بلر: باید آماده مواجهه با ایران اتمی باشیم


بلر: باید آماده مواجهه با ایران اتمی باشیم

تونی بلر در کتاب خاطراتش از تلفات در عراق ابراز تاسف کرده است

تونی بلر، نخست وزیر سابق بریتانیا اذعان کرده است که پیش بینی نمی کرده تحولات در عراق پس از سقوط صدام حسین، این گونه پیش برود.

آقای بلر در کتاب خاطراتش که به تازگی منتشر شده است، روند این تحولات را یک کابوس توصیف کرده و گفته است که عمیقا از تلفات ناشی از حمله نظامی به عراق متاسف است.

اما نخست وزیر سابق بریتانیا افزوده که اگر کاری هم در باره وضعیت عراق نمی شد، امنیت با خطری بزرگتر مواجه می شد.

آقای بلر همچنین در گفتگو با بی بی سی گفت اگر ایران به تلاش خود برای ساخت سلاح اتمی ادامه دهد، بریتانیا باید آماده مواجهه با این کشور باشد.

احتمال حمله نظامی دیگر

به گفته راب واتسون، گزارشگر بی بی سی در امور سیاسی، با این که احتمالا تونی بلر تا آخرین دم از تصمیم خود برای اشغال نظامی عراق دفاع خواهد کرد در خاطراتش همچنین از تلفاتی که این تصمیم در پی داشت و آشفتگی که به پا کرد، ابراز تاسف می کند.

اما ظاهرا این احساس تاسف اصلا او را از حمایت از دخالت های نظامی آتی بریتانیا منصرف نکرده است.

تونی بلر به بی بی سی گفت: "حرف من این است که دستیابی ایران به توان تسلیحات اتمی کلا قابل قبول نیست. من معتقدم که ما باید که آماده باشیم که با آنها مواجهه کنیم حتی اگر لازم شد از طریق عملیات نظامی. من فکر نمی کنم که اگر آنها به تلاش برای ساخت تسلیحات هسته ای ادامه بدهند راه دیگری وجود داشته باشد. آنها باید این پیام را رسا و روشن بشنوند."

سیاست داخلی بریتانیا

بخش عمده ای از کتاب خاطرات نخست وزیر سابق بریتانیا به سیاست داخلی این کشور و رابطه پردردسرش با گوردون براون، فردی که به جای او صدارت و رهبری حزب کارگر را در دست گرفت، پرداخته است. توصیف معروف او از آقای براون این بوده: مردی جنون آور، دشوار و فاقد شعور عاطفی.

آقای بلر به بی بی سی گفت: "رابطه من با آقای براون رابطه ای دشوار، در عین حال نزدیک و حتی بی تعارف در این اواخر، طاقت فرسا و غیرممکن شده بود. البته آقای براون بیشتر اوقات به دولت من قدرت می بخشید. سهم او در موفقیت دولت کارگر و آینده آن روشن بود."

گزارشگر بی بی سی در امور سیاسی می گوید از جمله معدود نکات احساس برانگیز کتاب خاطرات آقای بلر اعتراف او به فشارهایی است که کار صدارت برای او در بر داشته و این که باعث شده بود به مقدار زیادی مشروبات الکلی مصرف کند.

آقای بلر در باره فعالیت سیاسی آتی خود گفته است که بخش بزرگی از وقت خود را صرف برقراری صلح در خاورمیانه خواهد کرد.

دانشور - انگلستان - شفیلد
این بدخت اینقدر مشروبات الکلی مصرف کرده که داره هذیان میگه. گنده تر از تو که نتونست غلطی بکنه تو که یک مهره سوخته هستی پس زیاد حرف نزن.
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

senator7 - آلمان - برلین
الان MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف میاد و شروع میکنه به ذرت پرت کردن!!!! این اسم رو از خودت بردار اصغر شتر خون.
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
بزودی کتاب ( چگونه خمینی را به ایرانیان چپوندیم ) نوشته ملکه انگلیس به بازار میاد
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

