قطبی: دیگر قول نمی‌دهم چون نمی‌توانم چیزی را کنترل کنم

 
قطبی: دیگر قول نمی‌دهم چون نمی‌توانم چیزی را کنترل کنم

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه دیگر قول نمی‌دهد گفت: وقتی نمی‌توانم چیزی را کنترل کنم قول دادن سخت می‌شود.

 نشست مطبوعاتی افشین قطبی سرمربی تیم ملی ساعت 15 امروز در هتل آکادمی فوتبال برگزار شد.
قطبی در این نشست خبری صحبت های زیر را مطرح کرد:

* مخالفان و موافقان فهرست تیم ملی

همواره و در هر زمانی که اسامی تیم ملی معرفی می‌شود این فهرست مخالفان و موافقانی دارد. این امر کاملا طبیعی است که بازیکنی که دعوت می‌شود موافق و بازیکنی که دعوت نمی‌شود مخالفانی داشته است. خوشبختانه جو حاکم در اردوی تیم ملی مثبت است و امیدوارم با همین جو مثبت بتوانیم پس از 35 سال قهرمان جام ملت‌ها شویم.

در 7 دیدار تدارکاتی گذشته 4 بازی اصلی را پشت سر هم در خارج از خانه برگزار کردیم. در سه بازی به برتری رسیدیم که آن هم خارج از خانه بود. این آمار بی‌سابقه است. از زمانی که سرمربی تیم ملی شدم 21بازی انجام دادیم که 15 بازی در خارج از خانه بود و در همه این دیدارها نتایج خوبی کسب کردیم.

بازیکنان تیم ملی با کسب پیروزی خارج از خانه به اعتماد به نفس خوبی رسیدند و ثابت کردند که می‌توانند شرایط روحی و روانی مناسب برای پیروزی در خارج از خانه داشته باشند.

* انتقاد از فشردگی مسابفات لیگ

متاسفانه برگزاری مسابقات لیگ برتر باعث شده کیفیت مسابقات کاهش پیدا کند. بازیکنان خسته می‌شوند و همین موضوع بر کیفیت کار آنها تاثیر می‌گذارد. مربیانی که آماده سازی خوبی داشتند و بازیکنان خوبی داشتند عملکرد قابل قبولی داشته و باید به آنها تبریک گفت.

به مربیانی که از بازیکنان جوان استفاده می‌کنند و به آنها میدان می‌دهند باید تبریک گفت چرا که استفاده از ستاره جوان نتایج مثبتی هم برای باشگاه‌ها و هم فوتبال ایران دارد.

پس از برگزازی دیدارهای هفته هفتم بازیکنان با خستگی زیاد روحی و جسمی به اردوی تیم ملی آمده‌اند که ما وظیفه داریم در دو روز آینده آنها را آماده کنیم. بنابر این کار سختی پیش رو داریم و باید تمرینات ریکاوری مناسبی را روی بازیکنان انجام دهیم.

* انتقاد از نحوه سفر به پکن

ما یک سفر طولانی به چین خواهیم داشت و باید بیش از 20 ساعت در پرواز هوایی باشیم. با انجام سه پرواز هوایی مختلف و حضور در سه فرودگاه متفاوت و بیش از 72 ساعت، زمانی برای آماده‌سازی برای رویارویی با چین نداریم. بعد از رویارویی با چین باید خود را آماده کنیم تا به مصاف کره جنوبی برویم.

با وجود همه مشکلات نگرانی ندارم چون بازیکنان تیم ملی نشان دادند که می‌توانند در شرایط سخت نتیجه بگیرند. بازی با چین و کره جنوبی فرصت مناسبی برای تیم ایران است که باید جایگاه خود را در کشورهای حرفه‌ای مورد ارزیابی قرار دهیم و شناخت بهتری از بازیکنان داشته باشیم. بازی مقابل چین برای ما خوب است چرا که چینی‌ها بازی‌های خوبی را انجام دادند و مقابل فرانسه و کره جنوبی نتایج خوبی گرفتند.
کره جنوبی که دومین حریف دوستانه ما است با مربی جدیدش مقابل نیجریه نتیجه خوبی کسب کرده، بنابراین ما در هر دو بازی دوستانه محک خوبی خواهیم خورد.

