رحیم مشایى به انجام دیدار با سفیر اسبق آمریکا در اسرائیل متهم شد


رحیم مشایى به انجام دیدار با سفیر اسبق آمریکا در اسرائیل متهم شد

اسفندیار رحیم مشایى، رییس دفتر محمود احمدى نژاد، رییس جمهور ایران در ماه هاى اخیر به دلیل اظهارنظرهاى خود هدف انتقادهاى شدید اصولگرایان بوده است.

الیاس نادران، از نمایندگان اصولگراى منتقد دولت، روز یکشنبه اسفندیار رحیم مشایى را به دیدار با سفیر اسبق آمریکا در اسرائیل متهم کرد و گفت که در همایش اخیر ایرانیان خارج از کشور مشروب سرو شده و رقص هاى مختلف برپا شده است.

اسفندیار رحیم مشایى، رییس دفتر محمود احمدى نژاد، رییس جمهور ایران که در ماه هاى اخیر به دلیل اظهارنظرهاى خود هدف انتقادهاى شدید اصولگرایان بوده است روز یکشنبه بار دیگر در جریان احضار وزیر امور خارجه جمهورى اسلامى به مجلس محور انتقادهاى تازه اى قرار گرفت.
الیاس نادران، نماینده تهران در مجلس شوراى اسلامى، در جریان طرح سوال از منوچهر متکى در باره «نقش شوراى عالى ایرانیان خارج از کشور در آزادسازى مشروط معصومى‌ نژاد و دمیرچى ‌لو» در ایتالیا، از همایش ایرانیان خارج از کشور شدیدا انتقاد کرد و گفت: «در این همایش افرادى دعوت شده اند که دلال رابطه ایران و آمریکا بوده اند. ساواکى ها، ضد انقلاب و ... دعوت شده اند و بعد نیز دستور دادند که حقوق معوقه سى ساله آنها را پرداخت کنند.»

وى از منوچهر متکى پرسید که «آیا این اتفاقات با هماهنگى وزارت امور خارجه بوده و اساسا این وزارتخانه چه نقشى در این زمینه ایفا کرده و آیا اعتراضى داشته است؟»

آقاى نادران بدون نام بردن از اسفندیار رحیم مشایى گفت: «این آقا در سال گذشته در سفر به نیویورک ملاقات هاى مختلفى را با افراد مختلف انجام داده است. از جمله افرادى که ملاقات کرده است سفیر اسبق آمریکا در رژیم صهیونیستى (اسرائیل) بوده است و حالا این سوال پیش مى آید که چه مذاکراتى بین این دو تن صورت گرفته است؟ متن این مذاکرات کجاست.»

این نماینده منتقد دولت محمود احمدى نژاد گفته است که «من به این جریان مشکوکم...من با این حرف هایى که توسط این آقا زده مى شود مشکل دارم.»

اشاره آقاى نادران به سخنان رییس دفتر رییس جمهور ایران در همایش ایرانیان خارج از کشور است که مردادماه گذشته در تهران برگزار شد.
آقاى مشایى در اختتامیه این همایش گفته بود: «از مکتب اسلام دریافت‌هاى متنوعى وجود دارد، اما دریافت ما از حقیقت ایران و حقیقت اسلام، مکتب ایران است و ما باید از این به بعد مکتب ایران را به دنیا معرفى کنیم.»

این سخنان مورد انتقاد شدید اصولگرایانى چون آیت الله محمد تقى مصباح یزدى، آیت الله محمد یزدى و حسن فیروزآبادى، رییس ستاد مشترک نیروهاى مسلح ایران قرار گرفت.

با این حال، رهبر جمهورى اسلامى ایران، در دیدار هفته گذشته خود با برخى از دانشجویان در باره «انتقاد از عملکرد برخى همکاران رئیس جمهور» گفت: «من در این زمینه ورود و قضاوتى نمى کنم البته ممکن است اشکال و ایراد وارد باشد اما باید مسائل را اصلى – فرعى کرد و مراقب بود که مسائل درجه دوم، جاى مسائل اصلى و تعیین کننده را نگیرد.»

