وطن فروشی شرم آور تعدادی پانترک در استادیوم آزادی با شعار خلیج ع.ر.ب.ی - ویدیو


وطن فروشی شرم آور تعدادی پانترک در استادیوم آزادی
با شعار خلیج ع.ر.ب.ی


جهت نمایش ویدئو در یوتوب اینجا کلیک کنید.

https://www.youtube.com/watch?v=Gro5uNI-kb4

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
هی بیایید از این میهن فروشان پانترک و پان عرب به نام ملیت و اقوام دفاع کنید. اینها نه قوم ایرانی هستند نه وابستگی به ایرانزمین دارند و تنها هدفشان تبلیغ کورکورانه چرندیات دستگاههای دروغ سازی علی اف و سعودی های جنایت پیشه است. در همین سایت هم یک مشت خائن باج بگیر، قومیتهای ایرانی را میفریبند و جدایی طلبی و عرب پرستی و وهابی پرستی و ترکیه پرستی را گسترش میدهند و عده ای ساده اندیش نیز از اینان دفاع میکنند.
جمعه 5 شهریور 1389

chengiz_khan - روسیه - مسکو
البته خیلی معضرت میخوام خدمت هم وتنانم.ما ملت و مملکتمون هر چی که سرش بیاد مقصر خودمون هستیم و بس .حیف که خون اون تعداد که پایمال شد واسه همچین عرازل خر
شنبه 6 شهریور 1389

venoosi - بلژیک - ورویر
این پانترک یعععنی چی????
شنبه 6 شهریور 1389

zorro.ir - ایران - تهران
اینهم از غیرت بعضی از ...که بخاطر یه بازی فوتبال حاظرند همه چیزشون رو به عربها بفروشن اگه فردوسی عزیز اونجا بود گرز رستم رو میکرد توی ...
شنبه 6 شهریور 1389

IRAN ZAMEN - نروژ - روگنان
کور بابای هر کی جدایی طلب و تازی پرست است است.
شنبه 6 شهریور 1389

Neda02 - کانادا - اتاوا
دوستان یک نفر توضیح می ده جریان چی بود?
شنبه 6 شهریور 1389

ukguy4u - بریتانیا - لندن
خیلی میخواد خر و احمق بود که به فکر تجزیه و کوچک تر کشور باشن و نفرین و لعنت نسلهای بدی رو به جون بخرن همونطورکه ما قاجار رو نفرین و لعنت میکنیم .
شنبه 6 شهریور 1389

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
ایران سوزه ناموس دیر ---- خلیج سوزه تانیش دیر --- اگر ائنو ساتور سوز --- آنا باجی کیمیندیر؟ --- سوزه توپراق ناموس دیر --- سوزه ایران ناموس دیر --- گولاخ ور سن عزیزیم --- سن کی خلیجی وردون --- ناموس سنه گالوب دیر؟؟؟
شنبه 6 شهریور 1389

died_nite - امارات - دبی
ادم چی بگه اخه تراکتورم شدش تیم اینارو باید ببرن به همون تراکتور بندن زمین رو شخم بزند
شنبه 6 شهریور 1389

IranIndia - هند - هند
اولا که تیترش بزرگنماییه.دوما جواب فحش رو باشعردادن.
شنبه 6 شهریور 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
.......پس دلیل سرکوب را همگی فهمیدین.دریغا که ایران ویران شود کنام سوسماران والاغ ها شود.
شنبه 6 شهریور 1389

mssiniur - belarus - بلاروس - مینسک
خرخرشنو میجوم...........о0!
شنبه 6 شهریور 1389

ASSYRIA_POWER - امریکا - مدستو
این همه تهرانیها کشته دادند این ..... نداشتن کاری کنن تا تقی به توقی بخوره همینا ادعای استقلال میکنن.
شنبه 6 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس
نقشه کثیف غرب بعد از شورش ننگین 57 حمایت از جانوران پان تورک پان عربیسم و و است ولی کور خوانده اند این اشغالها باید به وطنشان مغولستان بروند هر کس در محدوده ی ایران که سر در اخور بیگانه دارد گورش را گم کند به هر جهنم دره ای که می خواهد همه ی این نمایشات از سوی ملایان کثافت است.
شنبه 6 شهریور 1389

died_nite - امارات - دبی
ادم چی بگه اخه تراکتورم شدش تیم اینارو باید برن به همون تراکتور بندن زمین رو شخم بزند
شنبه 6 شهریور 1389

iran1 - لوکزامبورگ - ویلتز
انقدر این موضوع چرتیه که ارزش بحث نداره یه مشت حرفای 3 کیلو 100تومنی از زبون یه مشت انسان کم خرد که جامعه ترکشون کرده به نام پان ترک شنیده میشه حرفایی که در دنیای واقعی نه خریدار داره نه به انجام میرسه.ببین اینا دنبال کی راه افتادن ترکیه, ترکیه خودش داره خداخدا می کنه کردها خاکشون تجزیش نکنن ولی کم محل کردن بهترین راه حله ,خرد ایرانی بالاتر از اونه که با یه مشت بی سرو پا وارد جنگ لفظی بشن یه چیزی بگم یادم نرفته من تبریز رفته بودم ماموریت یه تبریزی پیر بهم گفت زمان شاه ترکیه ای ها ماموریت میومدن راه آهن ایران 12 نفرشون جمع میشد چند تا بربری میخریدن با پنیر می خوردن بشون میگفتیم برید بزباش بخورید میگفتن شما شاه تحویلتون میگیره ما هیچی نداریم حالا سوال چرا اون موقع آقایون شعار خلیج عربی نمی دادن, بی وجودن همین
شنبه 6 شهریور 1389

Pezhman - اتریش - وین
خط قرمز ما ایران است.هر خائنی یکپارچگی ایران را نه تهدید که به خطر بیندازد.همه مابا سازمان امنیت همکاری ونخواهیم گذاشت دشمنان فریب خورده راست راست برمام وطنمان کراوقلی بخوانند .ریشه را شناسایی و برخورد اساسی بایدنمود.این خامنه ای باید برود ویک ایرانی ایران پرست جای او رابگیرد.این گناه نابخشیدنی را پاسخی ذیرکانه وظریف وموثر باید داد.خانواده این فریب خوردگان باید کودکان خود راآگاه نمایند.اسلحه روی سرباز وحافظان مرزی کشیدن.یعنی مرگ حتمی.
شنبه 6 شهریور 1389

amordad - ایران - تهران
پانترک های فریب خورده یعنی اگرنام خلیج همیشگی فارس تغییرکند به شما چه می رسد؟واگرروزی ایرانی درکارنباشد شمازیرپای همین عرب ها وان ترک های ترکیه ای و...له خواهید شد!به راستی این عقده ای که درگلوی شماگیرکرده واین چنین ورزشگاه هارامحل تاخت وتازخودساخته اید ازکجاسرچشمه می گیرد؟
شنبه 6 شهریور 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
من معتقدم که این جانوران درصد بسیار کمی از جمعیت آذربایجان را شامل می شوند.
شنبه 6 شهریور 1389

freedom-is-not-free doom - ایران - تهران
من قبلا هم تو بحثی که در مورد کاریکاتور معروف مانا نیستانی پیش اومده بود این نکته رو متذکر شدم که متاسفانه بیشتر هموطنان آذری ما جنبه انتقادی پایینی دارند و زود جوگیر میشن که همینطور که ملاحظه میکنید مثلا به خیال خودشون دارن علیه جمهوری اسهالی شعار میدن در صورتی که دارند حق من و شمای ایرانی رو از خلیج فارس پایمال میکنن!! شعاری، نه کمتر از جنایات عبدالمالک ریکی!!!
شنبه 6 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
من با مجازات اعدام مخالفم ولی خائن به میهن را باید اعدام کرد البته گفتم همه جای ایران وطن فروش داره ولی قطره ای هستن در مقابل اقیانوس مرگ بر میهن فروش از هر نوعش
شنبه 6 شهریور 1389

IRANBOYS - انگلیس - لندن
من از این شعار جیزی نفهمیدم ولی اگر به خلیج فارس توهن شود بدا بهال وطن فروش
شنبه 6 شهریور 1389

دانشور - انگلستان - شفیلد
اول فیلم اون فحش هایی را که طرفداران تهرانی و کرمانی به مردم آذربایجان دادند را لینک کنید بعد این تیتر را بزنید! جواب اون فحشها را که شما سانسور کردید را اینها با شعر دادند. کار اینها غلط اما ریشه را پیدا کنید. انصافتان کجاست؟
شنبه 6 شهریور 1389

Sara_Dokhtare Mashreghi - انگلستان - لندن
من ک متوجه نشدم ائناچئ مئگن انگار ک شعر اتل متل توتوله میخوند ن
شنبه 6 شهریور 1389

mohsen_raja - ایران - تهران
این کثافتهای اشغال نه هواداران تراکتورسازی هستند و نه نماینده مردم اذری زبان ایران! اینهامزدوران جمهوری اسلامی هستند، خودشون هم نمی‌دونند چه ..ی دارن می‌خورن! این نظام نکبت‌بار جمهوری اسلامیه که برای بقا خودش هربار بار سعی می‌کنه به یه طریقی ذهن ملت رو مشغول کنه! تا حالا به اختلافات قومی و مذهبی دامن می‌زد حالا با مشتی اراذل این بازی رو راه انداخته! نباید گول نمایش این حرومزاده‌ها رو بخوریم! نباید به اسم فارس و ترک، کرد و عرب، شیعه و سنی بین همدیگه فاصله درست کرد! تف به روح تمامی عوامل و جیره‌خواران این رژیم که قصدشان نابودی و ویرانی این کشور است!
شنبه 6 شهریور 1389

arashfarnod - کانادا - ونکور
دوستان فریب حیله های کثیف و بی شرمانه حکومت را نخورید اجیر کردن 50 یا 60 نفر برای این حکومت وطن فروش کاری ندارد. و چقدر بدبخت و نادان هستند کسانی که شعار های تفرقه درست کن می دهند. اگر شعار دهنگان شرف داشتند موقعی که در ورزشگاه روی سکو ها نشسته بودند شعار می دادند تا صدای 50000 یک صدا "خلیج همیشه فارس ایران " رامی شنیدند. ولی خوشحال هستم که هر ترفندی حکومت می زند بر زده خودش تمام می شود . امیدوارم برای هر دیدار در هر ورزشگاهی از این به بعد شعار "خلیج فارس ایران" شنیده شود تا تماشاچیان علاوه تشویق تیم مورد علاقه شان یک شعار مشترک نیز داشته باشند.ا
شنبه 6 شهریور 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
بو اشکلر وطن سوز ناموس سوز اذری دیر.ایران بیضیم وطن.اذربایجان منم دیاریمی.بابک خرمدین قهرمانمیض.
شنبه 6 شهریور 1389

aiming - ایتالیا - بولونیا
بابا اینها دارنم می گن که خلیج عرب نمی شه. درسته دیگه گجاش شود وطن فروشی.
شنبه 6 شهریور 1389

raminnikpor - ایران - تهران
این جونها یا نفهمیدند که چی میگن یا اینکه یک برنامه ریزی مفصل در راه داریم با این پان ترکهای وطن فروش . اما عجیب اینه که جمعیتی که اونجا بودند جیکشون در نیومد
شنبه 6 شهریور 1389

30omin - ایران - تهران
zorro.ir - ایران - تهران! دوست عزیز خواهش میکنم هنگامی که از این بزرگان صحبت میکنید؛ بیشتر رعایت کنید. اگر داستانهای شاهنامه را به یاد داشته باشید؛ گویندهء توس درشت ترین مضمونها را به نرمترین و لطیفترین شکل بازگو میکنند.
شنبه 6 شهریور 1389

iranesabz - هلند - آمستردام
اینها تعداد انگشت شماری مزدور طرفدار انتری نزاد و الهام علی اف دیوانه هستند که هدفشان ایجاد اختلاف در بین مردم غیور ایران هست. مردم قهرمان اذربایجان هرگز این وطن فروشان را نخواهند بخشید. زنده و پاینده باد ایران.
شنبه 6 شهریور 1389

saljog - سوئد - استکهلم
نادان هستند به دل نگیریم. منظورشان این است که فارسها افغانی اصل هستند.
شنبه 6 شهریور 1389

hamid_ad - دبی - دبی
https://www.youtube.com/watch?v=yKzAg9oqte8p=CB95C59A95F7EA60playnext=1index=35
شنبه 6 شهریور 1389

anti_taazi - انگلستان - لیورپول
در ابتدا باید اعلام موضع کنم تا کسی‌ برداشت بد نکنه، من عاشق خاک پاک ایران هستم و طرفدار دموکراسی و ۱۰۰% مخالف با گروه‌های جدایی‌ طلب، ولی‌ نمیتونم به خودم اجازه بدم که حتی از شنیدن چنین جملاتی دلخور بشم یا اعتراض کنم چرا که این شعار‌ها متاثر از شعار‌ها و تحقیر‌های بیشماری بود که از جانب طرفداران تیم رقیب سر داده شد، اگر لحظه‌ای خودمون رو جای عزیزان آذری زبان فرض کنیم در جواب تحقیر‌های زشت و زننده‌ای چون "ترک .." (با عرض پوزش) و .. به سر دادن چنین شعار‌هایی‌ اکتفا نمی‌کردیم، حالا شما تحقیر‌ها را در نظر بگیرید و فشار پلیس ضدّ شورش را هم به آن اضافه کنید که با باتوم و . به جان آنها افتاده بودند، حالا معنی‌ شعار برای کسانی‌ که به زبان آذری مسلط نیستند :. دریاچه ی ارمیه و خزر مال ما. خلیج هم مال عرب ها . متأسفم برای فرهنگ و جامعه‌ای که به قدری رو به انحطاط و زوال رفته که برخورد‌های نژاد پرستانه و تحقیر کردن اقوام به استادیم و بازی فوتبال ختم نمیشه بلکه این حرکت عقب افتاده به امری روز مره تبدیل شده که عامل اصلی‌ گرایشات جدایی‌ طلبانه ی اقوام بدل گشته.
شنبه 6 شهریور 1389

anti_taazi - انگلستان - لیورپول
ی‌ شک اگر تحقیر‌ها و شعار‌های نژاد پرستی‌ از سوی هوادران تیم رقیب سر داده نمی‌شد و پلیس ضدّ شورش به جای یورش وحشیانه علیه تماشاگران آذری با تدبیر و درایت سعی‌ در آرام کردن جو ورزشگاه و برخورد با عاملین تشنج و تماشاگر نما‌ها مینمودند هموطنان آذری زبان اینقدر احساس غریبی نمی‌کردند و خود را تحقیر شده و رانده شده نمیافتند، من به شخصه به صبر و درایت این هموطنان آذری آفرین میگویم چرا که هر کس دیگری جای آنها بود به سر دادن شعار اکتفا نمیکرد و از راه خشونت وارد عمل میشد. part 2. متأسفم برای فرهنگ و جامعه‌ای که به قدری رو به انحطاط و زوال رفته که برخورد‌های نژاد پرستانه و تحقیر کردن اقوام به استادیم و بازی فوتبال ختم نمیشه بلکه این حرکت عقب افتاده به امری روز مره تبدیل شده که عامل اصلی‌ گرایشات جدایی‌ طلبانه ی اقوام بدل گشته.
شنبه 6 شهریور 1389

framasons - هند - پونا
الا تهرانیان انصاف کن .... توئی یا من.
شنبه 6 شهریور 1389

mojtaba zareie - انگلسثان - لندن
لعنت به هرکی که این شعار رو گفت
شنبه 6 شهریور 1389

