فرانسه توهین کیهان به همسر سرکوزی را غیر قابل قبول خواند


فرانسه توهین کیهان به همسر سرکوزی را غیر قابل قبول خواند

برنار والرو، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه (عکس تزئینی است)

فرانسه روز سه‌شنبه به مطالب درج شده توسط روزنامه کیهان، که در آن همسر رئیس‌جمهور فرانسه «فاحشه» و «مستحق مرگ» نامیده شده واکنش نشان داد و این توهین‌ها را «غیر قابل قبول» نامید.

روزنامه کیهان روز سه‌شنبه نهم شهریور در ستون خبر ویژه خود نوشت که کارلا برونی، همسر رئیس جمهوری فرانسه که درخواست توقف حکم سنگسار سکینه محمدی آشتیانی، زن ۴۳ ساله ایرانی، را داده‌است «خود نیز مستحق مرگ است».

این روزنامه که مدیر مسئول آن، حسین شریعتمداری، از سوی آیت‌الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی منصوب شده‌است، بار دیگر از همسر نیکولا سرکوزی با عنوان «فاحشه، فاسدالاخلاق و زن بدسابقه» یاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، برنار والرو، سخنگوی وزرات خارجه فرانسه در واکنش به این اقدام کیهان اظهار داشت: «توهین‌هایی علیه چند شخصیت فرانسوی از جمله خانم کارلا برونی-سرکوزی که در روزنامه کیهان آمده و از سوی وب‌سایت‌های ایرانی تکرار شده غیر قابل قبول است.»

وی افزود: «ما در حال اعلام این پیام از راه‌های عادی دیپلماتیک هستیم.»

ادامه استفاده روزنامه کیهان از عبارات یاد شده در باره «بانوی اول» فرانسه در حالی صورت می‌گیرد که «فاحشه» خواندن همسر رئیس‌جمهور فرانسه توسط این روزنامه در ششم شهریور، با واکنش وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی همراه بوده‌است.

روزنامه کیهان روز شنبه ششم شهریور در ستون خبر ویژه، در مطلبی تحت عنوان «فواحش هم وارد داد و قال حقوق بشر شدند»، به بهانه درخواست همسر رئیس جمهوری فرانسه برای توقف حکم سنگسار سکینه محمدی آشتیانی، وی را
«فاسدالاخلاق» خواند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، رامین مهمانپرست، سخنگوی وزارت خارجه ایران، روز سه‌شنبه در این زمینه به خبرنگاران گفت: «توهین به مقامات سایر کشورها و به کار بردن کلمات نادرست مورد تأیید نظام جمهوری اسلامی ایران نیست».

وی با تأکید بر این‌که «باید از به کار بردن کلمات توهین‌آمیز اجتناب کرد» در باره انتقاد دولت ایران به مقامات سایر کشورها افزود: «ما اعتراض خود را در خصوص این رفتار به آنها (مقامات سایر کشورها) اعلام می‌کنیم و خواستار تجدید نظر در مورد آن می‌شویم اما معتقدیم که به کار بردن کلمات نادرست و توهین‌آمیز درست نیست».

روزنامه کیهان در ستون خبر ویژه، به شیرین عبادی نیز حمله کرده و در کنار آن کارلا برونی و ایزابل آجانی، هنرپیشه فرانسوی را فاسد خوانده‌است. کیهان خانم برونی را متهم کرده است که زندگی نیکولا سرکوزی رئیس‌جمهور فرانسه را از هم پاشیده و با او ازدواج کرده‌است.

کیهان در خبر روز سه‌شنبه خود می‌نویسد: «غیرتی شدن ناگهانی این فاحشه ایتالیایی در قبال خبر کیهان در حالی است که وی قبل و بعد از ازدواج با سرکوزی دارای روابط نامشروع با افراد گوناگون بوده و خود نیز با ورود به زندگی سرکوزی و یک سال ارتباط پنهانی با وی، باعث پاشیدن خانواده رئیس‌جمهور فرانسه و طلاق گرفتن همسر دوم سرکوزی شده‌است.»