«سرو مشروب و رقص مختلط»

الیاس نادران در بخش دیگرى از اظهارات روز یکشنبه خود از مجلس شوراى اسلامى خواست تا درباره «۵۰ میلیارد تومانى» که به گفته وى، براى برگزارى همایش ایرانیان در خارج از کشور هزینه شده است تحقیق و تفحص کند.

وى با انتقاد از واکنش محمود احمدى نژاد به اعتراض ها نسبت به این همایش، از رییس جمهور ایران نقل و قول کرد که گفته است: «چرا افراد این مسائل سطحى را مطرح مى کنند، حالا گیرم که پاى فلان هم به پاى فلان آقا خورد.»

این نماینده مجلس در واکنش گفته است: «فقط پاى افراد به هم خورده است؟ اینها شب همایش در هتل مشروب سرو نکرده اند؟ رقص هاى مختلط نداشته اند؟ بعد از آن در همایش چه مسائلى مطرح شد؟»

وى که به گزارش خبرگزارى مهر، سخنانش با «احسنت» نمایندگان مجلس شوراى اسلامى همراه شده بود، در باره شوراى ایرانیان خارج از کشور گفته است: «افراد معلوم الحالى این شورا را اداره مى ‌کنند. یکدفعه همین آقا را بکنند وزیر امور خارجه و قال قضیه را بکنند! آنها با تاسیس این شورا به موازات وزارت خارجه مى‌خواهند دستگاه دیپلماسى کشور را بى خاصیت کرده و قانون را دور بزنند و به مجلس پاسخگو نباشند.»

گزارش خبرگزارى هاى ایران حاکى است که منوچهر متکى، وزیر امور خارجه جمهورى اسلامى ایران در پاسخ به سوال الیاس نادران به تشریح فعالیت هاى این وزارتخانه و شوراى عالى ایرانیان خارج از کشور براى آزادى دو تبعه ایرانى بازداشت شده در ایتالیا پرداخت و از عملکرد این شورا دفاع کرد.

این گزارش ها مى افزاید: در پایان توضیحات الیاس نادران در خصوص سوال خود و اظهارات وزیر امور خارجه در این باره نمایندگان با ۵۵ راى موافق، ۱۱۰ راى مخالف و ۱۵ راى ممتنع، اعلام کردند که از پاسخ وزیر امور خارجه قانع نشده ‌اند.
dannni - سوئد - استکهلم
یک جورها من از این مرد خوشم میاد
یکشنبه 7 شهریور 1389

chengiz_khan - روسیه - مسکو
اقای رحیم مشایى دمت گرم.من از افکار شما خو شم می اد.موفق باشی
یکشنبه 7 شهریور 1389

porharfi - کشور - آرنم
این جــــــــریان!! به آن جــــــــــــــریانِ اتــــــــــریشی ها .در!!!!.... "مســـــــــــاوی !! شـــــدند!!..
دوشنبه 8 شهریور 1389

خانه به دوش - سوئد - استکهلم
وون ایولا ما خیلی مخلصتیم به شرطی که پوزه اینارو یعنی اصولگرایانى تندرو کله پوکی چون آیت الله محمد تقى تمساح یزدى، آیت الله محمد یزدى و حسن فیروزآبادى بوفالو انسان نما، رییس ستاد مشترک نیروهاى جنایتکار و سرکوبگر ایران را به خاک شهدای سبز بمالید اما اول غسلشون بده که خیلی نجس و متعفن هستند ,,موفق باشید ماهم یجور مجورهایی باهاتیم . دم توومموتی خیلی گرم که ضد آخوندید هر بژید خلکی ئیران .
دوشنبه 8 شهریور 1389