بهدین - آمریکا - نشویل
باید تشریف ببرید تبریز تا ببینید حتی مأمورین دولتی با اکراە حاضرند چند جملەی فارسی در میان ترکی کە تحویلتان میدهند بگنجانند.
شنبه 6 شهریور 1389

persianshadow1 - انگلستان - برایتون
مردشور خودتون و اون تیم نکبت و درپیتتون رو ببره! ندید بدیدهای وحشی بی ظرفیت! .... پانترک یا هر پان کوفت دیگه ای رو به درک میفرستیم. خوشتون نمیاد هررری برید مغولستان پیش جدتون چنگیز! تاریخ جعلی درست کردن خجالت هم نمیکشن. اون ترکیه با اون همه ادعا خودش یه کشور جعلیه که بنیادش براساس نسل کشی بنا شده! شما که عددی نیستید.
شنبه 6 شهریور 1389

Pezhman - اتریش - وین
saljog - سوئد - استکهلم ... به دل نگرفتم.بچه بودن ..بودن.خدارا شکر که نگفتن: ما ایرانیها مغول وحشی هستیم. افغان بودن ننگ نیست. وطن فروشی که عین بی ناموسیگریه ننگ است.
شنبه 6 شهریور 1389

zorro.ir - ایران - تهران
30omin - ایران - تهران.بروی چشم دوست عزیز من شاهنامه را بعنوان شناسنامه هر ایرانی قبول دارم و به فزدوسی بزرگ هم احترام میگذارم اما چیزی زبرتر از گرز رستم پیدا نکردم باید ببخشید
شنبه 6 شهریور 1389

LiliRose - ک - تورنتو
اینا که میگفتن خلیج عرب نمیشه!!!!
شنبه 6 شهریور 1389

Hoja Verde - ایران - تهران
با حرف گربه سیاه (تجزیه طلب) بارون نمیاد.
شنبه 6 شهریور 1389

payam armani - انگلیس - منچستر
جا دارد.وطن برستان ترک زبان ووطن برستان عرب زبان جواب این ناچیزان را بدهند.ترک یعنی ستارخانها.این بی خردان نا دان هستند.جاوید ایران.
شنبه 6 شهریور 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
oghab - فنلاند - هلسینکی و Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ --- ساغ الون قارداشلار. مین ایل یاشاسین ایران و آذربایجان.
شنبه 6 شهریور 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
mohsen_raja - ایران - تهران --- درود بر شما. الحق که واقعیت رو بیان کردید. آخوند چون که قافیه را تنگ می‌بیند می‌خواهد از همان روش اربابش، تفرقه بینداز و حکومت کن، استفاده کند. غافل از اینکه ایرانی‌ هوشمند تر از آن است که او گمان می‌کند. گواه آن، تعداد نظراتی هست که کاربران در اینگونه سایت‌ها در محکوم کردن تجزیه طلبی و خواستن ایرانی‌ یکپارچه و قدرتمند مینویسند. و نمونهٔ واضح تر آن، تلاشی که آخوند میکرد برای اینکه ایرانیان جشن‌های ملی‌ مثل نوروز و چهار شنبه سوری را فراموش کنند. میبینیم که بر خلاف خواستهٔ آخوند، با رونقی بیشتر از قبل انجام میشود.
شنبه 6 شهریور 1389

t.g.tehran - ایران - تهران
بیا.بابا اول قشنگ گوش کنید بعد این بیچاره ها رو محاکمه کنیداین اشکالی که به همه ماوارده بدون پی گیری وکنکاش طرف رو محکوم کرده و می فرستیم سینه دیوار .این بیچاره ها دارن میگن خلیج عرب نمیشه خواهش میکنم اجازه ندید به این راحتی بینمون تفرقه بیندازندترکهای ایران همه گی میدونم چقدر با غیرت هستند تو رو خدا به همدیگه بی احترامی نکنید چرا که به دیگران اجازه میدیم به ما بی احترامی کنند فدای همه ایرانی ها شاد باشین
شنبه 6 شهریور 1389

Parsiran - ایران - تهران
این دری وریا چیه تو سایت زدید؟اینا دارن میگن خلیج عرب نمیشه.چرا الکی جو درست میکنید ؟یه سری هم منتظرن .خجالت آوره واقعاً.ترکی بلد نیستید چرا حرف مفت میزنید؟
شنبه 6 شهریور 1389

سید ابوالقاسم واعظ - اندونزی - جاکارتا
مگر همین ما نیستیم که تا جایی که بتونیم با نژادپرستی به عرب ها و ترک ها و لر ها اهانت می کنیم. خب اون ها هم یک چیزی می گند که بسوزیم. کدوم مملکتی است که مردمش اینجور با هم د باشند. خلاصه که همه مون خ...
شنبه 6 شهریور 1389

aria-aria-nl - هلند - روتردام
یکی که ترکی بلده ترجمه کنه که این اراذل چی میگن اینها مردم باغیرت اذربایجان ایران نیستن اینها یک سری لمپن هستند وبس اینها روز ازادی اذربایجان زمان شاه فقید را فراموش نکنن که ارتش ایران اجازه جدایی یک واجب از خاک ایران را نداد و حتی در جنگ عراق نگذاشتیم وجبی از خاک وطن جدا بشه پس روتون زیاد نکنید و ضر مفت نزنید چو ایران نباشد تن من مباد.
شنبه 6 شهریور 1389

کورش پارسی - امریکا - سانتاباربارا
با درود، دوستان قدیمی تر سایت نیک به یاد دارند که قبل از انتخابات سال گذشته و حدود دو سال پیش چه مصیبت هایی با پان ترکهایی از قبیل پاکزاد، اولدوز، قشقایی، چشمه خلج و.. داشتیم، کسانی که همچون این تماشاگران بر طبل نادانی خود می کوبیدند و سخنانی می گفتند که گشاد تر از دهانشان بود. خوشبختانه شر این افراد از سیمای سایت کنده شد، امیدوارم شر این تماشاگران نیز از صحنه روزگار کنده شود.
شنبه 6 شهریور 1389

ayazz - ایران - زنجان
بهتر است کمی منطقی باشیو بجای فحش و ناسزا که همین رفتارتان باعث بروز این تنش شده ببینید چرا می گویند: اورمو خزر بیزیم کی خلیج عرب لرینکی یعنی دریاچعه ارومیه و خزر مال ماست و خلیج مال عرب ها این رفتار واکنشی ست به جعل و تغییر نام های مناطق مختلف آذربایجان در 80 سال گذشته شما نام دریای خزر من را دریای مازندران می کنید آیا انتظار دارید من از خلیج فارس شما حمایت کنم؟
شنبه 6 شهریور 1389

bidin - ایران - ارومیه
اینها همه براساس سیاست غرب و گروه بیلدربرگ انجام میشه.هدف اونها تضعیف کشورها و در نهایت تشکیل حکومت جهانی زیر سلطه ی خودشونه. اگر اتحاد و یکپارچگی بد بود بیلدربرگ اتحادیه اروپا را تشکیل نمیداد.دوستان علاقمند میتوننددو واژه daniel stulin و bilderberg ,nwo را در گوگل و یوتیوب سرچ کنن. به جای برخوردبا یک مشت نادان باید قلب اقتصادی این گروه رونشانه گرفت. شرکتهای siemens.cocacola,shell, nokia......
شنبه 6 شهریور 1389

raha1984 - المان - هامبورگ
یک مشت  کولی و مهاجرمنگول راه باز و جاده دراز ناراضی هستید برگردید به جایی که ازش اومدید منگولستان ! اینها اراذل و اوباش هستند که اون مردکه کثیف احمدی نژاد باید از دم ببره بالای دار.اینها یک مشت نمک خورده نمکدان شکن هستند زیاد باهاشون روبرو شدم یک مشت بیسواد که حتی نمیتونند دو کلام حرف بزنند وادعای خاک وطن نداشته رو میکنند!
شنبه 6 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
saljog - سوئد - استکهلم . ای پان تورک ننگین اری افتخار کن .به خیانت!!! فارس ایرانیست تو اگر از تبار چنگیز و تیمور هستی همانجا بتمرگ در ضمن به بابا الهام علیوف سلام برسان
شنبه 6 شهریور 1389

ahura - ژاپن - توکیو
شما نوادگان ستار خان و باقر خان هستید ؟ شرم تاریخ بر شما . شما عده ای مزدور و جیره خوار الهام علی اف هستین که نه معنی وطن رو میدونین نه عرق ملی دارین نه شعور سیاسی . لیاقت شما پیشه وریهاست . شما باید تحت لوای داس و چکش در بیایین . شما رو چه به پرچم سه رنگ شیرو خورشید نشان نیاکان ما . من بعنوان یک ترک زبان و آذری تبار از خودم خجالت میکشم که بگم شما هم زبونای من هستین . پاینده ایران با تمام اقوام و کلیت خاکش . درود من بر ترک و لر و کرد و گیلک و مازنی و اصفهانی و شیرازی و کرمانی و ...... جانم فدای ایران .
شنبه 6 شهریور 1389

babak1362 - ایران - تبریز
من در ورزشگاه بودم در مقابل شعار ها و توهین های قوم اقلیت شوونیسم فارس کمترین کار بود بایستی خود ته ران رو آتیش میزدیم :-)
شنبه 6 شهریور 1389

saljog - سوئد - استکهلم
ساده لوحی که این اشخاص مزدور اطلاعات را به حساب مردم اذربایجان گذاشت. رژیم برای اجیر کردن این افراد وعده وعیدها و مبلغ بالایی مصرف مکند تا افکار عمومی را اماده بکند تا که در اینده کشت کشتاری در اذربایجان انجام دهد.این نوع روشها در نقاط مختلف جهان از جمله بالکان و کشور افریکایی رواندا بکار گرفته شده در عرض 3 ماه یک میلیون قوم معین را موفق شدند قتل عام بکنند بدون اینکه واکنشی و مخالفتی از طرف مردم قوم حاکم صورت بگیرد.چون سالها برضد قوم دیگر روی افکار قوم حاکم کار کرده بودند . ما باید خیلی بیدا ر به فتنه رژیم نگاه بکنیم.
شنبه 6 شهریور 1389

milad_v v v - ایران - تهران
aiming - ایتالیا - بولونیا راس میگه. اینا میگن خلیج عرب نمیشه...
شنبه 6 شهریور 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
saljog - سوئد - استکهلم . افغان بودن در افغانستانی که جلال الدین محمد بلخی و ابن سینا را بیرون داده است هزار شرافت دارد بر گرگ پرستی در دشت قپچاقی که معروفترین و مشهور ترین افرادش تیمور لنگ نیم تنه است، قبول داری رفیق؟ :-)
شنبه 6 شهریور 1389