* نزدیک شدن به ترکیب اصلی تیم ملی

قبل از شروع مسابقات جام ملت‌های آسیا با انجام دیدارهای دوستانه به ترکیب اصلی تیم ملی نزدیک شده‌ایم و شناخت بهتری از نفرات داریم. با وجود انتخا‌ب‌ها همچنان درهای تیم ملی به روی همه ما باز است. برای دعوت از بازیکنان ملاک‌های متعددی در نظر داریم که مهمترین آن آمادگی جسمانی، شرایط تاکتیکی و تکنیکی، شخصیت ملی و روحی بازیکن اخلاق و رفتار و ... است.

برای حضور در جام ملت‌های اسیا باید به مدت 41 روز در کنار هم بوده و مانند یک خانواده زندگی کنیم. برای من رفتار داخلی و بیرونی بازیکنان اهمیت بالایی دارد.
باید تیمی متحد و یکدست و بازیکنانی که از همه نظر شرایط حضور در تیم ملی را داشته باشند داشته باشیم.

* ملاک‌های قطبی برای انتخاب دروازه‌بان‌ها

همیشه برای معرفی دروازه بان تیم ملی 3 بازیکن را انتخاب می‌کنم اگر چه دروازه‌بان اول تیم ملی سید مهدی رحمتی است و این بازیکن یکی از بهترین‌های اسیا است.

من می‌خواهم به وی این اعتماد به نفس را بدهم که وی دروازه‌بان اول تیم ملی ایران است. برایم اهمیت دارد که دروازه‌بان دوم تیم ملی با تجربه باشد و در حال حاضر ابراهیم میرزاپور این شرایط را دارد چرا که وی بیش از 70 بازی ملی در کارنامه دارد و همواره با بیشترین آمادگی در اردوهای تیم ملی شرکت کرده است. میرزاپور با دیدگاه‌های حرفه‌ای خود همیشه فضای مثبتی برای سایر بازیکنان و دروازه‌بان تیم ملی ایجاد می‌کند.

نگاه ما برای دعوت از بازیکنان به اردو طولانی مدت است و برای انتخاب ملی پوشان احساسی نگاه نمی‌کنیم.
میرزاپور با وجود آنکه چند بازی نه چندان خوب در لیگ داشته اما با توجه به عملکرد خوبش در دیدارهای اخیر و رفتار خوبش در اردوهای اخیر او را به اردو دعوت کردیم تا به دور از مسائل حاشیه‌ای اعتماد کامل به این بازیکن دهیم.

بدون شک اگر رحمتی نباشد میرزاپور به خوبی می‌تواند از دروازه تیم ملی محافظت کند و من افتخار می‌کنم که در اردو بازیکنی مانند میرزاپور داریم. دوست دارم در کنار رحمتی و میرزاپور یک دروازه‌بان جوان در اردوی تیم ملی حضور داشته باشد.

چون دیدارهای ما در مقابل چین و کره‌جنوبی در روزهای فیفا برگزار می‌شود و بنابراین می توانیم در این دو دیدار دوستانه نگاهی جدید به شجاعی داشته باشیم. می‌توانیم شرایط روحی و جسمی شجاعی را ارزیابی کرده و اگر توانایی همراهی تیم ملی را نداشت از این بازیکن در جام ملت‌ها استفاده کنیم.

*با شجاعی صحبت می‌کنم

مسعود شجاعی در یکی از دیدارهای تیم ملی که تعویض شد علیه من صحبت کرد اما وی جوان است و با کسب این تجربه شاید دیگر چنین کاری انجام ندهد.

شجاعی بازیکن قدرتمندی است که می‌تواند به ما کمک کند و باید به اردو بازگردد. در اردو با او صحبت خواهم کرد و اگر شرایط تیم ملی را داشته باشد در بازی‌های بعد از او استفاده خواهیم کرد.

تا زمانی که من سرمربی تیم ملی هستم مشکلات تیم ملی باید در داخل خانواده تیم ملی برطرف شود و نباید این مسائل به روزنامه‌ها و رسانه کشیده شود. در صورت تکرار انتشار چنین مسائلی به رسانه‌ها هر بازیکنی که چنین رفتاری را مرتکب شود از تیم ملی کنار گذاشته خواهد شد.

