وزیر علوم: دانشگاه مخالف فرهنگ بسیجی با خاک یکسان می‌شود

 
وزیر علوم: دانشگاه مخالف فرهنگ بسیجی با خاک یکسان می‌شود

وزیر علوم دولت محمود احمدی نژاد که پیشتر در سخنانی وظیفه دانشگاه‌ها را «تربیت سرباز برای امام زمان» دانسته بود، در سخنان تازه خود گفته است، دانشگاه‌های مخالف فرهنگ بسیجی با خاک یکسان می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی روز یکشنبه در سخنانی در دانشگاه علم و صنعت، وظیفه دانشگاه‌ها را «کادرسازی برای نظام» دانسته است.


این وزیر کابینه محمود احمدی‌نژاد در این باره افزوده است: «در صورتی که فضای دانشگاه در اختیار چپاولگران شرق و غرب قرار گیرد، آنها فضای اسلامی دانشگاه را به فضای لیبرال دموکراسی مد نظر خود تبدیل می‌کنند و شاخص‌ها و ارزش‌های دانشگاه و تعریف توسعه و پیشرفت را بر اساس همان چیزی که خود می‌خواهند قرار می‌دهند.»

کامران دانشجو همچنین در بخش دیگری از سخنان خود در تشریح دانشگاه مطلوب در جمهوری اسلامی گفته است: «اگر دانشگاهی وجود داشته باشد که در آن متدیننین، فرهنگ انتظار و فرهنگ بسیج مورد تمسخر قرار گیرد، اگر دانشگاهی وجود داشته باشد که صدای اذان ظهر در آن بلند نشود به بهانه اینکه به کلاس‌های درس آسیبی نرساند، اگر دانشگاهی وجود داشته باشد که روحانی نتواند در آن وارد شود، اگر دانشگاهی باشد که نه تنها مسجد بلکه یک نمازخانه نیز نداشته باشد که بتوان نماز جماعت را اقامه کرد...، اگر دانشگاهی وجود داشته باشد که نه تنها در تمام ماه محرم و صفر بلکه در تمام طول سال کوچکترین مراسم مذهبی نیز در آن برگزار نشود و به جایش در چهارشنبه آخر سال گفته شود که اشکال ندارد برقصید و پایکوبی کنید ... در یک کلام می‌گویم خوب است چنین دانشگاهی اصلاً وجود نداشته باشد چون اگر این دانشگاه وجود داشته باشد مردم ایران، دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آن را با خاک یکسان می‌کنند.»

کامران دانشجو که به عنوان رئیس ستاد انتخابات وزارت کشور در دولت نهم نقش عمده‌ای در برگزاری انتخابات پرمناقشه ریاست جمهوری سال گذشته در ایران ایفا کرده است، تاکنون در جایگاه وزیر علوم بارها از تغییر وضعیت دانشگاه‌ها سخن گفته و ساختار کنونی دانشگاه‌ها را غربی دانسته است.

این وزیر دولت دهم در اواسط مرداد ماه در سخنانی یک بار اعتقاد به ولایت فقیه را شرط استخدام استادان دانشگاه‌ها دانسته و گفته بود، وظیفه دانشگاه‌ها تربیت سرباز برای امام زمان است.

وی در این رابطه در جمع «استادان بسیجی» دانشگاه همدان گفته بود: «می‌خواهیم اساتیدی جذب کنیم که به نظام ولایت فقیه معتقد باشند، چرا که ما تعالی و تکامل را مبانی خود قرار داده‌ایم.»

کامران دانشجو همچنین افزوده بود: «یکی از مشکلات اساسی دانشگاه‌های ما این است که غربی تعریف شده‌اند و باید برای حل مشکل، از این فضا خارج شد و فضایی جدید برای خود ایجاد کرد.»

وی در اسفند ماه سال گذشته نیز گفته بود، تمام استادان و دانشگاهیان غیر همسو با نظام جمهوری اسلامی اخراج می‌شوند و روسای دانشگاه‌ها اجازه ندارند، کسانی را استخدام کنند که به ولایت فقیه باور ندارند.

چندی پیش نیز لطف‌الله فروزنده، معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی محمود احمدی‌نژاد، خواستار فعال شدن هیئت‌های تجدید نظر به منظور شناسایی و ناامن کردن فضا برای «عوامل فتنه» در دستگاه‌های اجرایی و مقابله با آنها شده بود.