به غیر از روزنامه کیهان، شبکه خبر در ایران نیز در وب‌سایت خود در مطلبی با حمله به خانم برونی نوشته‌است: «کارلا برونی همسر رئیس جمهوری فرانسه که فساد متعدد اخلاقی خود و شوهرش بارها رسانه‌ای شده‌است با ارسال نامه‌ای از سکینه آشتیانی حمایت کرد».

توهین این دو رسانه نزدیک به دولت در ایران، در برخی رسانه‌ها بازتاب داشته و روزنامه دیلی تگلراف هم در تیتری نوشته‌است: «ایران، کارلا برونی را فاحشه خواند».

دستگاه قضایی جمهوری اسلامی می‌گوید سکینه محمدی آشتیانی که از سال ۱۳۸۴ در حبس به سر می‌برد به سبب زنا به سنگسار محکوم شده و به جرم مشارکت در قتل همسر خود نیز باید ۱۰ سال در زندان به سر ببرد.

به دنبال انتشار خبر حکم سنگسار خانم محمدی‌آشتیانی، جامعه جهانی به این حکم به‌شدت اعتراض کرد و بریتانیا نیز با
«قرون وسطایی» خواندن حکم سنگسار، خواستار لغو حکم سنگسار این متهم دربند شد که در نهایت و به دنبال بالا گرفتن اعتراض‌ها، قاضی پرونده اجرای حکم سنگسار را به طور موقت متوقف کرد.
YAS ABI - بلژ - برسل
البته لفظ بد دور از شان است. میتوانستند مودبتر بگویند مثلا کارلا همسر پرزیدنت سرکوزی روابط اخلاقی نامناسب دارد و قبلا زندگی غیر اخلاقی داشته و از تن فروشی ثروتمند شده است. او سرکوزی را هوائی کرد و سرکوزی همسش را طلاق داد تا دمی با این یکی بیاساید. شما از مدل و رقاصه و اوازه خوانجه انتظاری دارید
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

shir o khorshid - ایران - اصفهان
حمایت شما در 40سال پیش از دجال هم غیر قابل قبول بود
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
فـــرانســــویهـــا ..حالا میفهمید که ایرانیـــان از این "جانیان بی فرهنگ"چی. میکشنــد؟؟! "مبـــادا که: باز هم هوس ِ انساندوستانه بکنید و به این جانیان. پنـــاه دهید؟؟....
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
روزنامه کیهان عادت دارد تمام سیاستمداران زن غربی را فاحشه خطاب کند چون ظاهرا به نظر شریعتمداری هر زنی که از خانه خارج می شود فاحشه است. من خودم خواندم که به آنگلا مرکل و نیز نخست وزیر سابق نروژ هم چنین لقبی داده بود. اما ظاهرا این بار چون خیلی بی راه نگفته حرفش را جدی گرفته اند.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
این بیچاره بانوی اول فرانسه فاحشه نیست هر کی گفته غلط کرده!? این خانم فقط دوست پسر داره اونهم فقط بادوست پسرش تا تایلند رفته!!??و سارکوزی زمانی که فهمید با خانمش تماس گرفت گفت برگرد از دوست پسرت دل بکن ان هم همچون یک خانم نجیب برگشت!?این مطلب خود روزنامه های فرانسه نوشتند.نتیجه اخلاقی این خانم نجیب که بانوی اول فرانسه هست به غیر از شوهرش فقط یه دوست پسر داره!?چرا بعضی ها نمیخواهند قبول کنند لطفا کمی متمدن باشید!? هههههه
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
خاک بر سر سیاستتان اگر غیرت ملی داشتید اعضای سفارت ایران در پاریس را با پس گردنی از فرانسه اخراج می کردید و در طویله ی ملا را می بستید نه این اعتراض ابدوغ خیاری///ویوا دلار ویوا یورو!!!
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