*همه را زیر نظر دارم

برای معرفی بازیکنان همه را زیر نظر دارم. محمد غلامی یکی از این بازیکنان است. بیش از یک سال و نیم است که این بازیکن را زیر نظر دارم و دوست دارم قبل از شروع جام ملت‌ها این بازیکن را در اردوی تیم ملی آزمایش کنم.

مهرداد اولادی نیز یکی دیگر از بازیکنان مثمر ثمر است که می‌تواند به تیم ملی کمک کند اما به دلیل مشکلاتی که داشته نتوانسته در یک سال و نیم گذشته همراه ما باشد. بازی‌های اولادی را در امارات زیر نظر داشتم و با دعوت از این بازیکن خواستم به وی فرصت دهم تا اگر توانست خودش را نشان دهد در جام ملت‌های آسیا جزو خانواده تیم ملی باشد.

* رقابت فشرده در خط حمله

در خط حمله با دعوت از بازیکنانی چون محمدرضا خلعتبری، محمد غلامی، مهرداد اولادی، هادی نوروزی و غلامرضا رضایی رقابت در این خط را دشوار کرده‌ایم. هر بازیکنی که بخواهد در ترکیب تیم ملی قرار بگیرد یک جنگ پیش رو دارد و هر کسی که می‌خواهد در تیم ملی در خط حمله برای ایران بازی کند باید توانایی‌اش را در این پست نشان دهد.

* انتقاد از نگاه مدیران و کادر فنی استقلال و تیم ملی به تیم ملی

انتقادهای زیادی می‌شود که فرهاد مجیدی را دعوت نکردم اما هر کسی که از تفکرم آگاهی دارد می‌داند که من مجیدی را دوست دارم. مجیدی یکی از بهترین و اثر بخش‌ترین بازیکنان استقلال و فوتبال ایران است. همیشه نظر مثبتی روی مجیدی داشته‌ و خواهم داشت.

قبل از دیدار دوستانه با مقدونیه مجیدی را به اردوی تیم ملی دعوت کردم و با وجود آنکه وی مصدوم بود اما شرایط بازی با اردن را پیدا کرد و اتفاقا یکی از اثرگذارترین بازیکنان تیم ملی در آن دیدار بود. بعد از دیدار با اردن مجیدی مصدوم شد و دیگر نتوانستیم در اردوهای تیم ملی از وی استفاده کنیم.

مجیدی مهره‌ای تأثیرگذار و حساس در استقلال است اما زمانی که حساسیت کادر فنی و مسئولان استقلال را در دعوت از این بازیکن در اردوی تیم ملی دیدیم متوجه شدیم که می‌توانیم از او در اردوهای بعدی استفاده کنیم.
زمانی که اسامی تیم ملی را اعلام می‌کنیم وقتی 4 بازیکن از استقلال به تیم ملی دعوت می‌شوند آنها انتقاد می‌کنند که چرا ما 4 بازیکن تیم ملی دعوت کرده‌ایم و وقتی هم که تعداد کمی دعوت می‌شوند دوباره معتقدند که چرا تعداد کمی دعوت شده‌اند.

* من همان افشین قطبی هستم که بودم

شما احساس می‌کنید در شخصیت من تغییراتی ایجاد شده اما اشتباه می‌کنید. ما خیلی کم همدیگر را می‌بینیم. من همان افشین قطبی هستم و خواهم بود. پدر و مادرم برای اینکه من چنین شخصیتی داشته باشم خیلی تلاش کردند و فکر می‌کنم همین شخصیتم یکی از ارکان موفقیتم بوده و خواهد بود.

من مسئولیت ملی دارم هر شب که می‌خوابم و بلند می‌شوم برای زندگی این مسئولیت روی دوش من وجود دارد. من باید تیم ملی‌ای بسازم که وقتی 23 نفر دور هم جمع می‌شوند بدانند که به جای 70 میلیون نفر وارد زمین می‌شوند. بعضی بازیکنان آنقدر انگیزه دارند که من از آنها می‌خواهم در تیم ملی کیفیت بهتری ارائه کنند.

