کروبی: خودتان می دانید که در میان مردم رای ندارید؛ جرات کنید اجازه برگزاری یک مراسم بدهید


مهدی کروبی: خودتان می دانید که در میان مردم رای ندارید؛
جرات کنید اجازه برگزاری یک مراسم بدهید

در سالروز ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) جمعی از جوانان اصلاح طلب با مهدی کروبی دیدار کردند.  در این دیدار مهدی کروبی ضمن خوشامدگویی به جمع حاضر توفیق آنان را خداوند تبارک و تعالی خواستار شد و همچنین مصادف شدن این دیدار با سالروز تولد امام حسن مجتبی را به فال نیک گرفته ، این روز را به همه حاضرین تبریک و تهنیت گفت .

کروبی در این نشست به پرسشهایی که از سوی حاضرین در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری ، حوادث پس از آن و تقلب در انتخابات پاسخ داد.

به گزارش خبرنگار کلمه وی با بیان اینکه «در این ملاقاتها و دید و بازدیدهای مختلف سخن و بحث درباره خانواده اسرا ، آسیب دیدگان ، مجروحین و شهدای پس از انتخابات انسان را متاثر می کند ،گفت :«به خصوص وقتی سخن از افراد کمتر شناخته شده و گمنام به میان می آید انسان بیشتر متاثر می شود.افراد گمنام در جریان این حوادث هزینه های بسیاری را متحمل شده و حتی هنوز هیچ اطلاعی از برخی از آنها در دست نیست ، در صورت اطلاع هم ، گاه سهوا مورد توجه کمتری قرار گرفته و به سختی با مشکلات پیش آمده و محدودیت هایی که به دنبال آن برایشان ایجاد شده دست و پنجه نرم می کنند .»

مهدی کروبی در همین زمینه اضافه کرد :« انتظار نداشتیم که به خاطر یک انتخابات حادثه ای به این تلخی بوجود آید. انتخاباتی که خرداد سال گذشته با شور و شوقی وصف ناپذیر برگزار شد و امروز که اوایل شهریور ۸۹ است و یکسال و نیم از آن روز گذشته هر جا که می نشینیم بحث اسرا و جان باختگان را می شنویم.»

وی در همین زمینه افزود:«جای تاثر دارد انتخاباتی که مردم دنبال رای شان بودند به اینجا منجر شد ، دیدیم در این مدت با انسانهای ارزشمند چه آنها که سرشناسند و چه آنها که ناشناسند چه کردند.»

کروبی همچنین گفت :«اتهامی که به ما نسبت می دهند این است که شکست خورده اید و ماجراجویی می کنید اما مستندات و دلایل محکمی وجود دارد که انتخابات سال ۸۸ کاملا ناسالم بوده. اگر قرار است رقابتی سالم و مسابقه ای برای پیروزی باشد چرا در این مبارزه مسالمت آمیز همه امکانات و مزایا برای یک گروه خاص است.»

مهدی کروبی در بخش دیگری از سخنانش گفت :«اگر رسانه ها ، سایتها و فضای مجازی نباشد اخبار و اطلاعات ما و صدای ما به کسی نخواهد رسید . تعطیلی روزنامه ها ، مطبوعات و رسانه از جمله محدودیتهایی است که برای ما وجود دارد و از این سخت گیریها می توان متوجه شد که در گذشته چگونه بوده است.»

مهدی کروبی ضمن تاکید بر ناعادلانه بودن انتخابات در باره تقلب در انتخابات گفت : «بحث عده ای این است که تقلب شده است و عده ای هم مصرند که تقلب نشده است اما ما می گوییم نه تنها تقلب شده و در حد یکی دو میلیون نبوده که فراگیر بوده و از قبل سرنوشت انتخابات تعیین شده بود.همه چیز از قبل جوری برنامه ریزی شده بود که آن طرف ۲۵ میلیون و این طرف هم چند میلیون و یکطرف هم حدود ۳۰۰هزار تا رای داشته باشد . حرف این بود که اینها باید شکست بخورند . برای این مساله ادله کافی داریم و در همان مناظره ای که مدتهاست درخواست برگزاری را داریم ،دلایلمان را با ازائه اسناد و مدارک بیان خواهیم کرد.»