این گونه سخنان در حالی بیان می‌شود، که از هنگام روی کار آمدن محمود احمدی‌نژاد در ایران شمار زیادی از استادان دانشگاه‌ها که دیدگاه انتقادی نسبت به دولت داشته‌اند، اخراج یا به اجبار بازنشسته شده‌اند.

این روند به ویژه به دنبال رویدادهای پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته و سرکوب خونین اعتراض‌ها به نتایج انتخابات و نیز پس از سخنان آیت‌الله خامنه‌ای در باره آموزش علوم انسانی در دانشگاه‌های ایران شدت بیشتری گرفته است.

رهبر جمهوری اسلامی در شهریور ماه سال گذشته در سخنانی درباره حوادث پس از انتخابات، تدریس بسیاری از مواد علوم انسانی در دانشگاه‌ها را «منجر به ترویج شکاکیت و تردید در مبانی دینی و اعتقادی» دانسته و تحصیل حدود دو میلیون دانشجو در رشته‌های علوم انسانی را «نگران کننده» ارزیابی کرده بود.

پیشتر نیز محمود احمدی نژاد در سخنانی با بیان این که «نظام آموزشی ما ۱۵۰ سال تحت تاثیر اندیشه‌های سکولار و استکباری بوده» دانشجویان معترض به برکناری استادان دانشگاه را مورد حمله قرار داده و گفته بود: «دانشجویان ما باید در حال حاضر علیه اندیشه‌های لیبرال و اقتصاد لیبرالی فریاد بزنند.»

در این میان وزیر علوم دولت محمود احمدی‌نژاد نیز در تازه‌ترین اظهارات خود با اشاره به سخنان تازه رهبر جمهوری اسلامی در باره دانشگاه‌ها گفته است: «مقام معظم رهبری فرمودند دانشگاه آماج توطئه‌های دشمن است. نباید این واقعیت را دست کم بگیریم. لذا معلمان نسبت به هشدارهای رهبری معظم انقلاب وظیفه‌ای دارند یعنی نمی توانند وظیفه خود را به حضور صرف در کلاس درس دادن بسنده کنند. مگر می‌شود ماه محرم برسد و استادی بدون گفتن یا اباعبدالله سر کلاس حاضر شود. وقتی می گوییم دغدغه دین داریم نمی‌توانیم علم و دین را از هم جدا بدانیم.»

وی همچنین با بیان این که «خیلی از برنامه‌های دانشگاه‌ها مخالف فضای دینی و دانشگاهی ماست»، هدف از این برنامه‌ها را «لغزاندن و منحرف کردن دانشگاه» دانسته و افزوده است: «آن وقت آیا اساتید ما می‌توانند بنشینند و مشاهده کنند که دانشجوی ما نسبت به سرنوشت انقلاب و مصالح کشور بی‌خیال شود؟ آنان که ولایتمدار هستند باید در این مسیر حرکت کنند. ولایتمداری فقط به نظر و زبان نیست بلکه باید در مسیرش حرکت کرد. خیلی‌ها در صحنه نظر و به زبان ولایتمدار بودند اما وقتی حضرت آقا فرمودند دیگر بس است، حقیقت دیگری را شاهد بودیم.»

khosh bavar - ایران - کرمان
ایده لوژی کمونیستی چینی, کوبایی, کره شمالی و شوروی ! دانشگاه را خراب کن, با " مغز " و روح ازادی طلب نسل ایرانی چه میکنید? شاید بتوانید شکست اسلام را در ایران ازادیخواه به عقب بکشید ولی در درازمدت, طز جمهوری اخوندی متعلق به توالت تاریخی تمیز ! ایران هست !
دوشنبه 8 شهریور 1389

lidia - سوئد - گوتنبرگ
مغز کپک زده های تاریخ دانشگاه جای فراگیری علم است نه جای گسترش خرافات و مرده پرستی و گله بسیج تربیت کردن. در یک کلام دانشگاه پادگان نیست مغز گنیده نمیدونم چطوری بهت بخندم دلقک
دوشنبه 8 شهریور 1389

standard - انگلیس - لندن
سلام وزیر جونم اینا. عرضم به حضور که نه تنها دانشگاهها بلکه مملکت از خیلی وقت پیش با خاک یکسان شده . قبول نداری یک سری به کامنتها در کاریکاتور جدید خانواده درگیر - گفتمان بین قومیت ها بزن.
دوشنبه 8 شهریور 1389