بچه شمرون - هلند - روتردام
البته من میشنوم خلیج عرب نمیشه اما اگه واقعا شعار دشمن شاد کنن دادن فقط فدراسیون بی کفایت میتونه تیم تراکتور رو از لیگ محروم کنه. اما طرفدارای تراکتور خیلی بی کلاسن جدی گفتم با اینکه تیم تراکتور خوب بازی میکنه اما طرفدارای بی کلاسش کاری کردن که زیاد از تیمشون حال نکنیم در کل اینم یه نظر بود دیگه.
شنبه 6 شهریور 1389

omid-free - انگلیس - لندن
اینجور که معلومه فارسها پولشون رو ندادند بدجور اتیش گرفتند چقدر بیچاره و کوچک هستند حالا بر فرض مثال خلیج عرب شماها رو سننه ؟؟ پانترکهای بیچاره
شنبه 6 شهریور 1389

shirzan48 - بلژیک - بروکسل
arashbehdin - امریکا - اتلانت ARTEMIS-SW - فرانسه - .پاریس بهتر نیست بجای اینکه در اینجا چرت و پرت بگید و الدرم قلدرم کنید مرد باشید و بروید در ایران به خدمت این عوضی ها برسید .
شنبه 6 شهریور 1389

observateur - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
شهریاربه این نادانان چنین پاسخ میدهد: . تو همایون مهد زرتشتی و ، فرزندان تو. پورایرانند و پاک آیین نژاد ، آریان. اختلاف لهجه ، ملیت نزاید بهرکس. ملتی با یک زبان ، کمتر به یاد آرد زمان. گر بدین منطق تورا گفتند ، ایرانی نه ای. صبح را خوانند شام و ، آسمان را ریسمان
شنبه 6 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
mohsen_raja - ایران - تهران. خدا را شاهد می گیرم که عین واقعیت را گفتید دوست عزیز. علت را شرح می دهم. دیروز که جمعه بود شب قبلش من خوابی دیدم در رابطه با خلیج فارس می خواستم در اینجا مطرح کنم اما چون مطالب زیاد بود و وقتم را بسیار گرفت و از طرفی موضوع بی ربط بود از نوشتن آن صرفنظر کردم اما در فکرم هضم نمیشد که علت و دلیل چنین خوابی چه بوده تا اینکه این خبر را خواندم و کاملا متوجه شدم جریان از چه قرار است. برای شما و دیگران تعریف می کنم تا بدانند که اینها از سوی خود رژیم برای ایجاد تفرقه بین مردم هستند......
شنبه 6 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
saljog. پانترک اغلو نواده قزاقها! چند وقت دیگر ترکستانی ها و ازبکها و قزاقها باید صف بکشند بروند همان افغانستان کارگری در معادن آهن و روی. تازه اگر هم به شماها کار بدهند. همه این کشورهای صحرایی و خشک آسیای میانه و ترکیه را روی هم بگذاری یک هزارم ایران و افغانستان منابع زیرزمینی ندارند!
شنبه 6 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
....در خواب می دیدم یک ورزشگاه بسیار بزرگ است مانند صد هزار نفری ایران این ورزشگاه در دبی بود تعداد بسیاری از مردم ایران در آنجا جمع شده بودند تا ابی ترانه خلیج فارسش را به اتفاق لیلا فروهر اجرا کند . من متعجب بودم که چه شده ابی اجازه اجرای این ترانه را در آنجا دارد اما از ظواهر امر بر می آمد که دست اندکاران اماراتی خود اجازه اجرا را به او صادر کرده اند . مردم و ابی بسیار خوشحال بودند مراسم به مانند جشن بزرگ و ملی بود. ابی و لیلا فروهر در وسط ورزشگاه روی چهار پایه بسیار بزرگی ایستاده بودند به گونه ای که از هر سو مردم می توانستند آنها را ببینند. لیلا فروهر یک لباس آستین حلقه به رنگ دریای خلیج فارس پوشیده بود که موجهای دریا در روی آن نقاشی شده بود و مواج به نظر می آمد دنباله این لباس که هر چه پایینتر می آمد مواجتر بود و در باد حرکت زیبایی داشت به زمین می رسید. همه مردم می دانستند که لباس او نماد خلیج فارس است و از قصد اینگونه پوشیده که همه حتی کسانی که دورتر هم نشسته اند این نماد و یاد آوری را ببینند دامنه لباسش حداقل اندازه سه چهار متری که تا زمین فاصله داشت می رسید. ....
شنبه 6 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
....ابی بسیار خوشحال و خندان بود و صورتش کاملا نمایان اما صورت لیلا خیلی به چشم نمی آید (تعبیر خودم بیشتر نام فامیل لیلا به عنوان سمبل ایرانیان است و صدایش به عنوان زن ایرانی) هر دو با هم یک صدا با صدای آهنگ ترانه شروع به خواندن کردند بسیار زیبا و مسلط و باشکوه بود ابی سرش را به سمت مردم و هر سو می چرخاند و با شعف و انرژی وصف ناشدنی می خواند و صدای زیبای لیلا همپای ابی می آمد لباسش رقص عجیب و زیبایی در باد داشت مردم در اوج لذت بودند من با اینکه تنها ناظر بوده و در بیرون استادیوم ایستاده کاملا همه را می دیدم و لذت میبردم . تا اینکه ناگهان سر و کله یک عده قلچماق پیدا شد آنها به بهانه های واهی می خواستند با ابی درگیری ایجاد کنند و به این خاطر کل آن جمعیت بسیار بزرگ را به جان هم بیندازند. قیافه هایشان به بسیجی و این قبیل مزدوران نمی خورد اما من در خواب صد درصد می دانستم که آنها از همین گروه و انصار غیره هستند اکثرشان چهار شانه و هیکل بودند و کت اسپورت به تن داشتند و شلوارهای رنگی اما همه دستمال داشتند یا بر شانه ها یا در دستشان.....
شنبه 6 شهریور 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
1)کسانیکه باز الکی مرده باد زنده باد راه انداختن واقعا من موندم اصلا فکر هم میکنند یا همینطوری مثل طوطی دارن حرفهایی که تو مخشون شده تکرار میکنن ...واقعیت این هست که همه انسانها به دنبال زندگی بهتر هستند و واقعیت تلخ هم این هست که امروز ایرانی بودن افتخار نیست و بجز بدبختی فایده ای نداره ایران امروز آلمان غربی یا کره جنوبی نیست که مردم آلمان شرقی یا کره شمالی آرزوی اتحاد با آن را داشته باشند اگر کمی دقت کنید می بینید که جمهوری آذربایجان در این 10 سال به اندازه 100 سال پیشرفت کرده کردستان عراق که تقریبا مستقل شده به سرعت در حال پیشرفت است در جنوب مردم استان نفت خیز خوزستان می بینند که چطور کشورهایی مثل کویت و امارات که مانند آنها عرب هستند و منابع نفتی دارن آنهمه در ثروت و رفاه غرق هستند ولی آنها در اهواز و آبادان حتی آب آشامیدنی سالم هم ندارند { با وجود منابع عظیم نفت و آب در خوزستان}...آن وقت خودتان انصاف بدهید کدام آدم عاقلی در این استانها دوست ندارد که استانش مستقل شود تا سرزمین و خودش فرصت پیشرفت و آزادی را پیدا کند ...
شنبه 6 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
... ریش و پشم هم نداشتند اما بعضی از آنها سبیلو بودند. من با توجه به عمق حادثه ای که در شرف وقوع بود به سمتشان رفتم تا آنها را منصرف کنم عده دیگری از ایرانیان با من با آنها شروع به صحبت کردیم اما متوجه شدیم که عزمشان جزم است و صد درصد در پی اغتشاش کردن. من بیشتر نگران این بودم که جلوی اماراتی ها چه افتضاحی میشود و به آنها ثابت میشود که مشکل از خود ماست. تنها کاری که برای نجات آن جمعیت و بوجود نیامدن حادثه میشد انجام داد دعا کردن بود با نگرانی چشم به حرکت آنها دوخته بودم که وارد جمعیت شدند و به وسط ورزشگاه رفتند صدای جمعیت کم کم در می آمد به سمت ابی رفته و او را پایین کشیدند تا دست به یقه شوند. جمعیت در حال انفجار بود و هر لحظه امکان آن میرفت که همه به وسط هجوم آورند و درگیری وحشتناکی صورت گیرد. عده ای که اطراف ابی را به حمایت گرفته بودند با این عده دست به یقه شدند یک نفر در این بین کشته شد ....
شنبه 6 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
...اما ابی با متانت و درایت هر چه تمامتر شروع به صحبت کردن با آن قلچماقها شد . و با اینکه زد و خورد و کشته هم درگیری داده بود توانست غائله را بخواباند از سویی هم در بلندگو خطاب به مردم میگفت آرامش خودتان را حفظ کنید موضوع مهمی نیست. وضعیت به گونه ای شد که قلچماقها از همان راهی که آمده بودند باز گشتند ابی هم دوباره به بالای سکو و یا همان چهار پایه بلند رفت و مردم هم تلاش کردند آرام گرفته بر اعصابشان مسلط شوند و جشن دوباره برقرار شد و مردم شادی کنان هم خوانی می کردند منهم که نصفه عمر شده بودم از خوشحالی نفس راحتی کشیدم.
شنبه 6 شهریور 1389

*پسر شجاع* - ایران - تهران
2) البته آرزوی من ایران آباد و متحد هست و بسیار امیدوارم که مردم ایران آخرین مرحله رسیدن به آزادی و پیشرفت { جدایی دین از سیاست } را با سرعت طی کنند ولی در شرایط ایران امروز میتوان درک کرد که در استانهای غربی چرا شعار استقلال طلبی گروهی بلند هست و توهین با آنها بیشتر کمک به آنها برای رسیدن به هدفشان هست...
شنبه 6 شهریور 1389

vahid1230 - ایران - ارومیه
واقعاً کارشون از رو فکر نیست ولی توجه داشته باشین از این نوع اراذل همه جا هست، تو استادیوم آزادی، شمال جنوب همه جا، اینا اراذلن پان ترک هم نیستن، شما ازشون در مورد زیونشون بپرسی چیزی نمیدونن که بگن، سیاست و این حرفا هم هالیشون نیست دقیقا مثل اون اراذلی که فقط برا فحش دادن میرن آزادی، تو ایران هم که با فرهنگاش از تو خونه فوتبال میبینن، پس دوستان تند رو بحث تاریخ و مردم آذربایجان و این حرفا رو از رو یه عده کم خرد قضاوت نکنن
شنبه 6 شهریور 1389

ostajloo sadeghi - ایران - تهران
زمانی این شعار داده شد که فارسها شعارمیدادند . تورکه صداش درنمیاد, صدای ار ار نمیاد!!!
شنبه 6 شهریور 1389

Dadar2010 - ایران - تهران
خطاب به مسئولین سایت . چرا جو سازی میکنید ؟ دارند میگویند .. خلیج عرب نمیشه ... جمله ی اول مفهوم نیست ولی جمله ی دوم را که از نام خلیج استفاده میکنند را با دقت گوش کنید . این را من که آذری نیستم هم میتوانم بفهمم .
شنبه 6 شهریور 1389

Dadar2010 - ایران - تهران
با لهجه میگویند : Khalij Arab nAmishe . میشه با نمیشه خیلی فرق میکنه ها ا ا ا
شنبه 6 شهریور 1389

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
aiming - ایتالیا - بولونیا LiliRose - ک - تورنتو t.g.tehraParsiran - ایران - تهران -- n - ایران - تهران -- milad_v v v - ایران - تهران ،دوستان گرامی جمله ای که اینها میگن هستش: "خلیج عرب لرین کی" اینجوری نوشتم که قابل هضم باشه خلیج و عرب که مشخصه اما همین قسمت "لَرینکی" خلیج رو "برای" عرب ها میکنه!!!. در ضمن ربط دادن هر چیزی به چیز دیگه (حتی اگه کاملا بی ربط هم باشه) و نتیجه گیری کردن در بعضی تبریزیها هست متاسفانه ( نه همشون)
شنبه 6 شهریور 1389

abbasssamimi - ایران - تهران
سلام. من چیزی از این فیلم متوجه نشدم. چون ترکی بلد نیستم فقط بعضی از دوستان ترجمه کرده بودن. ولی میدونم خیلی از دوستان و همشهریان محترم قبل از این که معنی این حرفها و دلایل گفته شدن این مطالب رو بدونن نظرات مخالف هم وطن هامون گذاشتن. فقط با یه تیتر خبر جنجالی این همه بی احترامی شد.
شنبه 6 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
shirzan48 - چی چی؟ قره قروت؟! معلومه خیلی مشغول پختن و شستن هستی خاله باجی!
شنبه 6 شهریور 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
چطور آدم بیست و چهار ساله ای هستی که به اندازه چهارده ساله ها هم از بلوغ عقلی بهره ای نبردی رفیق؟ واقعا خیل سخت هست برای شما که بفهمید مشکل ایران فارس و ترک نیست بلکه استبداد و خفقان مذهبی است؟ واقعا توانایی نداری که بفهمی از این بلبشو ترک و فارس تنها آخوند هست که از آب گل آلود ماهی های چاق و چله می گیرد؟ :-)
شنبه 6 شهریور 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
babak1362 - ایران - تبریز - ayazz - ایران - زنجان . خلیج پارس اسمی تاریخی است و یادگار پدران ما و شماست جای تاسف است که نااگاهی بعضی باعث اهانت شده اما فقط فکر کن شاه اسماعیل زنده بودو این چیزها را میدید (شاه اسماعیل اهل اردبیل بود). مگر نه اینکه اقای خامنه ای ترک است بیشتر مسئولان این مملکت ترک بوده اند. اصلا ترک با فارس چه فرقی دارد? شما که اینجا کامنتتان را به پارسی نوشته اید. پس فارس هستید!! من هم ترکی بنویسم میشوم ترک!!/" همین!
شنبه 6 شهریور 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
babak1362 - ایران - تبریز - ayazz - ایران - زنجان . خلیج پارس اسمی تاریخی است و یادگار پدران ما و شماست جای تاسف است که نااگاهی بعضی باعث اهانت شده اما فقط فکر کن شاه اسماعیل زنده بودو این چیزها را میدید (شاه اسماعیل اهل اردبیل بود). مگر نه اینکه اقای خامنه ای ترک است بیشتر مسئولان این مملکت ترک بوده اند. اصلا ترک با فارس چه فرقی دارد? شما که اینجا کامنتتان را به پارسی نوشته اید. پس فارس هستید!! من هم ترکی بنویسم میشوم ترک!!/" همین!
شنبه 6 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
saljog - سوئد - استکهلم . اگر شما ریگی در کفش ندارید چرا با شعار فارس افغانی اب به اسیاب ملا می ریزید و جنگ قومی را رواج می دهید?????همین شعارهای خطرناک بهانه به ملای بی پدر مادر می دهد برای بقا و سرکوب/ جوک را هم بهانه قرار ندهید اولا در همه ی کشورها هست ثانیا زشتترینش در باره ی گیلانیهاست چرا انها از ستم ملی دم نمیزنند اذر ابادگان مهد دلیرانی چون ستارخان باقرخان و کسروی بوده بیندیش که با این شعار اب به اسیاب که می ریزید!!!!!!در ثانی ملا هنگام اعدام قومیت را در نظر ندارد دکتر با شرف تبریزی یکسان با جانباختگان از نقاط دیگر کشور!!!!!
شنبه 6 شهریور 1389

