زن کم سن و سال گرفتم تا بر او تسلط داشته باشم

 
زن کم سن و سال گرفتم تا بر او تسلط داشته باشم

مردی به دادگاه خانواده آمد و مدعی شد که به دلیل کم سن و سال بودن همسرش با او ازدواج کرده است و حالا با جدایی از او موافق نیست.

زنی 18 ساله با مراجعه به دادگاه خانواده شهید محلاتی دادخواست مهریه خود را به قاضی نجفی رئیس شعبه 234 این مجتمع قضایی خانواده یک ارائه کرد.

این زن در حضور قاضی این شعبه بیان کرد: حدود سه ماه است که با هم زندگی می‌کنیم ولی شوهرم بسیار خشن بوده و دست بزن دارد.

وی با بیان اینکه من تحمل این زندگی را ندارم، ادامه داد: از شوهرم 27 ساله‌ام تقاضای مهریه‌ و طلاق داشته تا از این زندگی رها شوم.

قاضی نجفی مرد را فرا خواند و زن در پاسخ به پرسش قاضی در خصوص تعداد مهریه‌اش گفت: مهریه‌ام 400 سکه بهار آزادی است که تمام آن را به طور یک جا می‌خواهم.

وی با اشاره به اینکه شوهرم خسیس است، ادامه داد: شوهرم از نظر جسمی سالم است ولی از نظر روحی دارای مشکل اخلاقی است.

مرد در پاسخ به پرسش قاضی نجفی در خصوص برخورداری از استطاعت مالی برای پرداخت مهریه زن گفت: من حتی ماشین خود را به عمویم فروختم و دیگر مالی ندارم که در ازای مهریه‌ همسرم بپردازم.

وی بیان کرد: همسرم را طلاق نمی‌دهم، تنها می‌توانم مهریه‌اش را به صورت اقساط پرداخت کنم؛ با زن کم سن و سال ازدواج کردم تا روی او تسلط داشته باشم.

زن بار دیگر در مقابل قاضی نجفی ادامه داد: من مهریه‌ام را به صورت یک‌جا و نقد می‌خواهم؛ شوهرم در یک شرکت خصوصی کار می‌کند و ماهی 200 هزار تومان حقوق می‌گیرد، می‌دانم که نمی‌تواند این مهریه را بپردازد ولی رفتارش باعث شد تا من مهریه‌ام را درخواست کنم.

مرد به قاضی نجفی بیان کرد: من فقط به او می‌گویم ناهار و صبحانه مادرم را آماده کند و این کار برایش سخت است و باعث شده که او به دادگاه بیاید، در حقیقت او لطف به مادرم را بیگاری و قدیمی فکر کردن می‌داند.

قاضی نجفی رئیس شعبه 234 این مجتمع قضایی خانواده ختم دادگاه را اعلام و رأی خود را صادر کرد.
وی بیان کرد: مرد به پرداخت مهریه به تعداد 400 سکه در حق زن محکوم شده در حالی که او توانایی پرداخت مهریه را ندارد و برای اثبات ادعای دعوی خود، به شهادت شهود استناد کرده و زن اموالی از مرد معرفی نکرده است.
رئیس شعبه 234 این مجتمع قضایی خانواده ادامه داد: بنابراین با استناد مواد یک و 37 قانون اعسار و ماده 3 قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی، حکم به اعسار مرد از پرداخت مهریه زن صادر می‌شود همچنین با توجه به وضعیت مالی مرد که متمکن از پرداخت اقساط است، ابتدا به پرداخت تعداد 5 سکه نقد محکوم شد و موظف است برای پرداخت الباقی مهریه هر دو ماه، یک سکه بپردازد.
قاضی نجفی گفت: صدور حکم اعسار مانع استیفای حقوق زن از اموالی که متعاقباً از مرد به دست می‌آید به صورت نقد و یک‌جا نخواهد بود؛ رأی صادره حضوری بوده و ظرف 20 روز از تاریخ ابلاغ قابل تجدیدنظر است.

