استمداد مادر ندا آقاسلطان از محافل جهانی برای یافتن قاتل


استمداد مادر ندا آقاسلطان از محافل جهانی برای یافتن قاتل

مادر ندا آقاسلطان از دادگاه لاهه و سازمان‌های حقوق بشری خواسته که او را در یافتن قاتل دخترش یاری کنند. خانم هاجر رستمی با گلایه از تحریف واقعیت مرگ دخترش توسط رسانه‌های دولتی و صدا و سیما، از دنیا خواسته به داد او برسند.

هاجر رستمی در گفتگو با کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران تاکید کرده که پیگیری‌های خانواده برای پیدا کردن قاتل ندا بی‌نتیجه بوده است. مادر ندا از تلاش صدا و سیما برای مستندسازی پیرامون مرگ ندا و نمایش این فیلم‌ها در شبکه سراسری گله کرده و گفته که هیچکس این دروغ‌ها را باور نخواهد کرد.

هاجر رستمی یادآوری کرده که در برابرساخت این فیلم‌ها و معرفی یک زن به‌عنوان قاتل ندا سکوت کرده و شکایت به جایی نبرده است. او با اشاره به بی‌فرجام بودن تلاش‌های پیشین خانواده گفته است: « وقتی در روز روشن ندا را زدند کشتند، من شکایت کردم. به هیچ جایی هم نرسیدم. حالا بیایم در مورد فیلم شکایت کنم؟ به کی شکایت کنم؟» خانم رستمی به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفته که در مقابل این طرز برخوردها، تنها به حمایت جهانی دلگرم است.

مادر ندا به تلاش ناکام ماموران امنیتی برای ضبط مصاحبه تلویزیونی از خانواده آقاسلطان اشاره کرده است: «گفتند شما به‌عنوان پدر و مادر ندا در فیلم تقاطع حضور داشته باشید. من پاسخ دادم من در صدا و سیمایی که رییس‌اش آقای ضرغامی است نمی‌آیم. آقای ضرغامی گفته که ندا هنرپیشه بوده، فیلم بازی کرده و چشم‌هایش را به این حالت در آورده است.»

هاجر رستمی با گلایه از ساخت سه فیلم در صدا و سیما برای وارونه جلوه دادن واقعیت مرگ ندا گفته است: «آقای ضرغامی، یک لحظه، یک لحظه خودت را جای من بگذار. نمی‌گویم سال‌ها... ندا هنرپیشه نبود. انسانی بود مثل همه جوان‌های دیگر. برای آزادی‌اش به تظاهرات رفت. چشم‌های ندا باز مانده و باز می‌ماند تا لحظه‌ای که به هدف‌اش برسد. اگر چشم‌هایش بسته می‌ماند، شاید آن‌قدر تاثیرگذار نبود. شاید چشم‌های باز ندا دنیا را تکان داده، ملت ایران را تکان داده است.»

خانم رستمی گفته در هر فیلم، حرف‌های قبلی خودشان را نقض کردند: «اما من که مادر ندا هستم، می‌دانم او برای تظاهرات بیرون رفته بود و به دست نیروهای خودشان کشته شد. از دنیا می‌خواهم به داد من برسند و قاتل ندا را پیدا کنند.»

ندا، سمبل جنبش سبز

ندا آقاسلطان روز شنبه ۳۰ خرداد سال ۸۸ در محله امیرآباد به ضرب گلوله کشته شد. فیلم صحنه مرگ او به سرعت در اینترنت پخش شد و چشمان بازش در آن صحنه، افکار عمومی در سراسر جهان را تکان داد. صدا و سیما و برخی مسئولان دولتی روایت‌های مختلفی از مرگ ندا ارائه کرده‌اند. آخرین فیلم دولتی در باره ندا، مستندی است که از شبکه "پرس تی‌وی" پخش شد. در این فیلم ادعا می‌‌شود که ندا آقاسلطان، خود بخشی از صحنه‌سازی یک قتل بوده و در راه انتقال به بیمارستان، توسط عوامل تهیه‌کننده فیلم به قتل می‌رسد.

