سقف مهریه تعیین شد

 
سقف مهریه تعیین شد

ایلنا: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ماده 24 لایحه حمایت از خانواده به بحث مهریه متعارف و غیر متعارف می‌پردازد، گفت: بر اساس این لایحه مهریه متعارف تا سقف 10 میلیون تومان تعیین شده است.

داریوش قنبری با اشاره به ماده 22 لایحه حمایت از خانواده و مطرح کردن ازدواج موقت اظهار داشت:‌ اگر چه ازدواج موقت یک حق شرعی است ولی نمی‌تواند منجر به تشکیل خانواده و استحکام بنیان آن شود.

وی در ادامه افزود: ازدواج موقت مشکل جوانان در آستانه ازدواج را حل نمی‌کند و باید تلاش کنیم تا شرایط دشواری برای ازدواج موقت تعیین شود تا تمایل به آن در جامعه کم شود.

این نماینده مجلس با اشاره به مطرح شدن بحث تعدد زوجات در ماده 23 لایحه حمایت از خانواده عنوان کرد: ازدواج مجدد در شرع به رسمیت شناخته شده است ولی شرایطی مانند توانایی برقراری عدالت برای آن تعیین شده است که به منظور محدود کردن حق مرد برای ازدواج مجدد است.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: قانونگذار باید حق ازدواج مجدد را به شکل محدود و در شرایط خاص در نظر بگیرد تا هر مردی به ازدواج مجدد فکر نکند.

تشویق جوانان به ازدواج مهم‌تر از تلاش برای ثبت ازدواج موقت است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه باید برای تشویق جوانان به ازدواج تلاش کرد، گفت: هم‌اکنون تشویق جوانان به ازدواج مهم‌تر از ثبت ازدواج موقت است.

قنبری با اشاره به ماده 24 لایحه حمایت از خانواده تصریح کرد: این ماده مبحث مهریه متعارف و غیر متعارف را مطرح می‌کند و بر اساس آن مهریه متعارف تا سقف 10 میلیون تومان تعیین شده است.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در پرداخت مهریه غیر متعارف الزام قانونی چندانی وجود ندارد، اظهار داشت:‌ این ماده می‌تواند موجب تشویق طلاق در جامعه شود.

رواج مشوق‌های قانونی برای ازدواج موقت موجب رواج آن در جامعه می‌شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس رواج مشوق‌های قانونی برای ازدواج موقت را موجب رواج آن در جامعه دانست و عنوان کرد: البته تمایل به ازدواج موقت به سطح فرهنگ،‌ آگاهی و تحصیلات افراد بستگی دارد.

قنبری با بیان اینکه هم‌اکنون کاهش تمایل جوانان به ازدواج مشکل اساسی جامعه است، عنوان کرد: مواردی که در لایحه حمایت از خانواده مطرح شده است نیازهای جامعه امروزی نیست.

siah76 - امریکا - لوس انجلس
خاک عالم برسرتون با این دین مسخره وقوانین تهوع اور ...
جمعه 5 شهریور 1389

Sara_Dokhtare Mashreghi - انگلستان - لندن
من ک مهریه مالئ نمیخام مهریه جانی میکنم اینجورئ دیگه با این قانونهای که 'گذاشتن دیگه شوهر خوشبخت ایندم هوس داشتن چندتا زن رو نمیکنه لول
جمعه 5 شهریور 1389

romano - ایران - تهران
وقتی عشق مرا با پول میخرید جوانیم پوچتر از حیوان می‌گذرد کجا دنبال عشق دائم باشم من از آن تبارم که عشق را در دل کشتم بخود گفتم که عشق یعنی زنده ماندن عشق یعنی دیدن دختران مردم در خیابان مانند دیدن شیرینی از پشت قفسه شیرینی فروشی و همینطور 35 سال گذشت. عشق یعنی گلوله خوردن برای یک برگه رای، عشق به فراموشی عشق برای گل روی عشق که تنها چیز مقدس زندگی بماند. می‌بینید پسر شجاع ‌ها، زیتون بهبهانها و .. زیباترین کلمات را در وصف عشق می گویم چون ایرانیم ولی از آن به اندازه حیوان وحشی نیز بهره‌ای ندارم.
جمعه 5 شهریور 1389

mashady - انگلیس - منچستر
Sara_Dokhtare Mashreghi - انگلستان - لندن سارا جون خوشبخت بشی عزیزم تو انگیس که نمیشه بیشتر از یه زن گرفت اینجا ماشاالله کشور زن سالاریه وخانومها در امن وامانند
شنبه 6 شهریور 1389

zari goli - ایران - کرمانشاه
چطوره که واسه زنای رنگی رنگی با طعم مختلف و توت فرنگی، شرع مقدس همه کاره ست؛ اما واسه مهریه زبون شرع مقدس مشغوله به ذکر و دعا؟. جمع کنید این بساط ناکجاآباد رو.. همه رو از دین رویگردان کردین بستون نیست! .
شنبه 6 شهریور 1389