SATTARKHAN - کانادا - تورونتو
ماکه عادت نداشتیم دخترانمان رازنده به گورکنیم. ما برای خودمان تمدن وثروت وازادی وابادی داشتیم و فقر را فخر نمی دانستیم همه اینها را ازما گرفتند و بجاش فقر و پشیمانی ومرده پرستی وگریه وگدائی وتاسف واطاعت ازخدای غدار و قهار برایمان اوردند.
دوشنبه 8 شهریور 1389

ekman - ایران - شیراز
‫نه سال اختلاف سن که آنقدر زیاد نیست،هستند افرادی بالای ۵۰ یا ۶۰ سال که از فقر مادی خانواده زنان سوء استفاده کرده و با زنان جوان زیر ۲۰ سال ازدواج میکنند و زن جوان بدبخت هم خواسته و یا ناخواسته تن به این ازدواج نا متناسب میدهد.قدیما روانشناسان سن مناسب ازدواج یک زن و مرد را چنین محاسبه میکردند:سن زن باید(نصف سن مرد+۸)باشد وعلت آنرا زودتر پیر شدن خانمها بر اثر زایمان های بیشتر از یکبار و مشکلات دیگر کار و خانه داری میدانستند، که البته به نظر من این فرمول کمی در سنین مردان بالای ۴۰ سال مسخره و نا متناسب است و فقط تا سنین زیر ۳۰ سال کمی وفق دارد،مثلا مردی ۶۰ساله درسته که همسری ۳۸ساله داشته باشد؟مسلمأ جواب منفی است.اختلاف ۸ و یا ۹ سال ،چه زن وچه مرد قابل تحمل است،هستند زنانی که از شوهرانشان چند سالی بزرگترند،اما طرفین خوشبخت و راضی اند.
دوشنبه 8 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
خدا رحم کرد که 18 ساله بود خمینی که از دختر شیرخواره نام برد برای اطفای کثافت رهبران دین هم از 9 ساله ---هر چه پلیدی و زشتی است در مسلک شما.
دوشنبه 8 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
SATTARKHAN - کانادا - تورونتو . هم میهن صادق هدایت اینها را گفت گوش شنوا نبود و نوشت خواننده ای نبود واقعا زنده یادش که چه خوب اسلام را شناخته بود افسوس شاید از ناامیدی از رهائی ایران از اسلام اهریمنی دست به خودکشی زد!!!
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

mohabbat2009 - بحرین - منامه
من فکر کردم مرده 60,70 سالشه. نه سال که عادیه
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

Geelongcat - استرالیا - سیدنی
. من مشابه این سناریو را خودم تو محله مون دیدم. دختر به خانه پدری برمیگرده و طلب مهریه میکنه. مرد فعلا با طلاق مخالفت خواهد کرد. هر دو ماه یک سکه یعنی 65 سال طول خواهد کشید تا مهریه پرداخت شود. بعد از چند وقت خانواده عروس جوان برای گرفتن طلاق از حق مهریه میگذرند. . حق طلاق یکطرفه و مهریه هر دو چیزهایی هستند که باعث بی عدالتی میشوند و باید حذف بشوند. .
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

chatoli - ایران - تهران
دوستان بنده خدا نگفته بود با اختلاف سن زیاد ، عنوان خبر این بود که سن عروس خانم کم بوده
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

SATTARKHAN - کانادا - تورونتو
ARTEMIS .بزرگ مردی بود صادق هدایت.یادش گرامی.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

sibsin - ایران زمین - کرج
این حکم اعسار یعنی چی؟؟چرا اینقدر سخت حرف میزنن ، زبان پارسی به این زیبایی خودشونو توی این کلمه های عربی مسخره غرق کردن ، اون دختره دیوونه بوده که با این سن کم با پسری که 9 سال از خودش بزرگتره و فقط 200 تومن حقوق داره ازدواج کرده
چهار‌شنبه 10 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.