تظاهرات محافظه کاران برای احیای عزت آمریکا


تظاهرات محافظه کاران برای احیای عزت آمریکا

ده ها هزار نفر از سراسر آمریکا روز شنبه در تظاهرات "احیای عزت" آمریکا شرکت کردند که به همت گلن بک، مجری مشهور و جنجال آفرین شبکه خبری فاکس برای آنچه بازگشت به دین می خواند، سازماندهی شده بود.

آقای بک گفت که آمریکا از مسیر بنیانگذارانش منحرف شده است. او هر شب در یکی از پر بیننده ترین برنامه های تلویزیونی آمریکا از باراک اوباما و دموکراتهای کنگره به شدت انتقاد می کند.

وی افزود آمریکا "مدتهاست که در تاریکی بسر می برد" و "پشت به خدا" کرده است.

این راهپیمایی با چهل و هفتمین سالگرد سخنرانی مشهور "من رویایی دارم" مارتین لوتر کینگ، رهبر جنبش مدنی ایالات متحده، برای مبارزه با تبعیض نژادی علیه سیاهان همزمان بود.

محل برگزاری آن نیز بنای یادبود آبراهام لینکلن بود، همان جایی که مارتین لوترکینگ سخنرانی خود را ایراد کرد..

گلن بک همزمانی این تظاهرات با سالگرد جنبش مدنی آمریکا را غیرعمدی خواند، ولی گفت که این اتفاقی الهی است.

بعضی از رهبران بازمانده این جنبش همچون جان لوئیس، این فراخوان روز شنبه محافظه کاران را محکوم کردند و خود تظاهراتی موازی در واشنگتن براه انداختند.

آقای لوئیس، گلن بک را به خشونت طلبی و تفرقه افکنی متهم کرد و گفت که جنبش مدنی آمریکا بدنبال صلح و اتحاد بوده است.

در تظاهرات محافظه کاران، سارا پی لین، نامزد پیشین معاونت ریاست جمهوری آمریکا از حزب جمهوریخواه نیز سخنرانی کرد.

خانم پلین که با انتقادات زیادی در رسانه های لیبرال مواجه بوده است، با اشاره به خدمت نظامی پسر 20 ساله اش در عراق گفت: "هر چه می خواهید درباره من بگویید، اما من یک سرباز پرورش داده ام و این را هیچ کس نمی تواند از من بگیرد."

پرویز کامیاب، خبرنگار ما در واشنگتن، می گوید که مردم ایالتهای دور و نزدیک سراسر آمریکا همچون تگزاس، کالیفرنیا، مینه سوتا و تنسی برای حضور در تظاهرات روز شنبه خود را به پایتخت آمریکا رسانده بودند.

بسیاری از آنها را کهنه سربازان آمریکا تشکیل می دادند.

با وجود آنکه گلن بک گفته بود که این تظاهرات حرکتی سیاسی نیست و مردم با خود پلاکاردی نیاورند، شعارهای زیادی که بیشتر آنها اشاره به خدا و بازگشت به کتاب مقدس مسیحیان داشت، دیده می شد.

همچنین موسیقی کلیسایی پخش شد و بسیاری از مردم لباسهایی پوشیده بودند که شعارهای مذهبی یا پرچم آمریکا بر روی آن نقش بسته بود.

تظاهرکنندگان دولت را متهم به دخالت در زندگی شخصی خود و محدود کردن آزادی هایشان می کردند.

آنها همچنین با سیاست های اقتصادی دولت اوباما مخالفت و او را متهم کردند کشور را به سوی نظام سوسیالیستی و صدقه ای می برد.

بسیاری نیز از دخالت دولت فدرال در برنامه های آموزشی و تحصیلی ایالات آمریکا انتقاد کردند.

این تظاهرات را گروه های محافظه کاری همچون تی پارتی برگزار کردند.