وی اضافه کرد :«آقایان می گویند شورای نگهبان ناظر است و بحث تقلب را رسیدگی و بررسی خواهد کرد و ما باید از طریق قانونی پیگیر شکایتمان شویم ولی اشکال اصلی به همین ناظر است که بی طرف نیست و بر همگان روشن است که بی طرفی را رعایت نکرده و دستشان آلوده ی خیانت به رای مردم است. اگرشورای نگهبان بی طرف است چرا یک جلسه یا مناظره رو در رو برگزار نمی کنند من درخواست می کنم یک جلسه بگذراند هر کجا که میخواهند دانشگاه ، مسجد ، صدا و سیما و در این جلسه نمایندگانی از حاکمیت ( هم نظارت و هم اجرا) حاضر باشند تا در این جلسه ثابت کنیم که نه تنها در انتخابات تقلب که کاملا مهندسی شده و سرنوشتش از قبل تعیین شده بوده است. ضمن اینکه خبرنگارانی مستقل مشروح این مناظره را بدون دخل و تصرف برای مردم منتشر کنند تا گفتگوها صادقانه منعکس شود.»

کروبی تصریح کرد که او و دیگر معترضان به نتیجه انتخابات همچنین ثابت خواهند کرد که هیات نظارتی که با غرض ورزی و جبهه گیری عمل می کند و هیات اجرایی که با سخنرانی ، تبلیغات و صرف پولهای گزاف برای مقاصد شخصی و گروهی گام بر می دارد و علیه ماو علیه گروههای اصلاح طلب سخن می گوید عادلانه و بی طرفانه عمل نکرده اند.

در ادامه مهدی کروبی در خصوص برخی ادعاهای مطرح شده اینچنین گفت : «بعضی از آقایان چنان سخن می گویند که گویی ظاهرا هر روز با جبرییل امین ارتباط داشته و پیامهای آسمانی برای آنها می آید که حق و معیار این است. در ارتباط با پیامبر و معصومین هم اگر چیزی وحی می شد به مردم تحکم نمی شد بلکه مشاوره و گفتگو بود. من تعجب می کنم که قدرت و دنیا چگونه انسان را به اینجا می کشاند و انسان را اینچنین خودپسند می کند. من در عجبم از اینگونه سخن گفتن آنهم از سوی کسانی که متدین و مومن هستند واینگونه دروغ می گویند و چشم  بر واقعیات بسته اند ، استفاده از تعابیر غلط و بی حرمتی چه معنایی دارد و آیا سرنوشت مردم در دست ماست؟»

وی هچنین با تاکید براین موضوع که او در این مدت به دین ، روحانیت و جمهوری اسلامی خدمت کرده ، و نه تنها خدمت که از حق و رای مردم دفاع کرده است است گفت :« برخلاف گفته برخی نه تنها نسوخته ام که به فعالیت هایم نیزافتخار می کنم.»

کروبی خطاب به اقتدارگرایان گفت :«خودتان می دانید که در میان مردم رای ندارید و یا حداقل رایتان کم است . من حاضرم با هر کس که گفتید، از هر کجا که گفتید ، از قهوه خانه ها شروع کنیم تا سینما و زیارتگاه ها ، از شمال تا جنوب ، از شرق تا غرب ، سواره و پیاده در شهرها و بین راه برویم ، ببینیم و بپرسیم که مردم به چه کسی و چه گروهی تمایل و گرایش دارند .