ARTEMIS-SW - فرانسه - پاریس
shirzan48 - بلژیک - بروکسل تو یکی ساکت مزدور !!!!!ملایان و اسلامت میهن را از امثال من دزدیدند تو برو که عاشق این دین هستی فضولی موقوف...
شنبه 6 شهریور 1389

siya48 - آلمان - کلن
bidin - ایران - ارومیه. آفرین به فهم و شعورت....دقیقا اینطوره..ولی‌ من به عنوان یک آذری سالها در تهران زندگی‌ کردم.ولی‌ هیچوقت از یک آلمانی‌ یا انگلیسی‌ کلمه ایی به اسم خ.ر نشنیدم،اگر هم شنیدم از کسانی‌ شنیدم که اسم هموطن رو خودشون گذشتند...پس عزیزانی که به قومیت‌های دیگه ایرانی‌ توهین میکنند،،باید انتخاب کنند...آذربایجان یا ایرانیه یا نه ،اگر ایرانیه پس این توهینها چه معنی داره،،اگه هم ایرانی‌ نیست پس چرا از جدایی آذربایجان ناراحت هستند.ملت آذربایجان همیشه برای سربلندی ایران کوشیده،و همیشه هم تحقیر شده،ولی‌ من حاضرم به تمام مقدسات جهان،قسم بخورم،در صورت کوچکترین تعرض خارجی‌ به خاک ایران یا به آبهای ایران،همین ملت آذربایجان دوشادوش هموطنان دیگشون پاسدار پرچم ایران هستند.ولی‌ با توهین‌هایی‌ که ریشه از بیگانه و توسط هموطنان بهشون می‌شه،جدایی آذربایجان از ایران حتی راحتر از جدایی تار مو از هم خواهد بود..اگر هم تا الان جدا نشده به دلیل وجود وطن پرستانی هست که داخل آذربایجان همیشه قلب و روحشون با ایران پیوند خورده....
شنبه 6 شهریور 1389

milad_v v v - ایران - تهران
اگه گوش کنین شایدنظر Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ هم درست باشه...
شنبه 6 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
دانشور - انگلستان - شفلید دوست عزیز گیرم به انها توهین شد ایا باید وطن فروشی کنند یا میتوانند جوابشون رو مثل خودشان بدهند این شعاری که دادند توهین به تمام ملت ایران وحتی اذری ها است
شنبه 6 شهریور 1389

niagara - ایران - تهران
persianshadow1 - انگلستان - برایتون فعلا که تو گورتو گم کردی رفتی ماییم که با حکومت چنگیزی اینجا سرو کله میزنیم.بیسواد اصلا معلومه چه .. میزنی؟ترکیه یه کشور جعلیه!صیغه کشور جعلی هم از جنابعالی صادر شد؟تا وقتی که تبعیض قومی رو کسایی مثل جنابعالی دامن میزنید همینه که هست!دیر نیست که ایران هم مثل روسیه 100 تیکه بشه حالا شما به جفنگیاتت ادامه بده.اینم بدون که کلوخ انداز را پاداش سنگ است.اهالی فارس زبان توقع نداشته باشند هر توهینی بکنن و به اسم وطن پرستی دهن بقیه رو ببندند.اگه ترک و کرد ایرانین پس در شان ایرانی باهاشون رفتار کنید و اگرنیستند چرا ناراحتید که بخوان به ترکیه یا مغولستان بپیوندند؟شما که روی قوم یاجوج و ماجوجم سفید کردین
یکشنبه 7 شهریور 1389

senator7 - آلمان - برلین
همه اش تقصیر این فارسهاست اگر فارسها مهمان پرست نبودند و اینها رو مثل همان ترکهای عثمانی که غیرترکها را قتل عام کردند قتل عام میکردند حالا اینجوری زیر پرچم عرب سینه نمیزدند، حالا شاکی بشید که چرا واسه اینها جوک میسازید.
یکشنبه 7 شهریور 1389

senator7 - آلمان - برلین
ayazz - ایران - زنجان خزرها مردمانی بودند از نژاد زرد مانند مغولان زندگی چادرنشینی داشتند و در آسیای مرکزی نزدیک دریای مازندران زندگی میکردند که بعدها شهرنشین شدند بعضی ها معتقدند که همان عجوج و ماجوج هستند اینها بعد از اسلام به دلیل مهاجرت یهودیان به دین یهود درآمدند و در زمان جنگهای صلیبی از بین رفتند ودر اقوام دیگر ادقام شدند.
یکشنبه 7 شهریور 1389

farzad_s - ایران - تبریز
alireza.ch - سوییس - نوشاتل ---اجداد ما با عربان سالیان سال مبارزه کردند وچندین صد هزار عرب کشتند وتا خون آخر مقاومت کردن که قلعه بابک سمبل مقاومت ماست اگر مردم آذربایجان را قبول نداری میتوانی در افغانستان عضو گروه طالبان شوی---------- این افرادی که شعار خلیج ع..رب..ی میدهند از یک جایی شارژ میشوند و همچین کسانی رو من در شهر خودم تا حال ندیدم وتجزیه طلب ها در اقلیت اقلیت هستن ولی بازم یک عده میان وبه آذری ها توحین ونسبت های ناروا میدن
یکشنبه 7 شهریور 1389

آروین - ایران،گیلان - رشت
ayazz - ایران - زنجان. دریای خ ز ر تورا؟؟؟عجی رویی دارین شما تورکها...نام رسمی بین المللی و تاریخی این دریا همواره دریای کاسپی است یا همون کاسپین...تازه اسامی دیگر این دریا هم همگی به مناطقی در شمال کشور اشاره میکنه مثل دریای گیلان،دریای مازندران،دریای دیلم و...چه واسه خودشون بذل و بخشش هم میکنن...
یکشنبه 7 شهریور 1389

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
درد و بلای همه میهن پرستان تو ملاج الاغهای نوکر دماغ علیف پان خریسم. درود به همه کسانیکه در بالا با کامنتهای خود شرف ایرانی را به نمایش گذاشتند با انکه از بعضی ها هم خوشم نمی اید ولی مجبورم در اینجا بهشان درود بفرستم.بجز این بچه مغول دانشور .. /انگستان شفیلد همه کامنتهایشان نشان از شرف است و خوب است که بعضی ها که متخصص فحش هستند ابتدا کامنت دیگران را بخوانند بعد تهمت بزنند
یکشنبه 7 شهریور 1389

farhad1124 - امارات - دبی
یه روزی میرسه که یه تهران تا شیراز با ماشین بخایم بریم باید 3 تا ویزا بگیریم اونوقتش همین نسل حاضر همین حضراتی که الان نمونش تو همین وب سایتن انگشت حسرت میگزن که ای داد کاش به جای پیچیدن به پر و پای اعتقادات مردم کمی به وحدتشون فکر میکردیم///نقشه تجزیه ایران 70 سال پیش آماده شده توسط کشور عزیز دل هر چی فراریه انگلستان،عامل خارجی تجزیه که حی وحاضر تحویل بگیرید عامل داخلیشو حزب آزاد سازی الاهواز،دارودسته مستر علی اوف پانترکیسمها،کردهای ایران،بلوچها مگر که معجزه ای بشه که از این ملت عشق سوسانا و جومونگ و قشر فرهیخته که کاری جز انداختن تقصیرها به گردن این و اون ندارن چه انتظاری میشه داشت///بعد از جنگ سوم جهانی وقتی که خاک ایران خانوم بیچاره یه بار دیکه مزه سوختگی رو چشید اونوقت تازه باید دست به اسلحه ببریم برای وحدت ایران دوباره ایرانی علیه ایرانی تاریخ همیشه تو این کشور در حال تکرار شدنه - فقط میتونم آرزو کنم این اتفاق نیفته و بگم هرگز مباد آنروز و به خودم امید بدم که مگر این جنبش سبز یه کاری کنه.
یکشنبه 7 شهریور 1389

ukguy4u - بریتانیا - لندن
babak1362 - ایران - تبریز. یک کلمه یاد گرفتین شوونیسم اصلا نمیدونید معنیش چیه. اونهایی که علیه ترکها حرف زدن .. بودن این دلیل نمیشه که همه فارسهای یا ایرانی ها رو مسئول دونست و فحش داد تو همه قشر و طبقه ای بی شعور و احمق پیدا میشه حتی توی تحصیل کرده ها اما از قدیم گفتن شنونده باید عاقل باشه .
یکشنبه 7 شهریور 1389

sheyvar - ایران - تبریز
نمونه فارس محترم :. persianshadow1 - انگلستان - برایتون تا شما ها هستین ایران درست نمیشه
یکشنبه 7 شهریور 1389

omid-free - انگلیس - لندن
babk1362ایران-تبریز این جوجه پانترکها اگه جرات داشتند به زبان رسمی کشور که فارسی هست زر زرشون رو میکردنند اونوقت بود که میدی اگه یکی از این جوجه ها زنده از استادیوم میرفت بیرون . جوجه تو هنوز تنت به تنه فارسها نخورده که جفنگ میگی
یکشنبه 7 شهریور 1389

h.k - دانمارک - اودا
پان ترک وپان فارس هردو س.....له.ایرانی باید شعور داشته باشد.وتوهین به هم نکنند. جریان چیز دیگرئ است. که دراینده مینویسم.فعلن فرصت ندارم.
یکشنبه 7 شهریور 1389

ali baranpooryan - برزیل - سانتوز
اینا همه ترکن
یکشنبه 7 شهریور 1389

ben 15 munich - المان - مونیخ
siya48 - آلمان - کلن دوست عزیز من هم با شما کاملا موافقم بااینکه اذری نیستم ولی خیلی دوستهای با معرفت اذری دارم و من هم در باره توهین و یا تحقیر کردن کلا مخالفم و حرف شما هم صحیح است زنده باشی .
یکشنبه 7 شهریور 1389

ahura - ژاپن - توکیو
Dadar2010 - ایران - تهران . اینا میگن دریاچه ارومیه و خزر مال ما ، خلیج (همیشه فارس ) هم مال عربا . این کجاش میگه که خلیج ، ع...ر...ب نمیشه ؟ خوبه گفتی که ترک زبان نیستی ، همونطور که بالا هم عرض کردم ، من به عنوان یه ترک زبان از اینهمه وقاحت عرق شرم به پیشونیم نشست . مرگ بر جدایی طلب و ماله کش . تک تک یا خته های تنم فدای وجب به وجب خاک ایران با تمام قومیت ها و اقلیتهای دینیش . از بلوچ و کرد و لر و ترک و گیلک و مازنی و اصفهانی وشیرازی و مشهدی و کرمونی و .....گرفته تا شیعه و سنی و بهایی و مسیحی و زرتشتی و کلیمی و ....
یکشنبه 7 شهریور 1389

minna - فنلاند - هلسینکی
راستش من تو این ویدئو شنیدم که میگفتن " تیر و تفنگو تیشه , خلیج ع..ر..ب نمیشه. حالا اگه قبلش یا بعدش یکی اسم جعلی اورد رو من دیگه نشنیدم . ولی کلن خاک بر سر تجزیه طلبها و اخوندا و بسیجیها
یکشنبه 7 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
Sara_Dokhtare Mashreghi - انگلستان - لندن / درود بر تو ای تیکرو خیلی خوب امدی , والا تا قبر اااا , منم نفهمیدم مثل اینکه میگفتن (نونو پنیرو تیشه خلیج ع..ر..ب نمیشه) خوب اینو که اینها میگفتن پس توهین به خلیج فارس کجاش بود ؟
یکشنبه 7 شهریور 1389

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
siya48 - آلمان - کلن. ایرانی ایرانیه.. هرکی با هر زبون و قومیت و دین و حزبی که داره زمان حمله عراق مگه کسی رشتی و مشهدی و کرد و لر و تهرانی و سیستانی میشمرد؟؟ آذری ها هم مانند بقیه منت نداره برای وطن کاری کردن
یکشنبه 7 شهریور 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
farzad_s - ایران - تبریز . کلی گویی که مساله ای را حل نمی کند. مردم آذربایجان را قبول نداری هم شد حرف حساب پسرجان؟ مگر آذربایجان را می توان نفی کرد؟ منتها چند عبارت خنک و لوس و بچکانه ابزار دست پان ترک جماعت شده است که چون تکیه گاه آنهاست من از همان ابزار برای تعامل استفاده می کنم. یکی این عبارت شوونیسم که از هر صد تا ترک یکی هم معنای آن را نمی داند و دیگری «گرگ»:-) به هر حال من هم قبول دارم که اینها جمع اندکی از آذری ها را شامل می شوند اما بد نیست شما هم بدانید که طالبان فارس نیستند بلکه پشتون هستند همانطور که آذری ها هم ترک قپچاقی و مغول نیستند هر چند اصرار دارند که خود را از ایشان بدانند :-)
یکشنبه 7 شهریور 1389

bidin - ایران - ارومیه
siya48 - آلمان - کلن. درود برشرف و غیرتت. دوست من هر کسی در زندگی ناملایمات و سخنان نسنجیده بسیاری شنیده .خوبه که در اینجور مواقع با خودمان بیاندیشیم که گوینده کیست! شما تا بحال چند بار فحش و توهین از یک پزشک ,اندیشمند, هنرمند و یا هرکس دیگه ای که شخصیت خانوادگی و متانت داشته شنیدید? در جامعه همه جور ادمی پیدا میشه. نباید اعمال یک سری اراذل رو به حساب همه گذاشت. اینجور افراد ممکنه روزانه صدها کلمات رکیک رو حواله دیگران کنن ولی ما به خاطر حساسیت های سازمان یافته ای که ایجاد شده فقط اون 1% رو که مربوط به قومیتهاست پررنگتر ببینیم. بهتره اجازه بدیم هر کس در همان دنیایی زندگی کنه که ذهنش قادر به ساختن و تصور اونه و پاسخش را هم از کسی هم مرتبه ی خودش بگیره. نباید به خاطر حرف چند نفر که ذست چپ و راستشون رو از هم تشخیص نمیدن دنیا رو به اتش کشید.
یکشنبه 7 شهریور 1389

odin - بلژیک - انتورپن
تمام اینها نقشه و برنامه اطلاعات رژیمه. چطور در استادیوم یک شعار علیه رژیم و ا.ن و خ.ر بدن میریزن همه رو با دستبند و پابند میبرن اما یهو اینقد دموکرات و ازادی شده که علیه تمامیت خاک کشور شعار داده بشه و اقایون هم بشینن نگاه کنن؟!!! نه اقاجان رژیم فهمیده رفتنیه، این پیام بود بوطن پرستها که اقایون ارازل اوباش خودشون رو میتونن با هر شعاری حتا تجزیه ایران بفرستن تو خیابون. این اخرین سلاح رژیم در مقابل ایراندوستهاست که ما را با اون تهدید کنه و بگه اگه من نباشم مملکت رو تقسیم میکنم و نابود میکنم. اما خواهیم دید این وسط کی نیست و نابود میشه و دودمانش هم به باد میره. قول میدم اینو.
یکشنبه 7 شهریور 1389

farzad_s - ایران - تبریز
siya48 - آلمان - کلن----کاملا با نظرتون موافقم---یک عده معدود در ظاهر ضدعرب ووطن پرست هستن ولی در سخن وعمل بدتر از اعراب بر فرهنگ ومردم این سرزمین میتازند وغرور وکینه وعقده در سراسر وجودشان لانه افکنده و در فکر بروز حالات درونی خود هستند و چاره ای جز توهین به ملت فهیم وغیرور آذربایجان و شمالی وکردو.. نمییابند ---نژادپرست و زبان پرست دشمن ایران وایرانی است و کران ایران تا به آنجایی می‌رسد که در آنجا آیین ایرانی مانند نوروز وچهارشنبه سوری و.. را جشن می گیرندیعنی فراتر از مرزهای کنونی ایران.
یکشنبه 7 شهریور 1389