* دلیل قهرمان نشدن در آسیا تفکرات منفی است

35 سال است که نتوانستیم به فینال جام ملت‌های آسیا برویم که دلیل آن نداشتن استعداد یا انگیزه نیست. دلیلش همین تفکرات است، تفکرات منفی. من تلاش می‌کنم بازیکنی را به تیم ملی دعوت کنم که علاوه بر بحث فنی، اخلاق و شخصیت تیم ملی را داشته باشد. به همین دلیل سراغ بازیکنانی می‌روم که به لحاظ شخصیتی بهتر از بحث فنی باشد.
گاهی اوقات مربیان بزرگ هم بازیکنان خوب خود را کنار می‌گذارند تا تیم بهتر نتیجه بگیرد. من دیدگاه کلی خود را می‌گویم.

* مشاوران خوبی دارم

می‌دانم که شما راجع به چه کسی حرف می‌زنید. در کنار خود از مربی استفاده می‌کنم که تجربه بازی در استقلال و تیم ملی را دارد. سرپرستی که سابقه حضور در تیم ملی را دارد و اکنون دست راست و چپ تیم ملی شده است و افتخار می‌کنم که با او کار می‌کنم.

این را به شما بگویم که از نظرات همه آنها استفاده می‌کنم اما در آخر خودم تصمیم‌گیری می‌کنم. وقتی بدانم بازیکنی باید به تیم ملی دعوت شود آن بازیکن را دعوت می‌کنم. زمانی که هیدینگ سرمربی کره جنوبی شد از بازیکنی که 132 بازی ملی داشت استفاده نکرد چون در آن شرایط تشخیص داد که از آن بازیکن استفاده نکند اما 6 ماه مانده به جام جهانی او را به تیم ملی باز گرداند و او تأثیرگذارترین بازیکن شد.

سرمربی باید بداند و دقت کند چه زمانی از بازیکنانش استفاده کند. خیلی از دوستان خبرنگار و هواداران دید احساسی نسبت به دعوت شدن بازیکنان دارند. زمانی که بازی استقلال و سپاهان برگزار شد در ورزشگاه بودم و می‌دیدم وقتی میلاد میداودی گل زد 70 هزار نفر چطور شادی می‌کردند و پیش خود این حدس را می‌زدم که این همه هوادار پیش خود درباره من فکر می‌کنند که چرا نباید میداودی را به تیم ملی دعوت کرده باشم.

* تیموریان مهمترین بازیکن تیم ملی است

تیموریان هر گاه که به تیم ملی دعوت شده بهترین بوده است. او در تورنمنت قطر نیز به گواه کارشناسان خارجی یکی از بهترین‌های تیم ملی بود. تیموریان به لحاظ جسمی یکی از آماده‌ترین بازیکنان است. شرایط بازی او بی‌نظیر است. در ساخت تیم من تیموریان یکی از مهمترین بازیکنان است و در پستی هم که بازی می‌کند چون رقابت کم است احساس می‌کنم می‌تواند دعوت شود و به تیم ملی کمک کند.

* فرصت خوبی است مقابل کره خود را ارزیابی کنیم

ما هم دوست داریم که گزینه‌های بهتری برای بازی با تیم ملی داشته باشیم. کادر فنی تیم ملی دوست دارد با بهترین‌ها بازی کند اما باید از گزینه‌های فراهم شده استفاده کنیم. بهترین گزینه‌ای که داشتیم چین و کره جنوبی بود. این موقعیت خوبی است تا ببینیم در چه شرایط و فرمی هستیم مخصوصا بازی با کره‌جنوبی که در خانه خود نتایج خوبی گرفته است.

بعد از کره جنوبی مسابقات غرب آسیا را در پیش داریم. دوست داشتیم که تیم امید به این مسابقات برود اما طبق قوانین غرب آسیا فقط تیم های اصلی می‌توانند در این رقابت‌ها شرکت کنند بنابراین چاره‌ای نداریم و باید در این مسابقات شرکت کنیم. بازی‌های سختی هم پیش رو داریم. پس از این تاریخ فیفا دی را داریم که این بازی در تهران برگزار می‌شود اما گزینه‌های مورد نظر را تا زمانی که رسمی نشود نمی‌توانم اعلام کنم.