آرش حجازی، پزشک و نویسنده ایرانی که در آخرین لحظات زندگی ندا بالای سر او بوده، عامل قتل را یک بسیجی موتور سوار معرفی کرده است. دکتر حجازی در پی این افشاگری، ناچار شد ایران را ترک گوید.

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
من که نمیتونم تصور کنم که این مادر چی میکشه. فرزندش که سالها براش زحمت کشیده رو یک مزدور بی سرو پای بسیجی میکشه و بعد تازه هنرپیشه و مزدور خارجی و .. که بابت نقش آفرینی پول هم گرفته نامیده میشه!!! این اولین باری نبود که یک فرد بیگناه به این شکل کشته میشد ولی اولین باری بود که صحنه جنایت این رژیم به تصویر کشیده میشد. از زمانیکه این رژیم جنایتکار بر ایران حاکم شده هزاران رهگذر توسط نیروهای ان قلابی مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و جان باختند بدون اینکه مسببین این جنایات جوابگو باشند!!! بعضیها رو مجبور به اعتراف شدند و شهید نامیدند و بعضیها رو هم بی سر و صدا دفن کردند و بعد به خانواده هایشان خبر مرگ بر اثر تصادف دادند!!! جنایات این رژیم یکی دوتا نیست. روح تمام قربانیان رژیم فاسد و ضدبشری ولی وقیح شاد باد.
دوشنبه 8 شهریور 1389

MIRZADEH E ESHGHI - آلمان - آلمان
007.دختر زیبا.سناریوی ریدلی اسکاتی فتح ماه :قلب شکسته اوباما.همون کسانی که دلارها دادن به شعبون.جنبش سبز وجلبک ووزغ ولجنزار.voaوضیا اتابای ها ورینگوو"استفاده های تبلیغاتی"!
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
خوب قاتل خامنه ای جنایت کاره اون و بسیجی های فرزند شهر نو
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

Afshin London - انگلستان - لندن
تف تو ریش هرچه بسیجی و سپاهی و آخوند
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
مادر عزیز جهان می داند که دستور دهنده خامنه ای و دیگر ملایان حکومتی مجری هم صدها و هزاران قاتل اسلامی . یکی از جانوران اسلامی هم قاتل بود که کارت شناسائی و خود کثافتش در فیلم هست مگر قاتلین جوانها یکی دوتا هستند تا دلتان بخواهد قاتل دزد متجاوز در داخل ریخته کدام را دستگیر کنند در یک دایره ی شوم??!!ولی درود بر تو و خاطره ی ندای نازنین و دیگر جانباختگان مرگ بر ملا دینش خدایش.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

poriyaye_vali - قطر - دوحه
ما ملت ایران جرات اینو نداشتیم ونداریم که انتقام خون ندا ونداها را بکیریم...بی شک ملت ترسویی هستیم وشعار دادن هم که کار هرروز وهر شبمونه..عشق ما به دنیا اینقدر زیاده که اینهمه عزیز رو قربانی کردند وما نشستیمو نگاه کردیم...در کشور یونان 2سال پیش پلیس به اشتباه بچه 13 ساله ای رو کشت ابتدا همه یونان وسپس بیشتر کشورهای اروپایی بلند. شدند..ما چه هستیم
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
MIRZADEH E ESHGHI - آلمان - آلمان . چی میگی عمو؟ زده بالا؟
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

چین چیلا - ایران - تهران
ندا که اونجا توی خیابون نمرد که فیلم انتقالش به آمبولانس در یوتیوب هست ببینید که با دستش لباس استادش رو گرفته بود . چرا میگن با چشمهای باز مرد ؟ در راه انتقال به بیمارستان یا توی خود بیمارستان مرده و در نتیجه چشمهاش موقع مرگ بسته بوده . بس کن مادر این همه اسطوره سازی را.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