Larkiden - لوکزامبورگ - لوکزامبورگ
ayazz - ایران - زنجان. شما جوری اینجا کامنت گذاشتی انگار سخنگوی این گروه هستی.. هرچی هستی دوست خوبم بدون "خزر" ها یک قوم یهودی ساکن شمال دریای مازندران یا همان دریای خزر بوده اند که هیچ ربطی به آذربایجان و آذربایجانی ندارند حالا چرا شما اون رو میخواهی بنام بزنی نمیفهمم. همونطور که گفتم گاهی یه چیزهایی رو بهم ربط میدین که اصلا نمیتونه بهم مربوط باشه...این رو هم فراموش نکن دوست خوب؛ اینقدر برای ما و برای شما نکن.. ایران برای همه ایرانی هاست خودت رو از چی جدا میکنی؟ از ریشه ات؟
یکشنبه 7 شهریور 1389

inoo1 - هلند - آمستردام
سالها ست که رژیمهای پهلوی و مولایان تدریس به زبان ماتی را قدغن کردهاند اسمهای جغرافیای ترکی را عوض کردهاند/اسم گذاری به زبان مادری را قدغن کرده اند/توهین به ترکان آذربایجانی جزی از فرهنگ والای ایرانی شده /در مقابل این همه ظلم بی ادبی سکوت بوده و تایید حالا هم ما به نژاپرستی آریایی نه میگیم،به توهین نه میگیم،اگر این انسانه واقعا انسان هستند واقعا نژادپرست نیستند به دولت فشار بی آورند زبان نرکی را رسمی کنند/اسمهای جغرافیای عوض شده را به اورژینال خود برگردانند/حالا در مقابل یک خلیج ع....ر.....ب این همه حساسیت نشان می دهید چرا در مقابل تعویض هزاران اسم جغرافیای در آذربایجان سکوت می کننید این دو روی چیست/آیا دو روی هم جزی از فرهنگ والای آریایی است/
یکشنبه 7 شهریور 1389

amir-amir - کانادا - تورنتو
چند جور متفاوت این ویدئو تفسیر شد که با همدیگر همخوانى ندارد......بوى تفرقه بد جورى مشام را آزار مى دهد٬ چیزى که واقعىت تلخ است بعضى ایرانیان احترام و حب جوامع دیگر ایران را ندیده مى گیرند و غافل از این مسئله تجزیه و جدائى هستند که بعضى دوستان در اینجا به خوبى تفسیر کردند. با توجه به سیاست ابلهانه جمهورى اسلامى که عاشق ماجراجوئى است و مدام بر طبل جنگ مى کوبد ممکن است که جبهه غرب یک پارچه شوند و تمامیت ایران را مورد خطر قرار دهند
یکشنبه 7 شهریور 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
دوستان.من خودم اذری هستم وترک زبان .ولی در زمان بابک خرمدین اذربایجان ترک زبان نبوده .زبان ترکی به هم میهنان اذری تحمیل شده.همانطور که زبان عربی به جنوبیها تحمیل شده البته نه همه.پس پاینده باد ایران وایرانی.و پیروز باد قوم پارس.ودر حال حاضر تمامی کشورهای عربی وترکی حتی تصور قدرت نظامی ایران را نمی توانند بکنند.
یکشنبه 7 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
farzad_s - ایران - تبریز دوست عزیز وقتی بعضی از کامنت گذارها دارای ویروس شوونیسم هستند چه باید کرد.
یکشنبه 7 شهریور 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
inoo1 - هلند - آمستردام --- هم میهن عزیزم، اگر در آذربایجان یا هر استان دیگر کشور، تدریس هم به زبان محلی باشد، پس زبان فارسی را در کجا بیاموزیم؟ در منازل و کوچه و بازار که همه جا با همان زبان معمول محلی گفت و گو میشود. آیا یک مملکت احتیاجی به یک زبان مشترک ندارد؟ یا اینکه پیشنهاد می‌کنید زبان آذری را در همه جای کشور جایگزین زبان فارسی کنیم. آیا ساختن جوک برای هر قومی دلیل بر نژاد پرستی‌ دیگران است؟ اگر برای هر لطیفه که برای اقوام ایرانی‌ میساختیم، آنها از آن پیراهن عثمان میساختند و تجزیه طلبی میکردند که ایران هزار پارچه شده بود. من شخصاً آذری هستم و از شنیدن هر نوع جوکی لذت میبرم. اگر به خودمان نتوانیم بخندیم، نتیجه این میشود که آخوند وادارمان می‌کند که همواره اشک بریزیم.
یکشنبه 7 شهریور 1389

saeedgilan - ایران - گیلان-رشت
ayazz - ایران - زنجان . اسم اصلی دریا کاسپین بوده هست و خواهد بود خوشبختانه به جز چند کشور در پیت همه کشورهای درست و حسابی از اسم زیبای کاسپین برای این دریا استفاده می کنند.
یکشنبه 7 شهریور 1389

babak1362 - ایران - تبریز
شوونیسم در معنای اصلی و ابتدایی آن، یک نوع میهن پرستی افراطی و ستیزه جو، و یک ایمان کور به برتری و شکوه ملی است. با بسط معنا، شوونیسم طرفداری مفرط و غیرعقلانی به نام هر گروهی که کسی عضو آن است را شامل می شود، خصوصاً هر وقت طرفداری، کینه و بداندیشی نسبت به گروه رقیب را شامل باشد یعنی این جوجه ته رانی ها که خودشون رو برتر از هر قومی میدونن که با دیدن چند تا بسیجی و مامور فوری میزنن به چاک..یا حسین میر حسین شیخ حسین حاج حسین مش حسین :--)
یکشنبه 7 شهریور 1389

ayazz - ایران - زنجان
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا طوری حرف می زنی انگار فقط ایران کشور چند قومیتی ست؟ مگر در کانادا دو زبان رسمی وجود ندارد؟ مگر در سوئیس دو زبان رسمی وجود ندارد؟ حالا زبان رسمی نخواستیم مگر در اعلامیه حقوق بشر ننوشته است هر کودکی حق دارد تحصیلات ابتدایی را به زبان مادر اش بخواند؟ شما حتی نمی توانید بپذیرید ایران کشور چند قومییتی است انگلیسی زبان رسمی جهان است ولی زبان مشترک نیست زبان مشترک یعنی توهین به تاریخ و زبان های دیگر ببینم دوست عزیز آیا می دانستی سرود ملی اسپانیا بی کلام است بخاطر احترام به زبان های دیگر در اسپانیا؟. در ضمن هرگاه نام های کوه ها و روستاها و شهرهایی که طی 80 سال گذشته در آذربایجان فارسی کرده اید را به نام های اصلی برگرداندید من هم از خلیج شما دفاع می کنم
یکشنبه 7 شهریور 1389

babak1362 - ایران - تبریز
iranianuk از اینکه کامنتمو ثبت کردین ممنونم آخه قبلا یه کم کم لطفی میکردین.عرض کنم ما ترک ها تجزیه طلب نیستیم .وطن فروش بودنمون رو هم به تاریخ وا میگذاریم.من در ورزشگاه بودم تمامی هواداران پرسپولیس به ما و قومیت ما هویت ما زبان ما خانواده ما توهین کردن این بار اولشون نبود بار آخرشون هم مسلما" نخواهد بود هیچ یک از ارگانهای دولت های احمق پیشین و بد تر از احمق امروز به این مسئله رسیدگی نکرده و نمیکنه در نتیجه خودمون دست به کار میشیم
یکشنبه 7 شهریور 1389

elshentebriz - ایران - تبریز
آقای odin - بلژیک - انتورپن . تحلیل شما کاملا اشتباه و ببخشید کاملا بچه گانه است گناهی هم ندارید چون بیرون از کشور تشریف دارید یا اینکه نمیخواهید قدرت حرکت ملی آزربایجان را درک کنید . آخه پیر خوب در هر بازی بیش از 10 نفر از ما را دستگیر میکنند با باتوم وحشیانه حمله میکنند آنوقت شما در بلژیک نشسته ای داری تئوری میبافی ؟ مثل اینکه یادت رفته ما برای این حرکت در سال 85 17 شهید داده ایم آخه شما فارسها که جرات ندارید برید ورزشگاه شعار سیاسی بذهید چرا .. خودتان را به جای دیگه ای بست میدهید؟.
یکشنبه 7 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
m.mohajer - توی وهابی سعودی پرست باید هم جانبداری پانترکها را بکنی. بیشتر ایرانیان آزادیخواه و میهن پرست هستند، و این دقیقا آن چیزی است که نمیتوانید ببینید. حالا هر واژه ای میخواهی بکار ببر، مهم اینست که ایرانیان از شما متنفر بوده و جایی در میان انها ندارید.
یکشنبه 7 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
inoo1 - هلند - آمستردام. عزیزم اشکال از دولته که نمیتونه فرهنگ برادری و اتحاد ایجاد کنه ما دارای یک فرهنگ مشترک ایرانی هستیم . در داخل این فرهنگ خورده فرهنگهای رشتی وترک و شیرازی و مشهدی ......وجود داره گرچه خود بزر بینی بعضی از این خورده فرهنگها دیگران رو ناراحت میکنه ولی نباید بخاطر غرور یک عده خودبزرگبین خواهان تکه تکه شدن کشورمون باشیم . شما کدوم و میپسندی برادر کشی در یوگسلاوی و شوروی ثابق یا اتحاد دو المان
یکشنبه 7 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
ترکی که یه زمانی حتی در اذربایجان هم صحبت نمیشد الان بشدت رشد کرده و به قولی بی خونریزی تهران رو هم تسخیر کرده خیلی از اذریها اصلن فارسی بلد نیستند فکر نمیکنی بی انصافی باشه بخاطر عوض شدن چندتا اسم جدایی طلب شدن اسم خیلی از شهرها و خیابونهای ما رو عوض کردن همین خراسان ما رو تکه تکه کردن اسم یه تکه شم گذاشتن خراسان رضوی به قول بهرام مشیری شرم اوره
یکشنبه 7 شهریور 1389

h_doost - ایران - تهران
مسئله خیلی ساده است،به ترکها توهین کردند،ترکها اینچنین جوابشون دادنددر ضمن اون آقایونی که میگند زبان تورکی یک زبان تحمیلی به آذربایجانیهاست باید خدمتشون عرض کنم که دوره این حرفها و بحث آسیمیلاسیون ملتها خیلی وقته گذشته،دیگه این دروغها رو نمیشه به ملتها تحمیل کرد. الان عصر حقوق بشر و تعیین سرنوشت ملتها به دست خودشونه.
یکشنبه 7 شهریور 1389

IranIndia - هند - هند
در روز مذکور بیش از 30 هزار نفر از قوم فارس طرفدار تیم پیروزی تهران سخیف ترین و شنیع ترین ناسزاها و دشنام ها را نثار هموطنان ترک و آذربایجانی خود کردند. همین ناسزاها نزدیک به 1 ساعت از صدا و سیمای رسمی کشور پخش شد.
-------------------
کاربر گرامی
لطفا نام شهر محل زندگی خود را بنویسید.
با تشکر
یکشنبه 7 شهریور 1389