amir58 - ایران - مشهد
sara-انگلستان-اخه مهریه بدنی روهم محدود کردن فقط به موی سر وبدن اق داماد؟؟؟
شنبه 6 شهریور 1389

mehrdad_35 - سوئد - مالمو
قابل توجه آقا پسرهای گل مثل من که به دلیل بالا بودن ندخ مهریه قادر به ازدواج نیستند. بالاخره خودشان خسته میشوند و تخفیف بیشتری بابت مهریه می دهند و یا از دم آزاد میشود. اتحادیه سراسری آقاپسرهای دم بخت بی پول در ایران و سایر نقاط جهان
شنبه 6 شهریور 1389

sara_shiraz_iran - ایران - شیراز
خوبه دیگه.تا چهارتا زنشو تصویب کردین اینم از سقف مهریمون کاش خودتونم برامون شوهر انتخاب کنین.لعنت ...که از هیچی واسه هوس بازی و عیاشی چشم پوشی نمیکنه.خاک بر سر زنایی که تو مجلسن
شنبه 6 شهریور 1389

Sara_Dokhtare Mashreghi - انگلستان - لندن
amir58-ایران-مشهد همینقدر که مجبور باشه تا اخر عمر از پستیژ استفاده کنه کافی هست لوول mehrdad_35-سوئد ماملو ممکن هست از نظر مالی مجبور بشن عقب نشینی کنه اما اونوقت باید مراقب ج انتون باشید از طرف اتحادیه بینون مللی دختران
شنبه 6 شهریور 1389

khosh bavar - ایران - کرمان
تنها راه نجات مردان بیگناه زن ذلیلی: وادرات زن made in china , که هم ارزان هستند و همیشه هم میخندند و از مهریه هم اطلاعی ندارند. ولی یک عیبی که دارند عوض میرزاقاسمی و باقلی قاتق, سوسک و گوشت سگ و مار برایت میپزه !
شنبه 6 شهریور 1389

iranazadiran - ایران - تهران
باز تنها و یک سویه به ضرر زنان قانون صادر می کنند. متاسفانه چون انسانی از دست اندر کاران در این جهنم خراب آباد به نام ایران وجود ندارد تمام قوانینش سرچشمه در قانون جنگل دارد و زور آزمایی و زنده بودن قوی و از بین رفتن ضعیف. کدام یک از این جانیان بالفطره دوست دارد دخترش را بی هیچ اعتبار اخلاقی و مادی به دست پسری دهد تا به مانند بره ای شود که هر لحظه گرگی به عنوان همسر با تکیه به قوانین احمقانه و نامرد سالارانه ایران بدرد. حداقل اگر از آن سو یک چیز را معتدل می کنید از این سو هم قانونی بگذارید که بعد از ازدواج مایملک زوج به نسبت تقسیم شود تا زن هم در فردای بی اعتبار زندگی های مشترک کنونی در ایران به صیغه شدن و فقر و یا روسپی گری نیفتد. هیهات که این دغلکاران شغال صفت تنها سعی در شکستن زنان ایران و به اسارت گرفتنشان دارند.
شنبه 6 شهریور 1389

steak - المان - برلین
باعث تهصب هنوز تو عهده هجر موندن.البته خانومای ایرانی بدشون نمیاد .
شنبه 6 شهریور 1389

timeless miracle - کانادا - تورنتو
حالم از این اراجیف بهم میخوره.سر قبر همتون با این قانون های بند تنبانی باید ر........آخوندای کثیف فقط زندگیشون شده پایین تنه و تریاک کشیدن .لعنت به همه شما شغالهای هرزه.......................................... .البته با عرض معذرت از دوستان به خاطر کلامم.موفق باشید
شنبه 6 شهریور 1389

porharfi - هلند - آرنم
رژیم ِ کمونیست اسلامی جمهوری : که از گام گذاشتن در توالت زیر پای چپ(چپی ِ. چپیه کمونست اسلامی ملایی) تا مهریه و آزاد نبودن ِ به فرزندی گرفتن ِ کودکان ِ . بی سرپرست برای خانواده خارج از ایران..تا ..تا ..تا توی اتاق خواب ِ مَردُم...!! ای ملای روباه !!...
شنبه 6 شهریور 1389

irany awareh - سوید - استکهلم
ههیشه ادمهای کم عقل به بازی کرفته میشوند کاش زنها به جای تجملات دنبال حقیقت درونی خود میرفتند و سعی میکردند با جامعه مردان هماهنک شوند
شنبه 6 شهریور 1389

+0
رأی دهید
-0

نظر شما چیست؟
جهت درج دیدگاه خود می بایست در سایت عضو شده و لوگین نمایید.