Amir_mohammad - آلمان - هامبورگ
حقیقت همیشه تلخه ،اما واقعیت داره. یه نگاهی به عکس های زیر بندازید بعد .....
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
اگر همسر رئیس جمهور فرانسه فاحشه است ، پس خجسته خانم زن سید علی ،اعظم دماغ زن مموت هاله ،مرضیه تنبونش قرضیه زن کرکسمداری،راچه باید نامید،آیا مجازاتی بدتر از سنگسار سراغ دارید که شایسته این فاطی کوماندو باشد.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
اگر سارکوزی چنین اهانتی به زن خامنه ای میکرد, انتظار چه واکنشی میبایستی میبودیم ?! از طرفی خوب شد که مردم و سیاستمداران دنیا ببیند که با چه جانورانی رابطه سیاسی و یا بازرگانی دارند?
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
.. که در این سایت هزار دروغ به سکینه می بندند و خواهان اعدام و سنگسار او هستند//همه اسلامی// نامه ی پسر او را بخوانند و شرم کنند البته میخ بر سنگ کوفتن است. ..
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

bita tehrani - کانادا - ونکوور
این خانم که...بعله,اوباما که کاکا سیاه است,مردم انگلستان هم که یک مشت احمقند....خدایا این حکومتیها و طرفدارانشون(در همه جای این کره خاکی) حفظ کن که بهترین انسانها و از قدیسین هستند.جمهوری اسلامی که نه سردار زارعی دارد و نه گلستانی.نه کهریزکی بوده نه تجاوزی...اسوده بخوابید.وقتی هم پا شدید فرافکنی یادتون نره.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

iran1 - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
آخه این خانم زندگی شخصیش به خودش و شوهرش ربط داره نه به سیاست مگر میشه سیاست هم به زیر کمر ربط داد خوب این خانم این کاره هست یا نه در کشور فرانسه براش مشکلی بوجود نمیاد حتی همسر رئیس جمهور میشه شاید کیهان میخواد بگه اون هم بدید ما تا سنگسار کنیم تا حکم خدا رو اجرا کنیم!
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
shir o khorshid - ایران - اصفهان ..گل گفتی..خیلی وقته که سیاستمداران غربی دستشون به خون جوانان ایران اغشته است...ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس ..اینا کجا غیرت ملی کجا..؟؟به برکت ملا اینا مغزها وسرمایه های ایران رو به سمت کشور خودشون میکشونند...اگر حمایتهای دولت های غربی نبود اخوند جماعت کجا میتونست حکومت رو بدست بگیره
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
omid norway - نروژ - اسلو . عقب افتاده ی اسلامی این خانم 1 دوست پسر داشته بتو چه فضول باشی رهبران اسلامت که هر کدام بعد از اولین همسر با صدها نفر و حتی با کودک 9 ساله بودند پس چرا انجا خفه خون می گیرید???
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
RTEMIS-Sw پیر- فرانسه - پاریس ,امان از تجربه پس تو هم تجربه یه دوست پسر یدکی هم داری پیرزن!?حق هم داری اینهمه ناراحت بشی??هههههه.
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

omid norway - نروژ - اسلو
RTEMIS-Sw پیر- فرانسه - پاریس :در ضمن از نظر تو هیچ اشکالی نداره یک زن شوهر دار یک دوست پسر همزمان با شوهرش داشته باشه,قطعا تو تجربه داری که حمایت میکنی!??اگه غیر از این بود من به تو شک میکردم به هر حال این برمیگرده به دوران جوانیت الان که پیر شدی کسی نگاهت نمیکنه. و چون ناتوانی ممکن ادای نجابت در بیاری!??ههههههههههه
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

i.am.the.world - لوکزامبورک - اش
به شما و هیچکس دیگری مربوط نیست که چه کس با زندگی خصوصی و اندامش چه میکند. همه شما ایات عظام که با جمهوری اسلامی نیز مخالف هستید, امیدوارم یکبار برای همیشه این مطلب ساده را بفهمید. و گرنه فاحشه واقعی شما خواهید بود. هر چند معنی این کلمه را نیز نمیدانید. نه؟ شادباشید.
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
بوقلمون هم صبح تا شب جیغ میزنه ومیگه"غیر قابل قبول"
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
کارلا هم یک مدل سکینه وپری بلنده ست.فقط چشماش ابیه.شما چرا مثل اسفند بالاپائین میپرید.
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

shomali - ایران - لاهیجان
ظاهرا بی آبرویی وآبروریزی نزد این کرکسها حد و مرزی ندارد. من از خودم خجالت می کشم و برای خودم متاسفم
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.