دانشور - انگلستان - شفیلد
اگر فارسی زبانان از این شعار اینگونه آشفته می شوند پس غلط می کنند به خاطر یک بازی فوتبال به کل مردم آذربایجان توهین بکنند....
یکشنبه 7 شهریور 1389

inoo1 - هلند - آمستردام
pahlavi100 آقای ویا خانم عزیز اول اینکه ژبانی به اسم زبان آذری نداریم زبان مردم آذربایجان ترکی است/دوما زبان ترکی هر زبانی نیست زبان بیش از 30 ملیون نفر در ایران است.و عدم اجازه تدریس یک زبان موردی نیست که از کنار آن بتوان گذشت/کشورهای زیادی داریم که چند زبان رسمی دارند/مگر زبان فارسی چه ارجحیتی دارد که باید ما مجبور به یاد گیری آن باشیم ولی از یادگیری زبان مادری خود محروم باشیم/در مورد تجزیه طلبی گیرم که من تجزیه طلبم مگر تجزیه طلبی گناه کبیره است/ولی باید بگم که تجزیه طلب آنهای هستند که شهروند کشورشان را به خودی و غیر خودی تقسیم می کنند/می خواهند زبان و فرهنگ یک ملت را از ریشه نابود کنند/در مورد جوک اگر شما با جوکها تحقیری موافق هستید من موافق نیستم این نهایت بی ادبی ،عقب ماندگی و حس نژادپرستی فرهنگ ایرانی است.ایران به دو دلیل عقب مانده است یکی مدهب شیعه و دیگری ناسیونالیزم آریایی چون که حاکمان همیشه با این دو تا سر ایرانیها را کلاه می گذارند/و
یکشنبه 7 شهریور 1389

inoo1 - هلند - آمستردام
احساسات آنان را تحریک میکنند/دشمنی ایرانیان با ترکها و عرب باعث شرمساری من به عنوان یک ایرانی ترک است .آیا هموطنان من خجالت نمی کشند دشمن هموطنان ترک و عرب خود هستند/این راهی که ناسیونالیستهای آریایی و فارس گرا دارند می روند آخرش باعث تسویه نژادی در ایران و حتما کشتن ملیونها شهروند عرب و ترک خواهد شد/
یکشنبه 7 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
babak1362 ایران -تبریز تو همه جای دنیا بعضی از تماشا چیهای فوتبال عوضی هستند بدل نگیر ما همه ایرانی هستیم ترک زبان شدن اذزی ها هم مال ظلمی که در تاریخ به ما شده بدتر ان اسلام و حمله اعراب وحشی و بعد عثمانیان مغول تبار ولی هیچ کس نتوانست ایران و ایرانی را از بین ببرد
یکشنبه 7 شهریور 1389

saeed_national - ایران - تهران
اقا من یک ترکم ،کی میگه که برای اینکه در ایران باشم باید اذری باشم ؟!!!!کی میگه که اگه ترک باشم باید اذربایجان را تجزیه کنیم و بدیم دست ترکیه ؟!!!!!بنظر من هست،هر دو طرف در اشتباه مطلق هستن ،اینکه برای ایرانی بودن و تجزیه نشدن ایران ،باید یک تاریخچه اذری باید برای شمال غرب ترسیم کرد،عزیز من اینجا ایران و تو هم مقیم ایرانی ، ای ترک و تو ای اذری خوب گوشهات را وا کن،اگه امکاناتش را داری با اب و هوای اینجا مزاجت نمیسازه بفرما ترکیه دیگه چه لزومی داره که نقشه جعرافیایی را تغییر بدی، اینکه یک عده از فارسها با لودگیشان برای قومیتها جوک میسازن و برای ما اصطلاح ... را بکار میبرن ما هم جدیدا در جوگهامون برای اونها از اصطلاح ....استفاده میکنیم.،همین تموم شد و رفت.
یکشنبه 7 شهریور 1389

dannni - سوئد - استکهلم
.ترکها همشون پول دوست هستنن
یکشنبه 7 شهریور 1389

yankee - سوئد - استکهلم
از ماست که بر ماست. تو اروپا داره مرز ها از بین میره ، زبان ها یکی میشه ،روز بروز متحد تر میشن . ما روز بروز از هم جدا میشیم و داریم شکسته میشیم. اره اینکار ها رو بکنید ، تنها چیزی که میدونم اسما کشو ما ایران هست نه پرشیا یا پارس نیست. مادر کورش از آذربیجان بوده . من به عنوان یک ترک شرم میکنم دارن مثل برلین اینجا هم دیوار میکشن و این دیوار هرگز فرو ریختنی نیست . ما داریم اتحادمون از دست میدیم. بجای اینکه از درد نبود آزادی بمیریم . اینقدر برده اروپایی ها و عرب ها نباشین . دیوار برلین مبارک همگی باد، این بود اوج و سقوط تمدن ما . ما الان در نقطه سقوط هستیم و خائن ها اسمشون تو تاریخ ثبت میشه.
یکشنبه 7 شهریور 1389

mehdipch - امارات - دبی
اه چه بگم 60 سال عمر کردم یک سالش را در زندان اخوندها بودم ریهام چرک کرده وشاید طولی نکشد که تمام کنم زمانی که فامیلم از من خواستند برگرد باور کنید خیلی دلم میخواست ولی چون بعضی از ایرانیهای خود فروش وطن فروش جوان را در خارج از کشور دیدم حالم بهم میخورد وبه تمام فامیل گفتم اگر اینجا 3 ماه دیگع زنده باشم ولی با دیدن بعضی از این جونان در کشور ممکن است 3 روز دوام نیارم این نمونش که میبینید تف بشما بی وطنها بیاد تف به غیرت نداشته شما انتظار نباید داشته باشم کسی که بخواهر خودش نظر دارد مرد نیست حیف از ان کشور که باید بدست بعضی از این جوانها بیفتد ببخشید مرا حقیقت است
یکشنبه 7 شهریور 1389

yankee - سوئد - استکهلم
فراموش نشه که خامنه ایی رهبر ایران هم ترک هست و مشکل از فارس ، ترک ، لر نیست
یکشنبه 7 شهریور 1389

Tumba - سوئد - استکهلم
elshentebriz - ایران - تبریز . یه ذره تند میری پیاده شو با هم بریم ما دو میلیون شهید دادیم که خاک ایران حفظ بشه من خودم 2 سال جبهه سومار بودم بدترین جا اگه بازهم لازم باشه برای دفاع از خاکم درنگ نمیکنم در ضمن خانموم هم مال تبریزه اسکو یعنی زبان مادری بچه های من میشه اذری ولی فارسی زبان رسمی کشوره حالا اگه 4تا بچه پرو اونجا یه چیزی گفتن به حساب همه ننویس اگه DNA تو را بگیرن هیچ فرقی با اونکه مال شیرازه نداره یاشاسین ایران
یکشنبه 7 شهریور 1389

mehdipch - امارات - دبی
من را ببخشید چون طاقت تهمل ندارم اینها شعار ترک میدادن باشه ایا در بین شما ئتاریخ ایران ترکهای ایران چه خدمتی به کشور کردن بجز اینکه یک مشت اخوند کسیف تهویل جامعه دادن در نظر بگیرید از هر 100 اخوند 80 نفرش ترک است کدام مرد بودید البته ببخشید منظور من انهائی است که این شعار هارا میدن بشیر شتر خوردن سوسمار عرب را رسیده بجائی بکار کند تخت شاهی ارزو تفا بر تو ای چرخ گردون تفا
یکشنبه 7 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
بهترین نسخه برای کشور ما فدرالیسم با زبان اداری مشترک است گویشواره های مختلف هم بتوانند ازادانه وبی پروا در کانتونهای خود سخن بگویند وفرهنگهای قومی خود را اجرا کنند. درامددولتهای فدرال هم در ابتدا خرج ایالت وبعدایالات نیازمندودرنهایت دولت مرکزی گردد,قانون قدرتمندی نیز تصویب گرددتا از استقلال ایالات جلوگیری شود. به ایالاتی که مرز مشترک با هم قوم دارند مثل بلوچستان وکردستان وخوزستان واذربایجان باید در وحله اول کمکهای فراوانی کرد تا به طور مثال کرد ایرانی خودش رو کمتر از کرد عراق نبیند این الگو هم گرته برداری از المان و.. نیست تقریبا الگوی نظام ساتراپی در دوره هخامنشیان است
یکشنبه 7 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
دانشور - شما که در پستهای قبلیت به همه توهین کردی و از ماموران ج.ا در لندن پشتیبانی کردی. تو هم بیجا کردی که به کاربران این سایت فحاشی کردی.
یکشنبه 7 شهریور 1389

alireza.ch - سوییس - نوشاتل
bidin - ایران - ارومیه . آی ساقول گول اوغلان. من بعنوان یک آذری می گویم، آذربایجان ایراندن ایریلماز. تجزیه طلب محو اولسون. دموکراسی وار اولسون.
یکشنبه 7 شهریور 1389

saeedgilan - ایران - رشت
در مورد شعار خلیج .. که گفته شده البته این شعارها محدود بوده ولی در کل این گونه شعارها حق ترکهاست من خودم هم در گذشته در فینال جام حذفی بین پگاه و استقلال خیلی مورد توهین قومیتی قرار گرفتیم و هوادران استقلال خیلی به رشتیها توهین کردند من هم خیلی ناراحت شدم احساسات ترکها را هم درک می کنم هر عملی عکس العملی است شعارهای و توهین های قومیتی خیلی زشت تر شعار خلیج ع.....رب..ی هست شما به یک شعار خلیج ... اینقدر حساس هستید و هیاهو و غوغا به پا می کنید آنوقت چطور دوستان ترک در مقابل شعارهای قومیتی سکوت کنند. به نظر من باید این نوع توهین های قومتی از فضای جامعه به طور کل حذف بشه و گرنه دو روز دیگه ما رشتی ها هم در صورت اینکه بازم مورد توهین قومیتی قرار بگیریم امکان داره اینگونه اقدامات را انجام بدهیم
یکشنبه 7 شهریور 1389

yorgun33 - ایران - تبریز
ریشه یابی کنید چرا این جو ایجاد شده اگر ما سر ایرانیم در زمان جنگ ولی بعضی وقتها خر ایران میشیم تکلیف ما رو روشن کنین. عکس العمل رو برای چی گذاشتن هر عملی عکس العملی داره وقتی به میلیونها ترک میگن ...... یه سوزن به خودت بزن بعد یه درخت به یارو
یکشنبه 7 شهریور 1389

farzad_s - ایران - تبریز
yankee - سوئد - استکهلم ----دوست عزیز به نظر من عوامل اطلاعاتی رژیم در این مورد بی تقصیر نبودن یعنی تفرقه بنداز وحکومت کن--- اصلا فارس وترک(آذری) معنی نداره وهمشون از یک نژاد هستن تنها وجه تمایز اینه که آذری ها یک زبان بیشتر میدونن اگه به مقاله علمی زیر توجه کنین این موضوع کاملا و اضح میشه-------- https://www.persiauk.com/article.php?id=53381
دوشنبه 8 شهریور 1389

oghab - فنلاند - هلسینکی
به شکرانه پروردگار روز به روز قدرت واقتدار حکومت بیشتر میشه.وهرگونه خیانت اعم از قومیت.و......غیره محکوم به فناست.هروقت کردها استقلال گرفتن ترکها هم خواهند گرفت.فقط مشکل شما ها بی سوادی واحساس حقارت کردنه.کسی که وطن خودش را بفروشه یعنی مادر خودش را فروخته بخا طر فوتبال..ای کاش که شهریار زنده بودتا جواب ای قوم را میداد.
دوشنبه 8 شهریور 1389

دانشور - انگلستان - شفیلد
arashbehdin - امریکا - اتلانتا . توهین و فحاشی رو تو امثال تو بلندند. تو از همان تماشاگرانی هستی که به خاطر رنگ سرخ به کبوتر رحم نکردید. اونوقت دم از تاریخ می زنید!! مرده شور اون .. رو ببره! پان فارسها جز رجز خوانی و فحاشی هیچ دیگری نمی توانند بکنند. والسلام.
دوشنبه 8 شهریور 1389

zartusht67 - المان - فرانکفورت
yorgun33 ایران -تبریز اولا اگر جوکی میگن این که توهین نیست در مورد شمالی کرد لر اصفهانی شیرازی هم جوک میگن تازه اذری ها که ترک نیستن ترک مغوله وحشیه تو همین المان جوک برای شمال المان و جنوب المان و جاهای دیگرش دارن پس اینجا هم همه باید باهم دعوا کنن خدا شاهده من اکثر جوک های اذری را از خود اذری ها شنیدم
دوشنبه 8 شهریور 1389

sepher - استرالیا - سیدنی
وقتی تاریخ رو در مدارس تدریس نمیکنند همین میشه زنده یاد کسروی جانش رو برای حقیقت داد. زرتشت زاده اذربایجان بوده اصیل ترین ایرانی و پارسها زاده اذربایجانی بوده و هستند. وقتی شاه عباس خلیج پارس رو از پرتقالی ها باز پس گرفت فکر میکرد روزی نوادگانش این شعار رو بدن? ملت ایران گول اعراب مسلط بر کشور رو نخواهد خورد. زنده باد مردم دلیراذربابجان و خلیج همیشه پارس!
دوشنبه 8 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
h_doost - ایران - تهران / بادرود , شما میفرمائید چون گفتن ترکا فلان .. جوابشون دادن ؟ اینم شد جواب ؟ مثل اینه که دوتا برادر دعواشون بشه یکی شون بگه مادر فلان ؟ ایا این فحش به خودش بر نمیگرده ؟ تازه این که فقط فحشه , باد هواست , اما شاید سیاستی پشت این داستان باشه ؟ ایا دنیا هم متوجه میشود , که چون فارسها برای ترکها جوک ساختن اینها خلیج فارس را جدا از ایران می نامند ؟ ایا کشورهایی سود جو مثل ملخکهای اطراف ایران , دندانهایشان را تیز نمی کنند ؟ پس اگر این چنین است بدا به حال ایرانیها؟ پس اگر این چنین است باید این خیانتکاران از ایران خارج شوند نه اینکه تکه ای از ایران را ببخشند ؟ بدرود
دوشنبه 8 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
دانشور - شما که دم از دانش میزنی، کامنتهات پر است از فحش و توهین و نفرت به فارسها و ایرانیان و نامسلمانها. نه جانم پیشکسوت فحاشی شما هستی آقای پانترک اسلامیست بی ادب.
دوشنبه 8 شهریور 1389