دوست داریم با تیم‌های اروپایی بازی کنیم ولی فکر می‌کنم دیداری که در تهران داریم با یک تیم غیر آسیایی است.17 روز قبل از جام ملت‌های آسیا نیز به یکی از کشورهای نزدیک قطر می‌رویم دو بازی دوستانه برگزار می‌کنیم که در این دو بازی درهای تیم ملی به روی خبرنگاران و تماشاگران باز است و دو بازی دیگر هم برگزار می‌کنیم که درهای تیم ملی در این دو بازی بسته است و فقط مخصوص خود بازیکنان است.

* من قول نمی‌دهم

قولی نمی‌دهم چون هدف ما ساده است. پس از 35 سال می‌خواهیم تیمی بسازیم که در جام ملت‌های آسیا قهرمان شود.
تمام کسانی که در تیم ملی فعالیت می‌کنند تلاششان همین خواهد بود. من قول نمی‌دهم تا حادثه‌ای ایجاد نشود.
وقتی آدم قول می‌دهد باید بتواند همه شرایط را کنترل کند ولی وقتی من نمی‌توانم چیزی را کنترل کنم قول دادن سخت می‌شود.

* مبعلی به تیم ملی کمک می‌کند

ایمان مبعلی همان بازیکنی است که در مورد تیموریان گفتم. وظایفی که او داخل زمین انجام می‌دهد بی‌نظیر است و شخصیت او می‌تواند به تیم ملی کمک کند.
گاهی شرایط یک باشگاه بهترین آن بازیکن را فراهم نمی‌کند اما همان بازیکن در تیم ملی نمایش خوبی دارد. من بازی‌های مختلفی را می‌توانم مثال بزنم که با حضور مبعلی در ترکیب تیم ملی شرایط عوض شد و او توانست تأثیرگذار باشد ضربه‌های ایستگاهی او بی‌نظیر است.

* برای میلاد میداودی و فرهاد مجیدی احساس خوبی داشتم

زمانی که در ورزشگاه آزادی بودم و میلاد میداودی و فرهاد مجیدی گل زدند برای آنها احساس خوبی داشتم. برای هاشم بیک زاده با آن گل زیبایی که زد همین احساس را داشتم. من قبل از اینکه بتوانم بدوم، عاشق فوتبال بودم و هر گاه در هر استادیومی شاهد گل بی‌نظیری باشم خوشحال می‌شوم. فکر می‌کنم در ایران یکسری از مسائل خیلی پررنگ می‌شود و همه به همه چیز بدبین هستند. من 30 سال دور از ایران بودم و اینطور نیست که من اصلا دوست نداشته باشم که آنها در لیست من باشند.

* نباید در مورد دفاع‌ها با یک بازی قضاوت کرد

یکی از بهترین‌ گلرهای آسیا را در درون دروازه داریم و در خط دفاع نیز گزینه‌های خوبی داریم. مدافعان ما پیشرفت کرده‌اند و در هر پست دو بازیکن جایگزین داریم. در این اردو 25 بازیکن را به دلیل مشکلات جسمانی یا ویزا به اردو دعوت کردیم.

من بازی مدافعان سپاهان و استقلال را دیدم و معتقدم نباید با یک صحنه و با یک بازی در مورد آنها قضاوت شود. این را باید پذیرفت که بازیکنان ما در باشگاه‌ها با سیستم و روش‌های مختلفی بازی می‌کنند و هرگاه اینها به اردوی تیم ملی بازمی گردند دو روز طول می‌کشد تا با تفکرات من هماهنگ شوند. بازی که تیم ملی انجام می‌دهد با آنچه در لیگ ایران برگزار می‌شود فرق می‌کند و به همین دلیل من قضاوتم برای انتخاب بازیکنان یک مسابقه و یک صحنه نیست.

* شخصیت گلرهای تیم ملی خوب است

در مورد انتخاب گلرها مثل شما فکر نمی‌کنم. من فکر می‌کنم که رحمتی یکی از بهترین‌هاست که عملکرد خیلی خوبی داشته است. با او یک سال است که در اردوها زندگی می‌کنم و تفکری که او دارد برای هر تیمی بی‌نظیراست. شخصیت‌ تمام گلرهای دعوت شده به تیم ملی خوب است.