shemiranian - ایران - تهران
یک ضرب المثل فارسی هست که میگه هر کی میگه نون و پنیر تو یکی سر تو بزار بمیر.......جناب تونی بلر هرچه تحقیقات تحلیل های جنابعالی در مورد عراق درست بود در مورد ایران هم درسته ....واسه اینکه فروش کتابت بالا بره این اراجیف و مهملات رو میگی دنیا اگر حساب و کتاب داشت اولین نفری که باید به جرم جنایت کار محاکمه بشه خود شما هستی....میدونی چرا..? به خاطر حمایت های بزرگی که از همین رژیم کردی یادت هست که ملیجک شما جک استراو چه دمی برای اخوند ها تکون میداد و در سلام علیک با اونا نام دوازده امام رو براشون میخوند ? یادت هست که اصلی ترین حزب سیاسی ایران رو برای خوشخدمتی به ملا ها گذاشتی در لیست تروریستی ? و چه نیروی عظیمی از اونا که باید صرف مبارزه با رژیم میشد گرفتی تا بتونن از لیست بیرون بیان ?یادته پرنس چارلز اتون یهو دلش برای خرابه های بم تنگ شد و پا شد رفت ایران که در حقیقت ملاها رو ساپورت کنه و دولت تو هیچی در این مورد نگفت.....?حا لا نگرانی ? خوب بود در این مورد ها هم در کتابت یه چیزایی مینوشتی.
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
کسیکه با عنوان"سگ بوش"اسمش در کتابهای تاریخی موند.
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
صبح بخیر ???? آقااین چند سال خواب بوده...... درشرایط فعلی که ملت ایران پشت به رژیم ایران و خواهان سرنگونی ملایان و اطرافیان مفتخورش هستندشماهافرصت داریدهر چیزی و هر وصله ای به این رژیم وقیح نصار کنید چون بعد از سرنگونی این آشخالهای تاریخ مصرف گذشته آخوندی,,,,,, ملت با غیرت ایران اجازه هیچ گونه جسارت ویا تعرضی را به هیچ نوع جانداری نخواهد داد,,,,, آزاد و سرافراز باد ملت ایران,,,,,,
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانوفر
بابا شما حمله کنید مردم هم میایندکمکتان انوقت می بیند که کل ان به دوماه نمیکشد.اگربرنامه عراق زیادطول کشید یک علتش وجود اخوندهای کثیف در ایران ودوم ادمی مثل صدام بود.نه مثل این اخوندهای پر خور که حفظ جون خودشان وتوله هایشان از اعم واجبات است
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

sam-antwerpen - بلژیک - انتورپن
من نمیدونم این همه بمب لیزری و تکنولوژی و ماهواره نمیتونه کلک این 'علی چلاق' واون 'انتری نژاد' رو بکنه?. این دو تا نکبت رو بزنید که دنیا شاد بشه!. ولی فعلا که دارن خوب خیر میرسونندو فقط مملکت ایران رو خوار و ذلیل تر میکنن و جیب بقیه رو پر پول از ثروت بر بادرفته مردم بدبخت ما...
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

e-a-l-i-dige - هلند - امس
ای زرت ..,ویسکئش خوب بوده!
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

Raha_Bremen - آلمان - برمن
کسی نیست به این مردک بگه این بلایی که اسنعمار پیر شما ست که بر دامن مملکت ما پاشید...ناراحتی اینا از اینه که حتما چون روسیه داره یخور بخور می کنه چیزی به اینا نرسه اگر خودشون می چاپیدن که خفه خوان می گرفتند...ننگ بر همه شما که مملکت ما را به تاراج بردید.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

Raha_Bremen - آلمان - برمن
من نمی فهمم اینا مگر با حمله به عراق چه کلی به سر مردم بدبخت زدن که می خوان به سر ما بزنند؟اینا توی جای گرم و نرمشون نشستند عشق و حال خودشون و مسافرتهای آنچنانی و .. دارند و راحت می گن...حملللللللللللللللللللللللللله بابا این چه سیاست کثیفی که فقط حرفش جنگ و کشتار انسان ها؟؟؟مملکت ما تاوان چی رو باید پس بده آن از جتگ ایران و عراق 8 سال کشتن و کشتن و این هم جنگ دوم!!!این اگر شروع بشه حتما 10 سالی طول می کشه آن هم به چه قیمتی؟؟؟آوردن آخندها راحت بود حالا بیرون انداختنشون مشکل؟؟؟و تاوانش و ملت بدبخت و بی چاره ما باید بدهند؟؟؟وای بر ما که حالا حالا ها باید در هراس و نگرانی بسر بریم!!!
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

kamia1 - المان - کلن
mashady - انگلیس - منچستر!! لوووووووووول
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

dbsh3000 - سوئد - یوتبوری
تو یکی خفه . گزینه ها رو میزن 15 ساله
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

PARSIS2 - نیوزیلند - اکلند
حجم گرسنگی سیاستمداران مخصوصا این سیاستمدارای انگلیس انقدر بالاست که از این همه ویرانی در دنیا سیر نشدهاند که هیچ بلکه بعد از اتمام دوره ریاستشون دست به قلم میبرن واز دوران ننگین ریاستشون مینویسند و جالب اینکه نوشته هاشونو در بازارها میفروشند و پولی هم به جیب میزنن حالا این بلر بی ابرو جنگ خانمانسوزی رو در عراق راه انداخت با این همه تلفات تازه داره نظر میده در مورد ایران هر چند ایران هم به فرض مثال فتح کنن نوبت به کشور و کشورهای دیگر است جنون سیاست دارویی جزء ویرانی و کشتار انسانها ندارد و چقر هم گران است امید وارم 95درصد ما انسانها که اسیر جنون این دایناسورهای سیاسی هستیم عمق ماجراهای سیاسی رو درک کنیم ان وقت شاید سیاستمداران جرات رقصهای سیاسی نکننددر غیر اینصورت زمین و هرانچه که در ان هست زیر پای این دایناسورهای سیاسی که هوس رقص کرده اند به نابودی کشیده خواند شد
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

YAS ABI - بلژ - برسل
همین حرفای مفت رو زدی که با تیپا بیرونت انداختند. حمله به ایران یعنی هرج مرج در منطقه. اونوقت بجای نفت پهن گیرت میاد. خبیث.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.