yankee - سوئد - استکهلم
دانشور - انگلستان - شفیلد. نه تو راست میگی اصلآ مثل وحشی ها بزار بیل کلنگ بیفتیم بجون هم و هر نمادی از فارسی هست رو خراب کنیم ، بعدش از فارس ها مستقل بشیم. بعد از این ماجرا ها عقب موندگی و بی فرهنگی میشه تقصیر کی انداخت ؟. شما هن مثل این آخوند ها هستید و بجای اینکه بعنوان یک آذری بگی برای هم زبان هات چکار کردی جه گلی بخاکت زدی همش حرف از دشمن میزنید . دشمن کجا هستش ،بزرگترین دشمن ما ترک ها امثال شما هستن که بجای آبادانی فقط بفکر ویرانی هستید ، آخه ادم عاقل تو قرن 20 کجای دنیا همجین اتفاقی می فاته همه دارن پیشرفت می کنن ، و تا انسان های مصل شما هستند ما تو شرایط جنگی باقی میمونیم. شما تو نروژ و سوئد و دانمارک که میری انگار تو یک کشور واحد هستی این دری وری ها تو قرن 20 معنی نداره از این دنیای پر از کینه و نفرتی که برای خودت ساختی تا از عالم آدم شکایت کنی و بگی همه بدن من خوبم بیرون بیا.. برای پایان بعنوان یک انسان چکاری کردی ، من حدس میزنم یه نحال هم تو شهر و آب خاک خودت هم نکاشتی...
دوشنبه 8 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا. درود به شما ایرانی غیور آذری که عاشقانه به وطن و هم وطن خود علاقه داشته و در صدد سر افرازی آنید.
دوشنبه 8 شهریور 1389

farid turkeh - ایران - تهران
من خودم ترک زبان هستم.صد دفه گوش کردم.تنها چیزی که من شنیدم میگن خلیج عرب نمیشه. حالا خودتون گوش کنید و قضاوت کنید.ت
دوشنبه 8 شهریور 1389

yankee - سوئد - استکهلم
farzad_s - ایران - تبریز . دوست خوب اره ولی مردم هم باهاشون همکاری می کنند ، آخه این احمق هایی که جوک میسازن از ترک ها یا اون احمق هایی که تو میحط ورزشی شعار سیاسی میدن . همه اینا یجور بیماری روانی . متاسفانه مردم به صدای تغیرات گوش نمی کنند و نمیفهمن دنیا داره روز بروز کویچکتر میشه و همه کشور ها پیشرفته دارن با هم برادر میشن نمونش ویزای شینگین و یورو . این خائن ها پسفردا چی می خوان به بچه هاشون بگن ؟ میخوان بگن ما قوم ماد نبودیم.... فکرش هم غم انگیزه حالا بخواد از روی خیانت باشه یا از نادانی...
دوشنبه 8 شهریور 1389

ostajloo sadeghi - ایران - تهران
yankee - سوئد - استکهلم . در نروژ و سوئد و دانمارک حقوق همدیگر را محترم میدارند. وظیفه همه ماهست که از نفاق دوری کنیم, مگر اینکه دنبال فلاکت و بدبختی باشیم. هستند نادان هائی که به بهانه وطن پرستی به زبان و ملیت دیگران توهین میکنند و نفاق را سبب میشوند و درنهایت ایران را به سوی جنگ داخلی سوق میدهند که این امر به نفع هیچکدام از مانیست. زمانی دولتهای حاکم شیعه گری و زمانی ملی گرائی رابرای حفظ تمامیت عرضی ایران ابزار کرده بودند ولی اینکه احترام به همه زبانهای و فرهنگهای موجود در ایران و کمک به شکوفائی همه زبانهای و فرهنگهای موجود در ایران . سبب حفظ تمامیت عرضی ایران میشود. تجزیه نیز به نفع هیچ کسی نیست و اگر خدائ نکرده این امر صورت گیرد ماتورکها اخرین تجزیه طلبها هستیم چون ما تورک ایرانی و ایرانی تورک هستیم , این را همه بدانند. ولی خواهان حق و حقوق فرهنگی و زبانی خود هستیم امااز طریق مسالمت امیز نه با اسلحه و جنگ. چگونه میشود سرباز و یا هرهم وطن دیگر را کشت!!!.
دوشنبه 8 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
venoosi - بلژیک - ورویر : واژه پان ترکیسم از دو واژه «ترکیسم» و «پان» تشکیل یافته‌است که پان در زبان یونانی به معنی همه است. پان‌تُرکیسم حرکتی سیاسی است که از صد سال پیش برای ایجاد کشوری با نام «توران بزرگ» برای اقوام ترکی زبان تلاش می‌کند. پان‌ترکیسم شبیه پان‌ژرمنیسم است که برای اتحاد ژرمنها بر پایه برتری نژادی ژرمن‌ها و پان عربیسم بر پایه برتری نژادی عرب‌ها و پان ایرانیسم بر پایه اتحاد نژادهای ایرانی تلاش می‌کند
دوشنبه 8 شهریور 1389

UKGUY4U - بریتانیا - لندن
h_doost - ایران - تهران . شما اینو میگی به من بگو چرا سامی تبریز اردبیل ارومیه بایک همه پارسی هستند؟اصلا کلمه اذربایجان هم پارسیه . راستی دقت کردی نظامی گنجوی همه اشعارش به پارسیه؟باید بگذیریم که زبان ترکی با شروع حکومت سلجوقیان به این منطقه راه پیدا کرد جتی خود ترکیه نصفش مال ایران نصف دبگش مال یونان و بعدش روم بود بعد ها برکها پاشون بهش باز شد .اینو من یا فارسها نمیگن برو منابع خارجی رو بخون..من خودم کرد هستم ولی خیلی مطالعه کردم و به هویت ایرانی خودم افتخار میکنم چون ما ایرانی ها نه فارسها کلا همه دارای فرهنگی بالا هستیم بطوریکه 2500 سال پیش حقوق بشر رو ما به دنیا دادیم و اقوامی مثل بنی اسراییل رو از جکومتهای ظالمی مثل بابل و آشور و مصر نجات دادیم وما تنها ملتی هستیم که برده داری نداشتیم.
دوشنبه 8 شهریور 1389

UKGUY4U - بریتانیا - لندن
ادامه. تقویم ما در دنیا دقیقترین و بهترینه و همه دنیا تحت تاثیر فرهنگ ایرانی هستند.شما برو ویکی پدیا انگلیسی رو بخون ایران اولین کشور تاسیس شده در جهانه الان یک عده بی فرهنگ فحاشی کردن علیه ترکها اونها مقصرن نه همه ملت اصلا فوتبال ارزش اینو نداره که آدم بخواد بخاطرش کشورشو چند تیکه کنه کلا شما دلت میاد روزی برای رفتن به خلیج فارس ویزا بگیری ؟اصلا تصورش حال منو خراب میکنه .بابا مشکل ما جمهوری اسلامیه نه چیز دیگه حکومت دموکراتیک بیاد همه مشکلات حل میشه تجزیه همش ضرره
دوشنبه 8 شهریور 1389

shahab46 - المان - هانور
باید بچه ها ی تهران همه انها را براه راست هدایتشون میکردند.حیف که 14 ساله تهران نبودم
دوشنبه 8 شهریور 1389

h_doost2 - ایران - تهران
Darvish101 - انگلیس - لندن /اول از اینکه مودبانه صحبت میکنی ممنون-باز هم میگم این یک عکس العمل بد در مقابل یک عمل بود.دو حالت داره یا ترکها را به عنوان هموطن و برادر قبول داری که در اون صورت باید قبول کنی که اول ترکها از طرف نژادپرستها فحش خوردند.و همونقدر که برای خلیج فارس ارزش قایلی بایستی برای هموطنانت ارزش قایل باشی اگر چه از یک نژاد دیگه باشند و زبان مادریشون یک چیز دیگه باشه،اگر هم ترکها هموطن تو نیستند که اصلا هیچی ...
دوشنبه 8 شهریور 1389

h_doost2 - ایران - تهران
تنها راه نجات از این دعواهای احمقانه اجرای اصول حقوق بشر هستش،. در ضمن خدمت شوونیسم ها عرض کنم انقدر به تورکها فحش ندید و انقدر تاریخ سازی نکنید آذربایجان همیشه هویت ترکی داشته و خواهد داشت حالا چه کسروی و امثالش بیان و هویت سازی بکنن و یانه. البته من به کسروی زیاد ایراد نمیگیرم چون اون زمان خیلی از کشورها به سمت آسیمیلاسیون فرهنگی میرفتند ولی الان عصر حقوق بشره و حقوق ملتهاست.هیتلر و افکارش خیلی وقته مردند. در ضمن با تدریس زبان مادری در مدارس زبان فارسی از بین نمیره نگران نباشید.
دوشنبه 8 شهریور 1389