pelle - سوئد - استکهلم
کثافت آشغال ، یکباره برید و پادگان برای تربیت بسیجی بیسواد ساندیس خور بجای دانشگاه باز کنید ، تا مردم تکلیف خودشان را بدانند و بچه های خودشان را بجای کسب علم به پادگان شما نفرستند که آموزش تروریستی ببیند. تربیت سرباز!!!!!در دانشگاه !!!! برای امام زمان ،بخدا خودتان هم از مزخرفاتی که میگوئید خنده تان میگیرد.
دوشنبه 8 شهریور 1389

togyan - انگلیس - لندن
یعنی همه دانشجوها باید هر روز صبح ساندیس بدست در کلاس درس حاضر شوند. اینکه نمیشه مملکت با کمبود سادیس مواجه میشه. پس یه فکر دیگه اینه که دانشجویان عزیز هر کدام صبح یک شیشه خالی نوشابه همراهشن باشه برای تقدیم کردن به مقام معضم رهبری وساندیس خورهای گمنامش.
دوشنبه 8 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
خاک صد عالم به سر تو به اصطلاح دانشگاهی. وزیر علوم یا خریت حماقت جنایت????????ا..ای مرگ بر شما مرگ پرستان که 1400 سال است که خاک مرده بر ایران ما پاشیده اید
دوشنبه 8 شهریور 1389

m_r - استرالیا - سیدنی
با درود و سلام. آخه وقتی‌ رئیس جمهر قدرت بیان و صحبت یک لغت دیگه چه رسد یک جمله را نداره و فقط و فقط تحدید و حرف فی های رکیک و زشت از این وزیر بی‌ سواد چه انتظاری می‌توان داشت اصلا شما‌ها ماموریت دارید که تمام این کشور را به خاک و ویران کنید این را بدانید‌ ریش ظلم و ضدّ بشری آن هم به روش مذهبی‌ قرن وسطای شما هم یک روز کنده و یکا و یک سهام به سازی خود خواهید رسید. زنده بد ایران و ایرانی‌ آباد و آزاد اندیش.
دوشنبه 8 شهریور 1389

naslesookhteh - ایران - تهران
"چون اگر این دانشگاه وجود داشته باشد مردم ایران، دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه آن را با خاک یکسان می‌کنند.» پس اون کارهایی رو که گفتی (رقص و مسخره کردن و قطع اذان و ...) کیا میکنن؟؟ حتما گربه های همیشه منتظر در کنار سلف دانشگاه! نه؟ خدا عقلتون بده هرچند که خدا هم دیگه جوابتون کرده.
دوشنبه 8 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانور
کار شما ضدیت با دانش هست همه میدانند.شما دانشگاه نمی خواهیدیه مکان میخوا هید مانند پایگاه بسیج که برادران وخواهران انرا تبدیل به زایشگاه کرده اند.همه غلطی انجامی کنند. یه بسیجی خوب یه بسیجی مرده است.
دوشنبه 8 شهریور 1389

فضول میرزا - سوئد - استکهلم
برو درت را بگذار مرتیکه خرافاتی. جای این زرزر ها در حوزه است نه در دانشگاه.
دوشنبه 8 شهریور 1389

omidi2006 - ایران - تهران
بمیر بابا .روزهای اخرتونه خوب بتازونید با اون امام زمونتون
دوشنبه 8 شهریور 1389

nikiniki12 - المان - ماینز
ازادمکشهاووحشیهایی امثال جنابعالی بیشترازاین توقعی نیست منطقتون کتک تجاوز دزدی وحشیگریه کی بهترازبسیجی مزدور?????!!!!!!!!!!!
دوشنبه 8 شهریور 1389

senator7 - آلمان - برلین
این آقای کامی دانشجو چرا خجالت میکشه و میگه دانشگاه یک دفعه بگه فیضیه!! جای تعجبه که ما با وجود این همه دعانویس و چاه جمکران و امامزاده باز دانشگاه پزشکی داریم ویا کلاً باوجود کرامات آقای خامنه ای هنوز دانشجو هنر داریم، تا کی میخواهیم دنبال دانشگاه باشیم و از این همه خرافات مردممون رو محروم کنیم آیا حیف نیست؟؟
دوشنبه 8 شهریور 1389

