاه اتمی برگزار کرده و دو یا سه قرارداد نیز امضا کرده اند.
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

sibsin - ایران زمین - کرج
کویت غلط کرده ، با اینکه کسی از این رژیم دل خوشی نداره ولی من به عنوان یه ایرانی اجازه نمی دم عربای جاهل به کار متخصصین کشورم توهین کنن ، بماند که بیشتر کارا رو روسها کردن....
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

فراز_نروژ - نروژ - تونسبرگ
حادثه خبر نمیکند و پیشگیری ایراد ندارد. مخصوصا برای کشوری مثل کویت با جمعیت و وسعت کم که یک حادثه ساده نیز میتواند آن را منقرض کند! راستی العصفور یعنی الگنجشک!
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

benyamin2009 - سوئد - نورشو پینگ
فعلا که قرص امریکا خوردند . قرص حاملگی بخورند بهتره پ
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

حاجی لک لک - ایران - اهواز
ای بشکه های بز دل به درد سوراخی ته دمپاییم هم نمیخورین. نفتتون که تموم شه مجبورین دوباره روی بیارین به شکار مارمولک
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
مردم ما که غیر از خدا کسی را ندارند تا به فکرشان باشد. امیدمان به اوست و بس.
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

ekman - ‫ایران - شیراز
‫اینا همه جنگ روانیست که راه انداخته اند ،یعنی اسرائیل میاد و نیروگاه را میزنه و حتمأ هم میزنه و ما هم با چند بطری مایع ید و قرص ید کاملأ آماده هستیم،قبلأ یک مقام سابق آمریکائی به اسرائیل توصیه کرده بود که اگر قصد حمله به مراکز اتمی ایران را داری ،فقط چند روزی بیشتر وقت نداری چون اگر نیروگاه بوشهر راه اندازی شود،حمله و بمباران بعد از شروع نیروگاه خطر تشعشات و عواقب محیط زیستی در منطقه بوجود میاورد.حالا این سوسمار خواران این جنگ روانی را به نفع اسرائیل راه اندخته اند.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
خوب هالا اینا که عربند و عقبند و ترسو و بی عقل, کارهاشون توجیه. دولت ایران چه مواردی رو برای شهروندان منطقه در صورت خطرات احتمالی پیش بینی کرده? یا اینکه اگر اتفاقی بیافته مقتولین و معلولین نباید نگران باشن چون همه شون یه راست میرن بهشت. یا اینکه به روسها اینقدر ایمان و اعتماد دارن که احتیاج به پیشفکری نیست. شاید هم به همت امام زمان رادیواکتیو اثری بر امت اسلامی نداره و تو هوا خنثاش میکنه. هوالباقی
یکشنبه 14 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.