yashasin_turk - انگلستان - لندن
دوستان عزیز قبل از اینکه شروع به بد و بیراه گفتن و توهین کردن به ترکها کنید بهتره که اول فشهای تریبون مقابل را بشنوید بعدا خودتان میفهمید که قضیه چی بوده
دوشنبه 8 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
yankee - سوئد - استکهلم منظورتان قرن21 است.
دوشنبه 8 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
arashbehdin - امریکا - اتلانتا حالا نه اینکه تو برای همه خیر ودوستی وصلح می خوای...من که نظراتمو صریح می گم,همه قومیتها رو هم به دیده احترام می نگرم وحتی ادیان رو محترم می دونم...تو هم بشین فقط بی احترامی کن وتهمت بزن .برادر من معلومه دنبال خونریزی وتصفیه نژادی هستی اگر راسیست وشوونیسمی که فبها(که نوشته هات موید اونه) اگه نیستی صلح طلب باش وبرای برون رفت مشکلات راه وچاه بیارسعدی که دیگه عرب نیست می گه بنی ادم اعضای یکدیگرندو....بله حالا اگه کسی علنا ادعای استقلال بکنه باز هم باید جوابشو با دلیل وبرهان داد...
دوشنبه 8 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
m.mohajer - بهتره فرق میان ناسیونالیزم را با ریسیزم بفهمی، اینهمه هم تلاش نکن برچسبهای نادرست به دیگران بزنی. من میهن پرست برای هیچ قومی در ایران فرقی قائل نیستم، هرچند بشدت مخالف اندیشه های جدایی طلبانه، تفرقه افکنانه، بیگانه پرستی، مانند وهابی پرستی،ترکیه پرستی و ...هستم. دشمن ایرانزمین انهایی هستند که تاریخ گذشته ایران را ندیده گرفته و باور دارند تازیان حجاز برای ایرانیان تمدن اوردند. از تازی حجاز هزار و چهارسد سال پیش خونریزتر و ادمکش تر، چنگیز مغول بوده است، نه ایرانیان صلحجو و میهن دوست. این تازی ها بودند که با شمشیر و سر نیزه خون هم میهنان مرا ریختند و همه جا را به اتش کشیدند! پس بیخود تلاش نکن به ایرانیان صفات اجداد تازی حجازی ات را نسبت دهی. ضمنا در این دنیای بیرحم، کشور داری با شعر حافظ و سعدی نمیشود، بویژه وقتی وهابیان سعودی با خرج کردن بیلیونها دلار تروریسم و آتش جنگ را گسترش میدهند، تروریستهای اسلامی در سراسر دنیا بمبگذاری میکنند و ترکهای ترکیه و علی اف فاشیست در کمین جدایی آذربایجان نشسته اند.
دوشنبه 8 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
خونریزی و ادمکشی در میان اقوام ایرانی مشاهده نشده در حالیکه این یکی از ویژگیهای برجسته قوم عرب است. در دنیای عرب امروزی، که شواهدش همه هست و نمیتوان زیرش زد، کشتار فلستینی ها بدست شاه حسین اردنی، کشتار ده هزار مسلمان عرب اخوان المسلمین بدست اسد سوری، کشتار مردم افغانستان بدست طالبان عرب، نسل کشی در سودان و الجزایر، کشتارهای روزانه عراقیهای سنی و شیعه بدست همدیگر، کشتار ایرانیان، کردها و کویتی ها بدست صدام، کشتار و اواره کردن مسیحیان و یهودیان در سراسر کشورهای اسلامی در سده گذشته همه و همه نمونه هایی از بیرحمی این قوم نسبت به یکدیگر و بیگانه هاست، تازه به همه اینها جنایات صدر اسلام را هم اضافه کنید، میبینید هیچ قومی تا این اندازه یکدیگر را تکه پاره نکرده است.
دوشنبه 8 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
h_doost2 - تو چرا با دوتا آی دی نظر میدی؟ ضمنا نظر یو کی گای درست است و آذربایجان و مردمش ریشه ایرانی دارند و ترکهای سلجوقی زبان را به مردم این منطقه تحمیل کردند. چرا دروغ بافی میکنی؟ همه اسناد تاریخی در اینباره هست چرا مدام آسمون ریسمون بهم میبافید ثابت کنید آذربایجان مال ترکهاست؟!!! این تاریخ را علی اف به شما یاد داده؟ ضمنا اصل ترک از آسیای میانه است، اینرا دیگر نمیتوانی زیرش بزنی، چهره هایشان همه ریخت مغولی و آسیایی دارد. حتی اگر آدم بسیار ساده و بیسوادی بوده و سر از تاریخ و مردم شناسی و ...هم درنیاوری با کمی مقایسه چهره مردم آدربایجان و کلا قفقاز و ترکیه میفهمی اینها با ترکان بسیار متفاوتند.
دوشنبه 8 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
arashbehdin - امریکا - اتلانتا اینجور که معلوم شد توی افغانی نژاد مامور رژیمی.. تو داری جنایتهای رژیم رو لا پوشونی می کنی.. تو صفویه چقدر جنایت وادم کشی اتفاق افتاد تو افشاریه چی اغا محمد خان قاجار چه جنایتهایی که نکرد با کرمانیها چها کرد بعد از ظهور بهائیت چقدربهایی کشته شدند بعداز انقلاب اسلامی جنایتهایی انجام شد که تاریخ بشریت سراغ ندارد مجاهدین چطور مردم رولت وپار می کردند بعد از هفت تیر پاسدارها چقدر مجاهد وطرفدار مجاهد رو زیر خاک کردن سال67 چند هزار مجاهد کشته شدن با کردها چها که نشد کجای دنیا با باتوم به مردم خودش تجاوز می کنندعراق رو که مثال می زنی اختلاف مذهبی دارن اینجا که نداریم واین جنایتها اتفاق می افته تو از پروپاگانداهای عنتری نژادی...
دوشنبه 8 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا . با اجازه شما جواب این دو نفر را میدهم چون از فارس هم گفتند . inoo1 - هلند - آمستردام. به جای اینکه فریاد وا ملتا سر دهید و از عرب دفاع کنید و شرمنده از نامهربانی ایرانیان نسبت به آنها شوید. عرق ملی و ایرانیان را قوی کنید نه اینکه بگویید مگر جدایی طلبی گناه است و یا مگر فارس چه مزیتی بر دیگران دارد که زبان و قومیتش مهم باشد. فارس یا پارس یعنی ریشه ایران این را متوجه میشوید. کشوری به نام ترکیه وجود دارد و شادمان باشید که اسم ترکیه امروز آبرومندانه تر از ایران کهن و سرشار از افتخار ما برده میشود. شما با نظراتتان کاملا نشان دادید که مدافع چه گرو ه هایی هستید. اعراب که شما دلتان برایشان خون است از بس که مظلوم ایرانیان واقع شده اند اکنون در تمام دنیا برای خود صاحب جایگاه شده اند و خرشان به خاطر جیبشان می رود بعد امثال شماها که اسمتان را ایرانی گذاشته اید می خواهید فارس را زیر پا له کنید که سنگ عرب را به سینه بزنید شکی نیست که شما از آنهایی هستید که شعار خلیج ع . ر . ب . ی را داده اید.
دوشنبه 8 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
ayazz - ایران - زنجان. هموطن گرامی چرا نظرات احساساتی و متعصبانه می دهید. کشور کانادا که در ایالت کبک یا ونکور بیشترین فرانسه زبانان را دارد کشور مهاجران است. آنها نه گذشته ای با یکدیگر داشته اند و نه به اتحادشان خدشه وارد میشود. شما چند جای محدود را به عنوان نمونه نام برده اید که به چند زبان اداره کشورشان گردانده میشود. اولا کشور ما شرایط خاص خود را دارد که کمتر کشوری صاحب آن است و برای همین خار در چشم همگان است و آزارشان می دهد بگونه ای که همواره می خواهند آن را بیخ و بن در آورند. غیر از آن زبان مشترک کشور پارس فارسی ست. اکثریت آثار ادبی آن به پارسی ست زبان آبا و اجدادیمان است هر ایرانی با هر قومیتی موظف است که فارسی را بیاموزد. عجیب می بینم از ترکهایی که خود یا فرزندانشان زبان فارسی را نمی دانند. این زبان حکم وحدت و ارتباط تنگاتنگ ما را دارد که ما از هم با خبر میشویم و یکدیگر را بهتر می شناسیم . ...
دوشنبه 8 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
......تمام آثار زیبای ترکی به فارسی ترجمه شده و در اختیار ترکها ست اما آیا اگر آثار محدود ترکی نسبت به فارس به ترکی برای فارسها ترجمه شود چند فارس می تواند استفاده کند. می خواهید اسم ایران را بگذاریم ترکستان. شما و همه شاهدند که مظلوم تر و تو سری خورتر از قوم فارس در ایران وجود ندارد . هر قومی برای خودش برای این حکومت خائن جانی شاخ شونه کشید از کرد و لر و ترک و بلوچ بگیرید. اما فارسها بیشتر شکنجه شدند و کشته و یا خموش ماندند. این رفتار خودپسندانه غیر ملی و غرور و منیمیت را کنار بگذارید. مگر صمد بهرنگی ترک نبود مگر کتابهایش به فارسی نبود مگر فارسها باعث معروفیت او و محبوبیت او با تکثیر آثارش نشدند . فارسها اگر برای ترکها جک می گویند سر زبانی ست اما در قلبشان با آنها سر برادری دارند ولی ترکها در ظاهر دست برادری به فارسها داده و برایشان جک نمی سازند اما در قلبشان به آنها به چشم بیگانه مینگرند. ( منظورم به ترکهای نژاد پرست است)
دوشنبه 8 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
saeedgilan - ایران - رشت. هموطن گرامی کاملا با شما موافقم که در بسیاری از موارد افراط دامن جامعه ما را در هر موردی میگیرد. اما شما توجه کنید تفاوت از زمین تا آسمان است. اگر فرزند دارید آنها با هم نمی سازند و مجادله دارند شما . آنها را از هم جدا کرده و در خانه های مجزا سکنی می دهید و یا اینکه نزد بیگانگان فرستاده تا آنها را بزرگ کنند. شعار خلیج ع . ر. ب . ی. کذایی را با جکهایی که می شنوید یکی می کنید می گویند بین دو برادر ممکن است کارد به استخوان برسد اما آن را نمی برد. می دانید معنی این شعار یعنی چه ؟ کمی فکر کنید خود به نتیجه خواهید رسید. 
دوشنبه 8 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
m.mohajer - بیربط حرف نزن آقای عرب سعودی وهابی! اصلا نمیفهمی دیگران چه مینویسند زود مثل اجدادت شروع میکنی به فحاشی. گفتم قوم ایرانی،منظور از قوم ایرانی اذری و کرد و فارس و لر و بختیاری و گیلانی و بلوچ و سیستانی و .. است! نه قاجار ایرانی بود نه مغول نه این نوادگان عرب ولایت فقیه!!! بیسواد من از اقوام حرف زدم نه از حکومت جنایتکاران متجاوز عرب و مغول و ترک! ضمنا این آقایان قاجاریه و ج.ا مگر پیرو دین اعراب حجاز نبودند و نیستند؟ ! مگر عمر جان شما این دین را به ایران صادر نکرد؟ مگر سربازان عرب کم ایرانی را کشتار کردند؟ مگر ولایت فقیه فرقی با خلفای اموی و عباسی دارد؟ مگر انها ادم نمیکشتند؟ ضمنا من افغانی نیستم ولی هر چه باشد یک افغانی به ایرانی نزدیکتر است تا حجازی ماتنند تو. خود شما چه دارید که افغانی ها را مسخره میکنید، نکند فکر کردی خون عرب برتر است؟! نژاد پرست ها!
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
همه حکومتهای جنایتکار که بر ایران و ترکیه عثمانی حکومت کردند مسلمان سه اتشه بودند و جنگهایشان هم برای صدور و گسترش اسلام بوده است، همه پیرو محمد و باورمند به قران بوده روش عمر و خلفای اموی و عثمانی را بکار بسته اند. خوی وحشیگری نیز از حجاز وارد ایران شد، البته متاسفانه، هرچند مردم هیچگاه از اینها خوششان نمیامده است. دیگر اینکه اعراب با راه انداختن جنگهای صلیبی به اروپاییان نیز خسارات جانی و مالی وارد کردند، هرچند انها چنان ضربه ای بر پوزه این جنایتکاران زدند که هیچگاه فراموش نمیکنند.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
m.mohajer ضمنا اگر ریگی به کفشت نبود اینهمه از کامنت من درباره دولتهای عربی و جنایات اعراب ،که واقعیت دارد، برآشفته نشده و به خشم نمیامدی!! چرا اینهمه نسبت به اعراب تعصب داری؟ چرا از پذیرش واقعیت سرباز میزنی؟اگر ایرانی هستی هیچ دلیلی برای به خشم آمدن و اینهمه خزعبلات سرهم کردن نبود. تو خودت مامور سعودی هستی وگرنه همه اینجا میدانند من نه رژیمی هستم نه نا ایرانی! دلیل نفرتت هم از ج.ا نه بدلیل جنایت و ستم، بلکه بدلیل شیعه بودن انهاست که با وهابی ها سر ستیز دارند. اختلاف قومی در عراق هم زیر سر وهابی ها و شیعیان ج.ا است نه چیز دیگر!
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
هم میهنانی که میگویند این شعارها در پاسخ به جک های فارسهاست، کمی بیندیشید، آیا پاسخ جک آرزو و شعار ویران شدن میهن و جدا شدن بخشهای ان از همدیگر است؟ هم میهن شمالی، هم مهین آذری، آیا ما کار بهتری نداریم انجام دهیم؟ چرا خزعبلات پانترکها را توجیه میکنید؟ چرا بحای این حرفها برای جلوگیری از خشک شدن دریاچه ارومیه کاری نمیکنید؟ چرا برای برطرف کردن آلودگی دریای کاسپین،یا خزر، یا مازندران، کاری نمیکنید؟ آیا جک های هجو و بی معنی، ارزشش را دارد که بگذاریم سرمایه های میهنمان از دست بروند؟
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

Darvish101 - انگلیس - لندن
h_doost2 - ایران - تهران / درود بر شما , اما شما بازم برگشتی سر حرف اولت ( باز هم میگم این یک عکس العمل بد در مقابل یک عمل بود.دو حالت داره یا ترکها را به عنوان هموطن و برادر قبول داری که در اون صورت باید قبول کنی که اول ترکها از طرف نژادپرستها فحش خوردند ) ترکها زمانی هموطن من هستند که تکه ای از ایران را نبخشند اگرنه , نه ترکها حتی اگر فارسم یا کرد هم باشند هموطن من نیستند , بدرود
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

arashbehdin - امریکا - اتلانتا
این آفای مهاجر نوچه صدام در زمان جنگ ایران و عراق، تلاش میکند آغا محمد ترک تبار جنایتکار را که دست کمی از صدام خونخوار نداشت به ایرانیان بچسنده و از این راه جنایات بی حد اعراب را در تاریخ از هزار و چهارسد سال پیش تاکنون ناچیز جلوه دهد.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

oghab - فنلاند - فنلاند
فیلم بازی رو در you tuobدیدم واقعا جای تاسف داره اینگونه شعارها علیه مردم اذربایجان.ولی خوب چه کسانی به تماشای اینگونه بازی ها میروند خوب بیشتر ازین هم از فهم انها نمیشه توقع داشت.ولی راستی چرا طرفدارانه تراکتور سازی پارچه های قرمز وپرچم های قرمز رنگ بدست داشتن.ایا این غیراز گرایش هایناسیونالست اذریست یا ترکی است.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
اونهایی که مدعی هستند که "ترک" هستند و نه "آذربایجانی"، هر چه زودتر یا تشریفشون رو ببرند به ترکستان (ممالکی که ترکنژاد هستند) و یا برای دریافت ویزای اقامت دائم ایران اقدام کنند. من آذربایجانی هستم، و ترک بودن را به هیچ وجه نمیپسندم. زبانم آذریست، ولی‌ ترکی‌ نیست. شاید لغات ترکی‌ درش زیاد دارد، اما فارسی هم لغات عربی‌ زیاد دارد.--- افتخار من و اجدادم شهروند ایران بودن و وابسته به فرهنگ ایران بودن است. دشمن اصطلاحاتی مثل "شوونیزم فارس" را رواج میدهد که میهن ما را پاره پاره کرده، بر ما حکومت کند. اگر لطیفه‌ای گفته میشود که از روی غیرت کور، به تریش قبایتان بر می‌‌خورد، شما هم یکی‌ بسازید که دلتان خنک شود.به خاطر یک جوک سر گربه‌ را چرا می‌خواهید جدا کنید؟ یاشاسین وطنیم، ایران.ویلایتیم آذربایجان. آیریلیخ ایستین قیریلسین.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا
iranazadiran - ایران - تهران --- استاد گرامی‌، پاسخ شما به این دوستان را تازه دیدم. از توضیحات و نصایحتان که بسیار شیوا بیان نمودید، متشکرم.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

diyarim - اذربایجان - باکو
دوستان بیایم این تعداد وطن فروشو به دیگر هموطنایه اذری زبونمون نسبت ندیم. زنده باد ایران.شرم بر خود فروش و وطن فروشایه اجیر شده توسط حزب میللییتچی حارکت پارتیسی. یاشاسین ایران
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

ukguy4u - بریتانیا - لندن
ایران مال همه ایرانی هاست.آذری از خوزستان سهم داره به همون اندازه که کرد از بلوچستان سهم داره بهمون اندازه که بلوچ از آذربایجات سهم داره همینطور سایر اقوام ایرانی. ایران کشور فوق العاده ایه نباید از دستش بدیم همین .
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا. سرور محترم استادی برازنده شما ایرانی اصیل آذری غیور وطن پرست است کوچک شما و بزرگواریتون بوده و خواهم بود و به داشتن هموطنان صلح جو خوش مرام و روشن بینی چون شما افتخار می کنم. سربلند و سلامت باشید.
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

فریدون شیرازی - ایران - شیراز
pahlavi100 - آمریکا - کالیفورنیا-این دومین بار است که تعجب مرا برمی انگیزی؟؟ کامنت یک ایرانی میهن پرست از خطه اذربایجان که اگانه نوشته شده و انتقاد بند تنبانی توش نیست و احترام میپذیرد.من فکر نمیکردم بجز فحش و تعصب کور چیزی از ان مغز در اید ولی مرا غافلگیر کردی my respect
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

m.mohajer - المان - ماینز
arashbehdin - امریکا - اتلانتا ببین من نه وهابیم نه خوزستانی, ایرانیم ومذهبم اسلام ایرانیست(چون مذهبم را نه از اخوندهابلکه از تصوف گرفتم)وهمیشه نگاهم به تاریخ انتقادی است ومدافع همیشگی نقد منصف هستم.دلیل نمیشه که هر چیزی که توی بیسواد بنویسی رامن تایید کنم اگر ظرفیت نقد نداری -که نداری- هی به دیگران وصله نچسبون هیچوقت به دنبال استقلال هیچ قومی نیستم نظرم رو هم در بالا داده ام فهمیدی...منفورترین واژه از نظرمن وهابیت وصدام- بدتر از هیتلر-هستند.تمام
سه‌شنبه 9 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.