آیا مردم آنها هستند که حمله می کنند و ماشین و مغازه مردم را تخریب می کنند؟ آیا مردم کسانی هستند که در گرمای تابستان اورکت ضخیم پوشیده ، زیپ آن را بالا کشیده و زیر اورکت انبار ادوات ضرب و شتم است و همه مردم از آنها ترس و وحشت دارند یا مردم کسانی هستند که در کوچه و بازار و سراسر کشور معترض و ناراضی هستند و اعتراض خود را مسالمت آمیز بیان می کنند؟ »

وی ضمن اشاره به ماجرای تلخ کهریزک گفت :« مساله کهریزک لکه ننگینی برای نظام بود. وقتی از فجایع آن صحبتها کردیم ، به جای رسیدگی و قضاوت عادلانه ، به ما هجمه و حمله کردند و نهایتا به جایی رسید که ضمن تایید جنایات اتفاق افتاده در آن به سه تن از جان باختگان عنوان شهید را اعطا کردند که جای بسی خوشحالی است ولی آیا باقی کسانی که همان روز و روزهای بعد کشته شده اند شهید نیستند؟ »

مهدی کروبی ضمن حمایت از شکواییه ۷ نفر از اصلاح طلبان گفت : «یک مقام امنیتی حرفهایی زده و به اصطلاح افشاگریهایی کرده است ، آقایان محترم نهایتا نامه ای در جواب آن نوشته و شکایت خود را رسما اعلام کرده اند ، آیا با بگیر و ببند و بازگرداندن آنها به زندان مساله حل می شود ؟ همین بازگرداندن به زندان خود یک عکس العمل است. »

وی ضمن اشاره به محدودیتهای اعمال شده برای خود و خانواده اش در این مدت ، گفت :« نمی گذارند چند نفر دور هم جمع شوند ، اجازه برگزاری مراسم ختم و روضه و… نمی دهند رفت و آمدها و بازدیدها کنترل می شود.

اجازه برگزاری یک راهپیمایی تضمین شده گویای همه چیز است ، جرات کنند اجازه برگزاری مراسم را در یک مسجد به ما بدهند و خودشان استقبال و نظر مردم را ببینند. از حضور ما میان مردم و گفت وگو با آنان، از حق گویی و شنیدن حرف حق از سوی مردم می ترسند ولی امروز به کمک تکنولوژی و رسانه های مجازی دیگر نمی توان جلوی انتشار اخبار و حقایق را گرفت. »

مهدی کروبی از تهیه و تدوین مجموعه ای که به تجزیه و تحلیل انتخابات های برگزاری شده در ۲۰ سال گذشته می پردازد، خبر داد و افزود : «من انتخابات چند سال گذشته ، بعد از فوت امام که شامل پنج انتخابات مجلس ( دوره های چهارم ، پنجم ، ششم ، هفتم و هشتم) ، شش انتخابات ریاست جمهوری ( دو دوره سازندگی ، دو دوره اصلاحات و دو دوره دولتی که عطر خوش خدمت و آرمان خواهیش نه ایران که همه دنیا را فراگرفته ) و همچنین سه دوره انتخابات خبرگان را تجزیه و تحلیل خواهم کرد چرا که از ابتدا در این جریان فعال و در بطن آن بوده ام. نشان خواهم داد که چگونه از ۲۰ سال گذشته و بعد از فوت حضرت امام ( ره) تحرکاتی برای سرکوب جریانی خاص شروع شد و در این دوره به اوج خود رسید ، بحثی که من در آینده مطرح خواهم کرد فقط برای نقد طرف مقابل نیست که چه بسا اشکالاتی هم در بعضی انتخابات به حوزه اصلاح طلبان هم مربوط باشد ، بررسی و تجزیه تحلیلی که همه گروهها و احزاب و همچنین شکستها و پیروزها را شامل می شود. »