Atheist-0 - کانادا - ونکوور
میبینید تریکهای اینها داره کار میکنه. همه این جنگ زرگریها برای اینه که این حضرت را برای ریاست جمهوری بعدی کاندیدا کنند.
دوشنبه 8 شهریور 1389

zorro - هند - میسور
من که کاملا گیج شدم... اینجاست که میگن سیاست پدر و مادر نداره.
دوشنبه 8 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
این نقشه میمون و بسیجی های متجاوز قاتل است. از این مردک می خواهند کسی مانند شریعتی بسازند ( البته ناگفته نماند ایشان لیاقت اینکه دستمال توالت شریعتی را برایش نگه دارد ندارد اما فراموش نکنیم که این مردک قاتل روانی خود و اطرافیانش را با چه کسانی گرفته و مقایسه کرده او با بی شرمی حرف از امیر کبیر و کورش کبیر و غیره زده و آنها را به خود چسبانده همانگونه که وقتی از فضا حرف می زند و تفسیر می کند دقیقا حالتی را می گیرد که انگار حتی از امریکا و روسیه از این نظر جلوتر است. این مردک تجلی تمام ناتوانیهای خر منه ای ست به همین خاطر هم او را انتخاب کرد) یه هوش باشیم و باز بازی این بی اصل و نصبان بی هویت را نخوریم. همین است که این میمون در حال حاضر نیاز به خر منه ای دارد وگرنه اگر مردم هنوز در مورد شناخت او در خواب بودند سر خر خرمنه ای را هم زیر آب میکرد تا حکومت دست خودش و مگسان دور و برش بیفتد آنگاه نوکری امریکا را که میکرد هیچ به قبله ی خود اسرائیل هم سجده میبرد. این دد و دیوان هر کدام به فکر تثبیت خود هستند و گشودن عقده های خود.
دوشنبه 8 شهریور 1389

استبداد فکری - ایران - ماهشهر
من هم گیج شدم. شاید سازمان موساد جواب سوال ها را داشته باشه.
دوشنبه 8 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
Mr. Bean for President , امیدوارم هر چه زودتر سرنگون شند, ولی اگه خبر مرگشان هنوز هستند, پس این بهتره از اخوند و قیافه های جنگی و فکستنی بقیه !
دوشنبه 8 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
در حال حاظر سه گروه در ایران دارن پشت پرده برای حکومت و باقی ماندن باهم مجنگند. 1- گروه علی چکه ای و شاهزاده مجتبی و گروه بسیج.2- تقلبی نژاد و اشغالهای دورش مثل مشایی و الهام و گروه پاسداران.3- برادران لاریجانی. از این سه گروه برادران لاریجانی(هر سه) بیشتر به اصلاح طلبان نزدیکتر هستند. جز گروه علی چکه ای بقیه با اامریکا و انگلیس و المان و فرانسه در تماس هستند. طبق گزارشهای مراکز فکری (Think Tank) سرنگونی این رژیم حتمی هست و امریکا و اروپا نبایدمثل سال 1978 غافلگیر بشن. گروه تقلبی نژاد و لاریجانیها با تماس با کشورهای غربی امادگی و اشتیاق به در دست گرفتن حکومت ابراز کردند. بله سیاست پدر و مادر نداره و متاسفانه این جنبش مردم ایران هم رهبر ی قوی نداره که با این سه گروه بجنگه.
دوشنبه 8 شهریور 1389

HADIRM - ایران - خوزستان
حکایت نادران و امثال او حکایت اکثریت نمایند گانیست که به خاطر نرسیدن به قدرت و اهداف حزبیشان حالا فرق نمی کند راست باشد یا چپ و یا اصلاح طلب و یا اصولگرا به هر ترفندی برای مخدوش کردن زحمات دولت می پردازند . البته خدا را شکر همیشه از جناب رئیس جمهور و مشایی به عنوان رئیس دفتر او تو دهنی می خورند ولی چه میشود که خاصیت انسانهای مادی و جاه طلب پوست کلفتی میباشد و تا اخرین لحظه بدنبال جاه طلبی شخصی و حزبی هستند ولی باید بدانند که احمدی نژاد کسی نیست که به این افراد باج دهد. جناب مشایی با قدرت و شجاعت به رات برای سربلندی و اتحاد ایرانیان با حمایت رئیس جمهور محترم ادامه بده که همیشه خدا پشتیبانتان است انشا اله .
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.