هالی - ایران - تهران
پاسخ به مادر ندا : . بخواب آرام ، دختر ایران،. ندا جان خواهر نازم،. گل خشکیده در سرفصل آغازم،. پرستوی پر از احساس پروازم،. چه پاک و بی صدا رفتی،. به یاد آور گل زیبا ،. بهار بود و پر از گلهای شاد و ناز،. گل خنده ، گل شور و گل احساس،. پرستوها پر از احساس پاک یاس،. تو هم یک گل میان این همه احساس،. به یادآور گل نازم،. که یک پیر خرافاتی پر عصیان،. به رمل و سحر رمالان،. برای زندگی کردن،. طلسم خون گل میخواست،. طلسم پیر پر کینه،. به خون گل ترین تشنه،. به دامان گلی افتاد که اندوه نگاه او،. پر از عطر اقاقی بود،. تو ای اندوه بی پایان،. تو را کشتند و گفتند قسمتش این بود،. و شاید هم خداوند حکمتش این بود،. خدای من ، خدای تو نمی داند،. خدای قاتلان تو،. همان پیر خرافاتی پر عصیان،. همان ضحاک خون آشام،. می داند ،که حکمت بود یا قسمت !.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

monte - امریکا - کالی
مادر گرانقدر به باورمن و تمام انسانهایی که ذره ای وجدان بیدار دارند ندا همیشه در یاد ماست و برای احقاق خون ان دختر معصومت از هیچ تلاشی دریغ نمی ورزیم با احترام.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

marsel - ایران - تهران
MIRZADEH E ESHGHI - آلمان - آلمان. گمونم چیزی ترکوندی که داری تو فضا طی میکی جیگر! پاشو پاشو که صبح شده!
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
MIRZADEH E ESHGHI - آلمان - آلمان. خداییش مغزت همین قدر کوچیکه یا یه شیطون بلایی که کامنتهای اینجوری میذاری که بقیه رو تحریک کنی؟
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

senator7 - آلمان - برلین
MIRZADEH E ESHGHI - آلمان - آلمان بازم تو از اسم این شاعر ضد آخوند سؤاستفاده کردی؟ مگر اسم واقعی تو که اصغر شترخون چه اشکالی داره که به این شاعر بزرگ توهین میکنی اصغر جون؟
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
ای یاوه یاوه یاوه-خلایق مستید ومنگ-یا که به مستی تظاهر می کنید?
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
MIRZADEHE ESHGI دوسلدورف من دوستم دکتر روان شناسه کامنتهایت را خواند و گفت این بابا سادیسم و عقده توجه داره از نوع بدخیمش و برای خانواده خودش هم خیلی خطرناکه لطفا ادرست را بده تا سریع امبولانس بفرستیم دنبالت ببرتد دیوانه خانه در سلول انفرادی وگرنه دیوانه های دیگر از دستت فرار خواهند کرد
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
چین چیلا - ایران - تهران . .. رژیمی .. و قاتل// ارتش سایبری رژیم روز بروز در افزایش// جواب این بی همه چیزها را بدهید تا گورشان را از سایت گم کنند.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
poriyaye_vali - قطر - دوحه . با حرف شما 100 در صد موافقم...دشمن خانگی است.پیروز باشی
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

زیتون بهبهان - ایران - بهبهان
هالی-ایران.تهران/ای شاعرمتخلص به هالو چراهمه اش برای این دختره شعر میگی.برای دوستانشوهمکاراش سکینه محمدی وهمسرسارکوزی هم بگو.
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
زرتشت.کجاست دفتر روانشناسیش?پشت بانهوف?بهت یاد داد "نعشه"رو چطور می نویسن?
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
زرتشت جان.البته شما ودوستها وهمفکرهات همه دکتر وروانشناس ووکیل واستاد دانشگاه وفضا نوردید.فقط طرز نوشتن کلمات رو بلد نیستید که اونم یاد میگیرید (یادتون میدم ومیدن)
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
MIRZADEHE ESHGHI دوسلدورف من چند بار کامنت بگذارم و همه مسخره ام بکنند دیگر روی سایت نمیایم اخر این نقل و نبات میشنوی باز از رو نمیری اکثریت بچه ها به ریشت دارن میخندن باور کن باید پیش روان شناس بری همان رفقایت مراکشی و تونسی و الجزایری تا جنس برایت جور کنن یک خورده حال مغز نداشته ات بهتر شود
پنج‌شنبه 11 شهریور 1389

MIRZADEH E ESHGHI - دوسلدورف - دوسلدورف
زرتشت نعشه یا نشئه?اگه گفتی کدوم درسته?
جمعه 12 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.