amir.mba - هند - حیدر آباد
آخه خیلی زور داره کسی که 8 سال رئیس مجلس بوده -8 سال رئیس بنیاد شهید ومسئول بودجه های میلیاردی که تا اونجا که تونسته چاپیده . (یه نمونش هدیه خونه 3000 متری تو فرمانیه است-کارخانه قند و شکر دزفول)حالا چون دستش به گوشت نمیرسه میگه پیف پیف. تو پیش نه داخل کشوری ها نه خارج از کشوری ها هیچ جایگاهی نداری. وهم و خیال برت داشته مردک
دوشنبه 8 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانور
هر چند از ذات و بنیه این رژیم بدم میاد ولی این گفته فکر می کنم بدل خیلی ها میشیه ولی چه حیف حالا که رژیم خودی وغیر خودی شده این حرفها رامیشنویم ونه زودتر
دوشنبه 8 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
بعد از فوت امام .عطر????? نه اقا از اولین روز ورود نحس امامتان بوی خون بود بوی خون تازه و دلمه شده عجیب اینکه چگونه تصاحب مسند و عدم موفقیت شما بناگهان وجدان خفته ی شما را بیدار کرد !! سبزهای شیعه ی علوی..نه طرفداران سکولاریسم ناسزا بگوئید مهم نیست ولی حقیقت است .میگویم که بعد از بروز فاجعه مثل 1357 بهانه نیاورم/انقلاب دزدیده شد...نمی دانستم.و کی بود کی بود من نبودم!!!!!!!
دوشنبه 8 شهریور 1389

romano - ایران - تهران
ببو جان کودتا بود، تو هنوز تو خواب تقلب و اینکه عروس باکره بوده هستی. آخه بابا دولت اصلاحاتتم که سید خندون خاتمی به ریش مردم خندید ولی من به این حرفها کاری ندارم باهات و با همه اونهایی که بنوعی ساز مخالف می‌زنن همراه می‌شم تا ریشه این مرض از کشور کنده بشه.
دوشنبه 8 شهریور 1389

بینوایان - ایران - تهران
"برای این مساله ادله کافی داریم" . ادله ت هم حتما پیش ننه جونته نه؟ اون موقع که کروبی در مجلس یا جای دیگه رأی میاورد همه چیز خوب بود، شورای نگهبان خوب بود و ما قبولش داشتیم، سپاه و بسیج خوب بودند و دخالت نمی کردند، وزارت کشور خوب بود. ولی وقتی کروبی رأی نمیاره حتما تقلب شده. شواری نگهبان تقلب کرده و ما به رسمیت نمیشناسیمش، سپاه و بسیج دخالت کردند، وزارت کشور دخالت کرده. آخه من نمیدونم این چجور تقلبی بود که نه کاندیداها متوجه شدند، نه مردم متوجه شدند، نه چند هزار نماینده موسوی بر سر صندوق های رأی متوجه شد، نه نمایندگان کرویب و رضایی متوجه شدند، نه هزاران معلم معتمد و معتمدان محلی که بر سر صندوق ها بودند متوجه شدند!!! بابا چرا نمیگید از احمدی نژاد کینه دارید؟ چرا نمیگید عشق قدرت دارید؟ آخه مردک! تو اون موقع که 300 میلیون از شهرام جزایری پول میگیرفتی به فکر مردم و حقوقشون بودی که حالا ادعای حمایت از مردم میکنی؟
دوشنبه 8 شهریور 1389

Afshin London - انگلستان - لندن
بعنوان کسی که بیست و چهار ساعت و هفت روز هفته و در تمام طول سال به خمینی لعنت میفرستد باید بگم که این شیخ کارش درسته
دوشنبه 8 شهریور 1389

s4yes4r - انگلستان - لیدز
آقا دعوا سر لحاف‌‌ ملا ست .دعوا سر اینه که کی‌ بچا په …آخه یک نفر بیاد به من بگه ببینم اصلاحات یعنی‌ چی؟. چی رو میخواین اصلاح کنین .من شخصا جبهه ا م رو همیشه اول صحبتم مشخص کردم .آقا من میگم بر اندازیه . کل نظام جمهوری اسلامی .
دوشنبه 8 شهریور 1389

ayatollah ozma haghighat - امریکا - لاس وکاس
ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس حرفهای شما بوی دلمه و اش ماست میدهد با نمک فراوان
دوشنبه 8 شهریور 1389

