گوشت مرغ هم زیادش خوب نیست


گوشت مرغ هم زیادش خوب نیست

علم تغذیه، روشی برای ایجاد تعادل بین مصرف گروه‌ های غذایی مختلف و حتی مواد موجود در یک گروه غذایی است.

در این میان، گوشت‌ ها یکی از گروه ‌های مهم غذایی هستند که به دلیل مواد مغذی متنوعی که دارند، مصرف شان توصیه می ‌شود.

اما گوشت ‌ها دو دسته‌اند: سفید و قرمز. گوشت‌ قرمز بر حسب این که گوشت گاو، گوسفند، گوساله و... باشد، یک نوع تقسیم ‌بندی می شود و گوشت سفید هم بر حسب این که گوشت ماهی، مرغ یا سایر پرندگان باشد، به شکل دیگری تقسیم ‌بندی می ‌گردد.

واقعیت این است که مواد مغذی گوشت‌ های سفید و قرمز تا حدودی متفاوت هستند و مصرف طولانی‌ مدت و زیاد هر کدام از آن ها می ‌تواند مشکلاتی را پدید آورد.

درست است که گوشت سفید بهتر از گوشت قرمز است و گوشت مرغ هم جزء گوشت های سفید است، اما ترکیبات موجود در گوشت ‌های دیگر مانند ماهی یا گوشت ‌های قرمز در آن وجود ندارد.

به دلیل آن که تولید فرآورده‌ های ناشی از متابولیسم گوشت‌ های سفید در بدن مانند اسید اوریک و ترکیبات نیتروژنه، نسبت به گوشت‌ های قرمز کمتر است و چربی آن ها نیز پایین ‌تر است، بهترند، اما آهن و روی آن ها کمتر است.

اگر به اصل تنوع غذایی برگردیم، توصیه ما این است که فقط یک نوع گوشت خاص را مصرف نکنید، مثلا فقط گوشت مرغ یا ماهی یا فقط گوشت قرمز.

هیچ یک از این عادات، پسندیده نیست. توصیه ی ما این است که در برنامه غذایی هفتگی، ترکیبی از این گوشت ‌ها مصرف شود.

به عبارت ساده ‌تر، اگر فردی فقط گوشت سفید بخورد، کم کم دچار مشکل کمبود آهن و روی می ‌شود که البته در کشور ما نیز بسیار شایع است؛ به طوری که کمبود آهن در زنان و کمبود روی در مردان بیشتر دیده می ‌شود.

دکتر محمدرضا وفا - متخصص تغذیه و رژیم درمانی

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
الان همه مرغ ها شدن هورمونی چقدر خوب که هر کس اگه یک جایگاهی داشته باشه برای نگهداری مرغ خدایش گوشت مرغ محلی هم خیلی لذیذ و هم اینکه دیگه هورمونی نیست حتی تخم مرغ محلی هم یک چیزه دیگست حیف نباشه زندگی کردن در دل ظبعت مثل روستا ها به به با صفا شاداب و .................
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانور
من که فقط ماهی از همه نوع.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

faramarz65 - ایران - تهران
dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان گل گفتی . منم دیگه از مزه این مرغ ها حالم بد میشه . معلوم نیست چی میخورن که توی 40-50 روز بزرگ میشن و اونا رو میکشن ؟؟؟
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

lifeisgreat - ایران - تهران
dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان، faramarz65 - ایران - تهران: یک مقاله ای در همین جا منتشر شد که می گفت مرغ های هورمونی دیگه عملا وجود ندارند. در واقع گزینش های ژنتیکی به همراه رژیم غذایی خاص باعث رشد سریع مرغ ها میشه. این مطلب رو حتما بخونین چون به نظر من اطلاعات مفیدی می داد. این هم لینک: . https://www.persiauk.com/article.php?id=53623
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
به مرغها Anabolic , که یک هورمون رشد ماهیچه هست, در غذای مرغها مخلوط میکنند. و حتی به ماهی , خوک و گاو هم میدهند, که این هورمون تاثیرات منفی برای ادمی داره, بعنوان مثال در خانمها باعث پیدایش مو در صورت و در مردها باعث کم ترشح شدن هورمون مذکر تستسترون و و و
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
faramarz65 - ایران - تهران خواهش می کنم خوب انپور هورمونی میزنن تا سریع رشد کند.یک راه حلی برای اینکه بتونی این گوشت مرغ رو بدون اینکه ضرر کمتری داشته باشد طبخ کنید.(گوشت مرغ رو داخل قابلامه به همراه یک عدد پیاز با اب بگذارید 15 دقیقه بپزد و سپس ان اب را خالی کرده و مجددا اب اضافه کنید و بگذارید از دوباره بپزد.موفق باشید و سلامت دوست گرامی..
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
lifeisgreat - ایران - تهران سلام به شما دوست عزیز مرسی از این لینک شما
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

faramarz65 - ایران - تهران
dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان و lifeisgreat - ایران - تهران از مطالب خوب شما ممنون
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

dokhtare_ariaei - ایتالیا - میلان
faramarz65 - ایران - تهران خواهش می کنم دوست گرامی.شاد باشید.
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.