در کنار آنها از منصور رشیدی استفاده می‌کنیم که اسطوره همه مربیان فوتبال ایران بوده است. اینطور نیست که گلرهای ما فکر کنند هر عملکردی که داشته باشند در اردوی تیم ملی هستند اما این را هم بدانید که دروازه‌بانان وظیفه‌شان با سایر بازیکنان فرق می‌کند. سعی کنیم در این مدت کوتاه به آنها اعتماد به نفس بدهیم.

شما از عملکرد میرزاپور گفتید اما این را در نظر نمی‌گیرید که او در تیمی بازی می‌کند که بهترین مهره‌های ایران را ندارد و ابتدای لیگ و با توجه به ناهماهنگی تیم ها عملکرد خوبی داشته است. چرا شما همه چیز را تقصیر گلر می‌اندازید و چرا عملکردهای خوب او را نمی‌بینید؟ میرزاپور 70 بازی ملی دارد و میانگین گل خوردن او زیر یک است.

به این نکته هم توجه داشته باشید که وقتی او می‌داند به عنوان دروازه‌بان دوم دعوت می‌شود رفتار بسیار خوبی دارد و مدام در حال کمک به سایرین است. متأسفانه در فوتبال ایران هستند بازیکنانی که وقتی به تیم ملی دعوت نمی‌شوند یا روی نیمکت می‌نشینند چه سمپاشی‌هایی می‌کنند. من به دنبال بازیکنانی می‌گردم که همدل باشند که همیشه تشنه و گرسنه بازی در تیم ملی باشد حتی اگر پاداشی که می‌گیرند مثل پاداشی نباشد که در باشگاه‌ها می‌گیرند.

*تلاش می‌کنیم با بهترین شرایط مقابل حریفان قرار بگیریم

دلیل اینکه من قول نمی‌دهم نگرانی و ترس نیست. یک سری از مسائل است که اگر حل نشود ما را به مشکل می‌اندازد. مثلا برای همین سفر به چین مواردی مثل ویزای بازیکنان جوان، ساعت پرواز، مسیرهای سخت و طولانی پرواز، همکاری که بعضی از باشگاه‌ها با تیم ملی نمی‌کنند باعث می‌شود که برای من دغدغه شود.

می‌خواهم این مسائل بررسی شود و گرنه من مثل یک سرباز تا آخر با تیم ملی هستم و با این موارد می‌جنگم و شرایطی هم فراهم می‌کنم که با بهترین وضعیت مقابل حریفان قرار گیریم.

دلیل اینکه من از هر لغتی دیگر استفاده نمی‌کنم این است که از هر کلمه‌ای که استفاده می‌کنم در روزنامه‌ها هزار نوع تعریف از آن می‌شود به همین دلیل تصمیم گرفته‌ام از لغات درست استفاده کنم.

* از این غمگینم که چرا به هم کمک نمی‌کنیم

در کشورهای مختلفی کار کرده‌ام و نمی‌توانم بگویم در هیچ جا مشکلی نیست. به هر حال در هر جایی که باشی وقتی صبح از خواب بلند می‌شوی و زندگی رو به جلو در پیش رو داری مشکلات هم وجود دارد اما آنهایی که باهوش هستند به این مشکلات به چشم یک موقعیت نگاه می‌کنند.

بعد از 35 سال می‌خواهیم به فینال جام ملت‌های آسیا برسیم. باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم و برای سربلندی ایران تلاش کنیم. من را این مسئله غمگین می‌کند که چرا به هم کمک نمی‌کنیم، چرا به هم روحیه نمی‌دهیم، همدیگر را تشویق نمی‌کنیم. من بازیکنان فوق‌العاده‌ای دارم. آنها بی‌نظیر هستند و خیلی زود همه چیز را فرا می‌گیرند.

* میداودی تشنه بازی در تیم ملی شود به اردو دعوت می‌شود

برخورد یک مربی در تیم باشگاهی و ملی متفاوت است. من در تیم ملی وقتی ببینم بازیکنی شرایط بازی در تیم ملی را ندارد می‌توانم از گزینه‌های دیگری استفاده کنم. وقتی میلاد میداودی با انگیزه در تیم ملی شرکت نمی‌کند او را دعوت نمی‌کنم تا هم برای خود او و هم برای دیگران یک درس آموزشی باشد.