s4yes4r - انگلستان - لیدز
اصلاحات معنی‌ نداره .موسوی و کروبی نداره ببینم بعضی‌ از شماها که به خودتون اصلاح طلب . یا جنبش سبزی میگین و جوری حرفتون رو میزنین که ۴ تا بیسواد و قشر ساده مملکت فکر می‌کنن آها این همون که مارو نجات میده …نکنه یادتون رفته یا نمیدونین که این موسوی و کروبی هم از سینه‌ همین نظام شیر خوردن .حالیتون نیست که همینا که الان . دارن با کلمات ملتو تحریک می‌کنن که اسمشون رو فریاد بزنن از زیر مهر تأیید همون ولایت وقیح رد شدن .اینا همه به نفع نظام هستند و برای این رژیم کثیف عمر میخرن .یادمون نرفته جنایاتی که همین اعتراض کنند ه ها ی پشت تریبون در لباس حامیان مردم سنگ خودشون رو به سینه میزنن ..واقعا دستتون درد نکنه کروبی با اینهمه قدر شناسی‌ که از ملت میکنی‌ . مرتیکه میگه بسی‌ خوشحالیم که به ۳تا جوون که جون دادن لقب شهید دادن. همین؟ خوشحالی ؟ ! بیاین شماها بمیرین ما هم این مدلو به کس و کارتون بدیم اصلا ما به شما میگیم خدا …شما جون بدین تو خیابونا مثل اونا که پر پر شدن .این درجات هم پیش کش خودتون ..فقط خواهشا ما رو خر فرض نکنین .
دوشنبه 8 شهریور 1389

surena1611 - آلمان - اشتوتگارت
نابود باد رژیم فاسد و ضدبشری ولی وقیح و آثار مخربش. اصلاح رژیم ولی وقیح = سرنگونی رژیم ولی وقیح
دوشنبه 8 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
romano - ایران - تهران . . حرف تو کاملا درسته. اینها همشون خائن هستند ولی در حال حاضر هر وقت باهم دعوا کردند همه انسانها باید دور گود باستند و براشون سوت بزنن تا همدیگرو نابود کنن. زندباد ایرانیان شجاع مرگ بر علی چکه ای و طرفداران تازی صفتش.
دوشنبه 8 شهریور 1389

iranesabz - هلند - آمستردام
درود بر کروبی شجاع. نابود باد حکومت ولایت قبیح.
دوشنبه 8 شهریور 1389

karshenas59 - ایران - تهران
بینوایان - ایران - تهران باز هم فکر نکرده حرف های دیکته شده نوشتی آخه عزیزمن اینهمه آدم در همین سایت برات پیغام میذارن که شاید از خواب بیدار شی بخدا اونائی که امروز به پشتیبانیشون دل بستی خیلی زود مثل دستمال یکبار مصرف مچاله شده راهی آشغالدونی میکننت بقول کروبی آخه اینکه ببینی مردم چقدر گروه حاکم نظامی را قبول دارند خیلی سخت نیست برو در بین مردم (نه بین کسانیکه فقط به تو خوراک هجو میدن) بعد ببین کی راست میگه بیدار شو حداقل در این شبهای قدر استغفار کن
دوشنبه 8 شهریور 1389