سازمان دهندگان این تظاهرات رقم شرکت کنندگان را صدها هزار نفر ذکر می کنند، اما هنوز منابع مستقل رقمی ارائه نکرده اند.

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
عزت امریکا؟ برگشت دین!!؟ اینها دیوانه اند! این دستاورد بزرگ امریکاست که پس از اینهمه جنگ و مبارزات مدنی مرزهای دین و نژاد و .. برداشته شده و حکومت نامذهبی و سکولار است. حالا اینها میخواهند دین را به حکومت بازگردانند؟!!! این قدقد خانم هم بهتر است همان آلاسکا بماند و بچه درست کند تا این مزخرفات را رواج دهد!
یکشنبه 7 شهریور 1389

Ezhaq - ایران - تهران
در کل ریشه دین به آدمهای شیاد می رسه تا وقتی احمق هست دین هم هست.
یکشنبه 7 شهریور 1389

iranesabz - هلند - آمستردام
احیای عزت امریکا از نظر این جماعت یعنی رواج نزادپرستی توجه به مزخرفاتی بنام دین و مذهب در جامعه و از بین بردن دستاوردهایی نظیر ازادی و دمکراسی که سالیان دراز مردم امریکا برای انها تلاش کرده اند. مجری فاکس نیوز هم دیوانه ای است مثل انتری نزاد و جان بولتون.
یکشنبه 7 شهریور 1389

romano - ایران - تهران
بابا بخدا خدا را دارید خر این دیوونه‌ها نشید که هم دنیا رو ازتون می گیرن و هم آخرت.
یکشنبه 7 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
گلن بک=تقلبی نژاد+چاه ..خوشبختانه تعداد طرفداران گلن بک حتی 1% امریکا نیست ولی زیادی سرو صدا میکنن. د ر ضمن این کلیسایهای منفور نگران نسل جوان امریکا هستند چون نسل جوان امریکا نه به نژاد و نه به دین اهمیت میدهند.
یکشنبه 7 شهریور 1389

alexxx - اتریش - وین
ادمیزاد هیچوقت از موقعیتی که دارد راضی نخواهد بود. همیشه انرا میخواهد که ندارد, از انچه که دارد زود سیر میشود...... خودتون ادمین مدونین چی میگم.
یکشنبه 7 شهریور 1389

SATTARKHAN - کانادا - تورونتو
احمقها بازگشت به دین یعنی بدبختی یعنی حماقت یعنی لجنزار تحجر .برین به دین برگردین مثل ما ایرانیا هر روز از کرده خودتون اظهار پشیمانی کنید.
یکشنبه 7 شهریور 1389

iran1 - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
من فک می کنم برگشت به دین یعنی مسیحی کردن آمریکا نه اسلامیزه کردن آن و بها دادن بیش از حد به مسلمانان حق هم دارن آنجا کشورشان است نه بخشی از خاک اسلام ولی در مورد نظام سوسیالی مخالفم باید برای آدمایی که کاری ندارن و درامدی ندارن راهی پیدا کرد که مجبور نباشن شب رو در خیابان بخوابن بله اگر همه کار داشتن این حرف درست بود ولی آیا برای همه پول و کار هست؟
یکشنبه 7 شهریور 1389

Black Chador - امریکا - ولدن
arashbehdin - امریکا - اتلانتا . . گلن بک ماهها به همه گفت که در ان روز اتفاق و معجزه خواهد شد. گفت این گردهمایی در عوض کردن تاریخ امریکا یک نقطه شروع خواهد بود. وقتی همه این اشغالهای نژادپرست رو جمع کرد گفت میخواستم بهتون دوتا موضوع ر بگم یکی اینکه از شرکت شریکم سکه طلا بخریدو دوم اینکه برگردید به خدا. بقول دوستم: همه ما منتظر بودیم که مورمن الکلی بهمون بگه چطور با خدامون حرف بزنیم.
دوشنبه 8 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.