در تیم ملی 70 میلیون نفر آرزو دارند که بازی کنند. مثلا خود من اگر بازیکن بودم و به اردوی تیم ملی دعوت می‌شدم اگر یک پایم هم بریده می‌شد به مربی خود می‌گفتم که اگر هم شده با همان یک پا مرا به اردو دعوت کند. هرگاه بازیکنی چنین تفکری داشته باشد در تیم ملی به رویش باز است.

من هم خیلی دوست دارم بازیکنانی با سطح فنی بالا به تیم ملی دعوت کنم اما به شرطی که بازیکن تشنه تیم ملی باشد. باشگاه مبالغ زیادی را به بازیکنان پرداخت می‌کند و وقتی همین بازیکنان به تیم ملی می‌آیند و با پاداش‌های کم روبه رو می‌شوند همین مشکل ساز می‌شود. ما باید در آینده این مسئله را حل کنیم.

باشگاه‌ها نقش مهمی در ساختن بازیکنان دارند. بزرگترین امتیاز یک ورزشکار زمانی است که به تیم ملی دعوت می‌شود اما وقتی احساس می‌کنم کسی چنین احساسی ندارد فکر می‌کنم نباید به تیم ملی دعوت شود. فضای تیم ملی آنقدر مهم است که قلب 70 میلیون نفر برای آن می‌تپد بنابراین بازیکنان باید با افتخار این موضوع را درک کنند.

من فکر می‌کنم مجیدی چنین حسی دارد و با تمام وجود بازی می‌کند. من تأثیرگذاری او را در استقلال دیده‌ام اما داستان میداودی متفاوت است. من هم وقتی گل‌های او مقابل سپاهان دیدم به عنوان یک ایرانی افتخار کردم که چنین بازیکنی در چنین سطح توانایی وجود دارد اما این را در نظر بگیرید وقتی قرار بود ما به ارمنستان برویم او گفت مصدوم شده است. من پزشک نیستم و نمی‌توانم تشخیص بدهم که او مشکل داشته اما دیدم که برای تیمش 90 دقیقه بازی کرد. پس وقتی احساس کردم که میداودی برای تیم ملی تشنگی لازم را ندارد ترجیح دادم در کنار تیم ملی نباشد.

اکنون در تیم ملی در خط حمله بازیکنانی مثل اولادی و غلامی هستند که می‌خواهند بجنگند. تعارف ندارم اگر میداودی نشان دهد که تشنه ما در تیم ملی است او را به تیم ملی دعوت می‌کنم.

* دیدگاه من با کمیته فنی فرق دارد

من افتخار می‌کنم که ایرانی هستم. اینکه در کمیته فنی اعلام شده که قرار است تمرینات باشگاه‌ها مطابق با تمرینات تیم ملی شود نظر کمیته فنی است. نظر من این است که هر مربی حرفه‌ای دیدگاه خودش را دارد و همه مربیان ایرانی تلاش می‌کنند که به روز شوند و من اگر فکر کنم و ببینم که تیمی روش خوبی را دنبال می‌کند حتما از آن استفاده می‌کنم.

dkdk - دانمارک - اسلیس
خاک تو سر فدراسیون و فوتبال ایران که کسی چون قطبی را که هرگز مربی نبوده و بگفته خودش ارزویش مربی گری تیم ایران را بدون یک ریال میکرده را با احترام اورد و سپس از خاک برسری فدراسیون نهایت استفاده را کرد و 800 ملیون گرفت و هیچ غلطی نکرد.
یکشنبه 7 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
جان عمه ات راست میگی تف تو روی دستمالت
دوشنبه 8 شهریور 1389

saeed1 - کانادا - تورونتو
درود بر افشین قطبی مربی با اخلاق و مثبت تیم ملی ایران
دوشنبه 8 شهریور 1389

habibollah - ایران - تهران
ماهم بهت قول میدیم که چه باقول وچه بی قول تواینکاره نیستی. اگه توبازیهای آسیایی به پست ژاپن وجفت کره ها بخوری آبکش میشی.
دوشنبه 8 شهریور 1389

ashkan_m2013 - ترکیه - استانبول
مردک لنگی ..هیچی بارش نیست...به درد همون پرسپولیس میخوره...
دوشنبه 8 شهریور 1389

zamane1 - اتریش - وین
همون بهتر که تو ی قطب باشی تورو چه به فوتبال....اا
دوشنبه 8 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.