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
به جیره خواران رژیم مثل بینوایان/تهران ایراد نمگیرم چون با توجه به رشد اندک مغزی نه تنها نمیفهمند بلکه مواجبشان از ولایت و جنایت تامین میشود واز بابایی که تا دیروز پلاستیک جمع میکرده بسیجی شده و بعد وارد فعالیتهای اقتصادی شده و حالا شرکت پخش لوازم پزشکی تاسیس کرده و ماکسیما و موبایل دارد چه انتظاری میتوان داشت؟از دربان اداره ای دولتی در زمان شاه که به خارج رفته و خود را خانواده سلطنتی جا زده و یا گروهبان سومی که به ولینعمت خود خیانت کرده و با اولین شعار مردم در رفته و در خارج ژنرال گارد جاویدان شده هم گله ای نیست.فسیلهایی که کامنت گذاری برایشان سرگرمی زمان پیری شده را باید پذیرفت.انهایی که حال ادم را بهم میزنند اینها که داعیه رهبری دارندو همیشه در ذهنیات زندگی میکنند و در اینه!!؟؟ هر روز تمرین سخنرانی میکنند تا در روز به قدرت رسیدن خیالی خود کم نیاورند.اینها همیشه با همه چیز مخالفند و جدیدا هم که علم و امکانات پیشرفت کرده دایره اینه خود را به اینترنت کشانده و کامنت نویس شده اند و ذهنیت بیمار خود را مینویسند و ما را می آزارند.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
2/.اینها که ظاهرا خیلی با خمینی دشمنند دنیا را مثل خمینی سیاه و سفید میدانند و هیچگونه تغییر وبازنگری در انسان را نمیبینند چون دایره عملی زندگیشان از ذهن خطور نکرده. بیچاره ما که جفنگیات این سه قبیله بیمار را باید بخوانیم.درود بر شجاعان عمل گرا ایرانیان پاک سرشتی که در خیابانها زندانها و گورها شرف خود را به نمایش گذاشته و میگذارند.تف و لعنت بر بزدلانی که حتی در خارج جرات حضور در یک تظاهرات را ندارند ولی همیشه پاچه کسانیکه جان و مال و ثروت و اسایش خود را برای بیان حقیقت به خطر انداخته اند را میگیرند.رژیم از انها میترسد که در میدان جنگ ومبارزه قدم مینهند نه شغالانی که در پستوی خانه چادر بسر و عینک افتابی به چشم به پیرمردی که پایه های ولایت فقیه را به لرزه در اورد توهین میکنند .پس بنویسید تا جانتان در برود
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
ayatollah ozma haghighat - امریکا - لاس وکاس . شما هم به قمارتان در لاس وگاس و نایت کلوبهای استریپ تیز برسید به جای جواب به من/ بعد از افطار تا سحر وقت برای اینکار هست نماز هم روبروی قبله ی رقاصه ها. ایت الله عظما لاس وگاسی..
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
بینوا جون کلی خندوندی ما رو. برای همین نمیتونیم از دستت ناراحت بشیم. اخی تو خیلی ماهی, دقیقا میتونم حالتت رو تصور کنم, گونه هات قرمز, پیشونیت عرق کرده, لاله های گوشات داغه داغ , و با صدای بلند مشغول کامنت اماده کردنی. وچنان پرپر زنان سنگ این فاسدانی که اغفالت کردن رو به سینه میزنی که ادم دلش کباب میشه. ضمنا عزیز من این لیستی رو که بالا دادی که چطور اینا متوجه نشدن, ببین, نه تنها تموم اینها که اسم اوردی متوجه شدن بلکه اونایی که خارج از ایران بودن هم متوجه شدن. فکر کنم فقط یک نفر متوجه جریان نشد . اگه گفتی اون یه نفر کی بود ? باریکلا (:
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

HADIRM - ایران - خوزستان
رقیب ارا باطله هر کار کنی جایگاهی بدست نمی اوری . اون موسوی جو گیر شده که چند ماهی که دول غربی باد تو پوستش کرده بودند و برای رسیدن به قدرت دست به هر کاری زد هیچ غلطی نکرد تو که عددی نیستی . اراجیفی که گه گداری به زبان می اوری فقط برای متمسخر شدن بیشتر بدرد میخورد و مضحکه و جوک محفل همانانی شدی که برای تمسخر و تفریح گردت جمع شده بودند.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
نفرت من از رجاله هائی است که روی 2 طناب بند بازی می کنند اگر صرف کند اتئیست و ضد اسلام هستند در غیر این صورت مثل یک حزب اللهی زیر عبا مخفی می شوند و همینها بازوی نگهدارنده ی رژیم هستند با نقاب مخالف!!! ننگ بر شما.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.