amir58 - ایران - مشهد
یه زمانی مردم شما رو بازباله یکسان میکنند.
دوشنبه 8 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
مَردُم در سال 1357 افسران را تیکه تیکه "کردند امروز به گُ....خوردن !افتاده اند. دیگه اگه دانشگاه و استاد هارا هم " با خـاک یکسـان کنندکه فرزندان خودشان باید در "اویــــــن به آموختن ِدانـــش!! بپردازند.....
دوشنبه 8 شهریور 1389

zari goli - ایران - کرمانشاه
آقای دانشجو بهتر نیست به جای چرت و پرت گفتن از ادبیات نوظهور رئیس جمهور گرامیتون استفاده کنین. به نظر ادبیات ایشون جذابتر از فرمایشات بی پایه و اساس جنابعالیست... ماهیت شما برای اکثریت ملت ایران مشخصه، نیازی نیست بدونیم که قبلا چی بودید و الان چه هستید!!!!
دوشنبه 8 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
واقعا حیف اون پسوند فامیلی که تو سادیسمی دارید آخه مرتیکه جعل مدرک تو که کله ات پراز پهن و فضولات حیوانیست اگر مردی و غیرت دارید یک سری بزن به دانشگاه های عراق لبنان سوریه ترکیه ببین ترکها و عربها از شما بافرهنگترند دیگه دانشگاه های اروپاوآمریکا نمیشه برید چون اونجا هم را نجس میکنی بااون ریش و پشم و بوی متعفنت خجالت بکشید دانشگاه که جای نماز و دعا و بسیجیهای خودفروش نیست فقط جای انسانهای باتمدن باسواد و باشخصیت که خوشبختانه شماهاندارید
دوشنبه 8 شهریور 1389

SarayeAzadi - انگلیس - لندن
بفرمایید این هم از سیاست حذف و خردستیزی وزیر علوم (؟) . ما از اول دست این نابخردان مست قدرت رو خونده بودیم. بعد باز بگویید نقش مشایی در دولت "منتصب" چیست؟ همه شون سر و ته یک کرباسند که نامش استبداد-دینی هست. مردم ستمدیده هم نشستند و خون دل می خورند. اما سران حکومت استبداد-دینی بدانند که سکوت ظاهری مردم به انبار باروتی می ماند که با یک جرقه,زبانه های خشم آن, تر و خشک رو فرو خواهد خورد..بترسید از آن روز نه چندان دور.
دوشنبه 8 شهریور 1389

Big_bang - المان - درتموند
پس بگو که چرا شاه ان زمان مردم را شکنجه می کرد. او میخواست ملت را ادب کند که بعد از گذشت 30 سال این ملت وزیر علومی نداشته باشندکه تا این حد مغزش پوکیده باشد. ولی متاسفانه موفق نشد.
دوشنبه 8 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
دانشگاهاتون رو خراب کنید و مغزهاتون رو بفرستید برای ما. اگر سرباز امام زمان (چاه .. پاک کن) کم اوردید بسیجیهارو باهم جفت بزنید.
دوشنبه 8 شهریور 1389

Dadar2010 - ایران - تهران
کراهت از چهره مسئولین و منتصبین می باره .
دوشنبه 8 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
این وزیر علومه یا وزیر علوفه؟!!! ایکاش فقط قیافه اش کریه و زشت بود. ایکاش فقط مدرکش تقلبی بود. ایکاش .. این یابو اصلا نمیدونه معنی دانشگاه چی هست!!!
دوشنبه 8 شهریور 1389

arya47 - ایران - کرمان
پس چرا معطلی!!! همه دانشگاهها را باید خراب کنی چون همه مخالف بسیج و بسیجیند
دوشنبه 8 شهریور 1389

Afshin London - انگلستان - لندن
پس تا دیر نشده بسیجیهای مسلح به بولدوزر را بفرست کارشون را شروع کنند کامی جون
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
اخر مزدور 2 زاری بی سواد دانشگاه که جای حیوانات وحشی نیست
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

nefrat az akhond - امارات - دبی
میشه بگی با چه جسمی پیشانیتو کبود کردی .که احمق تر از خودت فکر کنن که دائم پای نماز و سجده هستی؟؟؟؟
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
واه واه واه, باز هم کامی جون رو عصبانیش کردن وااااای , این همه رو با خاااااک یکسون میکنه. وااای خدا مرگش بده , کامی یه اتیشپاره اس.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.